حناچی شهردار تهران
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

حناچی شهردار تهران

حناچی باز هم پاسخگوی خبرنگاران نبود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
حناچی باز هم پاسخگوی خبرنگاران نبود
سرپرست شهرداری تهران و شهردار منتخب تهران در حالی در جلسه علنی شورای شهر تهران شرکت کرد که باز هم پاسخگوی سوالات بی‌شمار خبرنگاران نبود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، صدوسومین جلسه شورای شهر تهران صبح امروز با حضور سیدمحمدعلی افشانی و پیروز حناچی سرپرست شهرداری و شهردار منتخب تهران برگزار شد.

در این جلسه برخی از معاونین شهردار سابق تهران نیز از جمله شجاع‌پوریان معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، معزی معاون فنی عمرانی شهرداری تهران، پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و ... حضور داشتند. سیدمحمدعلی افشانی گزارشی را از اقدامات خود در طی 6 ماه گذشته در مدیریت شهری ارائه کرد و پس از صحبت‌های افشانی، اعضای شورای شهر تهران از اقدامات وی قدردانی کردند.

در ادامه جلسه محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران اظهار کرد: شورای پنجم تلاش گسترده‌ای را انجام داد که از توان آقای افشانی در شهرداری تهران استفاده کند اما این امکان فراهم نشد.

وی تصریح کرد: امروز این مراسم به پاس زحمات آقای افشانی در طول 6 ماهه گذشته برگزار شده است و این در حالی است که آقای افشانی نه در شهر تهران بلکه در سراسر کشور و در زمانی که مسئولیت‌های متعددی را به عهده داشته است اقدامات موثری را انجام داده‌اند. در این مدت 6 ماهه اقدامات خوبی از سوی آقای افشانی در شهر تهران انجام شده است و موفقیت‌های شایانی نیز برای مردم تهران در پی داشته است.

افشانی همچنین با اشاره به برکناری برخی از کارکنان شهرداری تهران جهت اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: قاعدتا با اجرای این قانون برخی از افراد برکنار خواهند شد و امیدواریم مدیریت شهری بتواند از توان این افراد البته با اجرای قانون استفاده کند.

به گزارش تسنیم، در پایان این مراسم، محسن هاشمی چندین جلد کتاب از مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به همراه لوح تقدیر به افشانی هدیه داد.

به گزارش تسنیم پس از پایان مراسم تقدیر و تجلیل از افشانی، جمعی از خبرنگاران به هنگام خروج حناچی از وی خواستند که به سوالات آنها پاسخ دهد اما  حناچی همانند بار اول حاضر به پاسخگویی به سوالات خبرنگاران نشد.

خواندن خبر در سایت منبع

کنایه شهردار بازنشسته تهران به حناچی/ وزیر کشور چندساعته حکمم را زد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
کنایه شهردار بازنشسته تهران به حناچی/ وزیر کشور چندساعته حکمم را زد
شهردار سابق تهران در کنایه‌ای به حناچی که هنوز تایید حکم شهرداری‌اش نیامده،گفت:از شخص وزیر کشور که چند ساعت پس از انتخاب من توسط اعضای شورا حکمم را به عنوان شهردار امضا کرد، قدردانی می کنم.

 اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی ، محمدعلی افشانی روز سه شنبه در یکصد و سومین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران در گزارش عملکرد خود افزود: در مهرماه ۱۴۹ میلیارد تومان طلب ما از دولت وصول شد و این یکی از گام‌های تامین مالی برای شهرداری بود.

وی در زمینه حمل و نقل عمومی نیز گفت: ۶ کیلومتر از خط ۷ مترو تهران افتتاح شد و تا سال آینده ۵۰ کیلومتر و ۲۱ ایستگاه به بهره برداری می رسد.

به گفته وی، مناقصه ۶۳۰ واگن نیز امضا شده و عملیاتی می شود.

افشانی تصریح کرد: همچنین ۵ هزار دوچرخه های اشتراکی نیز در پایتخت در اختیار شهروندان قرار گرفت.

** بدون خودنمایی پیگیر طلب های شهرداری از سپاه بودم

وی در بخش دیگری از سخنان خودبا اشاره به  پیگیری طلب های شهرداری از نهادهای دیگر به ویژه سپاه پاسداران گفت: این کار را  بدون خودنمایی انجام دادم.

 وی ادامه داد: در اولین روزهای کاری ام جلسه ای با فرمانده کل سپاه داشتم و مدارک خود را به آنها دادیم و در طی ۲۰ جلسه با آنها میزان طلب ما مشخص شد و اکنون کار در مرحله نهایی خود است.

افشانی تصریح کرد: در تمامی دوره مسئولیت چیزی جز رضای خداوند و حق مردم را در نظر نگرفتم و امروز شاکرم که این مسئولیت خطیر را واگذار می کنم چرا که انسان باید شاکر آن چیزی که خداوند برای وی رقم می زند.

شهردار سابق تهران از اعتماد و پشتیبانی اعضای شورای شهر و رئیس جمهور قدردانی کرد و گفت: همچنین از شخص وزیر کشور که چند ساعت پس از انتخاب من توسط اعضای شورا حکمم را به عنوان شهردار امضا کرد، قدردانی می کنم.

وی ادامه داد: پس از انتخاب به عنوان شهردار از دفتر مقام معظم رهبری به جلسه ای که مسائل اجتماعی در آن مطرح می شد، دعوت شدم که این مایه افتخار من است.

افشانی همچنین گفت که مبنای عملم بر قانون و رعایت حقوق انسان ها بود و اولین قدمی که در مجموعه شهرداری تهران برداشتیم ایجاد آرامش در این مجموعه بود برای خدمت به شهروندان بود.

وی ادامه داد: پیام من هدایت شهر از طریق شورا و مدیران شهرداری در عمل بود که این موضوع هزینه ی زیادی برای بنده داشت.

شهردار سابق تهران گفت: بحث شفافیت و سالم سازی محیط را در دستور کار قرار دادم و در این راستا تمام قراردادهای بیش از ۲۵۰ میلیون تومان را بر روی سایت شفافیت بارگذاری کردیم.

به گفته وی، برای اولین بار در مهرماه امسال ۶ ماهه گزارش عملکرد شهرداری در روزنامه رسمی منتشر شد.

افشانی همچنین گفت: یکی از کارهای خوبی که انجام شد ایجاد درآمد پایدار از طریق تصویب لایحه پایدار شهرداری ها در دولت بود و این لایحه هم اکنون در مجلس است و اگر به ثمر برسد گامی موثر در ایجاد ثبات در درآمدهای شهرداری است.

این خبر درحال تکمیل است... لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

شهربانو امانی: حناچی، گزینه انتخابی یک شورای هزار نفره است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
شهربانو امانی: حناچی، گزینه انتخابی یک شورای هزار نفره است
شهربانون امانی با بیان اینکه شاید در ظاهر انتخاب حناچی توسط ما ۲۱ نفر انجام شد، گفت: ولی در حقیقت این انتخاب و انتخاب‌های گذشته ماحصل یک جمع بزرگتر است. جمعی شاید بیش از هزار نفر!

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، شهربانو امانی در جریان یکصد و سومین جلسه شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: پیشاپیش آغاز هفته وحدت و میلاد باسعادت پیامبر عظیم الشان محمد مصطفی(ص) را خدمت همکاران و مردم عزیز شهر تهران تبریک عرض میکنم. همانی که اسلام و قرآن را برای ما به ارمغان آورد و همانی که ما را به دوستی و مودت دعوت کرد. همانی که ما را از کارشکنی در مقابل یکدیگر برحذر داشت و همان بزرگواری که با نزول سوره شوری، ما را به شور در امور، امر نمود و نظام شورایی را برای اداره امور جامعه، توصیه کرد.

وی افزود: شورای پنجم، با گذشت حدود 14 ماه از حیات رسمی خود، برای سومین بار اقدام به انتخاب شهردار کرد. یک انتخاب شورایی دیگر که در ظاهر توسط ما 21 نفر انجام شد ولی در حقیقت، این انتخاب و انتخاب‌های گذشته، ماحصل و میانگین اندیشه یک جمع بسیار بزرگتری از مردمی است که هرکدام به دلیل خود، دغدغه شهر و مدیریتش را دارند.

امانی گفت: در این انتخاب، جامعه بزرگتری نسبت به انتخاب شهردار حساس شده بود و در قالب رسانه‌ها، شبکه‌های اجتماعی، مصاحبه‌ها، تماس‌ها و پیام‌ها و دیدارهای حضوری تاثیر می‌گذاشت به طوریکه به جرات می‌توان این انتخاب را میانگینی از نظرات یک جمع بسیار بزرگ دانست. جمعی شاید بیش از هزار نفر و نتیجتا، شورایی هزار نفره، شور کرد و بواسطه ما 21 نفر، شهردار انتخاب شد.

رئیس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورا گفت: به نظر من، این پدیده اجتماعی بسیار باارزشی است که چنین تکاپو و سرزندگی بالایی در آن موج میزند و مطالعه کنندگان فضای اجتماعی ایران را دعوت می‌کنم که تحرک اجتماعی چند هفته گذشته تهران را مطالعه کنند.

وی متذکر شد: زنجیره اقدامات شورایی و دموکراتیزه‌ ما زمانی تکمیل می‌شود که نه تنها در زمان انتخاب، همه، سهم و مشارکت داشته باشیم بلکه پس از انتخاب نیز، همه تمکین کنیم. حتی اگر اختلاف، یک رای باشد. حتی اگر کاندیدای ما جزو کاندیداها نباشد.

امانی با بیان اینکه نفع رفتار جمعی شورایی و نفع دموکراسی، صرفا در انتخاب شورایی و دموکراتیک تجلی پیدا نمی‌کند خاطر نشان کرد: اگر به این نفع قائل هستیم، آن را باید در هر دو حلقه زنجیر بیابیم. یعنی هم در انتخاب و هم در تمکین وگرنه، به سان بازی کودکانه‌ایست که نوع و قوانین بازی را با هم انتخاب می‌کنند ولی در نهایت به برهم‌زدن بازی ختم می‌شود.

وی افزود: همانطور که نفع انتخاب مشارکتی را همگان خواهیم برد، نفع تمکین نیز همگانی است و این رفتار، شایسته امت رسول اکرم(ص) است که 1400 سال پیش، ما را به آن امر نموده است. اگر حداقل تمکین را دوری از کارشکنی بدانم، حداکثر آنرا همراهی و همکاری و یاری میبینم. این دو دو سر طیف رفتار اجتماعی شورایی یا رفتار اجتماعی مبتنی بر دموکراسی است.

این عضو شورا گفت: از همگان سپاسگزارم که در این مدت، تک تک ما را تحت تاثیر نظراتشان قرار دادند. چه مخالفین مخالف و چه موافقین موافق. اکنون که هیجانات فروکش کرده، جز اندکی سیاهی، باقی را زیبایی بزرگی میبینم که نمود سرمایه اجتماعی ماست و آن اندک را که آقای آخوندی ضد رسانه خواندند، به حساب تمرین کم‌مان در مدیریت شورایی جامعه و پایین بودن شفافیت اجتماعی می‌گذارم که به امید آینده، سهمش رو به افول است.

امانی اظهار داشت: فراموش نکنیم که این عقلانیت و خرد جمعی، با مرکزیت نهاد شوراست که منسجم و موثر میشود و نمود پیدا می‌کند. روی سخنم با اهالی دولت و مجلس است که توجه بیشتری به نهاد شورا داشته باشند. نهاد شورا، یک مجرای بسیار پرظرفیت برای بروز خرد جمعی و انرژی اجتماعی است. ملت‌ها، بدون خرد جمعی، کارهایشان به بیراهه خواهد رفت و بدون انرژی اجتماعی، سرمایه‌ای برای رشد نخواهند داشت و نکته جالب روزگار ما این است که به مدد شبکه‌های اجتماعی، نهاد شورا و رسانه چنان درهم تنیده شده‌اند که حتی می‌توان، شفافیت اجتماعی را نیز بعد از رسانه، به حساب شوراها گذاشت.

وی در ادامه افزود: با وجود این 3 ظرفیت بزرگ در این نهاد، از دولتمردان و مجلسیان باتدبیر و هوشمند، این توقع را دارم که نه تنها در امور مرتبط با توسعه کشور و استان و شهر، بلکه حتی برای ظرفیت‌سازی تبلیغی در ایام انتخابشان، به این نهاد، بپردازند.

امانی اضافه کرد: این صحنه، آوردگاه اندیشه ها و ظرفیت ها در این زمان و این مکان بود و هیچ مرحله ای از مراحل انتخاب، به معنی شکست فرد یا اندیشه‌ای نیست. محدود بود به زمان و مکان حاضر.بی‌شک، همه اندیشه‌ها و همه ظرفیت‌ها، بالاترین سرمایه‌های عرضه شده در این میدان محدود بودند و همگی، سهمی از خلق این زیبایی. قرعه انتخاب، توسط این شورای هزار نفره به نام دکتر حناچی زده شد. یک اعتماد مهم به بدنه شهرداری که بسیار کم سابقه است و در عین حال بسیار امید بخش. این انتخاب را هم به ایشان و هم به همه شهروندان تهران تبریک عرض می‌کنم و برای رسیدن به بیشترین نفع اجتماعی، همگان را به تمکینی با چاشنی همکاری دعوت می‌کنم.

خواندن خبر در سایت منبع

حضور افشانی و حناچی در جلسه شورای شهر تهران

فارسخبرگزاری فارس
حضور افشانی و حناچی در جلسه شورای شهر تهران
در یکصدمین جلسه علنی شورای شهر تهران حناچی شهردار جدید و افشانی شهردار سابق شهر تهران حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، در یکصد و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور محمدعلی افشانی شهردار سابق تهران و پیروز حناچی سرپرست شهرداری تهران دو منتخب شورا برگزار شد.

در این جلسه معاونین شهرداری از جمله معزی معاون عمرانی شهرداری تهران، شیخ معاون منابع انسانی شهرداری تهران، اشرفی معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع شهرداری تهران حضور داشتند.

یکصد و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران در ساعت 9:15 با حضور 20 عضو شورای شهر در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

میرلوحی: حناچی مورد تایید وزارت اطلاعات است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
میرلوحی: حناچی مورد تایید وزارت اطلاعات است
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه بر اساس قانون و در بازه زمانی ۱۰ روزه باید حکم حناچی توسط وزارت کشور صادر شود گفت: امیدواریم تا اول آذر ماه این حکم صادر و در غیر این صورت این موضوع به هیئت حل اختلاف کشیده خواهد شد.

محمود میرلوحی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به این سوال که آیا اطلاعات جدیدی از فرایند صدور حکم حناچی شهردار منتخب تهران دارید یا خیر گفت: طبق آخرین پیگیری‌های صورت گرفته این حکم به زودی صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیگیری‌ها نشان داده است، وزارت اطلاعات حناچی را تأیید کرده است افزود: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته از سوی وزارت کشور حناچی مشکلی برای صدور حکم در این نهاد امنیتی ندارد و علی‌القاعده باید حکم وی تا پنجشنبه اول آذرماه صادر شود.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در صورتی که حکم آقای حناچی تا روز پنجشنبه صادر نشود این موضوع به هیئت حل اختلاف خواهد رفت.

میرلوحی در پایان گفت: شورای شهر تهران شهردار خود را انتخاب کرده و انتظار می‌رود که صلاحیت وی از سوی مراجع ذیصلاح تایید و در نهایت توسط وزیر کشور صادر و ابلاغ شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
الفالف19 ساعت قبل
سیاست و قانون‌گذاری‌ در راستای افزایش سن ازدواج می‌تواند به این مسئله دامن بزند. در این صورت جوانان با گذراندن دهه سوم زندگی خود کم‌کم وارد سن تجرد قطعی می‌شوند. وقتی جمعیت به سنی برسد که دیگر در میزان تجرد کاهشی ایجاد نشود، آن سن را، سن تجرد قطعی می‌گویند. سن تجرد قطعی برای زنان در ایران ۴۰ تا ۴۴ سالگی و در مردان ۵۰ تا ۵۴ سالگی است. با قانون‌گذاری در زمینه افزایش سن ازدواج نه تنها نیازهای اساسی افراد جامعه نادیده انگاشته می‌شود بلکه می‌تواند بر روی تجرد قطعی تاثیر مستقیمی بگذارد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
نماینده ولی فقیه در کردستان: عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: انجام کارخیرخواهانه و برگزاری مراسم جشن گلریزان برای آزادای زندانیان جرایم غیرعمد در ماه مبارک رمضان بسیار ارزشمند است. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی شامگاه چهارشنبه در مراسم جشن گل‌ریزان که با حضور مسئولان و خیران نیک‌اندیش استان کردستان در سینما بهمن سنندج برگزار شد، اظهار داشت: کسانی که به دلایل جرایم مالی غیرعمد در زندان گرفتار شده نیاز به کمک دارند و باید کمک شوند تا خانواده این افراد در جامعه دچار آسیب نشوند. وی با بیان اینکه باید خدا را بدهکار خود کرد چرا که خداوند جبران خواهد کرد، افزود: خداوند در آیات قرآن کریم فرموده است که آنچه که به یک بنده داده‌ایم می‌توانستیم به دیگری هم بدهیم. وی بیان کرد: در برخی مواقع همچون مشارکت در مراسم جشن گل‌ریزان، باید کمک‌ها به‌صورت علنی باشد تا بلکه انجام این کارهای خداپسندانه سبب تشویق دیگر افراد جامعه شود. نماینده ولی فقیه در استان کردستان در پایان سخنان خود گفت: انصافا استقبال هرساله مردم استان کردستان از حضور و مشارکت در مراسم جشن گل‌ریزان و کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، بی‌نظیر و جای قدردانی دارد.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار «حسین اشتری» در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید «سیدعلی اندرزگو» عصر امروز به دیدار خانواده این شهید انقلاب اسلامی ایران رفت. فرمانده نیروی انتظامی درباره خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو گفت: شهید سیدعلی اندرزگو از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک بموقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و مخفیانه و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزرگوار است. فرمانده ناجا با بیان اینکه ما همواره خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان است، تاکید کرد: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم. قطعا در کنار پیچیدگی‌های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی‌تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.

اخبار بیشتر