اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه

قول پرداخت یک ماه حقوق کارگران گروه ملی تا هفته آینده / دیدار با کارگران نیشکر هفت‌تپه

ایسناخبرگزاری ایسنا
قول پرداخت یک ماه حقوق کارگران گروه ملی تا هفته آینده / دیدار با کارگران نیشکر هفت‌تپه
مدیرکل حمایت از اشتغال و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تا هفته آینده حقوق معوق یک ماه کارگران گروه ملی فولاد ایران پرداخت می‌شود، گفت: مجوزی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شده تا تولیدات گروه ملی فولاد ایران در بازار به فروش برسد و از محل فروش این محصولات، حقوق کارگران پرداخت و مواد اولیه مورد نیاز تولید نیز تامین شود.

کریم یاوری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به حضور در اهواز جهت پیگیری حل مشکلات کارگران گروه ملی فولاد ایران اظهار کرد: امروز از ساعت 8 صبح در محل کارخانه گروه ملی فولاد در اهواز حضور پیدا کردیم تا مشکلات این شرکت را بررسی و از نزدیک با کارگران صحبت کنیم.

وی با اشاره به اینکه پیش از این و بر اساس قانون، محصولات کارخانه گروه ملی فولاد تنها در بورس عرضه می‌شد، افزود: با پیگیری‌هایی که از سوی معاون اول رییس جمهور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام گرفت، مجوزی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شد تا تولیدات گروه ملی فولاد ایران در بازار به فروش برسد.

مدیرکل حمایت از اشتغال و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: این مجوز به مدیران گروه ملی این اختیار را می‌دهد تا تولیدات دپو شده خود در کارخانه را که ارزش آنها بالغ بر 150 میلیارد تومان است، در بازار به فروش برسانند.

یاوری ادامه داد: مدیران این شرکت می‌توانند با این مجوز، از محل فروش و پیش فروش محصولات تولیدی کارخانه تا هفته آینده حقوق معوق یک ماه کارگران را پرداخت کنند. سایر معوقات و مطالبات کارگران نیز پس از فروش محصولات پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه "تولید" در اولویت خواسته‌های کارگران گروه ملی فولاد ایران قرار دارد، گفت: با فروش این محصولات تولیدی کارخانه، مدیران شرکت باید مواد اولیه مورد نیاز تولید کارخانه را فراهم کنند. امیدواریم مواد اولیه کارخانه از طریق فروش محصولات تولید شده تامین شود تا کارگران بتوانند به تولید بپردازند.

مدیرکل حمایت از اشتغال و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کارگران گروه ملی فولاد ایران از شایسته‌ترین و قانع‌ترین کارگران کشور هستند، گفت: اینکه "تولید" در اولویت نخست درخواست کارگران گروه ملی است، دیدگاه بسیار قابل توجهی است و باید از آنها در این زمینه تقدیر کرد.

دیدار با کارگران نیشکر هفت‌تپه برای حل مشکلات

یاوری در خصوص مساله کارگران نیشکر هفت تپه نیز عنوان کرد: بعد از ظهر امروز در جمع کارگران نیشکر هفت تپه حضور پیدا خواهیم کرد و مسایل آنها را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. ما به استان خوزستان سفر کرده‌ایم تا به کارگران خبرهای خوشی دهیم و در این زمینه نیز قطعا اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

به گزارش ایسنا، کریم یاوری مدیرکل حمایت از اشتغال و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سید نور محمدپور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان امروز، 29 آبان ماه با حضور در کارخانه گروه ملی فولاد ایران از نزدیک مشکلات کارگران را جویا شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

دادستان شوشو: ۱۵ کارگر بازداشتی نیشکرهفت تپه آزاد شدند / دستگیری یک خبرنگار صحت ندارد / افراد غیرکارگر همچنان در بازداشت هستند

انتخابخبرگزاری انتخاب
دادستان شوشو: ۱۵ کارگر بازداشتی نیشکرهفت تپه آزاد شدند / دستگیری یک خبرنگار صحت ندارد / افراد غیرکارگر همچنان در بازداشت هستند
۱۵ کارگر بازداشتی نیشکرهفت تپه آزاد شدند. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش با تکذیب شایعه دستگیری یک خبرنگار در رابطه با تجمعات کارگری هفت تپه اظهار داشت: خبرنگاری در این رابطه دستگیر نشده، اما افراد غیرکارگر در رابطه با تجمعات کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بازداشت شده اند که همچنان در بازداشت بسر می‌برند.
دادستان شوشو: ۱۵ کارگر بازداشتی نیشکرهفت تپه آزاد شدند / دستگیری یک خبرنگار صحت ندارد / افراد غیرکارگر همچنان در بازداشت هستند - 0

۱۵ کارگر بازداشتی نیشکرهفت تپه آزاد شدند.

به گزارش «انتخاب»، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش با تایید این خبر به ایرنا گفت: مطالبات به حق و قانونی کارگران توسط مسئولان شهرستان و استان درحال پیگیری است.

مصطفی نظری اظهار داشت: تجمعات روز‌های گذشته کارگران با تحریک برخی عوامل از تجمعات صنفی خارج و باعث اخلال در نظم و آسایش مردم و ایجاد ترافیک در سطح شهر شد.

وی افزود: تعدادی از عوامل اصلی و تحریک کنندگان تجمعات غیرقانونی شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفتند که دیروز پس از انجام تحقیقات و انجام اقدامات قانونی با صدور قرار آزاد شدند.

وی گفت: کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه مراقب افراد غیر کارگر که در قالب و پوشش صنفی کارگری قصد سوء استفاده از مقام و جایگاه کارگران زحمتکش را دارند، باشند.

نظری با تکذیب شایعه دستگیری یک خبرنگار در رابطه با تجمعات کارگری هفت تپه اظهار داشت: خبرنگاری در این رابطه دستگیر نشده، اما افراد غیرکارگر در رابطه با تجمعات کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بازداشت شده اند که همچنان در بازداشت بسر می‌برند.

دادستان عمومی و انقاب شوش با بیان اینکه مطالبات صنفی کارگران در چارچوب قانون و مقرارت مورد احترام است، افزود: تجمعاتی خارج از مطالبات صنفی که باعث سلب آسایش مردم و نظم عمومی شهر و برهم خوردن عبور ومرور مردم شود، قابل تعقیب است.

وی به افرادی که در فضای مجازی اخبار کذب درخصوص هفت تپه منتشر می‌کنند، هشدار داد: درصورت ادامه این اخبار کذب از سوی پلیس فتا تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

کارگران هفت تپه امروز شانزدهمین روز تجمع خود را برگزار کردند.

بازگشت کارخانه به بخش دولتی و پرداخت چهار ماه حقوق معوقه از مطالبات این کارگران عنوان شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

مدیران هفت تپه هیچ نسبتی با معاون اول رییس جمهوری ندارند

ایرناخبرگزاری ایرنا
مدیران هفت تپه هیچ نسبتی با معاون اول رییس جمهوری ندارند
اهواز- ایرنا-در پی انتشار اتهاماتی در شبکه‌های اجتماعی، فضای مجازی و برخی از سایت‌های خبری مبنی بر انتساب فامیلی اعضای هیأت مدیره شرکت نیشکر هفت تپه به معاون اول رئیس جمهور، دفتر جهانگیری تکذیبیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش ایرنا در این تکذیبیه آمده است:

1- هرگونه انتساب نسبی و فامیلی اعضای هیأت مدیره شرکت مذکور به جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور قویا تکذیب می شود، چرا که اساسا وی خواهرزاده هایی با نام خانوادگی «اسدبیگی» ندارد.

2- خط مشی کاری و اصول مدیریتی دکتر جهانگیری از ابتدا تاکنون، مؤید این نکته اساسی است که وی هیچ گاه توصیه ای برای بستگان خود نکرده و نمی کند.

3- روشن است که تخریب چهره مسئولان نظام از طریق اتهام زنی های ناروا و کذب در چارچوب جنگ روانی و رسانه ای رسانه های معاند با هدف پشتیبانی از جنگ اقتصادی دشمنان علیه ایران عزیز انجام می شود و انتظار منطقی و عقلانی از رسانه های داخلی در این شرایط این است که برای خنثی سازی توطئه های دشمنان، دقت و هوشیاری خود را بیش از پیش حفظ کرده و از بازنشر اخبار کذب به شدت پرهیز نمایند.

4- فرصت را مغتنم شمرده و به کارگران عزیز و پرتلاش شرکت نیشکر هفت تپه اطمینان می دهیم، همانگونه که مسئولان استان خوزستان در سفر اخیر معاون اول محترم رئیس جمهور به این استان، پیگیر حل مسایل و مشکلات این شرکت بودند، دکتر جهانگیری دستورات و تأکیدات لازم برای حل مشکلات و مسائل شرکت نیشکر هفت تپه را صادر کرده و همچنان از مسئولان ذیربط پیگیر موضوع می باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

کارگران نیشکر هفت تپه: صدای اعتراض‌مان را بشنوید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
کارگران نیشکر هفت تپه: صدای اعتراض‌مان را بشنوید
«کارگر زندانی آزاد باید گردد» این اصلی‌ترین شعار و خواسته کارگران معترض نیشکر هفت تپه است. دیروز (دوشنبه) صدها نفر ازکارگران این شرکت مقابل فرمانداری شهر شوش تجمع کرده و خواستار آزادی همکاران‌شان شدند.

حقوقی که نزدیک به چهار ماه است به تعویق افتاده.  در تجمع روز گذشته هم مثل پنج روز قبل زنان از هر سن و سالی حضور دارند. می‌گویند همسران، برادران و پدران‌شان را تنها نمی‌گذارند.آنها مقابل فرمانداری نشسته و پلاکاردهایی در دست گرفته‌اند. یکی از زنان می‌گوید: «همه شوهر من را می‌شناسند. می‌دانند حتی دوست ندارد تنها جایی بروم اما به من می‌گوید این تجمع را بیا. شکم گرسنه که دیگر این حرف ها رانمی شناسد.» دور تا دور فرمانداری نیروهای انتظامی ایستاده‌اند.

اتوبوس‌هایی که کارگران هفت تپه با آن به اینجا آمده‌اند هم در گوشه دیگر خیابان پارک شده.تقریباً همه تجمع‌کنندگان متفق القول به پرداخت نشدن حقوق و عدم رعایت حق و حقوق‌شان اعتراض دارند. واگذار شدن شرکت به بخش خصوصی نیز از دیگر اعتراضات آنان است. آنها از مسئولان می‌خواهند صدای اعتراض‌شان را بشنوند. در ساعتی که کنار کارگران هستم هیچ مسئولی میان‌شان حاضر نمی‌شود. چند شهروند عادی هم در میان تجمع‌کنندگان هستند و پلاکارد «ما هفت تپه‌ای هستیم» در دست گرفته اند:«ما کارگر هفت تپه نیستیم.اما فرقی ندارد اینها که در مضیقه باشند ما هم هستیم کل شهر تحت تأثیر قرار می‌گیرد.» آنها همچنین اشاره می‌کنند که همکاران‌شان در فولاد خوزستان هم به وضعیت‌شان اعتراض دارند. یکی از کارگران می‌گوید: «ما کارگران باید به یکدیگر کمک کنیم تا صدایمان شنیده شود.»کارگران تجمع‌کننده مدام یکدیگر را به آرامش دعوت می‌کنند.آنها می‌گویند وضعیت نامناسب شش هزار کارگر این مجتمع برایشان چاره‌ای جز اعتراض نگذاشته. آنها بعد از ساعتی تجمع مقابل فرمانداری راهی بازار شهر می‌شوند تا همه شهر صدای‌شان را بشنوند و بعد هم در مقابل دادگستری شهر شوش تجمع می‌کنند و دوباره خواستار آزادی همکاران دربندشان می‌شوند.

مرد کارگر در بخش آبیاری شرکت هفت تپه کار می‌کند:«از نماینده‌های شهر و آقای فرماندار می‌خواهیم به حرف‌مان گوش دهند، ببینند خواسته ما چیست؟ ما درخواست عجیب و غریبی نداریم. نیشکر هفت تپه کلی پتانسیل دارد و با کمی توجه دوباره رونق می‌گیرد.» کارگر دیگر ساکن شهرک سلمان است اما هر روز در تجمع‌ها حاضر می‌شود. دیگری با لحن ملایمی حرف می‌زند در بخش تصفیه یا همان شکر سفید کار می‌کند: «پدرم جانباز بود سال 79 به رحمت خدا رفت.شهید شد.» کارت قرمز رنگ بنیاد شهیدش را نشانم می‌دهد و تأکید می‌کند:«ما بچه‌های همین انقلاب هستیم اما الان چهار ماه است حقوق نگرفته‌ایم. می‌خواهم دوباره شرکت دولتی شود وهر بار برای گرفتن حق‌مان مجبور به اعتراض نشویم.» در میان معترضان بازنشسته‌های شرکت هفت تپه را هم می‌بینم یکی از آنها می‌گوید با اینکه یک سال از بازنشستگی‌اش گذشته هنوز مسئولان شرکت حق و حقوقش را نداده‌اند. حرکت اعتراضی روز گذشته کارگران هفت تپه تا نزدیکی ظهر ادامه یافت وخواسته اصلی‌شان آزادی همکاران‌شان بود، آنها می‌گویند امیدوارند کارگران معترض خیلی زود آزاد شوند و مسئولان هم صدای اعتراض‌شان را بشنوند.

خواندن خبر در سایت منبع

تکذیبیه دفتر جهانگیری درباره شرکت نیشکر هفت تپه

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تکذیبیه دفتر جهانگیری درباره شرکت نیشکر هفت تپه
دفتر معاون اول رئیس‌جمهور درباره انتشار مطالبی درباره انتساب فامیلی اعضای هیئت مدیره شرکت هفت تپه به او، تکذیبیه‌ای صادر کرد.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهور، در پی انتشار اتهاماتی در شبکه‌های اجتماعی، فضای مجازی و برخی از سایت‌های خبری مبنی بر انتساب فامیلی اعضای هیئت مدیره شرکت نیشکر هفت تپه به معاون اول رئیس جمهور، دفتر اسحاق جهانگیری تکذیبیه‌ای منتشر کرد.وعده جهانگیری برای پرداخت حقوق کارگران نیشکر هفت تپهنقدی بر واکنش رئیس سازمان خصوصی‌سازی به واگذاری نیشکر هفت تپهپوری حسینی: وضعیت نیشکر هفت تپه نسبت به قبل خصوصی سازی بهتر است متن کامل آن به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به دنبال انتشار گسترده مطلبی سراسر کذب در شبکه‌های اجتماعی، فضای مجازی و برخی از سایت‌های خبری مبنی بر انتساب فامیلی اعضای هیئت مدیره شرکت نیشکر هفت تپه به معاون اول محترم رئیس‌جمهور، نکات زیر به آگاهی ملت شریف ایران به خصوص کارگران پرتلاش و زحمتکش این شرکت می‌رسد:

1- هرگونه انتساب نسبی و فامیلی اعضای هیئت مدیره شرکت مذکور به جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس‌جمهور قویاً تکذیب می‌شود، چرا که اساساً ایشان خواهرزاده‌هایی با نام خانوادگی «اسدبیگی» ندارند.

2- خط مشی‌کاری و اصول مدیریتی جناب آقای دکتر جهانگیری از ابتدا تاکنون، مؤید این نکته اساسی است که ایشان هیچ‌گاه توصیه‌ای برای بستگان خود نکرده و نمی‌کنند.

3- روشن است که تخریب چهره مسئولان نظام از طریق اتهام‌ زنی‌های ناروا و کذب در چارچوب جنگ روانی و رسانه‌ای رسانه‌های معاند با هدف پشتیبانی از جنگ اقتصادی دشمنان علیه ایران عزیز انجام می‌شود و انتظار منطقی و عقلانی از رسانه‌های داخلی در این شرایط این است که برای خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان، دقت و هوشیاری خود را بیش از پیش حفظ کرده و از بازنشر اخبار کذب به شدت پرهیز نمایند.

4- فرصت را مغتنم شمرده و به کارگران عزیز و پرتلاش شرکت نیشکر هفت تپه اطمینان می‌دهیم، همانگونه که مسئولان استان خوزستان در سفر اخیر معاون اول محترم رئیس جمهور به این استان، پیگیر حل مسائل و مشکلات این شرکت بودند، جناب آقای دکتر جهانگیری دستورات و تأکیدات لازم برای حل مشکلات و مسائل شرکت نیشکر هفت تپه را صادر کرده و همچنان از مسئولان ذیربط پیگیر موضوع هستند.

دفتر معاون اول رئیس جمهور

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
فراروفرارو19 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.
افتصادنیوزافتصادنیوز21 ساعت قبل
وی افزود: با این حال ما از خودکفایی عراق در زمینه تولید گاز و برق حمایت می‌کنیم. وی همچنین از ادامه مذاکرات شرکت‌های آمریکایی با طرف عراقی در زمینه تولید برق خبر داد. 'مصعب المدرس' سخنگوی وزارت برق عراق تاکید کرد که با وجود تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت برای خریداران نفت ایران، عراق واردات گاز از ایران را ادامه می‌دهد. المدرس با اعلام اینکه مبالغ قراردادها با ارز محلی پرداخت می‌شود گفت: هدف وزارت برق عراق ارائه ۱۸ هزار مگاوات برق می‌باشد تا میزان برق عراق در فصل تابستان به بیشترین حد خود در تاریخ عراق برسد. المدرس افزود: وزارت برق عراق برنامه هایی آماده کرده است که پیشرفت در این بخش در سال‌های آینده نزدیک را تضمین می‌کند.
فردا نیوزفردا نیوز21 ساعت قبل
امروز ۲ خرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۰۷ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۷۱۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۱ میلیون۲۹۰ هزار تومان است.

اخبار بیشتر