بازار پوشاک ایران
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

بازار پوشاک ایران

بازار پوشاک ایران در انحصار چشم بادامی‌ها!

ایسناخبرگزاری ایسنا
بازار پوشاک ایران در انحصار چشم بادامی‌ها!
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز گفت: تولیدکنندگان داخلی باید انحصار بازار پوشاک را به دست بگیرند.

محمد امین فرشی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: متاسفانه بازار پوشاک ایران در انحصار کشورهایی مثل چین و ترکیه است و این به ضرر تولیدکنندگان داخلی است. باید شرایطی ایجاد شود که تولیدکنندگان ایرانی مجدداً بازار پوشاک را از آن خود کنند و از این طریق علاوه بر درآمدزایی، نقش خود در اشتغالزایی را ایفا کنند.

وی توضیح داد: برای اینکه بازار پوشاک از انحصار دیگر کشورها خارج شود، واحدهای تولیدی باید با بالابردن کیفیت و قیمت گذاری مناسب، در فضای رقابتی موجود پیروز شوند. در البرز و دیگر استان‌های کشور واحدهای نساجی و تولیدی پوشاک مطرحی فعالیت دارند که باید با حمایت از آنها زمینه رفع نیازهای داخلی را فراهم کنیم.

فرشی توضیح داد: در کنار تولید پوشاک با کیفیت، رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما باید فرهنگ مصرف کالای داخلی را در بین مردم نهادینه کنند تا بازار داخلی رونق بگیرد.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ اشتغال و حمایت از ظرفیت‌های تولیدی موجود گفت: در شرایط فعلی حمایت از واحدهای تولیدی موجود جهت حفظ و تداوم فعالیت آنها اولویت مسئولان است. امروز باید کاری کنیم واحدهای تولیدی علاوه بر تامین نیاز موجود ظرفیت‌های صادراتی خود را افزایش دهند تا از این طریق ارزآوری به کشور صورت بگیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

چرا کسی به داد صنعت پوشاک نمی رسد؟/ دبیر اتحادیه نساجی: مواد اولیه‌‌ای برای تولید نداریم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
چرا کسی به داد صنعت پوشاک نمی رسد؟/ دبیر اتحادیه نساجی: مواد اولیه‌‌ای برای تولید نداریم
دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک با اشاره به اینکه نگرانیم با حذف تولیدکننده داخلی از بازار حضور کالاهای قاچاق در کشور افزایش بیشتری پیدا کند، گفت: ما مواد اولیه ای برای تولید نداریم هیچ کس هم به این موضوع اهمیت نمی‌دهد.

سعید قدیری در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه در حال حاضر مهمترین مشکل صنعت پوشاک کشور بحث تأمین مواد اولیه و نقدینگی واحدهای تولیدی بخصوص واحدهای تولیدی بزرگ است اظهار داشت: منابع مادی واحدهای تولیدی به یک سوم کاهش پیدا کرده از طرف دیگر تأمین مواد اولیه نیز به سختی آن هم به صورت نقدی صورت می‌گیرد که همین موضوع نیازمندی واحدها را به نقدینگی پررنگتر کرده است.

وی با بیان اینکه نیاز صنایع نساجی و پوشاک کشور به پنبه 200 هزار تن در سال است، افزود: ما کمتر از 50 هزار تن در کشور پنبه تولید می‌کنیم علاوه براین در نخ برای حوزه پوشاک نیز نیازمند واردات هستیم. الیاف ظریف نیز عمدتا از محل واردات تأمین می‌شود.

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک اضافه کرد: جالب اینجاست قیمت مواد اولیه متناسب با نرخ دلار هم افزایش پیدا نکرده به نحوی که شاهد قیمتهای بسیار بالایی مواد اولویه در سطح بازار هستیم علاوه براین افزایش تقاضا و کاهش عرضه مواد اولیه در بازار نیز باعث رشد قیمتها شده است.

قدیری با اعلام اینکه مواد اولیه ای که کارخانجات امروز مورد استفاده قرار می دهند برای سالهای گذشته بوده است تصریح کرد: اگر این مواد اولیه به اتمام برسد آنها توانایی خرید مواد جدید را ندارند به همین دلیل محکوم به تعطیلی یا کاهش حجم تولید هستند. علاوه بر این محدودیتهای قانونی و موانع مختلف در واردات از جمله سامانه نیما و تحریم های بین المللی نیز برحجم مشکلات واحدهای تولیدی افزوده است.

وی با اشاره به اینکه نگرانیم با حذف تولیدکننده داخلی از بازار حضور کالاهای قاچاق در کشور افزایش بیشتری پیدا کند، گفت: صنعت پوشاک کشور توانمندی بسیار بالایی برای تولید محصولات دارد اما متأسفانه مواد اولیه ای برای چرخه تولید کارخانجات موجود نیست. باید یک تصمیم سریع برای تأمین مواد اولیه کارخانجات اعمال شود.دولت دارد فاتحه صنعت پوشاک را می‌خواندزدن چوب حراج به منابع ارزی کشور با واردات پوشاک قاچاقواردات پوشاک ممنوع شد ولی قاچاق متوقف نشد

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک با طرح این پرسش چرا دستورالعمل مدیریت فعالیت برندهای خارجی در کشور اجرایی نشد، افزود: چرا ما کد شناسایی کالا و کد رهگیری برای کالاها را نتوانسته‌ایم هنوز اجرایی کنیم. مگر نه اینکه واردات پوشاک ممنوع است اما برندهای خارجی فاقد مجوز چگونه می‌توانند محصولات جدید خود را در ویترین‌ها در معرض دید مردم قرار دهند.آنها از کجا کالا وارد کردند.

قدیری در ادامه صحبتهای خود به برگزاری نمایشگاه توانمندی تولیدکنندگان صنعت پوشاک و نساجی کشور اشاره کرد و گفت: با سیاست گذاری‌ها و نظارت  اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک و همکاری تشکلهای همسو قرار است نمایشگاه توانمندی تولیدکنندگان صنعت نساجی و پوشاک از 11 تا 14  آذرماه برگزار شود.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه می‌خواهیم توانمندی خود را در معرض دید مسئولان دولتی و مردم قرار دهیم. می‌خواهیم ثابت کنیم تولیدکننده داخلی می‌تواند محصولات باکیفیت و قابل رقابت با کالاهای خارجی را تولید کند اما این امر نیازمند حمایت مسئولان کشور است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بیرانوند به این دلیل تا اطلاع ثانوی محروم شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل

اگر باور دارید رفاه در ایران بهتر از اروپاست این گزارش را نبینید/ گرسنگی در ایران واقعی‌ است (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
طی ماه‌های اخیر با قیمت مهار نشدنی گوشت و مواد غذایی دیگر مواجه بودیم. با این‌کار معده پر می‌شود و گرسنگی برای مدتی از بین می‌رود اما در صورت نرسیدن مواد غذایی لازم برای بدن، گرسنگی حقیقی که همان فقر غذایی است رخ می‌دهد و امکان مرگ فرد هم وجود دارد. در چنین شرایطی او قادر به تامین خوراک نیست و بیشتر درآمد خود را صرف تهیه مواد غذایی ارزان قیمت می‌کند. انجمن مقابله با گرسنگی طی دو دهه گذشته تلاش کرده تا بر اساس این تعریف، گام بزرگی در جهت رفع گرسنگی در مناطق ناامن غذایی بردارد. این اطلاعات اکنون در این گزارش منتشر شده که همه آن‌ها بر اساس مشاهدات، مطالعات و پیگیری‌های اعضای انجمن مقابله با گرسنگی به دست آمده‌است.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
تعامل و همکاری با دستگاه‌های مختلف یکی دیگر از سیاست‌های این معاونت محسوب می‌شود تا ما بتوانیم علاوه بر افزایش درآمدها، درآمدهای جدیدی را نیز برای شهرداری تهران داشته باشیم. وی به پرداخت برخی از بدهی‌های شهرداری تهران به پیمانکاران اشاره کرد و گفت: سال گذشته مبلغ قابل توجهی بدون تنش و استرس فراهم کردیم و در پایان اسفند سال گذشته بخشی از بدهی‌های شهرداری تهران به پیمانکاران پرداخت شد. برهمین اساس عملکرد سال گذشته شهرداری تهران در بخش بودجه نقد ۱۰۶ درصد و در بخش بودجه غیرنقد ۵۴ درصد محقق شده است و در سال جاری با توجه به افزایش ۷ درصدی بودجه شهرداری تهران قطعا عملکرد بهتری را نسبت به سال گذشته خواهیم داشت. وی افزود: بر اساس آخرین آمار حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان شهرداری تهران از دولت و شرکت‌های وابسته به دولت طلب دارد. وی از بازپس‌گیری ساختمان روزنامه اطلاعات خبر داد و گفت: این ساختمان چندی پیش در اختیار شهرداری قرار گرفته شد و به زودی برخی از واحدهای شهرداری تهران در این ساختمان مستقر خواهند شد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، از توسعه خدمات الکترونیک به‌منظور کاهش مراجعه حضوری شهروندان پایتخت به مناطق برق و دسترسی آسان به خدمات خبر داد. به‌گزارش ایسنا، حسین صبوری با بیان این‌که توسعه خدمات الکترونیک این شرکت با هدف حذف مراجعه حضوری متقاضیان صورت گرفته است، افزود: حذف حدود ۶۰۰ هزار متقاضی دریافت خدمات فروش و پس از فروش، کاهش آلودگی هوای پایتخت، کاهش بار ترافیک شهری و افزایش سلامت اداری، توسعه هرچه بیشتر خدمات غیرحضوری و ترویج استفاده از آن توسط مشترکان از مزایای این طرح به‌شمار می‌آید. به‌گفته وی، کاهش تشریفات اداری، اطلاع‌رسانی مؤثر و پرسرعت الکترونیکی، تأمین رضایت شهروندان، افزایش بهره‌وری، توسعه مشارکت مردمی، شفافیت امور و کاهش تخلفات اداری احتمالی، تصمیم‌گیری سریع مبتنی بر اطلاعات و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، تنها بخشی از دستاوردهای حاصل از برنامه‌های اجرا شده این شرکت است. صبوری ادامه داد: در این روش، نیازی به مراجعه حضوری مشترکان به هیچ‌یک از مناطق این شرکت نبوده و تمامی مدارک مورد نیاز، در محل متقاضی توسط نمایندگان این شرکت، دریافت می‌شود. انتهای پیام

اخبار بیشتر