گرانی میوه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

گرانی میوه

آخرین تحولات بازار میوه و صیفی/ قیمت موز کاهش یافت

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
آخرین تحولات بازار میوه و صیفی/ قیمت موز کاهش یافت
رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: قیمت اقلامی نظیر موز و سیب زمینی نسبت به هفته اخیر در بازار 2 هزار تومان کاهش یافته است.

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار میوه و صیفی اظهار کرد: قیمت اقلامی نظیر موز وسیب زمینی نسبت به هفته اخیر در بازار کاهش یافته است.

وی از کاهش 2هزار تومانی نرخ موز در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو موز با نرخ 9 تا 13 هزار تومان در میدان توزیع می شود.

کارگر، نرخ هر کیلو انار را 3 تا 8 هزار و 500 تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو انگور بی‌دانه زرد 3 هزار و 500 تا 6 هزار و 500، انگور بی‌دانه قرمز 5 تا 13 هزار، انگور شاهرودی 3 هزار و 500 تا 5 هزار و 500، پرتقال جنوب 4 تا 9 هزار، پرتقال شمال یک هزار و 500 تا 3 هزار و 500، خرمالو شمال 2 هزار تا 5 هزار، سیب گلاب پاییزه 4 هزار تا 7 هزار ، نارنگی تخم ژاپنی 3 هزار تا 7 هزار، کیوی 4 هزار تا 8 هزار و گریپ فروت تو سرخ 3 هزار تا 5 هزار و 500 تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران ادامه داد: هم اکنون هر کیلو خیار بوته ای با نرخ 2 هزار و 500 تا 5 هزار و 500، خیار گلخانه  3 هزار تا 5 هزار و 500، سیب لبنانی زرد 4 تا 9 هزار، سیب لبنانی قرمز 3 تا 9 هزار، کیوی 4 تا 8 هزار، گلابی 7 تا 17هزار، لیموشیرین 3 هزار تا 4 هزار و 500،  خربزه 2 تا 5 هزار و هندوانه 800 تا یک هزار و 600 تومان در میدان به فروش می‌رسد.

وی، نرخ هر کیلو بادمجان دلمه‌ای را یک هزار و 500 تا 3 هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادمجان گلخانه 3 تا 6 هزار، پیاز زرد 900 تا 2 هزار و 100، پیاز قرمز یک هزار و 500 تا 2 هزار و 500، ترب سفید 2 تا 3 هزار، ترب سیاه یک هزار و 500 تا 2 هزار و 700، سیب زمینی ترشی 2 هزار و 500 تا 4 هزار، سیب زمینی یک هزار و 500 تا 3 هزار، سیر خشک 4 تا 10 هزار،شلغم یک هزار و 500 تا 3 هزار، فلفل تند ریز 4 تا 7 هزار و فلفل دلمه سبز 4 تا 6 هزار و 500 تومان است.

کارگر با اشاره به نرخ دیگر اقلام صیفی در بازار بیان کرد: قیمت هر کیلو کاهو پیچ سالادی یک هزار و 500 و 3 هزار، کاهو رسمی یک هزار و 200 تا 2 هزار و 500، کدو حلوایی یک هزار و 500 تا 2 هزار و 800، کدو مسمایی 2 هزار و 500 تا 4 هزار و 500،کرفس یک هزار و 500 تا 2 هزار و 500، کلم بروکلی 3 تا 7 هزار، کلم سفید یک هزار و 500 تا 3 هزار، کلم قرمز 2 هزار تا 4 هزار، لوبیا سبز 3 تا 5 هزار، هویج 2 تا 3 هزار و 500 و گل کلم یک هزار تا یک هزار و 800 تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی از افزایش قیمت گوجه فرنگی گلخانه‌ای خبر داد و افزود: هم اکنون هر کیلو گوجه فرنگی گلخانه با نرخ 5 تا 11 هزار تومان در میدان توزیع می‌شود.

به گفته وی، نرخ هر کیلو سبزی خوردن را یک هزار و 800 تا 3 هزار و سبزی جور(پلو،آش،قورمه) یک هزار و 500 تا 2 هزار و 600 تومان اعلام کرد.

کارگر در پایان گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه بعید است که قیمت میوه و صیفی نوسان چشمگیری در بازار داشته باشد، ضمن آنکه قیمت سیب زمینی به نرخ سه ماه قبل خود بازگشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

وزارت کشاورزی باید پاسخگوی گرانی میوه باشد نه فروشندگان

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
وزارت کشاورزی باید پاسخگوی گرانی میوه باشد نه فروشندگان
وزارت کشاورزی باید پاسخگوی گرانی میوه باشد نه فروشندگان - 0

در حالی‌که در هفته‌های اخیر قیمت میوه روندی افزایشی داشته، رییس اتاق اصناف ایران معتقد است که در این زمینه وزارت جهاد کشاورزی باید پاسخگو باشد. به گفته وی، گرانی میوه ارتباطی به اصناف و فروشندگان ندارد.

به گزارش ایسنا، قیمت میوه در ماه‌های اخیر روند افزایشی داشته و یکی از بیشترین میزان افزایش قیمت‌ها را در میان دیگر محصولات بازار، از آن خود کرده است؛ چرا که براساس آماری که از متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در هفته منتهی به ۲۵ آبان ماه امسال از سوی بانک مرکزی منتشر شده، سبد میوه‌های تازه ۶۸.۳ درصد نسبت به هفته مشابه سال گذشته گران‌تر شده است و افزایش ۱.۸ درصدی و ۰.۹ درصدی این سبد غذایی در هفته قبل از این بررسی و هفته مشابه ماه قبل از آن (مهر ماه) نیز نشان‌دهنده ادامه‌دار بودن روند افزایش قیمت‌ها است.

در این رابطه علی فاضلی - رییس اتاق اصناف ایران - در پاسخ به این‌که چرا قیمت میوه روند افزایشی دارد و بازار این محصول با نوسانات قیمتی در سال جاری مواجه بوده است، به ایسنا گفت: در زمینه میوه وزارت جهاد کشاورزی باید پاسخ دهد که افزایش قیمت به چه دلیلی اتفاق می‌افتد چرا که آن‌چه در میادین میوه عرضه می‌شود، براساس قیمت‌های اعلام شده بوده و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

وی اظهار کرد: البته نمی‌توان گفت که در بازار میوه سوءاستفاده و اجحافی صورت نمی‌گیرد اما گران شدن میوه ربطی به واحدهای صنفی عرضه‌کننده این محصول ندارد و عوامل آن‌را باید در جای دیگری جستجو کرد.

در شرایط کنونی که قیمت میوه در بازار به صورت متناوب رو به افزایش بوده است، وزارت جهاد کشاورزی و دیگر مسئولان تنظیم بازار این محصول باید درباره چرایی این وضعیت پاسخگو باشند و راهکاری برای تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها بیندیشند.

افزایش بی‌رویه قیمت‌ میوه موجب کاهش قدرت خرید مردم و کاهش تقاضا برای خرید این محصولات می‌شود که نهایتا زیان تولیدکنندگان و فروشندگان این محصول را نیز به دنبال خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل

اگر باور دارید رفاه در ایران بهتر از اروپاست این گزارش را نبینید/ گرسنگی در ایران واقعی‌ است (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
طی ماه‌های اخیر با قیمت مهار نشدنی گوشت و مواد غذایی دیگر مواجه بودیم. با این‌کار معده پر می‌شود و گرسنگی برای مدتی از بین می‌رود اما در صورت نرسیدن مواد غذایی لازم برای بدن، گرسنگی حقیقی که همان فقر غذایی است رخ می‌دهد و امکان مرگ فرد هم وجود دارد. در چنین شرایطی او قادر به تامین خوراک نیست و بیشتر درآمد خود را صرف تهیه مواد غذایی ارزان قیمت می‌کند. انجمن مقابله با گرسنگی طی دو دهه گذشته تلاش کرده تا بر اساس این تعریف، گام بزرگی در جهت رفع گرسنگی در مناطق ناامن غذایی بردارد. این اطلاعات اکنون در این گزارش منتشر شده که همه آن‌ها بر اساس مشاهدات، مطالعات و پیگیری‌های اعضای انجمن مقابله با گرسنگی به دست آمده‌است.

گرانفروشی، هم تقلب در عرضه برنج +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
تعامل و همکاری با دستگاه‌های مختلف یکی دیگر از سیاست‌های این معاونت محسوب می‌شود تا ما بتوانیم علاوه بر افزایش درآمدها، درآمدهای جدیدی را نیز برای شهرداری تهران داشته باشیم. وی به پرداخت برخی از بدهی‌های شهرداری تهران به پیمانکاران اشاره کرد و گفت: سال گذشته مبلغ قابل توجهی بدون تنش و استرس فراهم کردیم و در پایان اسفند سال گذشته بخشی از بدهی‌های شهرداری تهران به پیمانکاران پرداخت شد. برهمین اساس عملکرد سال گذشته شهرداری تهران در بخش بودجه نقد ۱۰۶ درصد و در بخش بودجه غیرنقد ۵۴ درصد محقق شده است و در سال جاری با توجه به افزایش ۷ درصدی بودجه شهرداری تهران قطعا عملکرد بهتری را نسبت به سال گذشته خواهیم داشت. وی افزود: بر اساس آخرین آمار حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان شهرداری تهران از دولت و شرکت‌های وابسته به دولت طلب دارد. وی از بازپس‌گیری ساختمان روزنامه اطلاعات خبر داد و گفت: این ساختمان چندی پیش در اختیار شهرداری قرار گرفته شد و به زودی برخی از واحدهای شهرداری تهران در این ساختمان مستقر خواهند شد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، از توسعه خدمات الکترونیک به‌منظور کاهش مراجعه حضوری شهروندان پایتخت به مناطق برق و دسترسی آسان به خدمات خبر داد. به‌گزارش ایسنا، حسین صبوری با بیان این‌که توسعه خدمات الکترونیک این شرکت با هدف حذف مراجعه حضوری متقاضیان صورت گرفته است، افزود: حذف حدود ۶۰۰ هزار متقاضی دریافت خدمات فروش و پس از فروش، کاهش آلودگی هوای پایتخت، کاهش بار ترافیک شهری و افزایش سلامت اداری، توسعه هرچه بیشتر خدمات غیرحضوری و ترویج استفاده از آن توسط مشترکان از مزایای این طرح به‌شمار می‌آید. به‌گفته وی، کاهش تشریفات اداری، اطلاع‌رسانی مؤثر و پرسرعت الکترونیکی، تأمین رضایت شهروندان، افزایش بهره‌وری، توسعه مشارکت مردمی، شفافیت امور و کاهش تخلفات اداری احتمالی، تصمیم‌گیری سریع مبتنی بر اطلاعات و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، تنها بخشی از دستاوردهای حاصل از برنامه‌های اجرا شده این شرکت است. صبوری ادامه داد: در این روش، نیازی به مراجعه حضوری مشترکان به هیچ‌یک از مناطق این شرکت نبوده و تمامی مدارک مورد نیاز، در محل متقاضی توسط نمایندگان این شرکت، دریافت می‌شود. انتهای پیام

اخبار بیشتر