واکنش ها به برخورد کارشناس برنامه تلویزیونی "دستپخت"
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

واکنش ها به برخورد کارشناس برنامه تلویزیونی "دستپخت"

عکس/واکنش گوینده خبر تلویزیون به برخورد کارشناس آشپزی با شرکت کننده

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
عکس/واکنش گوینده خبر تلویزیون به برخورد کارشناس آشپزی با شرکت کننده
المیرا شریفی مقدم گوینده خبر تلویزیون به برخورد تند کارشناس آشپزی با شرکت کننده واکنش نشان داد.

"دستپخت" تازه داوران یک برنامه تلویزیونی/ جایگاه نظارت در صدا و سیما کجاست؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم
"دستپخت" تازه داوران یک برنامه تلویزیونی/ جایگاه نظارت در صدا و سیما کجاست؟
این بار بی‌ادبی و بی‌اخلاقی رسانه‌ای از یک برنامه ضبطی سر زده که وظیفه و اهمیت نظارت را به مراتب بالا می‌برد که اگر جلوی چنین اتفاقاتی گرفته نشود آسیب‌ها و معضلات جای کیفیت و تأثیر را می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، تلویزیون به عنوان فراگیرترین رسانه در میان خانواده‌های ایرانی خصوصاً سه گروه کودکان، سالخوردگان و خانم‌های خانه‌دار جایگاه ویژه‌ای دارد. اما دیدن برنامه‌های گوناگون این رسانه همیشه مثبت و سودمند نیست بلکه در بعضی اوقات کاملاً مضرّ است و آسیب‌های مختلفی را به خانواده‌ها می‌رساند. جایی که روی آنتن به عمه و خاله و حتی پدر و مادر هم در قالب استندآپ توهین می‌شود یا روی آنتن زنده اصرار داریم زن و شوهر به همدیگر ابراز علاقه کنند.

معضل بعدی این است که بارها میهمان هر دیالوگی را که خواسته به زبان آورده در برخی اوقات مجری توانسته و برخی هم اوقات هم با میهمان همراهی کرده است. جایی هم در "وقت اضافه" مردم شاهد دعوای لفظی یک ورزشکار با مربی‌اش بودند که هرچه باشد مقام استاد و شاگردی ایجاب می‌کند، منش و اخلاق پهلوانی به رخ مخاطب کشیده شود نه بی‌اخلاقی!

شاید بعد از برخورد نا به جا و غیراصولی "فرزاد حسنی" با میهمان برنامه "اکسیر"، «دستپخت» در قالب یک برنامه تلویزیونی برای آموزش آشپزی به بانوی ایرانی هر اندازه هم که اشتباه کرده باشد باید با سعه صدر برخورد می‌کرد تا یک بانوی ایرانی تحقیر نشود. شاید اگر یک رفتار درستی صورت می‌گرفت و غیرمستقیم و از روی اصول برنامه‌سازی تلویزیونی به او گوشزد آموزشی می‌شد هم بهتر یاد می‌گرفت بایستی چگونه آشپزی کند و خاطره خوبی از «دستپخت» در ذهن او بماند. اما حالا نه خاطره خوبی از او مانده و نه تنها فراگرفته بلکه بازتاب‌های آن در فضای مجازی هم خانم آشپز را آزرده‌خاطرتر می‌کند.

می‌دانیم که امروز در تنگناهای اقتصادی تولید محتوا در رسانه‌ملی به سختی صورت می‌گیرد به ویژه در برنامه‌های زنده که برخی اوقات اتفاقات غیراصولی روی آنتن شاهد هستیم و حالا این معضل بیمارگونه به برنامه‌های ضبطی هم سرایت کرده است. در این راستا اهمیت نظارت صدچندان می‌شود که مربی در برنامه تلویزیونی خلاف قاعده رسانه‌‌ای تلویزیون عمل می‌کند حداقل مجری «دستپخت» می‌بایست کار را مدیریت می‌کرد تا جلوی عمیق شدن این ضایعه رسانه‌ای گرفته شود. اما همراهی کردن او هم محل سوال است.

واقعاً داشتن سعه صدر و برخورداری از دانش رسانه‌ای لازمه تهیه‌کنندگی و اجرای یک برنامه تلویزیونی است که تداوم آن حتماً آسیب مهلکی برای صداوسیمای ما محسوب می‌شود. شاید لازم به یادآوری باشد که تلویزیون فضای مجازی نیست که هرچه می‌خواهیم بگوییم و هرگونه می‌خواهیم رفتار کنیم.

مخاطب این رسانه میلیونی است و دست‌اندرکارانش باید با چنین نگاه و رویکردی به میدان بیایند. نگاه دم‌دستی و غیراصولی نه تنها راهی به جایی نمی‌برد بلکه رسانه‌ملی را در پرتگاه ریزش مخاطب و یک نوع تشنج رسانه‌ای قرار می‌دهد. بنابراین توصیه می‌شود نظارت بیشتری بر تعدد برنامه‌های ضبطی حاکم شود که باید سرمنزل‌شان کیفیت بیشتری نسبت به برنامه زنده‌ای باشد که امروز دچار آفت تولیدات بی‌رویه شده است. چرا که به خاطر مشکلات بودجه‌ای هر روز برنامه زنده بیشتر می‌شود و از این حیث هم شاهد رفتارها و گفتارهای نامناسب روی آنتن هستیم.

البته این بار بی‌ادبی و بی‌اخلاقی رسانه‌ای از یک برنامه ضبطی سر زده که وظیفه و اهمیت نظارت را به مراتب بالا می‌برد که اگر جلوی چنین اتفاقاتی گرفته نشود آسیب‌ها و معضلات جای کیفیت و تأثیر را می‌گیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

انتقاد یک مقام دولت از «دستپخت» صداوسیما + فیلم

ایسناخبرگزاری ایسنا
دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت با انتشار بخشی از ویدئوی برنامه تلویزیونی «دستپخت» که در آن به یکی از شرکت‌کنندگان اهانت شده است، از عملکرد صداوسیما انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از «خبرآنلاین»، علیرضا معزی با انتشار این فیلم در صفحه توییتر خود نوشت: «آقایان حسام‌الدین آشنا  و فواد ایزدی، بحث درباره چالش مدیریت تصویر ملی در رسانه ملی پیشکش همگی‌مان! فکر می‌کنم چالش رعایت کرامت انسان‌ها در رسانه ملی مهم‌تر است.»

خواندن خبر در سایت منبع

تحقیر شرکت کننده توسط داور برنامه آشپزی تلویزیون +فیلم

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
نوع صحبت کارشناس با اعتراض و انتقاد برخی کاربران شبکه های اجتماعی روبه رو شده است.

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

توهین عجیب کارشناس آشپزی به شرکت‌کننده مسابقه

مهرخبرگزاری مهر
لحن عجیب و بی‌ادبانه کارشناس برنامه تلویزیونی "دستپخت" نسبت به شرکت‌کننده این مسابقه موجب انتشار فیلمی از این برنامه در فضای مجازی شد.

نظرها

در ادامه بخوانید

کتاب خاتم (ص)

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
مهرمهر9 ساعت قبل
وی افزود: اگر به این سرمایه‌ها توجه نشده و در جای خود به کار گرفته نشود، انسان ستمگر و ناسپاس می‌شود. نماینده ولی فقیه در استان رکود و توقف را ممنوع دانست و تاکید کرد: با وجود داشته‌ها و این همه پیشرفت، نباید در کشور توقف کنیم و نباید فکر راکد داشته باشیم، بلکه باید با تحصیل، تجربه و مشورت، فکر را رشد دهیم. این استاد حوزه علمیه اذعان داشت: نباید سرمایه راکد در کشور داشته باشیم، نباید علم را راکد نگهداریم بلکه باید به دیگران منتقل کنیم و حتی بعد از رسیدن به کمال نباید قانع بود. حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: باید از مرزهای علمی عبور کرده و با شتاب پیش برویم، این پیشرفت نباید تنها در یکی ۲ شاخه باشد بلکه باید در همه صنایع و معادن و رشته‌ها، حاصل شود تا بتوانیم در همه امور پیشرفت داشته باشیم. وی در پایان ابراز داشت: جوانان ایران اسلامی باید برای رسیدن به قله‌های پیشرفت در گام دوم انقلاب اسلامی، تمام همت خود را به کار بگیرند.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام نوشت: با استفاده از دانش فضایی، برآورد دقیقی از خسارات وارده بر محصولات کشاورزی در سیل اخیر صورت گرفت و به وزارت کشور ارسال شد. وی تاکید کرد: با جدیت وزیر کشور در استفاده از این اطلاعات، تفاوت چند هزار میلیارد تومانی در برآورد سنتی خسارات نسبت به برآورد علمی پژوهشگاه فضایی ایران، اثبات شد. وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: امسال مطابق برنامه فرآیند تولید و آزمایش کیفی سه ماهواره «ظفر»، «پارس یک» و «ناهید یک» به اتمام می‌رسد و جهش دیگری در رشد علوم فضایی کشور به همت و غیرت دانشمندان جوان ایرانی ثبت خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: به دلیل تغییر لیالی قدر تغییراتی­ در زمان برگزاری برخی امتحانات دانش آموزان ایجاد شده است. خسرو ساکی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا­ و سیما گفت: امتحانات روز شنبه ۴ خرداد به روز یکشنبه ۵ خرداد و امتحانات روز دوشنبه ۶ خرداد به سه شنبه ۷ خرداد منتقل شدند. وی افزود: همچنین امتحانات روز چهارشنبه ۸ خرداد به روز پنجشنبه ۹ خرداد موکول شده است. ساکی با اشاره به تغییر برخی امتحانات دانش آموزان گفت: برای دانش آموزان رشته ریاضی و علوم تجربی امتحان روز یکشنبه فیزیک ۳ خواهد بود و برای رشته ادبیات و معارف اسلامی آزمون علوم و فنون ادبی ۳ برگزار خواهد شد. وی افزود: آزمون ادبیات ۳ برای همه رشته‌های تحصیلی روز شنبه ۱۱ خرداد برگزار می‌شود.

اخبار بیشتر