آلودگی مجدد هوا و افزایش چشم‌گیر آلاینده‌ها
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آلودگی مجدد هوا و افزایش چشم‌گیر آلاینده‌ها

هوای‌پاک بودجه ندارد

ایمناخبرگزاری ایمنا
هوای‌پاک بودجه ندارد
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت: برای اجرای قانون هوای پاک هنوز هیچ بودجه ای تصویب نشده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، صفحه رسمی سازمان محیط زیست در اینستاگرام با انتشار یک ویدیو به نقل از عیسی کلانتری نوشت:

"در یک نگاه (نیمه نخست آذر ماه ۹۸)

صنعت خودرو و موتوسیکلت در ایران استاندارد نیست

باک خالی محیط زیست در سهمیه بندی بنزین

برای اجرای قانون هوای پاک هنوز هیچ بودجه‌ای تصویب نشده است

نخستین کنگره حفاظت و بیماری‌های حیات وحش با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد

همزمان با روز جهانی تالاب‌ها، قهرمانان و محیط بانان نمونه تالابی معرفی می‌شوند

اطفای ۱۰۹ مورد پسماند سوزی در تهران

برنامه توانمندسازی سمن‌های محیط زیستی تدوین شده است

رهاسازی حقابه تالاب بختگان از سد درودزن"

هوای‌پاک بودجه ندارد - 10

کد خبر ۴۰۰۹۷۵

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش آلودگی هوا در تهران

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
افزایش آلودگی هوا در تهران

شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۲۰ قرار گرفته و هوای پایتخت برای گروه‌های حساس، ناسالم است.

به گزارش فارس، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۲۰ قرار گرفته و هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است. همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته به طور متوسط بر روی عدد ۱۰۶ قرار داشته و هوا ناسالم بود.

افزایش آلودگی هوا در تهران - 2

تهران از ابتدای سال تاکنون ۲۵ روز هوای پاک، ۱۹۲ روز هوای ناسالم، ۴۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است.

این درحالی است که در مدت مشابه سال پیش تهران ۱۵ روز هوای پاک، ۲۱۵ روز هوای سالم و ۳۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشته است.

کمترین دما برای روز جاری ۳ درجه و بیشترین دما ۹ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است. همچنین تا بعدازظهر امروز به دلیل افزایش غلظت آلاینده‌ها، آلودگی هوا تشدید خواهد شد.

به گزارش فارس، ‌ شهربانو امانی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران هفته پیش در مورد آلودگی هوا در پایتخت اظهارداشت: نفس تهران به شماره افتاده و از این اینکه تهران شهری برای همه باشد فاصله گرفته‌ایم چراکه روزهایی اخیرا برای مردم تهران سپری شد که اکثر مواقع هوای ناسالم داشت.

وی افزود: روزانه ۱۵ نفر در پایتخت به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند و تهران شهر ماشین و پارکینگ خودروها شده است و دیگر نه تنها شهری برای افراد معمولی نیست بلکه برای افراد معلول و سالمند نیز پیش‌بینی‌های درستی انجام نگرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

شاخص هوای تبریز در وضعیت «قابل قبول» قرار دارد

ایسناخبرگزاری ایسنا
شاخص هوای تبریز در وضعیت «قابل قبول» قرار دارد
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی از قرار گرفتن شاخص کیفیت هوای تبریز در وضعیت «قابل قبول» خبر داد.

داود قاسم زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در این خصوص تشریح کرد: شاخص آلودگی هوای تبریز بر اساس ذرات ۲٫۵ میکرون برابر ۹۲ بوده و قابل قبول است؛ شاخص آلودگی هوا در ۲۴ ساعت گذشته نیز برابر ۹۰ بوده است.

وی یادآور شد: شاخص آلودگی از ۰ تا ۱۰۰هوای قابل قبول، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و بیش از ۲۰۰ نیز نشانگر وضعیت بحرانی است.

خواندن خبر در سایت منبع

کیفیت هوای مشهد در شرایط قابل قبول است

مهرخبرگزاری مهر
کیفیت هوای مشهد در شرایط قابل قبول است
مشهد -هم اکنون کیفیت هوای مشهد در ایستگاه های سجاد، وحدت و طرق در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و سایر ایستگاه‌های سطح شهر در شرایط قابل قبول است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، بر اساس داده‌های جمع آوری شده از ایستگاه‌های سطح شهر وضعیت کیفیت هوای شهر مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد شاخص کلی ۷۸ در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

هم اکنون کیفیت هوا در ایستگاه‌های سجاد، وحدت و طرق در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و سایر ایستگاه‌های سطح شهر در شرایط قابل قبول است.

بیشترین بار آلودگی از ایستگاه واقع در بولوار سجاد با عدد شاخص ۱۱۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم/ پیش بینی وضعیت هوا در هفته جاری

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
شنبه، یکشنبه، دوشنبه با پایداری هوا و افزایش آلاینده‌ها در شهرهای تهران، کرج، اصفهان، اراک و دیگر شهرهای پرچمعیت و صنعتی همراه هستیم. همچنین احتمال بارش‌های پراکنده در زاگرس مرکزی وجود دارد.

هوای پایتخت ناسالم برای گروه‌های حساس؛ شهر ری با شاخص ۱۶۰ آلوده‌ترین منطقه

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
هوای پایتخت ناسالم برای گروه‌های حساس؛ شهر ری با شاخص ۱۶۰ آلوده‌ترین منطقه
بر اساس اطلاعات ایستگاههای سنجش کیفیت هوا در سطح مناطق تهران، شاخص کیفیت هوای تهران در حال حاضر بر روی عدد 127 قرار دارد و هوای پایتخت ناسالم برای گروه های حساس است.

اعتمادآنلاین| شاخص کیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۰۷ قرار داشته و هوا همچنان ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.

تهران از ابتدای سال ۲۵ روز پاک، ۱۹۲ روز سالم، ۴۸ روز ناسالم برای گروههای حساس و ۲ روز ناسالم برای تمامی شهروندان داشته است.

افراد مبتلا به قند یا ریوی، سالمندان یا کودکان توصیه شده از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و افراد دیگر نیز باید فعالیت طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

در حال حاضر شهر ری در منطقه ۲۰ با شاخص ۱۶۰، آلوده‌ترین منطقه تهران و پس از آن شادآباد در منطقه ۱۸ با شاخص ۱۵۹ آلوده‌ترین محلات تهران هستند.

همچنین بر اساس اطلاعات منتشر شده از ایستگاههای سنجش کیفیت هوا در سطح مناطق تهران، مسعودیه در منطقه ۱۵ با شاخص ۷۱، اقدسیه با شاخص ۸۱ در منطقه ۱، وضعیت بهترین نسبت به سایر مناطق دارند.

منبع: آریا

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

چند کیلومتری پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، منطقه حفاظت شده ورجین با ۲۸ هزار هکتار مساحت و بیش از ۳ هزار کل و بز، قوچ و میش وحشی، زیبایی بی نظیری به منطقه لواسانات داده است. در کنار این زیبایی‌ها، علوفه دهی به حیات وحش در فصل سرد سال یکی از مهمترین اقدامات محیط بانان در رو‌زهای برفی است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

ویروس کرونا چیست؟ / راه‌های پیشگیری از آن

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
درباره ویروس جدید چه می‌دانیم؟ تعداد زیادی نمونه از بیماران مبتلا به این ویروس در آزمایشگاه‌های چین و سازمان جهانی بهداشت بررسی شده و متخصصان این ویروس را از خانواده «ویروس کرونا» شناخته‌اند. علائم ویروس جدید کرونادر معمولی‌ترین حالت کرونا ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان «سارس» می‌شود. ویروس کرونا در گربه‌ها، سگ‌ها و حیوانات دیگرحیوانات اهلی می‌توانند ویروس کرونا را بگیرند و باعث عفونت‌های شدید شوند. سرعت انتقال ویروس کرونا چقدر است؟ به نظر می‌آید شمار مبتلایان به این ویروس در یک هفته از ۴۰ به ۴۴۰ نفر رسیده است. ‌ویروس کرونا چطور متوقف می‌شود؟ واکسنی برای این ویروس وجود ندارد.

نقش رهبری، نقش نخست در ثبات امنیت کشور است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور: نقش ولایت و رهبری نقش اول در ثبات، امنیت و استحکام کشور است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: این چه سیستمی است که طراحی کرده‌ایم که مدیران و مسئولان ما صبح تا شب باید جلسه داشته باشند و وقت خود را در جلسات بگذرانند، وقتی وزیر ما باید در ۴۳ کمیته و کمیسیون شرکت کند مسلما نمی‌رسد که انجام وظیفه کند. ذوالفقاری با بیان اینکه گیر کار در جا‌هایی است که به آن نپرداخته‌ایم، گفت: برای طی یک فرآیند اداری باید گاهی ۱۰ جا مراجعه کرد و مردم در این سیستم اذیت می‌شوند و دقیقا فساد نیز از همین جا شکل می‌گیرد. معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد کار ما شامل پیشگیری است، افزود: باید همه در حوزه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و به خصوص در حوزه امور روزمره مردم تلاش کنیم تا احساس ناامنی به نارضایتی تبدیل نشود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی با بیان اینکه طیف و حجم ناامنی در کشور بالا است، گفت: امنیت در کشور ما برای مردم از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مردم نگران ایجاد ناامنی در کشور هستند و نگرانند که خدشه‌ای به امنیت کشور و دین شان وارد نشود بنابراین هر جا در هر صحنه‌ای که لازم باشد ورود می‌کنند مانند حضور در مراسم تشییع سردار سلیمانی که این نشان از توجه به حق مردم ما است.

آخرین اطلاعات درباره ویروس جنجالی چینی و قربانیان آن

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
خفاش مرموز چینی عامل کرونا / آخرین آمار از شیوع کرونا در چین و ایران؛ کرونا نام ویروسی است که در کشور چین شیوع پیدا کرده و در حال گسترش در سطح جهان است. نام ویروس کرونا از شکل آن گرفته شده که هنگام تصویربرداری با استفاده از میکروسکوپ الکترونی شبیه به یک تاج خورشیدی است. ویروس کرونا در گربه‌ها، سگ‌ها و حیوانات دیگرحیوانات اهلی می‌توانند ویروس کرونا را بگیرند و باعث عفونت‌های شدید شوند. او ضمن سخنرانی در جمع دانش آموزان و معلمان در موسسه تمدن جهانی گفت: آیا این «کرونا ویروس» یک ویروس جدید است یا یک فتنه؟ آمریکا همان مقصر است. این زن که مدت‌های طولانی در شهر ووهان، اولین محل شیوع ویروس کرونا، زندگی می‌کرده است به عنوان اولین نفر از مبتلایان به این ویروس خطرناک درمان شد.
ایرناایرنا1 روز قبل
رییس شورای شهر تهران افزود: در برخی از کشورها با افزایش قیمت سوخت، ترافیک را کنترل می‌کنند چون اگر قیمت سوخت گران نباشد، مردم تشویق به استفاده از خودروی شخصی می‌شوند. نیاز به جراحی اقتصادی داریمرئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه اقتصاد کشور بر روی فونداسیون درستی قرار نگرفته است، گفت: نیاز به جراحی اقتصادی داریم. رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: بحث دیگری که امروز در صحن مطرح شد، مسئله متمم بودجه است که به تصویب رسید و همچنین لایحه بودجه ۹۹ را شهرداری قول داده طی یک هفته به شورای شهر می‌فرستد. هاشمی بیان داشت: براساس تصویب شورای شهر، قرار شد شهرداری بازبینی یک‌هزار و ۱۲۰ کد مشاغل را انجام دهد و هرکدام به صورت جدا در کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار گیرد. وی در مورد اینکه چرا عوارض کاهش نمی‌یابد و همیشه بیشتر می‌شود گفت: به دلیل اینکه تورم زیاد است و مسلما عوارض افزایش می‌یابد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
داستان خون آشام‌ها در قصه‌های فولکلور و افسانه‌ها از صدها سال پیش وجود داشته است. هر دو مرد ادعا می‌کردند که پیشتر مورد حمله خون اشام‌ها قرار گرفته بودند، و پس از چنین حمله‌ای اقدامات احتیاطی را انجام داده اند- در خون خون آشام حمام کرده‌اند، و خاک قبر این خون آشام را نیز خوردند. با توجه به حمله هایی که به خون آشام‌ها صورت می‌گرفت، روستاییان را عصبی کرده و دچار جنون نمود. مطالعات صورت گرفته نشان داد که هر دوی اینها خون آشام بوده‌اند و این را از طریق بدن تجزیه شده انها دریافتند؛ از جمله: مو، و ناخن. وابستگی خون آشام گونه به راسپوتین، ناشی از رویدادهای معجزه آسایی است که مانع از مرگ او شده‌اند.

اخبار بیشتر