1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

پرداخت حقوق کارگران هفت تپه و فولاد اهواز از هفته آینده

پرداخت حقوق کارگران کشت وصنعت هفت تپه محورتذکرات نمایندگان

ایرناخبرگزاری ایرنا
پرداخت حقوق کارگران کشت وصنعت هفت تپه محورتذکرات نمایندگان
تهران - ایرنا – شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز – سه شنبه – در تذکری کتبی به مسئولان خواستار پرداخت حقوق معوقه کارگران کشت و صنعت هفته تپه شدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نادر قاضی پور نماینده ارومیه به همراه هفت نفر از نمایندگان به دکتر روحانی رئیس جمهوری مبنی رسیدگی به مشکلات درمانی جامعه ایثارگران تذکر دادند.

همچنین پروانه مافی نماینده تهران، منصور مرادی نماینده مریوان و سروآباد، علی مطهری، محمدرضا نجفی و علی ساری نمایندگان تهران و اهواز، علی محمد شاعری و سعید باستانی نماینده بهشهر و تربت حیدریه و محمد ابراهیم رضایی نماینده خمین به رییس جمهوری تذکر دادند.

محور این تذکرات تجدید نظر درباره آمار اقلامی مصرفی، عدم ساماندهی بازارچه های مرزی، سفرهای غیرضروری و هزینه های گزاف در دولت، توجه به صیانت از قانون اساسی، مدیریت درمان و بیمه ایثارگران محور این تذکرات بود.

نادر قاضی پور نماینده ارومیه نیز به همراه پنج نفر از نمایندگان مجلس در تذکری به وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار تامین و پرداخت حقوق معوقه کارگران کشت و صنعت هفت تپه شدند.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به همراه 15 نفر دیگر از نمایندگان به محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رابطه با ضرورت رفع موانع بهره برداری از آزادراه شرق سپاهان اصفهان تذکر دادند.

حاجی دلیگانی همچنین در تذکر دیگری به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی خواستار قرار گرفتن شغل آتش نشانی در مشاغل سخت و زیان آور در تامین اجتماعی شد.

علیرضا سلیمی نماینده محلات در تذکری به وزیر امور خارجه درباره انفعال آن وزارتخانه در مورد اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه انگلیس در امور داخلی کشور و ارائه ترجمه غلط CFT در مجلس، تذکر داد.

نادر قاضی پور نماینده ارومیه به همراه سه نفر از نمایندگان در تذکری به وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار تسریع در تسهیل اصلاح حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری شدند.

قرجه طیار نماینده گنبدکاووس و محمد ابراهیم رضایی نماینده خمین نیز درباره جلوگیری از کاهش سهمیه گندم و ضعف در شبکه توزیع وزارتخانه جهاد کشاورزی در تامین خوراک مرغداران به محمود حجتی تذکر دادند.

همچنین علیم یارمحمدی نماینده زاهدان، سیدمحمدباقر عبادی به نماینده بیرجند و علی وقف چی نماینده زنجان به وزیر راه و شهرسازی تذکر دادند. محور این تذکرات پرداخت حقوق کارگران راه آهن، تاخیر در اجرای پروژه راه آهن بیرجند و تامین منابع اتوبان زنجان- قزوین و زنجان- طارم بود.

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت هم در تذکری به وزیر دادگستری خواستار طی شدن مسیر و روند قانونی پرونده های تغییر کاربری زمین های کشاورزی شد.

نصرالله پژمانفر نماینده مشهد درباره پدیده قاچاق کتاب و جبار کوچکی نژاد درباره رسیدگی به زمین های اوقافی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تذکر دادند.

همچنین غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت در تذکری به وزیر کشور خواستار رسیدگی به برخورد ناشایست با نوازندگان گیلانی شد.

جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تربت جام، علی وقف چی نماینده زنجان به همراه 2 نفر از نمایندگان به بیژن زنگنه وزیر نفت تذکر دادند.

محور این تذکرات گازرسانی به روستاهای محروم و مرزی شهرستان های تایباد، تربت جام و صالح آباد و تعیین تکلیف پتروشیمی زنجان بود

نصرالله پژمانفر نماینده مشهد درباره لزوم نظارت بر درج قیمت و صدور فاکتور توسط فروشندگان محصولات و نادر قاضی پور نماینده ارومیه به همراه 2 تن از نمایندگان در خصوص تسهیل شرایط تولید پتروشیمی در صنایع پایین دستی به وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر دادند.

علی وقف چی نماینده زنجان نیز در تذکری به وزیر آموزش و پرورش خواستار توجه به تورم و افزایش قیمت کالاها در اصلاح حقوق فرهنگیان شد.

همچنین شهاب نادری نماینده اورامانات درباره توقف پروژه ها در منطقه اورامانات و قصر شیرین و علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر در خصوص تکمیل نشدن شبکه های آبیاری زیر سطح در شرق استان مازندران به وزیر نیرو تذکر دادند.

بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر هم در تذکری به وزیران نیرو و آموزش و پرورش خواستار اجرا شدن مصوبه مجلس در مورد رایگان بودن آب و گاز و برق در مدارس شد.

حسین نیاز آذری نماینده مردم بابل نیز به وزیر ارتباطات در خصوص علت قطع تلفن ثابت در شهرستان های استان مازندران تذکر داد.

سیام**9314**1535

خواندن خبر در سایت منبع

پرداخت حقوق کارگران هفت تپه و فولاد اهواز از هفته آینده

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
پرداخت حقوق کارگران هفت تپه و فولاد اهواز از هفته آینده
مهمترین اقدامات ما برای این دو واحد تولیدی شامل پرداخت حقوق و مزایای معوق، راه اندازی مجدد خطوط تولید و ایجاد فرصت های شغلی پایدار است.

مدیرکل حمایت از مشاغل پایدار و بیمه بیکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق معوق کارگران هفت تپه و گروه فولادی اهواز تا پایان هفته آینده پرداخت می شود.

کریم یاوری در گفتگو با ایرنا، افزود: فردا به نمایندگی از طرف وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عازم اهواز می شوم تا در کار گروهی با حضور استاندار و مقامات استانی مشکلات کارگران این دو کارخانه رسیدگی و برطرف شود.

وی خاطرنشان ساخت: مهمترین اقدامات ما برای این دو واحد تولیدی شامل پرداخت حقوق و مزایای معوق، راه اندازی مجدد خطوط تولید و ایجاد فرصت های شغلی پایدار است.

بر اساس این گزارش، کارگران شرکت هفت تپه در هفته های اخیر به دلیل عدم دریافت حقوق و مشکلات معیشتی و بی توجهی به مسائل مالی کارگران از سوی مدیران این واحد تولیدی پس از واگذاری در قالب اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی دست به اعتصاب زده اند.

خواندن خبر در سایت منبع

حقوق کارگران هفت تپه و فولاد اهواز هفته آینده پرداخت می شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
حقوق کارگران هفت تپه و فولاد اهواز هفته آینده پرداخت می شود
تهران- ایرنا- مدیرکل حمایت از مشاغل پایدار و بیمه بیکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق معوق کارگران هفت تپه و گروه فولادی اهواز تا پایان هفته آینده پرداخت می شود.

کریم یاوری امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: فردا به نمایندگی از طرف وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عازم اهواز می شوم تا در کار گروهی با حضور استاندار و مقامات استانی مشکلات کارگران این دو کارخانه رسیدگی و برطرف شود.

وی خاطرنشان ساخت: مهمترین اقدامات ما برای این دو واحد تولیدی شامل پرداخت حقوق و مزایای معوق، راه اندازی مجدد خطوط تولید و ایجاد فرصت های شغلی پایدار است.

به گزارش ایرنا، کارگران شرکت هفت تپه در هفته های اخیر نسبت به عدم دریافت حقوق، مشکلات معیشتی، بی توجهی به مسائل مالی کارگران از سوی مدیران این واحد تولیدی و واگذاری این شرکت به بخش خصوصی معترض بوده اند.

کارگران هفت تپه امروز شانزدهمین روز تجمع خود را برگزار کردند.

بازگشت کارخانه به بخش دولتی و پرداخت چهار ماه حقوق معوقه از مطالبات این کارگران عنوان شده است.

اقتصام**9454**2022

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:
نامه‌نیورنامه‌نیور18 ساعت قبل
جواد طباطبایی علیه خاتمیسید محمد خاتمی چندوز پیش در دیدار با اعضای شورای شهر مناسب‌ترین شیوه اداره کشور را فدرالیسم دانست. مهم‌ترین واکنش مربوط به سید جواد طباطبایی، استاد سرشناس علوم سیاسی و ایران‌پژوه برجسته به این سخنان واکنش نشان داد. من اضافه می‌کنم: آقای خاتمی بعید نیست، حتمی است! ضرورت تحقق برجام داخلیمحمدصادق جوادی‌حصار باور دارد که محدودیت‌های موجود بر دولت روحانی به مراتب بیش از دولت اصلاحات است. جوادی حصار در گفت‌وگو با روزنامه آرمان درباره محدوده اختیارات حسن روحانی گفت: «من معتقدم بخش زیادی از این اتفاقاتی که رخ می‌دهد در دولت رقم نمی‌خورد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
عادل الجبیر گفته عربستان برای جلوگیری از جنگ، تمامی تلاش خود را به کار خواهد گرفتعربستان سعودی ضمن تاکید بر اینکه خواهان جنگ در منطقه نیست، ضمن انتقاد شدید از ایران، از سران کشورهای عرب برای بررسی اوضاع خلیج فارس دعوت کرده است. هفته گذشته، در دو نفتکش متعلق به عربستان سعودی و دو نفتکش دیگر متعلق به امارات و نروژ در آب‌های بندر فجیره در امارات عربی متحده انفجارهایی روی داد و خساراتی به بار آورد. در پی انفجار در این چهار نفتکش، وزارت امور خارجه ایران خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شده بود. هفته گذشته همچنین عربستان سعودی گزارش کرد که چند پهپاد حامل مواد منفجره به خطوط لوله نفتی این کشور حمله کرده و خساراتی بر جای گذاشته‌اند. عربستان خواهان جنگ نیستآژانس خبری سعودی در گزارش دیگری در روز یکشنبه، اظهارات عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه را در مورد حوادث اخیر در خلیج فارس منتشر کرده است.
فردا نیوزفردا نیوز23 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۹ اردیبهشت ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۹۳ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۹۵ هزار تومان است.

اخبار بیشتر