تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار

اعتراض کارگران به عقب‌ماندگی دستمزد به سازمان برنامه و بودجه رسید

فارسخبرگزاری فارس
اعتراض کارگران به عقب‌ماندگی دستمزد به سازمان برنامه و بودجه رسید
جمعی از کارگران امروز در سالروز تصویب قانون کار در مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند؛ اجرای مواد مغفول مانده قانون کار، ساماندهی به قراردادهای موقت و احیای قرارداد دائم و مهمتر از همه رسیدگی به عقب‌ماندگی مزد کارگران از تورم مهمترین مطالبه آنها بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، جمعی از کارگران کشور امروز در سالروز تصویب قانون کار در مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند.

علی خدایی، عضو هیات مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار سراسر کشور، تجمع کارگران مقابل سازمان برنامه و بودجه کشور نشان دهنده بلوغ جامعه کارگران برشمرد و گفت:  آنجا که سیاست‌گذاری‌های بودجه‌ریزی صورت می‌گیرد و لایحه‌هایی علیه کارگران نوشته می‌شود، همین جاست. استارت بحث تفکیک سازمان تامین اجتماعی از همین جا کلید خورد. عدم پرداخت بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی علتش همین ساختمان است. ما امروز اینجا جمع شده‌ایم چراکه می‌دانیم مشکلات‌مان از کجا نشات گرفته است. آنجا که برای کل کشور تصمیم‌گیری می‌کند، همین‌جاست و من خوشحالم که اینجا جمع شدیم. این یعنی می‌دانیم مشکلات‌مان از کجاست.

عضو هیات مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار سراسر کشور با اشاره به سبد حمایتی دولت برای اقشار نیازمند جامعه افزود: اخیرا شنیدیم برای اینکه سبد حمایتی دولت برای کارگران و بازنشستگان در نظر گرفته شود، آقای رئیس‌جمهور زیر آن لایحه را پاراف کرد که چرا کارگران و بازنشستگان دیده نشده‌اند.

خدایی تصریح کرد: سیاست‌گذاری‌های غلط اقتصادی چه در حوزه وزارت اقتصاد و چه در این ساختمان باعث شده که امروز تورم افسار گسیخته‌ای به جامعه ما تحمیل شود. چهار سال شبانه‌روز تلاش کردیم و تنها 13 درصد از عقب افتادگی‌های مزدی کارگران را توانستیم، جبران کنیم. با یک سیاست‌گذاری غلط و با مجوزی که آقایان صادر کردند 29 درصد از هزینه زندگی افزایش پیدا کرد و در بودجه‌هایشان چیزی را برای این خسارتی که خود وارد کرده‌اند، درنظر نمی‌گیرند.

عضو کارگری شورای عالی کار با اشاره به جلسه دیروز این شورا تاکید کرد: ما دیروز مجددا در جلسه شورای عالی کار مفصل بحث کردیم اما دولت حاضر نیست هیچ سهمی را از این فلاکتی که بر ما تحمیل کرده، برعهده بگیرد. آن محلی که باید این سهم را درنظر بگیرد همین ساختمان است.

خدایی ادامه داد: امسال جامعه کارگری غفلت نخواهد کرد اگر مجددا در بودجه سال 98 در لایحه بودجه مورد غیرشرعی و ضدقانون اساسی وجود داشته باشد و تکرار شود، ما هیچ جایی را جز این ساختمان و این در نمی‌شناسیم. اگر بحث بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی که در مجلس تصویب شد و چه 50 هزار میلیارد تومان که باید از بدهی‌های تامین اجتماعی پرداخت شود، صورت نپذیرد، جایی جز این ساختمان را نمی‌شناسیم. این چه رویه‌ای است که باید از آقایان طلبکار باشیم اما مجبوریم برای امورات روزمره خود وام بگیریم.

خدائی در پایان تاکید کرد: ما به عنوان نماینده معتقدیم کارگران شهروند درجه دو نیستند و ما نیز به اندازه تک تک مردم این کشور از بودجه عمومی و درآمدهای ملی سهم داریم. چرا نباید در تخصیصاتی که صورت می‌گیرد قسمتی برای کارگران درنظر گرفته شود؟ 

حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نیز طی سخنانی در این تجمع گفت: قانون کار حداقل حمایت‌ها را از کارگران انجام داده است. این قانون آمد تا نگاه اسلامی و انسانی را در حوزه کار حاکم کند و جلوی تبعیض را بگیرد.

وی در ادامه گفت: امروز که در دهه چهارم انقلاب هستیم، شاهدیم که به خاطر نوع نگاه مجلسی‌ها به قانون کار مشکلات بسیاری در اجرای مواد آن وجود دارد.

وی تصریح کرد:‌ ما معتقدیم که رشد اقتصادی باید تبدیل به توسعه شود. توسعه امنیت شغلی و اقتصادی ایجاد می‌کند. چرا فکر می‌کنند که با فروش نفت می‌توانند رشد اقتصادی را محقق سازند. توسعه متوازن کلیه اجزای کشور را به حرکت وامی‌دارد، مسئولان راه را گم کردند و کارگران را در این میان مقصر می‌دانند.

صادقی با انتقاد از بی‌مهری به تامین اجتماعی گفت:چرا تمام صندوق‌های بازنشستگی کشور از کمک‌های دولت برخوردار هستند اما سازمان تامین اجتماعی که متعلق به مستضعف‌ترین قشر این کشور یعنی کارگران است برخوردار از این حمایت‌ها نیست. مگر ما متفاوت از سایر گروه های کشور هستیم؟

وی خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در ردیف بودجه امسال 50 هزار میلیارد تومان برای پرداخت به تامین اجتماعی قرار داده شده است. چرا آن را اجرا نمی‌کنید؟ چرا به تعهدات خودتان نسبت به کارگران عمل نکردید؟ به لحاظ نگاه سرمایه‌سالاری که در مدیریت کشور حاکم شده است شما این سازمان را زمین‌گیر کردید.

صادقی در بخش دیگری از صحبت هایش خطاب به نمایندگان مجلس درخصوص خروج کارگران کشاورزی از شمول قانون کار که این روزها در دستور کار مجلس قرار دارد، گفت: از قانون کار چه مانده که شما می‌خواهید عده‌ای را از آن خارج کنید؟ چرا قصد کنار گذاشتن کارگران کشاورزی از قانون کار را دارید؟ این اقدامات موجب می‌شود که هیچ قاعده‌ای بر جا نماند. 

وی تاکید کرد: اگر واقعا معتقد به اصلاح قانون کار هستید فصل شش  آن را دریابید. آنجا قلب تپنده قانون کار است. اینکه امروز کارگران قراردادی را حذف کنید، فردا به دنبال حذف کارگران کشاورزی باشید، کار درستی نیست.

سهیلا جلودارزاده، نماینده تهران نیز در این تجمع با بیان اینکه کارگران مظلوم‌ترین و وفادارترین قشر به این انقلاب و نظام بوده‌اند، تصریح کرد: 12 میلیون نفر در شرایط کنونی و در جامعه ما در حال کار و کشیدن رنج و مشقت هستند و جامعه 80 میلیونی از قبل این کار و تلاش می‌خورند. اگر کارگران نتوانند درست زندگی کنند جامعه نیز از هم خواهد پاشید.

وی با اشاره به تجمعات اعتراضی کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و بازداشت تعدادی از آنها گفت: در جنگ همین کارگران بودند که به جبهه رفتند. آنها در خوزستان تلاش‌های بسیار زیادی کرده‌اند. کارگران، استان‌های مرزی کشورمان را از قبیل ایلام، کرمانشاه و خوزستان را حفظ کردند. آنها شبانه‌روز در کارخانه‌ها به تولید دارو، اسلحه و سایر نیازهای کشور پرداختند. فرزندانشان نیز در جبهه‌ها مشغول جنگ و حراست از مرزهای کشور بودند و مجروح و شهید می‌شدند.

جلودارزاده گفت: ما خواستار این هستیم که قانون کار به درستی و به‌طور کامل اجرا شود. نمایندگان و برخی مسئولان می‌آیند و می‌گردند تا ببینند هرکجا که این قانون به نفع‌شان نیست، آن بخش‌ها را حذف کنند. چرا برای مثال در این روزها به دنبال کنار گذاشتن کارگران کشاورزی از قانون کار هستیم؟

نماینده مردم تهران، اسلامشهر، شمیرانات، پردیس و ری گفت: این روزها ما دچار تحریم‌های همه‌جانبه هستیم. در این شرایط ما باید قدر نیروهای کار و سرمایه‌های ارزشمند خود را بدانیم. کسانی که در طی این چهل سال به شکل‌های مختلف به نظام کمک کردند. باید قدر مردم به خصوص کارگران و کشاورزان را بدانیم. آنها ولی‌نعمتان این نظام و کشور هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

کارگران گروه ملی فعالیت خطوط تولید کارخانه را خواستار شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
کارگران گروه ملی فعالیت خطوط تولید کارخانه را خواستار شد
اهواز - ایرنا - کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران صبح سه شنبه با تجمع در مقابل ساختمان استانداری خوزستان خواستار فعالیت مجدد همه خطوط تولید کارخانه شدند.

به گزارش ایرنا، حدود 250 نفر از کارگران پیمانی، قراردادی و رسمی گروه ملی صنعتی فولاد ایران برای نهمین روز در 2 هفته گذشته در مقابل ساختمان استانداری خوزستان در اهواز تجمع کردند و بر رسیدگی هرچه سریعتر مسئولان استانی و کشوری به وضعیت این گروه فولادی تاکید کردند. اجتماع این کارگران باعث ایجاد ترافیک شدید در مسیر خیابان های منتهی به استانداری شد.

یکی از کارگران گروه ملی در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مسئولان باید در میان ما کارگران حاضر شوند و به مشکلات به وجود آمده گوش بدهند.

وی ادامه داد: تجمع کنندگان نیروهای کاری هستند که از وضعیت موجود در کارخانه خبر دارند و بر این اساس لازم است مسئولان در جریان واقعیت ها قرار بگیرند.

وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود گفت: هم اکنون خطوط کارخانه کمتر از ظرفیت موجود فعال هستند در صورتی که چندین کارخانه زیر مجموعه در شرکت گروه ملی وجود دارد که باید مجدد به مدار تولید بازگشت داده شوند.

یکی دیگر از کارگران گروه ملی نیز بر ضرورت حفظ سرمایه های این گروه فولادی تاکید کرد و گفت: کارگران از طریق این شرکت امرار معاش می کنند و وضعیت موجود نشان دهنده آن است که به ظاهر سرنوشت، امنیت شغلی چهار هزار کارگر و زندگی آنها برای مدیران اهمیتی ندارد.

وی بدون اشاره به نام خود افزود: روند موجود نیاز به اصلاح دارد و بر این اساس مسئولان باید رو در رو با کارگران دیدار کنند و برای حل مشکلات اقدام اساسی انجام دهند.

این کارگر گروه ملی در خصوص خبر تامین 40 هزار تن مواد اولیه برای ادامه فعالیت خطوط ، بیان کرد: این میزان مواد اولیه به هیچ وجه پاسخگوی تولید مورد نیاز نیست.

** پرداخت حقوق تا 10 روز دیگر

روابط عمومی فرمانداری اهواز نیر روز سه شنبه خبری مربوط به گروه ملی به نقل از فرماندار این شهرستان منتشر کرد. جمال عالمی نیسی با اشاره به اینکه تا 10روز آینده حقوق کارگران گروه ملی پرداخت می شود، گفت: معوقات کارگران نیز 2 ماه است که در دی امسال واریز می شود.

وی از کارگران خواست با مدیریت شرکت همکاری لازم را داشته باشند تا شرکت بتواند روند تولید خود را ادامه دهد. وی افزود: در این صورت است که هم مطالبات کارگران پرداخت خواهد شد و هم مشکلات شرکت برطرف می شود.

** مواد اولیه به زودی تامین می شود

استاندار خوزستان دیروز دوشنبه در واکنش به تجمعات کارگران گروه ملی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:با موافقت و دستور وزیر صنعت مجوز تامین مواد اولیه مورد نیاز این شرکت را از طریق خارج از بورس گرفتیم تا این مواد اولیه در اختیار شرکت قرار گیرد و با ادامه تولید، مشکلات شرکت کاهش یابد و از محل فروش محصولات، حقوق کارگران هم پرداخت شود.

غلامرضا شریعتی افزود: مسئولان کشوری در جریان مشکلات کارگران گروه ملی فولاد ایران قرار دارند و برای حل مشکل آنها وارد عمل شده اند.

استاندار خوزستان در خصوص سفر اخیر خود به تهران برای پیگیری مشکلات واحدهای کارگری این استان بیان کرد: در تهران جلسات متعددی برای بررسی این مشکلات با حضور مسئولان کشوری برگزار شد و در 2 روز گذشته بالای 90 درصد از جلسات ما معطوف به حل مشکلات کارگری بوده است.

وی در مورد مشکلات شرکت گروه ملی فولاد ایران نیز گفت: کارگران گروه ملی 2 ماه، و پیمانکار های این شرکت چهار یا پنج ماه مطالبات معوق دارند البته در گذشته این معوقات بیش از اینها بود.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران 9 روز است که برای دریافت طلب و حقوق خود در اهواز تجمع می کنند.

این تجمع که از صبح سه شنبه آغاز شده بود حدود ساعت 11:30 دقیقه پایان یافت.

گروه ملی صنعتی فولاد ایران حدود چهار هزار نفر کارگر و ظرفیت سالیانه تولید یک میلیون و 435 هزار تن فرآورده های فولادی و 430 هزار تن شمش فولادی را دارد.

این واحد صنعتی در سه سال اخیر به بدترین روزهای خود از زمان واگذاری این شرکت به بخش خصوصی رسید که باعث کاهش خطوط تولید، تعدیل نیرو و نیز پرداخت نامنظم حقوق و بیمه کارکنان شرکت شد.

گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سال 1342 به عنوان نخستین کارخانه نورد فولاد کشور در اهواز تاسیس شد و در سال 1388 با هدف خصوصی سازی به یکی از شرکت های زیرمجموعه امیر منصور آریا واگذار شد ولی با کشف اختلاس 30هزار میلیارد ریالی و ارتباط آن با 2 بانک بزرگ کشور، در سال 1390 مدیریت آن به طور موقت در اختیار دادگستری قرار گرفت و در نهایت در اسفند 1395 به بانک ملی واگذار شد.

مشخص نبودن وضعیت این شرکت سبب به بار آمدن زیان انباشته در این مجتمع فولادی شد و این شرکت که زمانی در صنعت فولاد کشور پیشرو بود، اکنون فقط با بخشی از ظرفیت خود کار می کند.

9931/ 6037

خواندن خبر در سایت منبع

تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار
مراسم تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار ، صبح امروز (سه شنبه) ۲۹ آذر در خیابان ابوریحان و برابر ساختمان خانه کارگر برگزار شد.

خبرگزاری ایسنا: مراسم تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار ، صبح امروز (سه شنبه) ۲۹ آذر در خیابان ابوریحان و برابر ساختمان خانه کارگر برگزار شد. جمعی از کارگران کارخانه‌ها و کارگاه‌های کشور در سالروز تصویب قانون کار در برابر خانه کارگر حضور یافتند تا صدای مطالبات خود را به گوش دولتمردان و مسئولان برسانند.

تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 1تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 3تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 4تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 5تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 6تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 7تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 8تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 9تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 10تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 11تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 12تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 13تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 14تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 15تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار - 16

خواندن خبر در سایت منبع

بدری: دستمزد کارگران به هیچ‌عنوان با تورم موجود متناسب نیست

ایسناخبرگزاری ایسنا
بدری: دستمزد کارگران به هیچ‌عنوان با تورم موجود متناسب نیست
یک عضو فراکسیون مستقلین مجلس گفت: افزایش مجدد حقوق کارگران و فرهنگیان در شرایط فعلی می‌تواند حداقل بخشی از آب رفته را به جوی بازگرداند. از دولت می‌خواهم که در اسرع وقت در این خصوص اقدام کند.

به گزارش ایسنا، صدیف بدری در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی، گفت: در سال جاری سردرگمی، سوء‌مدیریت و بی‌برنامگی در مواجهه با مسائل مختلف به ویژه اقتصادی در بدنه دولت مشهود است. دود این بی‌تدبیری‌ها به چشم اقشار پایین جامعه می‌رود.

وی بلاتکلیفی در بازار ارز را آبستن ضربات جبران‌ناپذیر به بخش تولید کنندگان و مصرف کنندگان دانست و خطاب به روحانی اظهار کرد: نوسانات بازار ارز در ماه‌های اخیر باعث افزایش قیمت‌ کالاهای مصرفی شده است تا جایی که بسیاری از کالاها تورم بالایی را تجربه کردند. تورم و افزایش قیمت همواره متوجه اقشار مختلف جامعه به ویژه کارگران، کارمندان و معلمان بوده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزایش مجدد حقوق کارگران، فرهنگیان و کارمندان را به عنوان راه‌ چاره دانست و گفت: این تنها راهی است که در این شرایط می‌تواند حداقل بخشی از آب رفته را به جوی بازگرداند. افزایش حقوق کارگران برای حمایت از آنان اجتناب‌ناپذیر است.

بدری با اشاره به این‌که دستمزد کارگران و کارمندان به هیچ عنوان با تورم موجود در بازار متناسب نیست، از دولت خواست که در خصوص حقوق کارگران و کارمندان اقدام کند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخیرا بنده به ملاقات یکی از جانبازان دفاع مقدس رفته بودم. وقتی پای گوشه‌ای از مسائل و مشکلات او نشستم عرق شرم بر پیشانی بنده نشست، چرا که بنده هم مسئولی در جمهوری اسلامی هستم. عجیب است دولت و مجلس شورای اسلامی هر وقت دست و بالشان تنگ می‌شود از شهدا، جانبازان و ایثارگران هزینه می‌کنند، ولی از تامین بدیهی‌ترین و ابتدایی‌ترین نیازهای این عزیزان از جمله هزینه درمان عاجز هستند.

نماینده مردم اردبیل احضار علی‌ دایی به دادگاه را موجب آزرده‌خاطر شدن مردم اردبیل خواند و گفت: یقینا شفاف‌سازی در امر هزینه‌کرد مالی همیشه لازم است، امری که خود آقای دایی قبل از هر کسی در حال انجام آن بوده است. مساله زمانی رنگ دیگر به خود می‌گیرد که گوش مردم از اخبار تکراری مربوط به اختلاس مدیران دولتی پر شده است و به جای اخباری از احضار این افراد، احضاریه‌های متفاوت از استان‌های متفاوت به خاطر کمک علی‌دایی به زلزله‌زدگان صادر شده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: نحوه‌ی برخورد با ثروت‌های معنوی کشور مثل علی دایی به طور آشکار اعتماد عمومی را نشانه گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

ویدئو / تجمع کارگران مقابل خانه کارگر

ایسناخبرگزاری ایسنا
جمعی از کارگران، صبح سه‌شنبه (۲۹ آبان) همزمان با سالروز تصویب قانون کار، در مقابل خانه کارگر در تهران تجمع کردند تا خواسته‌های عمدتاً معیشتی خود را به گوش مسئولان برسانند. در این تجمع، علیرضا محجوب رئیس فراکسیون کارگری مجلس و دبیرکل خانه کارگر سخنرانی کرد.

تصویربردار و تدوینگر: اسماعیل گلرخ

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

گرانفروشی، هم تقلب در عرضه برنج +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت جهاد کشاورزی؛ معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران با بیان این مطلب گفت: ۶۰ درصد تخم چشم زده مورد نیاز برای تولید قزل آلا بالغ بر ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون عدد از کشور‌های مختلف مانند فرانسه، ایتالیا و دانمارک وارد می‌شود. حسین علی عبدالحی واردات تخم چشم زده را یکی از مشکلات در حوزه تولید و پرورش ماهی قزل آلا عنوان کرد و اظهار داشت: تخم چشم زده تا کنون جزو یکی از نهاده‌های اساسی بوده و با ارز دولتی وارد شده است. وی افزود: هر چند قیمت نهاده تخم چشم زده، در مجموع هزینه‌های تولید ماهی قزل آلا عدد بالایی را به خود اختصاص نمی‌دهد، اما در افزایش قیمت این محصول در بازار مصرف بی تاثیر هم نیست. وی درباره تولید تیلاپیا نیز گفت: سال ۹۷ حدود ۱۰۰ تن تیلاپیا در چهار استان خراسان جنوبی، سمنان، یزد و قم تولید شد که عمده تولید مربوط به استان یزد است. وی با بیان اینکه دوره پرورش ماهی تیلاپیا شش ماه است پیش بینی کرد امسال یک یا دو مزرعه تولید تیلاپیا آماده و وارد چرخه تولید شود.
مهرمهر22 ساعت قبل
خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: دولت دونالد ترامپ قصد دارد با همکاری بحرین یک کنفرانس اقتصادی برگزار کند که هدف آن جذب سرمایه‌گذاری در مناطق فلسطینی‌نشین است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند اسرائیل دعوت نامه رسمی برای مشارکت در کنفرانس اقتصادی بحرین را دریافت کرده است. در ادامه این بیانیه آمده است که کنفرانس اقتصادی بحرین مقدمه‌ای برای صلح است و صلح حقیقی با اشغالگری اسرائیل بر سرزمین‌های فلسطینیان و جولان و مزارع شبعا نشدنی است. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، فرماندهی کل تاکید کرد کنفرانس اقتصادی بحرین یکی از حلقه‌های توطئه علیه مساله فلسطین است. واشنگتن و متحدانش که تاکنون از راههای دیگر نتوانستند فلسطین و آرمان آنرا نابود کنند این بار از راه صلح اقتصادی وارد شده‌اند.
افتصادنیوزافتصادنیوز17 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: قرائنی مشاهده شده که حاکی از استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی از جمله در حمله ادعایی ۱۹ می‌با گاز کلر است. گروه‌های تروریستی و رسانه‌های نزدیک به آن‌ها ۱۹ می‌مدعی شدند که در شهرک کبانی در حومه لاذقیه ارتش سوریه از سلاح شیمایی استفاده کرده که به صورت قاطع از سوی دولت سوریه و ارتش این کشور این ادعا رد شد. وزارت خارجه آمریکا در ادامه تهدید کرد که اگر دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کند، واشنگتن و همپیمانانش به سرعت و به شکل مناسب پاسخ خواهند داد. وزارت خارجه سوریه نیز پیش‌تر اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌های نزدیک به تروریست‌ها را فاقد صحت خوانده بود و قویا رد کرده بود. یک مقام در وزارت خارجه سوریه گفت: دمشق به صورت کامل با سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی همکاری کرده و سوریه عاری از سلاح شیمیایی است.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، از توسعه خدمات الکترونیک به‌منظور کاهش مراجعه حضوری شهروندان پایتخت به مناطق برق و دسترسی آسان به خدمات خبر داد. به‌گزارش ایسنا، حسین صبوری با بیان این‌که توسعه خدمات الکترونیک این شرکت با هدف حذف مراجعه حضوری متقاضیان صورت گرفته است، افزود: حذف حدود ۶۰۰ هزار متقاضی دریافت خدمات فروش و پس از فروش، کاهش آلودگی هوای پایتخت، کاهش بار ترافیک شهری و افزایش سلامت اداری، توسعه هرچه بیشتر خدمات غیرحضوری و ترویج استفاده از آن توسط مشترکان از مزایای این طرح به‌شمار می‌آید. به‌گفته وی، کاهش تشریفات اداری، اطلاع‌رسانی مؤثر و پرسرعت الکترونیکی، تأمین رضایت شهروندان، افزایش بهره‌وری، توسعه مشارکت مردمی، شفافیت امور و کاهش تخلفات اداری احتمالی، تصمیم‌گیری سریع مبتنی بر اطلاعات و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، تنها بخشی از دستاوردهای حاصل از برنامه‌های اجرا شده این شرکت است. صبوری ادامه داد: در این روش، نیازی به مراجعه حضوری مشترکان به هیچ‌یک از مناطق این شرکت نبوده و تمامی مدارک مورد نیاز، در محل متقاضی توسط نمایندگان این شرکت، دریافت می‌شود. انتهای پیام

اخبار بیشتر