1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

محسن رضایی سکوت خود را شکست

محسن رضایی: نفوذی‌های دشمن بدتر از ترامپ عمل می‌کنند

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
محسن رضایی: نفوذی‌های دشمن بدتر از ترامپ عمل می‌کنند

مهر/ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بعد از مذاکرات برجام، نفوذی های دشمن در داخل بدتر از ترامپ عمل می‌کنند و چرخ اقتصاد را معطل کرده‌اند و اجازه نمی دهند کاری انجام شود.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز گذشته (دوشنبه) در مراسم پاسداشت جبهه جهانی اسلام و محور مقاومت در سالن اجتماعات یادمان شهدای هفتم تیر واقع در منطقه سرچشمه تهران اظهار داشت: بیش از چند قرن، جهان اسلام در محاصره و در زیر فشار استعمارگران بوده و غرب در سیاست و فرهنگ و اقتصاد ایران و جهان اسلام نفوذکرد و با چهره ی دیگری بدتر از جنگ های صلیبی انتقام کشی براه انداخت و در دو قرن اخیر بسیار ظالمانه تر عمل کردند.

وی افزود: اقتصاد و سیاست و فرهنگ ملل اسلامی را عوض کردند. چهل سال از انقلاب می گذرد اما افکار آمریکایی و دوستان و عوامل آمریکا در داخل بیش از ترامپ، اقتصاد ما را تحریم کرده اند.

رضایی تصریح کرد: نهضت مقاومت از ایران آغاز شد و با شعار پیروزی خون بر شمشیر، مردم به میدان آمدند. پاسخ مردم را با گلوله و شکنجه و زندان و تبعید دادند. ملت پیروز شد. ارتش خونخوار بعثی را عربستان و دیگران تحریک و تشویق به حمله به ایران کردند و باز مردم با مقاومت، ارتش عراق را مجبور به عقب نشینی کردند و نهضت مقاومت ما در جهان اسلام، ریشه دواند و در فلسطین و لبنان و سایر کشورها، مقاومت به ثمر نشست. حزب الله با اسلحه ایمان به اسرائیل نشان داد که لبنان عوض شده است.

وی اضافه کرد: در روزهای پس از آزادسازی خرمشهر، اسرائیل به لبنان حمله کرد و بیروت را محاصره کرد. در شورای عالی دفاع به ریاست آیت الله خامنه ای تصمیم گرفته شد که ایران به مردم لبنان کمک کند. نیروهای انقلاب معتقد بودند که صدام با اسرائیل فرقی ندارد.

رضایی ادامه داد: به این تصمیم رسیدند که حاج احمد متوسلیان را به همراه یک تیپ به لبنان بفرستیم. احمد باور نمی کرد. وقتی به او گفتم که تیپ محمد رسول الله (ص) که بهترین تیپ بودند را می خواهیم اعزام کنیم، باور نمی کرد. خدمت آقا رفتیم و عرض کردم که احمد آقا باورش نمی شود. تصمیم را به احمد ابلاغ کرد و احمد دست هایش را به آسمان برد و خدا را شکر کرد.

وی تاکید کرد: فرمانده دلاور تیپ، درتاسیس حزب الله نقش اصلی را برعهده داشت و از نفس شهدای ما برخاست. حزب الله بدون تانک و توپ و هواپیما مدرن ترین ارتش منطقه را به زانو در آورد. حشد الشعبی و انصار الله ادامه حزب الله هستند. این ها همان هسته های مقاومت در سراسر جهان هستند که از ایران سرچشمه گرفته است و مشروع ترین و انسانی ترین مقاومتی است که جهان به خود دیده است. ما دفاع می کنیم. در ایران و سوریه و لبنان و یمن دفاع کردیم و می کنیم.

رضایی اظهار داشت: در رفتار با اسرا و دشمنان، روابط ما انسانی است و به همین دلیل است که مردم به ما روی می آورند. مقاومت رمز بازگشت جهان اسلام به شکوه گذشته است. مقاومت می خواهد اقتصاد اسلام و استقلال جهان اسلام را احیا کند و خواهد کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بعد از مذاکرات برجام و نرمش قهرمانانه ما، آن ها ظلم کردند و نفوذی های دشمن در داخل بدتر از ترامپ عمل می کنند و چرخ اقتصاد را معطل کرده اند و به اقتصاد ما ضربه زده اند و اجازه نمی دهند کاری انجام شود. ما سر اژدها را زده ایم اما بدنه تکنوکرات نمی گذارد کاری انجام شود.

رضایی ادامه داد: عده ای آدرس غلط می دهند و نمی گویند که مشکل و دشمن اصلی ما آمریکا است. این آمریکا است که جلوی پیشرفت ملت ما را گرفته است. به چه جرمی این ملت باید تحریم شود؟ جز اینکه دارد از مقاومت جهان اسلام دفاع می کند.

وی اظهار داشت: این شعار نه غزه و نه لبنان را طرفداران تحریم ایران مطرح کرده اند. مقاومت رمز پیشرفت ایران اسلامی و جهان اسلام است. خوشبختانه شکست های متجاوزین کارنامه آمریکا را به همگان نشان می دهد. در ابتدای انقلاب، آمریکا اقتدار داشت و اکنون در حال فروپاشی در منطقه شده است.

رضایی گفت: ترکیه که از متحدین آمریکا بود، آمریکا، پاکستان و عربستان مفلوج را هم از دست داده است. آمریکایی ها، بن سلمان را جلو آوردند و آبرویش را ریختند و روزی مثل شاه، فدای خودشان می کنند. مقاومت است که به ثمر نشسته است. مقاومت مشروع ما عزت اسلام را به همراه آورده است.

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) افزود: کانون مقاومت ایران اسلامی است و بارها خواسته اند که این حرارت را خاموش کنند. اولین بار دولت موقت خواست مردم را به خانه ها برگرداند و انقلاب را خانه نشین کند با هر تهاجم، انقلاب زنده تر شد. می خواستند با تنش زدایی انقلاب را خانه نشین کنند اما این تحریم ها، انقلاب را دوباره جان بخشیده است. امروز هم جوانان و حزب اللهی ها باید به صحنه بیایند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اجرایی نشدن برخی از سیاست های کلی ابلاغی در کشور گفت: رهبر انقلاب با مشورت مجمع بیش از ۲۰ سال سیاست گذاری کرده ایم و اما متاسفانه سند اقتصاد مقاومتی را پیاده نمی کنند. الان هم با مطرح شدن نظارت بر اجرای این سیاست ها، بمباران تبلیغاتی به راه انداخته اند که نظارتی بر اجرای سیاست های کلی نشود. در یک روز، دهها تن طلا و در طی چندماه میلیارد ها پول ما را به بازارهای کاذب سوق می دهند ولی نظام و انقلابیون را مقصر نشان می دهند.

رضایی با بیان اینکه این مقاومت به نهضتی جهانی تبدیل خواهد شد، افزود: اولین فریادها در اروپا علیه هژمونی آمریکا از فرانسه و آلمان شنیده می شود. آمریکا چهره واقعی و خشن خود را از پشت مجسمه آزادی نشان داده است. نسبت به چین و کانادا و دیگر کشورها، تعرفه های سنگین وضع می کند تا نشان دهد که اقتصاد آزاد یک سراب بوده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: مقاومت ما در جهان اسلام و سایر ملل خریدار دارد و شیطان بزرگ که توسط ملت ایران، سنگ باران شده بود، سقوط خواهد کرد.

در ابتدای این مراسم، گلشناس مدیرعامل بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی و مهدی امینی از راویان جوان دفاع مقدس و دبیر همایش، حضور خانواده های معزز شهدای مدافع حرم و پیشکسوتان دفاع و مقاومت را در محل عروج شهید بهشتی و ۷۲ تن از شهدای انقلاب اسلامی گرامی داشتند. همچنین با حضور محسن رضایی، در این مراسم از خانواده شهیدان همدانی، فرزانه و الله‌داد و نماینده شهید بدرالدین تجلیل شد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

محسن رضایی: رهبر انقلاب با مشورت مجمع بیش از 20 سال برای همه امور کشور سیاستگذاری کرده است/ اگر به این سیاست‌ها عمل می‌شد‌‌‌‌‌‌ مردم با مشکلات اقتصادی مواجه نمی‌شدند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
محسن رضایی: رهبر انقلاب با مشورت مجمع بیش از 20 سال برای همه امور کشور سیاستگذاری کرده است/ اگر به این سیاست‌ها عمل می‌شد‌‌‌‌‌‌ مردم با مشکلات اقتصادی مواجه نمی‌شدند

صفحه اینستاگرام محسن رضایی: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اجرایی نشدن برخی سیاست‌های کلی ابلاغی در کشور گفت: «رهبر انقلاب با مشورت مجمع بیش از ٢٠ سال برای همه امور کشور سیاستگذاری کرده است. اگر به این سیاست‌ها عمل می‌شد‌‌‌‌‌‌ مردم با مشکلات اقتصادی مواجه نمی‌شدند.سند اقتصاد مقاومتی را اجرا نمی‌کنند. این روزها با مطرح شدن نظارت بر اجرای سیاست‌ها، بمباران تبلیغاتی به راه انداخته‌اند که جلوی نظارت را بگیرند و به کسی حساب پس ندهند.در یک روز، چندین تن طلا و در طی چندماه میلیاردها دلار ذخایر بانک مرکزی را به بازارهای کاذب سوق می‌دهند و از جوابگویی فرار می کنند.

محسن رضایی: رهبر انقلاب با مشورت مجمع بیش از 20 سال برای همه امور کشور سیاستگذاری کرده است/ اگر به این سیاست‌ها عمل می‌شد‌‌‌‌‌‌ مردم با مشکلات اقتصادی مواجه نمی‌شدند - 2

خواندن خبر در سایت منبع

عقب‌نشینی محسن رضایی از آرزوهایش: مجمع تشخیص شورای نگهبان دوم و سنا نیست

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
عقب‌نشینی محسن رضایی از آرزوهایش: مجمع تشخیص شورای نگهبان دوم و سنا نیست
فارس نوشت: محسن رضایی اعلام کرد: سیاست‌گذاری‌های کلی و نظارت بر آن بیش از دو دهه است که در کشور انجام می‌شود اما اجرا نمی‌شود.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

«رهبر انقلاب با مشورت مجمع بیش از ٢٠ سال برای همه امور  کشور سیاستگذاری کرده است. اگر به این سیاست‌ها عمل می‌شد مردم با مشکلات  اقتصادی مواجه نمی‌شدند.سند اقتصاد مقاومتی را اجرا نمی‌کنند. این روزها با مطرح شدن نظارت بر اجرای سیاست‌ها، بمباران تبلیغاتی به راه انداخته‌اند که جلوی نظارت را بگیرند و به کسی حساب پس ندهند. در یک روز، چندین تن طلا و در طی چندماه میلیاردها دلار ذخایر بانک مرکزی را به بازارهای کاذب سوق می‌دهند و از جوابگویی فرار می‌کنند.»

خواندن خبر در سایت منبع

محسن رضایی سکوت خود را شکست

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
محسن رضایی سکوت خود را شکست
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از چندین ماه سکوت در مقابل بمباران رسانه‌ای علیه عملکرد مجمع تشخیص مصلحت نظام سکوت خود را شکست و پاسخ اتهام زنندگان به عملکرد مجمع را داد.

تابناک: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از چندین ماه سکوت در مقابل بمباران رسانه‌ای علیه عملکرد مجمع تشخیص مصلحت نظام سکوت خود را شکست و پاسخ اتهام زنندگان به عملکرد مجمع را داد.

دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در تازه ترین پست اینستاگرام خود نوشت: مجمع شورای نگهبان دوم و سنا نیست، به جای حمله به دیگران پاسخ عملکردتان را بدهید!

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اجرایی نشدن برخی سیاست‌های کلی ابلاغی در کشور گفت: «رهبر انقلاب با مشورت مجمع بیش از ٢٠ سال برای همه امور کشور سیاستگذاری کرده است. اگر به این سیاست‌ها عمل می‌شد‌‌‌‌‌‌ مردم با مشکلات اقتصادی مواجه نمی‌شدند.

سند #اقتصاد_مقاومتی را اجرا نمی‌کنند. این روزها با مطرح شدن نظارت بر اجرای سیاست‌ها، بمباران تبلیغاتی به راه انداخته‌اند که جلوی نظارت را بگیرند و به کسی حساب پس ندهند.

در یک روز، چندین تن #طلا و در طی چندماه میلیاردها #دلار ذخایر #بانک_مرکزی را به بازارهای کاذب سوق می‌دهند و از جوابگویی فرار می‌کنند.»

محسن رضایی سکوت خود را شکست - 6

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:
نامه‌نیورنامه‌نیور17 ساعت قبل
جواد طباطبایی علیه خاتمیسید محمد خاتمی چندوز پیش در دیدار با اعضای شورای شهر مناسب‌ترین شیوه اداره کشور را فدرالیسم دانست. مهم‌ترین واکنش مربوط به سید جواد طباطبایی، استاد سرشناس علوم سیاسی و ایران‌پژوه برجسته به این سخنان واکنش نشان داد. من اضافه می‌کنم: آقای خاتمی بعید نیست، حتمی است! ضرورت تحقق برجام داخلیمحمدصادق جوادی‌حصار باور دارد که محدودیت‌های موجود بر دولت روحانی به مراتب بیش از دولت اصلاحات است. جوادی حصار در گفت‌وگو با روزنامه آرمان درباره محدوده اختیارات حسن روحانی گفت: «من معتقدم بخش زیادی از این اتفاقاتی که رخ می‌دهد در دولت رقم نمی‌خورد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل
عادل الجبیر گفته عربستان برای جلوگیری از جنگ، تمامی تلاش خود را به کار خواهد گرفتعربستان سعودی ضمن تاکید بر اینکه خواهان جنگ در منطقه نیست، ضمن انتقاد شدید از ایران، از سران کشورهای عرب برای بررسی اوضاع خلیج فارس دعوت کرده است. هفته گذشته، در دو نفتکش متعلق به عربستان سعودی و دو نفتکش دیگر متعلق به امارات و نروژ در آب‌های بندر فجیره در امارات عربی متحده انفجارهایی روی داد و خساراتی به بار آورد. در پی انفجار در این چهار نفتکش، وزارت امور خارجه ایران خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شده بود. هفته گذشته همچنین عربستان سعودی گزارش کرد که چند پهپاد حامل مواد منفجره به خطوط لوله نفتی این کشور حمله کرده و خساراتی بر جای گذاشته‌اند. عربستان خواهان جنگ نیستآژانس خبری سعودی در گزارش دیگری در روز یکشنبه، اظهارات عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه را در مورد حوادث اخیر در خلیج فارس منتشر کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز11 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدومین مرحله لیگ سری آ کاراته در حالی به میزبانی شهر استانبول ترکیه با حضور ۱۸۱۳ کاراته کا از ۱۰۲ کشور پیگیری می‌شود که نمایندگان کشورمان برای رسیدن به مدال در این مسابقات به روی تاتامی رفتند. مهدی خدابخشی، علی مسکینی وکاتای تیمی مردان با ترکیب (ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر) ۳ مدال برنز این مسابقات را بدست آوردند. رده بندی مسابقات به شرح زیر است: تیم ایران با کسب ۶ مدال طلا و ۳ برنز بر سکوی قهرمانی ایستاد. تیم‌های ایتالیا با ۲ نقره و یک برنز و چین تایپه با ۲ نقره پنجم و ششم شدند. در بخش مردان ۳ طلا و ۳ برنز قهرماندر بخش بانوان ۳ طلا قهرمان

اخبار بیشتر