قاچاقچیان چوب های جنگلی در سپیدان دستگیر شدند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

قاچاقچیان چوب های جنگلی در سپیدان دستگیر شدند

قاچاقچیان چوب‌های جنگلی شهرستان سپیدان زمین‌گیر شدند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قاچاقچیان چوب‌های جنگلی شهرستان سپیدان زمین‌گیر شدند
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سپیدان از کشف و ضبط محموله بزرگ قاچاق زغال و هیزم‌های جنگلی حوزه خفری این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس، علیرضا رحمتی از کشف و ضبط محموله بزرگ قاچاق زغال و هیزم‌های جنگلی حوزه خفری این شهرستان خبر داد.

وی افزود: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان از فعالیت باند بزرگ قاچاق زغال که قصد انتقال مقادیر قابل توجهی ادوات غیر مجاز جنگلی از استان کهگیلویه و بویر احمد به سمت شهرستان‌های سپیدان، شیراز و جهرم را داشتند مطلع و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

رحمتی افزود: ماموران با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی با تحت کنترل قرار دادن محورهای مواصلاتی منتهی به این شهرستان در محور یاسوج – سپیدان در نهایت خودروهای مذکور را شناسایی و آنها را متوقف کردند.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سپیدان در خصوص جزئیات این جریان اظهارداشت: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان سپیدان با همکاری نیروی انتظامی و بسیج حین کنترل این محور به تعداد 9 دستگاه خودرو که با استتار و دودی کردن شیشه‌های خودرو در حال حرکت بودند مظمون شده و آنها را در ایستگاه بازرسی منابع طبیعی شهرستان سپیدان متوقف کردند.

وی تصریح کرد: سرنشینان این خودروها به طرز حرفه‌ای و کاملا ماهرانه با برداشتن صندلی‌های خودروها و دودی کردن شیشه‌ها اقدام به جاسازی و بارگیری مقدار زیادی زغال و هیزم جنگلی قاچاق کرده بوند.

رحیمی افزود: در بازرسی از این خودروها یک تن زغال جنگلی، 1.5 تن هیزم و بیش از 800 کیلوگرم ریشه شیرین بیان کشف و ضبط شد.محموله قاچاق چوب جنگلی در اردبیل کشف و ضبط شدتوقیف 20 تن چوب قاچاق در شیراز؛ باند قاچاق چوب درختان جنگلی متلاشی شد+فیلم

وی گفت: متخلفان این جریان دستگیر و پس از تشکیل پرونده تخلف جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

قاچاقچیان چوب های جنگلی در سپیدان دستگیر شدند

ایرناخبرگزاری ایرنا
قاچاقچیان چوب های جنگلی در سپیدان دستگیر شدند
شیراز- ایرنا- اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس اعلام کرد: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان سپیدان قاچاقچیان چوب های جنگلی را در این شهرستان دستگیر کردند.

روابط عمومی این اداره کل سه شنبه به نقل از علیرضا رحمتی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سپیدان افزود: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان از فعالیت باند قاچاق زغال که قصد انتقال مقادیر قابل توجهی ادوات غیر مجاز جنگلی از استان کهگیلویه و بویر احمد به سمت شهرستان های سپیدان، شیراز و جهرم داشتند مطلع شدند.

وی ادامه داد: رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی با تحت کنترل قرار دادن محورهای مواصلاتی، در محور یاسوج – سپیدان در نهایت خودروهای مذکور را شناسایی و آنها را متوقف کردند.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سپیدان اظهارداشت:ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان سپیدان با همکاری نیروی انتظامی و بسیج حین کنترل این محور به 9 دستگاه خودرو که با استتار و دودی کردن شیشه های خودرو در حال حرکت بودند بدگمان شدند و آنها را در ایستگاه بازرسی منابع طبیعی شهرستان سپیدان متوقف کردند.

رحمتی گفت: سرنشینان این خودروها با برداشتن صندلی های خودروها ودودی کردن شیشه ها اقدام به جاسازی و بارگیری مقدار زیادی زغال و هیزم جنگلی قاچاق کرده بوند که در بازرسی از این خودروها یک تن زغال جنگلی ،یک و نیم تن هیزم و بیش از 800 کیلوگرم ریشه شیرین بیان کشف و ضبط شد.

وی بدون ذکر شمار دستگیر شدگان اعلام کرد که این افراد دستگیر و پس از تشکیل پرونده تخلف برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

در مطلب ارسالی به ایرنا، نوع خودروها نیز مشخص نشده است.

شهرستان سپیدان به مرکزیت اردکان در فاصله حدود 100 کیلومتری شیراز واقع شده است و دارای 69 هزار هکتار پوشش جنگلی است.

9873/ 1876

خواندن خبر در سایت منبع

قاچاقچیان چوب های جنگلی شهرستان سپیدان زمین گیر شدند

مهرخبرگزاری مهر
قاچاقچیان چوب های جنگلی شهرستان سپیدان زمین گیر شدند
شیراز- رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سپیدان از کشف و ضبط محموله بزرگ قاچاق زغال و هیزم های جنگلی حوزه خفری این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رحمتی  افزود: در راستای مبارزه با سودجویان و متخلفان اراضی ملی، ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان از فعالیت باند بزرگ قاچاق زغال  که قصد انتقال مقادیر قابل توجهی ادوات غیر مجاز جنگلی از استان کهکیلویه و بویر احمد به سمت  شهرستانهای سپیدان،شیراز و جهرم را داشتند مطلع و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

 وی افزود: ماموران با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی با تحت کنترل قرار دادن محورهای مواصلاتی منتهی به این شهرستان در محور یاسوج - سپیدان در نهایت خودروهای مذکور را شناسایی و آنها را متوقف کردند.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سپیدان در خصوص جزئیات این جریان اظهارداشت: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان سپیدان با همکاری نیروی انتظامی و بسیج حین کنترل این محور به تعداد ۹ دستگاه خودرو که با استتار و دودی کردن شیشه های خودرو در حال حرکت بودند  مظمون شده و آنها را در ایستگاه بازرسی منابع طبیعی شهرستان سپیدان متوقف کردند.

وی تصریح کرد: سرنشینان این خودروها به طرز حرفه ای و کاملا ماهرانه با برداشتن صندلی های خودروها ودودی کردن شیشه ها اقدام به جاسازی و بارگیری مقدار زیادی زغال و هیزم جنگلی قاچاق کرده بوند.

وی افزود: در بازرسی از این خودروها یک تن زغال جنگلی ،یک و نیم تن هیزم و بیش از ۸۰۰ کیلوگرم ریشه شیرین بیان کشف و ضبط شد.

به گفته وی متخلفان این جریان دستگیر وپس ازتشکیل پرونده تخلف جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سپیدان با تاکید بر قاطعیت جدی در برخورد با متجاوزان ومتعرضان عرصه های منابع طبیعی پایداری این اراضی را مشروط به همکاری و مشارکت فعال مردم ،سازمانهای مردم نهادو دستگاه های مرتبط دانست و اظهار داشت: مردم در صورت اطلاع از فعالیت مشکوک و هرگونه تخلف به ویژه در زمینه های تصرف و تعرض در عرصه های منابع طبیعی و همچنین قاچاق چوب و زغال مراتب را از طریق تماس با تلفن امداد جنگل و مرتع به شماره ۱۵۰۴ گزارش دهند.

شهرستان سپیدان در فاصله حدود  ۷۵ کیلومتری شیراز واقع شده است و دارای ۶۹ هزار هکتار پوشش جنگلی است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها