هشدار تشدید آلودگی هوا در کلان‌شهرها!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

هشدار تشدید آلودگی هوا در کلان‌شهرها!

صباغیان: هیچ اراده‌ای برای حل معضل آلودگی هوا دیده نمی‌شود

ایسناخبرگزاری ایسنا
صباغیان: هیچ اراده‌ای برای حل معضل آلودگی هوا دیده نمی‌شود
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که آلودگی هوا به یک معضل جدی در کلانشهرها تبدیل شده و باید چاره‌ای برای آن اندیشیده شود.

به گزارش ایسنا، محمدرضا صباغیان در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس بیان کرد: آلودگی هوای کلانشهرها برای مردم معضل جدی ایجاد کرده است و متاسفانه هیچ اراده‌ای برای حل این مشکل وجود ندارد.

وی در ادامه اظهار کرد: مردم از نمایندگان انتظار دارند که کاری در این زمینه انجام دهند. آلودگی هوا علاوه بر این که بیماران را از کار و زندگی انداخته است افراد سالم را درگیر مشکلات کرده است.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر کارهای اداری نیز با مشکل رو برو شده است. مجلس باید در این زمینه ورود کند و تذکر لازم را دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

آلودگی هوای تهران تشدید می‌شود؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
آلودگی هوای تهران تشدید می‌شود؟
میزان نوشت: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با افزایش غلظت ذرات معلق طی امروز (۲۴ آذرماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم قرار می‌گیرد.

بنا بر نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات امروز (۲۴ آذرماه) با برقراری جو آرام و نسبتا پایدار همراه با غبار صبحگاهی و با آغاز تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق خواهیم بود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم قرار خواهد گرفت. با تداوم پایداری جو در طول روز شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود می‌شود و انتظار می‌رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

با افزایش ترافیک شبانگاهی شهر تهران بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود و برقراری شرایط ناسالم به ویژه برای گروه‌های حساس در اکثر مناطق پیش‌بینی می‌شود اگرچه در ساعات پایانی امروز (۲۴ آذرماه) افزایش نسبی سرعت باد تا حدودی پراکندگی آلاینده‌ها را به همراه خواهد داشت.

در صبحگاه فردا (۲۵ آذرماه) همزمان با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش می‌یابد و کاهش کیفیت هوای شهر تهران را شاهد خواهیم بود. هرچند نسبت به روز گذشته از شدت کمتری برخوردار خواهد بود. در طول روز نیز عدم وزش باد مؤثر و آسمان نیمه ابری، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌شود و احتمال می‌رود مشابه امشب در مناطق پرتردد کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند.

در شامگاه دوشنبه با ازدیاد تردد خودروها و انباشت آلاینده‌ها، برقراری شرایط نامطلوب برای بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود البته با وزش نسبی باد و رشد ابر در اواخر وقت دوشنبه تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۳ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود. این شاخص هم‌اکنون نیز ۱۴۳ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

خواندن خبر در سایت منبع

هواشناسی: امروز و فردا هوای کلان‌شهرها برای تمام گروه‌ها ناسالم می‌شود

انتخابخبرگزاری انتخاب
هواشناسی: امروز و فردا هوای کلان‌شهرها برای تمام گروه‌ها ناسالم می‌شود
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا (یکشنبه و دوشنبه ۲۴ و ۲۵ آذرماه) در بیشتر مناطق جوی آرام پیش‌بینی شده که افزایش غلظت آلاینده‌ها را برای تهران، کرج، اصفهان و اراک خواهیم داشت به طوری که شرایط هوا برای تمام گروه‌ها ناسالم می‌شود.
هواشناسی: امروز و فردا هوای کلان‌شهرها برای تمام گروه‌ها ناسالم می‌شود - 0

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا (یکشنبه و دوشنبه ۲۴ و ۲۵ آذرماه) در بیشتر مناطق جوی آرام پیش‌بینی شده که افزایش غلظت آلاینده‌ها را برای تهران، کرج، اصفهان و اراک خواهیم داشت به طوری که شرایط هوا برای تمام گروه‌ها ناسالم می‌شود.

فریبا گودرزی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: بنابراین با انباشت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا سالمندان، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی و کودکان از فعالیت‌های طولانی و سنگین در فضای باز خودداری کنند همچنین به علت ناسالم شدن هوا برای تمام گروه‌ها، دیگر افراد نیز باید مراقب باشند و تا جای ممکن از فعالیت‌های طولانی خود در فضای باز بکاهند.

وی اظهار داشت: اما فردا صبح سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشور می‌شود که با نفوذ آن بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق در مناطقی از جنوب، جنوب غرب و غرب کشور آغاز می‌شود به تدریج بارش‌ها به مرکز و دامنه‌های زاگرس می‌رسد و فردا غرب و مرکز سواحل شمالی یعنی اردبیل، گیلان و بخش‌های غربی مازندران بارش باران خواهند داشت، سه‌شنبه در بیشتر مناطق کشور بارندگی داریم و بارش‌ها در مناطق جنوبی به شکل رگبار و رعد و برق و در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف خواهد بود.

وی ادامه داد: چهارشنبه در شرق کشور برف و باران پیش‌بینی شده و جنوب و جنوب شرق رگبار و رعد و برق خواهد داشت، همچنین در مرکز و سواحل دریای خزر بارش پراکنده رخ می‌دهد.

هوای تهران غبارآلود

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز هوای تهران کمی ابری و غبارآلود است فردا نیز همین شرایط را دارد اما از بعدازظهر و اوایل وقت دوشنبه به تدریج افزایش ابر و وزش باد خواهیم داشت و روز سه‌شنبه تهران بارانی می‌شود، کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۳ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۱۲ درجه بالای صفر می‌رسد.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ۶ درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۷ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

طرحی برای کاهش آلودگی که هوا را آلوده‌تر می‌کند! + صوت

باشگاه خبرنگارانخبرگزاری باشگاه خبرنگاران
تعریف نشدن استاندارد برای دوگانه سوز کردن هزاران خودرو، ممکن است به جای کاهش آلودگی، باعث افزایش آن شود.
طرحی برای کاهش آلودگی که هوا را آلوده‌تر می‌کند! + صوت - 0

به گزارش گروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان، برنامه پیک بامدادیرادیو ایران به بررسی پیامدهای دوگانه سوز شدن خودروها پرداخته است.

دولت قرار است یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو را دوگانه سوز کند، اما گویا هیچ استانداردی برای این دوگانه سوزی تعریف نشده است.

به گفته کارشناسان، این اقدام ممکن است به جای کاهش آلودگی، باعث آلوده‌تر شدن هوا شود.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

بیشتر بخوانید: طرح خودروهای هیبریدی در ترافیک کاری مراکز تصمیم گیری + صوت 

خواندن خبر در سایت منبع

هوای اراک و ساوه برای گروه‌های سنی حساس ناسالم است

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
هوای اراک و ساوه برای گروه‌های سنی حساس ناسالم است
ایرنا نوشت: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: شاخص کیفیت هوای اراک و ساوه روز یکشنبه برای گروه‌های سنی حساس در وضعیت ناسالم قرار دارد.

رضا میرزایی گفت: شاخص آلایندگی هوا در ۲۴ ساعت گذشته در اراک به ۱۰۸ و در ساوه به ۱۱۳ رسیده است که بیانگر وضعیت هشدار یا نارنجی در این شهرها است.

وی بیان کرد: شاخص کیفیت هوای کلان‌شهر اراک در صبح امروز به ۳۹ میکروگرم بر مترمکعب و در ساوه به ۴۱ میکروگرم بر متر مکعب رسید درحالی‌که شاخص استاندارد آن ۳۵ میکروگرم بر متر مکعب است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی توصیه کرد: گروه‌های سنی حساس از جمله کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران قلبی، ریوی و سخت درمان در روزهای ناسالم هوا از تردد در فضاهای باز خودداری کنند و سایر گروه‌های سنی نیز از انجام دادن فعالیت‌های سنگین بپرهیزند.

میرزایی تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی هواشناسی استان مرکزی انباشت آلاینده‌های جوی تا روز دوشنبه در شهرهای صنعتی این استان وجود دارد.

وی گفت: بر اساس تصمیم کمیته اضطرار استان مرکزی و به‌دلیل آلودگی هوا، تمام مقاطع تحصیلی و دانشگاه‌های کلانشهر اراک در نوبت صبح امروز (یکشنبه) تعطیل شد و ادارات نیز ساعات کاری خود را از ساعت ۹ آغاز کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی افزود: کلانشهر اراک از ابتدای امسال تاکنون ۳۱ روز ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

خواندن خبر در سایت منبع

آلودگی هوای البرز به حد هشدار رسید

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
آلودگی هوای البرز به حد هشدار رسید
فردین حکیمی، مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز، از قرار گرفتن شاخص کیفی هوا در اکثر مناطق استان در محدوده ناسالم خبر داد.

اعتمادآنلاین| فردین حکیمی، مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز، گفت: صبح امروز یکشنبه ۲۴ آذر، آلودگی هوا در نظرآباد، فردیس و ساوجبلاغ به ترتیب بر روی ۱۵۶، ۱۵۴ و ۱۵۲ و در محدوده ناسالم قرار گرفت.

حکیمی افزود: این شاخص در مرکز استان بر روی ۱۲۸ و در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که شاخص در محدوده ناسالم قرار گیرد با توجه به تشدید بیماری‌های قلبی، ریوی و همچنین افزایش علائم تنفسی توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان از فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند و سایر افراد نیز فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

گفتنی است شب گذشته کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای استان مهدهای کودک، پیش دبستان‌ها و تمامی مدارس البرز در دو نوبت صبح و عصر به جز شهرستان طالقان و بخش آسارا را تعطیل اعلام کرد.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

آلودگی هوا در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۴۱ نفر را به مراکز اورژانس کشاند

انتخابخبرگزاری انتخاب
آلودگی هوا در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۴۱ نفر را به مراکز اورژانس کشاند
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته و با افزایش آلودگی هوا، ۱۵۴۱ نفر به دلیل بیماری‌های قلبی و تنفسی به مراکز اورژانس مراجعه کرده‌اند.
آلودگی هوا در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۴۱ نفر را به مراکز اورژانس کشاند - 0

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور درباره آمار مراجعین بیماران تنفسی و قلبی طی ۲۴ ساعت گذشته به بخش اورژانس مراکز درمانی به دلیل آلودگی هوا اظهار داشت: در استان‌های البرز، تهران و مرکزی شاهد بیشترین مراجعه کنندگان به مراکز اورژانس بوده‌ایم و به طور کلی ۱۵۴۱ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته به مراکز اورژانس مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۵۷۰ نفر به دلیل بیماری‌های تنفسی و ۹۷۱ نفر به دلیل بیماری‌های قلبی به این مراکز مراجعه کرده‌اند، ‌گفت: استان تهران با ۱۰۵۱ مراجعه در صدر آمار قرار دارد.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور افزود: استان‌های اصفهان، البرز و مرکزی در رده‌های بعدی مراجعات بیماران قلبی و تنفسی قرار گرفته‌اند.

خالدی تاکید کرد: به هموطنان خصوصا گروه‌های حساس توصیه می‌شود در صورت امکان از تردد غیرضرور خودداری کرده و در صورت تردد و حضور در اماکن عمومی نیز از ماسک‌های استاندارد استفاده کنند.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خسارت‌های شدید به روستاییان سیل‌زده سیستان و بلوچستان (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

مدرسه آماده

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گفته رئیس شورای شهر تهران نیمی از سه هزار و ۵۰۰ مدرسه پایتخت بیش از بیست سال عمر دارند. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، چهار هزار مدرسه در تهران آماده اجرای طرح مدرسه آماده برای مقابله با حوادث پیش بینی نشده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
بهداشت و ایمنی غذاهای ارزان قیمت از شایعه تا واقعیت را به روایت بازرس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی ببینید. بهداشت و ایمنی غذاهای ارزان قیمت از شایعه تا واقعیت را به روایت «بهادر حاجی محمدی» بازرس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی ببینید.

صحنه‌های دیده نشده از تمرین روزانه بروسلی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این شخص از اراذل و اوباش معروف، که برای رسیدن به اهداف پلید خود اقدام به مسافرکشی و زورگیری از خانم‌ها در محدوده غرب تهران می‌کرد. وی برای رسیدن به مقاصد شوم اش از قمه و چاقو استفاده می‌کرد. پلیس به شهروندان توصیه می‌کند؛ حتما از خودرو‌های دارای اعتبار، تاکسیرانی، تاکسی اینترنتی، خودرو و وسیلیه نقلیه که اعتباری پشتش باشد، استفاده کنند و به هیچ عنوان از خودرو‌های شخصی که قابل احراز هویت نیستند، استفاده نکنند.

صحبت‌های رایان پورجم فرزند‌ منصور پورجم از جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

اخبار بیشتر