مهلت به ظریف برای "ارائه مستندات در مورد پولشویی"
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

مهلت به ظریف برای "ارائه مستندات در مورد پولشویی"

قوه قضاییه مهلتی برای ظریف تعیین نکرده است

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قوه قضاییه مهلتی برای ظریف تعیین نکرده است
سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه اعلام کرد: وزارت امور خارجه نامه‌ای از قوه قضاییه دریافت نکرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بهرام قاسمی در پاسخ به سوالی درمورد اخبار منتشر شده در برخی از رسانه‌ها مبنی بر این‌که قوه قضاییه مهلتی 10 روزه به  محمد جواد ظریف داده تا مستندات خود را در مورد پولشویی به این قوه ارائه کند، گفت: ما تاکنون در این ارتباط نامه‌ای  از قوه قضاییه دریافت نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: از منبع و منشا این خبر اطلاعی ندارم و نمی‌دانم که منبع خبر برخی رسانه‌ها که اقدام به  انتشار این موضوع کرده‌اند کجاست ولی  همان‌طور که گفتم وزارت خارجه تاکنون نامه‌ای در این ارتباط از قوه قضایه دریافت نکرده است.   لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

توضیحات وزارت خارجه درباره مهلت قوه قضائیه به ظریف و سفر اخیر هانت به تهران

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
توضیحات وزارت خارجه درباره مهلت قوه قضائیه به ظریف و سفر اخیر هانت به تهران
سخنگوی وزارت امور خارجه توضیحاتی را درباره مهلت قوه قضائیه به وزیر امور خارجه و همچنین سفر جرمی هانت به تهران ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در تشریح جزئیات برنامه ها و دیدارهای سفر یک روزه وزیر امور خارجه بریتانیا به تهران اظهار داشت: این سفر که از مدتها قبل برنامه ریزی شده بود روز گذشته علی رغم برخی مشکلات سیاسی داخلی در انگلستان انجام شد.

قاسمی افزود: در دیدارهای جداگانه آقای جرمی هانت با وزیر امور خارجه و دبیر شورای عالی امنیت ملی در خصوص طیف مختلفی از موضوعات از جمله برجام و تعهدات کشورهای اروپایی بویژه EU3  در قبال ایران، مهمترین تحولات منطقه، خصوصا اوضاع وخیم و فاجعه بار انسانی در یمن و لزوم خاتمه دادن به حمایت های تسلیحاتی غرب از متجاوزان به سرزمین و مردم بی گناه یمن گفتگو و تبادل نطر شد و دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران در این خصوص به تفصیل بیان شد.

قاسمی افزود: در حاشیه این دیدارها مقام انگلیسی موضوع یک زندانی دو تابعیتی در ایران را نیز مطرح کرد که مقامات کشورمان بر مجرم شناخته شدن ایشان در دادگاه صالحه و استقلال قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران تاکید و بیان کردند وی تبعه جمهوری اسلامی ایران است و بر اساس قوانین داخلی ایران محاکمه و محکوم شده است.

قاسمی همچنین  در پاسخ به سوالی درمورد اخبار منتشر شده در برخی از رسانه‌ها مبنی بر این‌که قوه قضاییه مهلتی 10 روزه به  محمد جواد ظریف داده تا مستندات خود را در مورد پولشویی به این قوه ارائه کند، گفت: ما تاکنون در این ارتباط نامه‌ای از قوه قضاییه دریافت نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: از منبع و منشا این خبر اطلاعی ندارم و نمی‌دانم که منبع خبر برخی رسانه‌ها که اقدام به  انتشار این موضوع کرده‌اند کجاست ولی  همان‌طور که گفتم وزارت خارجه تاکنون نامه‌ای در این ارتباط از قوه قضایه دریافت نکرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

سخنگوی وزارت خارجه: نامه‌ای از قوه قضاییه درخصوص مهلت به ظریف برای "ارائه مستندات در مورد پولشویی" دریافت نکردیم

انتخابخبرگزاری انتخاب
سخنگوی وزارت خارجه: نامه‌ای از قوه قضاییه درخصوص مهلت به ظریف برای "ارائه مستندات در مورد پولشویی" دریافت نکردیم
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی درمورد اخبار منتشر شده در برخی از رسانه‌ها مبنی بر این‌که قوه قضاییه مهلتی ۱۰ روزه به محمد جواد ظریف داده تا مستندات خود را در مورد پولشویی به این قوه ارائه کند، گفت: ما تاکنون در این ارتباط نامه‌ای از قوه قضاییه دریافت نکرده‌ایم. از منبع و منشا این خبر اطلاعی ندارم و نمی‌دانم که منبع خبر برخی رسانه‌ها که اقدام به انتشار این موضوع کرده‌اند کجاست.
سخنگوی وزارت خارجه: نامه‌ای از قوه قضاییه درخصوص مهلت به ظریف برای "ارائه مستندات در مورد پولشویی" دریافت نکردیم - 0

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه اعلام کرد: وزارت امور خارجه نامه‌ای از قوه قضاییه دریافت نکرده است.

بهرام قاسمی در پاسخ به سوالی درمورد اخبار منتشر شده در برخی از رسانه‌ها مبنی بر این‌که قوه قضاییه مهلتی 10 روزه به محمد جواد ظریف داده تا مستندات خود را در مورد پولشویی به این قوه ارائه کند، گفت: ما تاکنون در این ارتباط نامه‌ای از قوه قضاییه دریافت نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: از منبع و منشا این خبر اطلاعی ندارم و نمی‌دانم که منبع خبر برخی رسانه‌ها که اقدام به انتشار این موضوع کرده‌اند کجاست ولی همان‌طور که گفتم وزارت خارجه تاکنون نامه‌ای در این ارتباط از قوه قضایه دریافت نکرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظر زیباکلام درباره سخنان جنجالی ظریف

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
نظر زیباکلام درباره سخنان جنجالی ظریف

فرارو/ آنگونه که اعلام شده بود قرار بود ظریف در جلسه دیروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره اظهاراتش به نمایندگان توضیح دهد. با این حال ظریف گفته که در این جلسه صحبتی از پولشویی به میان نیامد. ظریف، اما دیروز درباره برخی واکنش‌ها به اظهاراتش نیز گفته: نوار اظهاراتم در این خصوص وجود دارد؛ لذا درخواست می‌شود افرادی که نسبت به اظهارات بنده اعلام نظر کردند در مورد محتوا صحبت کنند نه محتوایی که خودشان ساخته‌اند؛ در واقع گاهی افراد ببر کاغذی می‌سازند و آن را به خوبی شکار کنند.

صادق زیباکلام، تحلیل گر سیاسی می‌گوید: درست است که آقای ظریف در صحبت‌های خود از شخص یا سازمانی اسم نمی‌آورد، اما آنچه او می‌گوید نمی‌تواند متوجه نهاد‌هایی مثل دانشگاه تهران باشد. قاعدتا آنچه آقای ظریف گفته متوجه نهاد‌هایی می‌شود که قدرت دارند. کسانی که واکنش نشان می‌دهند احتمالا از این بر آشفته شده اند که نکند مقصود آقای ظریف باشند.

این تحلیل‌گرا مسائل سیاسی درباره مخالفت‌های تندرو‌ها با مسائلی که به خارج از کشور مربوط می‌شود می‌گوید: جریان تندرو به خصوص دلواپسان و طرفداران آقای احمدی نژاد اساسا با هر حرکت یا اظهار نظری که در راستای کم کردن تنش با غرب باشد به شدت مخالفت می‌کننند. حیات سیاسی آن‌ها در مقابله کردن با جهان بیرون است؛ بنابراین بخشی از نگرانی آن‌ها این است که مبادا پیوستن به FATF، CFT یا ۲۰۳۰ باعث کم شدن تنش بین ایران و فضای بین الملل شود.

زیباکلام ادامه می‌دهد: یکی از علت‌های حمله این روز‌های تندرو‌ها به ظریف این است که آن‌ها از او انتظار چنین موضع گیری را نداشتند. مواضع آقای ظریف در پنج سال گذشته مواضعی محافظه کارانه و محتاطانه‌ای بوده است. شاید اگر دیگران این چنین موضع گیری می‌کردند باعث خشم تندرو‌ها نمی‌شد.

این تحلیل‌گر سیاسی در پاسخ به اینکه چرا از چند سال است که از طیف اصولگرایان تندرو تنها مخالفت مشاهده می‌کنیم می‌گوید: قدرت مثل ثروت می‌ماند. آدم هرچقدر که ثروت داشته باشد دنبال بیشتر کردن آن است. تندرو‌ها هم علی رغم قدرت و عمقی که در کشور دارند خواهان قدرت بیشتر هستند. آن‌ها این را برنمی تابند که سمتی در نظام وجود داشته باشد و در اختیار آن‌ها نباشد. می‌خواهند مجلس، قوه قضاییه، شهرداری تهران و ... را هم می‌خواهند.

زیباکلام با اشاره به فضاسازی‌های سیاسی علیه شورای شهر و شهرداری نیز می‌گوید: آن‌ها تا زمانی که آقای قالیباف در شهرداری است و بقیه اصولگرایان در شورای شهر هستند کاری به مسائل مدیریت شهری ندارند. یعنی به خاطر لیبرال بودن یا عملکرد محمدعلی افشانی یا محسن هاشمی نیست که با آن‌ها مخالفت می‌کنند. در همین چند روزه تندرو‌ها شروع به زدن پیروز حناچی کرده اند، چون زیر تیول تندرو‌ها قرار نمی‌گیرد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
فراروفرارو18 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.
فردا نیوزفردا نیوز20 ساعت قبل
امروز ۲ خرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۰۷ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۷۱۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۱ میلیون۲۹۰ هزار تومان است.

روحانی: قیمت ارز کمتر از ۸ هزار تومان است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز21 ساعت قبل
وی افزود: با این حال ما از خودکفایی عراق در زمینه تولید گاز و برق حمایت می‌کنیم. وی همچنین از ادامه مذاکرات شرکت‌های آمریکایی با طرف عراقی در زمینه تولید برق خبر داد. 'مصعب المدرس' سخنگوی وزارت برق عراق تاکید کرد که با وجود تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت برای خریداران نفت ایران، عراق واردات گاز از ایران را ادامه می‌دهد. المدرس با اعلام اینکه مبالغ قراردادها با ارز محلی پرداخت می‌شود گفت: هدف وزارت برق عراق ارائه ۱۸ هزار مگاوات برق می‌باشد تا میزان برق عراق در فصل تابستان به بیشترین حد خود در تاریخ عراق برسد. المدرس افزود: وزارت برق عراق برنامه هایی آماده کرده است که پیشرفت در این بخش در سال‌های آینده نزدیک را تضمین می‌کند.

اخبار بیشتر