اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۵ آذرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۵ آذرماه

قیمت سکه طرح جدید ۲۵ آذر ۹۸ به ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید

مهرخبرگزاری مهر
قیمت سکه طرح جدید ۲۵ آذر ۹۸ به ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید
قیمت هر قطعه سکه طرح جدید امروز، ۲۵ آذر ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، قیمت هر قطعه سکه طرح جدید امروز، ۲۵ آذر ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

در عین حال، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۹۰۰ هزار تومان است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۴۷۷ دلار و ۷۰ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۴۷ هزار و ۳۸۷ تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

مقایسه قیمت نفت خام در بودجه و صادرات + جدول

الفخبرگزاری الف
مقایسه قیمت نفت خام در بودجه و صادرات + جدول
مقایسه قیمت نفت خام در بودجه و قیمت نفت خام صادراتی در ۱۵ سال اخیر منتشر شد.

به گزارش فارس، مقایسه قیمت نفت خام در بودجه و قیمت نفت خام صادراتی منتشر شد.

در گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور آمده است: مقایسه قیمت نفت خام در بودجه کشور و قیمت نفت خام صادراتی در ۱۵ سال اخیر در جدول زیر آمده است. مشاهده می‌شود که تفاوت عملکرد با پیش بینی در بودجه‌های سنواتی تا سال ۱۳۹۳ مثبت بوده و در این سال با توجه به ریزش غیرمنتظره قیمت‌ها، این تفاوت منفی و باعث عدم تحقق درآمدهای مورد انتظار شده است.

مقایسه قیمت نفت خام در بودجه و صادرات + جدول - 2

برآورد قیمت نفت برنت توسط مراجع معتبر در سال در سال‌های پیش رو

موسسات بین‌المللی بر اساس روندهای قیمتی و پیش بینی شاخص‌های اقتصادی، برآورد خود را در خصوص قیمت کالاهای اساسی از جمله نفت انجام می‌دهند. با توجه به تاثیر گذاری وارد کنندگان عمده نفت بر این مراجع معمولا منافع مصرف‌کنندگان در انتشار پیش‌بینی‌ها لحاظ می‌شود و قیمت‌های پیش بینی به طور متداول از قیمت‌های واقعی بیشتر است. ملاحظه می‌شود که در سال‌های اخیر پیش بینی قیمت‌ها تا ۱۰ درصد بیشتر از قیمت واقعی صورت گرفته است. این امر به دلایلی فراتر از ریسک‌های عمومی پیش‌بینی قیمت نفت رخ می‌دهد. از آنجایی که امنیت انرژی برای این کشورها مهم است و سرمایه‌گذاری در صنعت نفت ارتباط مستقیم با قیمت آن دارد، به منظور تاثیرگذاری بر سرمایه‌گذاری جهت تامین عرضه کافی تفت، قیمت‌ها خوش بینانه اعلام می‌شود.

مقایسه قیمت نفت خام در بودجه و صادرات + جدول - 5

ریسک‌‌های عمومی پیش بینی قیمت نفت

غیر قابل پیش‌بینی بودن برخی عوامل اثرگذار بر قیمت نفت از جمله عوامل سیاسی، روانی، حوادث و اتفاقات

عدم اطمینان به آمارهای تولید، مصرف و ذخیره سازی اعلام شده، به دلیل وجود انگیزه‌های متفاوت جهت تاثیرگذاری بر روند بازار توسط تولیدکنندگان اوپک و غیر اوپک و وارد کنندگان

عدم قطعیت پیش‌فرض‌های پیش‌بینی عوامل اثرگذار بر قیمت نفت مثل رشد اقتصادی

جمع بندی

با توجه به عوامل بررسی شده در این گزارش، جهت پیش بینی قیمت نفت در سال ۲۰۱۹ به ریسک‌های معده بازار نفت باید توجه داشت:

۱- اوپک و سایر سازمان‌های بین‌المللی پیش بینی می‌کنند که در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ تقاضای نفت کاهش خواهد یافت اما با توجه به تقاضای نیمه اول سال، تقاضای کل سال افزایش خواهد داشت و به همین دلیل عرضه بالاتر خواهد بود. به هر صورت رفتار عمده کشورهای عضو اوپک با مدیریت عربستان که با همراهی روسیه همراه است در جهت افزایش عرضه و کنترل قیمت قرار دارد. در این راستا تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاری‌های جدید در کشورهای عضو او یک اتفاق می‌افتند.

۲- اقتصاد چین: چین به دلیل درگیری در جنگ تجاری، در سال ۲۰۱۸ وضعیت مناسبی در بازارهای جهانی نداشته است. در واقع چین رشد تورم ۱٫۹ درصدی داشته در حالی که تورم ۱٫۶ درصدی پیش بینی شده بود. تورم تولید هم ۱۶ درصد پیش بینی می‌شد در حالی که شاهد تورم ۰٫۹ درصدی بوده است. نتیجه این شرایط اقتصادی داخلی و بین‌المللی چین، به عنوان مهم‌ترین مصرف کننده جهان، کاهش رشد اقتصادی است. اقتصاد جهان و بازارهای نفت به شدت تحت تأثیر این شرایط چین قرار خواهند گرفت.

۳- ایالات متحده تولید نفت خود را در ماه‌های اخیر افزایش داده است. به طوری که میانگین تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۱۹ از مرز ۱۲ میلیون بشکه در روز گذشت و این یعنی تبدیل شدن به بزرگترین تولید کننده نفت در جهان.

۴- ذخایر نفت: با وجود کاهش ذخایر نفت آمریکا، ذخایر جهانی نفت نسبت به میانگین تاریخی آن همچنان بالاست بنابراین با توجه به انتظار تقویت عرضه نفت در بازار از این محل و عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار، این مورد اثر کاهنده بر قیمت دارد.

۵- رفتار تولید کنندگان عمده اوپک با مدیریت عربستان و با همراهی روسیه به عنوان عضو غیر اوپک در جهت افزایش عرضه می‌باشد.

۶- با توجه به افزایش قیمت نفت و کاهش قیمت تمام شده استخراج نفت شیل آمریکا، تولید این نوع نفت در امریکا افزایش یافته و پیش‌بینی می‌گردد در سال‌های آتی عرضه آن بیشتر گردد.

۷- تقویت ارزش دلار با توجه به اجرای سیاست افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و اصرار بر ادامه اجرای این سیاست و کاهش ارزش برخی ارزها از جمله یورو در حال تقویت است. با توجه به افزایش ارزش دلار از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی، در کنار جنگ تجاری چین و آمریکا، اثر تضعیف کننده بر قیمت نفت خواهد داشت.

۸- با کاهش نسبی رشد کشورهای مختلف جهان از جمله چین، اتحادیه اروپا، روسیه و کانادا که تاکنون به طور محسوسی اثرگذار نبوده اما تداوم جنگ تجاری امریکا با آنها، منجر به ادامه این کاهش و متعاقبا کاهش تقاضا خواهد شد. تقاضای نفت خام به واسطه کاهش اندک رشد اقتصادی در سال آتی تضعیف خواهد شد ولی این میزان قابل توجه نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

جزئیات قیمت رسمی انواع ارز

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
جزئیات قیمت رسمی انواع ارز
بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز(دوشنبه ۲۵ آذر۹۸) اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۴ ارز مانند یورو و پوند افزایش و قیمت ۲۰ واحد پولی دیگر کاهش یافت.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «دوشنبه بیست و پنجم آذر ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس نیز با ۲۲۹ ریال افزایش نسبت به روز گذشته ۵۶ هزار و ۲۲۷ ریال و هر یورو نیز با ۴۷ ریال رشد نسبت به روز گذشته ۴۶ هزار و ۷۵۲ ریال ارزش‌گذاری شد.

افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۶۷۶ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۴۷۹ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۶۵۴ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۲۵۶ ریال، روپیه هند ۵۹۳ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۴۱۸ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۱۰۲ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۳۹۹ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۹۳ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۷ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار ۸۸۵ ریال قیمت خورد.

از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۷ هزار و ۶۹۶ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۸۹۴ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۲۲۳ ریال، روبل روسیه ۶۶۹ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۰۵ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۸ هزار و ۸۶۴ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۶ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۲ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۲۶۲ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۱۸ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۸۷۸ ریال تعیین شد.

همچنین، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۷۴۸ ریال، دینار لیبی ۲۹ هزار و ۸۹۹ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۱۲ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۹ هزار و ۶۰ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۱۴۶ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۵ هزار و ۸۴۱ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۴۰ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۰ هزار و ۹۲۰ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۷۱۲ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۹۸ ریال، افغانی افغانستان ۵۳۳ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۹۰۷ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۸ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۳ هزار و ۳ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۳۳۳ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۱ هزار و ۹۶۷ ریال ارزش‌گذاری شد.

مهر

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت میوه‌ها در آستانه یلدا اعلام شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت میوه‌ها در آستانه یلدا اعلام شد
بر اساس جدیدترین نرخنامه سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار، قیمت انواع میوه در آستانه یلدا اعلام شد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بر اساس اعلام سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سه میوه اصلی شب یلدا شامل انار هر کیلوگرم ۶۲۰۰ تومان، خرمالو ۷۴۰۰ تومان و هندوانه (دزفولی ۱۵۰۰ تومان و مینابی ۲۱۰۰ تومان) در میادین میوه و تره بار قیمت‌گذاری شده‌اند.

علاوه بر این سه میوه، در میادین میوه و تره بار هر کیلوگرم ازگیل به قیمت ۷ هزار تومان، انواع انگور ۵۸۰۰ تومان، به ۵۷۰۰ تومان، پرتقال رسمی شمال ۲۹۰۰ تومان و پرتقال رسمی جنوب ۳۹۰۰ تومان، خربزه گرمساری ۲۵۰۰ تومان و سایر انواع خربزه ۱۷۰۰ تومان عرضه می‌شود.

همچنین، هر کیلوگرم دستنبو به قیمت ۲۸۰۰ تومان، سیب قرمز ۴۵۰۰ و سیب زرد ۵ هزار تومان، کیوی ۵۲۰۰ تومان، گریپ فروت ۳۹۰۰ تومان، گلابی ۸۵۰۰ تومان، لیمو ترش ۶۱۰۰ تومان، موز ۱۱۱۰۰ تومان، نارگیل ۲۹۰۰ تومان، نارنگی شمال ۴۴۰۰ تومان و نارنگی جنوب ۵۱۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسد.

خواندن خبر در سایت منبع

نوسانات بازار موبایل در آذر ماه + لیست قیمت‌ انواع گوشی

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
نوسانات بازار موبایل در آذر ماه + لیست قیمت‌ انواع گوشی
در روزهای پایانی آذرماه بر خلاف نوسانات دلار، قیمت گوشی‌های هوشمند در بازار دچار نوسان نشده‌اند و همچنان گوشی‌های خانواده آیفن گران‌ترین گوشی‌های لیست هستند.

با توجه به نوسان قیمتی مرتبط با اقلام گوناگون، اطلاع داشتن از آخرین قیمت کالاها همواره از دغدغه مخاطبان بوده است.

در سلسله پست‌های «کف بازار»، خبرنگار تجارت‌نیوز با توجه به درخواست مخاطبان، قیمت یک قلم کالا را به صورت میدانی تهیه و منتشر می‌کند. در این میان، کالاهای مربوط به برندهای مختلف با قیمت‌های متنوع و قابلیت مقایسه در اختیار شما قرار می‌گیرد. اطلاعات موجود در این پست برگرفته از سایت «جی‌اس‌ام» است.

آنچه در زیر می‌بینید، جدول قیمت تلفن‌های همراه در بازار ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۸ است:

نوسانات بازار موبایل در آذر ماه + لیست قیمت‌ انواع گوشی - 3

خواندن خبر در سایت منبع

پیروی قیمت اجناس از بنزین

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز
پیروی قیمت اجناس از بنزین

سلامت نیوز: یک ماه از افزایش نرخ بنزین گذشته است و با وجود نظارت نهادهای دولتی اما با چرخی در بازار متوجه افزایش قیمت اجناس و کالاهای اساسی می‌شوید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه صبح نو، ظاهرا نگرانی‌ای که در روزهای اول سهمیه‌بندی مردم را به خیابان‌ها کشاند؛ بی‌راه نبوده اما نظارت‌ها به قدر کافی صورت نگرفته است. با این حال رییس اتحادیه میوه و تره‌بار از تعادل بازار میوه برای شب یلدا خبر داده است. موج گرانی در دولت دوازدهم از اواخر سال ۹۶ شروع شد.

درست از هنگامی که نرخ ارز به یکباره سه تا چهار برابر افزایش یافت و به دنبال آن از مسکن گرفته تا اقلام سفره مردم گران و گران‌تر شد. احتکارها توسط سودجویان شروع شد و هرازگاهی خبر کشف یک انبار در رسانه‌ها منتشر می‌شد. این اتفاق که تا اواخر سال ۹۷ ادامه‌دار بود مردم را با ترس و نگرانی از فردایشان عجین کرد.

سال ۹۸ اما به نسبت دو سال قبلش کمی آرام‌تر بود. دولت با عزل و نصب‌های فراوان سعی در روی کار آوردن مدیرانی داشت تا بتوانند شرایط را مدیریت کنند، اما تصمیم یکباره دولت مبنی بر گران‌کردن بنزین- آن هم بدون اقناع‌سازی جامعه-موج دیگری از نگرانی‌ها را در بین مردم به وجود آورد. ترس از گرانی مردم را به خیابان‌ها کشاند چرا که معتقد بودند گرانی ۲۰۰ درصدی بنزین حتما روی قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد و زندگی را برایشان سخت‌تر از قبل می‌کند.

اگرچه اعتراضات معیشتی و بحق مردمی با ورود آشوبگران به صحنه به حاشیه رفت اما دولتی‌ها به مردم قول دادند که خیال‌تان از بابت رشد قیمت‌ها راحت باشد. آن‌ها اعلام کردند که نظارت‌ها چند برابر خواهد شد و از کوچک‌ترین گرانی به خصوص در اقلام اساسی مردم جلوگیری خواهند کرد. در آن روزها این تئوری مطرح می‌شد که اقلام اساسی مردم با کامیون‌های سنگین در بین شهرها جابه‌جا می‌شود که سوخت آن‌ها گازوئیل است، نه بنزین، پس طبعا دلیلی برای رشد قیمت‌ها وجود ندارد؛ اما حقیقت چیز دیگری بود. جابه‌جایی درون‌شهری هم بخش مهمی از این چرخه بود که دولتی‌ها سعی در نادیده‌گرفتن آن داشتند.

حالا دقیقا یک ماه از گرانی بنزین می‌گذرد. مردم جامعه هنوز سعی دارند سبک زندگی خود را با شرایط جدید تطبیق دهند اما در این روزها رسانه‌های مختلفی به سراغ قیمت اجناس رفته‌اند. یکی قیمت خوار و بار را می‌گیرد و دیگری نرخ تره‌بار را مقایسه می‌کند. یکی از قیمت لوازم خانگی می‌نویسد و دیگری در پی طبیعی جلوه دادن این رشد قیمت‌هاست.

البته در همان روزها رییس اتاق اصناف از اجتناب‌ناپذیر‌بودن افزایش قیمت‌ها پس از افزایش قیمت بنزین سخن به میان آورد و گفت: «چون کالاها در سطح بازار به شکل اشباع‌شده‌ای وجود داشته و تمامی اتحادیه‌ها تلاش کرده‌اند برای اجرای این طرح همکاری بیشتری داشته باشند، افزایش قیمت به صورت محسوس مشاهده نخواهد شد.»

حالا ۲۵ آذر است و پنج شب دیگر تا شب یلدا مانده است. شب یلدا، مصادف با سی‌ام آذرماه، از نمونه مناسبت‌های تاریخی و ملی کشورمان است که از سالیان دور به عنوان فرصتی برای دورهمی و شب‌نشینی اقوام و آشنایان مد نظر قرار گرفته است. شبی که در طول سالیان گذشته با گرانی اقلام مورد استفاده در این مناسبت نیز گره خورده است. بنا بر یک قانون نانوشته، سفره شب یلدا، از دیرباز به هندوانه، مرکبات، آجیل و … مزین بوده، اما این سفره در دو سال اخیر با گرانی فزاینده‌ای همراه بوده است.

البته میل به افزایش قیمت، فقط به شب یلدا خلاصه نمی‌شود و این معضل همواره در مناسبت‌های گوناگون به اشکال مختلف بروز پیدا کرده است؛ اما امسال به دلیل گرانی بنزین این صعود قیمت‌ها از یک ماه گذشته روند رو به رشد خود را آغاز کرده است. بررسی بازار بیشترین افزایش قیمت را در میوه‌جات و صیفی‌جات نشان می‌دهد.

برخی فعالان صنفی معتقدند علت گرانی‌ها، افزایش قیمت بنزین بوده، چراکه هزینه حمل بار برای آن‌ها بالا رفته است. البته اینکه افزایش نرخ کرایه‌ها قانونی بوده یا نه، مشخص نیست، اما آنچه در بازار رخ داده، گرانی‌هایی است که به بهانه افزایش قیمت بنزین ایجاد شده است. البته رییس اتحادیه میوه و تره‌بار تهران نظر دیگری دارد.

آقای اسدالله کارگر، رییس اتحادیه میوه و تره‌بار تهران گفت: «افزایش نرخ بنزین تاثیر زیادی روی قیمت میوه و تره‌بار ندارد. به طور مثال در هر ماه هر وانت‌بار حدود ۶۰ لیتر مازاد سهمیه خود بنزین مصرف می‌کند که می‌شود ۱۸۰ هزار تومان؛ در عین حال ۹ تن بار جابه‌جا می‌کند که هنگامی که بر این ۱۸۰ هزار تومان تقسیم می‌کنیم، رقمی بسیار ناچیز باقی می‌ماند.»

وی ادامه داد: «با این وجود جلساتی با دستگاه‌های مربوطه داشته‌ایم تا بتوانیم برای این خودروهای باری در شهر امتیازی دریافت کنیم؛ آن‌ها کوپن‌هایی را به اتحادیه بدهند تا ما بین این رانندگان تقسیم کنیم.» کارگر درباره شب یلدا افزود: «ما برای یلدای امسال فراوانی میوه داریم و سال خوبی از لحاظ میوه داریم. در نتیجه از لحاظ کمی هیچ‌گونه مشکلی نخواهیم داشت.»

رییس اتحادیه میوه و تره‌بار درباره رسانه‌ای شدن قیمت گوجه طی روزهای گذشته هم گفت: «قیمت این محصول شروع به کاهش کرده و روز یکشنبه گوجه با دو هزار تا دو هزار و ۵۰۰تومان به فروش رسیده است.» البته برخی موادغذایی نیز سیر سینوسی داشته‌اند. به طور مثال بررسی قیمت لبنیات در چند هفته گذشته نشان می‌دهد که بهای این کالا در پی رشد ۲۰۰ درصدی نرخ بنزین تغییر زیادی نکرده است.

البته قیمت لبنیات در لیست کالا‌های اولویت‌دار طرح نظارت بر قیمت‌ها قرار گرفته است. بررسی‌های میدانی هم نشان می‌دهد برخلاف برخی اجناس مانند گوجه و تخم‌مرغ که طی چند هفته گذشته با افزایش سه برابری نرخ بنزین گران شده‌اند، قیمت لبنیات ثابت مانده یا تغییرات آن شدید نبوده است. در تهران شیر در یک واحد صنفی به ازای هر کیلو ۲۸۰۰ تومان، در واحد بعد ۳۲۰۰ تومان و در واحد دیگر ۳۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

قیمت گوشت گوسفندی هم در یک ماه اخیر گران شده، اما گوشت گاو روند نزولی به خود گرفته است. این در حالی است که مسوولان صنفی اعلام کرده‌اند به علت افزایش شدید قیمت گوشت قرمز در یک‌سال اخیر، قدرت خرید مردم کاسته شده و تقاضا برای گوشت قرمز پایین آمده است. به همین دلیل، گوشت قرمز روی دست تولیدکنندگان باقی ‌مانده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

شفافیت مالی، راهکار جلوگیری از امضا فروشی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیتعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد اسلامی امروز در حاشیه مراسم آیین معارفه و تکریم رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ هزار نفر در سطح کشور عضو سازمان نظام مهندسی هستند، گفت: این افراد با مدیریت و نظارت در ساخت و ساز‌ها و ساخت خانه‌های با کیفیت در طرح اقدام ملی مسکن نقش آفرینی می‌کنند. وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از مردم می‌خواهیم که در چارچوب پروانه صادرشده اقدام به ساخت و ساز کنند و مهندسین اجازه ندهند خلاف پروانه ساخت و سازی صورت گیرد. وی بیان کرد: شفافیت مالی و مقابله با فساد یکی از کار‌های آقای خرم، رئیس جدید شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است و وی در تعاملی که با دولت و سایر دستگاه‌ها دارد دوره امضا فروشی را خاتمه دهد و با رویکرد جدید، جایگاه نظام مهندسی را نزد جامعه ارتقا دهد. اسلامی گفت: روز گذشته جلسه ستاد ملی باز آفرینی برگزار شد و بزودی در استان‌های مختلف شاهد شروع طرح‌های مختلفی توسط توسعه گران در بافت فرسوده خواهیم بود. وزیر راه و شهرسازی بااشاره اینکه ۲۰ هزار واحد برای نوسازی بافت‌های فرسوده به بانک معرفی شدند و ۲۰ هزار واحد نیز برای دریافت پروانه اقدام کردند، تصریح کرد: تسهیلات و تمهیداتی اندیشیده‌ایم که از محل تبصره ۱۸ یارانه به آن‌ها پرداخت می‌کنیم تا مردم بتوانند خانه‌ها را در بافت فرسوده بسازند. اسلامی افزود: تسهیلات پرداختی به بافت فرسوده ۱۸ درصد است که ۹ درصد آن را دولت پرداخت می‌کند. وی بیان کرد: ۶۰ هزار واحد از ۱۰۰ هزار واحد بافت فرسوده را در استان‌های مختلف کلنگ زنی خواهیم کرد. اسلامی افزود: شناسایی و خرید اراضی در بافت فرسوده از دلایل تاخیر در طرح‌های نوسازی این بافت‌ها است. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برخی از بافت‌های فرسوده واجد ارزش هستند، گفت: تا سال ۱۴۰۰ چند محله از محلات هدف از فهرست نوسازی خارج می‌شوند. اسلامی درباره محله سیروس گفت: این محله متاسفانه مشکلات حقوقی وجود دارد که در حال رفع آن هستیم. وی درباره قیمت مسکن بیان کرد: قیمت مسکن اساسا تابع مولفه‌های اقتصادی کشور است برنامه جدید ما رونق تولید است و تسهیلاتی هم تصویب شد برای اوراق حق تقدم تا از این طریق سرمایه در گردش صندوق تامین مسکن مهیا شود.

کاهش قاچاق سوخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر کشور افزود: در حوزه قاچاق کالا از داخل به خارج بیش از ۸۰ درصد بخش سوخت است که با کاهش بسیار خوبی یعنی حدود ۹ میلیارد لیتر مواجهیم. وی ادامه داد: با طرح تکمیلی در حوزه صادرات فرآورده‌ها توسط مرز نشینان که اخیرا توافق شد و وزارت نفت همکاری بسیاری خوبی داشت، امیدواریم در ماه‌های باقی مانده سال و در سال ۹۹ با کاهش چشمگیر در حوزه قاچاق سوخت مواجه باشیم. وی گفت: گزارش بعدی جلسه بحث سامانه‌ها بود. اگر بتوانیم با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی بحث سامانه‌ها از مبدا تا مقصد را که مردم هستند هم در حوزه مالی، حوزه کالایی، حوزه تجارت و تولید به کار بگیریم، می‌توانیم بحث قاچاق و بازار‌های غیر رسمی را به دقت کنترل کنیم. اگر بتوانیم با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی بحث سامانه‌ها از مبدا تا مقصد را که مردم هستند هم در حوزه مالی، حوزه کالایی، حوزه تجارت و تولید به کار بگیریم، می‌توانیم بحث قاچاق و بازار‌های غیر رسمی را به دقت کنترل کنیم.

لینک اند کو ۰۵؛ فرمول سوئدی برای تولید یک شاسی بلند باکیفیت چینی! (+تصاویر)

20+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

برای سود بیشتر، سال آینده کجا سرمایه گذاری کنیم؟

3+
تابناکتابناک1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، آقای مرتضی رضایی در جلسه کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران با بیان اینکه رقابت و مشارکت تشکل‌ها و تعاونی‌های تولیدی کشاورزی در پیشرفت اجرای طرح‌های بخش کشاورزی موثر است گفت: تشکل‌ها باید در کار‌ها و امور مرتبط با بخش کشاورزی ورود پیدا کنند و با بخش دولتی تعامل داشته باشند. وی افزود: اتحادیه‌ها و تشکل‌ها باید مطالبه‌گر باشند تا مشکلاتشان به گوش مسئولان برسد. رضایی تأکید کرد: اتحادیه‌های اقتصادی و کشاورزی، فعالانه در تولید درگیر شوند و شفاف‌سازی را مد نظر قرار دهند چراکه همه ما از شفاف‌سازی نفع می‌بریم. معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با آزادسازی توزیع سبوس گفت: سبوس متعلق به خوراک دام است و سهمیه بندی نباید در کار باشد، امیدواریم آزادسازی در رابطه با خوراک دام اتفاق بیفتد. وی افزود: باید رقابت در تشکل‌ها وجود داشته باشد تا رشد و پیشرفت اتفاق بیفتد. رضایی در رابطه با هویت گذاری دام و نقش اتحادیه‌ها در انجام این کار گفت: در خصوص هویت گذاری ما باید از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کردیم و بسیار کار پیچیده‌ای بود، به همین دلیل از اتحادیه‌ها هم برای انجام این کار کمک گرفتیم. معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با واگذاری ایستگاه‌های تحقیقاتی به بخش خصوصی، افزود: ایستگاه‌های تحقیقاتی را به بخش خصوصی و تشکل‌ها واگذار خواهیم کرد، اما به شرط آن که از زمان واگذاری به بعد به درستی از آن استفاده کرده و آن را نابود نکنند. رضایی در رابطه با سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور (سامانه سماصط) تصریح کرد: سامانه سماصط در اکثر برنامه‌ریزی‌های ما در رابطه با طیور موثر است و تمام مشخصات تعاونی‌های مرتبط با تولید و تغذیه طیور در آن ثبت می‌شود. وی افزود: باید در رابطه با سامانه سماصط، اتحادیه‌ها جدیت بیشتری داشته باشند و همه اعضا را در این سامانه ثبت نام کنند، همچنین تشکل‌ها باید در جلسات مشورتی ما در وزارت جهاد کشاورزی حضور فعال داشته باشند. رضایی در رابطه با واردات نهاده‌های دامی در سال جدید گفت: امروز برای اختصاص ارز سال بعد جلسه‌ای با معاون اول رئیس جمهور داریم تا برای نهاده‌های دامی و کشاورزی ارز ۴۲۰۰ تومانی کماکان برقرار باشد. وی افزود: منابع ارزی کشور محدود شده و دولت باید تنش‌های قیمتی را مدیریت کند. معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: ما مقابل اتحادیه‌ها نیستیم و از همه حمایت می‌کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ آقای سعید زرندی در جمع رئیس و اعضای هیئت مدیره خانه معدن ایران افزود: در اقتصاد ملی باید جایگاه معدن ارتقا یابد و به دلیل شرایط اقتصادی کشور این مهم بیش از پیش مورد توجه همه مسئولان عالی کشور نیز قرار گرفت. وی اضافه کرد: با افزایش تعداد واحد‌های صنعتی و معدنی، ارزش‌افزوده متناسب با آن رشد نکرده است و این نشان‌دهنده این است که تولیدات با ارزش‌افزوده بالا در کشور نداشته‌ایم. زرندی تأکید کرد: به این دلیل، باید نگاه زنجیره ارزش در بخش صنایع معدنی مورد توجه جدی قرار گیرد و این از سیاست‌های راهبردی وزارتخانه است. معاون طرح و برنامه همچنین گفت: دو نگرانی اصلی برای بخش تولید وجود دارد، اول کاهش سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در بخش صنعت و معدن و دوم موضوع فناوری در تولید است. وی افزود: اقتصاد ایران دچار تضاد (پارادوکس) نقدینگی شده به‌طوری که حجم نقدینگی در کشور بالاست و از طرفی تولید به شدت از کمبود نقدینگی رنج می‌برد. زرندی تأکید کرد: بخش معدن و صنایع معدنی قابلیت جذب نقدینگی را دارد و یکی از برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت جمع‌آوری سرمایه‌های مردمی به سوی تولید است. معاون طرح و برنامه از خانه معدن خواست بر روی این موضوع فعال شود و بتواند در سال ۹۹ در این بخش شاهد سرمایه‌گذاری با سرمایه‌های مردمی باشیم. وی توضیح داد: البته تا وقتی بازار‌های موازی جذابیت بیشتری از تولید برای سرمایه‌های مردم دارد، این کار دچار سختی‌هایی است، اما بخش معدن و صنایع معدنی توان این کار را دارد. زرندی گفت: اعضای خانه معدن که از افراد خوشنام تشکیل شده، ظرفیت ابتکار عمل در این موضوع را دارند. معاون طرح و برنامه همچنین افزود: بخش اکتشاف برای وزارتخانه از اهمیت بالایی برخوردار است و در سال ۹۹ برای آن برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته است. زرندی ادامه داد: باید نگاه‌های جدید هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی شکل بگیرد تا بتوانیم از این وضعیت اقتصادی عبور کنیم. معاون طرح و برنامه و رئیس کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی تأکید کرد: رویکرد وزارتخانه مشارکت بخش خصوصی در همه برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌هاست. رئیس کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی تصریح کرد: معتقد به واگذاری برخی اختیارات به تشکل‌های خصوصی هستیم و در سال جاری قدم مهمی در این راستا برداشتیم و آمادگی داریم موضوعات بیشتری را در سال آینده به تشکل‌های تخصصی واگذار کنیم.

اخبار بیشتر