چند حادثه تلخ از مرگ چند تن در اهواز
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

چند حادثه تلخ از مرگ چند تن در اهواز

تشکیل پرونده قضایی در رابطه با فوت ۴ بیمار در بیمارستان امام خمینی اهواز

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
تشکیل پرونده قضایی در رابطه با فوت ۴ بیمار در بیمارستان امام خمینی اهواز
خبرگزاری میزان- حسینی پویا گفت: در پی فوت ۴ بیمار در بیمارستان امام خمینی اهواز پرونده قضایی تشکیل و موضوع در دست بررسی است. تاریخ انتشار: 12:17 - 26 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۷۶۹۸
تشکیل پرونده قضایی در رابطه با فوت ۴ بیمار در بیمارستان امام خمینی اهواز - 0

حسینی پویا دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اهواز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان اظهار کرد: در پی بارندگی‌های شدید و قطعی و نوسانات برق در برخی از نقاط شهر اهواز از جمله بیمارستان امام خمینی (ره) و دیر عمل کردن ژنراتور بیمارستان و از کارافتادن دستگاه اکسیژن در بخش مراقبت‌های ویژه داخلی، متاسفانه ۴ بیمار میانسال علی‌رغم تلاش‌های تیم پرستاری در این بیمارستان فوت کردند که در این رابطه پرونده قضایی تشکیل شده است.

وی افزود: پس از وصول گزارش بلافاصله با حضور معاون دادستان و بازپرس ویژه و مدیرکل پزشکی قانونی استان خوزستان از بخش‌های مراقبت‌های ویژه و سیستم تجهیزات بیمارستان بازدید بعمل آمد.

دادستان مرکز استان اهواز در ادامه عنوان کرد: در ادامه این بازدید جلسه فوری با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، رئیس بیمارستان و بخش مراقبت‌های ویژه، معاونت درمان و چند پزشک متخصص تشکیل و موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

حسینی پویا بیان کرد: در این رابطه پرونده قضایی تشکیل شده و موضوع در دست بررسی است و چنانچه قصوری متوجه مسئولان بیمارستان باشد برخورد قانونی انجام خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

قتل‌های سریالی در دانشگاه علوم پزشکی اهواز

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
قتل‌های سریالی در دانشگاه علوم پزشکی اهواز
اقتصادنیوز: صبح امروز جسد بی جان مرحوم ماجد سیاحی دانشجوی ورودی ۹۵ رشته داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در یکی از کلاس های درس این دانشکده پیدا شد. حضور اورژانس و انتقال وی به بیمارستان هم متاسفانه نتوانست جان او را نجات دهد. هنوز جزییات بیشتری از علت درگذشت این دانشجو اعلام نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، این اتفاق تلخ در حالی رخ‌ میدهد که شب گذشته نیز خانم فاطمه ارسطو دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز جان خود را از دست داده بود. صدای دانشجو درگذشت تلخ و غمبار این دانشجویان را تسلیت گفته و برای آنها آرزوی غفران و رحمت الهی دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در توضیح خبرفوت این دو دانشجو گفت: روز گذشته یک دانشجوی پسر رشته داروسازی در کلاس درس بدون علائم تنفسی و قلبی پیدا شده و به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شده و عملیات CPR (احیای قلبی، ریوی) انجام گرفت اما نتیجه‌ای نداشت و دانشجو فوت شده بود. وی افزود: همچنین یک دانشجوی دختررشته پزشکی نیز فوت شده که خانواده وی درهنگام بیدار کردن وی از خواب متوجه مرگ فرزندشان می‌شوند.

پیش از ظهر امروز خبری مبنی بر مرگ دو دانشجو اما این بار در دانشگاه علوم پزشکی اهواز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

با وجود اینکه ۱۱ روز از انتشار خبر خودکشی دانشجویان دانشگاه شهید چمران گذشته بار دیگر خبر فوت دو دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی اهواز نگرانی در جامعه علمی و شهروندان به وجود آورد.

اما فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در توضیح خبرفوت این دو دانشجو گفت: روز گذشته یک دانشجوی پسر رشته داروسازی در کلاس درس بدون علائم تنفسی و قلبی پیدا شده و به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شده و عملیات CPR (احیای قلبی، ریوی) انجام گرفت اما نتیجه‌ای نداشت و دانشجو فوت شده بود.

وی افزود: همچنین یک دانشجوی دختررشته پزشکی نیز فوت شده که خانواده وی درهنگام بیدار کردن وی از خواب متوجه مرگ فرزندشان می‌شوند.

ابول نژادیان عنوان کرد: علت فوت این دانشجویان در دست بررسی است و کمیته بحران با حضور جمعی از پزشکان در دانشگاه تشکیل شده و موضوع در حال بررسی و پیگیری است

دو هفته گذشته نیز دو نفر از دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز یکی به دلیل خودکشی جان داد و دیگری پیکر بی جانش در ساختمانی نیمه کاره پیدا شد.

نقش متولیان سلامت روان در حوادث تلخ دانشگاه جندی شاپور

در ماجرای درگذشت چند دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی اهواز که به شکل مشابه رخ داده - و البته در سایر دانشگاه‌ها هم شاهد بروز حوادث مشابه بوده ایم- مولفه‌های مختلفی میتواند تاثیرگذار باشد اما از مساله‌ای که نمیتوان گذشت نقش منفعلانه اداره‌های مشاوره و متولیان سلامت روان در دانشگاه هاست. اداراتی که بیشتر از آنکه نقش صیانت و مراقبت از دانشجویانی را داشته باشند که مورد هجوم انواع و اقسام تهدیدات قرار دارند به جایی برای گذران وقت و پر کردن رزومه با فعالیت‌های روتین و تکراری تبدیل شده‌اند.

افرادی که در مواقع بحران راهی جز سانسور خبری به ذهنشان خطور نمیکند و نمیدانند بحران با درایت و تدبیر مدیریت میشود نه با سیاست سانسور و سرپوش که منجر به تداوم و تکرار بحران خواهد شد. اداراتی که رسالت خود را فراموش کرده‌اند یا حداقل در انجام آن ناموفق بوده‌اند تا دانشجو در کانون آسیب‌های اجتماعی تنها گذاشته شود.

اداره مشاوره به عنوان مسئول اصلی چنین حوادثی بایستی پاسخگو باشد و در سیاست‌های بی تاثیر خود تجدیدنظر کند تا شاهد تکرار این موارد تلخ نباشیم.

مرگ مشکوک ۲ دانشجو در دانشگاه شهید چمران اهواز

هشتم آذرماه یکی از دانشجویان رشته کامپیوتر اهل شهرستان اندیمشک، پس از خروج از خوابگاه باز نمی‌گردد و در نتیجه هم اتاقی‌ها خانواده وی را در جریان می‌گذارند.

جسد این دانشجو یک روز پس از مفقود شدن در منطقه بوستان در داخل یک ساختمان نیمه کاره پیدا شد و توسط خانواده وی مورد شناسایی قرار گرفت و جهت بررسی‌های بیشتر در موردعلت مرگ به پزشکی قانونی تحویل داده شد که دو سه هفته دیگر نتایج علت مرگ اعلام خواهد شد.

شایعات منتشر شده مبنی بر اینکه فرد درگذشته را با چاقو کشته‌اند یا با خودرو زیر گرفته‌اند و بعد به محل مرگ منتقل کرده‌اند، واقعیت ندارد و علت هنوز مشخص نیست.

دانشجوی متولد ۷۰ رشته زیست‌شناسی این دانشگاه ساعت ۴ صبح سه شنبه ۱۲ آذرماه سال جاری در پست خوابگاه علم الهدی به شکل حلق آویز پیدا شد.

جسد این جوان نیز جهت کالبدشکافی به پزشکی قانونی منتقل شد و با انجام آزمایشات لازم جسد به خانواده وی تحویل داده شد.

قبل از این ۲ حادثه یک مورد اقدام به خودکشی نیز در داخل خوابگاه دانشگاه چمران با اقدام به بریدن رگ داشته‌ایم که خوشبختانه با مراجعه به موقع مسئولان و رسیدگی هم اکنون این جوان در سلامت کامل به سر می‌برد ولی با بررسی‌ها و گفت و گویی که با خانواده این جوان انجام دادیم این چندمین اقدام وی برای خودکشی بوده است.

مرگ دردناک دانشجوی شیرازی

دوشنبه ۵ آذر، پیکر محمد سعید محمدی دانشجوی پزشکی دانشگاه جندی دشاپور اهواز، با حضور جمعی از همکلاسی‌ها و خانواده‌اش در دشیراز تشییع و در ددارالرحمه این شهر به خاک سپرده شد.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این خصوص توضیح داده است: "حوالی ساعت ۱۰ روز شنبه، سوم آذرماه ۹۷، پس از اطلاع از فوت مرحوم محمد سعید محمدی، دانشجوی رشته پزشکی، ورودی سال ۹۲، توسط مسئول شیفت خوابگاه، مراتب سریعا به اطلاع مرکز فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ و همچنین مدیریت حراست دانشگاه و مسئولین معاونت فرهنگی و دانشجویی رسانده شد.

قتل‌های سریالی در دانشگاه علوم پزشکی اهواز - 22

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

برق بیمارستان امام خمینی اهواز به دلیل رعد و برق قطع شد

ایلناخبرگزاری ایلنا
برق بیمارستان امام خمینی اهواز به دلیل رعد و برق قطع شد
استاندار تهران با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت در شهرهای اهواز، آبادان و کارون پایدار است،‌ توضیحاتی را در خصوص قطع برق در این شهرها ارائه کرد.

برق بیمارستان امام خمینی اهواز به دلیل رعد و برق قطع شد - 1

«غلامرضا شریعتی» استاندار استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت شهر اهواز و مناطق اطراف و قطع برق در شهر اهواز گفت: برق قطع نشده بود، بلکه در برخی از نقاط به علت رعدو برق شدید برق قطع شده بود، اما بلافاصله وصل شد و با قطع برق گسترده مواجه نبوده‌ایم.

وی ادامه داد: در برخی نقاط نیز به علت اینکه آب وارد منزل مردم شده بود و برای خارج کردن آب از منازل باید از پمپ‌ها استفاده می‌کردیم با خطرات برق‌گرفتگی مواجه بودیم، از همین‌رو خودمان را به اختیار برق را قطع کرده تا بتوانیم آب را خارج کنیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت شهرهای آبادان، اهواز و کارون پایدار است، اما با آب‌گرفتگی شدید در این مناطق روبرو هستیم و تمامی دستگاه‌ها بسیج شده‌اند و تلاش می‌کنند تا این وضعیت را برطرف کرده و مشکلات را اصلاح کنند و شرایط را به وضعیت عادی بازگردانند.

شریعتی تصریح کرد: برق بیمارستان امام خمینی اهواز نیز به دلیل رعد و برق قطع شده بود و در حال حاضر مشکلی در خصوص برق بیمارستان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در سیلابی که در ابتدای سال در این استان داشتیم، بارندگی در بالادست صورت گرفته بود، بطوریکه سرریز سدها به استان خوزستان رسید، خاطرنشان کرد: اقدامات ما در ابتدای سال برای این بود که سیل را کنترل کنیم. در آن زمان آب در شهر اهواز وارد خانه‌‌های مردم نشده بود، اما در حال حاضر با بارندگی و بارش باران در شهر اهواز مواجه هستیم و این دو موضوع از هم متفاوت است.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: در این مدت حدود ۷۵ تا ۸۰ میلیمتر بارندگی طی ۳ الی ۴ ساعت در اهواز داشتیم. همچنین در همین مدت زمان حدود ۱۱۳ میلیمتر بارندگی در آبادان داشتیم و در شهرهای دیگر نیز به همین صورت بوده است و میزان بارش‌های زیادی را در مدت زمان کمی داشتیم. در حال حاضر نیز سدها ظرفیت خالی زیادی دارند و با مشکل طغیان رودخانه‌ها مواجه نیستیم.

شریعتی در پاسخ به این سوال که آیا شهردار آبادان از سمت خود عزل شده است؟ گفت: تصمیم در این زمینه با شورای شهر آبادان است.

وی همچنین در واکنش به اظهارات نماینده اهواز مبنی بر اینکه شهرداری اعلام کرده است، مسئولیتی در خصوص جمع‌آوری آب‌های سطحی ندارد، گفت: برای جمع‌آوری آب‌های سطحی باید سیستمی وجود داشته باشد، این سیستم باید از سال‌ها قبل در اهواز ایجاد می‌شد که این کار صورت نگرفته است. در حال حاضر نیز برای ایجاد این سیستم به ۷ الی ۸ میلیارد تومان اعتبار لازم است. شهرداری نیز توان تامین این اعتبار را ندارد و مسئولیت جمع‌آوری آب‌های سطحی با شهرداری است، اما حجم اعتبار مورد نیاز برای این منظور به اندازه‌ای است که شهرداری قادر به تامین این سیستم نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

مرگ چهار بیمار زن در بیمارستان امام اهواز

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مرگ چهار بیمار زن در بیمارستان امام اهواز
چهار بیمار زن عصر روز دوشنبه در بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز فوت کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ چهار بیمار زن بستری در بخش آی سی یو بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز به دلایل نامشخصی همزمان فوت کردند.

این چهار زن که سنشان بالای ۷۰ سال بوده است به دلیل بیماری تنفسی در بخش آی سی یو بیمارستان امام اهواز بستری بوده‌اند.

شنیده‌ها حاکی است احتمالا به دلیل قطع برق و دیر عمل کردن ژنراتور بیمارستان و در نهایت از کار افتادن دستگاه‌های اکسیژن، این افراد فوت کرده‌اند ولی کارشناسان هنوز این موضوع را تایید نکرده و مشغول بررسی موضوع هستند.

مسئولان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تا مشخص شدن موضوع از هر گونه اظهار نظر در این زمینه خودداری کردند.

بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز قدیمی‌ترین بیمارستان این شهر می‌باشد که یک بیمارستان آموزشی و فوق تخصصی است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مرگ لحظه‌ای قربانیان ویروس کرونا

تابناکتابناک5 ساعت قبل
«کروناویروس‌ها / Coronaviruses» خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود. از علایم اصلی این بیماری می‌توان به تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی اشاره کرد. در موارد حاد مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی خون و نارسایی کلیه نیز گزارش شده‌است که این مورد می‌تواند بیمار را به همودیالیز نیازمند کند. نسخه جهش یافته این بیماری اکنون در چین قربانی می‌‌گیرد و در حال سرایت به دیگر کشورها است. نحوه وقوع مرگ آنی در مبتلایان را می‌بینید.

پرواز وحشتناک یک کامیون در خیابان! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک کامیون به دلیل از دست دادن کنترل خودروی خود به طرز وحشتناکی با خودروهای پارک شده در خیابان تصادف کرد. در این حادثه یک عابر پیاده مصدوم شد. بیشتر بخوانید: زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلمانتهای پیام/

معجزه در رانندگی به سبک زن روس! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک راننده زن روس هنگام شروع رانندگی، پدال‌های گاز و ترمز را جابجا فشار داد و با این اشتباه، به جلو و پشت خودرو آسیب وارد کرد. انتهای پیام/

لحظه درآغوش کشیدن فرزندان بعد از ۲ سال نگهداری در مراکز پناهندگی آمریکا + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، نه خانواده‌‌ای که در پی سیاست‌های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ از آمریکا اخراج شده‌ بودند اجازه یافتند از گواتمالا عازم فرودگاه بین‌المللی لس‌‌آنجلس شوند و بعد از یک سال و نیم بچه‌هایشان را از نزدیک ببینند. بر اساس تصمیم مهاجرتی دولت ترامپ هزاران خانواده از فرزندانشان جدا شده و فرزندانشان در مراکز پناهندگی و به دور از خانواده نگهداری می‌شوند. بیشتر بخوانید: حقایقی شنیدنی از قوانین ایالات متحده در یک کلاس درس آمریکایی! + فیلمانتهای پیام/

فیلم/ انفجار مهیب در تگزاس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، شبکه‌ای بی سی نیوز گزارش داد که هنوز مشخص نیست دقیقا چه اتفاقی رخ داده است اما شعله‌های آتش و ستون دود از دور دیده می‌شود.

بن سلمان از افشا کننده قتل خاشقچی انتقام گرفت + فیلم

رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش رکنا، شاهزاده سعودی با هک موبایل افشاکننده قتل خاشقچی از او انتقام گرفت و گران‌ترین طلاق تاریخ را این‌گونه رقم زد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار بیشتر