سیلاب و آب‌گرفتگی در برخی استان‌های کشور دردسرساز شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

سیلاب و آب‌گرفتگی در برخی استان‌های کشور دردسرساز شد

ارسال محموله تجهیزات ساخت منزل به سیل‌زدگان گلستان

ایسناخبرگزاری ایسنا
ارسال محموله تجهیزات ساخت منزل به سیل‌زدگان گلستان
ایسنا/گیلان مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان گفت: محموله تجهیزات ساخت منزل برای سیل‌زدگان گمیشان استان گلستان ارسال شد.

احمد ابراهیمی امروز (سه شنبه) در حاشیه ارسال این محموله در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این محموله شامل کاشی، سرامیک، لوازم سرویس بهداشتی و سایر تجهیزات مورد نیاز است و برای تسریع در روند ساخت و ساز منازل سیل‌زدگان در استان گلستان فرستاده شده است.

وی ارزش تجهیزات ارسالی را ۲۵ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این محموله با همکاری سپاه قدس گیلان، سازمان بسیج کارگری گیلان، حوزه بسیج کارگری شهرستان رشت و پایگاه مقاومت بسیج مالک اشتر مجتمع دخانیات گیلان به مناطق سیل زده روستای گمیشان استان گلستان فرستاده شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان از ارسال ۱۲۰ مترمکعب سرامیک، ۱۲۰ متر مکعب کاشی، شیرآلات و تعلقات آن برای تکمیل چهار واحد ۶۰ واحد مسکونی برای سیل زدگان خبر داد.

ابراهیمی، با بیان اینکه گیلان در تعمیر و ساخت ۲۰۰ واحد مسکونی مناطق سیل زده گلستان مشارکت دارد، اظهار کرد: گیلانیان تا پایان سال نیز ۱۰۰ واحد مسکونی دیگر را از پایه ساخته و تحویل مناطق سیل زده گمیشان می دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

احتمال وقوع سیلاب در کدام استان‌ها وجود دارد؟

فراروخبرگزاری فرارو
احتمال وقوع سیلاب در کدام استان‌ها وجود دارد؟
در استان بوشهر ۱۸ میلی‌متر، تهران پنج میلی‌متر، خراسان جنوبی ۲۴ میلی‌متر، زنجان ۱۳ میلی‌متر، سمنان پنج میلی‌متر، سیستان و بلوچستان ۱۱۶۳ میلی‌متر، فارس ۴۵ میلی‌متر، قزوین شش میلی‌متر، مازندران ۱۵ میلی‌متر، هرمزگان ۱۱۸ میلی‌متر و یزد ۱۱ میلی‌متر مثبت بوده است.

احتمال وقوع سیل بر اساس شدت بارش باران در استان‌های هرمزگان، فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و خوزستان بالا و در استان‌های اصفهان، لرستان، ایلام، کرمانشاه متوسط اعلام شده است.

به‌ گزارش ایسنا، سایه وقوع سیل از ابتدای سال و پس از وقوع سیلاب‌هایی که دامن بسیاری از استان‌های کشور را گرفت، بر سر ایران سنگینی می‌کند، همین مساله موجب شده تا توجه وزارت نیرو و دولت روی مدیریت سیلاب‌ها متمرکز شود و آنطور که سیف الله آقابیگی - مدیرکل پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران - اعلام کرده باتوجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارندگی‌های شدید در روزهای پیش رو، تمامی تیم‌های عملیاتی بخش آب در آماده‌باش کامل برای مواجهه با سامانه جدید بارشی هستند.

وی با بیان این‌که براساس این پیش‌بینی استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و بخش‌هایی از هرمزگان و کرمان از شدت بارندگی بیش‌تری برخوردار خواهند بود، اظهار کرد: در این میان استان‌های سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، لرستان، ایلام، کرمانشاه و بخش‌هایی از گیلان و مازندران نیز با شدت کمتری درگیر سامانه جدید بارشی خواهند شد.

بر این اساس سازمان هواشناسی برای استان‌های همدان، قزوین، البرز، کردستان و خراسان‌های رضوی و شمالی نیز بارش برف پیش‌بینی کرده که به گفته مدیرکل مدیریت بحران شرکت مدیریت منابع آب ایران هشدار لازم به پایین دست مناطق حادثه خیز داده شده‌ و کنترل حجم مخازن سدها به صورت مستمر در دستور کار گرفته است و در استان‌هایی مانند فارس اقدام به رهاسازی آب برخی از سدها شده تا حجم کافی برای مهار سیلاب‌های احتمالی وجود داشته باشد. تمامی تیم‌های عملیاتی وزارت نیرو در آماده باش کامل برای مواجه با سامانه جدید بارشی هستند.

این در حالی است که براساس آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، میزان بارندگی تجمعی استانی از ابتدای سال آبی حداکثر تا ساعت ۱۶:۳۰ روز ۲۵ آذرماه سال آبی ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ اینگونه است که در آذربایجان شرقی نسبت به سال گذشته ۴۳ میلی‌متر، در آذربایجان غربی ۴۵ میلی‌متر، اردبیل ۲۲ میلی‌متر، اصفهان ۳۰ میلی‌متر، البرز ۲۵ میلی‌متر، ایلام ۵۲ میلی‌متر، چهارمحال و بختیاری ۲۰ میلی‌متر، خراسان رضوی ۲۹ میلی‌متر، خراسان رضوی ۲۹ میلی‌متر، خراسان شمالی ۴۹ میلی‌متر، خوزستان ۳۶ میلی‌متر، قم ۱۱ میلی‌متر، کردستان ۴۳ میلی‌متر، کرمان سه میلی‌متر، کرمانشاه ۴۸ میلی‌متر، کهکیلویه و بویراحمد ۴۳ میلی‌متر، گلستان ۲۲ میلی‌متر، گیلان ۱۱ میلی‌متر، لرستان ۴۵ میلی‌متر، مرکزی ۳۷ میلی‌متر و همدان ۳۲ میلی‌متر منفی بوده است.

هم‌چنین باید گفت که در استان بوشهر ۱۸ میلی‌متر، تهران پنج میلی‌متر، خراسان جنوبی ۲۴ میلی‌متر، زنجان ۱۳ میلی‌متر، سمنان پنج میلی‌متر، سیستان و بلوچستان ۱۱۶۳ میلی‌متر، فارس ۴۵ میلی‌متر، قزوین شش میلی‌متر، مازندران ۱۵ میلی‌متر، هرمزگان ۱۱۸ میلی‌متر و یزد ۱۱ میلی‌متر مثبت بوده است.

احتمال وقوع سیلاب در کدام استان‌ها وجود دارد؟ - 6احتمال وقوع سیلاب در کدام استان‌ها وجود دارد؟ - 7

خواندن خبر در سایت منبع

آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن مسیل‌های لامرد

انتخابخبرگزاری انتخاب
آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن مسیل‌های لامرد
بارش باران آخرین روزهای پائیز که از نخستین ساعات روز دوشنبه ٢٥ آذر در بسیاری از نقاط فارس آغاز شده در برخی نقاط جنوبی این استان به ویژه شهرستان لامرد، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها را به دنبال داشته است.
آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن مسیل‌های لامرد - 0

بارش باران آخرین روزهای پائیز که از نخستین ساعات روز دوشنبه ٢٥ آذر در بسیاری از نقاط فارس آغاز شده در برخی نقاط جنوبی این استان به ویژه شهرستان لامرد، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها را به دنبال داشته است.

تشدید بارش در شهر لامرد، منجر به آبگرفتگی تمام معابر و خیابان‌های اصلی و فرعی و سیلابی شدن مسیل‌ها و جاری شدن سیلاب از دره‌های اطراف این شهرستان شده است.

تداوم بارش در روز سه‌شنبه ۲۶ آذر، منجر به افزایش حجم آبگرفتگی و وارد شدن آسیب به برخی از مغازه‌ها و منازل مردم شهرستان لامرد شده است.

براساس این گزارش، مسیر دهستان ترمان تا بخش‌هایی از بلوار غدیر، شامل محلات چاه علی، چاه نو و چاه حاج ابول، بلوار معلم، میدان حیاتی تا فرودگاه لامرد، خیابان‌های بسیج، ۱۵ خرداد، ۲۲ بهمن، بلوار شاهد، محله چاه رئیسی، مسیر روستای میرحسنی تا روستای خلیفه‌ها و بخش وراوی با آبگرفتگی شدید مواجه شده در وضعیت بحرانی قرار گرفته و مسدود است.

همچنین مسیر لامرد به بخش علامرودشت، قسمتی از جاده گله دار به شیرینو، و قسمتی از مسیر لامرد به عسلویه مسدود شده و شهروندان در صورت امکان از این مسیر تردد نکنند.

حسین شبانی‌نژاد، فرماندار لامرد و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان در پیامی اعلام کرده که به علت شدت بارش‌ها مردم نکات ایمنی را رعایت کرده و حتی‌الامکان از تردد و سفر غیر ضروری خودداری کنند.

محمود قادری، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان هم در این باره اعلام کرد: پنج اکیپ با تمام امکانات به صورت ۲۴ ساعته آماده امداد رسانی به شهروندان هستند.

شهروندان لامردی می‌توانند با شماره‌های ۵۲۷۲۱۰۳۹ کشیک‌هلال احمر و شماره ۵۲۷۲۲۷۱۳ ستاد مدیریت بحران شهرستان برای امداد رسانی تماس بگیرند.منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

سیستان و بلوچستان آماده مقابله با سیلاب

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
سیستان و بلوچستان آماده مقابله با سیلاب
استاندار سیستان و بلوچستان: همه دستگاه‌های اجرایی و امدادی این استان، آماده مقابله با سیل هستند.
سیستان و بلوچستان آماده مقابله با سیلاب - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای احمدعلی موهبتی در حاشیه مراسم روز ملی حمل و نقل که در هتل همای تهران برگزار شد افزود: موج سیلابی که استان‌های جنوبی کشور را درگیر کرده، هنوز به شهر‌های استان سیستان و بلوچستان نرسیده است.

وی اضافه کرد: با این حال، ستاد بحران استان و همه دستگاه‌های امدادی و اجرایی برای مقابله با تخریب‌های ناشی از سیلاب، آماده هستند.

وی ابراز امیدواری کرد: بارندگی‌های اخیر، موجب رحمت برای این استان که درگیر خشکسالی است، باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین از تماس و دستورات رئیس جمهور پیش از ترک تهران و معاون اول رئیس جمهور با خود برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی در صبح امروز خبر داد.

موهبتی همچنین با دعوت از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در طرح‌های توسعه‌ای سواحل مکران گفت: دولت و استانداری، طرح‌های سرمایه گذاری مناسبی برای توسعه این بخش از کشور آماده کرده‌اند و با توجه به بکر و راهبردی بودن این منطقه، قطعا سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی استان، بازدهی مطلوبی برای سرمایه گذاران خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

آبگرفتگی معابر و سیلاب در آبادان

مهرخبرگزاری مهر
آبگرفتگی معابر و سیلاب در آبادان
بر اثر بارش شدید باران در برخی شهرهای استان خوزستان از جمله آبادان، سیلاب به راه افتاده است. در این گزارش تصاویری از این وضعیت در آبادان را مشاهده می کنید.

ریزش یک ساختمان دو طبقه در «اهواز» بر اثر سیل + ویدئو

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
تداوم بارش سیل‌آسا در «اهواز» باعث ریزش خانه دو طبقه و نابودی آن در حصیرآباد، یکی از محله‌های حاشیه شهر «اهواز» شد.

اعتمادآنلاین| تداوم بارش سیل‌آسا در «اهواز» باعث ریزش خانه دو طبقه و نابودی آن در حصیرآباد، یکی از محله‌های حاشیه شهر «اهواز» شد.

منبع: خبرآنلاین

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها