1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

دفاع ترامپ از استفاده ایوانکا از ایمیل‌های شخصی برای کارهای دولتی

ورود دموکرات‌ها به موضوع استفاده دختر ترامپ از ایمیل شخصی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ورود دموکرات‌ها به موضوع استفاده دختر ترامپ از ایمیل شخصی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یک نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه گفت: کمیته کنگره آمریکا درباره استفاده ایوانکا ترامپ از ایمیل شخصی برای انجام کارهای دولتی تحقیق خواهد کرد.

بر اساس این گزارش طی روزهای اخیر خبرهایی درباره استفاده مکرر ایوانکا ترامپ مشاور کاخ سفید از ایمیل شخصی برای انجام امور دولتی منتشر شده است.

روزنامه واشنگتن پست روز دوشنبه به نقل از منابع آگاه نوشت: بررسی های کاخ سفید نشان می دهد که ایوانکا ترامپ طی سال گذشته حداقل 100 بار از ایمیل شخصی خود برای برقراری تماس با مقام های ارشد دولت آمریکا استفاده کرده است.

استفاده از ایمیل شخصی می تواند نقض قوانین مربوط به حفاظت از اطلاعات و امنیت ارتباطات سایبری کاخ سفید به شمار برود.ایوانکا ترامپ با «شرم باد» مورد استقبال قرار گرفت +عکسسی‌ان‌ان: سفر ایوانکا به کره جنوبی موجب تنش در کاخ سفید شد

این در شرایطی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بارها از هیلاری کلینتون رقیب دموکرات خود در جریان انتخابات 2016 میلادی به خاطر استفاده از یک سرور خصوصی برای ارسال و دریافت ایمیل در زمانی که وزیر خارجه آمریکا بوده است، به شدت انتقاد کرده بود.

الیجه کامینگز نماینده ارشد دموکرات و عضو کمیته نظارت و بازرسی مجلس نمایندگان در این باره گفت: زمانی که دموکرات ها کنترل مجلس نمایندگان را در ماه ژانویه در دست بگیرند، تحقیقات درباره استفاده ایوانکا ترامپ از ایمیل شخصی آغاز خواهد شد.

این گزارش افزود: تری گودی رئیس فعلی کمیته نظارت و بازرسی مجلس نمایندگان نیز از کاخ سفید خواسته است تا اطلاعات مربوط به استفاده ایوانکا ترامپ از ایمیل شخصی اش را در اختیار بگذارد.

کاخ سفید هنوز نسبت به این مساله اظهارنظر رسمی نکرده است ولی ترامپ در این باره مدعی شده است که استفاده دخترش از ایمیل شخصی با اقدامی که هیلاری کلینتون انجام داده است، به طور کلی متفاوت است.

وی در این باره گفت: برای یک مدت زمان کوتاه ایوانکا برخی ایمیل ها را از این طریق انجام داده است. آنها مانند ایمیل های هیلاری کلینتون ، طبقه بندی شده نبوده است. این ایمیل ها ماند هیلاری کلینتون پاک نشده است. ایوانکا کاری برای مخفی کردن این ایمیل ها نکرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

دفاع ترامپ از استفاده ایوانکا از ایمیل‌های شخصی برای کارهای دولتی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
دفاع ترامپ از استفاده ایوانکا از ایمیل‌های شخصی برای کارهای دولتی

پایگاه خبری هیل گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه درباره ایوانکا، دخترش و مشاور ارشد کاخ سفید گفت: خب متوجه شده‌اید که ایوانکا برای مدت زمان کوتاهی کارهای ایمیلی انجام داده است. آن کارها مانند امور هیلاری کلینتون محرمانه نبودند. مانند ایمیل‌های هیلاری کلینتون پاک نشده‌اند... او کاری برای مخفی‌ کردن ایمیل‌هایش انجام نداده است.

ایوانکا ترامپ و همسرش جارد کوشنر، هر دو از آدرس ایمیل‌های شخصی برای امور دولتی استفاده می‌کنند. واشنگتن پست دوشنبه گزارش داد، ایوانکا از این آدرس شخصی "بسیار بیشتر از آنچه مشخص شده" استفاده می‌کرده است. این گزارش براساس اطلاعات دریافتی از افراد مطلع در کاخ سفید نوشته شد.

از آنجایی که دونالد ترامپ آدرس ایمیل شخصی هیلاری کلینتون را به نکته‌ای اصلی در کمپین ریاست جمهوری خودش تبدیل کرده بود، استفاده ایوانکا از ایمیل شخصی برای امور دولتی هم باعث جلب توجه شده است. دونالد ترامپ مساله کلینتون را "بزرگتر از واترگیت" دانسته بود و خواستار تحقیقات شد. ترامپ همچنین پیشنهاد محاکمه کلینتون را داد.

با این حال دونالد ترامپ این مطلب واشنگتن پست را "اخبار کذب" خواند و تاکید کرد، "کلا متفاوت" از ماجرای کلینتون است. او گفت: امروز نگاه کوتاهی به آنها و سوابق ریاست جمهوری انداختم، همگی آنها در سوابق موجود است. پنهان‌کاری وجود ندارد، پاک کردن ایمیل‌ها مثل هیلاری کلینتون وجود ندارد. هیچ سروری در انباری مثل مال هیلاری کلینتون وجود ندارد. هر آنچه ایوانکا انجام داده است، سوابقش موجود است. اصلا حذف نشده است. هیچ کاری با آنها نشده است. آنچه هست، تماما یک داستان ساختگی است.

خواندن خبر در سایت منبع

حمایت ترامپ از رسوایی ایمیل‌های ایوانکا !

رکناخبرگزاری رکنا
حمایت ترامپ از رسوایی ایمیل‌های ایوانکا !

حمایت ترامپ از رسوایی ایمیل‌های ایوانکا ! - 1

به گزارش رکنا به نقل از ان بی سی نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (سه شنبه) به حمایت از دخترش «ایوانکا ترامپ» پرداخت و اعلام کرد او هیچ کار اشتباهی مرتکب نشده است و مسئله ایمیل های او با رسوایی ایمیل های هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات 2016 آمریکا قابل مقایسه نیست.

وی در گفتگو با خبرنگاران در حالی که مشغول ترک کاخ سفید برای رفتن به عمارت مارالاگوی خود بود، اعلام کرد: اوایل کار و برای مدت کوتاهی ایوانکا ایمیل هایی را ارسال کرد. این ایمیل ها همانند ایمیل های هیلاری کلینتون حاوی اطلاعات طبقه بندی شده نبودند. این ایمیل ها همانند ایمیل های کلینتون حذف نشدند.

ترامپ در ادامه گفت: من امروز به صورت مختصر به آنها نگاهی انداختم. همه آنها در سوابق ریاست جمهوری موجود هستند. هیچ پنهان کاری در کار نیست و هیچ کدام از آن ایمیل ها همانند ایمیل های کلینتون حذف نشده است. همانند کلینتون او از هیچ سروری در زیرزمین خانه اش استفاده نکرده است.

روزنامه واشنگتن پست روز گذشته فاش کرد که «ایوانکا ترامپ» در سال 2017 از یک سرور ایمیل شخصی برای ارسال صدها پیام کاری به مقامات کابینه، مشاوران کاخ سفید و دستیارانش استفاده کرده است.

به دنبال انتشار این خبر، «پیتر میریجانیان»، سخنگوی مشاور حقوقی ایوانکا ترامپ Trump در بیانیه ای اعلام کرد: هیچکدام از این ایمیل ها حاوی اطلاعات طبقه بندی شده نبوده است. همانند بیشتر مردم که پیش از ورود به عرصه دولتی یک سرور ایمیل شخصی داشته اند، خانم ترامپ هم همینطور بوده است. وی گاهی از سرور ایمیل شخصی برای امور مربوط به خانواده اش استفاده می کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

دمکرات های کنگره آمریکا خواستار تحقیق درباره دختر ترامپ شدند

ایرناخبرگزاری ایرنا
دمکرات های کنگره آمریکا خواستار تحقیق درباره دختر ترامپ شدند

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا، روزنامه واشنگتن پست روز دوشنبه گزارش داده بود که کاخ سفید در بازبینی رایانامه دختر ترامپ دریافته است که او نزدیک به 100 بار از طریق این رایانامه شخصی با مسئولان دولتی ارتباط برقرار کرده است.

براساس قوانین آمریکا استفاده از امکانات ارتباطی شخصی برای امور دولتی ممنوع بوده و ناقض قانون حفظ اطلاعات ریاست جمهوری است.

به همین دلیل دمکرات های کنگره آمریکا خواستار تحقیق درباره استفاده «ایوانکا ترامپ» از رایانامه شخصی برای امور دولتی شدند.

«الایجا کامینگز» عضو دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا که معاون کمیته نظارت این نهاد قانونگذاری است، گفت که در دوره جدید این مجلس از آغاز سال 2019 میلادی برای تحقیق درباره دختر ترامپ تلاش خواهد کرد.

استفاده دختر ترامپ از رایانامه شخصی در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بارها هیلاری کلینتون رقیب دمکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 را به دلیل استفاده از ایمیل شخصی و سرور خصوصی در زمانی که متصدی وزارت خارجه بود، مورد انتقاد قرار داده است.

استفاده کلینتون از ایمیل شخصی در زمان رقابت های انتخاباتی سال 2016 آمریکا موضوع تحقیقات پلیس فدرال این کشور (اف بی آی) قرار گرفت و تاثیر بسیاری بر روند انتخابات داشت.

این موضوع که از سوی «جیمز کومی» رئیس وقت اف بی آی افشا شد، به گفته برخی کارشناسان به قدری در روند انتخابات موثر بود که زمینه شکست کلینتون را فراهم کرد.

شبد**9416**1379

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا6 ساعت قبل
رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی گفت: شاید با نتانیاهو در مورد مسائل زیادی اختلاف‌نظر داشته باشم اما مورد ایران و تهدید اسراییل من و نتانیاهو اتفاق‌نظر داریم. به گزارش ایلنا به نقل از تایمز آو اسراییل، بنی گانتز، رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در کنفرانس مونیخ اعلام کرد: شاید با نتانیاهو در مورد مسائل زیادی اختلاف‌نظر داشته باشم اما مورد ایران و تهدید اسراییل من و نتانیاهو اتفاق‌نظر داریم. گانتز در اظهارات بی‌اساس خود در کنفرانس مونیخ به سخنان محمدجواد ظرف وزیر امور خارجه ایران واکنش نشان داد و اظهارات ظریف را بی‌اساس دانست. وی امروز در مونیخ با تکرار ادعاهای ایران‌ستیزانه رژیم صهیونیستی، مدعی شد: «ظریف، نابودی اسرائیل را می‌خواهد آنها در خاورمیانه و کل جهان ترور و وحشت ایجاد می‌کنند» این مقام صهیونیستی در ادامه افزود: «این موضوع که نتانیاهو رقیب سیاسی من است، از کسی پنهان نیست درست است که ما درباره همه موضوعات با هم اتفاق نظر نداریم اما اشتباه نکنید، ما همه فرزندان یک خاک هستیم. کسانی که در اروپا خواهان صلح، امنیت و ثبات هستند، باید علیه حزب‌الله اقدام کنند.» این در حالی است که نتانیاهو به عنوان بخشی از تلاش‌های انتخاباتی‌اش، پیش از این از گانتز به عنوان طرفدار برجام نام برده بود.
ایرناایرنا4 ساعت قبل
در وهله نخست برخی رسانه‌های خارجی به دنبال سوء استفاده از وضعیت پیش آمده در ایران بودند. در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز درباره سقوط هواپیمای شرکت آسمان در سمیرم آمده «ایران یکی از معدود کشورهای جهان است که سوانح هوایی در آن به وفور اتفاق می‌افتد. یکی از رسانه‌های ایران گزارش داد که این هواپیما در منطقه کوهستانی سمیرم سقوط کرده است. سومریه نیوز عراق گزاش داد: یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی ایران با ۶۶ سرنشین در منطقه سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرد. یک فروند هواپیمای ای تی آر ۲۰۰ (ATR۷۲-۲۰۰) که صبح یکشنبه از فرودگاه مهرآباد تهران عازم یاسوج بود، سقوط کرد.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
سخنگوی قوه قضاییه درباره طولانی شدن زمان رسیدگی به شکایت سید محمد خاتمی از شریعتمداری گفت: پرونده یا در دست دادستان نبوده و یا مدتش کم بوده اما در جابجایی‌ها اینکه عمدا یا سهوا بوده قدری زمان برده است که گفتیم پیگیری کنند. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده شکایت سید محمد خاتمی که از سال ٨٨ مفتوح است، گفت: این پرونده به شعبه بازگشته و خیلی هم در دست دادستان نبوده است. وی افزود: این پرونده یا در دست دادستان نبوده و یا مدتش کم بوده اما در جابجایی‌ها اینکه عمدا یا سهوا بوده قدری زمان برده است که گفتیم پیگیری کنند. سخنگوی قوه قضاییه یادآور شد: گاهی در جابجایی پرونده مغفول می‌ماند و به نظرم بیشتر از حد متعارف این پرونده دنبال شده و آقای شریعتمداری هم گفته که دفاعیاتش آماده است.
آخرین خبرآخرین خبر9 ساعت قبل

اخبار بیشتر