دفاع ترامپ از استفاده ایوانکا از ایمیل‌های شخصی برای کارهای دولتی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

دفاع ترامپ از استفاده ایوانکا از ایمیل‌های شخصی برای کارهای دولتی

ورود دموکرات‌ها به موضوع استفاده دختر ترامپ از ایمیل شخصی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ورود دموکرات‌ها به موضوع استفاده دختر ترامپ از ایمیل شخصی
یک کمیته کنگره آمریکا قصد دارد درباره استفاده ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهور آمریکا از ایمیل شخصی برای انجام کارهای دولتی تحقیقاتی را انجام دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یک نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه گفت: کمیته کنگره آمریکا درباره استفاده ایوانکا ترامپ از ایمیل شخصی برای انجام کارهای دولتی تحقیق خواهد کرد.

بر اساس این گزارش طی روزهای اخیر خبرهایی درباره استفاده مکرر ایوانکا ترامپ مشاور کاخ سفید از ایمیل شخصی برای انجام امور دولتی منتشر شده است.

روزنامه واشنگتن پست روز دوشنبه به نقل از منابع آگاه نوشت: بررسی های کاخ سفید نشان می دهد که ایوانکا ترامپ طی سال گذشته حداقل 100 بار از ایمیل شخصی خود برای برقراری تماس با مقام های ارشد دولت آمریکا استفاده کرده است.

استفاده از ایمیل شخصی می تواند نقض قوانین مربوط به حفاظت از اطلاعات و امنیت ارتباطات سایبری کاخ سفید به شمار برود.ایوانکا ترامپ با «شرم باد» مورد استقبال قرار گرفت +عکسسی‌ان‌ان: سفر ایوانکا به کره جنوبی موجب تنش در کاخ سفید شد

این در شرایطی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بارها از هیلاری کلینتون رقیب دموکرات خود در جریان انتخابات 2016 میلادی به خاطر استفاده از یک سرور خصوصی برای ارسال و دریافت ایمیل در زمانی که وزیر خارجه آمریکا بوده است، به شدت انتقاد کرده بود.

الیجه کامینگز نماینده ارشد دموکرات و عضو کمیته نظارت و بازرسی مجلس نمایندگان در این باره گفت: زمانی که دموکرات ها کنترل مجلس نمایندگان را در ماه ژانویه در دست بگیرند، تحقیقات درباره استفاده ایوانکا ترامپ از ایمیل شخصی آغاز خواهد شد.

این گزارش افزود: تری گودی رئیس فعلی کمیته نظارت و بازرسی مجلس نمایندگان نیز از کاخ سفید خواسته است تا اطلاعات مربوط به استفاده ایوانکا ترامپ از ایمیل شخصی اش را در اختیار بگذارد.

کاخ سفید هنوز نسبت به این مساله اظهارنظر رسمی نکرده است ولی ترامپ در این باره مدعی شده است که استفاده دخترش از ایمیل شخصی با اقدامی که هیلاری کلینتون انجام داده است، به طور کلی متفاوت است.

وی در این باره گفت: برای یک مدت زمان کوتاه ایوانکا برخی ایمیل ها را از این طریق انجام داده است. آنها مانند ایمیل های هیلاری کلینتون ، طبقه بندی شده نبوده است. این ایمیل ها ماند هیلاری کلینتون پاک نشده است. ایوانکا کاری برای مخفی کردن این ایمیل ها نکرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

دفاع ترامپ از استفاده ایوانکا از ایمیل‌های شخصی برای کارهای دولتی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
دفاع ترامپ از استفاده ایوانکا از ایمیل‌های شخصی برای کارهای دولتی
رئیس‌جمهوری آمریکا نگرانی‌ها درباره استفاده دخترش از یک ایمیل شخصی برای امور دولتی را بی‌اهمیت دانست. او تاکید دارد این وضعیت اصلا قابل مقایسه با رسوایی ایمیلی هیلاری کلینتون در رقابت ریاست جمهوری ۲۰۱۶ نیست.

پایگاه خبری هیل گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه درباره ایوانکا، دخترش و مشاور ارشد کاخ سفید گفت: خب متوجه شده‌اید که ایوانکا برای مدت زمان کوتاهی کارهای ایمیلی انجام داده است. آن کارها مانند امور هیلاری کلینتون محرمانه نبودند. مانند ایمیل‌های هیلاری کلینتون پاک نشده‌اند... او کاری برای مخفی‌ کردن ایمیل‌هایش انجام نداده است.

ایوانکا ترامپ و همسرش جارد کوشنر، هر دو از آدرس ایمیل‌های شخصی برای امور دولتی استفاده می‌کنند. واشنگتن پست دوشنبه گزارش داد، ایوانکا از این آدرس شخصی "بسیار بیشتر از آنچه مشخص شده" استفاده می‌کرده است. این گزارش براساس اطلاعات دریافتی از افراد مطلع در کاخ سفید نوشته شد.

از آنجایی که دونالد ترامپ آدرس ایمیل شخصی هیلاری کلینتون را به نکته‌ای اصلی در کمپین ریاست جمهوری خودش تبدیل کرده بود، استفاده ایوانکا از ایمیل شخصی برای امور دولتی هم باعث جلب توجه شده است. دونالد ترامپ مساله کلینتون را "بزرگتر از واترگیت" دانسته بود و خواستار تحقیقات شد. ترامپ همچنین پیشنهاد محاکمه کلینتون را داد.

با این حال دونالد ترامپ این مطلب واشنگتن پست را "اخبار کذب" خواند و تاکید کرد، "کلا متفاوت" از ماجرای کلینتون است. او گفت: امروز نگاه کوتاهی به آنها و سوابق ریاست جمهوری انداختم، همگی آنها در سوابق موجود است. پنهان‌کاری وجود ندارد، پاک کردن ایمیل‌ها مثل هیلاری کلینتون وجود ندارد. هیچ سروری در انباری مثل مال هیلاری کلینتون وجود ندارد. هر آنچه ایوانکا انجام داده است، سوابقش موجود است. اصلا حذف نشده است. هیچ کاری با آنها نشده است. آنچه هست، تماما یک داستان ساختگی است.

خواندن خبر در سایت منبع

حمایت ترامپ از رسوایی ایمیل‌های ایوانکا !

رکناخبرگزاری رکنا
حمایت ترامپ از رسوایی ایمیل‌های ایوانکا !
رکنا: رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد مسئله ایمیل‌های ایوانکا به هیچ وجه با رسوایی ایمیل‌های هیلاری کلینتون قابل قیاس نیست.

حمایت ترامپ از رسوایی ایمیل‌های ایوانکا ! - 1

به گزارش رکنا به نقل از ان بی سی نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (سه شنبه) به حمایت از دخترش «ایوانکا ترامپ» پرداخت و اعلام کرد او هیچ کار اشتباهی مرتکب نشده است و مسئله ایمیل های او با رسوایی ایمیل های هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات 2016 آمریکا قابل مقایسه نیست.

وی در گفتگو با خبرنگاران در حالی که مشغول ترک کاخ سفید برای رفتن به عمارت مارالاگوی خود بود، اعلام کرد: اوایل کار و برای مدت کوتاهی ایوانکا ایمیل هایی را ارسال کرد. این ایمیل ها همانند ایمیل های هیلاری کلینتون حاوی اطلاعات طبقه بندی شده نبودند. این ایمیل ها همانند ایمیل های کلینتون حذف نشدند.

ترامپ در ادامه گفت: من امروز به صورت مختصر به آنها نگاهی انداختم. همه آنها در سوابق ریاست جمهوری موجود هستند. هیچ پنهان کاری در کار نیست و هیچ کدام از آن ایمیل ها همانند ایمیل های کلینتون حذف نشده است. همانند کلینتون او از هیچ سروری در زیرزمین خانه اش استفاده نکرده است.

روزنامه واشنگتن پست روز گذشته فاش کرد که «ایوانکا ترامپ» در سال 2017 از یک سرور ایمیل شخصی برای ارسال صدها پیام کاری به مقامات کابینه، مشاوران کاخ سفید و دستیارانش استفاده کرده است.

به دنبال انتشار این خبر، «پیتر میریجانیان»، سخنگوی مشاور حقوقی ایوانکا ترامپ Trump در بیانیه ای اعلام کرد: هیچکدام از این ایمیل ها حاوی اطلاعات طبقه بندی شده نبوده است. همانند بیشتر مردم که پیش از ورود به عرصه دولتی یک سرور ایمیل شخصی داشته اند، خانم ترامپ هم همینطور بوده است. وی گاهی از سرور ایمیل شخصی برای امور مربوط به خانواده اش استفاده می کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

دمکرات های کنگره آمریکا خواستار تحقیق درباره دختر ترامپ شدند

ایرناخبرگزاری ایرنا
دمکرات های کنگره آمریکا خواستار تحقیق درباره دختر ترامپ شدند
تهران - ایرنا - دمکرات های کنگره آمریکا خواستار تحقیق درباره استفاده «ایوانکا ترامپ» دختر و مشاور رئیس جمهوری این کشور از رایانامه شخصی برای امور دولتی شدند.

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا، روزنامه واشنگتن پست روز دوشنبه گزارش داده بود که کاخ سفید در بازبینی رایانامه دختر ترامپ دریافته است که او نزدیک به 100 بار از طریق این رایانامه شخصی با مسئولان دولتی ارتباط برقرار کرده است.

براساس قوانین آمریکا استفاده از امکانات ارتباطی شخصی برای امور دولتی ممنوع بوده و ناقض قانون حفظ اطلاعات ریاست جمهوری است.

به همین دلیل دمکرات های کنگره آمریکا خواستار تحقیق درباره استفاده «ایوانکا ترامپ» از رایانامه شخصی برای امور دولتی شدند.

«الایجا کامینگز» عضو دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا که معاون کمیته نظارت این نهاد قانونگذاری است، گفت که در دوره جدید این مجلس از آغاز سال 2019 میلادی برای تحقیق درباره دختر ترامپ تلاش خواهد کرد.

استفاده دختر ترامپ از رایانامه شخصی در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بارها هیلاری کلینتون رقیب دمکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 را به دلیل استفاده از ایمیل شخصی و سرور خصوصی در زمانی که متصدی وزارت خارجه بود، مورد انتقاد قرار داده است.

استفاده کلینتون از ایمیل شخصی در زمان رقابت های انتخاباتی سال 2016 آمریکا موضوع تحقیقات پلیس فدرال این کشور (اف بی آی) قرار گرفت و تاثیر بسیاری بر روند انتخابات داشت.

این موضوع که از سوی «جیمز کومی» رئیس وقت اف بی آی افشا شد، به گفته برخی کارشناسان به قدری در روند انتخابات موثر بود که زمینه شکست کلینتون را فراهم کرد.

شبد**9416**1379

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
طبق گزارشها اختلافات بین نمایندگان دموکرات کنگره بر سر این موضوع که در تنش اخیر طرف ایران را بگیرند یا از دولت ترامپ حمایت کنند، بسیار زیاد شده است. یک نماینده دموکرات کنگره موافق صلح با ایران است. از نظر نویسنده گزارش، به نظر می‌رسد تیم پومپئو (اگرچه مطمئن نیستند) اما ایران را مسئول حملات اخیر به نفت‌کشهای عربی خلیج فارس می‌دانند. انتقاد اصلی نمایندگان دموکرات رفتار ترامپ در مقابل بحران اخیر و نحوه اداره کردن آن است. از طرف دیگر، کشورهای منطقه خلیج فارس هم کم کم در مقابل آمریکا و دشمنی‌های ترامپ با ایران می‌ایستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد در صورتیکه ترکیه قرارداد خرید سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه را نهایی کند با پیامدهای «مشهود» و زیان باری مواجه خواهد شد. اورتاگوس در این بیانیه تاکید کرد: «ما گفته‌ایم که سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ و دستیابی به آن عواقب جدی برای ترکیه و روابط نظامی‌اش با آمریکا و ناتو دارد. آمریکا حتی برای وادار کردن ترکیه به انصراف از خرید اس- ۴۰۰ تهدید کرده در صورتیکه این کشور به خرید اس-۴۰۰ روسیه ادامه دهد، تحویل جت‌های جنگنده اف-۳۵ خود به آنکارا را متوقف خواهد کرد. آمریکا ادعا می‌کند سیستم اس ۴۰۰ روسیه برای سیستم‌های ناتو خطرناک است، زیرا ترکیه عضو ناتوست، اما ترکیه این ادعا را رد می‌کند. اخیرا معاون دونالد ترامپ ترکیه را تهدید کرد آنکارا باید بین عضویت در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و سامانه روسی اس ۴۰۰ یکی را انتخاب کند.

کلیپ BMW برای بازنشتگی مدیر بنز (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
به همین مناسبت شرکت BMW اصلی‌ترین رقیب بنز با انتشار کلیپی این بازنشستگی را به «دکتر Z» تبریک گفت. مرسدس بنز نیز در پاسخ به این کلیپ تبلیغاتی در توئیتی نوشت: ب‌ام‌و از پیشنهاد سخاوتمندانه شما سپاسگذاریم. اما صد در صد مطمئنیم که وی تصمیم خود را برای داشتن یک مدل از خودروهای EQ بنز اتخاذ کرده است. توئیت بنز در واکنش به کلیپ بازنشستگی مدیر عامل مرسدس بنزخودروهای EQ الکتریکی بنز، جدیدترین ابزار این شرکت برای مقابله با مدل‌های i ب‌ام‌و محسوب می‌شوند. سپس وی همراه راننده خود و سوار بر مرسدس بنز کلاس S به ستاره سه پر کارخانه اشتوتگارد خیره و آنجا را ترک می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار «حسین اشتری» در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید «سیدعلی اندرزگو» عصر امروز به دیدار خانواده این شهید انقلاب اسلامی ایران رفت. فرمانده نیروی انتظامی درباره خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو گفت: شهید سیدعلی اندرزگو از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک بموقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و مخفیانه و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزرگوار است. فرمانده ناجا با بیان اینکه ما همواره خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان است، تاکید کرد: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم. قطعا در کنار پیچیدگی‌های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی‌تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.
مهرمهر16 ساعت قبل
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مجددا فرودگاه «نجران» عربستان را به وسیله پهپاد قاصف- ۲K هدف قرار دادند. این درحالی است که روز گذشته نیز این فرودگاه هدف حمله هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفته بود. اما این پایان عملیات نیروهای یمنی محسوب نمی‌شود چرا که نیروهای یمنی به تازگی اعلام کرده‌اند که یک بانک اطلاعاتی در خصوص ۳۰۰ هدف حساس در عربستان و امارات در اختیار دارند. با وجود آنکه عربستان مدعی شده است این عملیات، مواضع نظامی فرودگاه نجران را هدف قرار نداده اما نیروهای یمنی اعلام کردند که در جریان عملیات علیه فرودگاه نجران یک انبار تسلیحاتی هدف قرار گرفته و به آتش کشیده شد. شهر نجران که در جنوب آن پایگاه‌ها و مقرهای نظامی متعددی قرار دارد، یکی از اهداف ارتش یمن برای پاسخ به حملات نظامی عربستان سعودی است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

​۵ دلیل عجیب گرانی خودرو در بازار!

افتصادنیوز8 دقیقه قبل

اختلاس، به همین خوش‌مزگی!

آفتاب‌نیوز13 دقیقه قبل

موبایل بزودی گران‌تر می‌شود!

افتصادنیوز13 دقیقه قبل