طرح کاهش آلودگی هوای تهران از شنبه آغاز می‌شود
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

طرح کاهش آلودگی هوای تهران از شنبه آغاز می‌شود

میرسلیم در بابل: آلودگی هوای ناشی از پخش بنزین در کشور برطرف نشده است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
میرسلیم در بابل: آلودگی هوای ناشی از پخش بنزین در کشور برطرف نشده است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه کشور باید به سمت مصرف بنزین‌ها و سوخت‌های استاندارد برود گفت: آلودگی هوای ناشی از پخش بنزین هنوز در کشور به صورت جدی برطرف نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بابل، سید مصطفی میرسلیم امروز در نشست هم اندیشی دومین همایش ملی موتورهای درون‌سوز در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با اشاره به اینکه بیست سال پیش فکر برگزاری همایش بین‌المللی موتورهای درون‌سوز را تدارک دیده بودیم افزود: دستاوردهای خوبی این همایش بین‌المللی تا مرحله دهم داشته است.

وی گفت: نخستین همایش ملی موتورهای درون‌سوز در سمنان و دومین آن در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه هنوز نتوانستیم قاعده مصرف بنزین متناسب با نیاز کشور بوده را وضع کنیم، تصریح کرد: یورو 5 بر اساس استفاده از موتورهای خودروهای داخل کشور طراحی نشده است.

میرسلیم با بیان اینکه در کشور به لحاظ در سطح انبوه در حوزه‌های مختلف خودکفا شدیم، تصریح کرد: در حوزه تولید موتورهای دیزلی خودکفا هستیم و تحریم‌ها چندان خللی بر اراده دانشمندان در این حوزه وارد نمی‌کند.

رئیس ستاد برگزاری دومین همایش ملی موتورهای درون‌سوز با اشاره به اینکه جوابگوی به نیازهای ترابری از مشکلات کشور بوده است، افزود: در این همایش‌ها باید نسبت به برطرف کردن مشکلات مربوط به موتورهای درون‌سوز بررسی کرد.واکنش میرسلیم به اظهارات "ظریف" درباره پولشویی: غیر کارشناسی بود

وی با بیان اینکه هنوز بسیاری از خودروهای کشور بیش از 8 تا 9 لیتر در 100 کیلومتر استفاده می‌کنند، تصریح کرد: مقوله مصرف بنزین‌های استاندارد هنوز در کشور جدی گرفته نشده است.

میرسلیم با اشاره به اینکه استفاده از فناوری‌های نوین در کاهش مصرف سوخت در خودروها اثرگذار است، افزود: موضوع آلودگی هوا ناشی از پخش بنزین در جامعه هنوز به صورت بنیادین در کشور برطرف نشده است.

رئیس ستاد برگزاری دومین همایش ملی موتورهای درون‌سوز از برگزاری دومین همایش ملی موتورهای درون‌سوز به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در مازندران خبر داد.

میرسلیم با بیان اینکه امیدواریم برگزاری دومین همایش ملی موتورهای درون‌سوز در دانشگاه بابل اثرات خوبی برای توسعه صنعت داشته باشد، افزود: امیدواریم بتوانیم در حوزه معرفی فناوری موتورهای درون‌سوز نقش آفرین باشیم.

جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اظهار داشت: دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از برگزاری این همایش ملی و هر نوع فعالیت مرتبط با این موضوعات فناورانه حمایت می‌کند.

وی افزود: برپایی همایش ملی موتورهای درون‌سوز نیاز امروز جامعه بوده و باید نسبت به برگزاری آن از بخش صنعت کشور و استان استفاده بهینه شود.

رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با اشاره به اینکه نتایج این همایش علمی باید در آینده اثرگذار باشد، تصریح کرد: همایش باید نقطه شروعی برای ایجاد همکاری بیشتر و استفاده از دستاوردهای آن در جامعه است.

وی بیان کرد: دومین همایش ملی موتورهای درون‌سوز زمستان 97 در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

پیام رئیس‌ جمهور به همایش ملی ژئوماتیک و مهندسی فناوری اطلاعات مکانی/ تاکید بر مدیریت منابع آب و رفع آلودگی هوا

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
پیام رئیس‌ جمهور به همایش ملی ژئوماتیک و مهندسی فناوری اطلاعات مکانی/ تاکید بر مدیریت منابع آب و رفع آلودگی هوا
رئیس جمهور در پیامی رویدادهایی مانند «همایش ملی ژئوماتیک و مهندسی فناوری اطلاعات مکانی»را فرصت ارزشمندی برای نزدیکی و هم‌افزایی بیشتر بین متخصصان اطلاعات مکانی و متخصصان سایر حوزه‌ها دانست.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن پیام حجت‌الاسلام حسن روحانی به مناسبت بیست و پنجمین همایش و نمایشگاه ملی ژنوماتیک و سومین همایش ملی فناوری اطلاعات مکانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اطلاعات مکانی چه در قالب‌های سنتی و ابتدایی خود و چه امروز که بر بستر فناوری‌های پیشرفته گردآوری، تحلیل و ارایه می‌شود، منشأ آثار و خدمات ارزشمندی برای بشر بوده است. حمل و نقل و راهداری، دریانوردی، تجارت و بازرگانی، اکتشاف و بهره‌برداری از معادن و مدیریت منابع طبیعی، همگی حوزه‌های اقتصادی کلیدی هستند که توسعه آنها بدون برخورداری از اطلاعات مکانی قابل اعتماد و به هنگام، غیرممکن یا دشوار بوده است.

در دهه‌های اخیر، کاربرد این فناوری، از سطوح عملیاتی و برنامه‌ریزی پروژه‌های فراتر رفته و به عنوان یکی از زیربناهای کلیدی برنامه‌های طولانی مدت، میان‌مدت و طرح‌های آمایش ملی سرزمین، در تصمیمات مدیریتی کلان نقش‌آفرینی و خدمات‌رسانی کرده است.

رویدادهایی مانند «همایش ملی ژئوماتیک و مهندسی فناوری اطلاعات مکانی» فرصت ارزشمندی برای نزدیکی و هم‌افزایی بیشتر بین متخصصان اطلاعات مکانی و متخصصان سایر حوزه‌ها است تا با دغدغه واحد و تخصص‌های متنوع، نسبت به حل مسایل مهمی مانند مدیریت منابع آب، توزیع متوازن جمعیت، آمایش سرزمین، ترافیک و آلودگی هوا و... چاره‌اندیشی نمایند.

اینجانب از سازمان نقشه‌برداری کشور و دست‌اندرکاران برگزاری این همایش تشکر کرده و توفیق همگان را در خدمت به کشور و ایجاد زندگی بهتر برای ملت ایران، از خداوند متعال خواهانم.

خواندن خبر در سایت منبع

طرح کاهش آلودگی هوای تهران از شنبه آغاز می‌شود

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
طرح کاهش آلودگی هوای تهران از شنبه آغاز می‌شود
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه طرح کاهش آلودگی هوا از شنبه ۳ آذر در تهران آغاز می شود، گفت:خودروهای فاقد معاینه فنی جریمه می شوند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران شورای شهر ، گفت: یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان بازنشستگی شهرداری تهران تعدادی دوربین کنترل ترافیک در گذشته خریداری کرده بود که این دوربین‌ها در انبار مانده بود.

وی با بیان اینکه با توجه به اوضاع و احوال کنونی این دوربین‌ها در سطح شهر نصب شده است، گفت: ممکن است یکسری لوازم در انباری برخی از شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری وجود داشته باشد؛ ما بانک اطلاعاتی کالا در شهرداری نداریم و باید این امر رخ دهد چرا که ممکن است بسیاری از کالاها از تاریخ مصرف‌شان بگذرد و هدر رود.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر گفت: تعداد دوربین‌هایی که در انبار این شرکت یافت شده کم نبود، خدا را شکر به درد خورد.

علیخانی همچنین در خصوص اجرای مرحله دوم طرح کاهش گفت: از شنبه آینده طرح کاهش در تهران اجرایی می‌شود و داشتن معاینه فنی برای خودروها الزامی است. خودروهایی که معاینه فنی نداشته باشند روزانه 50 هزار تومان جریمه می‌شوند.

به گفته رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تمام زیرساخت‌های لازم در شهر برای اجرای طرح آماده است. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

آلودگی هوا دومین عامل ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر است

ایرناخبرگزاری ایرنا
آلودگی هوا دومین عامل ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر است
تهران- ایرنا- معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آلودگی هوا دومین عامل خطر بیماری‌های غیرواگیر است و ارتباط بسیار زیادی ‏با سکته‌های قلبی و مغزی، دیابت و بسیاری از بیماری‌های تنفسی و ریوی دارد.‏

علی رضا رئیسی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره آلودگی هوا افزود: حدود سه هفته پیش اولین کنفرانس ‏جهانی آلودگی هوا در سازمان جهانی بهداشت برگزار شد. آلودگی هوا یکی از جدی‌ترین نگرانی‌های جهان است. 92 درصد مردم دنیا ‏تحت تاثیر آلودگی هوا به درجه‌های مختلف هستند. بیش از 2 میلیارد نفر در جهان تحت تاثیر آلودگی‌های درون خانه هستند. یعنی تحت ‏تاثیر بخارها و دود ذغال و هیزم در مناطق چین و هند هستند. این آلودگی‌های درون خانه در ایران وجود ندارد.‏

وی ادامه داد: در ایران به ویژه در کلانشهرها وضعیت آلودگی هوا در نیمه دوم سال بیشتر می‌شود و نگران کننده است. با وجود ‏اقداماتی که در زمینه ترافیک و غیره انجام شده، هنوز با وضعیت مطلوب فاصله داریم و نیازمند کارهای بسیار جدی‌تری در این زمینه ‏هستیم.‏

معاون وزیر بهداشت گفت: موضوع گرد و خاک در مناطقی مثل اهواز و سیستان و بلوچستان نیز مطرح است. شاید اسم کمتری از ‏برخی شهرها برده شود، اما آلودگی هوا در این مناطق بسیار بیشتر از تهران است. سال گذشته در استان بوشهر میزان آلودگی هوا بر اساس میزان ‏روزهای پاک و سالم خیلی بهتر از تهران نبود. سازمان جهانی بهداشت نیز تاکید می‌کند که همه سازمان‌ها و ارگان‌ها باید در این زمینه ‏با یکدیگر همکاری و زیرساخت‌ها را به صورت بنیادین اصلاح کنند.‏

رئیسی با اشاره به فعالیت کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا بیان کرد: وظیفه‌ای که بر عهده وزارت بهداشت در زمینه آلودگی هوا قرار گرفته ‏دو مورد است. اول اینکه سالانه تاثیر آلودگی هوا بر سلامت شامل مرگ‌ها و بیماری‌های منتسب را به صورت مکتوب ارائه کنیم. ‏مرگ‌های منتسب به آلودگی هوا در این رابطه است که یک نفر بیماری زمینه‌ای داشته و آلودگی هوا آن را تشدید کرده و منجر به ‏مرگ او شده است. دوم اینکه در دانشگاه‌های علوم پزشکی کریکولوم آموزشی برای تربیت کارشناسان در مقطع فوق لیسانس برای ‏آلودگی هوا را تدوین و این کارشناسان را تربیت کنیم.‏

معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: وظایف بسیاری بر عهده سایر دستگاه‌هاست. مواردی مثل کیفیت سوخت، ترافیک و ‏کارخانه‌ها و حتی صنایع بر عهده سایر دستگاه‌ها است. هر کارخانه و صنعتی که راه می‌افتد باید پیوست سلامت داشته باشد. بیش از ‏‏60 تا 70 درصد صنایع بزرگ کشور، پیوست سلامت ندارند. اگر می‌خواهیم آلودگی هوا کم شود، باید این کار انجام شود. حداقل طی ‏چند سال اخیر سختگیری‌هایی در این زمینه انجام شده که وزارت بهداشت نیز در این زمینه و تدوین استانداردها دخالت دارد.‏

اجتمام*9482‏* 3063

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ - رئیس پلیس راه استان، از اجرای محدودیت‌های ترافیکی در محورهای مواصلاتی این استان خبر داد. سرهنگ «رضا گودرزی» با اعلام این خبر گفت: به منظور تأمین نظم و امنیت در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان البرز محدودیت‌های ترافیکی، اجرا می‌شود. وی گفت: علاوه برممنوعیت تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه (اول خرداد ماه) تا ساعت ۶ روز سه شنبه (۷ خرداد ماه) از محورهای «کرج - چالوس»، تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت نیز از محور مذکور ممنوع است. سرهنگ گودرزی افزود: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روز دوشنبه (۶ خرداد ماه) از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ روز دوشنبه ۶ خرداد ماه از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود. رئیس پلیس راه استان البرز، خاطرنشان کرد: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن ۱۲۰و ۸۸۲۵۵۵۵۵ به صورت شبانه روز، پاسخگوی وضعیت راه‌های کشور و امدادرسانی احتمالی به حادثه دیدگان است.
موجموج1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حمید شهبازی با اشاره به پیشرفت ۸۰درصدی عملیات اجرایی ساماندهی خیابان هفت تیر گفت: عملیات اجرایی ساماندهی خیابان هفت تیر حد فاصل خیابان پروین تا خیابان سپیده کاشانی شامل مناسب‌سازی پیاده‌روها و تعریض خیابان است. وی افزود: برای ساماندهی خیابان هفت تیر ۱۵ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده و پیش‌بینی می‌شود تا قبل از پایان سال تکمیل شود. شهبازی با تاکید بر اینکه گلوگاه‌های سطح منطقه در راستای طرح‌های آزادسازی، بازگشایی می‌شود، تصریح کرد: آزادسازی خیابان عسکریه دوم و خیابان شهید رضائیان که به موازات خیابان شیخ طوسی است و به روان سازی ترافیک در خیابان شیخ طوسی کمک می‌کند از دیگر طرح‌های آزادسازی سال جاری منطقه ۱۰ است. وی افزود: احداث فرهنگسرای معظم در محله کمتر برخوردار حصه که تاکنون بیش از سه میلیارد تومان برای آن هزینه شده از دیگر طرح‌های شهرداری منطقه ۱۰ برای این محله است. مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با بیان اینکه یکی از پروژه‌های مهم که می‌تواند به روان سازی ترافیک و ضریب امنیت منطقه کمک کند اجرای رینگ چهارم ترافیکی شهر اصفهان در محدوده اتوبان شهید اردستانی است، تصریح کرد: یکی دیگر از طرح‌های در اولویت منطقه، آزادسازی ورودی اطشاران (مجموعه مسکونی میلاد) است که بسیار مورد درخواست و تاکید مردم بوده، از این رو در دستور کار منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان قرار گرفته است.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار «حسین اشتری» در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید «سیدعلی اندرزگو» عصر امروز به دیدار خانواده این شهید انقلاب اسلامی ایران رفت. فرمانده نیروی انتظامی درباره خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو گفت: شهید سیدعلی اندرزگو از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک بموقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و مخفیانه و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزرگوار است. فرمانده ناجا با بیان اینکه ما همواره خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان است، تاکید کرد: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم. قطعا در کنار پیچیدگی‌های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی‌تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.
فراروفرارو23 ساعت قبل
خلاصه زندگی مشترک من و «رهام» درحالی آغاز شد که هیچ لذتی را در گذر زمان احساس نمی‌کردم. در همین اثنا باردار شدم، اما متاسفانه جنینم سقط شد و باز هم در آرزوی داشتن فرزند باقی ماندم. با وجود این از این که با سپهر زندگی می‌کردم خوشحال بودم تا این که حدود دو ماه قبل سپهر با یک بهانه واهی مرا رها کرد و گفت: دیگر قصد زندگی با مرا ندارد. من که همه ارثیه‌ام را برای تو هزینه کرده‌ام حتی برای هدیه تولدت خودرو‌های شاسی بلند خارجی خریدم! این گونه بود که سپهر با ناراحتی منزل را ترک کرد و حالا می‌خواهد مرا طلاق بدهد.

اخبار بیشتر