رژیم صهیونیستی به بازداشت کودکان فلسطینی ادامه می دهد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

رژیم صهیونیستی به بازداشت کودکان فلسطینی ادامه می دهد

ادامه تلاش‌های اسرائیل برای گسترش شهرک‌های صهیونیستی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ادامه تلاش‌های اسرائیل برای گسترش شهرک‌های صهیونیستی
پارلمان رژیم صهیونیستی قوانین جدیدی را با هدف توسعه شهرک‌های صهیونیست‌نشین در شرق بیت المقدس اشغالی تصویب کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، پارلمان اسرائیل (کنست) قوانینی را تصویب کرده است که به رژیم تل آویو اجازه گسترش شهرک های صهیونیست نشین در شرق بیت المقدس اشغالی را می دهد.

بر اساس این گزارش دو قانون جدید پارلمان اسرائیل اجازه ساخت شهرک های جدید صهیونیستی در شرق بیت المقدس در منطقه ای که اخیرا به عنوان "پارک ملی" در نظر گرفته شده است را می دهد.

گروه افراطی موسوم به "ایلاد" که از حامیان جدی شهرک سازی و لغو مالکیت فلسطینی ها در شرق بیت المقدس است، به شدت از تصویب این دو قانون حمایت کرده است.گسترش تظاهرات در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه علیه نتانیاهوهشدار ترامپ نسبت به ادامه شهرک سازی رژیم صهیونیستی

فلسطینی ها تاکید کرده اند که مقام های رژیم صهیونیستی به بهانه آنکه اراضی واقع در شرق بیت المقدس، جزو پارک ملی به شمار می رود، اراضی و زمین های فلسطینی ها را تصاحب و مصادره کرده اند.

توسعه شهرک های صهیونیستی در شرایطی است که جامعه بین المللی ساخت و ساز شهرک ها در شرق بیت المقدس و کرانه باختری رود اردن را غیرقانونی ارزیابی کرده است.

تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل با موج گسترده محکومیت کشورهای اسلامی روبرو شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

تهدید رژیم صهیونیستی به تخریب ده‌ها ساختمان تجاری فلسطینی در قدس

ایسناخبرگزاری ایسنا
تهدید رژیم صهیونیستی به تخریب ده‌ها ساختمان تجاری فلسطینی در قدس
منابعی در رژیم صهیونیستی اعلام کردند که اسرائیل قصد دارد ده‌ها ساختمان تجاری فلسطینی در شهر قدس را تخریب کند.

به گزارش ایسنا، کادری از شهرداری تل‌آویو و نیروهای ارتش اسرائیل به اردوگاه "شعفاط" واقع در شمال شرق شهر قدس یورش برده و اخطاریه تخریب ده‌ها ساختمان تجاری به بهانه ساخت‌و ساز بدون مجوز را روی این مغازه‌ها چسباندند.

در همین راستا، ثائر فسفوس، سخنگوی جنبش فتح در اردوگاه "شعفاط" در گفت‌وگوی مطبوعاتی خود با خبرگزاری "معا" خاطرنشان کرد: کادر شهرداری تل‌آویو اخطاریه تخریب بیش از ۲۰ مغازه و محل کسب فلسطینی در شهر قدس را روی آنها چسبانده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: اردوگاه "شعفاط" طی یورش به آن و اخطاریه‌ها برای تخریب آن شاهد درگیری‌های خشونت‌بار شد و نیروهای ارتش اسرائیل بمب‌های صوتی و گاز اشک آور به صورت بی‌هدف شلیک کردند.‌

فسفوس همچنین افزود: این اخطاریه‌ها ۱۲ ساعت پس از ابلاغ وارد مرحله اجرایی می‌شوند.

وی تصریح کرد: ساختمان‌های تجاری از جمله فروشگاه‌های لباس، کفش، سوپر مارکت، رستوران و نانوایی از سال ۲۰۰۷ میلادی در این شهر تاسیس شده است.

سخنگوی جنبش فتح همچنین اظهار داشت: مقامات اسرائیل حمله گسترده‌ای به اردوگاه "شعفاط" انجام دادند و  بلدوزرهای اسرائیلی یک ساختمان‌ بزرگ را تخریب کردند و  نیروهای اسرائیلی تهدید به تخریب ساختمان‌های دیگر و یورش‌های شبانه کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

رژیم صهیونیستی به بازداشت کودکان فلسطینی ادامه می دهد

ایرناخبرگزاری ایرنا
رژیم صهیونیستی به بازداشت کودکان فلسطینی ادامه می دهد
تهران - ایرنا - 'باشگاه اسیران فلسطینی' در بیانیه ای به مناسبت 'روز جهانی کودک' با اشاره به تداوم بازداشت کودکان فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم از ابتدای سال جاری تا پایان اکتبر ( مهر ماه) 908 کودک را بازداشت کرده است .

به گزارش خبرگزاری 'رویترز'، این باشگاه امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای افزود که رژیم صهیونیستی در روز جهانی کودک 270 کودک فلسطینی را در بازداشتگاه های 'مجدو' و 'عوفر' و تعدادی دیگر را در مراکز ویژه در قدس نگهداری می کند.

باشگاه مذکور اضافه کرد: از سال 2015 مساله کودکان فلسطینی زندانی در بند رژیم صهیونیستی شاهد تحولاتی از جمله تصویب مصوبات تبعیض آمیز ، صدور احکام مجازات بیش از ده سال زندان درباره کودکان و حتی زندان ابد برای آنها بوده است .

باشگاه اسیران فلسطینی از نهادهای حقوقی و بین المللی در راس آنها 'صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل' ( یونیسف) خواست، تلاش بیشتری برای حمایت از کودکان فلسطینی انجام دهد. این در حالی است که مقامات رژیم صهیونیستی هیچگونه واکنشی نسبت به بیانیه باشگاه اسیران فلسطینی که در آن به موارد نقض حقوق کودکان از لحظه بازداشت شروع می شود، نشان نداده است.

آمار نهادهای فلسطینی حاکی است که رژیم صهیونیستی نزدیک به 6000 فلسطینی شامل کودک، زن و بزرگسال و 5 تن از نمایندگان مجلس قانونگذاری فلسطین را در زندان های خود نگهداری می کند.

شورای امور اسیران و آزادگان فلسطین نیز اعلام کرد که از سال 2000 نظامیان رژیم صهیونیستی بیش از 8500 کودک فلسطینی را به بهانه پرتاب سنگ دستگیر و در دادگاه های نظامی محاکمه و حکم زندان چند ساله و حتی ابد تا پرداخت غرامت مالی برای آنها صادر کرده اند.

شورای مذکور همچنین با اشاره به بد رفتاری ماموران صهیونیست با کودکان فلسطینی، به ضرب وشتم ، اهانت، محرومیت از آموزش و درمان و نگهداری آنها در کنار مجرمان و جنایتکاران صهیونیست که همگی در مغایرت با قوانین بین المللی است، پرداخت.

** بازرسان سازمان منع انتشار سلاح شیمیایی باید در سرزمین های اشغالی حضور یابند

'ریاض المالکی' وزیر خارجه فلسطین گفت: از سازمان منع انتشار سلاح شیمیایی خواسته ایم تا بازرسان و کارشناسان کمیته های فنی خود را برای کشف مواد شیمیایی ممنوعه در سرزمین های اشغالی فلسطین اعزام کند، زیرا رژیم صهیونیستی به عنوان قوه حاکمه اشغالگر تاکنون بارها سلاح شیمیایی ممنوعه علیه مردم فلسطین بکار گرفته است .

المالکی افزود: یک هیات فلسطینی بلند پایه برای اولین بار در نشست سراسری کشورهای عضو سازمان منع انتشار سلاح شیمیایی درشهر لاهه هلند شرکت کرده است.

حمایت آمریکا از رژیم غاضب صهیونیستی در زمینه ممانعت از بازرسی و تخریب سلاح های شیمیایی این رژیم با توجه به در اختیار داشتن انبوهی از ذخایر سلاح های ممنوعه بیولوژیکی و هسته ای، تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی شده است.

خاورم** 1453**1651

خواندن خبر در سایت منبع

بازداشت ۹۰۰ کودک فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی در سال جاری

مهرخبرگزاری مهر
بازداشت ۹۰۰ کودک فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی در سال جاری
منابع فلسطینی اعلام کردند که از اوایل سال جاری میلادی، اشغالگران حدود ۹۰۰ کودک فلسطینی را بازداشت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، منابع فلسطینی اعلام کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون حدود ۹۰۰ فلسطینی را بازداشت کرده اند.

این آمار از سال ۲۰۰۰ تاکنون حدود یازده هزار کودک فلسطینی است ضمن اینکه سالانه حدود هفتصد کودک در دادگاه های رژیم صهیونیستی محاکمه می شوند و حتی پرونده برخی از این کودکان در دادگاههای نظامی پیگیری می شود. 

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

چه کسانی و چرا به هاشمی حمله می‌کردند؟ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور11 ساعت قبل
این رخداد مشخصا درباره هاشمی با تخریب‌های گسترده آنها در مقطع انتخابات مجلس ششم رخ داد؛ به نحوی که با محفلی کردن انتخابات و تخریب همه‌جانبه علیه هاشمی او را نفر سی‌ام انتخابات کردند. این فعال سیاسی در جای دیگری در باره فضای سیاسی حاکم در دوره هاشمی گفته بود: «در دوران هاشمی، کسانی تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. مجتبی بدیعی‌، عضو دیگر شورای مرکزی مشارکت هم در روزنامه بیان به تاریخ۱۵دی۷۸ هاشمی را عامل تمام گرفتاری‌ها معرفی کرد و گفت که هاشمی یک فاجعه است. در میان تمام افراد تندرو اکبر گنجی، همت مضاعفی در تخریب هاشمی داشت. علی‌اکبر محتشمی، عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون هم درباره خصوصیات هاشمی چنین گفته بود: «از نظر ما هاشمی رفسنجانی با ناطق نوری تفاوتی ندارد؛ زیرا اتخاذ مواضع غیرشفاف در قبال اصلاحات فرقی با مخالفت ندارد».

آمادگی مردم ایران برای رویارویی با دشمن

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
وی اضافه کرد: فتح خرمشهر سرآغاز فروپاشی حزب بعث و افتخاری در شروع دفاع مقدس بود. سردار شریف گفت: امروز از صدام و ژنرال‌های قدکشیده‌اش خبری نیست و آنچه ذهن تاریخی ما را پر کرده درس‌ها و عبرت‌هایی است که باید از فتح خرمشهر بگیریم. وی در ادامه با بیان اینکه امروز عربده‌های امریکا به جایی نمی‌رسد اظهار داشت: ما لحظه‌ای از قدرتمند شدن دست بر نمی‌داریم و با سربلندی اعلام می‌کنیم که امروز از هر زمانی دیگر برای رویارویی با دشمن باانگیزه‌تر و آماده‌تر هستیم. وی افزود: امروز نه رویای سیاسی و نه رویای نظامی شما هماورد فلسطین نیست و ظرف کمتر از ۷۲ ساعت رزمندگان فلسطین کاری کردند که شما آتش بس را درخواست کنید. سردار شریف اضافه کرد: ما چهل سال است که در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنیم و امروز به برکت ماه مبارک رمضان و پیروزی جبهه مقاومت و برای حمایت از فلسطین به صحنه می‌آییم.
نامه‌نیورنامه‌نیور16 ساعت قبل
از سوی دیگر، مایک پمپئو به جریان «تی پارتی» و جان بولتون به جریان «نومحافظه کار» تعلق دارند. با این حال در صورتی که بولتون از کاخ سفید اخراج شود، رسانه‌ها بر روی یک نام متمرکز خواهند شد: «مایک پمپئو»! واقعیت امر این است که ترامپ نسبت به تحولات حوزه سیاست خارجی آمریکا از دو جهت نگران است. از سوی دیگر، وی نگران تاثیرگذاری سلبی تحولات سیاست خارجی کشورش بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است. از این رو تضمینی جهت بقای پمپئو در کاخ سفید تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده وجود ندارد.

ادبیات توهین آمیز ترامپ عزم ملت ایران را در برابر آمریکا دوچندان می‌کند

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از نیویورک؛ سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت حرف‌های متناقض امروز رئیس جمهور آمریکا درباره ایران، نشانه روشنی از خصومت بی حد و حصر وی نسبت به ملت بزرگ ایران است. تخت روانچی در پاسخ به اظهارات سخیف رئیس جمهور آمریکا که بار دیگر ملت بزرگ ایران را «تروریست» خوانده بود، افزود این مواضع برای ما ناآشنا نیست و آنرا در ادامه تحریم‌های ظالمانه آمریکا قابل تفسیر می‌دانیم و نمونه بارز دیگری از خصومت با ملت ایران است. وی گفت سخنان سخیف رئیس جمهور آمریکا بیش از هر چیز نمایانگر بی اطلاعی از تاریخ چند هزار ساله ایران و نشناختن مردم ایران است. تخت روانچی گفت رئیس جمهور آمریکا با استفاده از ادبیات توهین آمیز علیه ملت ایران، عزم مردم ما را در مقاومت علیه سیاست فشار و ارعاب دو چندان می‌کند. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز در جمع کشاورزان بار دیگر ملت ایران را تروریست نامید و مدعی شد ایران پشت سر همه مشکلات خاورمیانه (غرب آسیا) قرار دارد و و بازیگر خطرناکی است و برجام نمایش وحشت بود.

سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ ۹۰ درصد اقتصاد ایران در اواسط دهه ۸۰ دولتی و تنها ۱۰ درصد آن به تعاونی‌ها و بخش خصوصی اختصاص داشت. بازدهی پائین شرکت‌های دولتی در سال ۸۴ به ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی رهبر معظم انقلاب انجامید. چهار دولت مجری سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و ۵ دوره مجلس وظیفه قانون‎گذاری و نظارت بر اجرای این سیاست‌ها را بر عهده داشت و در همه این سال‌ها مدیران دولتی مخالف خصوصی‌سازی مقاومت کردند و همچنین بعضی از واگذاری‎های انجام شده با مشکلات متعدد همراه بود. اگر روند واگذاری شرکت‌های دولتی به خصوصی بر اساس اصول و برنامه‌ریزی انجام می‌شد، بسیاری از مشکلات که امروز گریبان‌گیر اقتصاد کشور است هرگز اتفاق نمی‌افتاد.

اخبار بیشتر