1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

رژیم صهیونیستی به بازداشت کودکان فلسطینی ادامه می دهد

ادامه تلاش‌های اسرائیل برای گسترش شهرک‌های صهیونیستی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ادامه تلاش‌های اسرائیل برای گسترش شهرک‌های صهیونیستی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، پارلمان اسرائیل (کنست) قوانینی را تصویب کرده است که به رژیم تل آویو اجازه گسترش شهرک های صهیونیست نشین در شرق بیت المقدس اشغالی را می دهد.

بر اساس این گزارش دو قانون جدید پارلمان اسرائیل اجازه ساخت شهرک های جدید صهیونیستی در شرق بیت المقدس در منطقه ای که اخیرا به عنوان "پارک ملی" در نظر گرفته شده است را می دهد.

گروه افراطی موسوم به "ایلاد" که از حامیان جدی شهرک سازی و لغو مالکیت فلسطینی ها در شرق بیت المقدس است، به شدت از تصویب این دو قانون حمایت کرده است.گسترش تظاهرات در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه علیه نتانیاهوهشدار ترامپ نسبت به ادامه شهرک سازی رژیم صهیونیستی

فلسطینی ها تاکید کرده اند که مقام های رژیم صهیونیستی به بهانه آنکه اراضی واقع در شرق بیت المقدس، جزو پارک ملی به شمار می رود، اراضی و زمین های فلسطینی ها را تصاحب و مصادره کرده اند.

توسعه شهرک های صهیونیستی در شرایطی است که جامعه بین المللی ساخت و ساز شهرک ها در شرق بیت المقدس و کرانه باختری رود اردن را غیرقانونی ارزیابی کرده است.

تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل با موج گسترده محکومیت کشورهای اسلامی روبرو شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

تهدید رژیم صهیونیستی به تخریب ده‌ها ساختمان تجاری فلسطینی در قدس

ایسناخبرگزاری ایسنا
تهدید رژیم صهیونیستی به تخریب ده‌ها ساختمان تجاری فلسطینی در قدس

به گزارش ایسنا، کادری از شهرداری تل‌آویو و نیروهای ارتش اسرائیل به اردوگاه "شعفاط" واقع در شمال شرق شهر قدس یورش برده و اخطاریه تخریب ده‌ها ساختمان تجاری به بهانه ساخت‌و ساز بدون مجوز را روی این مغازه‌ها چسباندند.

در همین راستا، ثائر فسفوس، سخنگوی جنبش فتح در اردوگاه "شعفاط" در گفت‌وگوی مطبوعاتی خود با خبرگزاری "معا" خاطرنشان کرد: کادر شهرداری تل‌آویو اخطاریه تخریب بیش از ۲۰ مغازه و محل کسب فلسطینی در شهر قدس را روی آنها چسبانده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: اردوگاه "شعفاط" طی یورش به آن و اخطاریه‌ها برای تخریب آن شاهد درگیری‌های خشونت‌بار شد و نیروهای ارتش اسرائیل بمب‌های صوتی و گاز اشک آور به صورت بی‌هدف شلیک کردند.‌

فسفوس همچنین افزود: این اخطاریه‌ها ۱۲ ساعت پس از ابلاغ وارد مرحله اجرایی می‌شوند.

وی تصریح کرد: ساختمان‌های تجاری از جمله فروشگاه‌های لباس، کفش، سوپر مارکت، رستوران و نانوایی از سال ۲۰۰۷ میلادی در این شهر تاسیس شده است.

سخنگوی جنبش فتح همچنین اظهار داشت: مقامات اسرائیل حمله گسترده‌ای به اردوگاه "شعفاط" انجام دادند و  بلدوزرهای اسرائیلی یک ساختمان‌ بزرگ را تخریب کردند و  نیروهای اسرائیلی تهدید به تخریب ساختمان‌های دیگر و یورش‌های شبانه کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

رژیم صهیونیستی به بازداشت کودکان فلسطینی ادامه می دهد

ایرناخبرگزاری ایرنا
رژیم صهیونیستی به بازداشت کودکان فلسطینی ادامه می دهد

به گزارش خبرگزاری 'رویترز'، این باشگاه امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای افزود که رژیم صهیونیستی در روز جهانی کودک 270 کودک فلسطینی را در بازداشتگاه های 'مجدو' و 'عوفر' و تعدادی دیگر را در مراکز ویژه در قدس نگهداری می کند.

باشگاه مذکور اضافه کرد: از سال 2015 مساله کودکان فلسطینی زندانی در بند رژیم صهیونیستی شاهد تحولاتی از جمله تصویب مصوبات تبعیض آمیز ، صدور احکام مجازات بیش از ده سال زندان درباره کودکان و حتی زندان ابد برای آنها بوده است .

باشگاه اسیران فلسطینی از نهادهای حقوقی و بین المللی در راس آنها 'صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل' ( یونیسف) خواست، تلاش بیشتری برای حمایت از کودکان فلسطینی انجام دهد. این در حالی است که مقامات رژیم صهیونیستی هیچگونه واکنشی نسبت به بیانیه باشگاه اسیران فلسطینی که در آن به موارد نقض حقوق کودکان از لحظه بازداشت شروع می شود، نشان نداده است.

آمار نهادهای فلسطینی حاکی است که رژیم صهیونیستی نزدیک به 6000 فلسطینی شامل کودک، زن و بزرگسال و 5 تن از نمایندگان مجلس قانونگذاری فلسطین را در زندان های خود نگهداری می کند.

شورای امور اسیران و آزادگان فلسطین نیز اعلام کرد که از سال 2000 نظامیان رژیم صهیونیستی بیش از 8500 کودک فلسطینی را به بهانه پرتاب سنگ دستگیر و در دادگاه های نظامی محاکمه و حکم زندان چند ساله و حتی ابد تا پرداخت غرامت مالی برای آنها صادر کرده اند.

شورای مذکور همچنین با اشاره به بد رفتاری ماموران صهیونیست با کودکان فلسطینی، به ضرب وشتم ، اهانت، محرومیت از آموزش و درمان و نگهداری آنها در کنار مجرمان و جنایتکاران صهیونیست که همگی در مغایرت با قوانین بین المللی است، پرداخت.

** بازرسان سازمان منع انتشار سلاح شیمیایی باید در سرزمین های اشغالی حضور یابند

'ریاض المالکی' وزیر خارجه فلسطین گفت: از سازمان منع انتشار سلاح شیمیایی خواسته ایم تا بازرسان و کارشناسان کمیته های فنی خود را برای کشف مواد شیمیایی ممنوعه در سرزمین های اشغالی فلسطین اعزام کند، زیرا رژیم صهیونیستی به عنوان قوه حاکمه اشغالگر تاکنون بارها سلاح شیمیایی ممنوعه علیه مردم فلسطین بکار گرفته است .

المالکی افزود: یک هیات فلسطینی بلند پایه برای اولین بار در نشست سراسری کشورهای عضو سازمان منع انتشار سلاح شیمیایی درشهر لاهه هلند شرکت کرده است.

حمایت آمریکا از رژیم غاضب صهیونیستی در زمینه ممانعت از بازرسی و تخریب سلاح های شیمیایی این رژیم با توجه به در اختیار داشتن انبوهی از ذخایر سلاح های ممنوعه بیولوژیکی و هسته ای، تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی شده است.

خاورم** 1453**1651

خواندن خبر در سایت منبع

بازداشت ۹۰۰ کودک فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی در سال جاری

مهرخبرگزاری مهر
بازداشت ۹۰۰ کودک فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی در سال جاری

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، منابع فلسطینی اعلام کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون حدود ۹۰۰ فلسطینی را بازداشت کرده اند.

این آمار از سال ۲۰۰۰ تاکنون حدود یازده هزار کودک فلسطینی است ضمن اینکه سالانه حدود هفتصد کودک در دادگاه های رژیم صهیونیستی محاکمه می شوند و حتی پرونده برخی از این کودکان در دادگاههای نظامی پیگیری می شود. 

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ساعت قبل
هدایت‌الله خادمی، یکی از طراحان استیضاح روحانی گفته تعداد امضاکننده‌ها به ١٣ نفر رسیدهموضوع حمله به رئیس‌جمهوری اگر چه با توجه به تعداد امضاکننده‌ها جدی به نظر نمی‌رسد اما نگاهی به عوامل پشت ماجرا نشان‌دهنده نکات قابل تأملی است. «موضوع استیضاح روحانی اگر چه با توجه به تعداد امضاکننده‌هایش جدی به نظر نمی‌رسد، اما از آنجایی که به هر حال موضوع حساسی محسوب می‌شود، نقل قول‌های مربوط به آن به سرعت سر از شبکه‌های اجتماعی درمی‌آورد و با واکنش مخالفان ایجاد حاشیه برای دولت مواجه می‌شود. دیروز هم یکی دیگر از طراحان استیضاح با اعلام این که تعداد امضاکننده‌ها به ١٣ نفر رسیده، حرفی زد که اگر چه فرسنگ‌ها دور از ذهن به نظر می‌رسید اما همین عجیب بودن باعث شد که به سرعت در فضای مجازی دست‌به‌دست شود. هدایت‌الله خادمی، نماینده حوزه انتخابیه ایذه و باغملک، اعلام کرده که «برای بعد از استیضاح روحانی هم برنامه داریم و می‌خواهیم یکی مثل قالیباف بیاید.» البته این نخستین بار نیست که خادمی حرف‌های عجیب و غریب می‌زند، حتی برخی حرف‌ها و اقداماتش او را تا پای تهدید به ابطال اعتبارنامه‌اش هم برد. به افراد عقب‌مانده‌ای مثل تو ارتباطی نداردهمین یک ماه پیش ویدئویی منتشر شد که هدایت‌الله خادمی را در حال توهین به یکی از افراد حوزه انتخابیه‌اش نشان می‌داد.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق به موضع گیری منفی سفارت آمریکا در بغداد درباره نیروهای امنیتی عراق واکنش نشان داد. وی افزود: آنچه سفارت آمریکا در عراق درباره نیروهای امنیتی گفته است ارزیابی دقیقی نیست و دیدگاهی غیرواقعی است زیرا این نیروها با داعش مقابله کرده و اراضی را آزاد کرده‌اند. ماموریت نیروهای ائتلاف بین المللی آموزشی و مستشاری و حمایت هوایی است و به آن محدود می‌شود. نیروهای عراقی از سال ۲۰۰۳ به بعد پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای به دست آورده است و در جنگ با داعش نیز تجارب گرانبهایی کسب کرده است. شایان ذکر است که سفارت آمریکا در بغداد مدعی شده بود که نیروهای امنیتی عراق هنوز آماده برقراری امنیت نیستند و این توان را ندارند.
مهرمهر9 ساعت قبل
شهرهای مهم این استان ادلب، معره النعمان، جسرالشغور، اریحا و حارم هستند. برخی از نبرد ادلب به عنوان ام المعارک نام می‌برند و برخی دیگر از واکنش ترکیه در صورت هر گونه اقدام نظامی ارتش سوریه سخن می‌گویند. تروریستها پس از رقم خوردن نبرد جنوب به نفع ارتش سوریه سخت در وحشت و هراس به سر می‌برند. از نگاه ناظران امور سوریه باید نبرد ادلب با آتش سنگین همراه باشد و پرونده جنگ سریعا بسته شود. دمشق آماده نبرد بزرگ در ادلب و بستن پرونده مناطق شمال سوریه هم مرز با ترکیه می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «تولسی گابارد»، قانونگذار آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز پنجشنبه عربستان سعودی را «بزرگترین حامی تروریسم» توصیف کرد. گابارد در توئیتر، با اشاره به گزارش‌هایی که مدعی هستند دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا قصد فروش فناوری‌های حساس هسته‌ای به عربستان سعودی را دارد گفت: «عربستان سعودی بزرگترین حامی تروریسم و ایدئولوژی افراط‌گرایی است که سازمان‌های تروریستی مانند القاعده و داعش را تغذیه می‌کنند. با وجود این دولت ترامپ قصد دارد به آنها فناوری‌های حساس هسته‌ای بفروشد. این، تهدید بزرگی برای ایمنی و امنیت آمریکا است.»
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان، حرفهای الیزابت ریچارد سفیر آمریکا در لبنان درباره نگرانی واشنگتن از نقش حزب الله لبنان را محکوم کرد. در بیانیه فراکسیون مقاومت در پارلمان لبنان آمده است: موضع منفی مقامات آمریکا درباره حزب الله لبنان که از زبان آنها پس از هر دیدار با مقامات لبنانی تکرار می‌شود، مردود و محکوم است و به حاکمیت ملی لبنان خدشه وارد می‌کند و منکر حق مشروع در قانون بین المللی مبنی بر حق دفاع از خویشتن و مقاومت در برابر هر تهدید یا دشمن است و نوعی جانبداری به ناحق از رژیم صهیونیستی است؛ که به اشغال اراضی لبنان ادامه می‌دهد و همه روزه حاکمیت لبنان را نقض می‌کند. فراکسیون حزب الله در پارلمان لبنان اعلام کرد: این مواضع به سبب خوی سلطه طلبی و هیمنه آمریکاست که بر تنفر ملتها از دولت آمریکا می‌افزاید به ویژه که دولت آمریکا معیارهای عادلانه را مورد توجه قرار نمی‌دهد و زور و تروریسم را بر حقوق بشر ترجیح می‌دهد. دولت آمریکا حامی رژیمهای دیکتاتوری است. در بیانیه فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان آمده است: ظلم و زورگویی آمریکا عامل همه بحرانها و منشا همه مشکلات ملتها و کشورهای دنیاست.

اخبار بیشتر