اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۳۰ آذرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۳۰ آذرماه

آخرین قیمت خودروهای داخلی و خارجی امروز ۱۳۹۸/۰۹/۳۰+جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
آخرین قیمت خودروهای داخلی و خارجی امروز ۱۳۹۸/۰۹/۳۰+جدول
اقتصادنیوز: امروز در بازار آزاد خودرو ۹ محصول با افزایش متوسط ۸۰۰ هزار تومانی و ۵ محصول با کاهش ۷۰۰ هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه (۲۸ آذر ۹۸) خرید و فروش شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس معاملات انجام شده امروز (۳۰ آذر ۹۸) آخرین قیمت روز خودرو‌ در بازار آزاد نسبت به دیروز ۹محصول با افزایش متوسط ۸۰۰ هزار تومانی و ۵ محصول با کاهش ۷۰۰ هزار تومانی همراه است.

طبق آخرین قیمت بازار خودرو، رنو تندر پلاس اتوماتیک (بدون رینگ)، دنا (تیپ یک) و دنا پلاس توربو نسبت به قیمت روز خودرو در ۲۸ آذر ۹۸با کاهش یک میلیون تومانیبه ترتیب با نرخ ۱۹۶ میلیون تومان، ۱۲۱ میلیون تومان و ۱۷۸ میلیون تومان خرید و فروش شدند در مقابل کیا سراتو ۲۰۰۰ (اتوماتیک)، تیبا ۲ و رنو ساندرو اتوماتیک با افزایش یک میلیون تومانی به ترتیب به قیمت ۳۲۵ میلیون تومان، ۶۵ میلیون تومان و ۲۱۵ میلیون تومان رسیدند.

سمند ال ایکس، پژو پارس، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (ساده)، تیبا (رینگ فولادی) با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی به ترتیب به مبلغ ۸۴ میلیون تومان، ۱۰۳ میلیون تومان، ۸۹ میلیون تومان و ۵۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شدند.

ساینا با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی به نرخ ۶۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید در مقابل پژو ۲۰۶ صندوقدار (ساده) با کاهش ۶۰۰ هزار تومانی به مبلغ ۱۰۶ میلیون تومان خرید و فروش شدند.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (ساده) ۱۰۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک (بدون رینگ) ۱۷۱ میلیون تومان، رنو تندر پلاس دنده‌ای ۱۶۶ میلیون تومان و رانا ال ایکس ۹۰ میلیون تومان بدون تغییر در قیمت فروخته شدند.

سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ با ثبات در نرخ به ترتیب به نرخ ۵۴ میلیون تومان، ۵۰ میلیون تومان و ۵۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش رسیدند.

قیمت روز خودروهای داخلی

مدل خودروقیمت (تومان)
سمند LX۸۴,۰۰۰,۰۰۰
پژو 405 GLX۷۸,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس۱۰۳,۰۰۰,۰۰۰
پژو 206 تیپ2 (ساده)۸۹,۵۰۰,۰۰۰
پژو 206 تیپ5 (ساده)۱۰۶,۰۰۰,۰۰۰
رنو تندر پلاس اتوماتیک(بدون رینگ)۱۹۶,۰۰۰,۰۰۰
سایپا 111۵۴,۰۰۰,۰۰۰
سایپا 131۵۰,۰۰۰,۰۰۰
 سایپا 132۵۱,۸۰۰,۰۰۰
کیا سراتو 2000 (اتوماتیک) ۳۲۵,۰۰۰,۰۰۰
ساینا۶۴,۵۰۰,۰۰۰
تیبا 2۶۵,۰۰۰,۰۰۰
تیبا(رینگ فولادی )۵۹,۲۰۰,۰۰۰
دنا پلاس توربو۱۷۸,۰۰۰,۰۰۰
دنا (تیپ1)۱۲۱,۰۰۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک (بدون رینگ)۱۷۱,۰۰۰,۰۰۰
پژو 206 صندوقدار(ساده) ۱۰۶,۰۰۰,۰۰۰
رنو تندر پلاس دنده ای ۱۶۶,۰۰۰,۰۰۰
رانا LX۹۰,۰۰۰,۰۰۰
رنو ساندرو اتوماتیک۲۱۵,۰۰۰,۰۰۰

جدیدترین قیمت خودرو‌های وارداتی در بازار

همچنین بر اساس مشاهدات میدانی با توجه به روند افزایش قیمت خودروهای خارجی در کشور شاهد نوسانات جزئی در نرخ ماشین‌های وارداتی در بازار هستیم و امروز (۳۰ آذر ۹۸) در بازار آزاد قیمت خودروهای خارجی با نوسان همراه است.

طبق آخرین قیمت خودرو، میتسوبیشی ASX فول (۲۰۱۸) نسبت به معاملات قیمت روز خودرو در ۲۸ آذر ۹۸ با ثبات در نرخ به مبلغ ۶۳۰ میلیون تومان خرید و فروش شد.

رنو تلیسمان (۲۰۱۸) ۷۷۰ میلیون تومان، تویوتا CH-R تیپ لانچ (۲۰۱۸) ۸۴۰ میلیون تومان و تویوتا راو ۴ مدل ۲۰۱۸ (الفطیم) یک میلیارد و ۳۰ میلیون تومان بدن تغییر در قیمت معامله شدند.

قیمت روز خودرو‌های خارجی

مدل خودروقیمت (تومان)
  رنو کولئوس 2018۸۹۰,۰۰۰,۰۰۰
رنو تلیسمان 2018۷۷۰,۰۰۰,۰۰۰
میتسوبیشی ASX فول 2018۶۳۰,۰۰۰,۰۰۰
تویوتا CH-R تیپ لانچ 2018۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰
  تویوتا راو 4 مدل 2018 (الفطیم)۱,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰
کیا اپتیما  2017۷۶۵,۰۰۰,۰۰۰
  کیا سورنتو 2017۱,۱۴۰,۰۰۰,۰۰۰
کیا اسپورتیج 2017۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰
  هیوندای سوناتا 2018 هیبرید +GLS۸۴۵,۰۰۰,۰۰۰
  هیوندای النترا 2018۵۵۵,۰۰۰,۰۰۰
  هیوندای سانتافه . فول . 6 رادار۸۹۵,۰۰۰,۰۰۰
لکسوس NX300 H هفت کلید 2017۱,۴۵۰,۰۰۰,۰۰۰
نیسان جوک (اسپورت)۶۱۰,۰۰۰,۰۰۰

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

۱۰۴۸ خودرویی که ترخیص نشد

ایرناخبرگزاری ایرنا
۱۰۴۸ خودرویی که ترخیص نشد
تهران - ایرنا - داستان ۱۰۴۸ خودروی دپو شده گمرکی که از یک ماه گذشته ماجراساز شده بود، هنوز ادامه دارد و حالا مشخص شده هنوز تغییری در وضعیت این خودروها بوجود نیامده است.

یک ماه قبل بود که خبر آمد ۱۰۴۸ خودروی دپو شده در گمرک ترخیص می‌شوند؛ خودروهایی که پروانه گمرکی‌شان را گرفته بودند اما موفق به دریافت مجوز ترخیصشان در زمان مقرر نشدند. از همان زمان ایرنا پیگیر چگونگی و زمان ترخیص این خودروها که گفته می‌شود متعلق به شرکت خودرویی «ک» هستند، بود.

بعد از گذشت بیش از یک ماه، حالا مشخص شده که هنوز خودروها در گمرکات کشور هستند و خبر ترخیص شدنشان آن چنان موج خبری ایجاد کرده بود که حالا ترخیص نشدنشان چندان به چشم نمی‌آید.

رییس کل گمرک ایران درباره وضعیت این خودروها به خبرنگار اقتصادی ایرنا اعلام کرد: این خودروها در زمان مقرر اظهار شده‌اند و حقوق و عوارضشان پرداخت شده است، اما نتوانستند مجوزها را در زمان مقرر دریافت کنند که البته اکنون این مجوزها نیز دریافت شده است.

«مهدی میراشرفی» با بیان اینکه خودروهای مذکور هنوز ترخیص نشده‌اند، ادامه داد: گمرک، بانک مرکزی و وزارت صنعت دنبال آن هستند که این خودروها را با ظرفیت‌های موجود در قوانین ترخیص کنند.

وی پیشتر نیز گفته بود که از حدود ۱۳ هزار خودروی دپو شده در پارکینگ‌های گمرک، حدود هشت هزار خودرو ترخیص شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای زیر ۱۵۰ میلیون بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای زیر ۱۵۰ میلیون بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی آذر ماه ۹۸ است که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت خودرو و نرخ خرید و فروش انواع سواری

روزانه به سرویس «قیمت خودرو» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

خودروهای زیر ۱۵۰ میلیون بازار تهران +جدول - 3

خواندن خبر در سایت منبع

امروز طرح فروش ایران‌ خودرو تا ۴۱ میلیون زیر قیمت بازار!

فراروخبرگزاری فرارو
امروز طرح فروش ایران‌ خودرو تا ۴۱ میلیون زیر قیمت بازار!
شرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۳۰ آغاز می شود.

فرارو- طرح جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو شنبه ۳۰ آذر ماه اجرا می‌شود. در این طرح فروش پژو پارس TU ۵ با قیمت ۸۴ میلیون ۷۱۸ هزار ۴۰۰ تومان و پیش با پرداخت ۷۶ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان و پژو ۴۰۵ جی ال ایکس با قیمت ۶۳ میلیون ۲۳۲ هزار و ۳۰۰ تومان و با پیش پرداخت ۵۷ میلیون ۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.به اطلاع کلیه نمایندگان محترم شرکت ایران خودرو می‌رساند، شرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۳۰ تا زمان تکمیل ظرفیت به شرح جدول پیوست و با شرایط ذیل ارائه می‌گردد:

امروز طرح فروش ایران‌ خودرو تا ۴۱ میلیون زیر قیمت بازار! - 1

فروش محصولات ایران خودرو تا ۴۱ میلیون ارزان‌تر از بازار

پژو ۴۰۵ GLX این روز‌ها در بازار با قیمت ۷۸ میلیون تومان فروخته می‌شود، اما نرخ مصوب آن در طرح‌های فروش فوری حدود ۶۳ میلیون تومان است که ۱۵ میلیون کمتر از نرخ روز بازار آزاد در نظر گرفته می‌شود.

پژو پارس با موتور TU ۵ که با کد ۱۹ هم شناخته می‌شود، در بازار ۱۲۶ میلیون تومان است. این در حالی است که قیمت مصوب این محصول در طرح‌های فروش ایران خودرو حدود ۸۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود که ۴۱ میلیون کمتر از نرخ مصوب کارخانه است.

شرایط فروش اقساطی ایران خودرو

با هدف جلوگیری از ثبت نام واسطه‌ها و افزایش امکان ثبت نام برای مصرف کننده نهایی خودرو، شرکت ایران خودرو فیلتر‌های را مطابق شرط و شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه که ذیلا" تشریح شده قرار داده است که در صورت ثبت نام مغایر با شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه، ثبت نام مشتری از سوی شرکت ایران خودرو یک طرفه ابطال و وجه ایشان حداکثر ظرف ۲۰ روز مسترد خواهد شد.

در این روش فروش صرفا «مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح» سامانه صیاد " را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند از اینرو اطلاعات صادر کننده چک پس از انجام پیش پرداخت، اعتبارسنجی شده و در صورت دارا بودن شرایط لازم، ادامه فرآیند فروش امکان پذیر خواهد بود، همچنین نتیجه بررسی و اعتبارسنجی از طریق پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد، و در صورت عدم امکان اعتبارسنجی وجوه پرداختی مشتری به حساب ایشان استرداد خواهد شد.

ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد و عنوان صادر کننده چک دراین بخشنامه اشاره به صاحب قرارداد دارد. همچنین فک رهن سند خودرو زودتر از موعد چک‌ها برای کلیه محصولات این بخشنامه امکانپذیر نخواهد بود، لذا ضروریست نمایندگی‌های محترم در این خصوص اطلاع رسانی مقتضی به مشتریان خود داشته باشند.

زمان فعال سازی این بخشنامه ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۳۰

خواندن خبر در سایت منبع

خودروی خودران دانشگاه استنفورد ارتقاء یافت

فارسخبرگزاری فارس
خودروی خودران دانشگاه استنفورد ارتقاء یافت
دانشگاه استنفورد که قبلا یک خودروی خودران اختصاصی عرضه کرده بود، آن را به روز و قابلیت مانور خودروی یادشده را بهتر کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، خودروی خودران دانشگاه استنفورد که دلورین نام دارد، در آزمایش‌های انجام شده قدرت مانور و انعطاف زیادی از خود نشان داده است.

طراحی اولیه دلورین در سال ۲۰۱۵ انجام شده و گروهی از محققان آزمایشگاه طراحی دینامیک دانشگاه استنفورد خودروی یادشده را تولید کرده‌اند. این خودروی برقی که قرار است در نهایت تجاری سازی شده و روانه بازار شود با ارتقای توان موتور بهتر می‌تواند در سطوح یخ زده و ناهموار تعادل خود را حفظ کند.

خودروی خودران دانشگاه استنفورد ارتقاء یافت - 2

گروه سازنده می‌گوید قدرت ترمزهای این خودروی خودران هم بیشتر شده تا از برخورد ناگهانی آن با موانع جلوگیری شود. از سوی دیگر این خودرو مجهز به یک سیستم خاص شناسایی سریع موانع نیز هست. در عین حال، احتمال نصب سیستم هوش مصنوعی جدید بر روی این خودرو وجود دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

۹ خودرویی که در ۲۰۲۰ از بازار حذف می‌شوند

رکناخبرگزاری رکنا
۹ خودرویی که در ۲۰۲۰ از بازار حذف می‌شوند
رکنا: رونق خودروهای شاسی بلند اس یو وی در حال بیرون کردن خودروهای سواری کوچک و بزرگ هستند.

۹ خودرویی که در ۲۰۲۰ از بازار حذف می‌شوند - 1

به گزارش رکنا، به نقل از یاهو فاینانس، به نظر می‌رسد یک بیماری مسری در صنعت خودرو شایعه شده و تعداد زیادی از خودروها در حال مرگ هستند.

رونق خودروهای شاسی بلند اس یو وی در حال بیرون کردن خودروهای سواری کوچک و بزرگ در ۲۰۱۹ است. خودروهایی مانند شورلت ولت و فورد فوکس در حال نابودی هستند.

در ۲۰۲۰، همه مدل های تولید انبوه که پلاک آنها دهه‌ها عمر دارد از شورلت ایمپالا تا مدل‌های جدید‌تر فیات ۵۰۰ به گورستان خودروها می‌روند.

در اینجا لیست مدل هایی را می‌آوریم که در ۲۰۲۰ از صحنه خارج خواهند شد. (این لیست شامل خودروهایی می‌شود که مرگ آنها اعلام شده ولی فروششان در سال جدید ادامه دارد و همچنین مدل هایی که در ۲۰۲۱ هم ثبت سفارش خواهند داشت).

۱- فیات۵۰۰

این خودروی دو دره ایتالیایی وقتی در ۲۰۲۰ وارد بازار آمریکا شد، قرار بود راه نجاتی برای خودروسازی آمریکایی کرایسلر باشد که تا به حال خودش هیچ خودروی کوچک تاثیر گذاری نساخته بود.

ولی این خودرو نتوانست انتظارات را برآورده کند چون آمریکایی‌ها علاقه خود را به خودرو‌های بسیار کوچک از دست داده‌اند. فیات۵۰۰ از بازار آمریکای شمالی کنار گذاشته می‌شود.

۲- جگوار XJ

این خودرو آخرین بار در ۲۰۱۱ طراحی دوباره شد و سال‌ها پس از تولیدش در بازار دوام آورد. سدان‌های بزرگ محبوبیت خود را در میان خریداران لوکس از دست می‌دهند چون این افراد این روزها مخصوصا اس یو وی را ترجیح می‌دهند. این بدان معناست که روزهای XJ به پایان رسیده است.

۳- بیوک کاسکادا

این خودرو که دارای سقف تاشو است، مانند دو خودروی قبلی فرصت چندانی نداشت و خیلی زود محبوبیت خود را از دست داد. جنرال موتورز اعلام کرد پس از سال ۲۰۱۹، تولید این خودرو را متوقف می‌کند.

۴- لینکلن MKC

لینکلن یک مدل لوکس فورد است که جای خود را به مدل‌های خاطره انگیز‌تری مثل اویاتور و کورسیر می‌دهد. کورسیر نام نوعی اس یو وی است که جایگزین MKC می‌شود.

۵- شورلت ایمپالا

این سدان بزرگ زمانی از اهمیت بالایی در صنعت خودروی آمریکا برخوردار بود ولی علیرغم طراحی دوباره آن در دهه همین دهه نتوانست با افول بخش خودروهای بزرگ مقابله کند. تولید یکی از رقیبان اصلی آن، فورد تالوس هم اخیرا متوقف شده است.

۶- کادیلاک CT۶

این خودرو هم در همان سکوی ایمپالا ساخته شد و تماشاچیان زیادی نداشت. خریداران لوکس به اس یو وی‌ها روی آورده‌اند.

قرار بود تولید این دو خودرو در ماه ژوئن متوقف شود ولی جنرال موتورز تولید آنها را تا ژانویه ۲۰۲۰ برای متعادل کردن زمانبندی تولید ادامه داد.

۷- تویوتا پریوس C

وقتی تویوتا مدل پریوس C را در نمایشگاه خودروی دیترویت در ۲۰۱۲ معرفی کرد، دورنمای خودروهای هیبریدی کم مصرف روشن‌تر بود. قیمت بنزین در آن زمان ۳٫۶۰ دلار در هر گالن بود.

ولی با کاهش قیمت به زیر ۳ دلار طی تنها چند سال، علاقه به خودروهای هیبریدی از بین رفت.

۸- ایننفینیتی QX۳۰

این خودروی کوچک در ۲۰۱۷ رونمایی شد ولی هیچ وقت نتوانست با خریداران ارتباط برقرار کند. بنابراین این خودرو کلا دچار چالش بوده است. فروش مدل‌های لوکس نیسان در آمریکا در ۱۰ ماه اول ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد کاهش داشت.

۹- فورد فلکس

این خودرو یک درس برای صنعت خودروسازی بود: همیشه همه اس یو وی‌ها برنده نیستند.

فورد در ماه اکتبر اعلام کرد پس از مدل ۲۰۱۹، فلکس را از تولید خارج می‌کند. تنها ۱۱ سال از معرفی این خودرو گذشته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

گوگل بزرگترین نقشه اتصالات مغزی را منتشر می‌کند +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از انگجت، گوگل موفق شده گام قابل توجهی در نقشه‌برداری از مغز بردارد. این شرکت با همکاری موسسه پژوهشی «جانلیا» (Janelia)، بزرگترین نقشه واضح از اتصالات مغزی را ارائه داده است. این نقشه، یک مدل سه‌بعدی از نورون‌های موجود در مغز مگس میوه است که طیف متنوعی از انواع سلول و چندین ناحیه مغز را به نمایش می‌گذارد. نتیجه این کار، نقشه پیچیده‌ای از مغز است که کمترین میزان اختلال در آن وجود دارد و می‌تواند کاربرد زیادی در ردیابی نورون‌های مغز داشته باشد. اگرچه این نقشه بسیار گسترده است اما فقط یک چهارم از ۱۰۰ هزار نورون موجود در مغز مگس میوه را به نمایش می‌گذارد.

بفرمایید نان ۲ میلیون تومانی/فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

صادرات چاقوهای چینی با نام چاقوی زنجان از ایران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

۹درصد مالیات بر تولیدات ورودی مناطق آزاد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ناصر خرمالی در برنامه گفتگوی ویژه شبکه دو سیما، گفت: قانون معاف بودن مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده که در سال ۸۷ به صورت موقت ابلاغ شد به هیچ وجه در مناطق آزاد اتفاق نیافتاد. خرمالی گفت: فعال اقتصادی در مناطق آزاد معدنی نیست و الزامی به ثبت معاملات در این مناطق وجود ندارد بنابراین راه شفافیت فعالیت‌های اقتصادی در مناطق آزاد تغییر قانون معاف بودن مناطق آزاد از مالیات ارزش بر افزوده نیست. وی ادامه داد: دیگر جذابیتی برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در گذشته برای این مناطق پیش بینی شده بود وجود ندارد. مدیرتوسعه صادرات و ارزش افزوده مناطق آزاد افزود: واردات کالای مسافری به مناطق آزاد از سال ۹۶ نظام مند و مجموع سهمیه ارزی هفت منطقه آزاد کشور که می‌توانند وارد کنند ۵۲۸ میلیون دلار بوده است. وی با بیان اینکه در مناطق آزاد مالیات بر مصرف است و بر تولید نیست گفت: چرا معافیت مالیات بر ارزش افزوده به مناطق آزاد میدهیم.

انتشار ویدئویی از نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی تحولات مختلفی در وضعیت و موضع ایران در منطقه رخ داد و با انتقام سخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام نقشه‌های دشمن شکست خورد. آمریکا با اعمال تحریم‌های دارویی موجب اشکال در انتقال دارو به کشور شده بود، اما نقش سپهبد شهید سلیمانی در شکست تحریم معنای دیگری داشت. در این برهه تامین مواد اولیه ۹۷ درصد از دارو‌های تولید داخل به سختی انجام می‎شد و شرایط را برای عموم کشور ایران سخت کرده بود و نماینده داروسازان در شورای عالی نظام پزشکی ۲ ما قبل از شهادت سردار سلیمانی اعلام کرد که صنعت دارو، تحریم‌ها را شکست داده است. اما پس از شهادت سردار سلیمانی، وزیر بهداشت آقای سعید نمکی از نقش سردار سلیمانی در تامین نیاز‌های دارویی ایران پرده برداشت. در ادامه کلیپی از نقش سردار سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی را مشاهده می‌کنید: برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

بازار‌های مالی در هفته‌ای که گذشت

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اجرای عملیات بازار باز در نظام بانکی به تازگی کلید خورد، در این روش بانک مرکزی با خرید و فروش اوراق بهادار دولتی به بانک‌ها، عرضه و تقاضای پول، میزان نقدینگی و تورم را کنترل می‌کند. در تالار شیشه‌ای، زنگ پایان معاملات با رشد ۵ هزار و ۲۰۲ واحدی زده شد. اگرچه شاخص کل بورس اوراق بهادار در تهران، در دو روز گذشته با کاهش روبرو بود، اما دماسنج شاخص در آخرین روز معاملات هفتگی بر روی رقم ۴۱۱ هزار و ۲۱۱ واحد ایستاد. بانک‌ها، خوروسازان و صنایع فلزی از جمله نماد‌های پربیننده تالار شیشه‌ای این هفته بودند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

دربی تهران در چنین روزی (۸۰)؛ استقلال ۰-۰ پرسپولیس؛ دربی معمولی

طرفداریچند ثانیه قبل

احتمال بارش برف در خوزستان وجود دارد

مهر3 دقیقه قبل

نشریه بیلد آلمان: شرایط پناهندگان در ترکیه دراماتیک است

تسنیم3 دقیقه قبل

کانادا بار دیگر خواستار «بررسی مستقل» جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی شد

ایسنا3 دقیقه قبل

تولیدات کشاورزی مهم‌ترین رکن اقتصاد مقاومتی است

مهر3 دقیقه قبل

ماشین سازی ۰-۰ سپاهان؛ تعارف ژنرال به سایر مدعیان

طرفداری4 دقیقه قبل

دهقانی: برنامه تامین مالی صندوق از بازار سرمایه، بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های بانکی/ افزایش سرمایه به ۵۰۰میلیارد تومان، برنامه سال جدید صندوق بیمه معدن

اقتصاد آنلاین4 دقیقه قبل