1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

گوشی هوشمند تاشو سامسونگ

سامسونگ هرساله گوشی هوشمند تاشدنی به بازار عرضه می‌کند

زومیتخبرگزاری زومیت
سامسونگ هرساله گوشی هوشمند تاشدنی به بازار عرضه می‌کند
طبق برخی اخبار منتشر شده، گویا به‌زودی باید به دیدن گوشی‌های تاشدنی سامسونگ عادت کنیم.

گفته می‌شود در کنفرانس روز توسعه‌دهندگان سامسونگ که در شهر سئول برگزار می‌شود؛ می‌توانیم شاهد چشم‌اندازی از گوشی‌های هوشمند تاشدنی سامسونگ باشیم. باید گفت که این همایش قرار است سالیانه برگزار شود، اما چرا سالیانه؟

مدیر بخش گوشی‌های هوشمند سامسونگ، دی‌جی کُه (DJ Koh)که اخیراً درباره‌ی برنامه‌های این شرکت صحبت کرده است، افزود که به‌لطف سه‌گانه‌های گلکسی اس 10 و گوشی‌های تاشدنی سری گلکسی اف (Galaxy F)، آینده‌‌ی شرکت در سال بعد بسیار بهتر از سال جاری خواهد بود.

و البته تولید گوشی‌های سری اف ادامه خواهد داشت، همان‌طور که دیجی کُه گفته است باید هرساله منتظر گوشی‌های هوشمند تاشدنی این شرکت باشیم و به نظر می‌آید همین حالا هم طرح این گوشی‌ها را در میان نمونه‌های اولیه در کنفرانس توسعه‌دهندگان سامسونگِ سان‌فرانسیسکو دیده باشیم.

طرح‌های ثبت اختراع این شرکت نشان از آن دارد که این گوشی‌ها قابلیت تا شدن به داخل دارند و صفحه‌نمایش آن‌ها در حالت باز تمام صفحه و در حالت بسته نیمی از آن را پوشش می‌دهد. در هر حالت این صفحه می‌تواند به دو قسمت تقسیم شده یا به‌سمت یکی از لبه‌های گوشی منتقل شود. 

سامسونگ هرساله گوشی هوشمند تاشدنی به بازار عرضه می‌کند - 5سامسونگ هرساله گوشی هوشمند تاشدنی به بازار عرضه می‌کند - 6سامسونگ هرساله گوشی هوشمند تاشدنی به بازار عرضه می‌کند - 7سامسونگ هرساله گوشی هوشمند تاشدنی به بازار عرضه می‌کند - 8

خواندن خبر در سایت منبع

هواوی گوشی تاشدنی و مبتنی بر 5G معرفی می‌کند

زومیتخبرگزاری زومیت
هواوی گوشی تاشدنی و مبتنی بر 5G معرفی می‌کند
با گذشت زمان و پیشرفت بسیار سریع فناوری و دستگاه‌های هوشمند، اکنون نسل آینده‌ی ارتباطات با نام 5G و صفحه‌نمایش‌های منعطف به‌تدریج در حال ورود به عرصه‌ی مصرف هستند.

به گزارش خبرگزاری کره‌ای ET News، هواوی در مراسمی خصوصی، نسخه‌ی آزمایشی از نمونه‌ی اولیه‌ی دستگاهی انعطاف‌پذیر مبتنی بر 5Gرا برای خدمات‌دهنده‌های ارتباطی کره‌ای رونمایی کرده است. همچنین یکی از مقامات ارشد دولت تایید کرده که Huaweiدر حال کار روی یک محصول انعطاف‌پذیر با پشتیبانی از نسل بعدی شبکه‌ی ارتباطی است.

خبرگزاری کره‌ای اعلام کرد که برنامه‌های این شرکت جهت معرفی این گوشی در MWC 2019 هدف‌گذاری شده است. با توجه به گزارش و تایید رسمی، دستگاه هواوی کاملا آماده است و این خبرگزاری از پیشرفته بودن محصول نام‌برده شگفت‌زده شده است.

هواوی گوشی تاشدنی و مبتنی بر 5G معرفی می‌کند - 3

تصویر نمونه‌ی اولیه منتشرشده توسط خبرگزاری کره‌ای 

زمانی که این گوشی 5G در حالت باز قرار بگیرد، اندازه‌ای در حدود هشت اینچ دارد و در حالت تاشده، پنج اینچ خواهد بود که اندکی بزرگ‌تر از نمونه‌ی اولیه‌ی گوشی انعطاف‌پذیر سامسونگبا اندازه‌ی ۷.۳ و ۴.۶ اینچی است. کارخانه‌ی سازنده‌ی نمایشگر این گوشی، BOE است که دفتر مرکزی آن در پکن واقع شده و مراکز تحقیق و توسعه‌ی متعددی در سراسر جهان دارد. پیش از این هم گفته شده بود که هواوی قصد دارد گوشی با نمایشگر انعطاف پذیر را پیش از سامسونگ عرضه کند.

اگرچه هواوی ایده‌ی خود را برای نمایندگان مخابرات و مقامات رسمی دولتی رونمایی کرده است، اما هیچ‌کدام از اعضای شعبه‌ی کره‌ این شرکت راهیابی این دستگاه به قفسه‌های خرده‌فروشی کره را تایید نکرده‌اند.

هواوی گوشی تاشدنی و مبتنی بر 5G معرفی می‌کند - 7

قدم آخر برای تبدیل شدن محصول هواوی به اولین گوشی منعطف مبتنی بر فناوری 5G، آزمایش سرعت نسل آتی شبکه‌های ارتباطی است؛ هنگامی که تجاری‌سازی 5G کامل شود و این نسل آماده‌ی بهره‌برداری باشد، هواوی دستگاه خود را رونمایی و روانه‌ی بازار می‌کند.

در حال حاضر تنها ایالات متحده آمادگی لازم را جهت انتقال به شبکه‌های جدید دارد؛ اما با توجه به ارتباط بین شرکت‌های چینی و مقامات کاخ سفید و اطلاعات به‌دست‌آمده، این دستگاه تاشدنی احتمالا در حدود نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۸ در اروپا به فروش می‌رسد.

خواندن خبر در سایت منبع

طرح های سامسونگ برای گوشی هوشمند تاشو با چندین نمایشگر

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو
طرح های سامسونگ برای گوشی هوشمند تاشو با چندین نمایشگر

سامسونگ پیش از این خبر داده بود که در 20 نوامبر (فردا 29 آبان ماه) کنفرانس توسعه دهندگان خود در سئول کره جنوبی را برگزار می کند و نگاه گذرایی هم به گوشی هوشمند تاشو خود خواهد داشت. در حالی که «دی جی کو»، مدیر بخش موبایل سامسونگ اخیراً از اهداف آتی برای این گوشی خبر داده بود تصاویری از پتنت های جدید آن هم منتشر شده است.

بر اساس گفته های دی جی کو به نظر می رسد سری گوشی های تاشو سامسونگ قرار است در سال های آتی هم عرضه شوند. به گفته او سامسونگ از این پس در هر سال یک گوشی تاشو جدید را معرفی می کند. پتنتی که به تازگی اطلاعات آن منتشر شده خبر از طرح های این گوشی، شاید با نام گلکسی F در آینده می دهد.

پتنت که اولین بار توسط وبسایت LetsGoDigital یافت شده، به گوشی تاشو با نمایشگرهایی در بیرون دستگاه اشاره دارد. این نمایشگرها در حالت بسته بودن گوشی تمامی سطح جلویی یا تنها نیمی از آن را پوشش دهند. علاوه بر این به نظر می رسد این نمایشگرها می توانند شامل دو بخش باشند. البته ظاهراً در طرح ها نمایشگر داخلی یکپارچه است؛ مشابه با آن چه که در گوشی تاشو تازه معرفی شده سامسونگ دیده بودیم.

طرح های سامسونگ برای گوشی هوشمند تاشو با چندین نمایشگر - 4

طرح های سامسونگ برای گوشی هوشمند تاشو با چندین نمایشگر - 6

طرح های سامسونگ برای گوشی هوشمند تاشو با چندین نمایشگر - 8

طرح های سامسونگ برای گوشی هوشمند تاشو با چندین نمایشگر - 10

در یکی از تصاویر حاشیه های نمایشگر باریک است و ظاهراً اسپیکر و سنسورها در قاب اطراف نمایشگر جای گرفته اند و نمایشگر تا لبه کناری هم ادامه دارد. در یک تصویر پیشرفته تر اسپیکر و سنسورها در حفره هایی دورن نمایشگر تعبیه شده اند و به نظر می رسد کلید پاور هم با نمایشگر یکپارچه شده است.

علاوه بر این سامسونگ در پتنت به «دستگاه هولوگرام» و «پروژکتور» اشاره کرده است. شاید پروژکتور نشان از تاباندن تصویر به صورت 3 بعدی در فضا داشته باشد.

در نهایت شاید این پتنت هیچگاه به تولید محصول نهایی منجر نشود اما احتمالاً نشان از ایده هایی دارند که سامسونگ برای گوشی تاشو آتی خود در نظر دارد.

تصویر تیتر مطلب مفهومی است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. مادرش به «هفت‌صبح» می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
عکاسان صنعتی به شکلی مخفیانه و غیر رسمی، تصاویر ب‌ام‌و گرن‌کوپه سری ۸ را در حین سوار شدن به خودروبر و بدون پوشش‌های استتاری منتشر کردند. به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از «کارسکوپ»، این اولین شانس برای دیدن بدنه توسعه یافته گرن‌کوپه سری ۸ است. این خودروهای جدید و جذاب قرار است جایگزین ب‌ام‌و‌های گرن کوپه سری ۶ شوند. فضای درونی این خودرو نیز تقریبا همان فضای درونی مدل‌های کانورتیبل و کوپه سری ۸ جدید را حفط کرده است. این فضای درونی شامل صفحه دیجیتالی ۱۲٫۳ اینچی پشت آمپر، صفحه اطلاعات و سرگرمی ۱۰٫۲۵ اینچی می‌شود.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
در این بین، گروه خودرویی به لیدر بازار سهام تبدیل شده و روزهای بسیاری بیشترین حجم معاملات از نظر ارزش را به‌خود اختصاص داده است. در همین رابطه، حمیدرضا افشار، کارشناس بازار سرمایه در گفت‎وگو با «دنیای‌خودرو» به بررسی و تشریح آخرین وضعیت گروه خودرویی در بازار سرمایه پرداخته است. این امر باعث شد شاخص‌کل بورس تهران تا محدوده ۲۰۲هزار واحد پایین بیاید. گروه‎های پیشرو بازار در شرایط فعلی چه صنایعی هستند؟ گروه‎های بانکی و خودرویی باتوجه به حجم بالای معاملات که در آن‎ها انجام می‎شود، وضعیت خوبی دارند. درحال‎حاضر وضعیت گروه خودرو چگونه است؟ باتوجه به این‎که گروه خودرویی این روزها بسیار خوب حجم می‎خورد، وضعیت این صنعت خوب است.
مهرمهر23 ساعت قبل
سرهنگ سید محسن تقی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در این رابطه هفت سارق نیز دستگیر شدند، گفت: پلیس آبادان از ابتدای فرودین ماه سال جاری تاکنون با انجام اقدامات به موقع، بکارگیری سیستم‌های هوشمند، استفاده از منابع اطلاعاتی و هوشیاری، هشت دستگاه خودرو سرقتی شامل پنج دستگاه پراید، دو دستگاه پژ و ۴۰۵، یک دستگاه پژو پرشیا و همچنین ۱۲ دستگاه موتورسیکلت را در این شهرستان کشف کردند. وی با اشاره به اینکه در بازرسی از این خودروها مقداری وسایل سرقتی نیز کشف شد، اظهار کرد: در این راستا هفت سارق حرفه‌ای شامل دو سارق خودرو و پنج سارق موتورسیکلت دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند. فرمانده انتظامی شهرستان آبادان تصریح کرد: چهار دستگاه از خودروهای کشف شده خودروهای سرقتی از شهرهای اهواز، شادگان و ماهشهر بود که پس از کشف با هماهنگی قضائی به مال باختگان تحویل داده شد. به گفته سرهنگ تقی زاده قریب به ۹۹ درصد خودروهای سرقتی توسط پلیس کشف می‌شود. سرهنگ تقی زاده از شهروندان خواست تا به منظور پیشگیری از سرقت خودرو یا موتورسیکلت شأن، از پارک کردن وسایل نقلیه خود در نقاط خلوت خودداری کرده و آنها را به تجهیزات بازدارنده همچون دزدگیر، قفل پدال و قفل فرمان مجهز کنند.
مهرمهر6 ساعت قبل
وی گفت: سهام دولت در صنعت خودرو سازی ۲۰ درصد است اما با احتساب سهام عدالت سه عضو هیئت مدیره خودرو سازان دولتی هستند. وی گفت: این طرح ابتدا ساماندهی بازار خودرو بود که به طرح ساماندهی صنعت خودرو تبدیل شد. وی با بیان اینکه عرضه و تقاضا در بازار خودرو باید متعادل شود گفت: مسئول بدهی انباشته شده خودرو سازان نیستیم. وی گفت: قطعه ساز باید پولش را بگیرد اما خودرو ساز به دلیل بدهی پول قطعه ساز را نمی‌دهد. رضیان گفت: تأمین قطعات وارداتی که ۳۰ درصد قطعات صنعت خودرو سازی را شامل می‌شود از مشکلات جدی تولید خودروست.

اخبار بیشتر