برنامه های مدیریت منابع آب ایران
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

برنامه های مدیریت منابع آب ایران

نتایج همایش مدیریت آب در اختیار دستگاه ها قرار می گیرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
نتایج همایش مدیریت آب در اختیار دستگاه ها قرار می گیرد
بیرجند - ایرنا - دبیر اجرایی نخستین همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید در مدیریت آب گفت: این همایش با هدف ارائه راهکار اجرایی برای رفع مشکل نحوه مدیریت آب برگزار شد و نتایج آن در اختیار دستگاه های اجرایی قرار می گیرد.

محمد اکبری روز چهارشنبه در حاشیه مراسم اختتامیه این همایش در دانشگاه بیرجند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همایش 2 روزه با توجه به مشکلات کشور در حوزه آب و با هدف رفع مشکل مدیریت آب برگزار شد.

وی اظهار داشت: فرصت ارائه مقاله به این همایش در فراخوان، آبان پارسال تا پایان مهرماه امسال بود که در نهایت 180 مقاله به دبیرخانه ارسال و 147 مقاله از این تعداد پذیرفته شد.

عضو هیات علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه بیرجند گفت: اگر دستگاه های اجرایی برای رفع مشکلات خود از ظرفیت دانشگاه استفاده کنند فرآیند رفع مشکلات در هر عرصه ای تسریع می یابد.

وی افزود: سطح کیفی و تنوع موضوع مقالات مورد استقبال و رضایت دعوت شدگان قرار گرفت و نمایشگاه جانبی برای ارائه دستاوردهای پژوهشی و محصولات تولیدی در حوزه صنعت آب در کنار این همایش برگزار شد.

اکبری بیان کرد: 40 میلیون تومان برای برگزاری همایش هزینه شد که پنج میلیون تومان از اعتبار یادشده توسط دانشگاه بیرجند و بقیه توسط شرکت های بخش خصوصی و سازمان نظام مهندسی استان، شرکت آب ابزار باقران و شرکت میراب تامین می شود.

وی گفت: 350 نفر شامل دانشجویان، کارشناسان دستگاه های اجرایی و استادان دانشگاه در این همایش شرکت کردند.

وی افزود: کارگاه هایی در خصوص کیفیت و آلاینده های آب و مدل سازی جریان های آبی در این همایش برگزار شد.

مسئول رسانه و تبلیغات نخستین همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید در مدیریت آب هم گفت: این همایش با هدف ایجاد حساسیت در راستای کمبود منابع آب بین مردم، بکارگیری روش های نوین کاهش مصرف آب و مدیریت صحیح در استفاده از منابع آب با مشارکت دستگاه های اجرایی برگزار شد.

هانیه نایبی افزود: 47 مقاله در 2 روز برگزاری همایش به صورت سخنرانی ارائه و 100 مقاله نیز در قالب اسلاید به نمایش گذاشته شد.

وی اظهار داشت: دانشگاه بیرجند متولی اصلی این همایش است اما گروه های مهندسی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند و مهندسی آب دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند هم در برگزاری با ما همکاری کردند.

نایبی گفت: چهار کارگاه تخصصی شبیه سازی سیلاب شهری با مدل SWMM، نشت یابی شبکه های آب، مدل سازی آب زیرزمینی با کمک نرم افزار GMS و بررسی موضوعی کیفیت و ارزیابی سیستم جامع آب آشامیدنی بیرجند با تکیه بر ارزیابی ریسک، شواهد و مستندات در این همایش برگزار شد.

همچنین بیانیه ای شامل 10 بند در پایان نخستین همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید در مدیریت آب قرائت شد.

7559*3028

خواندن خبر در سایت منبع

تهران| وزارت خارجه چالش کم‌آبی را به فرصت گسترش دیپلماسی آب‌محور تبدیل می‌کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تهران| وزارت خارجه چالش کم‌آبی را به فرصت گسترش دیپلماسی آب‌محور تبدیل می‌کند
رئیس اداره دیپلماسی آب وزارت امور خارجه با اشاره به ضرورت تبدیل بحران آب به فرصت گفت: وزارت امور خارجه چالش کم‌آبی را فرصتی برای گسترش دیپلماسی آب‌محور در عرصه‌های مختلف می‌داند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، جلال کلانتری در نخستین همایش آینده‌پژوهی صنعت آب و فاضلاب کشور که با مشارکت انجمن آمایش سرزمین ایران برگزار شد با اشاره به تقارن برگزاری جلسه با اقدامات کارگروه ملی سازگاری اظهار داشت: در کارگروه ملی سازگاری که در اسفند 96 ایجاده شده احیای ظرفیت‌های زیست‌محیطی و اصلاح نگرش‌های نادرست گذشته در دستورکار قرار گرفته تا به تغییر دیدگاه‌ها منجر شود و زمینه مشارکت ذی‎‌نفعان را در برنامه‌ها به ارمغان آورد.

وی بیان کرد: مفاهیم و سیاست‌های فرآیند سازگاری باید به گفتمان نخست کشور در حوزه آب و انرژی تبدیل شود تا بتوانیم به موفقیت برسیم چرا که گذر از شرایط ناپایدار به پایدار در حوزه آب نیاز به گذر از دیدگاه‌های اقتصادمحور به محیط زیست‌محور دارد که در این راستا در حوزه کشاورزی و صنعت آمایش آب‌محور ضروری به نظر می‌رسد تا خروجی آن به توزیع متوازن منابع آبی سامان بخشد.آب‌های پاییز پربارش را با آبخیزداری مهار کنیمتهران| پروژه کنترل و پخش سیلاب سنگتراشان ری آبخوان‌های دشت ورامین را تغذیه می‌کند

رئیس اداره دیپلماسی آب وزارت امور خارجه ادامه داد: هم‌افزایی در نگاه فرابخشی به آب منطبق با سیاست‌های کشور و جذب و جلب مشارکت ذی‌نفعان در بخش‌های اجرایی به تغییر الگوی مصرف آب کمک می‌کند به علاوه تغییر ذهنیت‌های غلط در حوزه آب ضروری است و باید برنامه‌های آب‌محور از رهگذر آموزش مردم و مسئولان فراهم شود چرا که تا ارزش و اهمیت آب درک نشود و کمبود آب به عنوان خطر جبران‌ناپذیر در نظر گرفته نشود برنامه‌های آب‌محور به درستی پیش نمی‌رود.

کلانتری در مورد آینده‌پژوهی حوزه آب گفت: آینده‌پژوهی آب به عنوان کالای اقتصادی و معرفی نقش فزاینده آن در آینده کشور و ارزش‌گذاری در نظام تخصیص آب اهمیت زیادی دارد زمانی دورنمای روشنی در این زمینه به دست می‌آید که اصلاح نظام تعرفه‌گذاری آب منطبق با عدالت اجتماعی تبیین شود.

وی با بیان اینکه کمک به سازگاری در شرایط کم آبی و تعادل اکولوژیک از طریق اصلاح الگوی مصرف به ویژه در بخش کشاورزی ضروری است خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه به چالش کم‌آبی توجه جدی دارد چرا که آب می‌تواند فرصتی برای گسترش دیپلماسی آب‌محور در عرصه‌های مختلف باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

همراهی مردم شرط لازم برای مدیریت منابع آبی است

مهرخبرگزاری مهر
همراهی مردم شرط لازم برای مدیریت منابع آبی است
هشترود- فرماندار هشترود گفت: همراهی مردم شرط لازم برای مدیریت منابع آبی است.

به گزارش خبرنگار مهر، امین امینیان صبح امروز چهارشنبه در کارگروه آموزشی پیمانکاران آبدار در محل فرمانداری با اشاره به اینکه کشور ما یکی ازکشورهای خشک و نیمه خشک محسوب می شود، بیان داشت: هر امروزی که به عنوان آینده دیروز بر مردمان این سرزمین می گذرد وضع مربوط به آب بدتر و بدتر می شود در سال های اخیر بدلیل استفاده بی رویه از منابع آبی روند کمبود آب را به عینه همه مشاهده می‌کنیم نیاز به مدرک و سند ندارد بطوریکه به گزارش کارشناسان در حال حاضر بسیاری از سفره های زیرزمینی آبی کشور در حال خشک شدن و نابودی هستند و این مسئله یک هشدار برای ما تلقی می شود.

وی اظهار داشت: ۴۰ سال قبل سرانه آب در سال ۸۶۰۰ مترمکعب بود و در حال حاضر این رقم به ۱۷۰۰ مترمکعب کاهش پیدا کرده است و در برخی استان ها این رقم حتی به ۵۰۰ مترمکعب می رسد، در بیش از ۶۰۰ روستای کشور در حال حاضر با تانکر آب رسانی صورت می گیرد.

وی گفت: طبق آمار پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۵ سرانه آبی در کشور به ۷۷۶ تا ۸۶۰ مترمکعب کاهش یابد این در حالی است که طبق اعلام سازمان ملل شاخص جهانی ۲۰۰۰ مترمکعب بوده اگر کمتر از این رقم باشد کشور از نظر آب بحران زده تلقی می شود.

فرماندار هشترود با بیان اینکه نزدیک به ۹۰ درصد مصرف آب در حوزه کشاورزی و حدود ۸ درصد در شرب و ۲ درصد در صنعت است، گفت: نیازمند برنامه ریزی منسجم و جامع در این حوزها هستیم برای مدیریت هر چه بهتر آب شرب درکشور دولت  اعتبارات قابل توجه ملی و استانی همچنین از صندوق توسعه ملی بمنظور ایجاد زیرساخت های لازم در قالب شبکه گذاری، ایجاد مخزن، خطوط انتقال و منابعی که آب را تامین می کنند لحاظ شده است اما این ها به تنهایی کافی نیست و در کنار برنامه هایی که دولت و نظام پیاده می کنند همراهی مردم شرط لازم مدیریت منابع آبی کشور است.

وی گفت: اما متاسفانه در بیشتر مواقع دیده می شود که ما عمق فاجعه کم آبی را که می تواند به نابودی محیط زیست و نهایتا نابودی حیات آدمی منجر شود را درک نکرده ایم، حتی بلحاظ تاریخی و فرهنگی نگاه ما به آب بسیار نادرست است چرا که ما هرچه را که ارزان قیمت باشد و بی ارزش می گوییم به قیمت آب است.   این در حالیست امروز آب زندگی است و نجات آب نجات زندگی است را خوب درک نکرده ایم.

امینیان گفت: تغییر نگاه باید نسبت به گذشته صورت پذیرد، در تخصیص منابع آب اولویت ها را باید در نظر گرفت. درجایی که آب برای آشامیدن نیست احداث باغات چه مفهومی دارد؟ برخی محصولات توجیه اقتصادی برای کشور ندارد و می شود آن ها را از خارج از کشور تامین کرد ولی موجب نابودی منابع آبی نشد.

خواندن خبر در سایت منبع

برداشت بی رویه صنایع از منابع آب زیرزمینی شازند باید متوقف شود

مهرخبرگزاری مهر
برداشت بی رویه صنایع از منابع آب زیرزمینی شازند باید متوقف شود
شازند- فرماندار شهرستان شازند گفت: برداشت بی رویه از منابع آبی در شازند به ویژه از سوی بخش صنعت این شهرستان، منابع طبیعی، محیط زیست و سلامت مردم را با مخاطره جدی مواجه کرده است.

مصطفی عرب در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: استفاده از پساب در شهرستان شازند از راهکارهایی است که می‌تواند در موضوع کمبود منابع آب موثر واقع شود.

وی افزود: از جمله کارهایی که در این ارتباط در دستور کار قرار دارد، تصفیه خروجی فاضلاب ها است. همچنین استفاده از پساب های شهر مهاجران نیز در آینده نزدیک در برنامه قرار دارد تا بتوان از این طریق آب مورد نیاز صنایع شازند را تامین کرد.

فرماندار شهرستان شازند ادامه داد: اجرای این طرح موجب می‌شود تا برداشت آب مورد نیاز صنایع از منابع آب زیر زمینی شازند محدود شود.

عرب در مورد حفظ گونه‌های نادر در منطقه شازند اظهار داشت: مناطق مختلف شازند به ویژه روستاها از طبیعت بکر، منابع ارزشمند طبیعی و گونه‌های نادر گیاهی برخوردار است که سلامت اهالی را به همراه دارد و از سوی دیگر می‌تواند به عنوان مناطق گردشگری مطرح شود.

فرماندار شهرستان شازند بیان داشت: باید هم از سوی مسئولان و هم توسط مردم و نهادهای مردمی به حفظ این منابع خدادادی توجه ویژه شود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه کشاورزی نیز برای صرفه جویی در منابع آب‌ زیرزمینی باید تغییر الگوی کشت مد نظر کشاورزان قرار بگیرد و کشت هایی که آب بر است و از طرف دیگر بهره وری بالایی ندارد، باید تغییر کند.

عرب اظهار داشت: در این راستا کشت های کم آب بر همچون گیاهان دارویی و کشت گل محمدی در چند منطقه شازند آغاز شده است.

فرماندار شهرستان شازند در مورد صنایع آلاینده در شازند بیان داشت: صنایع باید به سمت  تبدیل شدن به صنعت سبز بروند تا شاهد آب، هوا و خاک پاک در منطقه سرسبز و بکر شازند باشیم.

وی ادامه داد: مشکلات محیط زیستی برخی صنایع همچون پتروشیمی پابرجا است، به ویژه در حوزه آب که برداشت‌های بی‌رویه انجام می‌شود و در این زمینه باید اقدام اصولی انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

توسعه گلخانه ها برنامه راهبردی برای مدیریت آب در ایران

ایرناخبرگزاری ایرنا
توسعه گلخانه ها برنامه راهبردی برای مدیریت آب در ایران
کرج-ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به بحران آب درکشور، توسعه کشت گلخانه ای به عنوان مهم ترین روش برای تنظیم و مدیریت مصرف آب، افزایش تولید محصولات کشاورزی و اشتغال پایدار در اولویت قرار گرفته است.

محمدعلی طهماسبی روز چهارشنبه در حاشیه کارگاه آموزشی «توسعه باغات دیم در اراضی شیبدار» در مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)مشکین دشت فردیس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کمبود آب در ایران ایجاب می کند که کشاورزی به سمت کشت گلخانه ای هدایت شود و این مهم از برنامه های اولویت دار وزارت جهاد کشاورزی است.

وی ادامه داد: چهار فصل بودن کشور این زمینه را به وجود آورده تا توسعه کشت گلخانه ای به عنوان راهبرد اساسی مورد توجه برنامه ریزان قرار گیرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت:استفاده از روش گلخانه ای، 80 درصد در مصرف آب صرفه جویی دارد.

طهماسبی ، سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای کشور را 14 هزار هکتار اعلام کرد و گفت: تا پایان امسال سه هزار هکتار به این اراضی افزوده می شود.

وی اظهار داشت: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری میزان برداشت محصول از گلخانه های کشور به سه میلیون تن برسد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: طبق برنامه ریزی طی 10 سال آینده سطح اراضی گلخانه ای کشور به 58 هزار هکتار افزایش می یابد.

طهماسبی گفت: برای صرفه جویی در مصرف آب، وزارت جهاد کشاورزی طرح توسعه آبیاری تحت فشار را در دستور کار قرار داده که در اجرای این طرح 85 درصد یارانه برای کشاورزان پیش بینی شده است.

وی افزود: اجرای طرح های زیربنایی مانند زهکشی، تسطیح و ساماندهی اراضی، مصرف آب را کاهش می دهد و میزان برداشت محصول را بالا می برد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ، کشت نشایی را در کاهش مصرف آب موثر دانست و گفت: اکنون کشت پنبه، سبزی، صیفی و ذرت در گلخانه ها شروع شده و این مهم می تواند به بهبود تولید کشور کمک کند.

کارگاه آموزشی «توسعه باغ دیم در اراضی شیبدار» از روز گذشته در مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)واقع در مشکین دشت فردیس استان البرز آغاز شده و عصر امروز پایان می یابد.

7413/ 6155

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تشدید بحران بیکاری در ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
بر اساس گزارش مرکز امار ایتالیا، رشد اقتصادی این کشور در سال جاری میلادی از یک و سه دهم درصد پیش بینی شده به ۳ دهم درصد کاهش خواهد یافت. وینچنتسو بوچا، رئیس کنقدراسیون صنایع ایتالیا در جمع صاحبان صنایع و شرکت‌های بزرگ ایتالیایی گفت: «ما نیاز به تدابیر فوری دولت برای رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری داریم. رشد اقتصادی تقریبا به صفر رسیده است و این مسئله وضع بدهی‌های عمومی دولت را وخیم‌تر خواهد کرد» در همین حال ایتالیا با بدهی دولتی بیش از دو هزار و سیصد و چهل میلیارد یورو، بعد از یونان بدهکارترین کشور عضو منطقه یورو به شمار می‌رود. که این امر پیامدهای منفی قابل توجهی بر روی اقتصاد ایتالیا داشته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
کارمند اداری خانممجرد و جوان بین ۲۰ تا ۳۴ سالهبسیار خوشرو و خوش اخلاق با ظاهر مناسببا روابط عمومی و فن بیان بسیار قویآشنا به کامپیوتر و بدون حاشیهجهت کار در موسسه و امور ثبت نام هابا حقوق و مزایای عالیدر محیطی آرام, امن، فرهنگی, هنری و در فضایی کاملا شاد و موسیقاییشعبه ۱: میدان ونک _ نبش گاندی شمالی _ پلاک ۲شعبه ۲: انتهای پاسداران _ ابتدای اقدسیهمتقاضیان واجد شرایط که دقیقا از شرایط فوق برخوردار می‌باشند حتما به همراه کارت ملی و اصل شناسنامه از ساعت ۱۴ الی ۲۰ به آدرس زیر مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن‌های زیر تماس حاصل نمایند. بدیهی است افراد مورد نظر در صورت تفاهم و توافق فورا و بلافاصله استخدام خواهند شد. تلفن: ۰۲۱۸۸۸۷۰۸۶۶تلفن: ۰۲۱۸۸۸۷۰۸۶۷آدرس: میدان ونک _ نبش گاندی شمالی_ پلاک ۲ طبقه سوم موسسه فرهنگی و هنری نی نوا

آخرین وضعیت بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ شاخص بورس تهران هفته گذشته با رشد ۴۱۵۰ واحدی بر روی رقم ۲۱۵۱۶۸ واحد ایستاد و به کار خود پایان داد و سکه تمام بهار آزادی با افت قیمت ۳۰۰ هزار تومانی مواجه شد و بازار ارز نیز افت قیمت را تجربه کرد؛ همچنین بانک مرکزی برای صادرکنندگان تسهیلات جدیدی صادر کرد.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جواد جاویدنیا در برنامه گزارش هفتگی شبکه اول سیما که با موضوع علل بی ضابطه بودن قیمت گذاری‌ها در نرم افزار‌های درج آگهی و نقش این نرم افزار‌ها در جهش قیمت‌های بازار مسکن و خودرو پخش شد، افزود: فضای مجازی تاثیری تعیین کننده در مباحث اقتصادی ندارد، اما اگر مرجعی برای تعیین قیمت داشته باشیم فعالیت آن‌ها از طریق نرم افزار قابل کنترل است. وی گفت: اگر چنین مرجعی وجود داشته باشد به فلان نرم افزار می‌توانیم اعلام کنیم که مکلفند از قیمت‌های کارشناسی فلان مرجع استفاده کنند و آن زمان دیگر نرم افزار خارج از این مسیر حرکت نخواهد کرد و به راحتی کنترل قیمت نیز از این طریق اعمال می‌شود. جاویدنیا افزود: نبود قیمت گذاری و سوء استفاده برخی نرم افزار‌های خارجی از نبود کنترل، بستر‌هایی است که موجب اشکال در مسایل اقتصادی می‌شود و اگر این بستر‌ها از بین نرود چه این نرم افزار‌ها باشند و چه نباشند می‌توانند به افزایش قیمت‌ها دامن بزنند و وقتی نرم افزار‌ها وجود داشته باشند در کنار این شرایط ترکیب می‌شوند و تسهیلات بیشتری فراهم می‌شود که به این قیمت‌ها دامن زده شود. وی با اشاره به اینکه برخورد با افراد و گروه‌هایی که غیرواقعی فعالیت داشتند و قیمت‌ها را بالا بردند در دستورکار دادستانی کل است، گفت: پرونده‌هایی در این خصوص تشکیل شده است. معاون دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این افراد به جایی وصل بودند و ماموریتی برای به هم ریختن بازار داشتند؟ افزود: عده‌ای سازمان دهی شده این کار را انجام می‌دادند و این برای ما محرز شد، اما اینکه انگیزه آن‌ها صرفا مالی و یا انگیزه‌های جنگ اقتصادی بوده است در جریان رسیدگی به پرونده‌ها مشخص می‌شود. جاویدنیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ممنوع بودن درج قیمت در این سایت‌ها تا چه زمانی ادامه دارد؟ گفت: باید مرجع مشخصی برای تعیین قیمت درنظر گرفته شود و در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهیم بود و باید هرچه سریع‌تر این مرجع تشکیل شود چراکه این سایت‌ها مراجع شناخته شده‌ای برای تعیین قیمت‌ها هستند و اگر این امر به سرعت انجام نشود قیمت گذاری‌ها زیرزمینی می‌شود و به گروه‌های متفرقه‌ای می‌رود که آنجا ضررش برای جامعه بیشتر است. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هم اکنون چه کسی متولی فضای مجازی است؟ افزود: درخصوص سیاست گذاری کلان این مسئولیت برعهده مرکز ملی فضای مجازی و در سطح زیرساخت و خدمات پایه‌ای به عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در سطح امنیت و مسایلی از این دست به عهده نیروی انتظامی و بقیه ضابطان و در سطح رسیدگی به تخلفات به عهده دستگاه قضایی است. جاویدنیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این دستگاه‌ها باهم هماهنگ هستند؟ گفت: سعی می‌شود هماهنگی وجود داشته باشد و هر کسی کار خود را به درستی انجام دهد، اما قطعا نواقصی وجود دارد و باتوجه به گستردگی فضای مجازی نمی‌توانیم بگوییم صددرصد همه چیز در جای خودش است. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هم اکنون فضای مجازی در چه وضعی است؟ افزود: برخی افراد در این فضا بزه دیده می‌شوند که باید به درخواست‌ها و شکایاتشان رسیدگی شود، اما در این زمینه و در بحث تامین امنیت و پیشگیری از وقوع جرم همه وظایف از حیث مسایل اجرایی به عهده دستگاه قضایی نیست و باید هماهنگی‌ها صورت گیرد و زیرساخت‌ها انجام شود. معاون دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بیشترین پرونده‌های مربوط به فضای مجازی مربوط به چه جرایمی است؟ گفت: از نظر آماری بیشترین پرونده‌ها مربوط به کلاهبرداری رایانه‌ای و در سطح بعد مربوط به مسایل غیراخلاقی است و ما در بحث جرایم فضای مجازی با افزایش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی مواجهیم.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وزیر صنعت، معدن و تجارت در تداوم اجرای اولویت‌های این وزارتخانه در سال رونق تولید در ابلاغی خطاب به فرشاد مقیمی معاون امور صنایع و مسئول پروژه‌های ساخت داخل وزارت صمت بر ایجاد نمایشگاه قطعات وارداتی شرکت‌های بزرگ و فعال و دعوت از صنعتگران و قطعه سازان برای ساخت داخلی کردن این قطعات تاکید کرد. رضا رحمانی در این ابلاغ آورده است: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در سال رونق تولید ضرورت دارد به تمامی شرکت‌های فعال و بزرگ از جمله شرکت‌های ایران خودرو، سایپا، فولاد مبارکه، ذوب آهن، تراکتورسازی تبریز، آلومینیوم سازان، شرکت ملی مس، گل گهر، چادرملو، سنگان، ایزوایکو، تولیدکنندگان سیمان، نیروگاه‌های صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، گروه مهنا و … ابلاغ شود که نسبت به ایجاد نمایشگاه قطعات و ملزومات وارداتی مورد نیاز خود اقدام کرده و با فراخوان عمومی از تمام صنعتگران و قطعه سازان برای ساخت داخلی کردن آن دعوت کنند. وی در این ابلاغ تاکید کرد: این نمایشگاه‌ها تا زمان داخلی سازی قطعات مورد نیاز باید ادامه داشته و گزارش ماهانه از عملکرد و نتایج این موضوع ارائه شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین تصریح کرد: مرکز ساخت داخل این وزارتخانه مسئولیت پیگیری و اجرای صحیح این موضوع را به عهده داشته و مکلف است نتایج را به اطلاع عموم مردم شریف ایران اسلامی برسانند. وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشتر تعمیق ساخت داخل را در کنار حفظ وضعیت تولید و اشتغال موجود و حرکت به سمت رونق تولید از اولویت‌های مهم این وزارتخانه در سال ۱۳۹۸ اعلام کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
نحوه کار به این گونه است که مشاوران املاکی که تایید شده هستند و اجازه صدور کد رهگیری دارند اجازه دارند تا زمانی که معامله شکل می‌گیرد مشخصات فیزیکی ملک را در سامانه ثبت کنند. در حال مطالعه برای استفاده از تقویت ظرفیت‌های تشویقی هستیم. عقب ماندگی تولید، بازار تقاضا را بالا برده است و بازار عرضه ضعیف است. وزارت راه و شهرسازی تکلیف دارد تا بازار عرضه را تقویت کند. وی یادآور شد: با همت وزارت راه و شهرسازی، بالغ بر ۴۵۰ هزار واحد مسکن مهر امسال به اتمام می‌رسند و احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در برنامه تولید است. تصورم بر این است که اگر عرضه را تقویت کنیم بازار مسکن تا حد قابل ملاحظه‌ای متعادل خواهد شد.

اخبار بیشتر