1. خبری
  2. اقتصادی
پوشش خبری

سخنان ظریف، موضع دولت است

اتفاقی عجیب در کمیسیون امنیت ملی/ ظریف به کمیسیون رفت سوال کننده جلسه را ترک کرد!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
اتفاقی عجیب در کمیسیون امنیت ملی/ ظریف به کمیسیون رفت سوال کننده جلسه را ترک کرد!

علیرضا رحیمی، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره جزئیات برگزاری جلسه مشترک این کمیسیون با محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه درباره موضوع پولشویی، توضیح می‌دهد: یکشنبه گذشته، جلسه‌ای درباره CFT داشتیم که در انتهای آن، آقای وزیر در کمیسیون حاضر شدند، اما از آنجایی که سؤال کننده جلسه را ترک کرد، رئیس هم تصمیم گرفتند جلسه پاسخگویی به زمان دیگری موکول شود.  وی درباره اینکه برآیند کلی کمیسیون امنیت ملی نسبت به این موضوع چیست، تصریح می‌کند: صحبت یا گفت‌و‌گوی خاصی به‌جز اظهارنظرهای شخصی در مخالفت یا موافقت با آن صورت نگرفته است.  اخیراً، ظریف در گفت‌وگو با خبرآنلاین گفته بود«پولشویی در کشور یک واقعیت است» و کسانی که از منافع آن بهره می‌برند، هزینه زیادی را صرف جوسازی علیه تصویب قانون مبارزه با پولشویی کرده‌اند. البته این اظهارات، واکنش منفی بسیاری از چهره‌های اصولگرای مجلس را به‌دنبال داشت. حشمت‌الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی نیز هفته گذشته، از حضور ظریف در کمیسیون امنیت، برای پاسخگویی به سؤال یکی از نمایندگان در این باره خبر داد.

خواندن خبر در سایت منبع

نمی‌توانم سخنگوی دولت باشم/ موضع ظریف، موضع دولت است

فارسخبرگزاری فارس
نمی‌توانم سخنگوی دولت باشم/ موضع ظریف، موضع دولت است

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه نشست هیأت وزیران که پیش از ظهر امروز برگزار شد در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤالی پیرامون احتمال انتخابش به عنوان سخنگوی دولت، اظهار داشت: قطعاً من نمی‌توانم این کار را کنم چون ما اعتقاد داریم که سخنگو باید این طور نباید باشد که صرفاً چیزی را که می‌پرسند بدون مطالعه قبلی پاسخ دهد. 

وی افزود: ما هم برای سؤال خبرنگاران و رسانه‌ها ارزش قائل هستیم و هم برای مردم عزیزمان که باید اطلاعات پخته، به موقع و دقیق به دستشان برسد. سخنگو حتماً باید از یکی از اعضای دولت باشد که بتواند برای این کار وقت بگذارد. 

واعظی در پاسخ به سؤال دیگری پیرامون اظهارنظر اخیر محمدجواد ظریف پیرامون وجود پولشویی در کشور اظهار داشت: کسانی که نوار صحبت‌های ظریف را شنیده‌اند، صحبت‌های ایشان هیچ نقصی ندارد و موضع ایشان کاملاً درست است و این موضع آقای ظریف نیست بلکه موضع دولت است. به این معنا که دولت به دنبال شفافیت و مبارزه با فساد است و آنچه که آقای ظریف مطرح کرد بحث مبارزه با فساد و پولشویی است.

وی با اشاره به مصداق‌هایی از پولشویی که برای دولت اهمیت دارد گفت: ما همواره با اینکه مواد مخدر وارد کشور شود مخالفیم و مواد مخدر به خاطر پولش وارد کشور می‌شود چرا ما با قاچاق مخالف هستیم به خاطر پولش است. چرا ما با خیلی از اقدامات غیرقانونی اقتصادی مخالف هستیم؟ به خاطر پولش است. وقتی همه اینها را کنار هم قرار می‌دهید یک ترمی به نام پولشویی است که معنای آن قاچاق، ورود مشروبات الکلی، ورود مواد مخدر و هر کار دیگر.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دولت با این مسائل مخالف است و وزیر امور خارجه لزوم مخالفت با این کار را اعلام کرده است تصریح کرد: ایشان هیچ نهاد و ارگانی و بخشی را متهم نکرده است بلکه با کار پولشویی در ایران مخالفت کرده است. ایشان می‌گویند که اجازه دهید بحث قانون پولشویی جای خود را باز کند و من متأسفم که با موضع درستی که آقای ظریف گرفت به دلیل خصومتی که عده‌ای به خاطر برخی اقدامات ایشان دارند آقای ظریف را به این شکل مورد هجمه قرار دادند. در کشور نباید با خدمتگزاران برخوردهای این گونه انجام دهیم و اجازه دهیم که خدمت کنند.

واعظی افزود: نقد جای خود را دارد و اینکه هر چیزی را به هر مسئولی بگویند کار درستی نیست. 

ادامه دارد ...

خواندن خبر در سایت منبع

سخنان ظریف، موضع دولت است

ایرناخبرگزاری ایرنا
سخنان ظریف، موضع دولت است

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمود واعظی روز چهارشنبه در پایان جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: نوار سخنان ظریف را شنیدم، این صحبت ها نقصی ندارد و موضع وی کاملا درست است.

وی افزود: این موضع تنها مختص به وزیر امور خارجه نیست بلکه موضع دولت است

این خبر در حال تکمیل است.

سیام**9314**1535

خواندن خبر در سایت منبع

طرح استیضاح ظریف به ۱۵ امضا رسید

تسنیمخبرگزاری تسنیم
طرح استیضاح ظریف به ۱۵ امضا رسید

محمد جواد ابطحی، نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه طرح استیضاح محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه در مجلس تدوین شده است،گفت: نمایندگان امروز در حال امضا کردن این طرح بودند.

وی با بیان اینکه بنده نیز این طرح استیضاح را امضا کردم، ادامه داد: در ابتدای جمع آوری امضا 15 نماینده این طرح را امضا کرده بودند.آخرین اقدامات اروپا درباره ثبت SPV از زبان ظریفاستیضاح "ظریف" در مجلس کلید خوردظریف و وزیر خارجه انگلیس دیدار کردنداختصاصی: شکایت نمایندگان از ظریف/ وزیرخارجه تا 48 ساعت دیگر استیضاح می‌شود؟

نماینده خمینی شهر در مجلس تصریح کرد: انتظار می‌رود این طرح با استقبال خوبی از سوی نمایندگان مواجه شود.

ابطحی افزود: پس از جمع‌آوری امضا برای این طرح آن را تقدیم هیئت رئیسه مجلس خواهیم کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه هر مابه التفاوت ای که از بحث تغییر قیمت ارز از ابتدای سال حاصل شود به مردم اختصاص می‌یابد، اظهار داشت: حدود ۱۴ میلیارد دلار ارز به کالاهای اساسی اختصاص یافته که مبلغ ریالی آن حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان می‌شود و دولت حاضر شده این مابه‌التفاوت را از واردکنندگان و تولیدکنندگان دریافت نکند به شرط اینکه قیمت کالاها نیز افزایش نیابد. *کلیه مابه التفاوت نرخ ارز در سال آینده به مردم بازگردانده می‌شودرئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اقدام دیگر دولت برای حمایت از سفره مردم و عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی موضوع مابه التفاوت ارز پتروشیمی‌ها بود، افزود: تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از مابه‌التفاوت به صورت بسته کمک‌های ۲۰۰ هزار تومانی توزیع و به حدود ۱۶ میلیون خانوار و پنجاه میلیون نفر بسته‌های ۲۰۰ هزار تومانی جبرانی پرداخت شده است. این عضو کابینه دولت دوازدهم، تصریح کرد: سال آینده هر مابه التفاوتی از نرخ ارز برای دولت حاصل شود تمام آن به مردم بازگردانده می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
برومند چهار آیین مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری با کاهش ۳۰۰ تومانی، ۱۰ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ ۱۶ هزار تومان است. اعتمادآنلاین|‌ برومند چهار آیین مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، از کاهش ۳۰۰ تومانی نرخ مرغ از ابتدای هفته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان است. وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد قیمت تمام شده تولید را ذرت، سویا و جوجه یکروزه تشکیل می‌دهد، افزود: با توجه به آنکه نرخ نهاده‌های تولید در قیمت مرغ تاثیر گذار است، از این رو مدیریت بازار نهاده‌های دامی تاثیر بسزایی در کنترل قیمت مرغ دارد. چهار آیین قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۱۰ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ را ۱۵ هزار و ۵۰۰ تا ۱۶ هزار تومان اعلام کرد. مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی تصریح کرد: با توجه به جوجه ریزی مناسب واحد‌های تولیدی، کمبودی در عرضه مرغ شب عید وجود ندارد و در صورت مدیریت بازار نهاده‌های تولید، قیمت مرغ نوسانی نخواهد داشت.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: مردم پایین‌دست جامعه و قشر فقیر در دوران کنونی از وضعیت اقتصادی کنونی ناراضی بوده و از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند، بنابراین لازم است افراد متمکن به نیازمندان کمک کرده و دست آن‌ها را بگیرند. استاد حوزه علمیه قم وظایف دولت در برابر مردم را مورداشاره قرار داد و تأکید کرد: مدیران باید با برنامه‌ریزی‌ها به دنبال کاهش مشکلات بوده و مردم نیز با استقامت در برابر توطئه افکنی‌ها و دسیسه‌های دشمن آینده در کاهش مشکلات کشور کمک کنند. فلاح زاده تدبر در قرآن و تلاوت آن را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: خواندن قرآن مقدمه تدبر درآیات این کتاب آسمانی بوده و از اجر و پاداش فراوانی برخوردار است و حتی اگر خواندن آن بدون تدبر هم باشد دارای ثواب است. وی با اشاره به پیام امام خمینی (ره) در سال ۶۷ تحت عنوان منشور روحانیت گفت: این منشور کهنه شدنی نبوده و باید این کتاب جزو متون درسی حوزه قرار بگیرد، همچنین بر اساس این منشور همراهی روحانیون با محرومان جزو وظایف آن‌ها است. رئیس موسسه موضوع شناسی احکام فقهی حوزه علمیه قم در پایان ضمن عرض تسلیت ارتحال آیت‌الله مؤمن از اعضای فقهای شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: سطح زندگی این روحانی مؤمن و ساده‌زیست پس از پیروزی انقلاب اسلامی تغییری نکرد و همواره در خدمت اسلام و مسلمین بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
گلدمنساکس در یادداشتی به مشتریان، پیش‌بینی خود از میانگین سطح تولید ۲۰۱۹ اوپک را از ۳۱٫۹ میلیون بشکه در روز به ۳۱٫۱ میلیون بشکه در روز کاهش داد. اما افزایش تولید نفت خام آمریکا همچنان ادامه دارد و رشد قیمت‌های نفت را محدود کرده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که در هفته اخیر، میزان تولید نفت آمریکا به رکورد ۱۲ میلیون بشکه در روز رسیده است. آمریکا اولین کشوری در تاریخ است که تولید نفت خام آن از ۱۲ میلیون بشکه در روز فراتر رفته است. این هفته صادرات نفت آمریکا به رکورد ۳٫۶ میلیون بشکه در روز رسید و تا پایان سال به ۴٫۶ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حجت‌الاسلام سیروس حکمتی‌نیک در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یاسوج اظهار داشت: مردم از گرانی‌ها در بازار نگران‌اند و باید برای کنترل بازار کاری کرد و بیش از پیش نظارت‌ها تشدید شود. وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام نوروز و خرید مایحتاج مردم از بازار عنوان کرد: ضروری است مسئولان و متولیان امر قاطعانه با اخلال گران بازار و محتکران کالاهای اساسی مورد نیاز مردم بدون هیچ گونه اغماضی برخورد کنند. وی تاکید کرد: جوانان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری بودند و باید شرایط را برای حضور جوانان در عرصه‌های مختلف مدیریتی فراهم کنیم. حکمتی‌نیک با اشاره توصیه‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در زمینه استفاده از استعدادهای بالای انسانی ادامه داد: همچنین رهبر فرزانه انقلاب خواستار سامان دادن به مسائل اقتصادی شده‌اند که باید این موارد به عنوان یک منشور با هدف برطرف کردن مشکلات در دستور کار مدیران قرار گیرد. انتهای پیام/ش

اخبار بیشتر