1. خبری
  2. سلامت
پوشش خبری

جزئیات کمبود تجهیزات پزشکی

تفاهم وزارت بهداشت و سازمان استاندارد برای جلوگیری از کمبود تجهیزات پزشکی

ایسناخبرگزاری ایسنا
تفاهم وزارت بهداشت و سازمان استاندارد برای جلوگیری از کمبود تجهیزات پزشکی

به گزارش ایسنا، دکتر رضا مسائلی - مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای مقابله موثر با تحریم های ظالمانه آمریکا علیه جمهوی اسلامی ایران و به منظور جلوگیری از کمبودهای احتمالی و همچنین تعیین تکلیف برخی از تجهیزات پزشکی مشمول استاندارد اجباری که در گمرکات کشور رسوب کرده‌اند، تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد ایران منعقد شد. بنابر اعلام وبدا، وی افزود: این تفاهم نامه در ارتباط با تجهیزات و ملزومات پزشکی دارای سابقه مثبت کیفی و مورد تایید وزارت بهداشت بوده و تاییدیه صادره از سوی وزارت بهداشت به عنوان تاییدیه سازمان ملی استاندارد نیز تلقی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

تعیین تکلیف تجهیزات پزشکی که در گمرک خاک می خورند

مهرخبرگزاری مهر
تعیین تکلیف تجهیزات پزشکی که در گمرک خاک می خورند

به گزارش خبرگزاری مهر، تفاهمنامه همکاری بین وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص قبول تاییدیه تجهیزات و ملزومات پزشکی دارای سابقه مثبت کیفی و مورد تایید وزارت بهداشت برای استاندارد اجباری منعقد شد.

رضا مسائلی، مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: در راستای مقابله موثر با تحریم های ظالمانه آمریکا علیه جمهوی اسلامی ایران و به منظور جلوگیری از کمبودهای احتمالی و همچنین تعیین تکلیف برخی از تجهیزات پزشکی مشمول استاندارد اجباری که در گمرکات کشور رسوب کرده اند، تفاهمنامه همکاری بین وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد ایران منعقد شد.

وی افزود: این تفاهم نامه در ارتباط با تجهیزات و ملزومات پزشکی دارای سابقه مثبت کیفی و مورد تایید وزارت بهداشت بوده و تاییدیه صادره از سوی وزارت بهداشت به عنوان تاییدیه سازمان ملی استاندارد نیز تلقی می شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
به گفته قائم مقام وزیر بهداشت، هزینه‌های کمرشکن درمان بیماری وقتی است که افراد ۴۰ درصد از درآمد خود را صرف هزینه‌های درمانی کنند و ۲٫۲ درصد مردم دچار هزینه‌های کمرشکن درمانی می‌شوند. دکتر ظفرقندی با اشاره به اهمیت رابط پزشک و بیمار که اساس کار طبابت است، خاطرنشان کرد: سرمایه‌های اجتماعی نظیر دکتر ملک حسینی را باید به نسل جوان و جامعه شناساند. وی در ادامه با اشاره به تلاشهای اثرگذار و نگاه کارشناسی دکتر اکبری در حوزه درمان سرطان‌ها تاکید کرد: در حوزه درمان سرطان باید کارهای کلان انجام داد که این کارها می‌تواند یک جمعیت را نجات دهد. متاسفانه ابتلا به سرطان در حال افزایش است و شاهد افزایش ۲۸ درصدی شیوع ابتلا به سرطان از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ هستیم. در ادامه مراسم دکتر شهریور - فرماندار شمیرانات- نیز ضمن با اشاره به ویژگیهای بارز شخیصتی دکتر ملک حسینی از تلاشها و زحمات این استاد برجسته قدردانی کرد و وی را الگویی بی بدیل برای جوانان برشمرد.
رکنارکنا9 ساعت قبل
ﺗﻌﺎﺩﻝ ﺑﻪ معنی ﻣﺼﺮﻑ ﻣﻘﺎﺩﻳﺮ ﻛﺎفی ﺍﺯ ﻣﻮﺍﺩ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻴﺎﺯ ﺑﺮﺍی ﺣﻔﻆ ﺳﻼﻣﺖ ﺑﺪﻥ ﺍﺳﺖ؛ افراد باید در رژیم غذایی خود انواع مواد غذایی را داشته باشند تا ویتامین‌های مختلف را دریافت کند؛ در این بین ﺗﻨﻮﻉ در رژیم غذایی ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎی ﻣﺼﺮﻑ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻣﻮﺍﺩ ﻏﺬﺍیی است ﻛﻪ ﺩﺭ پنج ﮔﺮﻭه اصلی ﻏﺬﺍیی ﻣﻌﺮفی ﺷﺪهﺍﻧﺪ. اگر افراد در رژیم غذایی خود این پنج گروه را جای ندهند دچار کمبود مواد مغذی خواهند شد، ﻣﺼﺮﻑ ﺑﻴﺶ ﺍﺯ ﺍﻧﺪﺍﺯه آن‌ها هم ﺳﺒﺐ ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﻭﺯﻥ، ﭼﺎقی ﻭ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﻧﺎشی ﺍﺯ آﻥ میﺷﻮﺩ. ارغوانی با بیان اینکه بیماران مبتلا به سرطان سینه باید ﺍﺯ ﻏﻼﺕ ﻛﺎﻣﻞ (ﺳﺒﻮﺱ ﺩﺍﺭ) ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻧﺎﻥ سنگک استفاده ﻛﻨﻨﺪ، گفت: مواد سبوس‌دار برای بیماران سرطانی فواید زیادی دارد که باید در رژیم غذایی خود بگنجانند؛ ﺭﻭﺯﺍﻧﻪ ۵ ﻭﺍﺣﺪ ﻭ ﻳﺎ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﻣﻴﻮه ﻭ ﺳﺒﺰی ﻣﺼﺮﻑ ﻛﻨﻨﺪ. وی ادامه داد: ﻭﺯﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﻛﻨﻨﺪ؛ ﻣﺼﺮﻑ نمک ﻭ ﭼﺮبی ﺭﺍ ﺩﺭ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻏﺬﺍیی ﺧﻮﺩ ﻛﺎﻫﺶ ﺩﻫﻨﺪ، ﻣﺼﺮﻑ گوشت ﻗﺮﻣﺰ ﺭﺍ ﻣﺤﺪﻭﺩ ﻛﻨﻨﺪ، ﺍﺯ ﻣﺼﺮﻑ ﺍﻟﻜﻞ ﭘﺮﻫﻴﺰ ﻛﻨﻨﺪ، ﺳﻮﻳﺎ ﻭ ﻓﺮﺁﻭﺭﺩهﻫﺎی ﺁﻥ ﺟﺰ ﺩﺭ ﺧﺎنم‌هایی ﻛﻪ ﺍﺳﺘﺮﻭژﻥ ﺭﺳﭙﺘﻮﺭ ﻣﺜﺒﺖ ﻫﺴﺘﻨﺪ، ﻣﺼﺮﻑ ﺷﻮﺩ، ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻬﺎ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﺑﺪنی ﺭﻭﺯﺍﻧﻪ ﺗﻮﺻﻴﻪ میﺷﻮﺩ. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا9 ساعت قبل
وی افزود: شرکت‌های توزیع کننده‌ای در امر قاچاق معکوس دارو دخالت دارند اما با این وجود موارد قاچاقی را بررسی می‌کنیم. معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به قاچاق معکوس دارو در مریوان، گفت: ۹۵درصد داروخانه‌های مریوان در سلامت کاری فعالیت می‌کنند و ۵درصد باقیمانده توسط گشت‌های محسوس و نامحسوس شناسایی و کنترل خواهند شد. قطبی بیان کرد: بسیاری از مراجعه کنندگان در مرکزهای پزشکی بر اثر استفاده از مواد آرایشی قاچاقی، دچار بیمارهای پوستی به دلیل استفاده از مواد آرایشی بدون برچسب اصالت و خریداری‌شده از دستفروشان است. معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در خصوص آگاه سازی افراد جامعه و خودداری از لوازم آرایشی از دستفروشان تاکید کرد و یادآور شد: باید این مسئله توسط رسانه‌ها فرهنگ سازی شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا9 ساعت قبل
رسول اکرم (ص) میفرمایند: آب را حتما در سه نفس بخورید زیرا نفس اول، شکر؛ نفس دوم: دوری از شیطان و نفس سوم، شفا می‌باشد. بهترین آب، آب سبک است که شیرینی و صفای آب نشان دنده سبکی آب است. آب جوشیده: امام صادق ع میفرمایند آب جوشیده برای هر چیزی مفید ست و برای هیچ ضرر ندارد. در آخرین ماه پاییز (آذر ماه) نوشیدن آب هنگام شب نهی شده و در اول صبح نوشیدن جرعه‌ای آب گرم توصیه شده است. آب را باید مکید و بلعیدن آب موجب بیماریهای کبدی خواهد شد.
رکنارکنا9 ساعت قبل
بادمجان با توجه به آنتی‌اکسیدان‌ها و خاصیت ضدالتهابی که دارد از سلول‌های بدن در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. بادمجان صیفی پرطرفداری است که کاربردهای زیادی در آشپزی دارد. بادمجان به گوارش کمک می‌کند و با سلولیت‌ها می‌جنگد و ضمنا جلوی اشتهای اضافی را می‌گیرد. شاخص گلیسمی پایین بادمجان باعث می‌شود غذای مفیدی برای دیابتی‌ها باشد چون باعث افزایش ناگهانی قند خون نمی‌شود. آنتی‌اکسیدان‌ها، فیبر و محتوای آب موجود در بادمجان به پیشگیری از التهاب در سیستم گوارش کمک می‌کند و ضمنا برای رفع یبوست سودمند است.

اخبار بیشتر