تداوم آلودگی هوای شهرهای صنعتی و معضلاتی که به همراه می‌آورند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

تداوم آلودگی هوای شهرهای صنعتی و معضلاتی که به همراه می‌آورند

چرا در تهران کلاغ‌ها بیشتر از یاکریم‌ها شدند

همشهریخبرگزاری همشهری
چرا در تهران کلاغ‌ها بیشتر از یاکریم‌ها شدند
اثرات آلودگی هوا بر سلامت انسان بر کسی پوشیده نیست اما نکته‌ای که شاید در روزهای بحرانی آلودگی هوا کمتر به آن توجه می‌شود، اثرات ناگوار آلودگی هوا بر حیوانات از جمله پرندگان است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، در حال‌ حاضر در شهر تهران حدود ۲۵۰گونه پرنده شناسایی شده که به گفته مدیرعامل انجمن پرنده‌شناسی و پرنده‌نگری «طرلان»، آلودگی هوا می‌تواند این گونه‌ها را از شهر دور کند و فراری دهد.

علیرضا هاشمی می‌گوید: پرندگان در مقابل آلودگی هوا نسبت به انسان حساس‌ترند و در آزمایش‌های مختلف هنگام کالبدشکافی بدن آن‌ها میزان زیادی دوده و ذرات معلق هوا در شش‌ و دستگاه گوارش پرندگان مشاهده شده است.

وی با بیان اینکه استاندارد آلودگی هوا برای پرندگان متفاوت‌تر از انسان‌هاست، اظهار می‌کند: در دوران پس از انقلاب صنعتی و پیش از آنکه سنسورهای حساس به گازهای آلاینده اختراع شوند، از پرندگان به عنوان یک سیستم سنجش آلودگی هوا در معادن اروپا استفاده می‌شد.

هاشمی می‌گوید: پرندگان در این شرایط به دلیل حساسیت بیشتر خود به افزایش غلظت‌ آلاینده‌ها واکنش نشان می‌دادند و کارگران معادن با واکنش آن‌ها متوجه می‌شدند که تا ساعاتی دیگر هوای آن منطقه برای انسان در شرایط بسیار نامطلوبی قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل انجمن پرنده‌شناسی و پرنده‌نگری با بیان اینکه پرندگان در زمان اوج آلودگی هوا عموما مراکز آلوده را ترک می‌کنند، می‌افزاید: باید این نکته را در نظر گرفت که وقتی شرایط آلودگی هوا برای انسان در موقعیت اضطراری قرار می‌گیرد، برای پرندگان مدت‌هاست که از شرایط اضطرار گذشته است. بنابراین تعداد زیادی از آن‌ها از مراکز آلوده دور می‌شوند. البته قطعا در این بین پرندگان ضعیف‌تر از بین می‌روند.

به گفته هاشمی، طی سال‌های اخیر به دنبال تغییر زیستگاه‌های شهر تهران، ترکیب جمعیت پرندگان در این شهر هم با گذشته فرق کرده است. برای مثال زیستگاهی مصنوعی مانند دریاچه چیتگر، پرندگان آبزی و نیمه‌آبزی متعددی را در خود جا داده است.

مدیرعامل انجمن پرنده‌شناسی و پرنده‌نگری طرلان ادامه داد: در حال‌ حاضر کلاغ‌ها در تهران بیشتر از تعداد یاکریم‌ها شده‌اند. چون معماری شهر تغییر کرده است. یاکریم‌ها به فضاهای روستایی علاقه‌مند هستند. بنابراین به حاشیه شهرها مهاجرت کرده‌اند.

هاشمی می‌گوید: در شهر تهران مطلوبیت زیستگاه برای بعضی از پرندگان کم شده است و گونه‌هایی مانند پرستوها و بادخورک‌ها نمی‌توانند با زیستگاه‌های جدید ارتباط برقرار کنند و همین باعث می‌شود که این گونه‌ها به مرور از ما دور شوند و از آنجا که پرندگان دشمنان طبیعی حشرات هستند، این موضوع می‌تواند روی افزایش جمعیت حشرات در شهر تهران اثرگذار باشد. کد خبر ۴۷۲۸۲۱

خواندن خبر در سایت منبع

نگاهی به فناوری‌های روز برای مقابله با آلودگی هوا

ایرناخبرگزاری ایرنا
نگاهی به فناوری‌های روز برای مقابله با آلودگی هوا
تهران- ایرنا- این روزها آلودگی هوا به اوج خود رسیده و می‌توان گفت که حتی زندگی روزمره را برای گروه‌های حساس در پایتخت مختل کرده است. علاوه بر اجرای طرح‌های ترافیکی و استفاده از سوخت‌های پاک، بد نیست نیم نگاهی به تکنولوژی‌های روز در از بین بردن ذرات معلق بیندازیم.

هوا وقتی آلوده در نظر گرفته می‌شود که برای مدت زمانی نسبتا طولانی حاوی غلظت بالایی از یک سری مواد خاص باشد تا جایی که اثرات نامطلوبی بر سلامت انسان و دید جوی (atmospheric visibility) بگذارد. جو مستعد آن است تا از طریق فرآیندهای طبیعی و همچنین فعالیت‌های انسانی آلوده شود. برخی پدیده‌های طبیعی مانند فوران‌های آتشفشانی و آتش سوزی جنگل‌ها، ممکن است نه تنها اثرات محلی و منطقه‌ای بلکه پیامدهایی را نیز در سطح جهان به همراه داشته باشند. با این وجود، فقط آلودگی ناشی از فعالیت‌های انسانی مثل صنعت و حمل و نقل را می‌توان تحت کنترل درآورد و مهار کرد.

بیشتر آلاینده‌های هوا از فرآیندهای احتراق نشات می‌گیرند. استفاده فزاینده از سوخت‌های فسیلی که در اوایل قرن نوزدهم و به دنبال وقوع انقلاب صنعتی آغاز شد، شدت و تکرار دوره‌های آلودگی هوا را تشدید کرد. ظهور منابع متحرک آلودگی هوا یعنی وسایل نقلیه بنزینی، تأثیری شگرف در تشدید مشکلات مربوط به کیفیت هوا در شهرها گذاشت.

کنترل آلودگی هوا به مجموعه روش‌های به کار رفته در کاهش یا حذف انتشار موادی که ممکن است به محیط زیست و سلامت انسان آسیب بزند، اطلاق می‌شود.

تمرکز اصلی تلاش‌ها برای مهار آلودگی هوا در کشورهای صنعتی همواره بر محافظت از کیفیت هوا در محیط یا فضای باز بوده است. این کار شامل کنترل تعدادی از آلاینده‌های معیار خاص است که در ایجاد دود در شهر و بروز بیماری‌های مزمن بین مردم دست دارند.

آلاینده‌های معیار شامل ذرات معلق، مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، دی‌اکسید نیتروژن، ازن و سرب هستند. از اواخر قرن بیستم، اثرات خطرناک گروه دیگری از آلاینده‌های هوا موسوم به «ذرات سمی هوا» (air toxics) نیز محرز شد. بیشتر ذرات سمی هوا مواد شیمیایی آلی شامل مولکول‌های حاوی کربن، هیدروژن و سایر اتم‌ها هستند.

بدون تردید، بهترین راه برای محافظت از کیفیت هوا کاهش انتشار این آلاینده‌ها با روی آوردن به سوخت‌ها و فرآیندهای پاک‌تر و یا استفاده از سیستم کنترل انتشار (Emission control system) در خودروها و دیگر منابع متحرک آلودگی هوا است. اما آلاینده‌هایی که به این روش از بین نمی‌روند، باید توسط دستگاه‌های تمیز کننده هوای مناسب به محض تولید و پیش از ورود به جو، جمع‌آوری شده و یا به دام انداخته شوند.

ذرات معلق را می‌توان با استفاده از طیف گوناگونی از فرآیندهای فیزیکی از جریان هوای آلوده خارج کرد. از جمله فناوری‌های مرسومی که در دنیا برای جمع آوری این ذرات ریز مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توان به سیکلون‌ها، اسکرابرها، رسوب دهنده‌های الکترواستاتیکی و فیلترهای کیسه‌ای اشاره کرد. پس از جمع آوری، این ذرات به یکدیگر چسبیده و توده‌هایی را تشکیل می‌دهند که به راحتی می‌توان آن را از دستگاه مربوطه جدا و معمولا در محل‌های دفن زباله دفع کرد.

پروژه مهار آلودگی هوا در نقاط مختلف جهان متفاوت است و بنابراین سیستم‌های کنترلی باید با توجه به شرایط و مولفه‌های موجود طراحی شوند. در یک شمای کلی، سیکلون‌ها اغلب برای کنترل انتشار گرد و غبار صنعتی و به عنوان پیش تمیز کننده برای دیگر دستگاه‌های جمع آوری ذرات معلق، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از اسکرابرهای مرطوب نیز معمولا در کنترل گرد و غبارهای قابل اشتعال یا انفجار و مه ایجاد شده ناشی از پردازش‌های صنعتی و شیمیایی و سوزاندن پسماندهای خطرناک، استفاده می‌شود. رسوب دهنده‌های الکترواستاتیکی و فیلترهای کیسه‌ای نیز اغلب در نیروگاه‌ها به کار گرفته می‌شوند.

نگاهی به فناوری‌های روز برای مقابله با آلودگی هوا - 9

سیکلون‌ها (Cyclones)

سیکلون از طریق عبور دادن جریان هوای آلوده از مسیری مارپیچ در داخل یک محفظه استوانه‌ای، ذرات ریز و معلق را از آن جدا می‌کند. هوای آلوده در جهت مماس با دیوار خارجی دستگاه وارد این محفظه می‌شود و با چرخیدن در داخل آن گردباد ایجاد می‌کند. ذرات معلق بزرگتر به خاطر اینرسی بیشتر به بیرون گردباد و به سمت دیواره محفظه رانده می‌شوند. اصطکاک با سطح دیوار از سرعت حرکت این ذرات کاسته و آن‌ها را به درون یک غبارگیر مخروطی شکل در بخش تحتانی سیکلون می‌کشاند. در ادامه، هوای تمیز در یک مارپیچ باریک‌تر در دل یک سیلندر داخلی به سمت بالا حرکت کرده و از یک خروجی در بالای صفحه بیرون می‌آید. ذرات گرد و غبار جمع شده به صورت دوره‌ای از داخل قیف خارج و دفع می‌شوند.

کارکرد سیکلون‌ها در از بین بردن ذرات آلاینده نسبتا درشت است. این دستگاه‌ها می‌توانند ذرات بزرگ‌تر از حدود ۲۰ میکرومتر را با راندمان نود درصدی از بین ببرند. اما این فناوری به تنهایی برای دستیابی به استانداردهای دقیق کیفیت هوا کافی نیست و معمولا از آن به عنوان یک پیش تمیز کننده استفاده می‌شود و در مرحله بعد تجهیزات کارآمدتر چون رسوب دهنده‌های الکترواستاتیکی وفیلترهای کیسه‌ای به کار گرفته می‌شوند.

نگاهی به فناوری‌های روز برای مقابله با آلودگی هوا - 14

اسکرابر مرطوب، نوع عمودی

اسکرابرها (Scrubbers)

اسکرابرهای مرطوب با اسپری مستقیم آب یا یک مایع دیگر، ذرات معلق را به دام می‌اندازند. یک اسکرابر در واقع با ایجاد برخورد میان ذرات معلق و قطرات بی‌شمار ریز در اسپری، این ذرات را از جریان هوای کثیف می‌شوید.

انواع بسیار گوناگونی از اسکرابرهای مرطوب وجود دارد که یا به صورت تجاری موجود می‌باشند و یا قابل سفارش هستند. در حالی که همه‌ی اسکرابرهای مرطوب تا حدودی شبیه هم هستند، روش‌های مختلفی برای استفاده از مایع برای جمع آوری ذرات وجود دارد. اسکرابرهای مرطوب معمولا طبق روشی که باعث تماس گاز و مایع می‌شود، طبقه بندی می‌شوند که از آن جمله می‌توان به برج‌های اسپری، اسکرابرهای بستر آکنده، اتوماتیک، ونتوری، تراکمی و شارژی اشاره کرد.

ابزار غالب برای گیر انداختن ذرات معلق در اغلب اسکرابرهای مرطوب، نهفتگی لختی ذرات معلق بر روی قطرات مایع می‌باشد. انتشار براونی نیز به جمع آوری ذرات می‌انجامد اما تأثیرات آن فقط برای ذرات با قطر تقریبا ۰٫۱ میکرومتر یا کمتر، قابل توجه است. جداسازی مستقیم، مکانیسم جمع آوری دیگر اسکرابر می‌باشد. مکانیسم‌های جمع آوری کم‌اهمیت‌تر اسکرابر، از گرانش، الکترواستاتیک و چگالش استفاده می‌کنند.

رسوب‌دهنده‌های الکترواستاتیکی (Electrostatic precipitators)

رسوب‌دهی الکترواستاتیک یک روش مرسوم در از بین بردن ذرات ریز موجود در جریان هوا است. در یک رسوب‌دهنده الکترواستاتیکی، ذرات معلق موجود در هوا پس از ورود به دستگاه از لحاظ الکتریکی باردار می‌شوند و سپس از طریق یک میدان الکتریکی حذف می‌شوند. دستگاه رسوب‌دهی شامل حایل و دیواره‌هایی برای توزیع جریان هوا، صفحات جاذب و الکترود تخلیه، یک سامانه گرد و غبارگیری و قیف‌هایی برای جمع آوری است. ولتاژی بالا از جریان مستقیم (DC) در حدود ۱۰۰۰۰۰ ولت، برای شارژ ذرات به الکترودهای تخلیه وارد می‌شود. این الکترودها سپس به صفحات جاذبی که بار مخالف دارند، جذب شده و بر روی آن‌ها به دام می‌افتند.

نگاهی به فناوری‌های روز برای مقابله با آلودگی هوا - 22

ذراتی که به صفحات جاذب می‌چسبند به صورت دوره‌ای با لرزاندن یا ضربه زدن به صفحات که معمولا با یک لایه ۶ میلی‌متری از گرد و غبار پوشیده می‌شوند، از بین می‌روند. این ذرات خارج شده در قیفی در بخش تحتانی دستگاه جمع آوری و از آن برای دفع تخلیه می‌شوند. یک رسوب‌دهنده الکترواستاتیک می‌تواند ذراتی به اندازه ۱ میکرومتر را با راندمان بالای ۹۹ درصد از بین ببرد.

نگاهی به فناوری‌های روز برای مقابله با آلودگی هوا - 24

فیلترهای کیسه‌ای (Baghouse filters)

یکی از کارآمدترین دستگاه‌ها برای از بین بردن ذرات معلق موجود در هوا، فیلترهای کیسه‌ای هستند. یک فیلتر کیسه‌ای معمولی شامل تعدادی کیسه باریک و آویخته است که هرکدام چیزی در حدود ۲۵ سانتی‌متر قطر دارند. هوای آلوده از طریق فن‌هایی در پایین محوطه بزرگی که این کیسه‌ها در آن قرار گرفته‌اند به سمت بالا فرستاده می‌شود. ذرات معلق در کیسه‌های فیلتر به دام می‌افتند در حالی که هوای تمیز از داخل کیسه‌ها عبور کرده و از بالای فیلتر خارج می‌شود.

یک فیلتر کیسه‌ای گرد و غبار می‌تواند نزدیک به ۱۰۰ درصد ذراتی به کوچکی ۱ میکرومتر و بخش عمده‌ای از ذرات ۰٫۰۱میکرومتری را از بین ببرد.

برای افزایش عمر مفید فیلترهای کیسه‌ای، هوایی که قرار است تصفیه شود باید قبل از ورود به دستگاه، معمولا تا دمای کمتر از ۳۰۰ درجه سانتی‌گراد خنک شود.

فیلترهای کیسه‌ای در پایان کار با جداسازی لایه اضافی گرد و غبار، تمیز می‌شوند. این کار به چندین روش مختلف چون تکان دادن مکانیکی کیسه‌ها و یا معکوس کردن جریان هوا انجام می‌شود. گرد و غبار جمع‌آوری شده از فیلترها سپس به قیفی که در بخش تحتانی دستگاه تعبیه شده منتقل شده که از آن‌جا برای دفع برده می‌شوند.

آلودگی هوا این روزها به بلای جان بیشتر شهروندان ایرانی و به ویژه پایتخت نشینان تبدیل شده است. خوب است تا این بار با روی آوردن به فناوری‌های روز خود را برای مقابله با این معضل همیشگی تجهیز کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نقش آلودگی هوا در بروز بیماری‌های مخفی و مزمن «کودکان»

فارسخبرگزاری فارس
نقش آلودگی هوا در بروز بیماری‌های مخفی و مزمن «کودکان»
فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم کودکان گفت: آلودگی هوا می‌تواند به مرور زمان زمینه بروز بیماری‌های مخفی و مزمن کودکان را ایجاد کند.

فهیمه سهیلی‌پور فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم کودکان در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس گفت: آلودگی هوا یک مشکل عمده بهداشتی در بسیاری از جوامع است و این موضوع سال‌ها در کشور ما هم به عنوان یک بحران جدی مرتبط با سلامت انسان‌ها مطرح شده است.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران آلودگی افزود: در بین گروه‌های مختلف، شیرخواران و کودکان به دلایل محیطی، رفتاری و فیزیولوژیک، نسبت به خطرات ناشی از آلودگی هوا حساس‌تر و آسیب پذیرتر هستند.

وی با بیان اینکه آلاینده‌ها عمدتا از طریق استنشاق و در درجه دوم از طریق بلع ممکن است سلامت کودکان و نوجوانان را به مخاطره بیاندازد گفت: لازم به ذکر است که متاسفانه حتی جنین در حال رشد در رحم ما در هم از عوارض این معظل بهداشتی در امان نیست.

سهیلی‌پور تصریح کرد: ریه‌ها، مغز و سایر ارگان‌هاى شیرخواران و کودکان هنوز رشد کافی پیدا نکرده‌اند، کودکان سریعتر از بالغین نفس می‌کشند و از این طریق امکان ورود آلاینده‌های بیشتری به ریه آنها وجود دارد. این گروه بواسطه قد کوتاهتری که دارند معمولا در ارتفاع کمتری از سطح زمین تنفس می‌کنند و در این ارتفاع برخی از آلاینده‌ها از غلظت و تراکم بالاتری برخوردار هستند.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران آلودگی افزود: کودکان فعالیت فیزیکی و جنب و جوش بیشتری دارند و به این دلیل هم استنشاق آلاینده‌های بیشتری را خواهند داشت.

وی ادامه داد: از سوی دیگر امید به زندگی بیشتری در کودکان وجود دارد و بنابراین بیماری‌های مخفی و مزمن زمان بیشتری برای علامت‌دار شدن و آسیب رساندن در این گروه سنی خواهند داشت.

فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم کودکان گفت: خوب است یادآور شویم که آلاینده‌های هوا فقط آن چیزی نیست که متأسفانه این روزها شاهد افزایش کم سابقه آن هستیم و مدارس کودکانمان را به تعطیلی کشانده است، دود سیگار و آلاینده‌هایی با منشاء تولید داخل منزل هم از مخاطرات مهم سلامت کودکان و بخصوص شیرخواران محسوب می‌شود و این در حالی است که متأسفانه شیرخواران کم سن هنوز توانایی جابجا شدن به لحاظ فیزیکی و کاهش استنشاق این طور آلاینده‌ها را هم ندارند.

وی گفت: شاید برخی از والدین نمی‌توانند نقش مؤثری در کاهش کلان آلودگی هوا داشته باشند و این مورد همت جدی و انجام یک اقدام مؤثر و سریع مسؤولان جامعه و همکاری عموم مردم را می‌طلبد اما، کاستن از آلاینده‌هایی چون مواد موجود در دود سیگار که می‌تواند قبل از لقاح در دوران بارداری، طی شیرخواری و کودکی و حتی در سال‌های بعد به شدت سلامت فرزندان ما را تهدید کند تا حد زیادی توسط خانواده‌ها قابل تغییر و مدیریت است.

خواندن خبر در سایت منبع

آغاز بارش برف و باران از فردا؛ تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
آغاز بارش برف و باران از فردا؛ تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی
سازمان هواشناسی از تداوم آلودگی هوا طی دو روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت و آغاز بارش برف و باران در برخی استان‌ها از فردا خبر داد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی در ۲ روز آینده در اکثر مناطق کشور جی آرام و پایدار پیش بینی می‌شود از این رو افزایش غلظت آلاینده‌ها به خصوص در شهرهای صنعتی و پرجمعیت همچنان ادامه خواهد داشت. در این مدت در سواحل دریای خزر به ویژه در گیلان و استان اردبیل، افزایش ۴ درجه‌ای دما به همراه وزش باد شدید جنوبی پیش بینی می‌شود.

فردا در برخی مناطق استان‌های ایلام، کرمانشاه و خوزستان و در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می‌شود. از اواخر وقت چهارشنبه سامانه بارشی از سمت شمالغرب و غرب وارد کشور شده و در روزهای ۵ شنبه و جمعه در این نواحی و بخش هایی از جنوب غرب و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی باعت باررش باران، وزش باد شدید موقتی در مناطق جنوبی رعد و برق و در ارتفاعات سبب بارش برف خواهد شد.

روز شنبه آینده در زاگرس مرکزی در استان‌های خوزستان، لرستان و چهارمحال و بختیاری بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و ر شمالغرب و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی بارش پراکنده روی خواهد داد

سازمان هواشناسی اعلام کرده شنبه هفته آینده با شمالی شن جریانات روی دریای خزر برای سواحل شمالی کشور نیز بارش باران و کاهش دما پیش بینی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

سهم فرودگاه مهرآباد و ایستگاه راه آهن در آلودگی تهران مشخص شد

مهرخبرگزاری مهر
سهم فرودگاه مهرآباد و ایستگاه راه آهن در آلودگی تهران مشخص شد
فرودگاه مهرآباد و ایستگاه راه آهن تهران هر یک تنها ۲ دهم درصد (۰.۲) در آلودگی هوای تهران نقش دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس آنچه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرده، بیشترین سهم در آلودگی هوای تهران به منابع متحرک شامل خودروهای سواری، تاکسی، موتورسیکلت، وانت، مینی بوس، اتوبوس واحد، اتوبوس سرویس و کامیون اختصاص دارد که مجموعا ۶۰٫۸ درصد از کل تولید ذرات آلاینده را بر عهده دارند.

با این حال در میان منابع متحرک، بیشترین میزان آلودگی به کامیون‌ها با ۱۵٫۷ درصد اختصاص دارد.

اگرچه در دولت یازدهم و ابتدای دولت دوازدهم بر برنامه معاونت اقتصادی رئیس جمهور و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر نوسازی ناوگان حمل و نقل باری سنگین تأکید شده بود، اما با این حال بیش از دو سال است طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل باری سنگین و جاده‌ای متوقف است؛ اخیرا محمد اسلامی در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل در جمع رانندگان کامیون از احیای طرح نوسازی ناوگان خبر داده بود ولی از بیان جزئیات آن خصوصا نحوه تأمین منابع و نقدینگی مورد نیاز برای اجرای این طرح خودداری کرده بود.

در میان سایر منابع تولید آلودگی نیز فرودگاه مهرآباد با سهم ۰٫۲ درصدی (تولید ۱۸ تن ذرات معلق) ایستگاه راه آهن تهران هم با تولید ۰٫۲ درصد از ذرات معلق (۱۶ تن) نقش چندانی در آلودگی هوای تهران ندارند.

نقش پایانه‌های اتوبوسرانی تهران در جنوب، شرق، غرب و بیهقی پایتخت در آلودگی هوا، مجموعا با تولید ۲۴۴ تن ذرات معلق معادل ۲٫۳ درصد برآورد شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

بی‌تاثیری تعطیلی مدارس در کاهش آلودگی هوا

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
بی‌تاثیری تعطیلی مدارس در کاهش آلودگی هوا
در حالی که مسؤولین محدود کردن تردد خودروها را نسخه کاهش آلودگی هوا می‌دانند آمار نشان می‌دهد با محدود کردن فعالیت موتورسیکلت‌ها، وانت‌ها و کامیون‌ها می‌توان در کاهش آلودگی هوا نقش بهتری ایفا کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس،امسال پاییز آلودگی هوا نفس تهرانی‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برید. بیش از ۱۰ روز در آذرماه به دلیل بالا بودن شاخص‌های مربوط به آلودگی هوا، مدارس تعطیل شد.

این شرایط در روزهای ابتدایی دی‌ماه نیز ادامه پیدا کرد و استانداری تهران تصمیم گرفت تا پایان هفته مدارس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تعطیل کند.

در این روزها طرح زوج و فرد و همچنین طرح کاهش آلودگی هوا از در منازل اجرا شد تا حداقل میزان تردد وسایل نقلیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کاهش دهد تا مگر وضعیت هوای شهر تهران بهبود پیدا کند.

* میان آلاینده‌های گازی و ذرات معلق تفاوت وجود دارد

۲ روز قبل بود که محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران نکته جدیدی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در خصوص آلودگی هوای شهر تهران مطرح کرد که به طور دقیق از سوی رسانه‌ها به آن پرداخته نشد.

محسن هاشمی که در صحن علنی شورای شهر تهران سخن می‌گفت، به تفاوت موجود میان آلاینده‌های گازی و ذرات معلق اشاره کرد و گفت: آن چیزی که امروز شهر تهران گرفتار آن است، وجود ذرات معلق در هوای شهر است.

وی گفت: باید به این نکته توجه داشته باشیم که ذرات معلق با تعطیلی مدارس و کاهش تردد خودروها به اندازه کافی و لازم کاهش پیدا نمی‌کند، زیرا ذرات معلق از فعالیت پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها و صنایع تولید می‌شود.

این اظهارنظرهای محسن هاشمی آنجایی بیشتر اهمیت پیدا کرد که محسن هاشمی گفت: خودروهای سواری شخصی ۳۷ درصد از آلایندگی‌های گازی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ایجاد می‌کنند، در حالی که سهمشان از تولید ذرات معلق کمتر از ۱۰ درصد است.

محسن هاشمی همچنین خاطرنشان کرد: این درحالی است که سهم کامیون‌ها و اتوبوس‌ها و سرویس‌های ادارات چیزی بالای ۳۲ درصد از حجم ذرات معلق است.

* تعطیلی مدارس ذرات معلق را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کم نمی‌کند

این اظهارنظر محسن هاشمی هنوز توسط رسانه‌ها به درستی تحلیل نشده بود که وی روز گذشته در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه مولوی از خط ۷ متروی تهران بار دیگر به تفاوت میان آلایندگی و ذرات معلق اشاره کرد و گفت: نقش خودروهای شخصی در تولید ذرات معلق بسیار کمتر از صنایع آلاینده‌، پالایشگاه‌ها و کارخانه‌هاست.

هاشمی با موضع‌گیری نسبت به تعطیلی مدارس گفت: با تعطیلی مدارس از میزان ذرات معلق کم نمی‌شود و فقط باعث می‌شود تا سلامت دانش‌آموزان بیشتر از گذشته حفظ شود، زیرا حداقل در خانه می‌مانند و هوای آلوده کمتر استنشاق می‌کنند.

* سیاهه انتشار سال ۹۶ چه می‌گوید؟

خوب است برای بهتر مشخص شدن این اظهارنظر محسن هاشمی به آمار و ارقام منتشرشده در سیاهه انتشار سال ۹۶ (سهم‌بندی منابع آلاینده‌های شهر تهران) نگاه کنیم.

بر اساس سیاهه منتشرشده در سال ۹۶ به میزان ۶۹۰ هزار و ۶۶۰ تن آلاینده‌های گازی تولید شده است، در حالی که در آن سال تنها ۱۰ هزار و ۴۳۳ تن ذرات معلق به هوای شهر تهران وارد شده است.

بر اساس آمار؛ منابع متحرک (خودروهای سواری، تاکسی، موتورسیکلت، وانت، مینی‌بوس، اتوبوس واحد، اتوبوس سرویس و کامیون) مجموعا ۵۷۲ هزار و ۶۰۵ تن آلاینده گازی با سهم ۸۲٫۹ درصد و ۶۳۳۸ تن ذرات معلق با سهم ۶۰٫۸ درصد تولید کردند.

این در حالی است که فرودگاه به عنوان یک منبع تولید آلاینده‌ها، ۲۰۰۸ تن آلاینده‌های گازی با سهم ۰٫۳ درصد و ۱۸ تن ذرات معلق با سهم ۰٫۲ درصد تولید کرده است.

همچنین جایگاه‌های سوخت با ۱۳ هزار و ۷۱ تن آلاینده‌های گازی با سهم ۱٫۹ درصد و صفر تن ذرات معلق با سهم صفر درصد تولید کرده است.

در این میان راه‌آهن ۹۷۲ تن آلاینده‌های گازی با سهم ۰٫۱ درصد و ۱۶ تن ذرات معلق با سهم ۰٫۲ درصد تولید کرده است.

بر اساس آمار پایانه‌های اتوبوس ۱۴۶۷ تن آلاینده‌های گازی با سهم ۰٫۲ درصد و ۲۴۴ تن ذرات معلق با سهم ۲٫۳ درصد تولید کرده است.

بر اساس آمار سیاهه سال ۹۶ میزان تولید آلاینده‌ها در بخش خانگی، تجاری و اداری به میزان ۲۲ هزار و ۲۵۱ تن آلاینده‌های گازی با سهم ۳٫۲ درصد و ۲۳۷ تن ذرات معلق با سهم ۲٫۳ درصد بوده است.

همچنین نیروگاه به عنوان یکی از تولیدکننده‌ آلاینده‌ها ۳۶ هزار و ۸۵۳ تن انواع آلاینده‌های گازی با سهم ۵٫۳ درصد و ۱۲۶۶ تن ذرات معلق با سهم ۱۲٫۱ درصد تولید کرده است.

این در حالی است که پالایشگاه نیز ۲۸ هزار و ۲۸۰ تن آلاینده‌های گازی با سهم ۴٫۱ درصد و ۴۵۴ تن ذرات معلق با سهم ۴٫۴ درصد تولید کرده است.

اما خوب است بدانیم که صنایع به طور کلی ۱۳ هزار و ۱۵۲ تن آلاینده‌های گازی با سهم ۱٫۹ درصد و ۱۸۵۸ تن ذرات معلق با سهم ۱۷٫۸ درصد تولید کرده‌اند.

با نگاه به آمار بالا درمی‌یابیم که نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها و صنایع در مجموع ۳۲ درصد تولید ذرات معلق را در سال ۹۶ به خود اختصاص داده‌اند.

بی‌تاثیری تعطیلی مدارس در کاهش آلودگی هوا - 27

* سهم منابع متحرک در انتشار آلاینده‌های گازی و ذرات معلق

بر اساس آمار منتشرشده در سیاهه انتشار سال ۹۶ و سهم‌بندی منابع آلاینده شهر تهران خوب است به سهم هر کدام از منابع متحرک در انتشار سالانه آلاینده‌های گازی و ذرات معلق به صورت تفکیک‌شده نگاه شود.

در سال ۹۶ به میزان ۵۷۲ هزار و ۶۰۵ تن انواع آلاینده‌های گازی با سهم ۸۲٫۹ درصد تولید شده است و این در حالی است که در همان سال تنها ۶۳۳۸ تن معادل ۶۰٫۸ درصد ذرات معلق توسط منابع متحرک تولید شده است.

بی‌تاثیری تعطیلی مدارس در کاهش آلودگی هوا - 31

«در نمودار دایره‌ای بالا درصد سهم هر کدام از آلاینده‌ها به نسبت ۱۰۰ درصد محاسبه شده است»

بر اساس آمار؛ خودروهای سواری تولید ۲۶۱ هزار و ۳۷۸ تن آلاینده‌های گازی و سهم ۳۷٫۸ درصد و همچنین ۱۴۵۱ تن ذرات معلق با سهم ۱۳٫۹ درصد را به عهده داشته‌اند.

این در حالی است که تاکسی‌ها نیز سهمی معادل ۶۵ هزار و ۲۶۲ تن با بزرگی ۹٫۴ درصد از آلاینده‌های گازی و ۲۱۴ تن با بزرگی ۲٫۱ درصد ذرات معلق را در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند.

همچنین موتورسیکلت‌ها ۱۴۶ هزار و ۸۹۳ تن آلاینده‌های گازی با بزرگی ۲۱٫۳ درصد و ۱۰۵۵ تن ذرات معلق با سهم ۱۰٫۱ درصد را به هوای تهران وارد کردند.

در این میان وانت‌ها ۶۵ هزار و ۸۰۲ تن آلاینده‌های گازی با سهم ۹٫۵ درصد و ۱۸۶ تن ذرات معلق با سهم ۱٫۸ درصد را تولید کرده‌اند.

همچنین مینی‌بوس‌ها توانسته‌اند ۵۶۰۸ تن آلاینده‌های گازی با سهم ۰٫۸ درصد و ۴۱۵ تن ذرات معلق با سهم ۴ درصد را در هوای شهر تهران منتشر کنند.

اما اتوبوس‌های شرکت واحد تنها ۳۷۲۹ تن آلاینده‌های گازی با سهم ۰٫۵ درصد و ۵۹۸ تن ذرات معلق با سهم ۵٫۷ درصد را در سال ۹۶ تولید و وارد هوای شهر تهران کردند.

بی‌تاثیری تعطیلی مدارس در کاهش آلودگی هوا - 39

«در نمودار دایره‌ای بالا درصد سهم هر کدام از آلاینده‌ها به نسبت ۱۰۰ درصد محاسبه شده است»

بر اساس آمار منتشرشده، اتوبوس‌های سرویس ادارات ۲۵۹۴ تن آلاینده‌های گازی با سهم ۰٫۴ درصد و ۷۷۶ تن ذرات معلق با سهم ۷٫۴ درصد تولید کردند.

همچنین کامیون‌ها ۲۱ هزار و ۳۳۸ تن آلاینده‌های گازی معادل ۳٫۱ درصد و ۱۶۴۳ تن ذرات معلق معادل ۱۵٫۷ درصد تولید کرده‌اند.

بی‌تاثیری تعطیلی مدارس در کاهش آلودگی هوا - 43

*برخی نتایج بررسی سیاهه انتشار سال ۹۶

با نگاهی به آمار بالا می‌توان به این نتیجه رسید که هر چند خودروهای سواری در تولید آلاینده‌های گازی با عدد ۳۷٫۸ درصد در رتبه یک تولید آلاینده‌های گازی قرار دارند، اما در نقطه مقابل جایی که صحبت از ذرت معلق می‌شود، کامیون‌ها با ۱۵٫۷ درصد تولید ذرات معلق در جایگاه نخست قرار دارند.

یکی دیگر از مواردی که می‌توان از تحلیل سیاهه انتشار سال ۹۶ به دست آورد، ‌ این است که موتورسیکلت‌ها بیش از ۲۱ درصد آلاینده‌های گازی شهر تهران را تولید می‌کنند و همزمان بیش از ۱۰ درصد ذرات معلق واردشده به هوای تهران هم به دلیل کارکرد آنهاست.

این موضوع آنجایی اهمیت خود را نشان می‌دهد که بدانیم اتوبوس‌های واحد، تاکسی‌ها، وانت‌ها در مجموع کمتر از موتورسیکلت‌ها ذرات معلق وارد هوای شهر تهران می‌کنند؛ یعنی اگر مسئولان پلیس و مدیران شهری می‌توانستند جلوی فعالیت موتورسیکلت‌های دودزا را بگیرند، بخشی حدود ۱۰ درصد از ذرات معلق شهر تهران کاهش پیدا می‌کرد.

یکی دیگر از نکات قابل توجه این سیاهه انتشار آن است که هر چند محدودیت تردد خودروهای سواری می‌تواند در کاهش آلاینده‌های گازی و ذرات معلق به ترتیب نقش ۳۷٫۸ درصدی و ۱۳٫۹ درصدی ایفا کند، اما با محدود کردن فعالیت موتورسیکلت‌ها، وانت‌ها و کامیون‌ها می‌توان در هر دو حوزه تولید آلاینده‌های گازی و ذرات معلق نتیجه بهتری برای بهبود کیفیت هوای تهران گرفت.

نکته آخر؛

توجه به آمار و ارقام ارائه‌شده در سیاهه انتشار سال ۹۶ سخنان محسن هاشمی را در خصوص بی‌تاثیری تعطیلی مدارس و همچنین کاهش تردد خودروهای شخصی برای بهبود کیفیت هوای تهران را نشان می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

چند کیلومتری پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، منطقه حفاظت شده ورجین با ۲۸ هزار هکتار مساحت و بیش از ۳ هزار کل و بز، قوچ و میش وحشی، زیبایی بی نظیری به منطقه لواسانات داده است. در کنار این زیبایی‌ها، علوفه دهی به حیات وحش در فصل سرد سال یکی از مهمترین اقدامات محیط بانان در رو‌زهای برفی است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

ویدئو / وضعیت آبگرفتگی در برخی از نقاط اهواز

ایسناایسنا17 ساعت قبل
موج جدید بارش باران در شهرستان اهواز باعث آبگرفتگی برخی از معابر نقاط مختلف این شهرستان شده است. بیشترین میزان این بارش‌های اخیر مربوط به شهر «بستان» بوده است. در شهر اهواز نیز حدود ۲۲ میلی‌متر بارن باریده است که موجب آبگرفتگی معابر و بروز مشکلاتی در عبور و مرور شهروندان شده است. شهروندان مناطق آبگرفته به دلیل افزایش بیماری‌ها و عدم رسیدگی مسئولان شهری در رفع مشکلات پیش‌آمده معترض‌اند و خواستار رفع فوری مشکلات محله‌هایشان هستند. تصویربردار: مهناز دژبان / تدوینگر: آرام توکلی

کمک دستگاه قضا به صیانت از حریم شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
هدف از راه اندازی سامانه پایش حریم شهر تهران جبران این کمبود جدی است. گلپایگانی ادامه داد: خوشبختانه دستگاه قضا بصورت فعال در بحث پاسداری از حریم کمک زیادی به شهرداری کرده است. امیدواریم نتایج همه هماهنگی‌ها به بهتر شدن وضعیت حریم شهر تهران و شهر‌های اطراف بیانجامد. حریم شهر تهران از نظر مساحتی نزدیک به دو برابر محدوده تهران است. بطور حتم سامانه پایش حریم شهر تهران کمک بیشتری در این رابطه به ما خواهد کرد.

لزوم جلوگیری از بخشی نگری در حریم شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
زهرا نژادبهرام عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره اهمیت راه اندازی سامانه پایش حریم شهر تهران افزود: از این طریق میزان کنترل بر حریم شهر را افزایش یافته و دقت آن بیشتر می‌شود. هرچه میزان حضور مدیران شهری در حوزه حریم شهر تهران بیشتر شود، پیشگیری از بروز تخریب‌های احتمالی در آن هم بیشتر می‌شود. عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در طرح جامع شهر تهران در سال ۸۶ به صراحت اشاره شده است که بیش۵ هزار کیلومتر مربع برای حریم شهر تهران در نظر گرفته شده است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: تقسیمات کشوری در شهر تهران در سه بخش شمیرانات، ری و تهران دارد. اگر بخواهیم حریم شهر تهران را در قالب این تقسیمات کشوری تعریف کنیم از حریم چیزی باقی نخواهد ماند.

منع واردات پسماندهای پلاستیکی غیرقابل بازیافت در مالزی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، دولت مالزی اعلام کرده است طی ۳ ماه گذشته ۱۵۰ کانتینر زباله پلاستیکی را به ۱۳ کشور مبدا این زباله‌ها باز پس فرستاده است. از سه ماه گذشته ۱۵۰ کانتینر زباله به کشور‌های تولید کننده باز پس فرستاده شده‌اند که بیشترین آن با ۴۳ کانتینر متعلق به فرانسه است. همچنین ۴۲ کانتینر به انگلیس، ۱۷ کانتینر به آمریکا، ۱۱ کانتینر به کانادا، ۱۰ مورد به اسپانیا و مابقی به هنگ کنگ، ژاپن، سنگاپور، پرتغال، چین، بنگلادش، سریلانکا و لیتوانی برگردانده شده‌اند. وی پیش‌بینی کرد ۱۱۰ کانتینر دیگر نیز تا اواسط سال جاری میلادی باز پس فرستاده می‌شود. بیشتر بخوانید: لحظه شکار یک مرد توسط ببر + فیلمانتهای پیام/

آمادگی تامین برق ۱۰ میلیون موتورسیکلت فرسوده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رضا اردکانیان در مصاحبه با خبرنگاران در حاشیه مراسم رونمایی از موتورسیکلت‌های برقی گروه‌های عملیاتی برق شرکت‌های برق تهران بزرگ، استان تهران و البرز با اشاره به معضل آلودگی هوای شهر‌های بزرگ، استفاده از خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های برقی را یکی از راه‌های موثر در کاهش آلودگی هوا دانست و افزود: دولت در تلاش است تا با استفاده از همه منابع موجود و ممکن، برای بهبود هوای شهر‌های بزرگ و ارتقای کیفیت هوا در این شهر‌ها اقدام کند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی افزود: وزارت نیرو به عنوان یکی از دستگاه‌های پیشرو در حفظ محیط زیست از خود آغاز کرده و در تلاش است ناوگان عملیاتی خود را از خودرو‌ها و موتور‌های بنزین سوز به برقی تغییر دهد. وی افزود: امسال به طور نمادین تعدادی موتورسیکلت وارد این ناوگان می‌شود و در ادامه، تا پایان سال آینده ۳ هزار موتورسیکلت برقی به ناوگان عملیاتی وزارت نیرو افزوده خواهد شد. وی با بیان اینکه باطری موتور‌های برقی با یک بار شارژ، ۶ ساعت حرکت می‌کند، گفت: هر موتورسیکلت سالانه ۵ میلیون تومان در هزینه سوخت صرفه جویی می‌کند. مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران هم در این مراسم با اشاره به افتتاح ایستگاه شارژ موتورسیکلت در شرکت توزیع برق تهران، گفت: این ایستگاه در مدت ده روز ساخته شده است. حسین صبوری افزود: امروز ۵۰۰ نفر در سطح تهران برای انجام بازرسی و کنتورخوانی مراجعه می‌کنند که هر نفر حدود ۲۰ کیلومتر در روز پیمایش دارد. وی افزود: هر موتورسیکلت با یکبار شارژ قادر است سه تا چهار روز پیمایش عملیاتی داشته باشد. در حال حاضر عامل انتشار ۷۰ درصد ذرات معلق تهران مربوط به وسایل نقلیه است. هر موتورسیکلت تا ۱۸ برابر یک خودروی سواری ذرات معلق تولید می‌کند که عمدتا بدلیل احتراق ناقص سوخت در کاربراتور آن است و این ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون که برای سلامتی انسان بسیار مضر است حتی در صورت استفاده از ماسک به بدن وارد می‌شود.

اخبار بیشتر