اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۸ دی‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۸ دی‌ماه

چانه‌ زنی در مجلس برای تغییر رقم درآمد سال ۹۹ دولت از محل واردات خودرو

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
چانه‌ زنی در مجلس برای تغییر رقم درآمد سال ۹۹ دولت از محل واردات خودرو
میزان پرداخت خسارت بیمه در سال‌جاری ۱۶هزار میلیارد تومان برآورد شده و حداقل خسارت تصادفات و سوانح در ایران نیز روزانه ۴۴میلیارد تومان برآورد می‌شود. اما نکته قابل‌تامل این است که میزان خسارت تصادفات در ایران طی سال جاری به‌تنهایی به رقم ۳۵میلیارد تومان روزانه رسیده است

به گزارش «اخبار خودرو»، ممنوعیت واردات خودرو در دوسال گذشته یکی از پرتکرارترین مباحث بازار خودرو و اقتصاد کشور به شمار می‌رود. دولت درحالی این ممنوعیت را در سال ۹۷ کلید زد که تجربه‌ای کوتاه‌مدت آن در سال ۹۶ تنها شش‌ماهه دوام آورده بود. اما ممنوعیت قطعی اعلام‌شده در تیرماه سال ۹۷ که قرار است در سال آینده هم ادامه داشته باشد، موجب بسته‌شدن تمام مسیرهای واردات خودرو باکیفیت به بازارهای مصرف کشور شد. اما حدود ۱۴هزار خودرو در مدت آزادی ثبت سفارش به انبارهای گمرک وارد شده بودند که با اجرایی‌شدن مصوبه سران سه قوه در انبارهای این سازمان بلاتکلیف ماندند.

پس از ورود سران سه قوه به موضوع خودروهای دپو مانده در گمرکات کشور، حدود نیمی از این اموال مردمی در اختیار مالکان آن قرار گرفت، اما به دلیل پایان مهلت مقرر مصوبه مربوط به آن، ادامه این روند متوقف ماند و دوباره موضوع خودروهای حبس‌شده در انبارهای گمرک و بنادر آزاد تجاری بر شانه‌های دولت دوازدهم سنگینی کرد.

در این خصوص، بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس معتقد است: «اگر مدیران دولتی بخواهند به غائله خودروهای وارداتی خاتمه بدهند، می‌توانند. اما باید دید آیا آن‌ها هم به اهمیت این مسأله واقف شده‌اند یا خیر.»

وی می‌گوید: «مصرف‌کننده خودروهای خارجی به شرکت‌های نمایندگی بخشی از پول خرید یا تمام مبلغ مورد تقاضای خود را پرداخته‌اند که متاسفانه با قانونی‌که به‌صورت ضرب‌الاجل و یک‌شبه به اجرا درآمد، اموال این افراد در گمرکات حبس شد. این در حالی است که این افراد نباید خسارت تغییر تصمیمات خلق‌الساعه‌ای را بدهند که اگر در ماهیت آن اندیشه کنید، خواهید دید مسیر اجرای آن به‌صورت کلی اشتباه است.»

 باتوجه به لایحه پیشنهادی دولت به صحن علنی مجلس، شاهد بودیم ردیف انتظار درآمد از مسیر واردات خودرو مانند سال گذشته صفر درنظر گرفته شده است. درحالی‌که همچنان خودروهایی در گمرکات کشور وجود دارد که برحسب سفارش‌گذاری مشتریان طی دو سال گذشته به انبارها وارد شده‌اند و بلاتکلیف هستند. به‌نظر شما در این‌خصوص امکان تغییر عدد دولت در این ردیف بودجه سال ۹۹ به میزان واردات این محصولات از سوی نمایندگان مجلس وجود دارد؟ 

درخصوص رقم نهایی بودجه و لایحه پیشنهادی دولت برای سال ۹۹ نمایندگان در هر حوزه درحال چانه‌زنی و چکش‌کاری آن هستند. براین‌اساس، امیدواریم ضرورت ترخیص و نظارت‌بر تحویل این اموال به صاحبان اصلی که بیش‌از دو سال از بهره دارایی‌هایشان دور بوده‌اند، همان‌طور که در نظر نمایندگان خانه ملت آمده است، در میان مدیران دولتی و تصمیم‌گیران نیز به‌وقوع بپیوندد.

برخی اعضای کمیسیون صنعت مجلس درخصوص طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو معتقد هستند به‌دلیل آن‌که این طرح در کمیسیون غیرتخصصی تنظیم و به صحن ارائه شده است، نقاط ضعفی در آن وجود دارد و در بازدید برخی نمایندگان مجلس از شرکت‌های خودروسازی نیز وعده کنارگذاری یا مسکوت ماندن طرح ساماندهی مطرح شده است. نظر شما در این خصوص چیست؟ 

چنان‌چه شکایتی نیاز به تحقیق و بررسی داشته باشد، کمیسیون می‌تواند بازرس یا بازرسانی را از میان نمایندگان به انتخاب هیات‌رئیسه اعزام کند. درحال‌حاضر شاهدیم که برخی دوستان ادعا می‌کنند ازسوی کمیسیون اصل ۹۰ ماموریت بازدید از خودروسازان را داشته‌اند. این در حالی است که کمیسیون اصل ۹۰ گزارشی متقن و سنگین از خودروسازان داشته و برای تهیه آن نیز تنها به گزارش‌های شفاهی اکتفا نکرده است. بنابراین، دوستان در صورتی می‌توانند بازدید خود را به کمیسیون اصل ۹۰ مربوط کنند که از سوی هیات‌رئیسه این کمیسیون انتخاب شده و به آن‌ها ماموریت بازدید داده شده باشد.

در طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو، به خودروسازان داخلی فرصت محدودی برای ارتقای کیفیت محصولات و رقابت‌پذیر در سطح منطقه‌ای داده شده است. آیا به‌نظر شما خودروسازان می‌توانند طی این مهلت به ضرورت‌های اجرای طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو برسند؟

قیمت خودرو طی یک سال اخیر دو برابر شد، درحالی‌که نیروی انسانی در کارخانه‌های خودروسازی مزایایی از محل این رشد قیمت به دست نیاوردند. هر از گاهی نیز مدیران خودروسازی‌ها با بهانه شیوع بیکاری گسترده در کشور و احتمال ورشکستگی خودروسازان، خواستار کمک‌های بلاعوض به صنعت خودرو شده‌اند. این در حالی است که میزان پرداخت خسارت بیمه در سال‌جاری ۱۶هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

این رقم به معنای آن است که حداقل خسارت تصادفات و سوانح در ایران روزانه ۴۴میلیارد تومان برآورد می‌شود. برخی مسئولان این وضعیت را ناشی ‌از خطای انسانی می‌دانند و بخشی به وضعیت جاده‌ها معترض هستند. اما تنها نکته قابل‌تامل در این خصوص، میزان خسارت تصادفات در ایران طی سال جاری بوده که به‌تنهایی به رقم ۳۵میلیارد تومان روزانه رسیده است.

با مقایسه این ارقام با دیگر کشورها و سطح استاندارد بین‌المللی، خواهید دید یک عامل نقش موثرتری به نسبت خطای انسانی در این میان وجود دارد که آن‌هم کیفیت محصولات خودروسازان داخلی است.

 واردات خودرو در کشور تنها ۴‌درصد از بازارهای مصرف را در اختیار دارد. باتوجه به این‌که حضور خودروهای خارجی از منظر بسیاری کارشناسان این حوزه موجب ارتقای کیفیت محصولات داخلی در دو دهه گذشته شده است. آیا می‌توان با توجه به مزایای حضور این خودروها در سطح کشور امتیاز محدودی برای واردات آنان در نظر گرفت؟

ایمنی پایین خودروهای داخلی را نمی‌توان نادیده گرفت. تمام صنایع خودروسازی دنیا خودروهای خود را براساس بالاترین شاخص‌های حفظ تامین امنیت جانی می‌سازند، درحالی‌که در کشور ما این موضوع تحت‌شعاع مسائل دیگر قرار گرفته است.

نباید به مصرف‌کننده داخلی به دید گروگان نگاه کرد که متاسفانه در صنعت خودرو ایران این اتفاق چند دهه افتاده است. افزایش ایمنی خودرو قطعا در کاهش آمار تصادفات و صدمات ناشی از تصادفات کاهش پیدا خواهد کرد. متاسفانه تبعات اجتماعی ناشی از تلفات و صدمات تصادفات، نسبت به مسائل مالی آن غیرقابل جبران است و باید موردتوجه قرار بگیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

تکمیل و عرضه ۵ هزارو ۲۹۹ دستگاه خودرو در دو روز

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
تکمیل و عرضه ۵ هزارو ۲۹۹ دستگاه خودرو در دو روز
به همت مجموعه کارکنان گروه صنعتی ایران خودرو رکورد تکمیل و تجاری سازی خودروها شکسته شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، پنجشنبه گذشته ۲۴۳۶دستگاه و روز جمعه نیز ۲۸۶۳ دستگاه خودرو تکمیل، تجاری سازی و به بازار عرضه شده است.

همت بلند زنجیره تامین و تلاش شبانه روزی کارکنان گروه صنعتی ایران خودرو سبب ثبت این رکورد در تولید و عرضه محصولات ایران خودرو شد.

طبق هدفگذاری صورت گرفته خودروهای دارای کسری در دی ماه به صفر خواهد رسید و از ابتدای بهمن ماه تولید بدون کسری ادامه خواهد یافت.

پیش بینی می‌شود، افزایش عرضه به بازار توسط ایران خودرو، زمینه ساز ایجاد تعادل در بازار در ماه‌های پایانی سال و جلوگیری از افزایش التهاب در آن خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

خودرو دپو شده در پارکینگ خودروسازان بزرگ به صفر رسیده است

رکناخبرگزاری رکنا
خودرو دپو شده در پارکینگ خودروسازان بزرگ به صفر رسیده است
رکنا: رحمانی در جلسه قرارگاه رونق تولید گفت: باید برای حذف وابستگی‌ها در همه بخش های صنعتی کشور تلاش کنیم؛ امروز در شرایطی هستیم که دشمن هر یک از عناوین وابستگی های ما را شناسایی و به لیست تحریم‌های خود اضافه می‌کند.

خودرو دپو شده در پارکینگ خودروسازان بزرگ به صفر رسیده است - 1

به گزارش رکنا، به نقل از وزارت صنعت معدن و تجارت، رضا رحمانی در این جلسه که با حضور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا برگزار شد، افزود: با توجه به توان و ظرفیت بالای قرارگاه، این عزیزان همواره برای کمک به طرح‌های مختلف وزارت صمت پایه کار بودند.

وی تصریح کرد: یکی از دلایلی که امسال و با وجود افزایش موانع، مشکلات اجرایی کمتر شده است؛ همین رویکرد ما در افزایش سطح همکاری‌ها و بهره گیری از توان داخلی است.

خودرو دپو شده در پارکینگ خودروسازان بزرگ به صفر رسیده است

رحمانی خاطرنشان کرد: خوشبختانه آمار تولید کالاهای منتخب کشور در ۸ ماهه امسال عمدتا افزایشی بوده است؛ در آلومینیوم با توجه به تدابیر اتخاذ شده تا پایان سال کسری تولید جبران خواهد شد و در بخش خودرو نیز خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی انجام شده و این صنعت امروز راه افتاده و کف پارکینگ خودروسازان از خودروهای دپو شده صفر شده است.

وی تاکید کرد: تزریق منابع جدید و داخلی سازی در صنعت خودرو کشور جواب داده و البته ضرورت دارد که احتیاطات لازم را برای ادامه کار و توسعه این صنعت بیش از پیش داشته باشیم.

وزیر صمت با اشاره به مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص تامین مالی صنایع خودروسازی کشور گفت: امیدواریم این اتفاق به رونق بیشتر این صنعت کمک کند و همچنین باید فروش اموال مازاد شرکت‌های بزرگ خودروسازی را سرعت ببخشیم.

روند تعادلی بازار حفظ شده است

رحمانی گفت: علی رغم نگرانی‌های موجود، بعد از اصلاح قیمت بنزین با همت مجموعه بازرگانی وزارت صمت بازار روند تعادلی داشته و از ثبات خوبی برخوردار است.

وی افزود: ثبات فعلی بازار و تنظیم شرایط آن سختی‌های خاص خود را داشته و به مسلما جلوی هرگونه اقدام و تصمیمی که روند حال حاضر را دچار اختلال کند خواهیم ایستاد و حتما با کمک دستگاه‌های قضایی با متخلفان برخورد قانونی لازم را خواهیم داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد ۲ طرح رصد زنجیره تامین صنعت پتروشیمی و همچنین رصد وضعیت بازار ورق‌های فولادی گفت: یکی از دغدغه‌های وزارت صمت، ساماندهی میزان تقاضای پتروشیمی در راستای جلوگیری از برخی واسطه‌گری‌ها و دلالی‌ها در سطح عرضه بوده است

در پتروشیمی و فولاد، میزان عرضه و تقاضا باید شکل واقعی به خود بگیرد

رحمانی ادامه داد: تمام حساسیت ما روی این موضوع متمرکز بوده است که میزان عرضه و تقاضا شکل واقعی به خود بگیرد و آن هایی که تولید کننده واقعی نیستند سهمیه‌ای دریافت نکنند تا بازار به ثبات و آرامش برسد.

وی تصریح کرد: نظارت‌ها باید به طور مستمر انجام شود و مسلما متخلفین باید بدانند که در صورت عدول از قانون حتما بابت تخلفات خود هزینه خواهند پرداخت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: باید اهداف ‌هایی همچون رصد زنجیره تامین صنعت پتروشیمی و فولاد و …؛ به تمامی واحدها اطلاع‌رسانی شود و در سطح استان‌ها نیز مخاطبان طرح با آن آشنایی کامل داشته باشند.

رحمانی خاطرنشان کرد: نوسانات قیمتی در صنعت فولاد به هیچ عنوان قابل قبول نیست و نباید افزایشی را شاهد باشیم این مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور نیز بوده است و لازم الاجراست.

وی تاکید کرد: در حوزه پتروشیمی عموما تولیدات بیش از مصرف داخلی است و در صنعت فولاد نیز با توجه به افزایش تولیدات در بسیاری از محصولات فولادی، حتی شاهد افزایش ۳۰ درصدی صادرات نیز بودیم و انتظار داریم همه شرکت‌ها با تبعیت از سیاست‌های ابلاغی به حفظ تعادل بازار در داخل کشور بیش از پیش کمک نمایند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: اکنون در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و این شرایط مقتضیات خاص خود را دارد؛ در برابر متخلفین و عواملی که موجب بی قانونی در شرایط تنظیم بازار کشور می‌شوند هیچ تعارفی نداریم.

رحمانی اضافه کرد: انتظار می‌رود مدیران بخش‌های مختلف در تصمیم گیری‌ها دقت نظر کافی را داشته باشند و پس از اتخاذ آن با دقت و با قدرت برای پیگیری و ثمربخشی تصمیمات پیگیری‌های لازم را نیز انجام دهند.

وی در پایان با اشاره به ضوابط فعالیت و نظارت بر بستر‌های آگهی الکترونیکی خودرو گفت: تصمیمات در هر عنوان و شکلی که اتخاذ می‌شود باید در راستای منافع مردم باشد و انتظار می‌رود دستگاه‌های مرتبط به این موضوع نیز برای تسریع در خروجی تصمیمات خود گام‌های اجرایی‌تری بردارندبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

شمارش معکوس برای تکمیل ۷ هزار خودرو ناقص در «ایران‌ خودرو»

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
شمارش معکوس برای تکمیل ۷ هزار خودرو ناقص در «ایران‌ خودرو»
با توجه به‌اینکه داخلی‌ سازی قطعات های‌ تک همچون ECU در داخل شروع شده است، به‌نظر نمی‌ رسد مشکل چندانی در زمینه تامین قطعات داشته باشیم

بازگشت تحریم‌ها، نوسانات ارزی یک‌سال‌ونیم گذشته به‌همراه افزایش بدهی خودروسازان به صنعت‌قطعه باعث شد تیراژ تولید قطعه‌سازان با کاهش شدید مواجه شود. همین موضوع تامین قطعات خط تولید را با مشکل جدی روبه‌رو کرد که نتیجه آن دپو چندین هزار دستگاه خودرو ناقص درکف پارکینگ هر دو خودروساز بزرگ کشور شد. بنابراین خودروسازان به‌جای تولید ناقص، تصمیم به‌کاهش تیراژ و تکمیل خودروهای مانده درپارکینگ گرفتند.

نتیجه این تصمیم نیز بعد از چندماه، تکمیل بخش عمده‌ای از خودروهای ناقص شد؛ به‌طوری‌که اکنون یکی از اعضای انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی به «دنیای‌ خودرو» می‌گوید: «درحال‌حاضر فقط هفت‌هزار دستگاه خودرو ناقص در پارکینگ یکی از خودروسازان باقی مانده است که آن هم به‌زودی تکمیل خواهد شد.»

تکمیل سریع خودروهای ناقص

محمدرضا نجفی‌منش با اشاره به‌اینکه تا همین چندماه پیش، بیش از ۷۰ هزار دستگاه خودرو ناقص کف پارکینگ هر دو خودروساز در حال خاک خوردن بود، می‌افزاید: «اکنون خودروهای ناقص یکی از خودروسازان به‌صفر رسیده و در پارکینگ دیگر خودروساز نیز فقط حدود هفت‌هزار دستگاه خودرو ناقص باقی مانده که این تعداد نیز به‌سرعت درحال تکمیل شدن است.»

این قطعه‌ساز با اشاره به‌اینکه در شرایط کنونی مشکل چندانی برای تامین قطعات مورد نیاز خط تولید وجود ندارد، بیان می‌کند: «با توجه به‌اینکه داخلی‌سازی قطعات های‌تک همچون ECU در داخل شروع شده است، به‌نظر نمی‌رسد مشکل چندانی در زمینه تامین قطعات داشته باشیم.»

وی اضافه می‌کند: «قطعه‌سازان مشکلی درتامین قطعات مورد نیاز برای خط تولید ندارند. تنها مشکل این است که این بخش با معضل جدی کمبود نقدینگی روبه‌رو است.»

نجفی‌منش تاکید می‌کند: «تاکنون نقدینگی مناسبی به‌قطعه‌سازان تزریق نشده است. ‌ این درحالی‌است که اگر نقدینگی به‌قطعه‌سازان برسد، آن‌ها نیز می‌توانند به‌موقع مشکل کمبود قطعات را برطرف کرده و مسیر تولید با تیراژ بالا را برای خودروسازان هموار کنند.»

کاهش تیراژ، شاید اما تولید ناقص نه

به‌گفته این قطعه‌ساز، بانک‌مرکزی به‌تعهد خود نسبت به‌مصوبه پرداخت تسهیلات ۸۴۴ میلیون یورو عمل نکرد و دیگر امیدی نیز نسبت به‌پرداخت این تسهیلات وجود ندارد. نجفی‌منش بااشاره به‌اینکه درسال جاری نیز مصوبات جدیدی برای پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌مرکزی درنظر گرفته شده است، اضافه می‌کند: «امیدواریم این مصوبه جدید عملیاتی شده و نقدینگی به صنعت‌قطعه تزریق شود.»

عضو انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با هشدار نسبت به‌تبعات پایین ‌ماندن توان تولید قطعه‌سازان ادامه می‌دهد: «خودروسازان درصدد این هستند از این پس هیچ خودرو ناقصی تولید نکنند و حتی اگر با مشکل تامین قطعه نیز مواجه شوند، با کاهش تولید جلو تولید ناقص خودرو را خواهند گرفت.»

وی باتاکید براینکه درحال‌حاضر قطعه‌سازان فاقد نقدینگی هستند و برای ادامه تولید نیاز به‌این دارند که دولت و بانک‌مرکزی تسهیلاتی را به خودروسازان ارائه دهند تا آن‌ها بخشی از بدهی‌هایشان را تسویه کنند، می‌گوید: «اگر مسئولان به‌دنبال رفع مشکل صنعت‌خودرو برای بلندمدت هستند، باید ضمن لغو فروش دستوری خودرو، ‌فروش این محصول را نیز در حاشیه بازار قرار دهند تا جلو ضرر و زیان خودروسازان گرفته شود.»

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو‌های پرفروش وارداتی در بازار

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت خودرو‌های پرفروش وارداتی در بازار
خبرگزاری میزان- قیمت خودرو‌های وارداتی در بازار امروز (یکشنبه ۸ دی) منتشر شد. تاریخ انتشار: 09:30 - 08 دی 1398 - کد خبر: ۵۸۱۰۸۷

به گزارش گروه فضای مجازیخبرگزاری میزان، قیمت امروز خودرو‌های وارداتی پرتیراژ در بازار به شرح زیر است.بیشتر بخوانید:جدیدترین قیمت خودرو‌های داخلی امروز ۸ دی

قیمت خودرو‌های پرفروش وارداتی در بازار - 1

منبع: دنیای اقتصاد

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

بوگاتی کمیاب و گران قیمت در کلکسیون یک ایرانی +تصاویر

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
بوگاتی کمیاب و گران قیمت در کلکسیون یک ایرانی +تصاویر
اقتصاد نیوز:مانی خوشبین کلکسیونر ایرانی ساکن کالیفرنیا یکی از بهترین کلکسیون خودروهای آمریکا را در اختیار دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خودرو بانک، وقتی سال ۲۰۱۵ بوگاتی از مدل شیرون جایگزین ۱۵۰۰ اسب بخار ویرون رونمایی کرد، خوشبین می‌دانست دوست دارد چیزی منحصر به فردتر از آن داشته باشد. برای اینکه بدانید منظور از منحصر به فرد در این زمینه چیست، او گفته به تازگی پیشنهاد شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰+ به او ارائه شده، اما این مدل از نظر او به اندازه کافی خاص نبوده است. پس به دلیل علاقه زیاد او به برند لوکس فرانسوی هرمس و بوگاتی‌های کاملا انحصاری، خوشبین با همکاری این دو شرکت فرانسوی تنها نسخه از بوگاتی شیرون ادیشن هرمس را ساخته است.

بوگاتی کمیاب و گران قیمت در کلکسیون یک ایرانی +تصاویر - 2

طراحی این مدل سال ۲۰۱۶ به پایان رسید، اما دلیل اینکه ۳ سال طول کشید تا این خودرو به خوشبین تحویل داده شود این است که او به چیزهای معمولی علاقه‌ای ندارد – آن‌ها رنگ نقره‌ای، آبی و حتی قهوه‌ای را امتحان کردند، اما بالاخره با رنگ سفید گچی نظر خوشبین را جلب کردند. ابرخودروهای کاملا انحصاری او – او یک پاگانی هوایرا ادیشن هرمس هم دارد – باید کاملا مطابق میلش باشند. او گفته یک شیرون می‌خواسته که ظریف و ساده اما لوکس و باشکوه باشد.

بوگاتی کمیاب و گران قیمت در کلکسیون یک ایرانی +تصاویر - 5

شاید در نگاه اول بوگاتی جدید خوشبین یک شیرون جذاب با رنگ کرمی به نظر بیاید، اما این‌طور نیست. جلوپنجره نعل اسبی از حروف H تشکیل شده، زیر بال پشتی با طرح اسب‌های تزئین شده و رنگ سپر عقب با رنگ بدنه یکی است.

در داخل کابین، از پارچه کشمیری با همان طرح اسب‌های روی دوپا ایستاده‌ روی بدنه درها استفاده شده است. عبارت «تزئین توسط هرمس» به زبان فرانسوی روی کنسول وسط و نقاط دیگر خودرو حک شده است.

بوگاتی کمیاب و گران قیمت در کلکسیون یک ایرانی +تصاویر - 8

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

واکنش عراقچی به لغو میزبانی باشگاه‌های ایرانی در آسیا +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم| تابش چرنکوف چیست؟ چرا نور رآکتور اتمی آبی است؟

همشهریهمشهری17 ساعت قبل
منشا این نور آبی برای فیزیکدانها یک معما بود، تا اینکه تقریبا سه سال بعد ایلیا فرانک و ایگور تام با استفاده از معادلات نسبیت خاص اینشتین موفق شدند منشأ نور آبی اسرار آمیز را توضیح دهند. چرا آب یک راکتور هسته‌ای آبی است؟ همانطور که تابش چرنکوف در آب حرکت می‌کند، ذرات باردار در آن محیط سریعتر از نور حرکت می‌کنند. از آنجایی که نور بیشتری با طول موج کوتاه وجود دارد، رنگ نور آبی به نظر می‌رسد. در رآکتور اتمی استخری (pool-type reactor)، از میزان نور آبی می‌توان برای اندازه‌گیری رادیواکتیویته میله‌های سوخت استفاده کرد. در ویدئوی زیر لحظه آغاز به کار یک رآکتور هسته‌ای نوع تریگا (TRIGA) را می‌بینید که با انتشار نور آبی یا همان تابش چرنکوف همراه است.

فیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز17 ساعت قبل

رسیدگی به بزرگترین پرونده تخلف ارزی در تعزیرات تهران

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
وی گفت: این یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های مربوط به انجام ندادن تعهدات ارزی در تعزیرات تهران در سال‌های اخیر بوده است. اسفنانی افزود: در پرونده‌ای دیگر نیز متهمی ۲۸ میلیون یورو ارز دریافتی از بانک را ملزم شد، برگرداند. مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران گفت: در پرونده‌ای دیگر نیز ۵ کانتینر کالا‌های قاچاق شامل لوازم و تجهیزات رایانه‌ای به ارزش ۱۴۵ میلیارد ریال کشف شد که پرونده در تعزیرات در حال رسیدگی است. وی همچنین به پرونده‌ای دیگر با عنوان تقلب در کسب و کار تحت عنوان عرضه روغن گریس تقلبی اشاره کرد و گفت: برای متهمان این پرونده نیز رای قطعی و جریمه‌ای معادل ۷۳ میلیارد ریال صادر شده است. وی گفت: البته نانوایان باید نان مورد نیاز مردم را به اندازه‌ای که مکلف هستند تحویل دهند و اگر مازادی داشتند می‌توانند به سفارش مشتری تنوعی در نان داشته باشند.

رمزارزها؛ اقتصاد دیجیتالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رمزارزها نوعی از پول مجازی است که استخراج آن سالهاست در برخی کشورها آغاز شده است اما اجرای آن در ایران همچنان کش و قوس‌های فراوانی دارد.

فیلم/ دلایل تغییرات ناگهانی قیمت میوه چیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

اخبار بیشتر