پخش سری جدید «خندوانه» با محمدرضا شریفی‌نیا
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

پخش سری جدید «خندوانه» با محمدرضا شریفی‌نیا

شروع متفاوت فصل جدید خندوانه

مهرخبرگزاری مهر
برنامه خندوانه در فصل ششم کار خود را دیشب آغاز کرد، قسمت اول این برنامه با حضور شخصیت عروسکی جنابخان شروعی متفاوت را داشت.

نخستین استندآپ کمدی علی صبوری  در فصل جدید خندوانه + فیلم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خبرگزاری میزان- تصاویری از نخستین اجرای استندآپ کمدی علی صبوری  در فصل ششم برنامه خندوانه را مشاهده می‌کنید.

کد ویدیو دانلود

نخستین استندآپ کمدی علی صبوری  در فصل جدید خندوانه + فیلم - 3

خواندن خبر در سایت منبع

خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| «خندوانه» فردا میزبان محمدرضا شریفی‌نیا/"نود"،‌"حالا خورشید" و "به خانه برمی‌گردیم" درصدر پربیننده‌های تلویزیون

تسنیمخبرگزاری تسنیم
خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| «خندوانه» فردا میزبان محمدرضا شریفی‌نیا/"نود"،‌"حالا خورشید" و "به خانه برمی‌گردیم" درصدر پربیننده‌های تلویزیون
«خندوانه» امشب ساعت ۲۳ اولین قسمت از فصل ششم خود را روی آنتن می‌برد و فردا میزبان محمدرضا شریفی‌نیا خواهد بود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

در نظرسنجی از مردم نواحی مختلف تهران مشخص شد که یش از 78 درصد تهرانی‌ها، بیننده حداقل یکی از برنامه‌های شاخص تلویزیون هستند. در نظرسنجی فراگیری که مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما اجرا کرده است، 78/3 درصد پاسخ دهندگان اعلام کردند که حداقل یکی از برنامه های شاخص شبکه‌ها را پیگیری و دنبال می‌کنند.

براساس این نظرسنجی که اواسط آبان صورت گرفته در تقسیم مخاطبان پیگیر برنامه‌ها؛ "نود" و "حالا خورشید" از شبکه 3 و "به خانه برمی‌گردیم" از شبکه 5 بیشترین مخاطبان را داشته‌اند. مخاطبان پیگیر برنامه "نود" 6/45 درصد، میزان مخاطبان دنبال‌کننده "حالا خورشید" 4/44 درصد و مخاطبان پیگیر "به خانه برمی‌گردیم" 4/37 درصد بوده‌اند.

براساس این نظر سنجی از نظر جنسیت مخاطبان، در مقابل 4/79 درصدی مردانی که در تهران بیننده برنامه‌های تلویزیونی هستند 6/20 درصد از مردان کلان شهر تهران هیچ برنامه‌ای را تماشا نمی‌کنند. در مقابل 5/77 درصد از زنان تهرانی  که حداقل یکی از برنامه‌های شاخص تلویزیون را دنبال می‌کنند، 5/22 درصد از زنان تهرانی گفته‌اند که هیچ برنامه‌ای از سیما را دنبال نمی‌کنند.

این نظرسنجی به لحاظ رضایت بینندگان هم به آمار جالبی دست یافته است. در میان برنامه‌های شاخص سیما، برنامه با سابقه «مسابقه محله شبکه 2» تنها برنامه‌ای است که رضایت 100 درصدی مخاطبان را جلب کرده است. بعد از این برنامه «دکتر سلام شبکه آموزش» با رضایت 4/98 درصدی و «مستند حیات وحش شبکه مستند» با 97 درصد، بیشترین رضایت مخاطبان را داشته‌اند.

طبق این نظرسنجی که در آن جامعه آماری متنوعی از مردان، زنان، کودکان و نوجوانان با میزان تحصیلات مختلف شرکت داشتند، به تفکیک شبکه‌ها مشخص شد برنامه‌های  "دستپخت"، "سیمای خانواده" و "آفتاب شرقی" از شبکه یک سیما بیشترین مخاطب را داشته‌اند.

در شبکه دو مسابقه "محله"، "محله گل و بلبل" و "زنده‌باد زندگی"، در شبکه سه "نود"، "حالا خورشید" و مسابقه "برنده باش" بیشترین مخاطب را به خود جلب کرده‌اند. برنامه‌های "شوکران" و "معرفت" در شبکه چهار، "به خانه برمی‌گردیم"، "در شهر" و "تهران 20" در شبکه 5، "شبی با عبدی"، "هزار داستان" و "کتاب باز" در شبکه نسیم بیشتر از دیگر برنامه‌های این شبکه‌ها توانسته‌اند رضایت مخاطبان را به دست آورند.

در شبکه آموزش برنامه "دکتر سلام"، در شبکه افق برنامه "عصرانه" و برنامه‌های "چوب خط"  و "ایرانیش"، در شبکه قرآن "تلاوت‌های درخواستی"، "پرسمان" و "بشارت 1452"، در شبکه سلامت برنامه "ضربان" و "مادر کودک و تندرستی"، در شبکه ورزش برنامه‌های "فوتبال 120"، "شب‌های فوتبالی" و "ویدئو چک" و در شبکه مستند، "مستند حیات وحش" و برنامه "360 درجه" بیشترین درصد رضایت مخاطبان تهرانی را داشته‌اند.

نشست هم اندیشی ایمنی ترافیک با حضور مدیر شبکه هفت سیما و محمد بخارایی رئیس سابق سازمان پایانه‌ها و راهداری کشور و رئیس هیأت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها برگزار شد.

احمدی افزادی در این نشست ضمن تشکر از پیشنهاد جهت ایمنی راهها و برگزاری جشنواره فرهنگی ایمنی ترافیک در اردیبهشت سال آینده، گفت: ضرورت توجه به ایمنی راهها و کاستن از آلام و دردهای مردم در سوانح رانندگی کار مهمی است که تنها از طریق فعالیت های فرهنگی و مردم نهاد ماندگار می‌شود.

مدیر شبکه هفت سیما با اشاره به رابطه معنادار میان سوانح جاده و مسائل فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: واقعیت این است که ما در کشور با نواقص جدی در ابعاد انسان، جائه و تکنولوژی ایمنی در خودروها مواجه هستیم و برای رفع این نواقص باید سراغ کارهای مردمی و فرهنگی برویم.

وی شعار شبکه هفت سیما، «مردم، آموزش ومهارت» را بستر مناسبی برای برنامه‌ریزی در این زمینه دانست و افزود: اکتفا به نصیحت کردن و نادیده گرفتن گروه‌های مهم هدف جامعه از جمله زنان و کودکان در فعالیت‌های فرهنگی و رسانه از آسیب‌های جدی کار ما بوده است.

احمدی افزادی پرهیز از مدیران و سیاستگذاران از تعریف و لفاظی و درمان عارضه چند رنگی فرهنگی را علاج مشکلات امروز جامعه دانست و خاطرنشان کرد: باید ترس را کنار گذاشت و با همکاری و همدلی به استقبال چالش‌ها رفت.

وی در پایان این نشست از آمادگی شبکه آموزش برای همکاری در فرهنگسازی ترافیکی و برگزاری موفق جشنواره ایمنی ترافیک خبر داد.

گفتنی است، در ابتدای این نشست محمد بخارایی رئیس سابق سازمان پایانه‌ها و راهداری کشور و رئیس هیات مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها از شکل‌گیری جمعیت، فعالیت‌ها، همایش‌ها و جشنواره‌های برگزار شده در این جمعیت گفت.

وی خاطرنشان کرد: بنا داریم جشنواره فیلم کوتاه ایمنی را به عنوان یک رویداد ملی ثبت کنیم و از آنجایی که جای صداو سیما در فرهنگسازی ایمنی و ترافیک خالی است، امیدواریم شبکه هفت مسئولیت برگزاری جشنواره را برای بالا بردن ظرفیت‌ها برعهده گیرد.

جشنواره فرهنگی صوتی و تصویری ایمنی ترافیک هفتم اردیبهشت‌ماه سال98 همزمان با روز ملی ایمنی حمل و نقل با محورهای آموزش و اصلاح رفتار ترافیکی، ایمنی کودکان و ایمنی و موتورسواران و در قالب‌های فیلم‌های کوتاه، کلیپ، نماهنگ، انیمیشن، تیزر و فایل صوتی برگزار خواهد شد.

برنامه «زاویه» به تهیه‌کنندگی علی خواجه که پخش آن با شروع اربعین حسینی و ایام عزاداری ماه صفر متوقف شده بود، از امشب  به صورت هفتگی پخش آن از سر گرفته می‌شود. سری جدید مجله علوم انسانی «زاویه» امشب  با حضور علی‌اصغر پورعزت، استاد مدیریت دولتی دانشگاه تهران و محمدمهدی ذوالفقارزاده استاد مدیریت دولتی دانشگاه تهران، به موضوع «بررسی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» می‌پردازد.

مجله علوم انسانی زاویه می‌کوشد طی چند برنامه با فراهم کردن تمهید گفتگو درباره این سند، آن را در نسبت با مسأله تاریخی پیشرفت ایران مورد بحث قرار دهد. در این مسیر نه تنها دلالت‌ها و جهت‌گیری‌های محتوایی سند، بلکه رویکردهای روشی و فرآیندهای دانشی تدوین آن نیز به بحث گذاشته می‌شود.

گفتنی است، برنامه «زاویه» به تهیه‌کنندگی علی خواجه و با اجرای حبیب‌الله رحیم‌پور هر هفته چهارشنبه‌ها ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

برنامه تلویزیونی «اقیانوس آرام»، در هفته دوم پخش این برنامه که پس از سال‌ها به طور اختصاصی برای نوجوانان طراحی شده، چهار مهمان دیگر از تجربیات خود برای نوجوان‌ها می‌گویند.

مهمان‌های بزرگسال این هفته، امشب داوود امیریان نویسنده شناخته شده داستان‌های نوجوان و جمعه محمدرضا تقی‌پور مدیر موزه صلح که یک جانباز جنگ تحمیلی است، خواهند بود.

همچنین در بخش نوجوان، پنج‌شنبه شادی زمانی مخترع نوجوان کرمانشاهی که پس از زلزله سال گذشته با اختراع نوعی کرم به هم‌وطنان زلزله‌زده خود کمک کرده بود و جمعه نوجوان ساکن یکی از روستاهای دورافتاده کشور که با هزینه شخصی خود یک اسلحه جدید طراحی کرده است این هفته در ‌ «اقیانوس آرام» صحبت خواهند کرد.

هر دو نوجوان این هفته صحبت‌هایی جنجالی خطاب به مسئولین خواهند داشت، از افشاگری نوجوان زلزله‌زده در خصوص رسیدگی به مردم شهرش طی یک سالی که از زلزله گذشته تا گلایه‌های صریح نوجوان اسلحه‌ساز از جدی نگرفتن او توسط مسئولین کشور!

«اقیانوس آرام»، که سال گذشته به صورت زنده پخش می‌شد، در سری دوم با تغییر فضا به سمت موضوعات مختلف نوجوانانه رفته و تلاش می‌کند در همکلامی با نوجوان‌های مختلف، آسیب‌ها و چالش‌های این رده سنی حساس را مورد بررسی قرار دهد.

قسمت چهارم این برنامه که خود نوجوان‌ها در ساخت و تولید آن مشارکت دارند، ساعت 21 امشب از شبکه دو پخش خواهد شد.

«اقیانوس آرام» به کارگردانی هادی نعمت‌اللهی، تهیه‌کنندگی وحیدملتجی و مجری طرح امیر شکرچی‌زاده است و هر هفته در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه از ساعت 21 روی آنتن شبکه دوم سیما خواهد رفت.

امشب (چهارشنبه سی‌ام آبان‌ماه)، سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز»، میزبان نادر قدیانی، موسس نشر قدیانی(بهترین ناشر کتاب‌های کودک و نوجوان) است.

قدیانی در برنامه امشب راجع به چگونگی تاسیس نشر قدیانی، علاقمندی به کتاب‌های کودک و نوجوان و مذهبی و اینکه این روزها مشغول به چه فعالیتی در حوزه کتاب است با صحت به گفتگو می‌نشیند.

در بخش دوم «کتاب‌باز» (بخش ثابت چهارشنبه شب‌ها) مجتبی شکوری با صحبت درخصوص حال خوب و سبک زندگی با مخاطبان همراه است.

«کتاب‌باز» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدرضا رضاییان و اجرای سروش صحت، شنبه تا چهارشنبه ساعت 20 از شبکه نسیم پخش می‌شود و تکرار آن ساعت یک بامداد، 8 صبح و 13 بعدازظهر روی آنتن شبکه نسیم خواهد رفت.

در آستانه ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت، ویژه برنامه "چشم روشنی" از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود. "چشم روشنی" جنگ شاد و مفرحی هست که به مناسبت عید بزرگ ولادت رسول اکرم(ص) و رئیس مذهب شیعه، با حضور ترکیبی از مهمانان هنرمند بازیگر، خواننده و ورزشکار پخش می‌شود. "چشم روشنی" در پنج برنامه لحظات خوشی را برای مخاطب به ارمغان خواهد آورد. ترتیب پخش بدین صورت است: جمعه دوم آذر ساعت 12 تا 14 و ساعت 23:20 تا 1 بامداد، شنبه سوم آذر ساعت ساعت 23:20 تا 1 بامداد، یکشنبه چهارم آذر ساعت 12 تا 14 و  تا 1 بامداد.23:20 .

فینالیست‌های مسابقه "خنداننده‌شو" از میهمانان این برنامه هستند. فریدون آسرایی هم به مناسبت این ایام با اجرای زنده به بینندگان چشم روشنی می‌دهد. مجید اخشابی، محسن میرزازاده و مهدی یغمایی از دیگر خوانندگان کشور هستند که در این ویژه برنامه اجرای برنامه خواهند داشت.

برنامه "چشم روشنی" همچنین در یک نظرسنجی از بینندگان شبکه یک خواسته است تا از میان شش خواننده، به بهترین آهنگ درباره پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) با کد دستوری رایگان *3*45#  رای دهند. مجید اخشابی، محمد اصفهانی، محسن چاوشی، حامد زمانی، محسن میرزازاده و مهدی یغمایی. در هر برنامه به قید قرعه به دو نفر از شرکت‌کنندگان در نظر سنجی نفری10 میلیون تومان جایزه اهداء می‌شود.

"چشم روشنی" به تهیه کنندگی مقداد مومن‌نژاد کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیماست که بطور زنده در ایام جشن ولادت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) روی آنتن خواهد رفت.

به مناسبت فرا رسیدن سالروز فرخنده میلاد رسول مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)، شبکه‌های رادیویی با بیش از سیصد عنوان برنامه و در مجموع به مدت نه هزار و یک صد دقیقه، ویژه‌های گوناگونی مانند نمایش‌های فاخر رادیویی، گفتگو، گزارش، برنامه‌های طنز و مفرح را به سمع مخاطبان رادیویی می‌رسانند.

رویکردهای این برنامه‌ها در هفته وحدت شامل بررسی جنبه‌های مختلفی همچون افزایش وحدت میان مذاهب اسلامی، بررسی آثار متنوع فرهنگی در رابطه با هفته وحدت،  ایجاد لحظاتی شاد و به یاد ماندنی به مناسبت این ایام، بررسی جنبه‌های مختلف افزایش وحدت در جامعه اسلامی، افزایش هرچه بیشتر اتحاد میان برادران و خواهران اهل سنت و تشیع، شناخت و تبین بیشتر شخصیت والای نبی مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) می‌باشند.

بر این اساس منتخبی از این برنامه‌ها بدین شرح اعلام می‌شود:

رادیو ایران

رادیو ایران با برنامه‌های "سلام صبح بخیر"، "خانه و خانواده"، "راه شب"،  "راه امام کلام امام"، "ایرانشهر"، "میزبان"، "به افق آفتاب"، "نشانی"،"تقویم تاریخ"، "فرهنگ مردم"، "اینک انسان"، "صبح عید با شما"، "پارک ساعی"، "دو صفر طنز"، "کافه هنر"، "دور عاشقان"، "گلبانگ"، "رسول" و "کوی نشاط" به استقبال این ایام می‌رود.

گفتنی است موضوعاتی از قبیل گزارش از سرتاسر ایران درباره هفته، سخنان امام خمینی (ره) درباره وحدت، ایجاد فضای نشاط، بسترهای رو به رشد وحدت و نحوه تکمیل آنها، نیاز به وحدت درآموزه‌های اسلام، ویژگی پیامبر گرامی اسلام در وحدت‌آفرینی، برنامه طنز و مفرح ویژه روز میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع )، گلچین صبح جمعه با شما، پخش موسیقی‌های درخواستی مناسب با حال و هوای هفته وحدت و جایگاه وحدت در آثار ادبی و سینمایی در این برنامه‌ها وجود دارد.

رادیو فرهنگ

شبکه رادیویی فرهنگ نیز با برنامه‌های مختلف و متنوعی به استقبال این ایام می‌رود. بر این اساس برنامه‌های کوبه، رادیو کتاب، نیستان، نازونیاز، ترانه باران، صبح به وقت فرهنگ، هفت کوچه، کافه نیمروز، هفتانه و چندین ویژه برنامه که با موضوعاتی از قبیل هفته وحدت در میان فرهنگ مردم نواحی استان‌های ایران، اخبار فرهنگی مرتبط با هفته وحدت، ولادت نبی اکرم(ص)، هفته وحدت در فرهنگ مردم ایران زمین، خبرهای ادبی و هنری در خصوص هفته وحدت، اخبار فرهنگی مرتبط با هفته وحدت، معرفی کتاب و نسخ خطی و کتیبه‌ها- معرفی کتاب با موضوع سیره نبوی، پخش موسیقی و تصنیف به مناسبت هفته وحدت، کتاب‌شناسی نبوی، اندیشه‌های حضرت رسول(ص) و نقش ایشان در فرهنگ اسلامی- سیره نبوی و شعر نبوی همراه مخاطبان است.

رادیو جوان

رادیو جوان با  برنامه‌های "قرار"، "به رنگ سپید"، "جوان ایرانی سلام"، "خط خبر"، "کیلومتر88"، "موج جوونی"، "رادیوهمراه"، "سی و دو"، "مینای مهتاب"، "جوان گشت"، "سفیرمهر"، "در مقام آفتاب"، "به رسم ارادت" و "دولت عشق" مخاطبان را در هفته وحدت همراهی می‌کند.

موضوعات این برنامه‌ها شامل  اهمیت هفته وحدت، وحدت مسلمین، نقش وحدت در پیشبرد جامعه، اهمیت هفته وحدت و ایجاد امت واحد اسلامی، انعکاس اخبار و رویدادهای هفته وحدت و دیدگاه مخاطبان در این خصوص، موسیقی مرتبط با هفته وحدت، سفر به شهر اقلیت‌های مذهبی  مثل کردستان، نقش و جایگاه وحدت شیعه و سنی است.

رادیو تهران

رادیو تهران با برنامه‌های "پارک‌شهر"، "کتاب شب"، "نقطه سر شب"، "پنجره‌ای برای تماشا" و ویژه برنامه 16 ساعته هفته در این ایام مخاطبان را همراهی می‌کند. در برنامه‌های تولید شده این شبکه موضوعاتی مانند گفتگو با برادران اهل تسنن، روخوانی کتاب‌هایی ویژه هفته وحدت و میلاد پیامبر(ص)،  هفته وحدت در قالب موضوعات فرهنگی هنری اجتماعی و تاریخی، داستان کوتاه درباره هفته وحدت، گزارش مردمی مطرح می‌شود.

رادیو قرآن

این شبکه رادیویی با برنامه‌های اشاره، "یک آیه یک قصه"، "مهر تابان"، "صفحه تقویم"، "نمای نزدیک"، "محفل انس با قرآن" و "موج مخاطب" میهمان مخاطبان خود در این ایام است. مواردی همچون  قرآن و پیامبر واحد محور وحدت مسلمانان، معرفی کتاب با موضوع هفته وحدت، قصه‌های کودکانه ویژه ولادت حضرت رسول(س) و هفته وحدت، مصادیق وحدت و اثرات آن، بیان مناسبت‌های هفته وحدت، پخش محفل انس با قرآن ویژه هفته وحدت و نقش مسلمانان در حفظ وحدت در مقابله با دشمنان در این برنامه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رادیو معارف

"ندای وحدت"، "نگار دلها"، "ماه و مهر" و "مهربان باشیم" برنامه‌های این شبکه در ایام هفته وحدت است. مشترکات شیعه و سنی و مؤلفه‌های تقریب، پیامبر اکرم(ص) محور وحدت امت اسلامی، پوشش خبری مراسم‌های  هفته وحدت، گزارش از مراسم‌ها و گزارش‌های مردمی در هفته وحدت و همدلی شیعه و سنی در برنامه‌های این شبکه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رادیو پیام

ایجاد همبستگی و همدلی بین مسلمانان (شیعه و سنی) با تمامی زبان‌ها و گویش‌ها از طریق مطلب و ترانه-  انعکاس جشن و شادی مردمی در سالروز ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) و هفته وحدت بین مسلمانان از تمام بخش‌های رادیو پیام در این ایام به سمع مخاطبان می‌رسد.

رادیو سلامت

"ره‌آورد"، "به زندگی سلام کن"، "پشت پلک صبح"، "خونه زندگی"، "اگر تو نبودی"، "نیم نگاه" و "کوچه سلامت پلاک 102"  از برنامه‌های رادیو سلامت در این هفته است. ارتباط با استان‌ها، محوریت وحدت شیعه و سنی، خدمات پزشکی در استان‌ها، نقش اتحاد و همبستگی در پیشرفت کشور، عوامل ایجاد وحدت در جامعه، فضایل اخلاقی در سیره نبوی، لزوم آموزش و فرهنگسازی در خانواده در جهت وحدت و تقریب مذاهب و ارتباط با کارشناس در خصوص هفته وحدت از موضوعاتی است که در این برنامه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رادیو اقتصاد

"ایستگاه نود و هشت"، "نود و هشتی‌ها" و "روز از نو" از برنامه‌های رادیو اقتصاد در این ایام هستند. تأثیر خوش‌خلقی بر رونق درآمد و کسب و کار، روش‌های امام صادق(ع) در مواجهه با شرایط سخت اقتصادی مردم و معرفی کارآفرینان اهل‌سنت از موضوعات این برنامه‌ها هستند.

رادیو ورزش

"گپ آهنگ"، "صبح و ورزش"، "نغمه‌ها" و "نیمکت" از برنامه‌های رادیو ورزش در این ایام هستند. بر این اساس موضوعاتی همچون  گفتگو با ورزشکاران موفق، اقوام و مذاهب مختلف و گفتگو با ورزشکاران اهل سنت در این برنامه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رادیو نمایش

نمایش "خورشید مهر" با موضوع داستانی  زندگینامه پیامبر اسلام(ص) از آشنایی با حضرت خدیجه تا وفات ایشان و برنامه "گیومه" ویژه ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) از این  شبکه رادیویی پخش می‌شود.

رادیو صبا

برنامه‌های "صباهنگ" و "همپای صبا" با موضوعاتی از قبیل موسیقی و تبریک هفته وحدت و مسابقه تلفنی با موضوع هفته وحدت از این شبکه  به سمع مخاطبان می‌رسانند.

در برنامه هفتم شب سینما، مسعود فراستی میزبان علیرضا عابدین دکترای روانشناس بالینی ، جامعه شناس و مدرس دانشگاه خواهد بود و با وی در خصوص روانکاوی در سینما گفتگو خواهد کرد.

آیا دو مقوله روانکاوی و سینما  را باید منفصل از یکدیگر بررسی و تعریف کرد یا یکی را زیر شاخه دیگر مبحث دانست؟ آیا پرداخت به فلسفه فیلم نمی‌تواند زیر مجموعه فلسفیدن در باب سینما باشد؟ از جمله سوالاتی است که در این گفتگو به آنها پاسخ داده می‌شود.

روانکاوی و سینما هر دو تقریباً در یک دوران تاریخی متولد شدند. اواخر قرن نوزدهم با پس زمینه هایی اجتماعی, فرهنگی و تاریخی برای هر کدام با در نظر گیری اقتضائات درمانی و تبلیغاتی  و گویی هر دو در عصر طلایی تریلرها با یکدیگر برخورد کردند و از وجود هم بهره بردند.

رویکردهای مطالعاتی در سینما پس از دهه هفتاد میلادی به شکلی جدی به روانکاوی می‌پردازد و می‌توان گفت پس از دهه‌ها آن را به رسمیت می‌شناسد. در برنامه سینمایی امشب شب‌های هنر به تمامی این مباحث پرداخته و تقدیم علاقمندان به هنر هفتم می‌شود.

شب سینما به تهیه‌کنندگی سلمان وکیلی یکی از برنامه‌های «شب‌های هنر» محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیماست و چهارشنبه‌ها ساعت 23 به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

سفر لوئیس فراخان رهبر جنبش امت اسلام آمریکا در هفته‌های گذشته به ایران حاشیه‌های فراوانی داشت و دولتمردان آمریکایی را مجبور به واکنش کرد. او از سیاست‌های آمریکا، ترامپ و تحریم‌ها انتقاد کرد و گفت که اگر ماشه جنگ کشیده شود، پایان آمریکا رقم می‌خورد.

لوئیس فراخان رهبر جنبش امت اسلام آمریکا مهمان برنامه این هفته «عصر» است. او در این برنامه راجع به سیاست‌های آمریکا، اسرائیل و آینده اسلام صحبت ‌می‌کند.

جنبش امت اسلام بیشتر از 130 مسجد در آمریکا دارد که بزرگترین ظرفیت فعال مسلمانان این کشور است. لوئیس فراخان میان هنرمندان و ورزشکاران آمریکایی چهره محبوبی دارد. در سال‌های گذشته وقتی یک رنگین‌پوست مورد ضرب و شتم قرار گرفت، تجمع میلیونی مردم با دعوت لوئیس فراخان در واشنگتن برگزار شد. آنجا قدرت جنبش امت اسلام در آمریکا دوباره نمایان شد.

برنامه تلویزیونی عصر با اجرای نادر طالب‌زاده پنجشنبه‌ها ساعت 21 از شبکه افق و جمعه‌ها بعد از خبر 14 از شبکه یک پخش می‌شود.

برنامه «صبح جمعه با شما»  این هفته جمعه دوم آذر در جمع خانواده  سازمان میراث فرهنگی  و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور  پخش می‌شود.

ساجد قدوسیان سردبیر و تهیه‌کننده این برنامه گفت:  از آنجایی که رسالت برنامه «صبح جمعه با شما» طنز است و طنز  هم نقد در درون خود دارد و ماهیت کار کمدی انتقادی می‌باشد، سازمان میراث فرهنگی هم از گزند و نیش صبح جمعه‌ای‌ها در امان نخواهد بود.

وی افزود: هنرمندان این برنامه مشکلات و کاستی‌های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند و به مسئولین یادآوری می‌کنند تا این مشکلات برطرف شود.

گفتنی است، «صبح جمعه با شما » با هنرمندی هنرمندان نامی کشور جمعه‌ها ساعت 9:30 از رادیو ایران پخش می‌شود.

سفیر جمهوری بلغارستان در این برنامه پیرامون موضوعاتی مانند میزان تاثیر پذیری کشورش از سیاست‌های آمریکا در قبال ایران، راهکارهای توسعه دوجانبه با ایران، توسعه روابط اقتصادی و سیاسی، پیشرفت‌های علمی و اقتصادی ایران، مهمترین کالاهای صادراتی از ایران به بلغارستان، خاطره ایشان از زمان سفارت پدرش و.... به گفتگو می‌نشیند.

برنامه " سفیران"  با محوریت بازنمایی تجارت خارجی، روابط اقتصادی و دپیلماسی سیاسی – فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تهیه و تولید شده است.

این برنامه در دفتر یا اقامتگاه خود سفیران و مکان‌های کمتر دیده شده دیپلماتیک تصویربرداری شده است و درباره موضوعاتی چون، تمایلات کشورهای جهان از محصولات ایرانی، نحوه صادرات به سایر کشورها و تسهیلاتی که سفارتخانه‌ها ارائه می‌کنند، نگاه سفرا به کالاهای ایرانی و نظرشان درباره حذف دلار از معاملات فی مابین و موراد بسیاری از این دست در فضای صمیمانه به گفتگو می‌نشینند.

برنامه تلویزیونی " سفیران" کاری از گروه اقتصاد شبکه پنج سیماست که به تهیه کنندگی و اجرای عبداله عبدی ساعت 20 روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود."خندوانه" سی ام آبان بدون تئاتر کمدی روی آنتن می رود

فصل جدید برنامه خندوانه از امشب روی آنتن شبکه نسیم خواهد رفت و فصل دوم برنامه قاچ نیز پخش خود را از سوم آذرماه آغاز می‌کند.

طبق هماهنگی‌های انجام شده، فصل ششم «خندوانه» در سه روز چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه پخش می‌شود و فصل دوم «قاچ» که از مشتقات برنامه «خندوانه» است نیز، روزهای شنبه تا سه‌شنبه روی آنتن می‌رود.

سیدعلی احمدی تهیه‌کننده این دو برنامه، درباره رویدادهای جدید فصل جدید «خندوانه» و «قاچ» بیان کرد: خندوانه مانند قبل ساختار خود را حفظ خواهد کرد و میزبان افراد سرشناس در هر حوزه خواهد بود. علاوه بر این، لیگ ادابازی هم در این فصل از خندوانه برگزار می‌شود.

وی افزود: در این فصل از برنامه «قاچ» نیز، علاوه بر حضور رامبد جوان، جناب‌ خان و نیما شعبان‌نژاد، شاهد استندآپ کردن برگزیدگان دو مسابقه خنداننده‌شو هستیم. همچنین بخش «بدانگاه» که فرصتى براى انتقال مفاهیم علمى و تجربى در حوزه‌هاى مختلف و موجب ارتقاى سطح زندگى است، به هر دو برنامه اضافه خواهد شد.

تهیه‌کننده خندوانه درباره اینکه گفته می‌شد قرار است رویداد تئاتر کمدی در «خندوانه» برگزار شود، توضیح داد: تیم خندوانه چند ماه تلاش کرد تا متن‌ها و اجراهای قوی‌ای را برای «خندوانه» تدارک ببیند اما متاسفانه متون و اجراهاى قابل قبول این بخش، تعداد زیادی ندارند. بنابراین تصمیم بر آن شد که تلاش‌ها برای دریافت متون قابل قبول ادامه داشته باشد تا بتوان رویداد تئاتر کمدی را در فصل هفتم خندوانه که سال آینده ضبط می‌شود، برگزار کرد.

گفتنی است، طبق هماهنگی ها قرار بود خندوانه امشب بیست سوم آبان ماه ساعت 23 روی آنتن برود. برنامه تلویزیونی «خندوانه» از امشب با حضور جناب‌خان روی آنتن شبکه نسیم می‌رود و فردا شب میزبان محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون خواهد بود.

رادیو تهران امشب در برنامه " نقطه سرشب " از ساعت 22 تا 2 بامداد میزبان مهدی یراحی است. امیرحسین ثقفی یکی از تهیه‌کننده‌های برنامه "نقطه سر شب" چهارشنبه هاست، او درباره جرئیات این برنامه گفت: " نقطه سرشب " از برنامه‌های شبکه رادیویی تهران است که هر شب با تم متفاوت و عوامل برنامه‌ساز مجزا روی آنتن می‌رود. 

وی یادآور شد: ما شب‌های چهارشنبه با ریتمی شاد درباره موسیقی برنامه‌سازی می‌کنیم و مهمانانی از حوزه موسیقی داریم؛ خواننده‌ها، آهنگسازان و... را به برنامه دعوت می‌کنیم. امشب مهدی یراحی مهمان برنامه ما هستند. بخشی از برنامه به پشت صحنه تمرین کنسرت مهدی یراحی و پخش مستند ایرج خواجه امیری اختصاص یافته است.

علاوه بر این؛ اطلاع‌رسانی تازه‌های موسیقی در بخشی با عنوان "موسیقی گرام" تقدیم مخاطبان می‌شود و صفحات مجازی آهنگ‌های موسیقی در این بخش معرفی خواهند شد.

مخاطبان می‌توانند این برنامه را امشب از ساعت 22 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز بشنوند.

سریال تلویزیونی « هشت ونیم دقیقه» از روز جمعه  دوم آذرماه به زبان فارسی و با "زیرنویس عربی" در شبکه جهانی الکوثر روی آنتن می‌رود. این مجموعه تلویزیونی در 29 قسمت 45 دقیقه‌ای تولید شده  و محصول شبکه دو سیماست.

مجموعه «هشت و نیم دقیقه» به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی و تهیه کنندگی بهروز مفید از سریال‌های پرمخاطب فارسی در سال 1395 است.

شبنم قلی‌خانی‌، سام درخشانی، آشا محرابی، بهرنگ علوی، مزدک رستمی، الهه حصاری، فرناز رهنما و پژمان بازغی از جمله بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.

این سریال، قصه زنی با نام یکتا است که با فرزندش پس از مرگ همسر و پدر همسرش در یک تصادف رانندگی به ‌واسطه توطئه‌ای در شرایط نامناسب مالی قرار می‌گیرند. این زن برای گرفتن حق خود اقداماتی انجام می‌دهد که بن‌مایه قصه از این موضوع شکل گرفته است.

زمان پخش این سریال روزهای جمعه ساعت 17:10 (به وقت تهران) خواهد بود و تکرار آن نیز صبح روز بعد ساعت 07:10  است.

خواندن خبر در سایت منبع

پخش سری جدید «خندوانه» با محمدرضا شریفی‌نیا

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
قسمت اول از فصل ششم برنامه «خندوانه» امشب از تلویزیون پخش می‌شود.

دریافت 4 MB

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نخستین قسمت از فصل جدید برنامه «خندوانه»، شامگاه چهارشنبه ۳۰ آبان، ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر پیشکسوت سینماوتلویزیون اولین مهمان فصل ششم این برنامه است و میثم درویشان‌پور نیز در این برنامه به اجرای استنداپ کمدی می‌پردازد.

امید حاجیلی نیز برای حاضران این برنامه به اجرای موسیقی می‌پردازد.

برنامه تلویزیونی «خندوانه» به کارگردانی و اجرای رامبد جوان و تهیه‌کنندگی سیدعلی احمدی، از چهارشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳ از شبکه نسیم میشود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
ایران شاداب، همسر پرویز بهرام در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: این هنرمند، صبح امروز پس از گذراندن یک دوره بیماری، دار فانی را وداع گفت. وی درباره جزئیات مراسم تشییع و تدفین این صداپیشه پیشکسوت گفت: هنوز برنامه تشییع و تدفین مشخص نشده است و متعاقبا اعلام می‌شود. پرویز بهرام متولد ۱۳۰۸ از هنرمندان و پیشکسوتان هنر دوبله کشور بود. این پیشکسوت که دانش‌آموخته کارشناسی حقوق قضایی است، کار دوبله را از سال ۱۳۲۸ با حضور در دوبله فیلم ایتالیایی «هنرپیشه» آغاز کرد. صدای او از جمله صدا‌های ماندگار دوبله ایران است و بی‌گمان یکی از ماندگارترین صدا‌های او در مستند «جاده‌ی ابریشم»، آشنای گوش‌های ایرانیان است.

فیلم | ترامپ در توکیو: واشنگتن به دنبال تغییر رژیم در ایران نیست

خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
او همچنین از تلاش نخست‌وزیر ژاپن در استفاده از روابط خوب خود با ایران برای کمک به ایجاد یک گفت‌وگوی احتمالی بین ایران و آمریکا استقبال کرد. ترامپ در گفت‌وگو با شینزو آبه گفت: «می‌دانم که نخست وزیر و ژاپن روابط بسیار خوبی با ایران دارد بنابراین ببنیم چه اتفاقی می‌افتد.» ۲۵۶۲۶۳
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
در حالی که همه به دنبال اعتراض و تغییر در سریال بازی تاج و تخت هستند، سریال جدید شرکت اچ بی او (HBO) به نام «چرنوبیل» به دنبال انتشار قسمت سوم، توانست در صدر رتبه‌بندی بهترین سریال‌های محبوب از نگاه مردم در سایت ای ام دی بی (IMDb) قرار بگیرد و سریال‌های محبوبی از جمله «افسار گسیخته» با بازی برایان کرانستون و «بازی تاج و تخت» را پشت سر بگذارد. در کمتر از سه هفته این سریال با امتیاز ۹٫۷ از ۱۰ که از میانگین امتیازات ۵۷ هزار کاربر دریافت کرد، به محبوب‌ترین سریال تاریخ تبدیل شد. البته ممکن است این امتیاز تا انتشار آخرین قسمت سریال دستخوش تغییراتی شود و به رتبه‌های پایین‌تر سقوط کند. جرد هریس، استلان اسکارشگورد، امیلی واتسون و جسی باکلی از بازیگران اصلی «چرنوبیل» محسوب می‌شوند. پیش از این سریال «افسار گسیخته» با ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار رای امتیاز ۹٫۵ و «بازی تاج و تخت» نیز با ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار رای امتیاز ۹٫۴ را به دست آورده بودند.

ویدیو/ صدای شادروان «پرویز بهرام» دوبلور پیشکسوت در افسانه «غلامرضا» که صبح امروز درگذشت

انتخابانتخاب5 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
­پیکر صداپیشه پیشکسوت، صبح چهارشنبه ۸ خرداد از مقابل تالار وحدت، تشییع می‌شودبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از روابط عمومی سیما مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر مرحوم پرویز بهرام، روز چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد؛ جزئیات مراسم ترحیم متعاقبا اعلام خواهد شد.

شارژ مغناطیسی برای بازرسی کابل و سیم بکسل

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ استفاده از کابل و سیم بکسل در بسیاری از نقل و انتقالات نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند. یک شرکت مستقر در برج فناوری امیرکبیر دستگاهی را ساخته است تا با عبور کابل و اعمال میدان مغناطیسه بر روی آن می‌تواند با درصد خطایی کمتر از ۰٫۱ میلیمتر عیب کابل را مشخص کند. طراحی و تولید سخت افزار و نرم افزار تحلیل روی داده‌ها در این شرکت دو سال طول کشیده است.

اخبار بیشتر