سرنوشت حقوق کارگران هفت‌تپه چه شد؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

سرنوشت حقوق کارگران هفت‌تپه چه شد؟

واکنش وزیر کار به پرداخت حقوق کارگران هفت تپه

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
واکنش وزیر کار به پرداخت حقوق کارگران هفت تپه
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پرداخت حقوق کارگران هفت تپه واکنش نشان داد.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توئیتر خود نوشت:« خصوصی سازی یک واحد کشاورزی متعلق به وزارت کشاورزی درست یا نادرست سال‌ها پیش انجام می‌شود. رسیدگی بی موقع و در فصل برداشت محصول فسادپذیر زمینه‌های بی نظمی را تشدید می‌کند و حال آنکه با تدبیر می‌شود کشور را کم هزینه تر اداره کرد گفتند یک ماه حقوق حقه کارگران پرداخت شد شکر تا حل نهایی»

واکنش وزیر کار به پرداخت حقوق کارگران هفت تپه - 2

خواندن خبر در سایت منبع

خوزستان| حقوق کارکنان شرکت نیشکر هفت‌تپه شهرستان شوش پرداخت شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
خوزستان| حقوق کارکنان شرکت نیشکر هفت‌تپه شهرستان شوش پرداخت شد
فرماندار شوش از پرداخت یک ماه از مطالبات معوق کارگران نیشکر هفت‌تپه شوش طی امروز خبر داد و گفت: یک حقوق دیگر نیز در هفته آینده به حساب کارگران واریز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شوش، عدنان غزی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با ارائه گزارش کامل از سوی نماینده وزیر کار تصمیم نهایی درباره صلاحیت یا عدم صلاحیت سهامداران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در هیات دولت گرفته می‌شود.

وی گفت: این اطمینان را به کارگران خواهم داد تا در کنار آنها بهترین راه حل را برای مدیریت شرکت در نظر بگیریم و شاهد بازگشت امید و نشاط به خانواده کارگران عزیز باشیم.

فرماندار شوش افزود: از همه کارکنان زحمتکش بابت صبر و دلسوزی تشکر می‌کنم و دستان شما کارکنان را می بوسم، انتظار داریم هرچه سریعتر اورهال کارخانه انجام شود تا بیشتر‌ شاهد خسارت و ضرر به این مجموعه نباشیم.

وی تصریح کرد: آقای  مددی که پیش از این نیز به عنوان قائم مقام حضور داشته و کارکنان ایشان را قبول دارند در همین جایگاه حضور داشته و سهامداران یا عوامل آنان حق هیچگونه دخالتی در تصمیمات ایشان را نداشته و آقای مددی مستقیماً با مسئولان شهرستان و استان در ارتباط است‌.

فرماندار شوش بیان کرد: ما از ایشان خواهش کردیم که این مسئولیت را مجددا قبول کند و از همه کارکنان شرکت هفت تپه انتظار داریم با مدیرعامل همکاری‌های لازم را انجام دهند.

غزی به حفاظت از اموال شرکت اشاره کرد و گفت: تمامی اموال شرکت نیشکر هفت‌تپه برای خروج تا زمانی که تعیین تکلیف سهامداران مشخص نشده فقط با امضای مدیرعامل صورت می‌گیرد و هیچ شخصی تحت هیچ عنوانی حق خروج اموال شرکت را ندارد.

فرماندار شوش یادآورشد: به مدیران مربوطه دستور داده شده که مسئله طبقه بندی مشاغل حدود یک هزار نفر از کارگران نیز هرچه سریعتر انجام شود.

انتهای‌پیام/ ز

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر کار: حقوق کارگران هفت تپه واریز شد، شُکر

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
وزیر کار: حقوق کارگران هفت تپه واریز شد، شُکر
محمد شریعتمداری، وزیر کار پستی درباره پرداخت حقوق کارگران هفت تپه منتشر کرد.

برترین ها: محمد شریعتمداری، وزیر کار پستی درباره پرداخت حقوق کارگران هفت تپه منتشر کرد.

وزیر کار: حقوق کارگران هفت تپه واریز شد، شُکر - 2

خواندن خبر در سایت منبع

4 کارگر بازداشتی هفت‌تپه هفته آینده آزاد می‌شوند/ یک ماه حقوق به حساب کارگران واریز شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
4 کارگر بازداشتی هفت‌تپه هفته آینده آزاد می‌شوند/ یک ماه حقوق به حساب کارگران واریز شد
4 کارگر بازداشتی هفت‌تپه هفته آینده آزاد می‌شوند/ یک ماه حقوق به حساب کارگران واریز شد - 0

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از واریز یک‌ماه دستمزد به حساب کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه خبر داد و گفت؛ یک‌ماه حقوق دیگر تا 15 آذر ماه واریز می‌شود. او همچنین از احتمال آزادی 4 کارگر بازداشتی در هفته آتی خبر داد.

به گزارش ایلنا، کریم یاوری (مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) صبح روز چهارشنبه (30 آبان) با 30 نفر از نمایندگان کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در محل فرمانداری شوش دیدار کرد.

طی این جلسه کارگران ضمن گله‌مندی شدید از کارفرما خواستار اجرای کامل طرح طبقه‌بندی مشاغل، پرداخت دستمزد معوقه، ایجاد تشکل‌ برای کارگران و نهایتاً آزادی همکارانشان بودند.

بعد از طرح خواسته‌ها مقرر شد تا یک ماه حقوق بلافاصله و تا پایان وقت اداری پنج‌شنبه (1 آذر) به حساب کارگران واریز شود که تا این لحظه کارگران از واریز یک ماه حقوق به حساب‌شان خبر داده‌اند. قرار است تا یک ماه دستمزد دیگر تا 15 آذر ماه پرداخت شود.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره جلسه روز گذشته در فرمانداری نیز اظهار کرد: از کارگران خواستیم تا با توجه به اینکه فصل کشت و برداشت محصول است، به محل کارگاه مراجعه کرده و به کار خود ادامه دهند.

وی تصریح کرد: به کارگران تذکر داده شد که اجازه ندهند تا اعتراضات‌شان توسط غیرکارگر و رسانه‌های معاند مورد سوءاستفاده قرار بگیرد.

یاوری همچنین از احتمال آزادی 4 کارگر بازداشتی هفت‌تپه در هفته آتی خبر داد.

این مقام مسئول در وزارت کار؛ دغدغه کارگران گروه ملی فولاد اهواز را تامین منابع اولیه شرکت دانسته و تصریح کرد: سهام عمده این شرکت متعلق به بانک ملی است که متاسفانه با شرکت توسعه ملی ایران همکاری لازم را ندارد.

یاوری همچنین یکی از مهم‌ترین خواسته‌های گروه ملی فولاد اهواز را ایجاد تشکل دانسته و تصریح کرد: دستور داده شده تا نماینده وزیر نسبت به ایجاد تشکل قانونی و رسمی در گروه ملی فولاد اهواز اقدام کنند که این اقدام توسط اداره کار خوزستان صورت خواهد گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف19 ساعت قبل
طنز ماجرا اما صرفا میزان تولید زیان شرکت سایپا نیست: این شرکت نرخ فروش پراید را در سال گذشته، ۱۸٫۵ میلیون تومان اعلام کرده است! طنز ماجرا اما صرفا میزان تولید زیان شرکت سایپا نیست: این شرکت نرخ فروش پراید را در سال گذشته، ۱۸٫۵ میلیون تومان اعلام کرده است! بنا به گزارش شرکت سایپا، تولیدات این شرکت در سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است؛ در موردی عجیب شرکت سایپا اعلام کرده است که در سال ۹۷ تنها ۸ دستگاه خودروی برلیانس فروخته است! تمام این افزایش قیمت‌ها، در گزارش مالی شرکت سایپا انعکاسی نداشته و به نظر نمی‌رسد نرخ‌های اعلامی چندان با واقعیت همخوانی داشته باشد. شکی نیست که به دلیل عملکرد بسیار ضعیف، شرکت سایپا در سال گذشته زیان‌ده بوده است؛ علت این زیان‌ده بودن ضعف مدیریتی در شرکت سایپا است.

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.
فراروفرارو22 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی ادامه داد: تمامی فرایند‌های دریافت وام بر روی سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران و به‌صورت الکترونیک انجام می‌شود و باید با تکمیل وب‌سرویس مشترک وزارت مسکن و شهرسازی و بانک‌های عامل با بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به تسهیل بیشتر این فرایند برای دریافت تسهیلات مسکن ایثارگران اقدام شود. نماینده، ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین تعداد واگذاری زمین و مسکن به ایثارگران در سال ۱۳۹۷ را ۶ هزار و ۵۴ مورد عنوان کرد. معاون رییس جمهور در خصوص مناسب‌سازی مسکن ایثارگران نیز گفت: با توجه به افزایش سن والدین معظم شهدا و جانبازان گران‌قدر، مناسب‌سازی مسکن این عزیزان در دستور کار بنیاد قرار دارد که در این راستا در سال ۱۳۹۷ حدود ۵۰۰ مورد مناسب‌سازی مسکن صورت گرفته است. وی در ادامه با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام گفت: امام حسن (ع) از ابتدای زندگی به امام ایثار و بخشش و الگوی کرامت مشهور شدند. امروز نیز با توجه به شرایط اقتصادی اجتماعی توجه به سیره این امام و ترویج فرهنگ اکرام و ایثار اجتماعی برای ایجاد همبستگی و فقرزدایی ضروری است.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از «ایثار»، مدیرکل درمان و توانبخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از سفر پروفسور «قوامی» فوق تخصص جراحی گوارش از کشور سوییس به ایران برای درمان جانبازان خبر داد. امیر کریمی گفت: پیرو سیاست‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران و بر اساس استراتژی هدف‌گذاری شده در درمان گروه هدف، دعوت از اساتید بنام بین المللی در برنامه‌های جاری معاونت بهداشت و درمان پیگیری و اجرا می‌شود. وی افزود: در همین راستا ویزیت و درمان خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان معزز توسط پروفسور «قوامی» فوق تخصص جراحی گوارش از کشور سوییس نیمه اول خرداد انجام خواهد شد؛ لذا بیماران دچار سرطان که نیاز به جراحی در دستگاه گوارش (معده، کبد و کولون) دارند هرچه سریعتر تا ۱۰ خرداد ۹۸ برای تشکیل پرونده با شماره تلفن‌های ۴۲۶۸۴۳۵۱-۰۲۱ستاد جذب متخصصین تماس بگیرند.

اخبار بیشتر