رفتار دولت برای خرید تضمینی گندم با هیچ منطقی منطبق نیست
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

رفتار دولت برای خرید تضمینی گندم با هیچ منطقی منطبق نیست

رفتار دولت در زمینه تعیین قیمت خرید تضمینی گندم با هیچ منطقی قابل توجیه نیست

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
رفتار دولت در زمینه تعیین قیمت خرید تضمینی گندم با هیچ منطقی قابل توجیه نیست
خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون «کشاورزی، آب و منابع طبیعی» مجلس گفت: با هیچ منطقی رفتار دولت مردان در زمینه اعلام قیمت خرید تضمینی گندم قابل توجیه نیست، در کشور عراق و افغانستان قیمت گندم حدود ۲ هزار تا ۲ هزار و ۲۰۰ تومان است.

تبریز| قیمت ۱۴۷۰ تومان برای خرید تضمینی گندم با هیچ منطقی سازگار نیست

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تبریز| قیمت ۱۴۷۰ تومان برای خرید تضمینی گندم با هیچ منطقی سازگار نیست
رئیس بنیاد ملی گندم کاران با بیان اینکه اعلام قیمت ۱۴۷۰ تومان برای خرید تضمینی هر کیلوگندم با هیچ منطقی سازگار نیست و خودکفایی گندم را تهدید می‌کند، گفت: حداقل قیمت مورد انتظار کشاورزان ۱۸۰۰ تومان بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، عطا الله هاشمی شامگاه چهارشنبه در جلسه مشترک رئیس و اعضای کمیسیون آب و کشاورزی مجلس شورای اسلامی با مدیران حوزه‌های آب و کشاورزی آذربایجان شرقی که در استانداری برگزار شد، شوک اعلام قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی آینده را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: قیمت اعلامی هم دو ماه با تأخیر اعلام شد و هم طبق قانون با تورم رسمی کشور همخوانی ندارد که هر دو تخلف دولت در این زمینه باید در کمیسیون کشاورزی مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اعلام قیمت 1470 تومان برای خرید تضمینی هر کیلوگندم با هیچ منطقی سازگار نیست و خودکفایی گندم را تهدید می‌کند، ابراز داشت: حداقل قیمت مورد انتظار کشاورزان 1800 تومان بود که این افزایش ناچیز، کشاورزان را سرخورده کرد!

رئیس بنیاد ملی گندم کاران با تاکید بر اینکه از این قیمت گلایه مندیم افزود: قیمت واقعی گندم این نیست و پیشنهاد می‌کنیم، اگر دولت و شورای اقتصاد برای تأمین پول گندم مشکل دارد، این موضوع به بخش خصوصی و آردسازی‌ها واگذار شود که با تسهیلات اعطایی دولت، گندم مردم بر اساس کیفیت توسط بخش خصوصی خریداری و ذخیره سازی شود.زمزمه قاچاق گندم به خارج کشور/پیشنهاد افزایش 35درصدی قیمت خرید گندمانتقاد مجری طرح گندم از شورای اقتصاد/ آقایان کاری نکنند بحران واردات گندم تکرار شود

وی بیمه محصولات کشاورزی را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: از کمیسیون کشاورزی می‌خواهیم تا اجازه دهند بیمه کشاورزی برای تقویت مالی تشکل‌ها به صورت گروهی انجام شود. سال گذشته برای 20 هزار بهره بردار بیمه گروهی درخواست دادیم که پذیرفته نشد ولی امروزه چاره کار ما این بیمه گروهی است.

عطا الله هاشمی مشکل آب و بحران خشکسالی را غیر قابل کتمان دانست و گفت: سال‌هاست برای کنترل برداشت مقاومت می‌کردیم ولی اکنون ما کشاورزان استقبال می‌کنیم چراکه این بحران را لمس کرده‌ایم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: باید با تقویت مالی وزارت نیرو کنتورهای هوشمند در چاه‌های آب نصب شود و دولت در قانون بودجه با اعتبارات دولتی این کنتورها را تأمین کرده و از آب‌های زیر زمینی حفاظت کند.

توربین‌های سد خدا آفرین برای تکمیل آبگیری باید به سرعت کارگذاری شوند

قلی الله‌قلی زاده، نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سد خداآفرین سد اصلی آبگیر رود ارس است و آب سد قیز قلعه سی را تأمین می‌کند افزود: 1 میلیارد و 620 میلیون متر مکعب آب در این سد جمع می‌شود ولی نیمه تمام مانده و توربین‌ها هنوز کارگذاری نشده است.

وی با اشاره به اینکه اگر این توربین جاگذاری نشود، امکان آبگیری کامل عملیاتی نیست، گفت: در حال حاضر تولید انرژی از این سد را تعطیل کرده‌اند و اگر این سد پر نشود، سد قیز قلعه سی هم از حیض انتفاع می افتد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه این سد علاوه بر تولید انرژی در تولید محصولات کشاورزی نیز منطقه را متحول خواهد کرد، ابراز داشت: با بهره برداری از این سد، اراضی پایاب در استان اردبیل و آذربایجان شرقی سیراب می‌شود لذا باید این سدها که 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، در اولویت اتمام پروژه‌های نیمه تمام کشور قرار گیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

کشت گندم در ایذه آغاز شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
کشت گندم در ایذه آغاز شد
اهواز-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایذه گفت: کشت گندم در 26 هزار و 500 هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان آغاز شد.

مصطفی هنرمندیان صبح پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان سطح زیر کشت 25 هزار هکتار گندم دیم و یکهزار و 500 هکتار گندم آبی است.

وی اضافه کرد: همه نهاده های مورد نیاز کشت گندم شامل انواع کود شیمیایی و بذر مورد نیاز کشاورزان توسط این مدیریت تامین شده است.

هنرمندیان با اشاره به بارندگی های چند هفته اخیر و تاخیر در کشت پائیزه، افزود: کار کاشت گندم از نیمه دوم آبان شروع و تا پایان آذر ادامه دارد.

مدیرجهاد کشاورزی ایذه ادامه داد: در سال زارعی گذشته 31هزار و 150 تن گندم از گندمزارهای ایذه برداشت شد.

وی گفت: سال گذشته انتظار می‌رفت با توجه به نظارت کارشناسان جهاد کشاورزی و ارایه مشاوره به کشاورزان ، برگزاری کلاس ترویجی و کارگاه آموزشی،استفاده کشاورزان از ردیف کار، عمیق کار و... عملکرد مطلوبی در واحد سطح داشته باشیم، که متاسفانه خشکسالی و بارش بی موقع موجب کاهش 40درصدی محصول گندم شد.

شهرستان ایذه با 53 هزار هکتار زمین زیر کشت دیم و آبی با محصولات جو، گندم، کلزا و حبوبات به عنوان یک قطب کشاورزی خوزستان در 173 کیلومتری شمال شرق مرکز این استان قرار دارد.

7161/6002

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

چه کسانی و چرا به هاشمی حمله می‌کردند؟ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
این رخداد مشخصا درباره هاشمی با تخریب‌های گسترده آنها در مقطع انتخابات مجلس ششم رخ داد؛ به نحوی که با محفلی کردن انتخابات و تخریب همه‌جانبه علیه هاشمی او را نفر سی‌ام انتخابات کردند. این فعال سیاسی در جای دیگری در باره فضای سیاسی حاکم در دوره هاشمی گفته بود: «در دوران هاشمی، کسانی تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. مجتبی بدیعی‌، عضو دیگر شورای مرکزی مشارکت هم در روزنامه بیان به تاریخ۱۵دی۷۸ هاشمی را عامل تمام گرفتاری‌ها معرفی کرد و گفت که هاشمی یک فاجعه است. در میان تمام افراد تندرو اکبر گنجی، همت مضاعفی در تخریب هاشمی داشت. علی‌اکبر محتشمی، عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون هم درباره خصوصیات هاشمی چنین گفته بود: «از نظر ما هاشمی رفسنجانی با ناطق نوری تفاوتی ندارد؛ زیرا اتخاذ مواضع غیرشفاف در قبال اصلاحات فرقی با مخالفت ندارد».

آمادگی مردم ایران برای رویارویی با دشمن

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
وی اضافه کرد: فتح خرمشهر سرآغاز فروپاشی حزب بعث و افتخاری در شروع دفاع مقدس بود. سردار شریف گفت: امروز از صدام و ژنرال‌های قدکشیده‌اش خبری نیست و آنچه ذهن تاریخی ما را پر کرده درس‌ها و عبرت‌هایی است که باید از فتح خرمشهر بگیریم. وی در ادامه با بیان اینکه امروز عربده‌های امریکا به جایی نمی‌رسد اظهار داشت: ما لحظه‌ای از قدرتمند شدن دست بر نمی‌داریم و با سربلندی اعلام می‌کنیم که امروز از هر زمانی دیگر برای رویارویی با دشمن باانگیزه‌تر و آماده‌تر هستیم. وی افزود: امروز نه رویای سیاسی و نه رویای نظامی شما هماورد فلسطین نیست و ظرف کمتر از ۷۲ ساعت رزمندگان فلسطین کاری کردند که شما آتش بس را درخواست کنید. سردار شریف اضافه کرد: ما چهل سال است که در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنیم و امروز به برکت ماه مبارک رمضان و پیروزی جبهه مقاومت و برای حمایت از فلسطین به صحنه می‌آییم.
نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
از سوی دیگر، مایک پمپئو به جریان «تی پارتی» و جان بولتون به جریان «نومحافظه کار» تعلق دارند. با این حال در صورتی که بولتون از کاخ سفید اخراج شود، رسانه‌ها بر روی یک نام متمرکز خواهند شد: «مایک پمپئو»! واقعیت امر این است که ترامپ نسبت به تحولات حوزه سیاست خارجی آمریکا از دو جهت نگران است. از سوی دیگر، وی نگران تاثیرگذاری سلبی تحولات سیاست خارجی کشورش بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است. از این رو تضمینی جهت بقای پمپئو در کاخ سفید تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده وجود ندارد.

ادبیات توهین آمیز ترامپ عزم ملت ایران را در برابر آمریکا دوچندان می‌کند

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از نیویورک؛ سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت حرف‌های متناقض امروز رئیس جمهور آمریکا درباره ایران، نشانه روشنی از خصومت بی حد و حصر وی نسبت به ملت بزرگ ایران است. تخت روانچی در پاسخ به اظهارات سخیف رئیس جمهور آمریکا که بار دیگر ملت بزرگ ایران را «تروریست» خوانده بود، افزود این مواضع برای ما ناآشنا نیست و آنرا در ادامه تحریم‌های ظالمانه آمریکا قابل تفسیر می‌دانیم و نمونه بارز دیگری از خصومت با ملت ایران است. وی گفت سخنان سخیف رئیس جمهور آمریکا بیش از هر چیز نمایانگر بی اطلاعی از تاریخ چند هزار ساله ایران و نشناختن مردم ایران است. تخت روانچی گفت رئیس جمهور آمریکا با استفاده از ادبیات توهین آمیز علیه ملت ایران، عزم مردم ما را در مقاومت علیه سیاست فشار و ارعاب دو چندان می‌کند. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز در جمع کشاورزان بار دیگر ملت ایران را تروریست نامید و مدعی شد ایران پشت سر همه مشکلات خاورمیانه (غرب آسیا) قرار دارد و و بازیگر خطرناکی است و برجام نمایش وحشت بود.

اخبار بیشتر