نیازهای صنعت نفت بدون سانسور به سازندگان داخلی ارائه شود
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

نیازهای صنعت نفت بدون سانسور به سازندگان داخلی ارائه شود

دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان افتتاح شد

ایسناخبرگزاری ایسنا
دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان افتتاح شد
دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان در اهواز آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان امروز (یکم آذرماه) در اهواز آغاز به کار کرد.

در دهمین نمایشگاه ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان بیش از 220 شرکت داخلی که در زمینه ساخت قطعات و تجهیزان مورد استفاده در صنایع نفت، گاز، پالایش،پتروشیمی و حفاری فعالیت می کنند، مشارکت دارند.

این نمایشگاه از امروز یکم آذرماه تا روز یکشنبه 4 آذرماه از ساعت 9 تا 17 پذیرای بازدید متخصصان، کارشناسان و علاقه مندان خواهد بود.

 در آیین افتتاح این نمایشگاه استاندار خوزستان، مدیران عامل شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران، مدیران ارشد شرکت های نفتی جنوب، نماینده بوشهر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس و مدیران و نمایندگان شرکت های سازنده قطعات و تجهیزات صنعت نفت حضور داشتند.

انتهای پیا

خواندن خبر در سایت منبع

نمایشگاه بین‌المللی نفت باید در خوزستان برگزار شود نه در تهران

ایسناخبرگزاری ایسنا
نمایشگاه بین‌المللی نفت باید در خوزستان برگزار شود نه در تهران
استاندار خوزستان با بیان اینکه نمایشگاه بین‌المللی نفت باید در استان خوزستان برگزار شود و نه در تهران، گفت: هیچ دلیلی بر آن نیست که شاهد برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت در تهران باشیم.

به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی امروز (یکم آذرماه) در آیین گشایش دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان در اهواز اظهار کرد: اصلی ترین عامل انرژی در جهان نفت است و با وجود ظهور انرژی های نو در جهان نفت همچنان پشتوانه اصلی پروژه های توسعه ای کشور است.

وی با بیان اینکه نفت در زندگی مردم خوزستان نقشی اساسی و استراتژیک دارد، افزود: چشم انداز آینده اقتصاد دنیا بیانگر افزایش تقاضا برای انرژی با محوریت نفت است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: جایگاه استراتژیک ایران به عنوان دارنده منابع عظیم انرژی در جهان بر کسی پوشیده نیست و استفاده مطلوب از نفت به عنوان مهمترین مزیت اقتصادی کشور نیازمند نقش و فعالیت پویای سازندگان است.

وی ادامه داد: با دیپلماسی صحیح در حوزه انرژی می توانیم ضامن نقش ایران در بازار نفت جهانی و حفظ منابع کشور در این زمینه باشیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: با وجود مسائل و مشکلاتی که بر کشور تحمیل می کنند، باید گام های بلندی در راستای حمایت از ساخت داخل برداشته شود و از توانمندی های مهندسان و پیمانکاران داخلی و بومی بهره گرفت.

شریعتی با اشاره به سال حمایت از کالای ایرانی و تولید داخل عنوان کرد: باید در این مسیر گام های اساسی برداشته شود و برای حمایت از صنعت داخلی تلاش کرد تا شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.

وی با بیان اینکه باید امکان فعالیت برای شرکت های داخلی فراهم شود،  گفت: شرکت های بزرگ نفتی در گذشته به این شکل توانمند نبوده اند و در طول زمان به این سطح از توانایی دست پیدا کرده اند. در ایران نیز باید از توان داخلی نیز حمایت کرد تا امکان رشد و توسعه آنها فراهم شود.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه همچنان حدود 11 کالای اساسی صنعت نفت از خارج وارد می شود، ادامه داد: باید در مسیری که تاکنون در بحث حمایت از ساخت داخلی و ارتباط صنعت و دانشگاه گام برداشته شده، گام برداریم تا بتوانیم این کالاها را نیز در داخل تولید کنیم.

شریعتی با بیان اینکه باید نمایشگاه بین المللی نفت در استان خوزستان برگزار شود و نه در تهران، گفت: هیچ دلیلی بر آن نیست که شاهد برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت در تهران باشیم.

وی ادامه داد: یکی از عوامل تمرکزگرایی این موضوع است و ما باید به دنبال تمرکززدایی باشیم. وقتی به دنبال توسعه متوازن منطقه ای هستیم و می خواهیم تمرکززدایی انجام دهیم، باید به این مسائل توجه کنیم و برای مثال نمایشگاه بین المللی صنعت نفت را در خوزستان برگزار کنیم.

وی گفت: اگر در عمل می خواهیم توسعه متوازن منطقه ای را رقم بزنیم، باید به دنبال برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت در خوزستان باشیم و هیچ دلیلی نیست که این نمایشگاه در تهران برگزار شود.

خواندن خبر در سایت منبع

سازندگان داخلی با تمام توان در شرایط تحریم در خدمت صنعت نفت هستند

ایسناخبرگزاری ایسنا
سازندگان داخلی با تمام توان در شرایط تحریم در خدمت صنعت نفت هستند
رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران گفت: سازندگان داخلی با تمام توان در شرایط تحریم در خدمت صنعت نفت هستند اما مسئولان نیز باید از ما حمایت کنند تا بتوانیم در این حوزه گامهای اساسی برداریم.

به گزارش ایسنا، خیامیان امروز (یکم آذرماه) در آیین گشایش دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان در اهواز اظهار کرد: توانمندی بسیار خوبی وجود دارد اما باید این توانمندی باور شود. ما می توانیم از تحریم ها به عنوان یک فرصت استفاده کنیم زیرا اگر این تحریم ها به تهدید تبدیل شود همه از آن ضرر خواهیم کرد.

وی افزود: سازندگان داخل باید کاری کنند که مدیران توانایی آنها را به طور کامل باور و با اطمینان نسبت به خرید کالا از آنها اقدام کنند.

رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران تصریح کرد: سازندگان داخلی با تمام توان در شرایط تحریم در خدمت صنعت نفت هستند اما مسئولان نیز باید از ما حمایت کنند تا بتوانیم در این حوزه گامهای اساسی برداریم.

خیامیان عنوان کرد: تحریم های داخلی بیشتر از تحریم های خارجی سازندگان را اذیت می کنند. در این زمینه باید کسب و کار روان سازی شود تا ما بتوانیم بدون هیچ مشکلی به فعالیت بپردازیم.

وی با اشاره به خروج شرکت توتال از میادین نفتی ایران گفت: آماده ایم پروژه ای بزرگ مانند توتال را میان چندین شرکت داخلی تقسیم کنیم تا با توان داخل این پروژه های عظیم را پیش ببریم و در کشور اجرایی کنیم.

رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران خاطرنشان کرد: باید شرایط برای سازندگان فراهم شود. در این صورت می توانیم به راحتی فعالیت و برای ساخت اقدام کنیم.

وی ادامه داد: از وزرات نفت درخواست داریم که مطالبات سازندگان داخلی به آنها پرداخت شود. مسئولان نفت می خواهند پول بدهند اما پولی نیست. باید به آنها کمک کرد تا بتوانیم به نسبت ساخت داخل اقدام کنیم.

خیامیان با بیان اینکه هر زمان که ایرانی پا پیش گذاشته است، خارجی ها مجبور به کاهش قیمت های خود شده اند، گفت: هرجا که ایرانی ها وارد کار شده اند، خارجی ها مجبور به کاهش قیمت شده اند و باید به این موضوع توجه کرد.

وی با اشاره به اینکه آماده ایم تا تحریم ها را به راحتی کنار بزنیم، خاطرنشان کرد: آماده ایم در تجهیز و نوسازی تجهیزات شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با این شرکت همکاری داشته باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نیازهای صنعت نفت بدون سانسور به سازندگان داخلی ارائه شود

ایسناخبرگزاری ایسنا
نیازهای صنعت نفت بدون سانسور به سازندگان داخلی ارائه شود
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با تاکید بر اینکه مدیران صنعت نفت باید صنایع مورد نیاز خود را به سازندگان داخلی ارائه دهند، گفت: کالاهای مورد نیاز صنعت نفت باید بدون سانسور در اختیار دانشجویان، دانشگاه ها و سازندگان قرار داده شود تا این بخشها فعال شوند و در نمایشگاه ها تولیدات پایلوت خود را ارائه دهند و در نهایت شاهد اجرای آنها در مقیاس واقعی باشیم.

به گزارش ایسنا، احمد محمدی امروز (یکم آذرماه) در آیین گشایش دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان، اظهار کرد: همزمانی این نمایشگاه با سال حمایت از کالای ایرانی وظیفه خانواده صنعت نفت را سنگینتر می کند تا بتوانیم به خوداتکایی دست پیدا کنیم و نگاه به بیرون را به نگاه داخلی تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه نا جوانمردانه ترین تحریم ها برای ملت ایران در نظر گرفته شده است، افزود: چنین نمایشگاه هایی در مسیر خوداتکایی هستند و می توانیم با همکاری در شرایط تحریم های ظالمانه از این شرایط خارج شویم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تصریح کرد: کیفیت سال به سال بهبود پیدا کرده و شرکتهای توانمند و ماهری پای به این عرصه گذاشته اند و دستاوردهای ارائه شده در نمایشگاه صنعت نفت استان خوزستان سال به سال ارتقا پیدا کرده است.

محمدی عنوان کرد: در 9 سالی که از آغاز نمایشگاه نفت و حفاری می گذرد، به همت سازندگان و مدیران داخلی بالغ بر 10 هزار قطعه صنعت نفت و حفاری در حوزه های مختلف بومی سازی شده است و این کار تنها با نگاه به داخل انجام شد.

وی ادامه داد: زنجیره ساخت، مصرف، بازسازی و اصلاحی که در این صنعت استفاده می شود، اگر ساخت داخل باشد به جلوگیری از خروج ارز از کشور کمک شایانی می کند و در این زمینه می توانیم از دانشگاه های داخلی، شرکتهای دانش بنیان و اساتید توانمند کمک بگیریم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب اظهار کرد: اگر تاکنون به صورت صددرصدی در صنعت نفت به خود کفایی نرسیده ایم، بخشی از مدیران میانی مقصر بوده اند زیرا نیازهای این صنعت را به صورت کامل ارائه نکرده اند. در غیر این صورت باید تاکنون در صنعت نفت به خودکفایی کامل دست پیدا می کردیم.

وی ادامه داد: مدیران صنعت نفت باید صنایع مورد نیاز خود را به سازندگان داخلی ارائه دهند تا آنها بدانند در چه حوزه هایی نیاز وجود دارد و نسبت به ساخت کالا و تجهیزات مورد نیاز صنایع نفتی اقدام کنند.

محمدی بیان کرد: این کالاهای مورد نیاز باید بدون سانسور در اختیار دانشجویان، دانشگاه ها و سازندگان قرار داده شود تا این بخشها فعال شوند و در این نمایشگاه ها تولیدات پایلوت خود را ارائه دهند و در نهایت شاهد اجرای آنها در مقیاس واقعی باشیم.

وی افزود: اگر بخواهیم بخشی از نیازها را مخفی کنیم و به بخش خصوصی و سازندگان ارائه ندهیم، قطعا نمی توانیم به اهداف مورد نظر در حوزه خودکفایی در صنعت نفت دست پیدا کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ادامه داد: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب یک شرکت ملی است و به همه پهنه جغرافیای ایران متعلق است و علمکرد آن بر همه بخشهایی که در آن فعالیت می کند، اثر گذار است.

محمدی ادامه داد: باید ظرفیت راکد کشورها و استانهایی که مرز مشترک جغرافیایی با آنها داریم به خدمت گرفته شود تا بتوانیم در آن سرزمینها نیز فعالیت کنیم.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه صنعت نفت امسال ازپنج دستاورد مهم که بومی سازی شده اند رونمایی می شود، گفت: همچنین نشستهای تخصصی با حضور کارشناسان صنعت برگزار می شود تا ابهامات بخش خصوصی و صنعت در زمینه پیشبرد اهداف خودکفایی ساخت تجهیزات برطرف شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب اظهار گرد: در این نمایشگاه قرار است چند تفاهم نامه و قرارداد ساخت نیز منعقد شود تا بتوانیم در حوزه ساخت داخل و خودکفایی گامهای عملی واقعی برداریم.

محمدی خاطرنشان کرد: حدود 220 شرکت داخلی در قالب 160 غرفه در این نمایشگاه حضور دارند. حدود 70 درصد از شرکتهای حاضر در نمایشگاه، شرکت های سازنده قطعات و تجهیزات هستند. 

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پس‌لرزه‌های توهین مداح؛ از توبیخ مدیر شبکه و اخراج عوامل پخش تا دستگیری مداح

فراروفرارو23 ساعت قبل
ایران‌جیبایران‌جیب20 ساعت قبل
در راستای تنظیم قیمت خودروهای شرکت ایران خودرو در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان و نمایندگان محترم می‌رساند، شرایط فروش …در راستای تنظیم قیمت خودروهای شرکت ایران خودرو در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان و نمایندگان محترم می‌رساند، شرایط فروش فوری تنظیم بازار مطابق جدول ذیل و از ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۳/۰۷ آغاز خواهد شد. بدیهی است امکان ثبت نام تا تکمیل ظرفیت فعال خواهد بود. لازم به ذکر است، عرضه محصولات جدول ذیل بر اساس قیمت حاشیه بازار تنظیم شده است.

تعیین تکلیف کرسی‌های هیئت رئیسه

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مجلس هفته آینده جلسه علنی ندارد پس از بازگشت نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه، انتخابات برای تعیین هیئت رئیسه ۱۳ کمیسیون تخصصی و ۳ فراکسیون مجلس نیز انجام خواهد شد.

حجم بارش‌های تهران به ۳۸۲ میلی متر رسید

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
سید حسن رضوی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: میزان بارندگی‌های امسال در مقایسه با ۲۲۰ میلیمتر بارش انجام شده در مدت مشابه سال گذشته ۷۴ درصد رشد و نسبت به متوسط بلند مدت با ۲۵۱ میلی متر بارش ۵۲ درصد رشد را نشان می‌دهد. وی با بیان اینکه بیشترین میزان بارندگی‌های استان تهران در فروردین اتفاق افتاده است، گفت: این مدل بارندگی در سال‌های ترسالی رخ می‌دهد بنابراین امسال از سطح نرمال گذشته و شرایط ترسالی بر سال آبی حاکم است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران شرایط ورودی سد‌ها را نیز مناسب دانست و ادامه داد: برای مدیریت مخزن و سیلاب‌های احتمالی در بهار و اولین ماه از تابستان در برخی از سد‌های حوضه آبریز تهران ورودی و خروجی سده کنترل شده و بخشی از حجم مخزن خالی است. رضوی حجم فعلی مخازن سد‌های تهران را ۱ میلیارد و ۱۱۵ میلیون مترمکعب دانست و افزود: این میزان حجم مخزن از میزان ذخیره آب سد‌های تهران در مدت مشابه سال گذشته ۳۵۰ میلیون مترمکعب بیشتر است. وی گفت: ورودی سد‌های تهران از ابتدای سال آبی تاکنون ۱۰۸ درصد افزایش یافته است و شرایط نسبت به سنوات گذشته بهبود یافته است و هم اکنون در حالت نرمال قرار دارد.

تماشا کنید: قمار خسارت بار عارف / رویاپردازی عارف برای ریاست مجلس چگونه جایگاه نائب رئیسی را از مطهری گرفت و امیدی‌ها را در موضع ضعف قرار داد؟

انتخابانتخاب18 ساعت قبل
فراکسیون امید امروز شاهد شکستی سنگین در انتخابات هیات رئیسه بود. عارف قصد ریاست مجلس را کرده بود، اما همچون سال گذشته شکست خورد، شکستی که یکی از کرسی‌های مهم نائب رئیسی را از اصلاح طلبان گرفت. به گزارش انتخاب، در ویدیوی زیر به بررسی، تحلیل و پیامدهای نتایج انتخابات امروز هیات رئیسه پرداخته‌ایم:

اخبار بیشتر