1. خبری
  2. اقتصادی
پوشش خبری

نیازهای صنعت نفت بدون سانسور به سازندگان داخلی ارائه شود

دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان افتتاح شد

ایسناخبرگزاری ایسنا
دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان افتتاح شد

به گزارش ایسنا، دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان امروز (یکم آذرماه) در اهواز آغاز به کار کرد.

در دهمین نمایشگاه ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان بیش از 220 شرکت داخلی که در زمینه ساخت قطعات و تجهیزان مورد استفاده در صنایع نفت، گاز، پالایش،پتروشیمی و حفاری فعالیت می کنند، مشارکت دارند.

این نمایشگاه از امروز یکم آذرماه تا روز یکشنبه 4 آذرماه از ساعت 9 تا 17 پذیرای بازدید متخصصان، کارشناسان و علاقه مندان خواهد بود.

 در آیین افتتاح این نمایشگاه استاندار خوزستان، مدیران عامل شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران، مدیران ارشد شرکت های نفتی جنوب، نماینده بوشهر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس و مدیران و نمایندگان شرکت های سازنده قطعات و تجهیزات صنعت نفت حضور داشتند.

انتهای پیا

خواندن خبر در سایت منبع

نمایشگاه بین‌المللی نفت باید در خوزستان برگزار شود نه در تهران

ایسناخبرگزاری ایسنا
نمایشگاه بین‌المللی نفت باید در خوزستان برگزار شود نه در تهران

به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی امروز (یکم آذرماه) در آیین گشایش دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان در اهواز اظهار کرد: اصلی ترین عامل انرژی در جهان نفت است و با وجود ظهور انرژی های نو در جهان نفت همچنان پشتوانه اصلی پروژه های توسعه ای کشور است.

وی با بیان اینکه نفت در زندگی مردم خوزستان نقشی اساسی و استراتژیک دارد، افزود: چشم انداز آینده اقتصاد دنیا بیانگر افزایش تقاضا برای انرژی با محوریت نفت است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: جایگاه استراتژیک ایران به عنوان دارنده منابع عظیم انرژی در جهان بر کسی پوشیده نیست و استفاده مطلوب از نفت به عنوان مهمترین مزیت اقتصادی کشور نیازمند نقش و فعالیت پویای سازندگان است.

وی ادامه داد: با دیپلماسی صحیح در حوزه انرژی می توانیم ضامن نقش ایران در بازار نفت جهانی و حفظ منابع کشور در این زمینه باشیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: با وجود مسائل و مشکلاتی که بر کشور تحمیل می کنند، باید گام های بلندی در راستای حمایت از ساخت داخل برداشته شود و از توانمندی های مهندسان و پیمانکاران داخلی و بومی بهره گرفت.

شریعتی با اشاره به سال حمایت از کالای ایرانی و تولید داخل عنوان کرد: باید در این مسیر گام های اساسی برداشته شود و برای حمایت از صنعت داخلی تلاش کرد تا شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.

وی با بیان اینکه باید امکان فعالیت برای شرکت های داخلی فراهم شود،  گفت: شرکت های بزرگ نفتی در گذشته به این شکل توانمند نبوده اند و در طول زمان به این سطح از توانایی دست پیدا کرده اند. در ایران نیز باید از توان داخلی نیز حمایت کرد تا امکان رشد و توسعه آنها فراهم شود.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه همچنان حدود 11 کالای اساسی صنعت نفت از خارج وارد می شود، ادامه داد: باید در مسیری که تاکنون در بحث حمایت از ساخت داخلی و ارتباط صنعت و دانشگاه گام برداشته شده، گام برداریم تا بتوانیم این کالاها را نیز در داخل تولید کنیم.

شریعتی با بیان اینکه باید نمایشگاه بین المللی نفت در استان خوزستان برگزار شود و نه در تهران، گفت: هیچ دلیلی بر آن نیست که شاهد برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت در تهران باشیم.

وی ادامه داد: یکی از عوامل تمرکزگرایی این موضوع است و ما باید به دنبال تمرکززدایی باشیم. وقتی به دنبال توسعه متوازن منطقه ای هستیم و می خواهیم تمرکززدایی انجام دهیم، باید به این مسائل توجه کنیم و برای مثال نمایشگاه بین المللی صنعت نفت را در خوزستان برگزار کنیم.

وی گفت: اگر در عمل می خواهیم توسعه متوازن منطقه ای را رقم بزنیم، باید به دنبال برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت در خوزستان باشیم و هیچ دلیلی نیست که این نمایشگاه در تهران برگزار شود.

خواندن خبر در سایت منبع

سازندگان داخلی با تمام توان در شرایط تحریم در خدمت صنعت نفت هستند

ایسناخبرگزاری ایسنا
سازندگان داخلی با تمام توان در شرایط تحریم در خدمت صنعت نفت هستند

به گزارش ایسنا، خیامیان امروز (یکم آذرماه) در آیین گشایش دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان در اهواز اظهار کرد: توانمندی بسیار خوبی وجود دارد اما باید این توانمندی باور شود. ما می توانیم از تحریم ها به عنوان یک فرصت استفاده کنیم زیرا اگر این تحریم ها به تهدید تبدیل شود همه از آن ضرر خواهیم کرد.

وی افزود: سازندگان داخل باید کاری کنند که مدیران توانایی آنها را به طور کامل باور و با اطمینان نسبت به خرید کالا از آنها اقدام کنند.

رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران تصریح کرد: سازندگان داخلی با تمام توان در شرایط تحریم در خدمت صنعت نفت هستند اما مسئولان نیز باید از ما حمایت کنند تا بتوانیم در این حوزه گامهای اساسی برداریم.

خیامیان عنوان کرد: تحریم های داخلی بیشتر از تحریم های خارجی سازندگان را اذیت می کنند. در این زمینه باید کسب و کار روان سازی شود تا ما بتوانیم بدون هیچ مشکلی به فعالیت بپردازیم.

وی با اشاره به خروج شرکت توتال از میادین نفتی ایران گفت: آماده ایم پروژه ای بزرگ مانند توتال را میان چندین شرکت داخلی تقسیم کنیم تا با توان داخل این پروژه های عظیم را پیش ببریم و در کشور اجرایی کنیم.

رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران خاطرنشان کرد: باید شرایط برای سازندگان فراهم شود. در این صورت می توانیم به راحتی فعالیت و برای ساخت اقدام کنیم.

وی ادامه داد: از وزرات نفت درخواست داریم که مطالبات سازندگان داخلی به آنها پرداخت شود. مسئولان نفت می خواهند پول بدهند اما پولی نیست. باید به آنها کمک کرد تا بتوانیم به نسبت ساخت داخل اقدام کنیم.

خیامیان با بیان اینکه هر زمان که ایرانی پا پیش گذاشته است، خارجی ها مجبور به کاهش قیمت های خود شده اند، گفت: هرجا که ایرانی ها وارد کار شده اند، خارجی ها مجبور به کاهش قیمت شده اند و باید به این موضوع توجه کرد.

وی با اشاره به اینکه آماده ایم تا تحریم ها را به راحتی کنار بزنیم، خاطرنشان کرد: آماده ایم در تجهیز و نوسازی تجهیزات شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با این شرکت همکاری داشته باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نیازهای صنعت نفت بدون سانسور به سازندگان داخلی ارائه شود

ایسناخبرگزاری ایسنا
نیازهای صنعت نفت بدون سانسور به سازندگان داخلی ارائه شود

به گزارش ایسنا، احمد محمدی امروز (یکم آذرماه) در آیین گشایش دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان، اظهار کرد: همزمانی این نمایشگاه با سال حمایت از کالای ایرانی وظیفه خانواده صنعت نفت را سنگینتر می کند تا بتوانیم به خوداتکایی دست پیدا کنیم و نگاه به بیرون را به نگاه داخلی تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه نا جوانمردانه ترین تحریم ها برای ملت ایران در نظر گرفته شده است، افزود: چنین نمایشگاه هایی در مسیر خوداتکایی هستند و می توانیم با همکاری در شرایط تحریم های ظالمانه از این شرایط خارج شویم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تصریح کرد: کیفیت سال به سال بهبود پیدا کرده و شرکتهای توانمند و ماهری پای به این عرصه گذاشته اند و دستاوردهای ارائه شده در نمایشگاه صنعت نفت استان خوزستان سال به سال ارتقا پیدا کرده است.

محمدی عنوان کرد: در 9 سالی که از آغاز نمایشگاه نفت و حفاری می گذرد، به همت سازندگان و مدیران داخلی بالغ بر 10 هزار قطعه صنعت نفت و حفاری در حوزه های مختلف بومی سازی شده است و این کار تنها با نگاه به داخل انجام شد.

وی ادامه داد: زنجیره ساخت، مصرف، بازسازی و اصلاحی که در این صنعت استفاده می شود، اگر ساخت داخل باشد به جلوگیری از خروج ارز از کشور کمک شایانی می کند و در این زمینه می توانیم از دانشگاه های داخلی، شرکتهای دانش بنیان و اساتید توانمند کمک بگیریم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب اظهار کرد: اگر تاکنون به صورت صددرصدی در صنعت نفت به خود کفایی نرسیده ایم، بخشی از مدیران میانی مقصر بوده اند زیرا نیازهای این صنعت را به صورت کامل ارائه نکرده اند. در غیر این صورت باید تاکنون در صنعت نفت به خودکفایی کامل دست پیدا می کردیم.

وی ادامه داد: مدیران صنعت نفت باید صنایع مورد نیاز خود را به سازندگان داخلی ارائه دهند تا آنها بدانند در چه حوزه هایی نیاز وجود دارد و نسبت به ساخت کالا و تجهیزات مورد نیاز صنایع نفتی اقدام کنند.

محمدی بیان کرد: این کالاهای مورد نیاز باید بدون سانسور در اختیار دانشجویان، دانشگاه ها و سازندگان قرار داده شود تا این بخشها فعال شوند و در این نمایشگاه ها تولیدات پایلوت خود را ارائه دهند و در نهایت شاهد اجرای آنها در مقیاس واقعی باشیم.

وی افزود: اگر بخواهیم بخشی از نیازها را مخفی کنیم و به بخش خصوصی و سازندگان ارائه ندهیم، قطعا نمی توانیم به اهداف مورد نظر در حوزه خودکفایی در صنعت نفت دست پیدا کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ادامه داد: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب یک شرکت ملی است و به همه پهنه جغرافیای ایران متعلق است و علمکرد آن بر همه بخشهایی که در آن فعالیت می کند، اثر گذار است.

محمدی ادامه داد: باید ظرفیت راکد کشورها و استانهایی که مرز مشترک جغرافیایی با آنها داریم به خدمت گرفته شود تا بتوانیم در آن سرزمینها نیز فعالیت کنیم.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه صنعت نفت امسال ازپنج دستاورد مهم که بومی سازی شده اند رونمایی می شود، گفت: همچنین نشستهای تخصصی با حضور کارشناسان صنعت برگزار می شود تا ابهامات بخش خصوصی و صنعت در زمینه پیشبرد اهداف خودکفایی ساخت تجهیزات برطرف شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب اظهار گرد: در این نمایشگاه قرار است چند تفاهم نامه و قرارداد ساخت نیز منعقد شود تا بتوانیم در حوزه ساخت داخل و خودکفایی گامهای عملی واقعی برداریم.

محمدی خاطرنشان کرد: حدود 220 شرکت داخلی در قالب 160 غرفه در این نمایشگاه حضور دارند. حدود 70 درصد از شرکتهای حاضر در نمایشگاه، شرکت های سازنده قطعات و تجهیزات هستند. 

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
هدایت‌الله خادمی، یکی از طراحان استیضاح روحانی گفته تعداد امضاکننده‌ها به ١٣ نفر رسیدهموضوع حمله به رئیس‌جمهوری اگر چه با توجه به تعداد امضاکننده‌ها جدی به نظر نمی‌رسد اما نگاهی به عوامل پشت ماجرا نشان‌دهنده نکات قابل تأملی است. «موضوع استیضاح روحانی اگر چه با توجه به تعداد امضاکننده‌هایش جدی به نظر نمی‌رسد، اما از آنجایی که به هر حال موضوع حساسی محسوب می‌شود، نقل قول‌های مربوط به آن به سرعت سر از شبکه‌های اجتماعی درمی‌آورد و با واکنش مخالفان ایجاد حاشیه برای دولت مواجه می‌شود. دیروز هم یکی دیگر از طراحان استیضاح با اعلام این که تعداد امضاکننده‌ها به ١٣ نفر رسیده، حرفی زد که اگر چه فرسنگ‌ها دور از ذهن به نظر می‌رسید اما همین عجیب بودن باعث شد که به سرعت در فضای مجازی دست‌به‌دست شود. هدایت‌الله خادمی، نماینده حوزه انتخابیه ایذه و باغملک، اعلام کرده که «برای بعد از استیضاح روحانی هم برنامه داریم و می‌خواهیم یکی مثل قالیباف بیاید.» البته این نخستین بار نیست که خادمی حرف‌های عجیب و غریب می‌زند، حتی برخی حرف‌ها و اقداماتش او را تا پای تهدید به ابطال اعتبارنامه‌اش هم برد. به افراد عقب‌مانده‌ای مثل تو ارتباطی نداردهمین یک ماه پیش ویدئویی منتشر شد که هدایت‌الله خادمی را در حال توهین به یکی از افراد حوزه انتخابیه‌اش نشان می‌داد.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق به موضع گیری منفی سفارت آمریکا در بغداد درباره نیروهای امنیتی عراق واکنش نشان داد. وی افزود: آنچه سفارت آمریکا در عراق درباره نیروهای امنیتی گفته است ارزیابی دقیقی نیست و دیدگاهی غیرواقعی است زیرا این نیروها با داعش مقابله کرده و اراضی را آزاد کرده‌اند. ماموریت نیروهای ائتلاف بین المللی آموزشی و مستشاری و حمایت هوایی است و به آن محدود می‌شود. نیروهای عراقی از سال ۲۰۰۳ به بعد پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای به دست آورده است و در جنگ با داعش نیز تجارب گرانبهایی کسب کرده است. شایان ذکر است که سفارت آمریکا در بغداد مدعی شده بود که نیروهای امنیتی عراق هنوز آماده برقراری امنیت نیستند و این توان را ندارند.
الفالف5 ساعت قبل
گروه اقتصادی الف، ۲ اسفند ۱۳۹۷، ۲۲:۱۰ ۳۹۷۱۲۰۲۱۸۹نماینده ویژه مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در حوزه فروش و خدمات پس از فروش، از ادامه طرح فروش محصولات گروه سایپا خبر داد و گفت: طرح فروش محصولات گروه سایپا باهدف رفاه مشتریان گرانقدر و تنظیم بازار، روز جمعه هم ادامه می‌یابد. عبدالله بابایی با اعلام مطلب فوق افزود: باتوجه به استقبال گسترده مشتریان، افزایش تولید محصولات سایپا و برنامه روبه‌رشد آن و هم‌چنین اثرگذاری بالای این طرح بر روی شرایط بازار در حوزه قیمت‌ها، فروش محصولات سایپا در روز جمعه ادامه می‌یابد. به‌گفته وی اجرای این‌طرح از سی ام بهمن ماه موجب افزایش رضایت مشتریان شده و برآوردها نشان می‌دهد ادامه آن، زمینه بازگشت ثبات و آرامش را به بازار خودرو فراهم خواهد کرد. در این طرح فروش خودروهای پراید۱۳۱، ساینا دنده‌ای، کوئیک دنده‌ای، وانت پراید و نیسان دوگانه سوز و تک سوز به صورت فروش فوری عرضه شده است. در این طرح نیز افرادی که طی ۱۸ ماه گذشته از شرکت سایپا محصولی را ثبت نام کرده‌اند امکان استفاده از این شرایط فروش را ندارند.
مهرمهر9 ساعت قبل
شهرهای مهم این استان ادلب، معره النعمان، جسرالشغور، اریحا و حارم هستند. برخی از نبرد ادلب به عنوان ام المعارک نام می‌برند و برخی دیگر از واکنش ترکیه در صورت هر گونه اقدام نظامی ارتش سوریه سخن می‌گویند. تروریستها پس از رقم خوردن نبرد جنوب به نفع ارتش سوریه سخت در وحشت و هراس به سر می‌برند. از نگاه ناظران امور سوریه باید نبرد ادلب با آتش سنگین همراه باشد و پرونده جنگ سریعا بسته شود. دمشق آماده نبرد بزرگ در ادلب و بستن پرونده مناطق شمال سوریه هم مرز با ترکیه می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «تولسی گابارد»، قانونگذار آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز پنجشنبه عربستان سعودی را «بزرگترین حامی تروریسم» توصیف کرد. گابارد در توئیتر، با اشاره به گزارش‌هایی که مدعی هستند دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا قصد فروش فناوری‌های حساس هسته‌ای به عربستان سعودی را دارد گفت: «عربستان سعودی بزرگترین حامی تروریسم و ایدئولوژی افراط‌گرایی است که سازمان‌های تروریستی مانند القاعده و داعش را تغذیه می‌کنند. با وجود این دولت ترامپ قصد دارد به آنها فناوری‌های حساس هسته‌ای بفروشد. این، تهدید بزرگی برای ایمنی و امنیت آمریکا است.»

اخبار بیشتر