1. خبری
  2. فرهنگ
پوشش خبری

تهران| نماینده یونیسف در بهارستان

ستاره «چیزهای عجیب»؛ جوان‌ترین سفیر یونیسف

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
ستاره «چیزهای عجیب»؛ جوان‌ترین سفیر یونیسف

دنیای تصویرآنلاین: در روز جهانی کودک، میلی بابی براون ۱۴ ساله و بازیگر نوجوانی که با مجموعه «چیزهای عجیب» به شهرت رسید، در مقر سازمان ملل به عنوان جوان‌ترین سفیر یونیسف انتخاب شد.

ستاره «چیزهای عجیب»؛ جوان‌ترین سفیر یونیسف - 1

میلی در واکنش به این انتخاب گفت:«سفیر یونیسف شدن رویایی بود که به تحقق پیوست.افتخار بزرگی است که به لیست کسانی اضافه شده ام که طی این سال‌ها به یونیسف خدمت کرده اند. منتظر هستم که تا جایی که می‌توانم با کودکان و جوانان بی شماری ملاقات و داستان آنها را بشنوم و به نیابت از آنها داستان های‌شان را منتقل کنم.»

میلی بابی براون قرار است به عنوان سفیر یونیسف درباره حقوق کودکان و مسائلی که جوانان آسیب می‌زند مانند فقدان تحصیلات،مکان مناسب برای آموزش و پرورش و… آگاهی رسانی کند.

خواندن خبر در سایت منبع

تهران| نماینده یونیسف در بهارستان: شرایط تحصیل کودکان مهاجر در ایران رضایت‌بخش است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تهران| نماینده یونیسف در بهارستان: شرایط تحصیل کودکان مهاجر در ایران رضایت‌بخش است

برتراند بنول در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار تسنیم در بهارستان، با بیان اینکه شرایط تحصیل برای کودکان مهاجر در ایران بسیار رضایت‌بخش است اظهار داشت: ایرانیان بسیار مهمان‌نواز هستند و با کودکانی که از کشورهای همسایه همانند افغانستان که به این کشور مهاجرت کرده‌اند ضمن برخورد بسیار صمیمانه، شرایط تحصیل را نیز برای آن‌ها فراهم کرده‌اند.

وی ادامه داد: با وجود مشکلاتی که در کشور وجود دارد اما دولت ایران حمایت‌های خوبی از کودکان معلول در خطر آسیب‌پذیری داشته است و یونیسف نیز در این راستا با دولت ایران همکاری‌های لازم را دارد.

معاون دفتر منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا با اشاره به حضور خود در شهرستان بهارستان بیان کرد: اطلاعاتی از فعالیت‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی ایران کسب کردیم که درصدد برآمدیم تا این فعالیت‌ها را از نزدیک مشاهده کنیم؛ از این‌رو به شهرستان بهارستان که در جام باشگاه‌های کتابخوانی رتبه برتر کسب کرده بود آمدیم تا با شیوه‌های کتابخوانی و نحوه ارتباط آن‌ها با یکدیگر آشنا شدیم.

بنول با اشاره به همکاری یونیسف با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران ادامه داد: یکی از زمینه‌های همکاری، حمایت از باشگاه‌های کتابخوانی در ایران است و برنامه‌ای که برای یونیسف مورد توجه قرار گرفته است نحوه مشارکت و ارتباط کودکان با یکدیگر و صحبت‌های آن‌ها بود که این موضوعی بسیار جالب توجه است.

وی در پایان مردم ایران را بسیار دوست‌داشتنی عنوان کرد و افزود: ایران مردمانی متحد، همدل و معتقد دارد که بسیار مسئولیت‌پذیر و خلاق هستند که این برای من بسیار جالب بود.

خواندن خبر در سایت منبع

هفته فرهنگی با حضور نماینده ویژه یونیسف در نسیم شهر برگزار شد

مهرخبرگزاری مهر
هفته فرهنگی با حضور نماینده ویژه یونیسف در نسیم شهر برگزار شد

غلامرضا آبکار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به توفیقات شهرستان بهارستان در جام باشگاه‌های کتابخوانی در سال ۹۶ نمایندگان صندوق بین‌المللی اضطراری کودکان سازمان ملل(یونیسف) برای نخستین بار این شهرستان را به عنوان منطقه فرهنگی کتابخوانی انتخاب کرد.

وی تصریح کرد : جشن جام باشگاه‌های با حضور ۱۵ باشگاه کتابخوانی و نمایندگانی از اداره کل و مسئولین شهرستان در بوستان استاد شهریار و فرهنگسرای قلم نسیم‌شهر برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان همچنین خاطرنشان کرد: در این مراسم «ویل پارکس» نماینده یونیسف در ایران و «برتراند بنول» معاون دفتر منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا ساعاتی را با کودکان و خردسالان گذراند و به هر یک از آنان کتابی را اهدا کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

معاون یونیسف از فعالیت باشگاه‌های کتابخوانی بازدید کرد

مهرخبرگزاری مهر
معاون یونیسف از فعالیت باشگاه‌های کتابخوانی بازدید کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، برتراند بنول معاون آسیایی و شمال آفریقا سازمان جهانی یونیسف، نیکنام حسین‌پور دبیر بیست‌وششمین دوره هفته کتاب، علی اصغر سیدآبادی مشاور برنامه‌ریزی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و ابراهیم حیدری دبیر ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب امروز چهارشنبه ۳۰ آبان از باشگاه‌های کتابخوانی نسیم‌شهر واقع در شهریار تهران بازدید کردند.

در این برنامه برتراند بنول و علی‌اصغر سیدآبادی در نشستی با کودکان و نوجوان‌های باشگاه کتابخوانی «لبخند خدا»، باشگاه‌ برگزیده دوره پیشین جام باشگاه‌های کتابخوانی گفت‌وگو کردند.

بنول در این برنامه گفت‌: این نکته را خیلی پسندیدم که کتابخوانی موجب مشارکت کودکان شده است و آن‌ها راجع به کتاب گفت‌وگو می‌کنند و صرفا  به خواندن محدود نمی‌شوند. مورد دیگر که بسیار از دیدن آن خوشحال شدم این بود که  کودکان با پیش‌زمینه‌های فرهنگی متفاوت دور یکدیگر جمع می‌شوند و درباره کتاب صحبت می‌کنند. البته اگر بشود کتاب با خط بریل برای کودکان نابینا فراهم کرد، مطمئنا این اقدام برای این قشر آسیب‌پذیر بسیار مثبت خواهد بود.

وی در مورد وضعیت ایران در مقایسه با سایر کشورهای دنیا در حوزه کتاب کودک و نوجوانان گفت: من فقط سه روز است اینجا هستم و دیدم که فعالیت‌های بسیار خوبی برای کودکان انجام می‌شود برای مثال در حوزه‌ آموزش، بهداشت و حمایت از کودکان. مورد دومی که متوجه آن شدم مهمانپذیر بودن ایران است؛ در واقع کودکانی که از کشورهای همسایه مانند افغانستان و پاکستان مهاجرت کرده‌اند به‌راحتی در کنار این جامعه و اجتماع زندگی ‌می‌کنند.

معاون آسیایی و شمال آفریقای یونیسف ادامه داد: با وجود همه این پیشرفت‌ها اما مردم می‌دانند که مشکلاتی وجود دارد. برای مثال کودکانی که دارای معلولیت هستند و کودکان و نوجوانانی که در معرض خطر مانند مواد مخدر هستند باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند. همچنین دولت و یونیسف نیز باید فعالیت‌های بیشتری را برای کمک به زندگی بهتر کودکان انجام می‌دهند. به نظرم خوب است دیگر دوستان و همسن و سالان  را به باشگاه‌ها دعوت کنید و در این راه سازمان‌ها و نهادها نیز با یکدیگر همکاری کنند.

بنول در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره شرایط سخت کودکی و کتابخوانی‌اش گفت: خانواده من اهل کتاب بود و پدر و ماردم ما را به کتابخوانی دعوت می‌کردند. صادق هدایت نویسنده محبوب من در دوران جوانی بود و خاطرات زیادی از کتاب‌های او دارم.

در ادامه مراسم نیز کتاب «صد نامه» در برگیرنده نامه صد کودک و نوجوان به نویسندگان محبوبشان رونمایی شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
وی افزود: این قطعنامه در ارتباط با موشکهای طراحی شده برای حمل سلاح هسته‌ای است و این در حالی است که ما اصلا سلاح هسته‌ای نداریم. من برای خوشامد آقای لودریان وزیر خارجه فرانسه کاری غیرمنطقی نمی‌کنم تا صدام حسین بعدی بتواند به ما ضربه بزند. وزیر خارجه آمریکا ۱۲ شرط می‌گذارد که به معنای تسلیم است و رئیس جمهوری این کشور یک حرف می‌زند. ما امنیت را از مردم می‌گیریم برای ما مهم است که مردم را راضی نگاه داریم. اروپا و آمریکا در موضعی نیستند که در این باره صحبت کنند.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم

گفتگو با معلمی که برای دانش آموزانش در دل برف تونل زد (+عکس)

4+
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
ایرناایرنا9 ساعت قبل
به گزارش ایرنا مراسم تشییع پیکر شریعت رضوی ساعت ۹ صبح با حضور اقشار مختلف مردم از مقابل حسینیه ارشاد تهران آغاز و به شهرری منتقل شد. پیکر وی ظهر امروز با حضور دوستداران وی در جوار مزار برادر شهیدش در امامزاده عبدالله (ع) شهرری آرام گرفت. پوران شریعت‌رضوی که از چند روز پیش به دلیل سکته مغزی در بیمارستان بستری شده بود، عصر جمعه درگذشت. وی در سال‌های اخیر مسئولیت دفتر تدوین مجموعه آثار دکتر علی شریعتی را برعهده داشت و سال ۱۳۷۷ بنیاد شریعتی را راه انداخت. او که سال ۱۳۳۷ با دکتر علی شریعتی ازدواج کرد، خواهر مهدی شریعت رضوی یکی از سه شهید روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ بود.

اخبار بیشتر