1. خبری
  2. ورزشی
پوشش خبری

فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود!

بیانیه باشگاه رئال مادرید: راموس هیچ قانون دوپینگی را نقض نکرده است؛ شواهد اعلام شده اشپیگل بی اساس است

طرفداریخبرگزاری طرفداری
بیانیه باشگاه رئال مادرید: راموس هیچ قانون دوپینگی را نقض نکرده است؛ شواهد اعلام شده اشپیگل بی اساس است

طرفداری- باشگاه رئال مادرید، به ادعای اشپیگل در خصوص رد شدن سرخیو راموس کاپیتان رئال مادرید در تست دوپینگ و نقض قوانین مربوطه، واکنش نشان داد. در بیانیه باشگاه رئال مادرید آمده است:

در ارتباط با اطلاعاتی که در خصوص کاپیتان ما، سرخیو راموس از سوی اشپیگل مطرح شده، باشگاه اعلام می‌کند:سرخیو راموس هرگز، هیچ قانونِ مربوط به ضد-دوپینگ را نقض نکرده است. یوفا در زمان مشخص، از ما اطلاعاتی را درخواست کرد و به طور معمول همانند پرونده های مشابه، بعد از صحت سنجی توسط کارشناسان خود و کارشناسان آژانس جهانی ضد دوپینگ [AMA]، این موضوع را مختومه اعلام کرده است.  در مورد مابقی محتواهای منتشر شده در روزنامه یادشده، باشگاه به دلیل شواهد بی اساس ادعاها، پاسخی رسمی نخواهد داد. 

خواندن خبر در سایت منبع

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو!

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو!

به گزارش "ورزش سه"، یکشنبه، 4 ژوئن 2017، یک نمونه به آزمایشگاه دوپینگ در سیبرسدورف، شهری در اتریش و در جنوب وین  رسید و کد این نمونه I3324822 بوده و از ولز آمده بود. در داخل بطری مهر و موم شده 110 میلی لیتر ادرار یک بازیکن رئال مادرید در شب قبل از پیروزی در فینال لیگ قهرمانان در برابر یوونتوس تورین در کاردیف قرار داشت.

یک ماه بعد معاون آزمایشگاه سیبرسدورف به دفتر مرکزی اتحادیه فوتبال اروپا گزارش داد. آزمایشگاه اتریشی نمونه را تجزیه و تحلیل کرده و دریافت که حاوی داوری دگزامتازون است که علاوه بر کاهش درد اثر ضد التهابی دارد، همچنین تمرکز را افزایش داده و می تواند یک اثر بی نظیر داشته باشد. این داور در فهرست منتشر شده توسط آژانس جهانی ضد دوپینگ (WADA) جزو موارد ممنوع است.

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو! - 3

این نمونه متعلق به سرجیو راموس، کاپیتان رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا بود و هرگز عمومی نشده و فایل در پشت درب UEFA باقی ماند و هیچ حکم انضباطی علیه راموس و یا رئال مادرید صادر نشد. 2 روز پس از رسیدن گزارش از اتریش، یک عضو واحد مبارزه با دوپینگ یوفا با راموس برای شنیدن توضیحات او تماس گرفت و اذعان داشت تمام مدارک از سوی آزمایشگاه تایید شده است. پاسخ راموس چه بود؟ امیدوارم این وضعیت به طور کامل روشن شود.

WADA قوانین روشنی برای استفاده از دگزامتازون دارد. استفاده از آن قبل از شروع مسابقات مجاز است اما باید توسط باشگاه در طول برگزاری آزمایش دوپینگ گزارش شود. اگر پزشک این کار را نکرده و عوارض دگزامتازون بروز کند، این رفتار به عنوان یک مورد مشکوک دوپینگ در نظر گرفته می شود و گام بعدی، شروع تحقیق در مورد دوپینگ است.

گزارش یوفا نشان می دهد که راموس در ساعت 10 شب در ایستگاه کنترل دوپینگ در کاردیف حاضر شد و این اتفاق در تاریخ 3 ژوئن، بلافاصله پس از مراسم اهداء جایزه رخ داد. تقریبا 2 ساعت طول کشید تا نمونه خون و نمونه ادرار گرفته شود و آزمایش در ساعت 12:26 بازبینی شد.

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو! - 7

از آنجا که راموس از آسیب دیدگی شدیدی در زانوی چپ خود رنج می برد این دارو را مصرف کرده و پزشک مدعی شد تزریق دگزامتازون 2 روز قبل از فینال لیگ قهرمانان انجام گرفته است. یکی از پزشک های پرونده این اتفاق را یک خطای انسانی در نظر گرفته و قابل درک دانست. راموش نیز مدعی شد هرگز قصد نداشته مقررات ضد دوپینگ را نقض کند.

در تاریخ اول فوریه 2017 و 4 ماه قبل از فینال لیگ قهرمانان در کاردیف، 2 مأمور کنترل دوپینگ از UEFA به مادرید رفتند تا آزمایش هایی بدون اطلاع را در 10 بازیکن رئال مادرید بگیرند. بر اساس این گزارش، رونالدو از اینکه همیشه برای نمونه گیری انتخاب می شود عصبانی شد و در هنگام برگزاری آزمایش، ستاره یک بار دیگر نارضایتی خود را نشان داد. بر اساس گزارش مقامات یوفا مدعی شدند رونالدو باعث ایجاد تنش در ایستگاه کنترل دوپینگ شده است.

قوانین و دستورالعمل های روشنی برای آزمایشات بدون اطلاع قبلی وجود دارد. تیم ها باید تضمین کنند که افسران کنترل دوپینگ قادر به انجام کار خود به صورت مستقل و بدون دخالت هستند.

در پی وقوع این حادثه، یوفا خواستار توضیح از رئال مادرید شد و پاسخ آنها روشن بود. مدیر باشگاه ماموران را به عدم کفایت، عدم توانایی، مهارت و تخصص حرفه ای کنترل قرار داشت متهم کرد. وی همچنین از رونالدو دفاع کرده و گفت، او تنها خواستار احترام بوده است و مشکلی با آزمایش نداشته اما انگار ماموران یوفا تجربه برخورد با چنین بازیکن بزرگی را نداشته اند.

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو! - 12

در حال حاضر یک فایل دیگر مربوط به یک مورد فعلی در مورد رئال مادرید هم وجود داشته و می تواند اعتبار باشگاه و یکی از بازیکنان بزرگ این تیم را تحت تاثیر قرار دهد. این بار، پرونده مورد بحث در اختیار یوفا نیست و باز هم مربوط به راموس است.

در 15 آوریل سال جاریرئال مادرید برابر مالاگا به پیروزی رسید. پس از سوت پایان، یک افسر ضد دوپینگ به راموس نزدیک شد و از او خواست تا به محل آزمایش دوپینگ مراجعه کند.

براساس گزارش، راموس از افسر می پرسد که آیا پیش از ارائه نمونه ادرار او می تواند امکان دوش گرفتن دارد یا خیر، زیرا آنها می خواهند در اسرع وقت به مادرید بازگردند. این افسر در گزارش خود خاطرنشان کرد که حمام کردن پیش از آزمایش ممنوع بوده اما این رفتار باعث عصبانیت راموس شده است.

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو! - 16

در این مورد هم مقررات روشنی وجود دارد. هنگامی که یک بازیکن که برای تست دوپینگ در اسپانیا احضار شده و قبل از ارائه نمونه به حمام برود این می تواند نقض قوانین ضد دوپینگ کشور باشد.

مجازات های احتمالی بسیار شدید هستند. یک باشگاه ممکن به مبلغ 300 هزار یورو جریمه شود، از آنها امتیاز کسر شده و یا حتی به دسته پایین تر رانده شوند. یک پزشک و یک بازیکن نیز ممکن است به مدت 4 سال محروم شوند.

این سوال که چرا آژانس ضد دوپینگ اسپانیا بعد از 5 ماه هنوز در مورد پرونده راموس رای نداده هنوز پاسخ داده نشده است زیرا این حکم معمولا چند هفته زمان می خواهد.

منبع: اشپیگل

ترجمه: آریا فاطمی مقدم

خواندن خبر در سایت منبع

فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود!

خبر ورزشیخبرگزاری خبر ورزشی
فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود!

فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود! - 1

به گزارش خبرورزشی، بنا بر ادعای «فوتبال لیکس» سرخیو راموس در آزمایش دوپینگ پس از دیدار مقابل یوونتوس در فینال 2017 لیگ قهرمانان اروپا رد شده، اما یوفا اجازه افشای این مسئله را نداده است.

فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود! - 4

خواندن خبر در سایت منبع

رسوایی بزرگ در انتظار راموس

ایسناخبرگزاری ایسنا
رسوایی بزرگ در انتظار راموس

به گزارش ایسنا و به نقل از اشپیگل سرخیو راموس کاپیتان رئال مادرید بار دیگر در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفت. به نظر می‌رسد که این بازیکن دو بار قوانین ضد دوپینگ یوفا را زیر پا گذاشته است.

به نظر می‌رسد یوفا از این اتفاق باخبر بوده و بر دوپینگ سرخیو راموس سرپوش گذاشته است.

بعد از دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2017 بین رئال مادرید و یوونتوس که با برد 4 بر یک مادریدی‌ها به پایان رسید، آزمایش دوپینگ راموس مثبت اعلام شد.

همچنین یک مورد دیگر هم در این رقابت‌ها وجود داشت که بار دیگر آزمایش دوپینگ سرخیو راموس در آن مثبت اعلام شده است اما یوفا نخواسته این موضوع فاش شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر ورزشیخبر ورزشی5 ساعت قبل
به گزارش خبرورزشی، حمایت‌ها از وریا غفوری که بعد از بازی با تراکتورسازی تبریز حرف‌هایی به زبان آورده بود و از سوی دیگر، از طریق استوری اینستاگرامش، نسبت به اظهارات برخی چهره‌های سیاسی اعتراض کرده بود، به کمپ پرسپولیس نیز کشید. شجاع خلیل زاده و حسین ماهینی با انتشار تصاویری از وریا غفوری به حمایت از این چهره استقلالی پرداختند.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل1 نظر
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پرسپولیس با پیروزی در ضربات پنالتی به نیمه نهایی جام حذفی راه پیدا کرد. اما جنجال بزرگ این بازی به جز مصدومیت شدید سید جلال حسینی، خوشحالی بعد از گل بهنام برزای بود. او مثل فرهاد مجیدی خوشحالی کرد و هواداران پرسپولیس هم از رفتار‌های او خشمگین شدند. پس از آن که مهرداد میناوند هم به خوشحالی بعد از گل او واکنش نشان داد، مهاجم پدیده تصمیم گرفت به حرف‌های او هم واکنش نشان دهد. او با انتشار یک استوری که البته خیلی هم سریع حذف شد، واکنش تندی به حرف‌های میناوند داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
تصویر تلویزیونی نشان می‌داد او روی نیمکت درد زیادی را تحمل می‌کند و احتمالا مصدومیت او جدی است. طبق اخبار دریافتی حسینی از ناحیه همسترینگ آسیب دیده و دچار کشیدگی عضله شده است. او دوشنبه شب MRI داد و نتیجه آن روز بعد مشخص می‌شود. به این ترتیب او بازی بعدی پرسپولیس که شنبه مقابل نفت مسجد سلیمان خواهد بود را به احتمال خیلی زیاد از دست می‌دهد و تلاش خواهد شد تا به بازی با صنعت نفت آبادان که پنج شنبه نهم اسفند در تهران برگزار می‌شود برسد. با این وجود باید منتظر ماند تا نتیجه MRI مشخص شده و پس از مشخص شدن میزان دقیق مصدومیت دوران نقاهت او اعلام شود.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
سرمربی فرانسوی در رادار باشگاه چلسی برای تصدی نیمکت این تیم قرار دارد. به گزارش ایلنا، رومن آبراموویچ از عملکرد مائوریتسیو ساری در تیم چلسی رضایت ندارد و احتمالا در پایان فصل او را از سمت سرمربیگری چلسی برکنار کند. مالک متمول و روس چلسی مذاکراتی را با زیدان سرمربی سابق رئال مادرید داشته و گویا به توافقات اولیه نیز رسیده است. زیدان در مذاکره با آبراموویچ خواستار تمدید قرارداد ادن هازارد و بودجه ۲۰۰ میلیون پوندی برای خرید بازیکن شده است که باید ببینیم آیا مالک روس می‌تواند از پس این دو شرط بر بیاید یا خیر. نشریه سان انگلیس ترکیب احتمالی چلسی پس از پیوستن زیدان به این تیم را منتشر کرده است که در ادامه مشاهده می‌کنید:
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هافبک دفاعی ایران به خاطر مصدومیت مدتی است که دور از میادین است و نمی‌تواند بازی کند. عزت اللهی البته این روزها بهتر از گذشته به نظر می‌آید و حتی در سالن وزنه می‌زند. این بازیکن با گرفتن چند روز مرخصی از باشگاه ردینگ به ایران بازگشته و پس از چند روز هم کشور را ترک می‌کند.

اخبار بیشتر