1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود!

بیانیه باشگاه رئال مادرید: راموس هیچ قانون دوپینگی را نقض نکرده است؛ شواهد اعلام شده اشپیگل بی اساس است

طرفداریخبرگزاری طرفداری
بیانیه باشگاه رئال مادرید: راموس هیچ قانون دوپینگی را نقض نکرده است؛ شواهد اعلام شده اشپیگل بی اساس است
باشگاه رئال مادرید، پاسخ ادعاهای مطرح شده توسط نشریه اشپیگل را در بیانیه رسمی خود، اعلام کرد.

طرفداری- باشگاه رئال مادرید، به ادعای اشپیگل در خصوص رد شدن سرخیو راموس کاپیتان رئال مادرید در تست دوپینگ و نقض قوانین مربوطه، واکنش نشان داد. در بیانیه باشگاه رئال مادرید آمده است:

در ارتباط با اطلاعاتی که در خصوص کاپیتان ما، سرخیو راموس از سوی اشپیگل مطرح شده، باشگاه اعلام می‌کند:سرخیو راموس هرگز، هیچ قانونِ مربوط به ضد-دوپینگ را نقض نکرده است. یوفا در زمان مشخص، از ما اطلاعاتی را درخواست کرد و به طور معمول همانند پرونده های مشابه، بعد از صحت سنجی توسط کارشناسان خود و کارشناسان آژانس جهانی ضد دوپینگ [AMA]، این موضوع را مختومه اعلام کرده است.  در مورد مابقی محتواهای منتشر شده در روزنامه یادشده، باشگاه به دلیل شواهد بی اساس ادعاها، پاسخی رسمی نخواهد داد. 

خواندن خبر در سایت منبع

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو!

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو!
دراشپیگل در گزارشی از تخلفات سرخیو راموس و کریستیانو رونالدو در مورد رویاویی با آزمایش دوپینگ پرده برداشته است.

به گزارش "ورزش سه"، یکشنبه، 4 ژوئن 2017، یک نمونه به آزمایشگاه دوپینگ در سیبرسدورف، شهری در اتریش و در جنوب وین  رسید و کد این نمونه I3324822 بوده و از ولز آمده بود. در داخل بطری مهر و موم شده 110 میلی لیتر ادرار یک بازیکن رئال مادرید در شب قبل از پیروزی در فینال لیگ قهرمانان در برابر یوونتوس تورین در کاردیف قرار داشت.

یک ماه بعد معاون آزمایشگاه سیبرسدورف به دفتر مرکزی اتحادیه فوتبال اروپا گزارش داد. آزمایشگاه اتریشی نمونه را تجزیه و تحلیل کرده و دریافت که حاوی داوری دگزامتازون است که علاوه بر کاهش درد اثر ضد التهابی دارد، همچنین تمرکز را افزایش داده و می تواند یک اثر بی نظیر داشته باشد. این داور در فهرست منتشر شده توسط آژانس جهانی ضد دوپینگ (WADA) جزو موارد ممنوع است.

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو! - 3

این نمونه متعلق به سرجیو راموس، کاپیتان رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا بود و هرگز عمومی نشده و فایل در پشت درب UEFA باقی ماند و هیچ حکم انضباطی علیه راموس و یا رئال مادرید صادر نشد. 2 روز پس از رسیدن گزارش از اتریش، یک عضو واحد مبارزه با دوپینگ یوفا با راموس برای شنیدن توضیحات او تماس گرفت و اذعان داشت تمام مدارک از سوی آزمایشگاه تایید شده است. پاسخ راموس چه بود؟ امیدوارم این وضعیت به طور کامل روشن شود.

WADA قوانین روشنی برای استفاده از دگزامتازون دارد. استفاده از آن قبل از شروع مسابقات مجاز است اما باید توسط باشگاه در طول برگزاری آزمایش دوپینگ گزارش شود. اگر پزشک این کار را نکرده و عوارض دگزامتازون بروز کند، این رفتار به عنوان یک مورد مشکوک دوپینگ در نظر گرفته می شود و گام بعدی، شروع تحقیق در مورد دوپینگ است.

گزارش یوفا نشان می دهد که راموس در ساعت 10 شب در ایستگاه کنترل دوپینگ در کاردیف حاضر شد و این اتفاق در تاریخ 3 ژوئن، بلافاصله پس از مراسم اهداء جایزه رخ داد. تقریبا 2 ساعت طول کشید تا نمونه خون و نمونه ادرار گرفته شود و آزمایش در ساعت 12:26 بازبینی شد.

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو! - 7

از آنجا که راموس از آسیب دیدگی شدیدی در زانوی چپ خود رنج می برد این دارو را مصرف کرده و پزشک مدعی شد تزریق دگزامتازون 2 روز قبل از فینال لیگ قهرمانان انجام گرفته است. یکی از پزشک های پرونده این اتفاق را یک خطای انسانی در نظر گرفته و قابل درک دانست. راموش نیز مدعی شد هرگز قصد نداشته مقررات ضد دوپینگ را نقض کند.

در تاریخ اول فوریه 2017 و 4 ماه قبل از فینال لیگ قهرمانان در کاردیف، 2 مأمور کنترل دوپینگ از UEFA به مادرید رفتند تا آزمایش هایی بدون اطلاع را در 10 بازیکن رئال مادرید بگیرند. بر اساس این گزارش، رونالدو از اینکه همیشه برای نمونه گیری انتخاب می شود عصبانی شد و در هنگام برگزاری آزمایش، ستاره یک بار دیگر نارضایتی خود را نشان داد. بر اساس گزارش مقامات یوفا مدعی شدند رونالدو باعث ایجاد تنش در ایستگاه کنترل دوپینگ شده است.

قوانین و دستورالعمل های روشنی برای آزمایشات بدون اطلاع قبلی وجود دارد. تیم ها باید تضمین کنند که افسران کنترل دوپینگ قادر به انجام کار خود به صورت مستقل و بدون دخالت هستند.

در پی وقوع این حادثه، یوفا خواستار توضیح از رئال مادرید شد و پاسخ آنها روشن بود. مدیر باشگاه ماموران را به عدم کفایت، عدم توانایی، مهارت و تخصص حرفه ای کنترل قرار داشت متهم کرد. وی همچنین از رونالدو دفاع کرده و گفت، او تنها خواستار احترام بوده است و مشکلی با آزمایش نداشته اما انگار ماموران یوفا تجربه برخورد با چنین بازیکن بزرگی را نداشته اند.

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو! - 12

در حال حاضر یک فایل دیگر مربوط به یک مورد فعلی در مورد رئال مادرید هم وجود داشته و می تواند اعتبار باشگاه و یکی از بازیکنان بزرگ این تیم را تحت تاثیر قرار دهد. این بار، پرونده مورد بحث در اختیار یوفا نیست و باز هم مربوط به راموس است.

در 15 آوریل سال جاریرئال مادرید برابر مالاگا به پیروزی رسید. پس از سوت پایان، یک افسر ضد دوپینگ به راموس نزدیک شد و از او خواست تا به محل آزمایش دوپینگ مراجعه کند.

براساس گزارش، راموس از افسر می پرسد که آیا پیش از ارائه نمونه ادرار او می تواند امکان دوش گرفتن دارد یا خیر، زیرا آنها می خواهند در اسرع وقت به مادرید بازگردند. این افسر در گزارش خود خاطرنشان کرد که حمام کردن پیش از آزمایش ممنوع بوده اما این رفتار باعث عصبانیت راموس شده است.

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو! - 16

در این مورد هم مقررات روشنی وجود دارد. هنگامی که یک بازیکن که برای تست دوپینگ در اسپانیا احضار شده و قبل از ارائه نمونه به حمام برود این می تواند نقض قوانین ضد دوپینگ کشور باشد.

مجازات های احتمالی بسیار شدید هستند. یک باشگاه ممکن به مبلغ 300 هزار یورو جریمه شود، از آنها امتیاز کسر شده و یا حتی به دسته پایین تر رانده شوند. یک پزشک و یک بازیکن نیز ممکن است به مدت 4 سال محروم شوند.

این سوال که چرا آژانس ضد دوپینگ اسپانیا بعد از 5 ماه هنوز در مورد پرونده راموس رای نداده هنوز پاسخ داده نشده است زیرا این حکم معمولا چند هفته زمان می خواهد.

منبع: اشپیگل

ترجمه: آریا فاطمی مقدم

خواندن خبر در سایت منبع

فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود!

خبر ورزشیخبرگزاری خبر ورزشی
فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود!
سرخیو راموس، کاپیتان رئال مادرید در مصاف با یوونتوس در فینال UCL به دوپینگ متهم شده است.

فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود! - 1

به گزارش خبرورزشی، بنا بر ادعای «فوتبال لیکس» سرخیو راموس در آزمایش دوپینگ پس از دیدار مقابل یوونتوس در فینال 2017 لیگ قهرمانان اروپا رد شده، اما یوفا اجازه افشای این مسئله را نداده است.

فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود! - 4

خواندن خبر در سایت منبع

رسوایی بزرگ در انتظار راموس

ایسناخبرگزاری ایسنا
رسوایی بزرگ در انتظار راموس
فوتبال لیکس از مثبت بودن آزمایش دوپینگ سرخیو راموس بعد از دیدار با یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا خبر داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اشپیگل سرخیو راموس کاپیتان رئال مادرید بار دیگر در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفت. به نظر می‌رسد که این بازیکن دو بار قوانین ضد دوپینگ یوفا را زیر پا گذاشته است.

به نظر می‌رسد یوفا از این اتفاق باخبر بوده و بر دوپینگ سرخیو راموس سرپوش گذاشته است.

بعد از دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2017 بین رئال مادرید و یوونتوس که با برد 4 بر یک مادریدی‌ها به پایان رسید، آزمایش دوپینگ راموس مثبت اعلام شد.

همچنین یک مورد دیگر هم در این رقابت‌ها وجود داشت که بار دیگر آزمایش دوپینگ سرخیو راموس در آن مثبت اعلام شده است اما یوفا نخواسته این موضوع فاش شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱18 ساعت قبل
اختصاصی | برانکو ایوانکوویچ در نقل‌وانتقالات تابستانی به شدت به دنبال ستارۀ لژیونر فوتبال ایران است. سرمربی کروات سرخ‌پوشان در نظر دارد تا با جذب چند بازیکن در پست مدافع علاوه بر از بین بردن ضعف تیمش دیگر با کمبود بازیکن در این پست مواجه نشود. با توجه به بالا رفتن سن جلال حسینی و مصدومیت‌های پر تعداد این بازیکن و شجاع خلیل‌زاده حضور پورعلی گنجی در جمع سرخ‌پوشان کاملا ضروری می‌باشد. البته پرسپولیس در این راه با مشکل بزرگی مواجه است و آن‌هم باقی‌ماندن ۲سال از قرارداد ۳سالۀ پورعلی گنجی با العربی قطر است. پرسپولیس در فصل گذشته تا آستانۀ ثبت قرارداد با این بازیکن پیش رفت اما مصدومیت و سردرگمی این مدافع مانع از نهایی شدن قرارداد بین دو طرف شد.

هدف گیری برای کسب سهمیه

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، برانکو ایوانکوویچ برای سومین فصل متوالی موفق شد پرسپولیس را به رتبه نخست فوتبال باشگاهی کشور برساند. موفقیت‌های متوالی سرمربی پرسپولیس باعث شد تا وی با وجود اینکه یکسال دیگر از قراردادش با پرسپولیس باقی مانده است پیشنهادات مختلفی را از تیم‌های باشگاهی کرواسی، چین، ازبکستان و مصر دریافت کند. برانکو ایوانکوویچ به دلیل طلب حدود ۵۰۰ هزار یورویی خود از پرسپولیس می‌تواند قراردادش را به طور یکطرفه فسخ کند و به باشگاه‌هایی که خواهان او هستند نقل مکان کنند. با این حال سرمربی پرسپولیس در آخرین جلسه خود با دستیارانش به این نتیجه رسیده است فصل آینده را به طور قطعی در پرسپولیس بماند و این تیم را برای قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا آماده کند. موضوعی که خیال هواداران پرسپولیس را برای ماندن برانکو راحت می‌کند تا این مربی روی نیمکت پرسپولیس بنشیند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان که از ۲۵ اردیبهشت‌ با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور به میزبانی «منچستر» انگلیس آغاز شده بود امشب به پایان رسید. با این نشان نقره تیم ملی تکواندو همچون دوره گذشته رقابت‌های جهانی نتوانست صاحب مدال طلا شود. گوی در نیمه‌نهایی «جواد آچاب» تکواندوکار باسابقه بلژیکی را با نتیجه ۶ بر سه شکست داد و راهی مسابقه پایانی شد. تیم ملی تکواندو با هدایت فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربیان در این رویداد حضور پیدا کرد. به نفرات اول تا سوم رقابت‌های جهانی به ترتیب ۱۲۰، ۷۲ و ۴۳٫۲۰ امتیاز در رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.
وانانیوزوانانیوز11 ساعت قبل
محمد رشید مظاهری، امیر ارسلان مطهری و کریستین اوساگونا ستاره‌های این فصل تیم اصفهانی بودند که قرارداد شان به پایان رسیده، اما مسئولان ذوب درصدد تمدید قرارداد با آن‌ها هستند. مظاهری در چند سال گذشته یکی از مهره‌های تاثیرگذار ذوب آهن بوده و از این تیم به تیم ملی هم راه پیدا کرد و شنیده می‌شود مایل به تمدید قرارداد نیست تا به پرسپولیس بیاید. پس از پایان لیگ، قرارداد این بازیکن هم به پایان رسید و گفته می‌شود بازهم از استقلال پیشنهاد دارد، اما ذوبی‌ها درصدد تمدید قرارداد او هستند تا همچنان شاگرد منصوریان در نصف جهان باشد. مهاجم نیجریه‌ای جدید ذوب آهن با قراردادی ۶ ماهه در نیم فصل به این تیم پیوست، اما عملکرد فوق العاده‌ای داشت تا ستاره تیمش لقب بگیرد. گفتنی است، قرارداد علیرضا منصوریان نیز با ذوب آهن در پایان فصل به اتمام می‌رسد و قرار است قرارداد ۲ ساله این مربی به زودی امضا شود.

اخبار بیشتر