فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود!

بیانیه باشگاه رئال مادرید: راموس هیچ قانون دوپینگی را نقض نکرده است؛ شواهد اعلام شده اشپیگل بی اساس است

طرفداریخبرگزاری طرفداری
بیانیه باشگاه رئال مادرید: راموس هیچ قانون دوپینگی را نقض نکرده است؛ شواهد اعلام شده اشپیگل بی اساس است
باشگاه رئال مادرید، پاسخ ادعاهای مطرح شده توسط نشریه اشپیگل را در بیانیه رسمی خود، اعلام کرد.

طرفداری- باشگاه رئال مادرید، به ادعای اشپیگل در خصوص رد شدن سرخیو راموس کاپیتان رئال مادرید در تست دوپینگ و نقض قوانین مربوطه، واکنش نشان داد. در بیانیه باشگاه رئال مادرید آمده است:

در ارتباط با اطلاعاتی که در خصوص کاپیتان ما، سرخیو راموس از سوی اشپیگل مطرح شده، باشگاه اعلام می‌کند:سرخیو راموس هرگز، هیچ قانونِ مربوط به ضد-دوپینگ را نقض نکرده است. یوفا در زمان مشخص، از ما اطلاعاتی را درخواست کرد و به طور معمول همانند پرونده های مشابه، بعد از صحت سنجی توسط کارشناسان خود و کارشناسان آژانس جهانی ضد دوپینگ [AMA]، این موضوع را مختومه اعلام کرده است.  در مورد مابقی محتواهای منتشر شده در روزنامه یادشده، باشگاه به دلیل شواهد بی اساس ادعاها، پاسخی رسمی نخواهد داد. 

خواندن خبر در سایت منبع

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو!

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو!
دراشپیگل در گزارشی از تخلفات سرخیو راموس و کریستیانو رونالدو در مورد رویاویی با آزمایش دوپینگ پرده برداشته است.

به گزارش "ورزش سه"، یکشنبه، 4 ژوئن 2017، یک نمونه به آزمایشگاه دوپینگ در سیبرسدورف، شهری در اتریش و در جنوب وین  رسید و کد این نمونه I3324822 بوده و از ولز آمده بود. در داخل بطری مهر و موم شده 110 میلی لیتر ادرار یک بازیکن رئال مادرید در شب قبل از پیروزی در فینال لیگ قهرمانان در برابر یوونتوس تورین در کاردیف قرار داشت.

یک ماه بعد معاون آزمایشگاه سیبرسدورف به دفتر مرکزی اتحادیه فوتبال اروپا گزارش داد. آزمایشگاه اتریشی نمونه را تجزیه و تحلیل کرده و دریافت که حاوی داوری دگزامتازون است که علاوه بر کاهش درد اثر ضد التهابی دارد، همچنین تمرکز را افزایش داده و می تواند یک اثر بی نظیر داشته باشد. این داور در فهرست منتشر شده توسط آژانس جهانی ضد دوپینگ (WADA) جزو موارد ممنوع است.

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو! - 3

این نمونه متعلق به سرجیو راموس، کاپیتان رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا بود و هرگز عمومی نشده و فایل در پشت درب UEFA باقی ماند و هیچ حکم انضباطی علیه راموس و یا رئال مادرید صادر نشد. 2 روز پس از رسیدن گزارش از اتریش، یک عضو واحد مبارزه با دوپینگ یوفا با راموس برای شنیدن توضیحات او تماس گرفت و اذعان داشت تمام مدارک از سوی آزمایشگاه تایید شده است. پاسخ راموس چه بود؟ امیدوارم این وضعیت به طور کامل روشن شود.

WADA قوانین روشنی برای استفاده از دگزامتازون دارد. استفاده از آن قبل از شروع مسابقات مجاز است اما باید توسط باشگاه در طول برگزاری آزمایش دوپینگ گزارش شود. اگر پزشک این کار را نکرده و عوارض دگزامتازون بروز کند، این رفتار به عنوان یک مورد مشکوک دوپینگ در نظر گرفته می شود و گام بعدی، شروع تحقیق در مورد دوپینگ است.

گزارش یوفا نشان می دهد که راموس در ساعت 10 شب در ایستگاه کنترل دوپینگ در کاردیف حاضر شد و این اتفاق در تاریخ 3 ژوئن، بلافاصله پس از مراسم اهداء جایزه رخ داد. تقریبا 2 ساعت طول کشید تا نمونه خون و نمونه ادرار گرفته شود و آزمایش در ساعت 12:26 بازبینی شد.

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو! - 7

از آنجا که راموس از آسیب دیدگی شدیدی در زانوی چپ خود رنج می برد این دارو را مصرف کرده و پزشک مدعی شد تزریق دگزامتازون 2 روز قبل از فینال لیگ قهرمانان انجام گرفته است. یکی از پزشک های پرونده این اتفاق را یک خطای انسانی در نظر گرفته و قابل درک دانست. راموش نیز مدعی شد هرگز قصد نداشته مقررات ضد دوپینگ را نقض کند.

در تاریخ اول فوریه 2017 و 4 ماه قبل از فینال لیگ قهرمانان در کاردیف، 2 مأمور کنترل دوپینگ از UEFA به مادرید رفتند تا آزمایش هایی بدون اطلاع را در 10 بازیکن رئال مادرید بگیرند. بر اساس این گزارش، رونالدو از اینکه همیشه برای نمونه گیری انتخاب می شود عصبانی شد و در هنگام برگزاری آزمایش، ستاره یک بار دیگر نارضایتی خود را نشان داد. بر اساس گزارش مقامات یوفا مدعی شدند رونالدو باعث ایجاد تنش در ایستگاه کنترل دوپینگ شده است.

قوانین و دستورالعمل های روشنی برای آزمایشات بدون اطلاع قبلی وجود دارد. تیم ها باید تضمین کنند که افسران کنترل دوپینگ قادر به انجام کار خود به صورت مستقل و بدون دخالت هستند.

در پی وقوع این حادثه، یوفا خواستار توضیح از رئال مادرید شد و پاسخ آنها روشن بود. مدیر باشگاه ماموران را به عدم کفایت، عدم توانایی، مهارت و تخصص حرفه ای کنترل قرار داشت متهم کرد. وی همچنین از رونالدو دفاع کرده و گفت، او تنها خواستار احترام بوده است و مشکلی با آزمایش نداشته اما انگار ماموران یوفا تجربه برخورد با چنین بازیکن بزرگی را نداشته اند.

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو! - 12

در حال حاضر یک فایل دیگر مربوط به یک مورد فعلی در مورد رئال مادرید هم وجود داشته و می تواند اعتبار باشگاه و یکی از بازیکنان بزرگ این تیم را تحت تاثیر قرار دهد. این بار، پرونده مورد بحث در اختیار یوفا نیست و باز هم مربوط به راموس است.

در 15 آوریل سال جاریرئال مادرید برابر مالاگا به پیروزی رسید. پس از سوت پایان، یک افسر ضد دوپینگ به راموس نزدیک شد و از او خواست تا به محل آزمایش دوپینگ مراجعه کند.

براساس گزارش، راموس از افسر می پرسد که آیا پیش از ارائه نمونه ادرار او می تواند امکان دوش گرفتن دارد یا خیر، زیرا آنها می خواهند در اسرع وقت به مادرید بازگردند. این افسر در گزارش خود خاطرنشان کرد که حمام کردن پیش از آزمایش ممنوع بوده اما این رفتار باعث عصبانیت راموس شده است.

یک اتهام بزرگ؛ مضنونین سرخیو راموس و رونالدو! - 16

در این مورد هم مقررات روشنی وجود دارد. هنگامی که یک بازیکن که برای تست دوپینگ در اسپانیا احضار شده و قبل از ارائه نمونه به حمام برود این می تواند نقض قوانین ضد دوپینگ کشور باشد.

مجازات های احتمالی بسیار شدید هستند. یک باشگاه ممکن به مبلغ 300 هزار یورو جریمه شود، از آنها امتیاز کسر شده و یا حتی به دسته پایین تر رانده شوند. یک پزشک و یک بازیکن نیز ممکن است به مدت 4 سال محروم شوند.

این سوال که چرا آژانس ضد دوپینگ اسپانیا بعد از 5 ماه هنوز در مورد پرونده راموس رای نداده هنوز پاسخ داده نشده است زیرا این حکم معمولا چند هفته زمان می خواهد.

منبع: اشپیگل

ترجمه: آریا فاطمی مقدم

خواندن خبر در سایت منبع

فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود!

خبر ورزشیخبرگزاری خبر ورزشی
فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود!
سرخیو راموس، کاپیتان رئال مادرید در مصاف با یوونتوس در فینال UCL به دوپینگ متهم شده است.

فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود! - 1

به گزارش خبرورزشی، بنا بر ادعای «فوتبال لیکس» سرخیو راموس در آزمایش دوپینگ پس از دیدار مقابل یوونتوس در فینال 2017 لیگ قهرمانان اروپا رد شده، اما یوفا اجازه افشای این مسئله را نداده است.

فوتبال‌لیکس: راموس در فینال لیگ قهرمانان دوپینگ کرده بود! - 4

خواندن خبر در سایت منبع

رسوایی بزرگ در انتظار راموس

ایسناخبرگزاری ایسنا
رسوایی بزرگ در انتظار راموس
فوتبال لیکس از مثبت بودن آزمایش دوپینگ سرخیو راموس بعد از دیدار با یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا خبر داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اشپیگل سرخیو راموس کاپیتان رئال مادرید بار دیگر در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفت. به نظر می‌رسد که این بازیکن دو بار قوانین ضد دوپینگ یوفا را زیر پا گذاشته است.

به نظر می‌رسد یوفا از این اتفاق باخبر بوده و بر دوپینگ سرخیو راموس سرپوش گذاشته است.

بعد از دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2017 بین رئال مادرید و یوونتوس که با برد 4 بر یک مادریدی‌ها به پایان رسید، آزمایش دوپینگ راموس مثبت اعلام شد.

همچنین یک مورد دیگر هم در این رقابت‌ها وجود داشت که بار دیگر آزمایش دوپینگ سرخیو راموس در آن مثبت اعلام شده است اما یوفا نخواسته این موضوع فاش شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز18 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، در طول ۴سال حضور برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس همواره این مربی اخلاق‌گرا در فصل نقل‌وانتقالات با خط زدن و کنار گذاشتن مهره‌هایی اسم و رسم‌دار باعث تعجب تمامی اهالی فوتبال شده است از طارمی، مسلمان و رضاییان گرفته تا آخرین این نام‌های بزرگ که گادوین منشا بود. اکنون بازهم شاهد چنین تصمیماتی از سوی سرمربی موفق قهرمان لیگ برتر ایران و لیگ قهرمانان آسیا خواهیم بود. برانکو در فهرست بازیکنانی که برای فصل آینده مدنظر دارد بر روی نام ۳ستارۀ بزرگ و نامدار خود خط قرمز کشیده است تا برای چندمین بار باعث سورپرایز همگان شود. هنوز به طور مشخص نام این ۳ستاره رسانه‌ای نشده است اما گویا این بازیکنان از باتجربه‌ها و بازیکنان معروف باشگاه به حساب می‌آیند که در طول فصل گذشته حاشیه‌هایی را برای تیم وجود آورده‌اند. باید منتظر ماند و دید که با وجود این اخبار، این‌بار کدام ستاره‌ها با غضب این مربی قاطع روبرو می‌شوند و در نهایت نیز مجبو به ترک سرخ‌پوشان خواهند شد.
جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، بعد از انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی موقت استقلال، مدیران این تیم به دنبال جانشین خارجی برای شفر هستند تا در کنار مجیدی لیگ نوزدهم را برای قهرمانی آغاز کنند. یکی از این گزینه‌ها مامیچ سرمربی سابق الهلال می‌باشد که به گفته برخی‌ها به شدت به نیمکت آبی‌ها نزدیک است. لازم به ذکر است در صورتی که مامیچ هدایت استقلال را بر عهده بگیرد، عمر خربین مهاجم سابق آبی‌های عربستانی نیز، صید بزرگ بعدی مدیران استقلال خواهد بود. گفتنی است خربین تا کنون چندین بار با پیشنهاد آبی‌های تهرانی روبه‌رو شده است ولی پیوستن او در این تابستان به استقلال با حضور مامیچ در تهران، دور از ذهن نخواهد بود.
روزنوروزنو17 ساعت قبل
استقلال عصر دیروز راهی امارات شد تا آخرین بازی خودش در این فصل فوتبالی را برگزار کند. این بازی تشریفاتی بوده و تمام ذهن مدیران و مربیان باشگاه معطوف به یارگیری برای فصل آینده است. در این میان قبل از حضور کاروان استقلال در فرودگاه امام (ره) و پرواز به دبی اتفاقات خاصی پیرامون پرونده یارگیری تیم در لیگ نوزدهم رخ داد. این‌طور که خبر رسیده جدایی گادوین منشا از استقلال قطعی شده و این بازیکن پس از پایان مسابقه با العین دیگر عضوی از آبی‌پوشان پایتخت نخواهد بود. طبق آخرین شنیده‌ها، جدایی منشا صبح دیروز تا حدود ۹۹ درصد قطعی شد و فرهاد مجیدی بنا بر دلایل فنی و… ترجیح می‌دهد دیگر با او در فصل آینده کار نکند.
وانانیوزوانانیوز18 ساعت قبل
استقلال نیاز دارد که ۴، ۵ مهره کلیدی فصل گذشته را حفظ کند و در کنار آن حتما ۳، ۴ خرید خوب هم انجام دهد. کسانی که تأثیرگذار باشند و به قول معروف در بازی‌های بزرگ بازی را برای استقلال درآوردند. از طرفی امکان بازگشت امثال تیام و امید ابراهیمی خیلی کم است، چون پول زیادی می‌خواهند، ولی به هر حال گزینه‌هایی در ذهن کادر فنی استقلال هست که شاید با ارقامی به مراتب پایین‌تر جذب شوند. نکته مهم در مورد نقل و انتقالات استقلال این است که خود سرمربی باید بازیکن بگیرد تا خودش هم جوابگو باشد. در آن صورت فرهاد لیست موردنظرش را به فتحی تحویل می‌دهد، اما در شرایط فعلی نمی‌خواهد بی‌گدار به آب بزند.
جام نیوزجام نیوز12 ساعت قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، گادوین منشا در نقل‌وانتقالات نیم فصل و با جنجال‌ها و سر و صدای فراوان با جدایی از پرسپولیس به استقلال پیوست اما هیچ‌گاه نتوانست در این تیم مثمر ثمر باشد و حتی در مقطعی از سوی فرهاد مجیدی کنار گذاشته شد و در نهایت نیز با نظر باشگاه استقلال از این تیم جدا شد. اکنون و به فاصلۀ چند ساعت از جدایی این مهاجم نیجریه‌ای از جمع آبی‌پوشان، منشا با انتشار تصویری تمسخرآمیز از خودش در اینستاگرام به یکی از شخصیت‌های هالیوودی اشاره کرده است تا به این شکل نشان دهد خبر جدایی از تیمش تاثیری روی او و روحیه‌اش نگذاشته است. منشا با این حرکت باید منتظر واکنش منفی هواداران متعصب استقلال در فضای مجازی باشد و خود را آمادۀ یک جنجال بزرگ دیگر کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت فدراسیون تیراندازی با کمان، اردوی تیم ریکرو و کامپوند از ۳۱ اردیبهشت ماه در سایت آزادی آغاز شده و تا ١٥ خرداد ادامه خواهد داشت. قرار بود از بین ٥ کماندار دعوت شده در اردوی مردان ریکرو، پس از رکوردگیری‌ها و برگزاری مسابقات انتخابی سه نفر برتر راهی هلند شوند. مسابقات انتخابی درون اردویی برگزار شد و در نهایت میلاد وزیری، صادق اشرفی و رضا شبانی توانستند مجوز حضور در رقابت‌های جهانی هلند را کسب کنند. به این ترتیب تیم ریکرو بانوان با ترکیب زهرا نعمتب، شیوا شجاع‌مهر و نیلوفر علیپور و تیم ریکرو مردان با ترکیب میلاد وزیری، صادق اشرفی و رضا شبانی در رقابت‌های جهانی هلند شرکت خواهند کرد. کمانداران کشورمان ۱۸ خردادماه راهی هلند می‌شوند تا در مسابقات جهانی و کسب سهمیه حضور داشته باشند.

اخبار بیشتر