معیشت روحانیون مستقر در اولویت های سازمان تبلیغات قرار دارد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

معیشت روحانیون مستقر در اولویت های سازمان تبلیغات قرار دارد

صدای هدایت از مجلس شنیده نمی شود/لزوم توجه به معیشت روحانیون

مهرخبرگزاری مهر
صدای هدایت از مجلس شنیده نمی شود/لزوم توجه به معیشت روحانیون
بندرعباس - نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه وظیفه مجلس هدایت دولتها و قانون گذاری است، گفت: متاسفانه صدای هدایت از مجلس شنیده نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی جمعه شب در دیدار با مدیرکل امور استانهای سازمان تبلیغات اسلامی و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تبریک هفته وحدت بیان داشت: هفته وحدت تنها مختص وحدت میان شیعه و سنی نیست. باید بین شیعه با شیعه هم وحدت وجود داشته باشد. متاسفانه شاهد رفتارها و مسائلی هستیم که وحدت میان شیعه با شیعه هم تحت تاثیر قرار داده است.

وی عنوان کرد: هنر این است که خارج از گود را وارد گود کنیم نه اینکه داخل گود را نابود کنیم. سازمان تبلیغات اسلامی می تواند به عنوان یکی از متولیان فرهنگی کشور در عرصه وحدت میان شیعه و سنی و شیعه با شیعه فعالیت تاثیرگذاری داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با تاکید بر اینکه معیشت روحانیون و مبلغین دینی و مذهبی باید مورد توجه جدی قرار بگیرد، اظهارداشت: مهمترین مشکل روحانیون معیشت و تامین هزینه های زندگی است. پولی که سازمان تبلیغات اسلامی بابت اعزام به روستاها و مساجد در ایام محرم و رمضان می دهد قابل توجه نیست.

آیت الله نعیم آبادی خطاب به اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس بیان داشت: معیشت روحانیون باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد زیرا ظرفیت روحانیون تاثیر بسزایی در فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ دینی در شرایط کنونی دارند. مملکت در شرایط خوبی قرار ندارد و باید اولویت بندی بهتری داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مجلس باید نقش هدایتگری داشته باشد و اجازه ندهد دولت پروژه ها و کارهای جدید را آغاز کند. هنوز پروژه های عمرانی زیادی بلاتکلیف است و متاسفانه صدای هدایت از مجلس شنیده نمی شود و هر طرحی که توسط دولت به مجلس ارائه می شود بدون در نظر گرفتن اولویت های مملکت به تصویب می رسد.

خواندن خبر در سایت منبع

معیشت روحانیون مستقر در اولویت های سازمان تبلیغات قرار دارد

مهرخبرگزاری مهر
معیشت روحانیون مستقر در اولویت های سازمان تبلیغات قرار دارد
بندرعباس - معاون امور مجلس و استانهای سازمان تبلیغات اسلامی گفت: معیشت روحانیون مستقر در اولویت های سازمان تبلیغات قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی دارابی جمعه شب در دیدار با آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان بیان داشت: افزایش روحانیون مستقر در شهرها و روستاها جزو اولویت های سازمان تبلیغات اسلامی است و امیدواریم با افزایش بودجه سال ۹۸ برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی قابلیت اجرایی داشته باشد.

وی با اشاره به ظرفیت شبکه تبلیغ در سطح کشور و اهمیت امور فرهنگی عنوان کرد: ۹۲ هزار هیئت مذهبی در سطح کشور ساماندهی و کد دار شده اند. این ظرفیت عظیم تبلیغی در ایام محرم نقش بزرگی در برگزاری مراسمات عزاداری و اربعین حسینی داشتند.

حجت الاسلام دارابی با اظهار اینکه حجت الاسلام قمی رئیس جدید سازمان تبلیغات استفاده از ظرفیت جوانان را در انتصاب ها مدنظر دارد، افزود: ریاست سازمان تبلیغات اسلامی کشور بهره گیری از ظرفیت جوانان را در دستور کار قرار داده است و در حوزه ستادی سازمان تبلیغات اسلامی شاهد انتصاب مدیران جوان هستیم.

مدیرکل امور استانهای سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: ساماندهی جلسات خانگی و جلسات قرآنی در دستور کار سازمان تبلیغات اسلامی قرار دارد تا از این شبکه فرهنگی بوجود آمده بهره گیری خوبی انجام شود. مساجد کشور هم بخش تاثیرگذار جامعه است. برنامه های خوبی برای تقویت برنامه های فرهنگی در مساجد مدنظر است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جمله‌ای که برای انگلیسی‌ها گران تمام شد

الفالف11 ساعت قبل
پس از توقیف این نفتکش فایل صوتی مکالمه قایق‌های تندروی نیروی دریایی سپاه با خدمه نفتکش انگلیسی منتشر شد و بازتاب‌های فراوانی در سطح رسانه‌های بین‌المللی داشت. متن این مکالمه به‌شرح زیر است: نیروی دریایی سپاه: ‌ اگر به دستورات توجه کنید در امان خواهید بود. نیروی دریایی سپاه: ‌ دوباره تأکید می‌کنم مسیر خود را به‌سمت ۳۶۰ درجه تغییر دهید. این جمله که گویا برای انگلیسی‌ها خیلی گران تمام شده در اکثر رسانه‌های معتبر جهانی انعکاس یافته و با تحلیل‌های متفاوتی روبه‌رو بوده است. این نوع برخورد نیروهای سپاه با نیروهای انگلیسی در خلیج فارس جلوه دیگری از قدرت دریایی جمهوری اسلامی و حقارت انگلیسی‌ها را به‌نمایش می‌گذارد.

انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، این وزارتخانه ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه‌ای نظام سلطه را که به صورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند در سال ۹۷ دستگیر کرد. صدور یا تمدید ویزای آمریکا، استخدام متخصصان ایرانی، تأمین تجهیزات، مراجعه مستقیم به طعمه‌ها در حاشیه همایش‌های علمی خارج از کشور و ارسال ایمیل و پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله روش‌های سرویس اطلاعاتی امریکا برای جذب جاسوسان بوده است. سرویس اطلاعاتی سیا آموزش برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج به وسیله ابزار‌های مخصوص جاسوسی، استفاده از ناقل برای انتقال ابزار امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی به داخل کشور، ارسال مدارک هویتی جعلی، طراحی خط خروج اضطراری و آموزش ویژه ضد بازجویی را برای حفظ و مراقبت از جاسوسان خود در نظر گرفته بود که هیچکدام از چشمان تیزبین جامعه اطلاعاتی کشور پنهان نماند. اکنون با تبادل سرنخ‌های اطلاعاتی دریافتی از شبکه جاسوسی سیا با متحدین اطلاعاتی، شکست جهانی دوباره‌ای در انتظار امریکاست. همچنین سوءاستفاده عناصر سیا از برخی کشور‌های اروپایی و آسیایی برای ارتباط با منابع که با اطلاع قبلی سرویس‌های اطلاعاتی این کشور‌ها انجام می‌شود از نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دور نخواهد ماند و به طور قطع مسئولیت این امور بر عهده این کشور‌ها خواهد بود.

فارسی صحبت کردن افسر اطلاعاتی سازمان سیا

برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
فراروفرارو15 ساعت قبل
فرارو- امیر هاشمی مقدم؛ این روز‌ها رسانه‌های ترکیه پر است از اخباری درباره هزاران گردشگر سرگردان ایرانی در آنتالیا. بر پایه گزارش رسانه‌های ترکیه و نیز سخنان برخی از آژانس‌های ایرانی، بین پنج تا شش هزار نفر ایرانی به این جشنواره رفتند. در هوای گرم و شرجی آنتالیا، گردشگران ایرانی با چمدان‌های‌شان روبروی ورودی محل جشنواره روی زمین نشسته‌اند. هرچند آن‌ها قرار بود جشنواره موسیقی برگزار کنند و نهایتا گفتند به مسافران ایرانی چادر می‌دهیم با چنین شرایطی. اما برخی از مسافران انتظار دارند که همه هزینه سفرشان باز گردانده شود.» البته به نظر نمی‌آید این سخن که گردشگران ایرانی هم مقصر بودند، چندان منطقی باشد.

غول نبردهای آبی - خاکی ارتش آمریکا هم حریف سپاه نشد/ راز پیام دروغ USS Boxer به کاخ سفید +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
تا این که ناگهان پنج شنبه شب، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با خوشحالی ادعا کرد که یک پهپاد ایرانی که به ناو آمریکایی USS Boxer نزدیک شده بود سرنگون شده است. چندین کشور در دنیا مثل استرالیا، اسپانیا، فرانسه و چین از جمله دارندگان این نوع از شناورها به حساب می‌آیند. خدمه استاندارد این ناو در حدود ۱۲۰۰ نفر است و می‌تواند تا حدود ۱۶۸۷ نفر تفنگدار دریایی را نیز با خود حمل کند. این ناو در تاریخ ۱۱ فوریه سال ۱۹۹۵ میلادی وارد خدمت و در مجموع ۸ فروند از این ناوها برای نیروی دریایی آمریکا ساخته شده است. ناو USS Boxerاین ناو میتواند علاوه بر قوای مسلح و تجهیزات زرهی، انواع بالگرد‌های ترابری و تهاجمی و نوع عمود پرواز جنگنده نسل پنجم اف ۳۵ را حمل کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور16 ساعت قبل
برادر میترا استاد امروز قبل از شروع جلسه سوم دادرسی پرونده جنایی مقتول در خصوص بزرگترین آرزوی خواهرش و میزان دارایی او توضیحاتی ارائه داد. به گزارش نامه نیوز، میترا استاد همسر محمد علی نجفی شهردار سابق تهران و وزیر آموزش و پرورش اسبق کشور هفتم خردادماه در حمام خانه خود در منطقه سعادت آباد تهران با شلیک گلوله کشته شد. محمد علی نجفی ساعاتی پس از این جنایت با معرفی خود به پلیس آگاهی تهران به قتل همسرش اعتراف کرد. نجفی حتی تاکید داشت که پیش از این درگیری خونین چندین مرتبه به میترا استاد پیشنهاد جدایی و طلاق با پرداخت تمام حق و حقوق را داده است، ولی مقتوله عنوان کرده که حاضر به جدایی نیست. مسعود استاد در مورد میزان دارایی‌هایی شخصی میترا استاد گفت: خواهرم هیچ سرمایه‌ای نداشت و هیچ سرمایه‌ای از او باقی نمانده است.

اخبار بیشتر