واکنش رئال مادرید به اتهام دوپینگ راموس
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

واکنش رئال مادرید به اتهام دوپینگ راموس

رئال مادرید:راموس دوپینگی نیست!

فارسخبرگزاری فارس
رئال مادرید:راموس دوپینگی نیست!
باشگاه رئال مادرید به گزارش تکان‌دهنده اشپیگل در مورد دوپینگ کاپیتان خود واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجله اشپیگل آلمان با ارائه یک سری شواهد،‌مدعی شد که سرخیو راموس پس از دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2017-2016 مرتکب دوپینگ شده است.

این نشریه حتی عنوان کرد بازیکن 32 ساله در بازی ماه آوریل سال جاری مقابل مالاگا حتی از دادن تست دوپینگ خودداری کرده است.

باشگاه اسپانیایی بعد از انتشار این گزارش، واکنش نشان داد و موضوع مطرح شده را تکذیب کرد.

رئال در بیانیه‌ای عنوان کرد هیچگاه راموس مرتکب دوپینگ نشده و اخلاق ورزشی را رعایت کرده است.همچنین هرگاه از وی تست دوپینگ خواسته شده،‌به آن عمل کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

فوتبال جهان|جزئیات اتهام راموس به نقض قوانین مبارزه با دوپینگ/ مماشات عجیب یوفا با تخلفات باشگاه رئال مادرید

تسنیمخبرگزاری تسنیم
فوتبال جهان|جزئیات اتهام راموس به نقض قوانین مبارزه با دوپینگ/ مماشات عجیب یوفا با تخلفات باشگاه رئال مادرید
فوتبال جهان – باشگاه رئال مادرید حکم یوفا را گواه بی‌گناهی کاپیتان خود می‌داند،‌ حال آنکه اتحادیه فوتبال اروپا خود تصمیمی پرحرف و حدیث در این خصوص اتخاذ کرده است.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، افشاگری گروه رسانه‌های فوتبال لیکس متشکل از چند نشریه اروپایی از جمله نشریات اشپیگل و اسپرسو درباره تخطی‌های صورت گرفته از قوانین مبارزه با دوپینگ توسط سرخیو راموس بازتاب گسترده‌ای داشته است. راموس متهم است که روز قبل از فینال لیگ قهرمانان اروپای سال 2017 (مقابل یوونتوس) دو مورد تزریق وریدی داروی دگزامتازون به زانو و شانه‌اش داشته است، دارویی که اگرچه کاربرد آن در تسکین درد است، اما عوارض جانبی دیگری هم دارد که آن را در فهرست مواد ممنوعه آژانس مبارزه با دوپینگ قرار داده است.

دومین اتهام راموس در مورد تخلفی است که او ماه آوریل سال 2018 مرتکب شده است. او با وجود درخواست یکی از نمونه‌گیرندگان آژانس مبارزه با دوپینگ اسپانیا برای انجام تست دوپینگ پس از بازی خارج از خانه رئال مادرید مقابل مالاگا در لالیگا، برخلاف قوانین که بازیکنان را از دوش گرفتن و رفتن به سرویس بهداشتی قبل از تست دوپینگ منع می‌کند، به حمام می‌رود. بلافاصله پس از انتشار این گزارش سایت باشگاه رئال مادرید بیانیه‌ای منتشر کرد مبنی بر اینکه کاپیتان این تیم هرگز از انجام هیچ تست دوپینگی خودداری نکرده است. در این بیانیه رئالی‌ها تأکید کرده‌اند تزریق داروی دگزامتازون به زانو و شانه سرخیو راموس با تأیید مقامات یوفا صورت گرفته است، دارویی که مصرف آن به شرط اطلاع دادن به یوفا می‌‌تواند بلامانع باشد.

این اما تنها مواردی نیستند که دو نشریه اشپیگل و اسپرسو درباره تخلفات رئال مادرید از قوانین مبارزه با دوپینگ افشا کرده‌اند. در گزارش این رسانه‌ها آمده است که باشگاه رئال مادرید بابت عدم اطلاع‌رسانی به یوفا در خصوص استفاده داوری دگزامتازوم توسط راموس صرفاً عذرخواهی کرده است و یوفا هم با قبول عذرخواهی کهکشانی‌ها از انجام تحقیقات و اقدامات بیشتر در خصوص تخلف صورت گرفته خودداری کرده است. باشگاه رئال مادرید به یوفا گفته است که پزشک این باشگاه به اشتباه به راموس داروی «سلستون کرونودوز» داده و مسئولیت کامل این اشتباه را پذیرفته است.

داروی تزریق شده به راموس حاوی ماده دگزامتازون بوده که یک کورتیزون با اثر ضد تورم و تسکین‌دهندگی است. این ماده اما باعث افزایش هوشیاری و تمرکز بازیکنان می‌شود و می‌تواند در آنها احساس سرخوشی ایجاد کند و به همین دلیل در فهرست مواد ممنوعه آژانس مبارزه با دوپینگ قرار دارد. با وجود استفاده راموس از این ماده بدون اطلاع دادن به یوفا، اتحادیه فوتبال اروپا نه تنها هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداد بلکه موضوع را مسکوت نگه داشت و تا به امروز هیچ نهاد و رسانه‌ای از آن مطلع نشده بود.

باشگاه رئال مادرید در بیانیه خود که مشتمل بر سه بند است، (در بند نخست) مدعی شده است که راموس هرگز مرتکب هیچ تخلفی از قوانین مبارزه با دوپینگ نشده است، حال آنکه رفتن او به حمام قبل از تست دوپینگش در ماه آوریل امسال تخلف محسوب می‌شود. در این بیانیه هیچ توضیحی در خصوص عدم توجه راموس به هشدارهای ارائه شده در خصوص دوش گرفتن قبل از تست دوپینگ داده نشده است. در بند دوم این بیانیه به توضیحات باشگاه به یوفا در خصوص داروی تزریق شده به راموس توضیح اشاره شده و در بند سوم و آخر هم آمده است که «با توجه به محتوای خیالی گزارش‌های منتشر شده توسط نشریات اشپیگل و اسپرسو، باشگاه رئال مادرید نظری ندارد». تخلفاتی که راموس و پزشک رئال مادرید مرتکب شده‌اند می‌تواند برای آنها چهار سال محرومیت در پی داشته باشد. با این وجود راموس و باشگاه رئال مادرید از ارائه جوابیه کتبی به اتهامات وارده خودداری کرده‌اند.

در بخش دیگری از گزارش افشاگرانه فوتبال لیکس آمده است که آژانس مبارزه با دوپینگ یوفا بعد از پنج ماه اتهامات وارده به سرخیو راموس را به صورت رسمی به باشگاه رئال مادرید ابلاغ کرده است. با این حال فوتبال لیکس می‌گوید که یک مشکل دیگر هم در ماه فوریه سال 2017 رخ داده بود، وقتی که یک تست دوپینگ غافلگیرکننده در زمین تمرینی رئال مادرید باعث ایجاد تنش در میان بازیکنان تیم شد و در نهایت شدت اعتراضات به حدی بالا رفت که بازیکنان تنها به شرط گرفته شدن تست‌ دوپینگ توسط پزشکان تیم خودشان حاضر به ارائه نمونه دوپینگ شدند. در میان آنها کریستیانو رونالدو معترض‌ترین فرد بود و دلیل عصبانیتش هم این بود که مأمور آژانس مبارزه با دوپینگ یوفا برای گرفتن نمونه خون از او مجبور شدن دوبار سوزن سرنگ را وارد دست وی کند تا رگش را پیدا کند.فوتبال جهان| رد ادعای «اشپیگل» از سوی باشگاه رئال مادرید/ راموس دوپینگی نیست

با وجود اینکه قوانین آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ صراحتاً‌ اعلام می‌کند که نمونه‌گیرندگان برای پیدا کردن رگ بازیکنان مجاز هستند تا سه مرتبه سوزن را به بدن آنها وارد کنند، رونالدو و تونی کروس به اینکه مأمور آژانس مبارزه با دوپینگ اسپانیا در همان بار اول نتوانسته رگ‌شان را پیدا کنند، معترض شدند و در پی اعتراض آنها هم هشت بازیکن دیگر تیم به بهانه غیرحرفه‌ای بودن نمونه گیرندگان آژانس، از ارائه نمونه به وی خودداری کردند و به این ترتیب اعضای کادر پزشکی باشگاه از آنها نمونه گرفتند که این هم یک تخطی دیگر از قوانین آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ است و با این حال یوفا نمونه‌های گرفته شدن توسط کادر پزشکی رئال مادرید را پذیرفت.

یوفا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده است که با توجه به تنش به وجود آمده در اردوی کهکشانی‌ها (بعد از اعتراض رونالدو) برای گرفتن نمونه از بازیکنان رئال مادرید استثنا قائل شده و نمونه آنها را که توسط افرادی فاقد صلاحیت بوده را پذیرفته است. در واقع یوفا با اعلام این موضوع به نوعی تأیید کرده که تحت تأثیر جوی ملتهبی که بازیکنان رئال مادرید ساخته‌ بودند قرار گرفته است و از عمل مطابق قوانین مبارزه با دوپینگ خودداری کرده است. در خصوص انجام تست‌های دوپینگ بدون اعلام قبلی یکسری قوانین و ضوابطی وجود دارد از جمله اینکه تیم‌ها باید همکاری لازم را انجام داده و شرایط را به گونه‌ای مهیا کنند تا مأموران آژانس‌های مبارزه با دوپینگ به صورت مستقل و بدون دخالت هیچ فردی تست‌های دوپینگ را از بازیکنان انتخاب شده بگیرند. همچنین بازیکنان برای انتخاب افرادی که برای دریافت نمونه ادرار آنها تا سرویس بهداشتی همراهی‌شان می‌کنند یا افرادی که از آنها نمونه خوبی می‌گیرند هیچ حق انتخابی ندارند.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش رئال مادرید به اتهام دوپینگ راموس

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
واکنش رئال مادرید به اتهام دوپینگ راموس
باشگاه رئال مادرید با انتشار بیانیه ای، ادعای نشریه اشپیگل در مورد دوپینگ سرخیو راموس در فینال لیگ قهرمانان اروپا 2017 را رد کرد.

ورزش سه: امروز نشریه آلمانی اشپیگل در گزارشی ادعا کرد که نمونه آزمایشی سرخیو راموس، کاپیتان رئال مادرید، پس از دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپای 2017، حاوی مواد غیرمجاز بده اما یوفا به این موضوع رسیدگی نکرد و آن را مسکوت گذاشت.

اکنون باشگاه رئال مادرید با انتشار بیانیه ای، به این گزارش واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است:" در رابطه با اطلاعاتی که توسط نشریه اشپیگل در رابطه با کاپیتان ما، سرخیو راموس، منتشر کرده، باشگاه موارد زیر را توضیح می دهد:

واکنش رئال مادرید به اتهام دوپینگ راموس - 3

1- سرخیو راموس هرگز مقررات ضد دوپینگ را نقض نکرده است.

2- یوفا در زمان مقرر اطلاعات مورد نیاز را درخواست کرد و بلافاصله پرونده را مختومه کرد؛ مانند همه موارد مشابه و پس از تایید کارشناسان آژانس جهانی ضد دوپینگ، AMA و خود یوفا.

3- در مورد سایر موارد مطرح شده در این گزارش، باشگاه به دلیل بی اساس بودن آنها، تا انتشار شواهد، ابراز نظری نمی کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
طرفداریطرفداری8 ساعت قبل
طرفداری- مدافع تیم پرسپولیس برای ماندن در این تیم به توافقات خوبی دست پیدا کرد اما هنوز اختلاف بر سر یک بند قرارداد وجود دارد. به گزارش فارس، محمد انصاری، مدافع تیم پرسپولیس که با پیشنهاد باشگاه تراکتورسازی روبرو شده امروز به دیدار ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس رفت تا با او در خصوص آخرین وضعیتش صحبت کند. انصاری در این جلسه تا حدود زیادی با عرب برای ماندن در پرسپولیس به توافق دست یافت اما هنوز یک اختلاف نظر وجود دارد. مذاکرات هنوز ادامه دارد اما طرفین بر روی یک بند قرارداد فعلا با یکدیگر اختلاف دارند و مذاکرات هنوز در حال انجام است.
طرفداریطرفداری1 روز قبل
فوتبالی که ما الآن داریم از بانوان تو ج ج میبینیم با ارفاق شبیه فوتبال مردان در دهه ۳۰ میلادیه. بانوان باید کیفیت فوتبال خودشون رو بالا ببرن تا تماشاگر و اسپانسر جذب بکنن و به تبع اون حقوق بالاتری بگیرن. من فکر کنم آینده روشنی داشته باشن و در آینده (مثلا ۳۰، ۴۰ سال بعد یا شایدم کمتر) شاهد سطح خوبی از فوتبال بانوان باشیم. و گرنه این بازی‌ها در حد زیر ۲۰ سال مردان هم جذابیت فوتبالی نداره و صرفا میشه به عنوان یه سرگرمی خانوادگی بهش نگاه کرد.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
علی نظرمحمدی پس از در اختیار گرفتن سکان مربیگریسپیدرود رشت بیانیه‌ای خطاب به اهالی رسانه، هواداران، مسئولان، پیشکسوتان و بازیکنان سپیدرود منتشر کرد. ۲- همگان می‌دانند سپیدرود روزهای سختی را سپری می‌کند. ۳- لازم می‌دانم از زحمات و تلاش‌های همه‌ی مدیران بازیکنان مربیان و کادراجرایی و اداری باشگاه و هوادارانی که پشتوانه استوار سپیدرود بودند و هستند تشکر کنم. وظیفه اخلاقی ام حکم می‌کند که این زحمات را نادیده نگیرم و برای همه‌ی این عزیزان عزت و سلامتی و موفقیت آرزو کنم. وجود همدلی و سیاست‌های حمایتی و تشویقی مارا به زودی سطح نخست فوتبال ایران برخواهد گرداند و امید تخریب شده‌ی ما مجددا احیا خواهد شد.
ورزش۳ورزش۳19 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، صعود والیبال ایران به مرحله نهایی یک هفته مانده به پایان دور مقدماتی لیگ ملت‌ها؛ اتفاقی است که شاید کمتر کسی آن را پیش از شروع مسابقات پیش‌بینی می‌کرد. عملکرد فوق‌العاده شاگردان کولاکوویچ باعث دومین صعود ایران به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها شد و حالا همه در انتظار رفتن روی سکو برای نخستین‌بار هستند. با اینکه هنوز روی کاغذ صعود ایران قطعی نشده و به همین دلیل کولاکوویچ با بازیکنان اصلی راهی بلغارستان شده، بهنام محمودی در گفت‌وگو با «ورزش سه» وضعیت تیم ملی را تحلیل کرده است. این پیشکسوت و کارشناس والیبال در ابتدای صحبت‌های خود گفت: «امسال واقعا تیم آماده‌ای داشتیم و بازی‌های خوبی از والیبال ایران دیدیم. به‌ هرحال صعود ایران تقریبا قطعی شده و همه ٦ تیمی هم که به مرحله نهایی می‌رسند، در یک سطح هستند؛ پس خیلی فرقی نمی‌کند که با کدام تیم‌ها همگروه شویم.
وانانیوزوانانیوز11 ساعت قبل
میثاقیان: به من گفتند جزو گزینه‌های نفت مسجد سلیمان هستممیثاقیان: به من گفتند جزو گزینه‌های نفت مسجد سلیمان هستمسرمربی اسبق تیم‌های ابومسلم و خونه به خونه جزو گزینه‌های هدایت نفت مسجد سلیمان شد. به گزارش وانانیوز، اکبر میثاقیان در خصوص پیشنهاد باشگاه نفت مسجد سلیمان به او برای هدایت این تیم گفت: من صحبت مستقیمی با مسئولان باشگاه نفت مسجد سلیمان انجام ندادم، اما به من گفتند که جزو گزینه‌های این باشگاه هستم. وی در پاسخ به این سؤال که آیا برنامه‌ای برای هدایت این تیم داده یا نه، افزود: اگر قسمت بود و قرار شد با هم همکاری کنیم، حتما برنامه‌هایم را به مسئولان باشگاه ارائه می‌دهم، اما فعلا صحبت مستقیمی با من انجام نشده است. در حالی که پیش از این عنوان می‌شد مهدی تارتار با نفت مسجد سلیمان به توافق رسیده اما مذاکرات این مربی با نفت به بن‌بست رسید. انتهای پیام/

اخبار بیشتر