1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

واکنش رئال مادرید به اتهام دوپینگ راموس

رئال مادرید:راموس دوپینگی نیست!

فارسخبرگزاری فارس
رئال مادرید:راموس دوپینگی نیست!

به گزارش خبرگزاری فارس، مجله اشپیگل آلمان با ارائه یک سری شواهد،‌مدعی شد که سرخیو راموس پس از دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2017-2016 مرتکب دوپینگ شده است.

این نشریه حتی عنوان کرد بازیکن 32 ساله در بازی ماه آوریل سال جاری مقابل مالاگا حتی از دادن تست دوپینگ خودداری کرده است.

باشگاه اسپانیایی بعد از انتشار این گزارش، واکنش نشان داد و موضوع مطرح شده را تکذیب کرد.

رئال در بیانیه‌ای عنوان کرد هیچگاه راموس مرتکب دوپینگ نشده و اخلاق ورزشی را رعایت کرده است.همچنین هرگاه از وی تست دوپینگ خواسته شده،‌به آن عمل کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

فوتبال جهان|جزئیات اتهام راموس به نقض قوانین مبارزه با دوپینگ/ مماشات عجیب یوفا با تخلفات باشگاه رئال مادرید

تسنیمخبرگزاری تسنیم
فوتبال جهان|جزئیات اتهام راموس به نقض قوانین مبارزه با دوپینگ/ مماشات عجیب یوفا با تخلفات باشگاه رئال مادرید

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، افشاگری گروه رسانه‌های فوتبال لیکس متشکل از چند نشریه اروپایی از جمله نشریات اشپیگل و اسپرسو درباره تخطی‌های صورت گرفته از قوانین مبارزه با دوپینگ توسط سرخیو راموس بازتاب گسترده‌ای داشته است. راموس متهم است که روز قبل از فینال لیگ قهرمانان اروپای سال 2017 (مقابل یوونتوس) دو مورد تزریق وریدی داروی دگزامتازون به زانو و شانه‌اش داشته است، دارویی که اگرچه کاربرد آن در تسکین درد است، اما عوارض جانبی دیگری هم دارد که آن را در فهرست مواد ممنوعه آژانس مبارزه با دوپینگ قرار داده است.

دومین اتهام راموس در مورد تخلفی است که او ماه آوریل سال 2018 مرتکب شده است. او با وجود درخواست یکی از نمونه‌گیرندگان آژانس مبارزه با دوپینگ اسپانیا برای انجام تست دوپینگ پس از بازی خارج از خانه رئال مادرید مقابل مالاگا در لالیگا، برخلاف قوانین که بازیکنان را از دوش گرفتن و رفتن به سرویس بهداشتی قبل از تست دوپینگ منع می‌کند، به حمام می‌رود. بلافاصله پس از انتشار این گزارش سایت باشگاه رئال مادرید بیانیه‌ای منتشر کرد مبنی بر اینکه کاپیتان این تیم هرگز از انجام هیچ تست دوپینگی خودداری نکرده است. در این بیانیه رئالی‌ها تأکید کرده‌اند تزریق داروی دگزامتازون به زانو و شانه سرخیو راموس با تأیید مقامات یوفا صورت گرفته است، دارویی که مصرف آن به شرط اطلاع دادن به یوفا می‌‌تواند بلامانع باشد.

این اما تنها مواردی نیستند که دو نشریه اشپیگل و اسپرسو درباره تخلفات رئال مادرید از قوانین مبارزه با دوپینگ افشا کرده‌اند. در گزارش این رسانه‌ها آمده است که باشگاه رئال مادرید بابت عدم اطلاع‌رسانی به یوفا در خصوص استفاده داوری دگزامتازوم توسط راموس صرفاً عذرخواهی کرده است و یوفا هم با قبول عذرخواهی کهکشانی‌ها از انجام تحقیقات و اقدامات بیشتر در خصوص تخلف صورت گرفته خودداری کرده است. باشگاه رئال مادرید به یوفا گفته است که پزشک این باشگاه به اشتباه به راموس داروی «سلستون کرونودوز» داده و مسئولیت کامل این اشتباه را پذیرفته است.

داروی تزریق شده به راموس حاوی ماده دگزامتازون بوده که یک کورتیزون با اثر ضد تورم و تسکین‌دهندگی است. این ماده اما باعث افزایش هوشیاری و تمرکز بازیکنان می‌شود و می‌تواند در آنها احساس سرخوشی ایجاد کند و به همین دلیل در فهرست مواد ممنوعه آژانس مبارزه با دوپینگ قرار دارد. با وجود استفاده راموس از این ماده بدون اطلاع دادن به یوفا، اتحادیه فوتبال اروپا نه تنها هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداد بلکه موضوع را مسکوت نگه داشت و تا به امروز هیچ نهاد و رسانه‌ای از آن مطلع نشده بود.

باشگاه رئال مادرید در بیانیه خود که مشتمل بر سه بند است، (در بند نخست) مدعی شده است که راموس هرگز مرتکب هیچ تخلفی از قوانین مبارزه با دوپینگ نشده است، حال آنکه رفتن او به حمام قبل از تست دوپینگش در ماه آوریل امسال تخلف محسوب می‌شود. در این بیانیه هیچ توضیحی در خصوص عدم توجه راموس به هشدارهای ارائه شده در خصوص دوش گرفتن قبل از تست دوپینگ داده نشده است. در بند دوم این بیانیه به توضیحات باشگاه به یوفا در خصوص داروی تزریق شده به راموس توضیح اشاره شده و در بند سوم و آخر هم آمده است که «با توجه به محتوای خیالی گزارش‌های منتشر شده توسط نشریات اشپیگل و اسپرسو، باشگاه رئال مادرید نظری ندارد». تخلفاتی که راموس و پزشک رئال مادرید مرتکب شده‌اند می‌تواند برای آنها چهار سال محرومیت در پی داشته باشد. با این وجود راموس و باشگاه رئال مادرید از ارائه جوابیه کتبی به اتهامات وارده خودداری کرده‌اند.

در بخش دیگری از گزارش افشاگرانه فوتبال لیکس آمده است که آژانس مبارزه با دوپینگ یوفا بعد از پنج ماه اتهامات وارده به سرخیو راموس را به صورت رسمی به باشگاه رئال مادرید ابلاغ کرده است. با این حال فوتبال لیکس می‌گوید که یک مشکل دیگر هم در ماه فوریه سال 2017 رخ داده بود، وقتی که یک تست دوپینگ غافلگیرکننده در زمین تمرینی رئال مادرید باعث ایجاد تنش در میان بازیکنان تیم شد و در نهایت شدت اعتراضات به حدی بالا رفت که بازیکنان تنها به شرط گرفته شدن تست‌ دوپینگ توسط پزشکان تیم خودشان حاضر به ارائه نمونه دوپینگ شدند. در میان آنها کریستیانو رونالدو معترض‌ترین فرد بود و دلیل عصبانیتش هم این بود که مأمور آژانس مبارزه با دوپینگ یوفا برای گرفتن نمونه خون از او مجبور شدن دوبار سوزن سرنگ را وارد دست وی کند تا رگش را پیدا کند.فوتبال جهان| رد ادعای «اشپیگل» از سوی باشگاه رئال مادرید/ راموس دوپینگی نیست

با وجود اینکه قوانین آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ صراحتاً‌ اعلام می‌کند که نمونه‌گیرندگان برای پیدا کردن رگ بازیکنان مجاز هستند تا سه مرتبه سوزن را به بدن آنها وارد کنند، رونالدو و تونی کروس به اینکه مأمور آژانس مبارزه با دوپینگ اسپانیا در همان بار اول نتوانسته رگ‌شان را پیدا کنند، معترض شدند و در پی اعتراض آنها هم هشت بازیکن دیگر تیم به بهانه غیرحرفه‌ای بودن نمونه گیرندگان آژانس، از ارائه نمونه به وی خودداری کردند و به این ترتیب اعضای کادر پزشکی باشگاه از آنها نمونه گرفتند که این هم یک تخطی دیگر از قوانین آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ است و با این حال یوفا نمونه‌های گرفته شدن توسط کادر پزشکی رئال مادرید را پذیرفت.

یوفا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده است که با توجه به تنش به وجود آمده در اردوی کهکشانی‌ها (بعد از اعتراض رونالدو) برای گرفتن نمونه از بازیکنان رئال مادرید استثنا قائل شده و نمونه آنها را که توسط افرادی فاقد صلاحیت بوده را پذیرفته است. در واقع یوفا با اعلام این موضوع به نوعی تأیید کرده که تحت تأثیر جوی ملتهبی که بازیکنان رئال مادرید ساخته‌ بودند قرار گرفته است و از عمل مطابق قوانین مبارزه با دوپینگ خودداری کرده است. در خصوص انجام تست‌های دوپینگ بدون اعلام قبلی یکسری قوانین و ضوابطی وجود دارد از جمله اینکه تیم‌ها باید همکاری لازم را انجام داده و شرایط را به گونه‌ای مهیا کنند تا مأموران آژانس‌های مبارزه با دوپینگ به صورت مستقل و بدون دخالت هیچ فردی تست‌های دوپینگ را از بازیکنان انتخاب شده بگیرند. همچنین بازیکنان برای انتخاب افرادی که برای دریافت نمونه ادرار آنها تا سرویس بهداشتی همراهی‌شان می‌کنند یا افرادی که از آنها نمونه خوبی می‌گیرند هیچ حق انتخابی ندارند.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش رئال مادرید به اتهام دوپینگ راموس

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
واکنش رئال مادرید به اتهام دوپینگ راموس

ورزش سه: امروز نشریه آلمانی اشپیگل در گزارشی ادعا کرد که نمونه آزمایشی سرخیو راموس، کاپیتان رئال مادرید، پس از دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپای 2017، حاوی مواد غیرمجاز بده اما یوفا به این موضوع رسیدگی نکرد و آن را مسکوت گذاشت.

اکنون باشگاه رئال مادرید با انتشار بیانیه ای، به این گزارش واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است:" در رابطه با اطلاعاتی که توسط نشریه اشپیگل در رابطه با کاپیتان ما، سرخیو راموس، منتشر کرده، باشگاه موارد زیر را توضیح می دهد:

واکنش رئال مادرید به اتهام دوپینگ راموس - 3

1- سرخیو راموس هرگز مقررات ضد دوپینگ را نقض نکرده است.

2- یوفا در زمان مقرر اطلاعات مورد نیاز را درخواست کرد و بلافاصله پرونده را مختومه کرد؛ مانند همه موارد مشابه و پس از تایید کارشناسان آژانس جهانی ضد دوپینگ، AMA و خود یوفا.

3- در مورد سایر موارد مطرح شده در این گزارش، باشگاه به دلیل بی اساس بودن آنها، تا انتشار شواهد، ابراز نظری نمی کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پیغام اینستاگرامی علی دایی به عادل فردوسی پور

برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
تابناکتابناک17 ساعت قبل
اسطورۀ محبوب آبی‌ها دست به حمایت از عادل فردوسی‌پور زد. به گزارش تابناک ورزشی، بعد از قطع همکاری برنامۀ نود با عادل فردوسی‌پور و مشکلات بوجود آمده بین این مجری توانا با مدیر شبکۀ سوم سیما بسیاری از کارشناسان و اهالی فوتبال دست به حمایت از عادل فردوسی‌پور زدند و در فضای مجازی پیام‌های فراوانی را برای او منتشر کردند. یکی از این اشخاص، فرهاد مجیدی، اسطورۀ محبوب استقلال تهران است. مجیدی با انتشار پیامی در اینستاگرامش در شرایطی که خود را موافق فردوسی‌پور ندانسته است به حمایت از برنامۀ انتقادی نود پرداخت و به این شکل و متفاوت نسبت به دیگران نسبت به این اتفاق واکنش نشان داده است.
تابناکتابناک16 ساعت قبل
پرسپولیسی‌ها برای نایب‌قهرمانی در آسیا به این دلیل که میزبان مسابقات بوده‌اند، سیصدهزار دلار کمتر از آنچه فکرش را می‌کردند پاداش می‌گیرند. مازیار ناظمی در توئیتی نوشته است: «ای‌اف‌سی از پاداش دو میلیون دلاری پرسپولیس برای رسیدن به فینال ای‌سی‌ال، ۳۰۰ هزار دلار کسر کرده است.» به گزارش تابناک ورزشی، ای‌اف‌سی شهریورماه گذشته فراخوانی گذاشته بود که برای مراسم اختتامیه به شرکتی که توان برگزاری یک کنسرت زنده، ایجاد دیوار صوتی و مراسم آتش‌بازی را در سطح فینال آسیا برگزار کند تا ۱۵۰ هزار دلار می‌پرداخت. حالا مشخص شده آن هزینه از هزینه‌های برگزاری بازی به حساب میزبان کسر می‌شده است و البته حالا باشگاه پرسپولیس می‌تواند اعلام کند چه شرکتی این مزایده را برده بود. این کسر هزینه‌ها اگرچه خیلی هم اتفاق جدیدی نیست و خود ناظمی هم اشاره کرده است فیفا هزینه برگزاری کنفرانس‌های خبری را از پاداش‌های جام‌جهانی تیم ملی هم کسر کرده بود.
الفالف1 روز قبل
گروه ورزشی الف، ۱ فروردین ۱۳۹۸، ۰۳:۱۲ ۳۹۷۱۲۲۹۱۶۷به گزارش خبرآنلاین، این روزها بحث انتخاب جانشین برای کارلوس کی روش، داغ‌ترین بحث فوتبال ایران است و در این میان هروه رنار سرمربی فرانسوی تیم ملی مراکش از بخت خوبی برای حضور روی نیمکت ایران برخوردار است. مرد فرانسوی خوب می‌داند طرفداران مراکش همین طور اهالی فوتبال از او انتظار دارند تا در مصر جام قهرمانی CAF ۲۰۱۹ را بالای سر ببرد در غیر این صورت رنار دیگر شانسی برای تمدید قرارداد و ماندن تا جام جهانی ۲۰۲۲ با مراکش ندارد. هر مربی دیگری هم جای رنار بود با دریافت پیشنهاد وسوسه کننده هدایت ایران برحسب شرایطی که در مراکش دارد، پای میز مذاکره می‌نشست از همین رو جام ملت‌های پیش رو برای او و آینده‌اش نقشی کلیدی دارد و اگر نتواند آنجا با مراکش موفق شود بعید نیست که پیشنهاد ایران را بپذیرد.
ورزش۳ورزش۳14 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، در سال‌های اخیر عادت کرده‌ایم که تیم‌های بزرگ اروپایی در فصل تابستان و پیش از شروع فصل به ایالت متحده سفر کرده و دیداهایی تدارکاتی را در این کشور برگزار می‌کنند، اما نیویورک تایمز مدعی شد امسال و بر خلاف سال‌های قبل، باشگاه یوونتوس چنین برنامه‌ای ندارد. پرونده اتهام تجاوز کریستیانو رونالدو به کاترین مایورگا در تابستان سال ۲۰۰۹ و در شهر لاس وگاس هنوز باز است و مدیران بیانکونری احتمال می‌دهند با وود این باشگاه و کریستیانو رونالدو به ایالت متحده، این ستاره پرتغالی توسط پلیس این کشور بازداشت شده و در اردوی پیش فصل حواشی بزرگی برای رونالدو و یوونتوس ایجاد شود. کاترین مایورگا ادعا کرد که ستاره پرتغالی به او در اتاق هتلی در لاس وگاس در سال ۲۰۰۹ تجاوز کرده و بعد از آن ۳۷۵ هزار دلار به عنوان حق السکوت به وی پرداخت کرده است که البته رونالدو و وکلای وی ادعای تجاوز را رد کرده‌اند. یوونتوس قصد دارد برنامه‌های پیش فصل خود را در هفته‌های آینده اعلام کند و احتمالا این تیم در سنگاپور و چین بازی خواهد کرد و به ایالت متحده سفر نمی‌کند.

اخبار بیشتر