هیچ گونه افزایش قیمت نان در نانوایی‌ها قانونی نیست
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

هیچ گونه افزایش قیمت نان در نانوایی‌ها قانونی نیست

مجوز افزایش ۲۰ درصدی قیمت نان در تهران صادر نشده/ برخورد تعزیراتی و صنفی با متخلفان

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مجوز افزایش ۲۰ درصدی قیمت نان در تهران صادر نشده/ برخورد تعزیراتی و صنفی با متخلفان
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: هیچ گونه مجوزی برای افزایش قیمت ۲۰ درصدی نان در تهران صادر نشده است و با متحلفان برخورد تعزیراتی و صنفی خواهد شد.

- اخبار اقتصادی -

علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره خبر افزایش 20 درصدی نرخ نان در تهران اظهار کرد: حدود 3سال است که به صورت رسمی و غیر رسمی  بحث افزایش قیمت نان مطرح است و ما پیشنهاد افزایش 25 درصدی آن را ارائه کرده و در ستاد تنظیم بازار مطرح کردیم.

وی افزود: استدلال ما این بود که افزایش قیمت به خاطر افزایش دستمزدها، حاملهای انرژی و نرخ خدمات است؛ از طرفی وقتی افزایش قیمت ارز وجود دارد افزایش قیمت خودش را در بخشهای مختلف از جمله نشان میدهد. گزارش| نان‌هایی که برای سلامتی مضر استفاضلی: دولت هزینه‎های نانوایان را کاهش دهد

موضوع تسهیلات دولت برای نانوایان 9 ماه معلق مانده است

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: با وجود همه این موارد با توجه به وضعیت جاری تصمیم بر این شد که هیچ گونه افزایش قیمت در نان صورت نگیرد به همین دلیل پکیج دومی به دولت ارائه شد تا با عدم افزایش قیمت نان هزینه های آن را بنگاه ه نپردازند؛  بر این اساس به دولت پیشنهاد شد تا در موضوعات بیمه حامل های انرژی و مالیات دولت مساعدت لازم را با نانوایان داشته باشد.

وی تصریح کرد: به دولت گفتیم اگر قرار نیست به نانوایان یارانه ندهید حداقل افزایش هزینه های آنها را اعمال نکنید اما با وجود گذشت 9 ماه هنوز محقق نشده اما قرار است این اتفاق بیفتد.

فاضلی گفت: ستاد تنظیم بازار در استانها اختیار افزایش قیمت را به استان داده است تا در صورت صلاح دید این کار را انجام دهد، اما در تهران هیچگونه مجوزی برای افزایش قیمت نان داده نشده است تا اینکه ستاد تنظیم بازار در این باره تصمیم گیری کند.

وی اظهار داشت: کسانی بدون تصمیم ستاد تنظیم بازار و ابلاغ اتاق اصناف اقدام به افزایش قیمت نان کنند متخلفند و با آنها برخورد تعزیراتی و صنفی میشود.

خواندن خبر در سایت منبع

هیچ گونه افزایش قیمت نان در نانوایی‌ها قانونی نیست

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
هیچ گونه افزایش قیمت نان در نانوایی‌ها قانونی نیست
رییس اتحادیه نانوایان سنگکی گفت: برخی از نانوایان سنگکی اقدام به افزایش قیمت نان کرده اند که این افزایش قیمت قانونی نیست و با متخلفان برخورد خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، اصغر پابرجا با اشاره به اینکه نانوایان متخلف به تعزیرات معرفی خواهند شد افزود: با توجه به اعلام نشدن قیمت جدید در 4 سال گذشته و افزایش نرخ مواد مصرفی ، نانوایان اقدام به افزایش قیمت نان کرده اند که این موضوع مورد تایید اتحادیه نیست.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه آردو نان درهفته آینده گفت: در این جلسه نسبت به وضعیت و قیمت نان تصمیم گیری خواهد شد.

رییس اتحادیه نان سنگکی ادامه داد: درحال حاضر هزینه آرد با کیفیت مناسب 10 هزارتومان درهر کیسه افزایش یافته است که این هم دلیل دیگر نانوایان آزاد پز برای افزایش نرخ نان شده است.

پابرجا گفت: همه هزینه های جاری نانوایی از جمله دستمزد کارگر افزایش قابل توجهی داشته است که با توجه به این تغییرات باید برای تعیین نرخ جدید نان نیز تصمیم گیری شود. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش خودسرانه قیمت نان توسط برخی نانوایان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
افزایش خودسرانه قیمت نان توسط برخی نانوایان
در حالی که اتحادیه نانوایان هر گونه افزایش قیمت نان را تکذیب می کند، برخی از نانوایان سطح شهر تهران در سایه عدم نظارت، خودسرانه اقدام به افزایش قیمت نان کرده‌اند.

علیرغم اینکه هنوز هیچ مجوزی برای افزایش قیمت نان به نانوایان داده نشده است، برخی از نانوایان سطح شهر تهران در حرکتی خودسرانه و در سایه عدم نظارت، اقدام به افزایش قیمت نان کرده‌اند.

مشاهده عینی خبرنگار فارس حاکی از این است که برخی از نانوایی‌های قیمت نان لواش را از ۲۱۰ تومان به ۲۵۰ تومان افزایش داده‌اند، در حالی که وقتی از نانوا پرسیده، این واحد نانوایی آرد دولتی دریافت می‌کرده و نانوایی آزادپز با آرد نرخ آزاد نبوده است.

ادعای این نانوایان برای افزایش قیمت نان این بود که قیمت آرد گران شده است و دیگر با قیمت قبلی پخت نان برای آنها صرف ندارد.

افزایش قیمت نان بدون هیچ تغییری در کیفیت یا اندازه نان صورت می‌گیرد. برخی نانوائیها هم با افزودن اندکی کنجد به نان بربری یا سنگک آن را با نرخ ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومان بیشتر می‌فروشند.

خواندن خبر در سایت منبع

تعیین تکلیف قیمت نان در انتظار تصمیم ستاد تنظیم بازار/ قیمت نان تغییر می‌کند

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
تعیین تکلیف قیمت نان در انتظار تصمیم ستاد تنظیم بازار/ قیمت نان تغییر می‌کند
خبرگزاری میزان- قیمت نان که از سال ۹۳ تغییری نکرده با پیشنهاد جدیدی در این باره به ستاد تنظیم بازار فرستاده شده و تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در انتظار تصمیم این ستاد هستند.
تعیین تکلیف قیمت نان در انتظار تصمیم ستاد تنظیم بازار/ قیمت نان تغییر می‌کند - 0

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بر خلاف اکثر کالا‌هایی که طی چندساله و چندماهه اخیر با افزایش قیمت روبه رو شده است، نان جزو معدود کالا‌هایی است که از سال ۹۳ افزایش قیمت نداشته است و با همان قیمت در حال عرضه به مصرف کنندگان است.

البته آذر ماه سال گذشته افزایش قیمتی برای نان مصوب شد، اما بلافاصله این افزایش قیمت ملغی شد تا نان با همان قیمت قبلی عرضه گردد که موجب گلایه نانوایان را در پی داشت.

نانوایان معتقدند با توجه به افزایش مولفه‌های تولید باید قیمت نان نیز تغییر کند امری که تاکنون دولت با آن موافقت نکرده است.

از طرفی برخی واحد‌های نانوایی با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و تغییر نکردن قیمت نان راهکار دیگری را در پیش گرفتند و از وزن نان خود کاستند تا از این طریق برخی از هزینه‌ها را جبران کنند.

البته پیش ترسینکی معاون سابق وزیر صنعت گفته بود که استان‌ها با تصویب ستاد تنظیم بازار خود می‌توانند نسبت به افزایش قیمت اقدام کنند.

از طرفی علی فاضلی رئیس اتاق اصناف کشور نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان درباره قیمت نان گفت: به دنبال آن هستیم تا نان به قیمت واقعی عرضه شود اما، دولت چنین نظری ندارد و ما هم تسلیم تصمیم مسئولان کشوری هستیم اما، باید فکری برای ۸۰ هزار واحد نانوایی سراسر کشور نیز کرد.

فاضلی با بیان اینکه همه هزینه‌ها نباید بر دوش نانوایان قرار داده شود، تاکید کرد: حتما باید به سمتی حرکت کنیم که تسهیلاتی در بخش بیمه، مالیات و مالیات برای آن‌ها در نظر بگیریم تا مشکلات کمتر شود.

وی خاطرنشان کرد: آخرین پیشنهاد برای قیمت نان، فروش به صورت کیلویی است که در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار دارد اما، فعلا مصوبه‌ای در این زمینه صادر نشده است.

چندی پیش اصغر پابرجا رئیس اتحادیه نان سنگکی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان از پیشنهاد فروش نان به صورت کیلویی خبر داده و گفته بود: فروش برای تصمیم‌گیری نهایی به کارگروه ملی نان فرستاده شده است و برای اجرا باید در این کارگروه مصوب شود.

به گزارش میزان، به نظر می‌رسد تعیین تکلیف قیمت نان در پروسه اداری گرفتار شده و مشخص نیست چه زمانی تکلیف قیمت نان مشخص شود تا هم نانوایان راضی باشند و هم مصرف کنندگان ناچار نباشند هزینه کم فروشی برخی واحد‌ها را پرداخت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
رییس اتحادیه طلا و سکه در گفتگو با خبرانلاین، پیش بینی کرد در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده تحولی جدی در بازار سکه و طلا و ارز رخ ندهد و روند حاکم بر بازار مشابه دو ماه گذشته خواهد بود. که در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده قیمتها روندی مشابه دو ماه گذشته را داشته باشند و نوسانات بزرگی در بازار مشاهده نشود. ما در دو سال گذشته درگیر این نوسانات بودیم ولی امروز معتقدم تصمیمات از پختگی بیشتری برخوردار است، چیزی که حتی ۶ ماه پیش هم نمی‌توانستیم ادعا کنیم. این میان منتشر نشدن دستورالعمل و آیین نامه جدید نیز به ذهنیت بازار کمک کرده است. وی با اشاره به تحولات روزهای اخیر، مدعی شد صندوق‌های کشور خالی نیست و ادامه داد: فراموش نکنیم در بازار طلا هم بازار جهانی و ارز تاثیر مضاغف داشتند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کرمان موتور طرح فروش اقساطی هیوندای آزرا با مدل ۲۰۱۹ را آغاز می‌کند. به گزارش عصر ایران، در طرح فروش نقد و اقساط برای آزرا ۲۰۱۹، قیمت ۹۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که با اقساط ۱۲ تا ۲۴ماهه و تحویل ۳۰ روزه قابل واگذاری است. کرمان موتور زمان تحویل این خودرو را یک ماهه تعیین کرده و در ازای هرماه تأخیر ۲٫۵ درصد سود به خریداران پرداخت خواهد شد. این طرح از شنبه ۲۹ تیر به مدت یک هفته اجرایی می‌شود. برای مشاهده جدول در ابعاد بزرگ بر روی آن کلیک نمایید.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور به ۱۴۵۲ دلار و ۶۰ سنت صعود کرد که بالاترین قیمت از دوم مه سال ۲۰۱۳ بود و اندکی بعد، ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۲ دلار و ۵۶ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۱٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۴ دلار و ۱۰ سنت رسید. به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری اکنون که از مقاومت در سطح ۱۴۳۹ دلار عبور کرده ممکن است تا مرز ۱۴۶۱ دلار پیشروی کند. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۸۵۳ دلار و ۷۰ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰٫۱ درصد کاهش، به ۱۵۲۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.

ابرخودروی بوگاتی پا به خیابان گذاشت/ قیمت گران‌ترین خودوری صفرکیلومتر جهان چند است؟ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، ابرخوردوی جدید بوگاتی، با قیمت ۱۱ میلیون یورو (معادل ۱۲٫۴۵ میلیون دلار) رسما گران‌ترین مدل صفر کیلومتر تاریخ خودروسازی جهان است. استفان وینکلمن، مدیر بوگاتی در مراسم رونمایی اعلام کرد، تنها نمونه از لا واچو نوار با احتساب مالیات در کشور میزبان، به قیمت ۱۶٫۵ میلیون یورو (معادل ۱۸٫۶۸ میلیون دلار)، فروخته شده است. نام و مشخصات خریدار این خودرو اعلام نشد. بیشتر بخوانید: مراحل مونتاژ خودرو لوکس + فیلم
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
طاهرخانی ادامه داد: بر اساس طرح وزارت راه و شهرسازی قرار است امسال و سال آینده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه ساخته شود. او گفت: بر این اساس سهم مسکن از تسهیلات اعطایی بانک‌ها متناسب نبوده و باید نرخ اعطایی به تسهیلات مسکن به ۲۰ درصد برسد. طاهرخانی افزود: برنامه شرکت عمران شهرهای جدید ایران در سال ۹۸ تکمیل مسکن مهر با تمام زیرساخت‌های مورد نیاز آن است. او به تامین زمین برای ساخت مسکن امید اشاره کرد و گفت: اگر واگذاری زمین برای ساخت این نوع مسکن از طریق دستگاهها صورت بگیرد ساخت مسکن امید تسریع خواهد یافت. معاون عمرانی وزیر کشور درباره تامین مسکن برای کارمندان دولت گفت: جمع آوری سرمایه‌های خرد مردم و کارمندان در جلسه امروز مورد بحث قرار گرفت و بخشی از تصمیم گیری‌ها به تامین مسکن این قشر مرتبط می‌شود.

اخبار بیشتر