1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

هیچ گونه افزایش قیمت نان در نانوایی‌ها قانونی نیست

مجوز افزایش ۲۰ درصدی قیمت نان در تهران صادر نشده/ برخورد تعزیراتی و صنفی با متخلفان

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مجوز افزایش ۲۰ درصدی قیمت نان در تهران صادر نشده/ برخورد تعزیراتی و صنفی با متخلفان

- اخبار اقتصادی -

علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره خبر افزایش 20 درصدی نرخ نان در تهران اظهار کرد: حدود 3سال است که به صورت رسمی و غیر رسمی  بحث افزایش قیمت نان مطرح است و ما پیشنهاد افزایش 25 درصدی آن را ارائه کرده و در ستاد تنظیم بازار مطرح کردیم.

وی افزود: استدلال ما این بود که افزایش قیمت به خاطر افزایش دستمزدها، حاملهای انرژی و نرخ خدمات است؛ از طرفی وقتی افزایش قیمت ارز وجود دارد افزایش قیمت خودش را در بخشهای مختلف از جمله نشان میدهد. گزارش| نان‌هایی که برای سلامتی مضر استفاضلی: دولت هزینه‎های نانوایان را کاهش دهد

موضوع تسهیلات دولت برای نانوایان 9 ماه معلق مانده است

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: با وجود همه این موارد با توجه به وضعیت جاری تصمیم بر این شد که هیچ گونه افزایش قیمت در نان صورت نگیرد به همین دلیل پکیج دومی به دولت ارائه شد تا با عدم افزایش قیمت نان هزینه های آن را بنگاه ه نپردازند؛  بر این اساس به دولت پیشنهاد شد تا در موضوعات بیمه حامل های انرژی و مالیات دولت مساعدت لازم را با نانوایان داشته باشد.

وی تصریح کرد: به دولت گفتیم اگر قرار نیست به نانوایان یارانه ندهید حداقل افزایش هزینه های آنها را اعمال نکنید اما با وجود گذشت 9 ماه هنوز محقق نشده اما قرار است این اتفاق بیفتد.

فاضلی گفت: ستاد تنظیم بازار در استانها اختیار افزایش قیمت را به استان داده است تا در صورت صلاح دید این کار را انجام دهد، اما در تهران هیچگونه مجوزی برای افزایش قیمت نان داده نشده است تا اینکه ستاد تنظیم بازار در این باره تصمیم گیری کند.

وی اظهار داشت: کسانی بدون تصمیم ستاد تنظیم بازار و ابلاغ اتاق اصناف اقدام به افزایش قیمت نان کنند متخلفند و با آنها برخورد تعزیراتی و صنفی میشود.

خواندن خبر در سایت منبع

هیچ گونه افزایش قیمت نان در نانوایی‌ها قانونی نیست

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
هیچ گونه افزایش قیمت نان در نانوایی‌ها قانونی نیست

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، اصغر پابرجا با اشاره به اینکه نانوایان متخلف به تعزیرات معرفی خواهند شد افزود: با توجه به اعلام نشدن قیمت جدید در 4 سال گذشته و افزایش نرخ مواد مصرفی ، نانوایان اقدام به افزایش قیمت نان کرده اند که این موضوع مورد تایید اتحادیه نیست.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه آردو نان درهفته آینده گفت: در این جلسه نسبت به وضعیت و قیمت نان تصمیم گیری خواهد شد.

رییس اتحادیه نان سنگکی ادامه داد: درحال حاضر هزینه آرد با کیفیت مناسب 10 هزارتومان درهر کیسه افزایش یافته است که این هم دلیل دیگر نانوایان آزاد پز برای افزایش نرخ نان شده است.

پابرجا گفت: همه هزینه های جاری نانوایی از جمله دستمزد کارگر افزایش قابل توجهی داشته است که با توجه به این تغییرات باید برای تعیین نرخ جدید نان نیز تصمیم گیری شود. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش خودسرانه قیمت نان توسط برخی نانوایان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
افزایش خودسرانه قیمت نان توسط برخی نانوایان

علیرغم اینکه هنوز هیچ مجوزی برای افزایش قیمت نان به نانوایان داده نشده است، برخی از نانوایان سطح شهر تهران در حرکتی خودسرانه و در سایه عدم نظارت، اقدام به افزایش قیمت نان کرده‌اند.

مشاهده عینی خبرنگار فارس حاکی از این است که برخی از نانوایی‌های قیمت نان لواش را از ۲۱۰ تومان به ۲۵۰ تومان افزایش داده‌اند، در حالی که وقتی از نانوا پرسیده، این واحد نانوایی آرد دولتی دریافت می‌کرده و نانوایی آزادپز با آرد نرخ آزاد نبوده است.

ادعای این نانوایان برای افزایش قیمت نان این بود که قیمت آرد گران شده است و دیگر با قیمت قبلی پخت نان برای آنها صرف ندارد.

افزایش قیمت نان بدون هیچ تغییری در کیفیت یا اندازه نان صورت می‌گیرد. برخی نانوائیها هم با افزودن اندکی کنجد به نان بربری یا سنگک آن را با نرخ ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومان بیشتر می‌فروشند.

خواندن خبر در سایت منبع

تعیین تکلیف قیمت نان در انتظار تصمیم ستاد تنظیم بازار/ قیمت نان تغییر می‌کند

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
تعیین تکلیف قیمت نان در انتظار تصمیم ستاد تنظیم بازار/ قیمت نان تغییر می‌کند
تعیین تکلیف قیمت نان در انتظار تصمیم ستاد تنظیم بازار/ قیمت نان تغییر می‌کند - 0

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بر خلاف اکثر کالا‌هایی که طی چندساله و چندماهه اخیر با افزایش قیمت روبه رو شده است، نان جزو معدود کالا‌هایی است که از سال ۹۳ افزایش قیمت نداشته است و با همان قیمت در حال عرضه به مصرف کنندگان است.

البته آذر ماه سال گذشته افزایش قیمتی برای نان مصوب شد، اما بلافاصله این افزایش قیمت ملغی شد تا نان با همان قیمت قبلی عرضه گردد که موجب گلایه نانوایان را در پی داشت.

نانوایان معتقدند با توجه به افزایش مولفه‌های تولید باید قیمت نان نیز تغییر کند امری که تاکنون دولت با آن موافقت نکرده است.

از طرفی برخی واحد‌های نانوایی با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و تغییر نکردن قیمت نان راهکار دیگری را در پیش گرفتند و از وزن نان خود کاستند تا از این طریق برخی از هزینه‌ها را جبران کنند.

البته پیش ترسینکی معاون سابق وزیر صنعت گفته بود که استان‌ها با تصویب ستاد تنظیم بازار خود می‌توانند نسبت به افزایش قیمت اقدام کنند.

از طرفی علی فاضلی رئیس اتاق اصناف کشور نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان درباره قیمت نان گفت: به دنبال آن هستیم تا نان به قیمت واقعی عرضه شود اما، دولت چنین نظری ندارد و ما هم تسلیم تصمیم مسئولان کشوری هستیم اما، باید فکری برای ۸۰ هزار واحد نانوایی سراسر کشور نیز کرد.

فاضلی با بیان اینکه همه هزینه‌ها نباید بر دوش نانوایان قرار داده شود، تاکید کرد: حتما باید به سمتی حرکت کنیم که تسهیلاتی در بخش بیمه، مالیات و مالیات برای آن‌ها در نظر بگیریم تا مشکلات کمتر شود.

وی خاطرنشان کرد: آخرین پیشنهاد برای قیمت نان، فروش به صورت کیلویی است که در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار دارد اما، فعلا مصوبه‌ای در این زمینه صادر نشده است.

چندی پیش اصغر پابرجا رئیس اتحادیه نان سنگکی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان از پیشنهاد فروش نان به صورت کیلویی خبر داده و گفته بود: فروش برای تصمیم‌گیری نهایی به کارگروه ملی نان فرستاده شده است و برای اجرا باید در این کارگروه مصوب شود.

به گزارش میزان، به نظر می‌رسد تعیین تکلیف قیمت نان در پروسه اداری گرفتار شده و مشخص نیست چه زمانی تکلیف قیمت نان مشخص شود تا هم نانوایان راضی باشند و هم مصرف کنندگان ناچار نباشند هزینه کم فروشی برخی واحد‌ها را پرداخت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک1 روز قبل
دولت آمریکا در ماه فوریه با ۲۳۴ میلیارد دلار کسری بودجه روبرو شد طبق داده‌هایی که توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شد، دولت فدرال آمریکا در ماه فوریه ۲۳۴ میلیارد دلار کسری بودجه ثبت کرده است. این در حالی است که تحلیل‌گران شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند کسری دولت در این ماه به ۲۲۷ میلیارد دلار برسد. کسری دولت تا به اینجای سال مالی جاری ۵۴۴ میلیارد دلار است که نسبت به ۳۹۱ میلیارد دلار، در دوره مشابه سال گذشته، بسیار افزایش یافته است. پس از همسان‌سازی تعطیلات تقویمی، کسری بودجه فدرال تا به اینجای سال جاری ۵۴۷ میلیارد دلار می‌شود و کسری بودجه در دوره مشابه سال قبل، ۴۳۹ میلیارد دلار خواهد بود. خشکسالی شدید در این کشور باعث شده است فعالیت‌های کشاورزی در یک سال ۳۵ درصد کمتر شود.
تابناکتابناک1 روز قبل
آغاز تیرماه مصادف شد با ممنوعیت واردات خودرو و همین مسئله باعث پیچیده‌تر شدن بازار خودرو گردید. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عبدالهاشم حسن نیا اظهار کرد: از تاریخ ۲۸ اسفند سال گذشته، رانش زمین به طول بیش از ۱۱ کیلومتر موجب انسداد محورهای آزادشهر- خوش‌ییلاق - شاهرود و گرگان- توسکستان – شاهرود شد. در ۸ نقطه ریزش سنگ و در بیش از ۵ نقطه رانش، موجب ناامنی ,کاهش عرض محور، و در نهایت انسداد کامل محور شد. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشایی محورها اظهار کرد: عوامل راهداری به طور شبانه روزی با استفاده از ۲۱۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و ۴۲۰نفر پرسنل در حال بازگشایی این محورها هستند. همچنین در این خصوص ادارات کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استانهای مازنداران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، همکاری موثر در جهت بازگشایی محورها دارند. انتهای پیام/

رتبه سوم گرانترین اثر حراج «کریستیز خاورمیانه» یه یک ایرانی رسید + تصاویر

12+
الفالف16 ساعت قبل
الفالف15 ساعت قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی مشهد گفت: صادرات پیاز عامل اصلی گرانی این محصول است و کاهو و گوجه‌فرنگی نیز به همین دلیل گران شد. در سال جاری نیز همین اتفاق افتاد و ضرر و زیان‌های کشاورزان سبب شد امسال پیاز نکارند یا اینکه تولیدشان را کاهش دهند. وی ادامه داد: افزایش تقاضا و نبود پیاز در بازار باعث گرانی این محصول شد که با توجه به واردات پیاز از شهرهای جنوبی امیدورایم به ثبات قیمت در بازار میوه و تره‌بار مشهد برسیم. وی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت پیاز به هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان طی چندروز اخیر در فروشگاه‌های میوه و تره بار سبب نارضایتی مردم شده است. مصدق تصریح کرد: در کنار گرانی پیاز ما شاهد کاهش قیمت برخی محصولات از جمله گوجه از ۴هزارتومان به ۳هزارتومان و خیار از ۸هزارتومان به ۶هزارتومان در سال ۹۸هستیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

اخبار بیشتر