توییت دکتر اکبر نصراللهی درباره پوشش خبری آتش سوزی فلوریدا
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

توییت دکتر اکبر نصراللهی درباره پوشش خبری آتش سوزی فلوریدا

عکس/ توییت تامل برانگیز دکتر اکبر نصراللهی برای آتش سوزی کالیفرنیا

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
عکس/ توییت تامل برانگیز دکتر اکبر نصراللهی برای آتش سوزی کالیفرنیا
دکتر اکبر نصراللهی مدرس دانشگاه و پژوهشگر علوم ارتباطات درباره پوشش خبری آتش سوزی کالیفرنیا نظر تامل برانگیزی دارد.

مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس
آتش‌سوزی اخیر کالیفرنیا مخرب‌ترین آتش سوزی در تاریخ این ایالت اعلام شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، تا کنون ۸۴ نفر قربانی آتش سوزی جنگلی در کالیفرنیا شده‌اند و اسامی بیش از ۱۰۰۰ نفر در لیست مفقودی‌های این حادثه وارد شده است.

پیامدهای این حادثه یادآور فیلم فاجعه های طبیعی است. تپه های سبز مبدل به بیابان سوزان شده اند. شعله های آتش شهر "پردایس" را که جمعیت آن حدود ۲۷ هزار نفر بود، سوزاند و از بین برد.

مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس - 3

شهر "پردایس" قبل از آتش‌سوزی - منبع: دویچه‌وله

به گزارش اسپوتنیک، هزاران خانواده در انتظار شنیدن خبری از عزیزان مفقودی خود هستند و اکثر اجسادی که پیدا می‌شوند تا حدی سوخته‌اند که قابل شناسایی نیستند.

بر اثر آتش سوزی سطح آلودگی هوا به حد خطرناکی رسیده است. همچنین احتمال می‌رود تعداد قربانیان این آتش‌سوزی افزایش پیدا کند.

آتش‌سوزی خانمان‌برانداز "کمپ‌ فایر" شهر پردایس را با خاک یکسان کرده و وسعت و فراگیری این حریق را می‌توان با مقایسه تصاویر قبل و بعد از این اتفاق مشخص کرد.

همچنین بنابر گزارش دویچه‌وله، بازسازی پردایس به زعم مسئولان سال‌ها طول خواهد کشید. بررسی کلی شرکت‌های بیمه حاکی از آن است که این شهر خسارتی ۷/۵ تا ۱۰ میلیارد دلاری دیده است.

مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس - 9

پردایس پس از آتش سوزی - منبع: دویچه‌وله

در شمال کالیفرنیا احتمال بارندگی شدید در این وقت سال زیاد است. این امر از یک سو خطر آتش‌سوزی مجدد را از بین می‌برد اما از سوی دیگر احتمال وقوع سیل و رانش زمین را افزایش می‌دهد.

مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس - 12

جاده "پیرسون" در پردایس پیش از آتش‌سوزی - منبع: دویچه‌وله

مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس - 14

پس از آتش سوزی - منبع: دویچه‌وله

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس
آتش‌سوزی اخیر کالیفرنیا مخرب‌ترین آتش سوزی در تاریخ این ایالت اعلام شد.

تا کنون ۸۴ نفر قربانی آتش سوزی جنگلی در کالیفرنیا شده‌اند و اسامی بیش از ۱۰۰۰ نفر در لیست مفقودی‌های این حادثه وارد شده است.

پیامدهای این حادثه یادآور فیلم فاجعه های طبیعی است. تپه های سبز مبدل به بیابان سوزان شده اند. شعله های آتش شهر "پردایس" را که جمعیت آن حدود ۲۷ هزار نفر بود، سوزاند و از بین برد.

به گزارش اسپوتنیک، هزاران خانواده در انتظار شنیدن خبری از عزیزان مفقودی خود هستند و اکثر اجسادی که پیدا می‌شوند تا حدی سوخته‌اند که قابل شناسایی نیستند.

بر اثر آتش سوزی سطح آلودگی هوا به حد خطرناکی رسیده است. همچنین احتمال می‌رود تعداد قربانیان این آتش‌سوزی افزایش پیدا کند.

آتش‌سوزی خانمان‌برانداز "کمپ‌ فایر" شهر پردایس را با خاک یکسان کرده و وسعت و فراگیری این حریق را می‌توان با مقایسه تصاویر قبل و بعد از این اتفاق مشخص کرد.

همچنین بنابر گزارش دویچه‌وله، بازسازی پردایس به زعم مسئولان سال‌ها طول خواهد کشید. بررسی کلی شرکت‌های بیمه حاکی از آن است که این شهر خسارتی ۷/۵ تا ۱۰ میلیارد دلاری دیده است.

در شمال کالیفرنیا احتمال بارندگی شدید در این وقت سال زیاد است. این امر از یک سو خطر آتش‌سوزی مجدد را از بین می‌برد اما از سوی دیگر احتمال وقوع سیل و رانش زمین را افزایش می‌دهد.

مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس - 8مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس - 9

خواندن خبر در سایت منبع

آتش‌سوزی کالیفرنیا و استفاده از زندانیان بجای آتش‌نشان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
آتش‌سوزی کالیفرنیا و استفاده از زندانیان بجای آتش‌نشان
اداره اصلاحات و توانبخشی کالیفرنیا اعلام کرده است که برای مهار آتش‌سوزی کالیفرنیا بیش از دو هزار زندانی داوطلب استفاده کرده است. ۵۸ تن از این زندانیان نوجوانان بزه‌کار زیر ۱۸ سال بودند.

اداره اصلاحات و توانبخشی کالیفرنیا (CDCR) مسئولیت اجرای سیستم‌های زندان و سیستم‌های حقوقی دولت در ایالت کالیفرنیا را بر عهده دارد و دفتر مرکزی آن در ساکرامنتو است.این اداره در صفحه رسمی خود در توئیتر این مطلب را اعلام کرده است.

این اقدام مخالفان و موافقان زیادی دارد؛ در حالی که برخی این اقدام را مثبت ارزیابی کردند که به واسطه آن حس مسئولیت‌پذیری و مفید بودن را در زندانیان زنده می‌کند، برخی دیگر آن را استثمار این افراد می‌دانند.

استفاده از زندانیان برای کارهای سخت از جمله مهار آتش امر تازه‌ای نیست. به عنوان مثال در دهه ۴۰ میلادی در بحبوحه جنگ جهانی دوم زندانیان جایگزین آتش‌نشانانی شدند که به جنگ رفته بودند.

در جریان آتش‌سوزی اخیر ۳۷۰۰ زن و مرد زندانی برای خاموش کردن آتش داوطلب بودند که نیمی از آنان به خدمت گرفته شدند. این افراد حدود یک سوم عملیات نجات را انجام داند. آنها در قبال این کار خود دستمزد دریافت کردند، با این حال میزان پایین این دستمزد یکی دیگر از دلایل مخالفان با این کار است.

به این زندانیان یک دلار در ازای هر ساعت کار و دو دلار اضافه به ازای هر روز کاری پرداخت شده است. این میزان پرداخت در حالی صورت گرفته است که طبق گزارش مقامات کالیفرنیا، برنامه آتش نشانی زندانیان باعث می‌شود که سالانه ۹۰ میلیون دلار در بودجه آتش‌نشانی صرفه‌جویی شود.

با وجود کار دشوار و دستمزد کم، بسیاری از زندانیان از این مساله استقبال می‌کنند. برخی از آنان گفته‌اند که کمک به آتش‌نشانی این امکان را برایشان فراهم می‌کند تا ساعاتی از روز را خارج از زندان به سر برند و از لحاظ روانی حال بهتری داشته باشند.

گفته می‌شود صدها هزار زندانی در سراسر ایالات متحده به کارهایی چون آتش نشانی، کار آشپزخانه، نظافت ادارادت خصوصی و حتی تدریس مشغولند. این زندانیان انجام می‌دهند هم سطح همکاران خود کار می‌کنند اما حقوق دریافتی آنها بسیار اندک و گاهی حدود ۲۰ سنت در ساعت است.

در جریان اعتصابات زندان در سال ۲۰۱۶، معترضان این عمل را به مثابه برده‌داری مدرن توصیف کردند. از آنجایی که درصد سیاه‌پوستان زندانی بیشتر از سفیدپوستان است برخی نیز آن را نوعی تبعیض نژادی خوانند.

در مقابل، مقامات زندان و سایر مدافعان استدلال می کنند که کار در دوران حبس می‌تواند به زندانیان کمک کند که تجربه کار در دنیای واقعی را به دست آورند.

همچنین برخی مطالعات بر روی زندانیان فدرال نشان داده است افرادی که به طور داوطلبانه در بیرون از زندان کار می‌کنند پس از آزادی ۲۴ درصد کمتر از سایرین به زندان بازمی‌گردند و ۱۴ درصد از آنان یک سال پس از پایان حبس خود به استخدام شرکت‌ها در می‌آیند.

مقامات زندان با وجود اینکه این برنامه را مفید می‌دانند، اما گفته‌اند قادر به پرداخت دستمزد بالاتر به زندانیان نیستند. بحث میان موافقان و مخالفان همچنان ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
حمید جبلی بازیگر سینما و تلویزیون تاکید کرد: از کاویانی چیزهای زیادی مثل نظم، ادب و احترام آموختیم. او سال‌ها عمر خود را گذاشت تا برای کسانی‌که خانه نداشتند خانه بخرد و من برای او سلامتی آرزو می‌کنم. علیرضا خمسه بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، تصریح کرد: فردوس برای من یک کمدین بزرگ بوده و هست. وی افزود: فیلم‌های زیادی بود که می‌توانست کار کند اما کار نکرد چون فکر می‌کرد باید در تئاتر باشد. مهرانه مهین‌ترابی با اشاره به اینکه آرزو دارم فردوس کاویانی دوباره جلوی دوربین حاضر شود، گفت: از صمیم قلب دوست دارم حالش خوب شود و دوباره جلوی دوربین حاضر شود.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
عدم پخش مجموعه «گیله‌وا» در موعد مقرر این شائبه را ایجاد کرد که شاید این موضوع به دلیل بازی ستاره اسکندری در سریال باشد. مینی سریال «گیله‌وا» به کارگردانی اردلان عاشوری یکی از تولیدات سازمان هنری رسانه‌ای اوج بوده که بر اساس اطلاع رسانی قبلی قرار بود بعد از پخش سریال گاندو، از شبکه سه سیما پخش شود. با توجه به حواشی پیش‌آمده برای ستاره اسکندری، این طور به نظر می‌رسد که پخش «گیله وا» به دلیل حضور این بازیگر عقب افتاده است. امیر بنان (تهیه‌کننده سریال گیله‌وا) درباره عدم پخش این سریال گفت: نمی‌دانم دلیل پخش نشدن این سریال چه چیزی است. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا پخش نشدن سریال به حواشی ستاره اسکندری در مدت اخیر مرتبط است، گفت: بعد از پخش نشدن سریال، دلیل آن را پیگیری کردیم ولی مسئله‌ای را به عنوان عامل اصلی به ما اعلام نکرده‌اند.

اینجا پایگاه آرامش است؛ عقاب فرود آمد

7+
ایسناایسنا1 روز قبل

یک مژه خفتن؛ سالار عقیلی

تابناکتابناک13 ساعت قبل
دارم سخنی با تو و گفتن نتوانموین درد نهان سوز شنفتن نتوانمتو گرم سخن گفتن و از جام نگاهتمن مست چنانم که شتفتن نتوانمشادم به خیال تو چو مهتاب شبانگاهگر دامن وصل تو گرفتن نتوانمبا پرتو ماه آیم و چون سایه دیوارگامی ز سر کوی تو رفتن نتوانمدور از تو من سوخته در دامن شبهاچون شمع سحر یک مژه خفتن نتوانمفریاد ز بی مهریت ای گل که در این باغچون غنچۀ پاییز شکفتن نتوانمای چشم سخنگوی تو بشنو ز نگاهمدارم سخنی با تو و گفتن نتوانم «یک مژه خفتن» یکی از قطعات از آلبوم «نگاه آسمانی» سالار عقیلی است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید. «یک مژه خفتن» یکی از قطعات از آلبوم «نگاه آسمانی» سالار عقیلی است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
«پی‌پی جوراب بلند» محبوب‌ترین اثر آسترید لیندگرن است، نویسنده‌ای که از بیخ و بن ادبیات کودکان سوئد و جهان را دگرگون کرد. «پی پی جوراب بلند» یک دختر ۹ ساله است. پی پی در این رمان و دو دنباله آن، «پی پی به کشتی می‌رود» و «پی پی در دریاهای جنوب» با شیوه‌های دیکتاتوری متداول، واقعیت‌های بر ساخته بزرگسالان، نظم و دستورهای خسته کننده در کشمکش است. روح داستان پی پی ضدیت با استبداد است. پی پی برخلاف شخصیت‌های تو سری خور در داستان‌های کودکان آن دوران، با اعتماد به نفس و نیرومند است.
برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به دریافت شهریه‌های ۲۵ تا ۳۵ میلیون برخی مدارس لاکچری گفت: این کمیسیون بنا دارد به صورت ویژه این موضوع را بررسی کرده و نتایج آن را اعلام کند. خبرگزاری فارس: سیدمحمدجواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شورای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اسلامی درباره شهریه‌های میلیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی مدارس گفت: بنا داریم به صورت جدی با ماموریت کمیسیون آموزش به این موضوع ورود کنیم؛ چراکه معنا ندارد شهریه ۳۵ میلیونی از سوی مدارس لاکچری از والدین دانش‌آموز دریافت شود. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اگر معلم حق‌التدریسی به کم بودن حقوق خود اعتراض کند بلافاصله او را اخراج کرده و می‌گویند بیرون بیکار زیاد است و بلافاصله جایگزین شما خواهند شد. وی افزود: با وجود شهریه‌های میلیونی و مدارس لاکچری، معلمان حق‌التدریس در این مدارس به هیچ وجه امنیت شغلی ندارند. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: کمیسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آموزش و تحقیقات مجلس بنا دارد به صورت جدی و قاطع به موضوع شهریه‌های نجومی مدارس ورود کرده و بر همین اساس به آقایان بیرانوندی و احمدی لاشکی نمایندگان خرم‌آباد و نوشهر ماموریت داده است.

اخبار بیشتر