1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

توییت دکتر اکبر نصراللهی درباره پوشش خبری آتش سوزی فلوریدا

مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، تا کنون ۸۴ نفر قربانی آتش سوزی جنگلی در کالیفرنیا شده‌اند و اسامی بیش از ۱۰۰۰ نفر در لیست مفقودی‌های این حادثه وارد شده است.

پیامدهای این حادثه یادآور فیلم فاجعه های طبیعی است. تپه های سبز مبدل به بیابان سوزان شده اند. شعله های آتش شهر "پردایس" را که جمعیت آن حدود ۲۷ هزار نفر بود، سوزاند و از بین برد.

مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس - 3

شهر "پردایس" قبل از آتش‌سوزی - منبع: دویچه‌وله

به گزارش اسپوتنیک، هزاران خانواده در انتظار شنیدن خبری از عزیزان مفقودی خود هستند و اکثر اجسادی که پیدا می‌شوند تا حدی سوخته‌اند که قابل شناسایی نیستند.

بر اثر آتش سوزی سطح آلودگی هوا به حد خطرناکی رسیده است. همچنین احتمال می‌رود تعداد قربانیان این آتش‌سوزی افزایش پیدا کند.

آتش‌سوزی خانمان‌برانداز "کمپ‌ فایر" شهر پردایس را با خاک یکسان کرده و وسعت و فراگیری این حریق را می‌توان با مقایسه تصاویر قبل و بعد از این اتفاق مشخص کرد.

همچنین بنابر گزارش دویچه‌وله، بازسازی پردایس به زعم مسئولان سال‌ها طول خواهد کشید. بررسی کلی شرکت‌های بیمه حاکی از آن است که این شهر خسارتی ۷/۵ تا ۱۰ میلیارد دلاری دیده است.

مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس - 9

پردایس پس از آتش سوزی - منبع: دویچه‌وله

در شمال کالیفرنیا احتمال بارندگی شدید در این وقت سال زیاد است. این امر از یک سو خطر آتش‌سوزی مجدد را از بین می‌برد اما از سوی دیگر احتمال وقوع سیل و رانش زمین را افزایش می‌دهد.

مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس - 12

جاده "پیرسون" در پردایس پیش از آتش‌سوزی - منبع: دویچه‌وله

مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس - 14

پس از آتش سوزی - منبع: دویچه‌وله

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس

تا کنون ۸۴ نفر قربانی آتش سوزی جنگلی در کالیفرنیا شده‌اند و اسامی بیش از ۱۰۰۰ نفر در لیست مفقودی‌های این حادثه وارد شده است.

پیامدهای این حادثه یادآور فیلم فاجعه های طبیعی است. تپه های سبز مبدل به بیابان سوزان شده اند. شعله های آتش شهر "پردایس" را که جمعیت آن حدود ۲۷ هزار نفر بود، سوزاند و از بین برد.

به گزارش اسپوتنیک، هزاران خانواده در انتظار شنیدن خبری از عزیزان مفقودی خود هستند و اکثر اجسادی که پیدا می‌شوند تا حدی سوخته‌اند که قابل شناسایی نیستند.

بر اثر آتش سوزی سطح آلودگی هوا به حد خطرناکی رسیده است. همچنین احتمال می‌رود تعداد قربانیان این آتش‌سوزی افزایش پیدا کند.

آتش‌سوزی خانمان‌برانداز "کمپ‌ فایر" شهر پردایس را با خاک یکسان کرده و وسعت و فراگیری این حریق را می‌توان با مقایسه تصاویر قبل و بعد از این اتفاق مشخص کرد.

همچنین بنابر گزارش دویچه‌وله، بازسازی پردایس به زعم مسئولان سال‌ها طول خواهد کشید. بررسی کلی شرکت‌های بیمه حاکی از آن است که این شهر خسارتی ۷/۵ تا ۱۰ میلیارد دلاری دیده است.

در شمال کالیفرنیا احتمال بارندگی شدید در این وقت سال زیاد است. این امر از یک سو خطر آتش‌سوزی مجدد را از بین می‌برد اما از سوی دیگر احتمال وقوع سیل و رانش زمین را افزایش می‌دهد.

مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس - 8مخرب‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا +عکس - 9

خواندن خبر در سایت منبع

آتش‌سوزی کالیفرنیا و استفاده از زندانیان بجای آتش‌نشان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
آتش‌سوزی کالیفرنیا و استفاده از زندانیان بجای آتش‌نشان

اداره اصلاحات و توانبخشی کالیفرنیا (CDCR) مسئولیت اجرای سیستم‌های زندان و سیستم‌های حقوقی دولت در ایالت کالیفرنیا را بر عهده دارد و دفتر مرکزی آن در ساکرامنتو است.این اداره در صفحه رسمی خود در توئیتر این مطلب را اعلام کرده است.

این اقدام مخالفان و موافقان زیادی دارد؛ در حالی که برخی این اقدام را مثبت ارزیابی کردند که به واسطه آن حس مسئولیت‌پذیری و مفید بودن را در زندانیان زنده می‌کند، برخی دیگر آن را استثمار این افراد می‌دانند.

استفاده از زندانیان برای کارهای سخت از جمله مهار آتش امر تازه‌ای نیست. به عنوان مثال در دهه ۴۰ میلادی در بحبوحه جنگ جهانی دوم زندانیان جایگزین آتش‌نشانانی شدند که به جنگ رفته بودند.

در جریان آتش‌سوزی اخیر ۳۷۰۰ زن و مرد زندانی برای خاموش کردن آتش داوطلب بودند که نیمی از آنان به خدمت گرفته شدند. این افراد حدود یک سوم عملیات نجات را انجام داند. آنها در قبال این کار خود دستمزد دریافت کردند، با این حال میزان پایین این دستمزد یکی دیگر از دلایل مخالفان با این کار است.

به این زندانیان یک دلار در ازای هر ساعت کار و دو دلار اضافه به ازای هر روز کاری پرداخت شده است. این میزان پرداخت در حالی صورت گرفته است که طبق گزارش مقامات کالیفرنیا، برنامه آتش نشانی زندانیان باعث می‌شود که سالانه ۹۰ میلیون دلار در بودجه آتش‌نشانی صرفه‌جویی شود.

با وجود کار دشوار و دستمزد کم، بسیاری از زندانیان از این مساله استقبال می‌کنند. برخی از آنان گفته‌اند که کمک به آتش‌نشانی این امکان را برایشان فراهم می‌کند تا ساعاتی از روز را خارج از زندان به سر برند و از لحاظ روانی حال بهتری داشته باشند.

گفته می‌شود صدها هزار زندانی در سراسر ایالات متحده به کارهایی چون آتش نشانی، کار آشپزخانه، نظافت ادارادت خصوصی و حتی تدریس مشغولند. این زندانیان انجام می‌دهند هم سطح همکاران خود کار می‌کنند اما حقوق دریافتی آنها بسیار اندک و گاهی حدود ۲۰ سنت در ساعت است.

در جریان اعتصابات زندان در سال ۲۰۱۶، معترضان این عمل را به مثابه برده‌داری مدرن توصیف کردند. از آنجایی که درصد سیاه‌پوستان زندانی بیشتر از سفیدپوستان است برخی نیز آن را نوعی تبعیض نژادی خوانند.

در مقابل، مقامات زندان و سایر مدافعان استدلال می کنند که کار در دوران حبس می‌تواند به زندانیان کمک کند که تجربه کار در دنیای واقعی را به دست آورند.

همچنین برخی مطالعات بر روی زندانیان فدرال نشان داده است افرادی که به طور داوطلبانه در بیرون از زندان کار می‌کنند پس از آزادی ۲۴ درصد کمتر از سایرین به زندان بازمی‌گردند و ۱۴ درصد از آنان یک سال پس از پایان حبس خود به استخدام شرکت‌ها در می‌آیند.

مقامات زندان با وجود اینکه این برنامه را مفید می‌دانند، اما گفته‌اند قادر به پرداخت دستمزد بالاتر به زندانیان نیستند. بحث میان موافقان و مخالفان همچنان ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | ماجرای دختر جوانی که از سیل آق‌قلا نجات پیدا کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دختر جوان گمشده در سیل آق‌قلا نیمه‌شب گذشته توسط جمعیت هلال احمر سالم پیدا و به مرکز امدادی منتقل شد. ماجرای نجات دادن دختر را در این ویدئو ببینید و بشنوید.

برادرم شهید شد! +تصاویر

10+
الفالف9 ساعت قبل
الفالف14 ساعت قبل
به گزارش تسنیم، محمدعلی کشاورز را چند نسل بر پرده سینما و صفحه تلویزیون دیده‌اند و او را به یک استاد مسلم بازیگری می‌شناسند. چند سالی است به خاطر بیماری از دنیای هنر دور مانده و جای خالی‌اش در ایفای نقش ماندگار احساس می‌شود. آنچه مهم است اعتلای ایران، ایران و ایران بزرگ است که مردم بزرگ و غیوری دارد. همیشه برای بزرگ ماندن ایران و ایرانی کوشش کنید که سرزمین اهورایی ایران در طول تاریخ همیشه بزرگ و سرافراز بوده است. به واقع عید نوروز عید بزرگ مردم ایران است و عید مردم بزرگ دنیا هم هست.

ویدیو/ بانک جادوگران برای بازدید علاقمندان هری پاتر

انتخابانتخاب21 ساعت قبل

اخبار بیشتر