1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

حرفهای محسن رضایی با چه هدفی صورت می گیرد؟

حرفهای محسن رضایی با چه هدفی صورت می گیرد؟/ واعظی: رضایی مصادیق نفوذ را به قوه قضائیه و وزارت اطلاعات معرفی کند

انتخابخبرگزاری انتخاب
حرفهای محسن رضایی با چه هدفی صورت می گیرد؟/ واعظی: رضایی مصادیق نفوذ را به قوه قضائیه و وزارت اطلاعات معرفی کند
حرفهای محسن رضایی با چه هدفی صورت می گیرد؟/ واعظی: رضایی مصادیق نفوذ را به قوه قضائیه و وزارت اطلاعات معرفی کند - 0

محمود واعظی گفت: آقای رضایی به جای سخنرانی، مصادیق نفوذ در وزارتخانه‌ها را به وزارت اطلاعات و قوه قضائیه معرفی کند. اینکه هر کسی برای مطرح شدن حرفی بزند، کار درستی نیست.

به گزارش خبرآنلاین، نفوذ" کلیدواژه‌ای است که از گذشته تاکنون در ادبیات سیاسی کشورمان وجود داشته، اما این روزها بار معنایی متفاوت‌تری به خود گرفته است. رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها نسبت به مسئله «نفوذ» دشمن در ابعاد گوناگون هشدار داده‌اند، اما رهنمودهای ایشان همواره جنبه پیشگیری داشته است تا از عواقب خسارت بار اقدامات نفوذی‌ها قبل از هر گونه عملی جلوگیری شود.

ایشان در این زمینه می‌فرمایند "کسانی که به اطلاعات دسترسی دارند می‌دانند که چه دام‌هایی برای کشور گسترده شده یا در حال گسترده شدن است تا در حصار اراده و تصمیمات ملت نفوذ کنند. اگر بر فرض، عنصری نفوذی در مجلس خبرگان و یا مجلس شورای اسلامی یا دیگر ارکان نظام وارد شود مانند موریانه از داخل پایه ها را می جود و سست می‌کند».

بر کسی پوشیده نیست که «نفوذ» خطری بالقوه برای کشور محسوب می شود و نهادها و دستگاه های امنیتی، انتظامی و قضایی با آگاهی کامل از اهمیت موضوع "نفوذ" در ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب با هوشیاری و تلاش های شبانه روزی نقش مهمی در حفظ امنیت و آرامش کشور داشته اند و امروز ثبات و امنیت کشور مرهون زحمات، جانفشانی ها و ایثارگری های آنهاست.

سیاسیون کشور اگر قصد کمک و یاری به نهادها و دستگاه های امنیتی، انتظامی و قضایی دارند حتما اگر مصدایقی از نفوذ را مشاهده کردند، بدون ایجاد نگرانی در جامعه، باید آن مصادیق را به اطلاع مراجع ذی صلاح برسانند تا بررسی های لازم و جامع به عمل آید.

بزرگترین اشتباه و خطا آن است که سیاسیون بخواهند برای تنظیم معادلات قدرت به نفع خود، موضوع نفوذ و نفوذی را در رسانه ای و تریبون های عمومی به گونه ای مطرح کنند که با تعابیر دوپهلو و مبهم اعتبار رقیب نزد افکارعمومی زیر سئوال برود. این رفتار نه تنها ارزش افزوده ای برای کشور به ارمغان نمی آورد بلکه آدرس غلط هم به دستگاه ها و نهادهای مبارزه کننده با نفوذ هم می دهد. ضمن آنکه جریان رقیب هم ساکت نمی نشیند و دست به اتخاذ مواضع تقابلی می زند.

محسن رضایی فعال سیاسی اصولگرا و از بنیانگذاران و حامیان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اخیرا گفت «امروز نفوذی های آمریکا در داخل چرخ اقتصاد را معطل کرده اند و در وزارتخانه ها بیشتر از ترامپ در حال فعالیت هستند و اجازه نمی دهند کار انقلابی پیش برود. بدنه لیبرال ها و نفوذی ها نمیگذارند چرخ اقتصاد راه بیافتد.»

محسن رضایی از سال ۸۴ تا سال ۹۶ چهار مرتبه برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری اقدام کرد که البته در سال ۸۴ و ۹۶ تا روز انتخابات در صحنه نماند و از میدان رقابت کنار رفت.

او سال ۹۲ رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بود و نزدیک به ۴ میلیون رأی کسب کرد. بسیاری از صاحب نظران سیاسی به استناد مواضع و مشی رضایی معتقدند «او خود را برای ورود به یازدهمین ورود انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ آماده می کند تا پلی از بهارستان به پاستور برای خود بسازد».

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به این سخن محسن رضایی که گفته «نفوذی‌های آمریکا در وزارتخانه ها نمی‌گذارند چرخ اقتصاد کشور بچرخد» به خبرآنلاین گفت: آقای رضایی اگر چنین حرفی زده است، به جای سخنرانی، این افراد را به وزارت اطلاعات و قوه قضائیه معرفی کند. اینکه هر کسی برای مطرح شدن حرفی بزند، کار درستی نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

محسن رضایی: می‌شود «طوفان» دیگری برپا کرد

الفخبرگزاری الف
محسن رضایی: می‌شود «طوفان» دیگری برپا کرد

به گزارش الف سرلشگر محسن رضایی به بهانه رونمایی از یک محصول دفاعی نوشت :خودرو ضدمین و ضد کمین «طوفان» که خط تولید آن به تازگی افتتاح شده، قابلیت‌های متعددی دارد و می‌تواند گام اول در ساخت خودروهای فوق مدرن به حساب آید؛ آن هم در شرایطی که فقط چند کشور، فناوری پیچیده چنین خودروهایی را در اختیار دارند.اگر الگوی طراحی و مهندسی دقیقی که در حوزه دفاع و امنیت با کمک دانشگاهیان کشور به وجود آمده، در اقتصاد وصنایع غیر نظامی هم به کار می‌رفت، امروز شاهد کوچک شدن سفره‌ها و مشکلات معیشتی نبودیم.اگر الگوی انقلابی فناوری در چرخه اقتصاد به کار رود، با دست و فکر جوانان کشور دربرابر جنگ اقتصادی ناجوانمردانه آمریکا، «طوفان» دیگری بر پا میشود.

محسن رضایی: می‌شود «طوفان» دیگری برپا کرد - 2

خواندن خبر در سایت منبع

‍رضایی مطرح کرد: بهره‌گیری از «طوفان» دفاعی در اقتصاد

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
‍رضایی مطرح کرد: بهره‌گیری از «طوفان» دفاعی در اقتصاد

تابناک/ محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در تازه‌ترین پست اینستاگرام خود با تمجید از توان و مهندسی دانشگاهیان در صنایع دفاعی نوشت:

خودرو #ضد_مین و #ضد_کمین «طوفان» که خط تولید آن به تازگی افتتاح شده، قابلیت‌های متعددی دارد و می‌تواند گام اول در ساخت خودروهای فوق مدرن به حساب آید؛ آن هم در شرایطی که فقط چند کشور، فناوری پیچیده چنین خودروهایی را در اختیار دارند. اگر الگوی طراحی و مهندسی دقیقی که در حوزه #دفاع و #امنیت با کمک دانشگاهیان کشور به وجود آمده، در اقتصاد و صنایع غیر نظامی هم به کار می‌رفت، امروز شاهد کوچک شدن سفره‌ها و مشکلات معیشتی نبودیم.

اگر الگوی انقلابی فناوری در چرخه اقتصاد به کار رود، با دست و فکر جوانان کشور دربرابر #جنگ_اقتصادی ناجوانمردانه آمریکا، «#طوفان» دیگری بر پا میشود.

#محسن_رضایی

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | ماجرای دختر جوانی که از سیل آق‌قلا نجات پیدا کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
دختر جوان گمشده در سیل آق‌قلا نیمه‌شب گذشته توسط جمعیت هلال احمر سالم پیدا و به مرکز امدادی منتقل شد. ماجرای نجات دادن دختر را در این ویدئو ببینید و بشنوید.

ویدیو/ ورود دیرهنگام استاندار معزول گلستان به جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

انتخابانتخاب1 روز قبل

استاندار گلستان برکنار شد

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
جهانگیری، استاندار گلستان را برکنار کرد. اسحاق جهانگیری پس از غیبت مناف هاشمی در جریان رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان استان گلستان، مناف هاشمی را برکنار و علی قرابیه معاون هاشمی را به عنوان سرپرست استانداری گلستان منصوب کرد. هاشمی در چند روز گذشته و همزمان با سیل استان گلستان در سفر خارج از کشور به سر می‌برد. او ساعتی پیش خبر داد که به کشور برگشته است (اینجا بخوانید.)
آخرین خبرآخرین خبر15 ساعت قبل
ضرغامی به روحانی: خودتان چکمه به پا کنید! باشگاه خبرنگاران/ عزت‌الله ضرغامی برای حل مشکلات سیل‌زدگان استان گلستان خطاب به رئیس جمهور در توئیتر پستی منتشر کرد. عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی فضای مجازی در صفحه شخصی شبکه اجتماعی خود پستی را خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور منتشر و به او توصیه کرد شخصا وارد میدان شود و چکمه به پا کند. رئیس جمهور محترم، تعطیلات را موقتا رها کنند و با چکمه بلند سفید وارد صحنه شوند و دستور دهند. امروز وزیر کشور خبر داد استاندار گلستان به دلیل یک مشکل خانوادگی به خارج از کشور رفته است.

بهروز نعمتی: سعید جلیلی اصرار داشت که لایحه پالرمو زودتر تصویب شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل

فیلم/ صحبت‌های جهانگیری درمیان سیل‌زدگان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل

اخبار بیشتر