1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

تداوم براندگی در استان‌های کشور

افزایش ۳۱۵ درصدی بارندگی‌های استان کرمانشاه نسبت به سال گذشته

تسنیمخبرگزاری تسنیم
افزایش ۳۱۵ درصدی بارندگی‌های استان کرمانشاه نسبت به سال گذشته

- اخبار استانها -

خسرو محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه بارش باران در استان کرمانشاه 24 ساعت گذشته قابل ملاحظه بوده است اظهار داشت: متوسط میزان بارندگی امسال 167 میلی‌متر بوده  که این مقدار در مدت مشابه سال گذشته 40 میلی‌متر است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه بارش باران در 24 ساعت گذشته موجب آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب در سطح خیابان‌های شهرهای استان کرمانشاه شده است، بیان کرد: بارش باران شدید در 24 ساعت گذشته که با رگبار و رعد و برق همراه بوده است، بخش عمده‌ای از استان کرمانشاه به ویژه نیمه جنوبی را فرا گرفته بود.

محمدی از خروج موج اصلی سامانه بارشی از ساعت‌های پایانی امروز خبر داد و گفت: سامانه بارشی دیگری از روز جمعه به استان کرمانشاه وارد می‌شود که این سامانه بارش غرب کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد و در روز سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته کاهش دمای شبانه و تشکیل مه صبحگاهی در برخی نقاط پدیده‌های جوی استان است. 

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه فعالیت سامانه بارشی فعلی به صورت پراکنده و رعد و برق تا روز دوشنبه ادامه دارد، گفت: این سامانه به تناسب سبب بارندگی همراه با وزش باد در سطح استان می‌شود و در بعضی ساعات با رعد و برق و آبگرفتگی معابر عمومی همراه است.

خواندن خبر در سایت منبع

ثبت ۱۲۴ میلی متر بارندگی در آبدانان طی سه روز اخیر

مهرخبرگزاری مهر
ثبت ۱۲۴ میلی متر بارندگی در آبدانان طی سه روز اخیر

سیعد کریمیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: میزان بارش در ایستگاه های هواشناسی استان از روزجمعه تا صبح امروز یکشنبه در ایلام ۵۴.۸، ایوان ۳۹.۳، دره شهر۸۰.۱، لومار۷۰.۴، آبدانان۱۲۴، مهران ۵۴.۵، سرابله۵۰.۴، بدره ۸۳ و ملکشاهی ۹۸ میلی متر باران گزارش شده است.

وی تصریح کرد: تا این لحظه خسارات ناشی از سیل در حدود آسیب دیدگی به تعدادی ابنیه مسکونی و اصطبل در روستا ها و نیز چند دهنه پل و راه های فرعی است که مدیریت بحران استان هماهنگی لازم برای بهبود و بازسازی موارد مذکور اعمال کرده است.

کریمیان بیان داشت: بر اساس گزارش هواشناسی از ساعات ظهر امروز به بعد تا چند روز اینده بارندگی به صورت سیستم بارش زا نداریم مگر به علت رطوبت بالا به صورت نقطه ای بارش داشته باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

بارندگی در فارس مشکلی ایجاد نکرده است/ امیرایوب در صدر بارش ها

مهرخبرگزاری مهر
بارندگی در فارس مشکلی ایجاد نکرده است/ امیرایوب در صدر بارش ها

مدیر کل بحران استانداری فارس در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: بارش باران که از اواخر روز جمعه شروع شده و همچنان ادامه دارد،  خسارت یا مشکلی ایجاد نکرده است.

رحیم آزادی  ادامه داد: هم اکنون در بیشتر شهرستان ها بارندگی گزارش شده است و همه راه ها نیز هم اکنون باز است.

وی با اشاره به اینکه در ارتفاعات شهرستان سپیدان بارش برف گزارش شده، ادامه داد: براساس گزارش های رسیده در سپیدان ۶۰ میلی متر، در نورآباد ۵۲میلی متر، در شیراز ۷.۲ میلی متر در چند روز اخیر بارندگی داشتیم اما بیشترین بارندگی مربوط به منطقه امیرایوب ممسنی با ۲۰۰ ملی متر بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

تداوم بارندگی های پاییزی در ایلام/ احتمال سیل وجود دارد

مهرخبرگزاری مهر
تداوم بارندگی های پاییزی در ایلام/ احتمال سیل وجود دارد

به گزارش خبرنگار مهر، آذر ماه امسال با باران شروع شد، پربارش ترین شهر در استان بر اساس اعلام سازمان هواشناسی استان طی دو روز گذشته آبدانان با ۷۲.۷ میلی متر گزارش شده است.

اما موسیان در شهرستان گرمسیری دهلران هم پرباران بود به طوری که در این منطقه ۵۱ میلی متر باران بارید تا این بخش بعد از آبدانان در رتبه دوم از نظر میزان بارندگی در استان قرار گیرد.

هواشناسی اعلام کرده بارش ها همچنان در ایلام و دیگر مناطق استان ادامه دارد.

مجتبی میهن پرست رئیس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به این که این سامانه با جبهه سرد همراه است انتظار رعد و برق را از شاخه دوم بارندگی خواهیم داشت.

وی افزود: در همه مناطق استان احتمال بروز آبگرفتگی معابر و مخصوصا سیلاب وجود خواهد داشت.

مدیریت بحران استان هم از مردم به ویژه روستائیان و عشایر خواسته با توجه به شدت بارش ها از قرار گرفتن در ارتفاعات و کنار مسیل ها خودداری کرده و چرای دام در بستر رودخانه ها بپرهیزند.

سعید کریمیان مدیریت بحران استانداری ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت:  تا به این لحظه هیچ گونه خسارتی در زمینه بارندگی ها گزارش نشده است.

وی افزود: کماکان دستگاه های امدادی و خدمات رسان تا فردا و تا خروج کامل سامانه از استان در حال آماده باش هستند.

شدت بارش ها به ویژه در امشب و فردا باعث شده آب و فاضلاب شهری استان اعلام کند با توجه به احتمال بالا رفتن میزان کدورت چشمه های آب گل گل از مردم خواسته که اب شرب ذخیره کنند.

افشین مظاهری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بارندگی هایی که از دیشب تا به امروز در سطح استان داشته ایم تاکنون مشکل حادی در زمینه آب مردم به وجود نیاورده و کدورت آب  در چشمه گل گل به عنوان یکی از منابع آبی شهر ایلام چندان زیاد نبوده است.

وی افزود: با توجه به این که شدت بارندگی ها از امشب بیشتر و شدیدتر می شود لازم است شهروندان ذخیره سازی لازم در خصوص آب شرب را داشته باشند.

فعالیت سامانه بازشی امشب و فردا در سطح استان فعال است و به ویژه مناطق گرمسیری تحت تاثیر این سامانه قرار می گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری47 دقیقه قبل
انتشار ویدئویی از رقص و حرکات غیراخلاقی بدنسازان در مراسمی در تهران نشان می‌دهد که نظارت درستی بر اینگونه مراسم‌ها وجود ندارد. با بی‌توجهی مسئولان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و دیگر متولیان، مراسمی با عنوان «نمایش بدنسازی در تهران» همراه با رقص و حرکات غیرمتعارف برگزار شد. در این مراسم که بخشی از آن در فضای مجازی منتشر شده است، شرکت‌کنندگان مرد در حالی که قصد نمایش دادن اندام خود را دارند حرکاتی موزون انجام می‌دهند که کاملا با فرهنگ و شئون اخلاقی مغایرت دارد. شکل برگزاری مراسم به گونه‌ای است که گویا هیچ سازمان و ارگان رسمی نظارتی بر آن ندارد و شرکت‌کنندگان کاملا آزادانه امکان هرگونه رفتار و حرکات مغایر با فرهنگ ایرانی_اسلامی را دارند. در ادامه فیلم این مراسم را مشاهده می‌کنید که پیشاپیش از انتشار این فیلم از مخاطبان عذرخواهی می‌کنیم.
الفالف6 ساعت قبل
فارس نوشت: دخترخاله آزاده به یک مهمانی دوستانه دعوت شده بود که از من هم خواست همراهش بروم. به خیال اینکه تولد یا سالگرد ازدواج و یا چیزی در همین قالب و محتواست، هدیه کوچکی تهیه کردم و با او همراه شدم. مدعوین همگی خانم‌های جوان هستند و مهمانی سراسر شادی و شور است و همه بگو و بخند دارند. تا اینکه وقت آوردن کیک می‌رسد و مهناز خانم پشت کیک می‌نشیند تا عکس یادگاری بگیرد. تصمیم گرفتم با او یک روز دیگر و در یک شرایط دیگر دیداری داشته باشم که مهناز هم می‌پذیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حسین نحوینژاد درباره زمان واریز عیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی کشور، اظهار کرد: با توجه به آخرین پیگیری‌های صورت گرفته قرار است عیدی مددجویان اعم زنان سرپرست خانوار و معلولان تحت پوشش بهزیستی در اسفندماه واریز شود. وی در ارتباط با میزان عیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی بیان کرد: رقم در نظر گرفته شده برای عیدی این افراد به میزان یک ماه مستمری خواهد بود. بر همین اساس تمام مددجویان تحت پوشش بهزیستی که مستمری دریافت می‌کنند، عیدی خود را در اسفندماه دریافت خواهند کرد. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این پرسش که قانون حمایت از حقوق معلولان در سال آینده چند درصد اجرا خواهد شد، گفت: در این بخش نمی‌توان درصدی را تعیین کرد ولی امیدواریم با همکاری بخش‌های مختلف شرایط خوبی را برای اجرای قانون ایجاد کنیم. وی اضافه کرد: یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی در قبال جامعه هدفش و به ویژه معلولان، حمایت از آنهاست که در همین زمینه سازمان بهزیستی تامین وسال کمک توانبخشی معلولان را اعم از عصا، واکر و ولیچر را به عهده گرفته و در قابل طرح تامین تجهیزات توانبخشی انجام می‌دهد.
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
عیدی بازنشستگان شرکت‌های دولتی با حقوق بهمن‌ماه به حساب‌شان واریز می‌شود. به گزارش فارس، عیدی بازنشستگان کشوری، در تاریخ ۲۱ بهمن ماه توسط صندوق بازنشستگی کشوری به حسابشان واریز شده است. مبلغ عیدی امسال برای یک میلیون و ۴۲۱ هزار نفر از بازنشستگان کشوری براساس تصمیم دولت، حدود یک میلیون تومان بوده است. اما در این میان بازنشستگان شرکتهای دولتی و وابسته به دولت مانند شرکت پست یا بازنشستگان شهرداری‌ها در این تاریخ عیدی خود را دریافت نکردند. با پیگیری انجام شده مشخص شد که برخی از این دسته شرکتها و دستگاهها تمایل داشته عیدی با حقوق بهمن ماه به حساب مستمری‌بگیرانشان پرداخت شود.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
این روز‌ها خصوصی‌ترین مسائل روزمره را هم در فضای مجازی قرار می‌دهند تا فالوور بیشتر جذب کنند، نکته مهم استفاده ابزاری از کودکان در این زمینه است. کودکی یا بازی کودکانه؟ مادران تصاویر فرزندان خود را به اشتراک می‌گذارند و معمولا از این طریق فالوورهای زیادی پیدا می‌کنند. اما هزینه - فایده آنی و آتی آن چیست!؟ مثل خیلی از تغییراتی که جامعه امروز کرده است، کودکان کار نیز تغییر کرده‌اند. امروز کودکان کار نیز مانند خیلی دیگر از چیزهای جامعه شکل عوض کرده‌اند. رنگ و رخی زیبا دارند اما کودکان کار واقعی امروز اینها هستند و مادران نمونه، تبدیل شده‌اند به مدیر برنامه هایی خوش پوش و شیک که فرزندشان را بیشتر یک وسیله کسب درآمد می‌بینند؛ افسوس.

اخبار بیشتر