قیمت های روز بازار
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

قیمت های روز بازار

قیمت انواع گل در بازار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع گل در بازار
هر شاخه رز ایرانی با مبلغ ۳ تا ۶ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

با پایان ماه محرم و صفر و شروع مراسم و مجالس تاحدودی تقاضا برای خرید گل در بازار افزایش یافته است.

قیمت انواع گل در بازار - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت رهن کامل آپارتمان در نقاط مختلف تهران

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت رهن کامل آپارتمان در نقاط مختلف تهران
با وجود پایان یافتن ایام عزاداری محرم و صفر که فصل همیشگی رکود هم در بازار خرید و هم در بازار اجاره‌بها محسوب می‌شود.

رخوت پاییزی همچنان بر بازار اجاره آپارتمان مسکونی در تهران حاکم است.

قیمت رهن کامل آپارتمان در نقاط مختلف تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

عربستان مقصر اصلی سقوط قیمت نفت است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
عربستان مقصر اصلی سقوط قیمت نفت است
ترامپ پس از مسئله خاشقچی رویکردی آرام در پیش گرفته است، ولی حتی اگر واشنگتن اقدامات تنبیهی انجام می‌داد، پیامدهای چندانی برای بازار نداشت.

ترامپ در روز پنجشنبه گفت:« عربستان سعودی_اگر روابطمان با این کشور خراب شود قیمت نفت سر به آسمان می گذارد. من آن را پایین نگه داشته ام. عربستان کمک کرد قیمت را پایین نگه دارم. در حال حاضر قیمت نفت نسبتا پایین است. من می‌خواهم پایین‌تر هم برود» .

قیمت نفت در هفته های اخیر واقعاً سقوط کرده و مطمئناً عربستان نقش زیادی در آن داشته است. طبق گزارش‌های رسیده، تولید عربستان در این ماه به بالاترین رکورد 11 میلیون بشکه در روز رسید و ذخایر نفت جهان دوباره در حال افزایش هستند .

ولی ریاض مسلما ناراحت است که فریب ترامپ را خورده است دونالد ترامپ عربستان را قانع کرد که صادرات ایران به صفر می رسد. بنابراین عربستان برای جبران آن تولید را بالا برد .

آمریکا بعد با اعطای معافیت ها و اجازه به ایران برای ادامه صادرات نفت، بازار را شوکه کرد. ژاپن و کره جنوبی پس از توقف واردات نفت ایران قبل از آغاز تحریمها، حالا احتمالا در ژانویه خرید نفت از ایران را از سر می‌گیرند.

توقف سقوط قیمت نفت در گرو کاهش تولید اوپک است

درست پس از اعلام معافیت‌ها، قیمت نفت شکسته شد. عربستان سعودی بلافاصله اعلام کرد که در دسامبر 500 هزار بشکه از تولید خود کم می کند . ترامپ از کاهش قیمت نفت راضی است. ولی مسلماً عربستان نیست. عربستان و متحدان غیر اوپک باید سریعاً اقدامی ‌کنند و قیمت را بالا ببرند. بنابراین مشخص نیست که واشنگتن و ریاض اهداف مشترکی داشته باشند یا روابط نزدیکشان باعث کاهش نفت شده باشد . در واشنگتن عده ای عقیده دارند که آمریکا نیاز دارد برای حفظ این جریان نفت، عربستان را نزدیک به خود نگه دارد. ترامپ گفت اگر روابط بین آمریکا و عربستان خراب شود قیمت ها سر به فلک می گذارند. آمریکا دهه هاست روابط خوبی با عربستان دارد و تنها اخیراً بر سر مسئله قتل خاشقچی سیاست خارجی آمریکا در مورد این رابطه تردید کرده‌است . ولی آمریکا در ماه اوت روزانه یک میلیون بشکه نفت از عربستان وارد کرده است که اهمیت چندانی ندارد. مقدار دقیق نفتی که آمریکا از عربستان وارد می کند هم چندان مهم نیست . اگر آمریکا واقعا رابطه اش با عربستان را به هم می زد چه می شد؟ اگر آمریکا بن سلمان را تنبیه می کرد چه میشد؟ یا اگر اتحادش با عربستان ضعیف میشد چه میشد؟ ترسی که از نظرات ترامپ برمی آید این است که عربستان صادراتش به آمریکا را محدود کند. یک سناریوی بی معنی.حتی اگر عربستان صادرات نفت آمریکا را محدود کند، جریان نفت جای دیگری خواهد رفت . نفت خام یک «کالای قابل تبدیل» است. یعنی بالاخره راه خود را به آمریکا پیدا می‌کند. اگر عربستان به جای آمریکا نفت خود را به چین بفروشد، جای نفت عراق به چین را می‌گیرد آن وقت نفت عراق به سمت آمریکا میرود و نتیجه نهایی فرقی نخواهد داشت . اگر عربستان تصمیم بگیرد در تلافی مجازات واشنگتن تولیدش را بسیار کاهش دهد چه میشود ؟ در حرف، شدنی است ولی در این صورت برای خود عربستان هم سخت خواهد شد. کاهش تولید و صادرات، فروش عربستان را کاهش می‌دهد. قیمت بالاتر پاسخ قوی‌تر شیل آمریکا را به همراه خواهد داشت. قیمت بالا به ایران کمک می‌کند. قیمت بالا به آمریکا فشار می آورد تا معافیت های بیشتری از تحریم های ایران بدهد تا فشار بر بازار کم شود.همه اینها برای عربستان منفی هستند . ترامپ گفت:« من نمی گویم یک کشوری صدها میلیارد دلار خرج می‌کند و به من کمک کرده قیمت نفت را پایین نگه دارم تا به 100 دلار و 150 دلار در هر بشکه نرسد. در حال حاضر ،قیمت نفت خوب است. من با رفتار احمقانه با عربستان اقتصاد دنیا را خراب نمی کنم. اقتصاد کشور خودم را هم خراب نمی کنم» . وی ادامه داد:« اگر می خواهید قیمت نفت به 150 دلار برسد_که روسیه می خواهد_کاری که باید کنید، خراب کردن رابطه ما با عربستان است» . عربستان به سلاح های آمریکا نیاز دارد و شرکت آرامکوی عربستان هم صاحب بزرگترین پالایشگاه نفتی در آمریکا است .

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جدید انواع وَن در بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت جدید انواع وَن در بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودرو وَن در سطح بازار پایتخت طی آبان ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

قیمت جدید انواع وَن در بازار تهران +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

کمبود نقدینگی و تحریم دلیل افزایش قیمت دارو در کشور

فارسخبرگزاری فارس
کمبود نقدینگی و تحریم دلیل افزایش قیمت دارو در کشور
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی کمبود نقدینگی، عدم هزینه‌کرد صحیح منابع و تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران را دلیل افزایش قیمت دارو در کشور نام برشمرد.

محمدحسین قربانی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به افزایش قیمت دارو در کشور اظهار کرد: یکی از مشکلات حوزه دارویی امروز فقدان نقدینگی در حوزه صنعت داروی کشور است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به انحراف در هزینه کرد نقدینگی کشور در حوزه دارو افزود: علاوه بر کمبود نقدینگی به نظر می‌رسد در صنعت داروسازی عدم هزینه کرد صحیح را نیز داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران نیز در افزایش قیمت دارو در بازار تأثیرگذار است تصریح کر: بسیاری از مواد اولیه و ضروری در صنعت داروسازی برای تولید در داخل از خارج وارد می‌شود که این موضوع نیز می‌تواند در افزایش قیمت دارو تأثیرگذار باشد.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر با تأکید بر اینکه باتدبیر، پشتکار و همت بالای مسئولان می‌توان بر مشکلات حوزه دارو فائق آمد گفت: التهاب بازار دارو نیازمند تدبیر و همت میدانی مسئولان کشور در حوزه بهداشت و درمان است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه مدیریت صحیح بازار ارز و هزینه کرد آن در خرید ملزومات مصرفی صنعت دارو می‌تواند در کاهش قیمت و افزایش دسترسی مردم تأثیرگذار باشد خاطرنشان کرد: فضای داروی کشور در پی نشست اخیر سران قوا و تفویض برخی اختیارات به دولت کم‌کم رو به بهبود حرکت می‌کند و ما امیدواریم علاوه بر حفظ کیفیت، قیمت دارو نیز کاهش پیدا کند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت پژو 206 تیپ 2 افزایش یافت

زومیتخبرگزاری زومیت
قیمت پژو 206 تیپ 2 افزایش یافت
ایران خودرو دعوتنامه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را برای مشتریان فرستاده است که طبق آن، قیمت رسمی این هاچ‌بک اقتصادی ۵۷ میلیون تومان اعلام شد.

گروه صنعتی ایران خودرو به‌تازگی قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را افزایش داده است و مشتریان از این پس باید این خودرو را با قیمت جدید کارخانه خریداری کنند. طبق جدیدترین دعوتنامه صادرشده ایران خودرو، قیمت هاچ‌بک پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به‌صورت رسمی ۵۷ میلیون تومان اعلام شده است و مشتریان باید بر مبنای این مبلغ تکمیل وجه خود را انجام دهند. پیش از این قیمت این خودرو ۳۶ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان بود؛ بنابراین افزایش قیمت بیش از ۲۰ میلیون تومانی برای پژو ۲۰۶ تیپ ۲ اتفاق افتاده است. انتشار دعوتنامه جدید ایران خودرو برای پژو ۲۰۶ و نحوه‌ی پاسخگویی برخی نمایندگی‌ها، حاشیه‌های زیادی ایجاد کرد.

قیمت پژو 206 تیپ 2 افزایش یافت - 2

مدتی قبل بر خلاف تصور عموم، ایران خودرو قیمت پژو ۲۰۷i صندوقدار اتوماتیک را بیش از ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و به‌نظر می‌رسد که موج افزایش قیمت‌ها به خودروهای ارزان‌تر این شرکت هم رسیده است. با اعلام قیمت ۵۷ میلیون تومانی برای پژو ۲۰۶ تیپ ۲، مشخص می‌شود که در آینده‌ی نزدیک قیمت کارخانه‌ای پژو ۲۰۶ تیپ ۵ هم بیش از ۶۵ میلیون تومان خواهد بود. همچنین پژو ۲۰۷i دنده‌ای و اتوماتیک و پژو ۲۰۶ صندوقدار نیز به همین میزان در هفته‌های آینده افزایش قیمت را تجربه می‌کنند.

با توجه به میزان افزایش قیمت و قیمت قبلی ایران خودرو برای پژو ۲۰۶ تیپ ۲، به این نکته پی می‌بریم که افزایش قیمت بیش از ۵۷ درصد برای آن اعمال شده است. البته احتمال می‌رود که این ضریب برای قیمت کارخانه سایر محصولات ایران خودرو هم اعمال شود.

قیمت پژو 206 تیپ 2 افزایش یافت - 5

هم‌اکنون ایران خودرو واکنش صریحی نسبت به این اطلاعیه نشان نداده است و برخی از نمایندگی‌های فروش و کارشناس‌ها احتمال می‌دهند که به‌زودی این افزایش قیمت مانند پیش‌فروش هایما، آریسان و سایر محصولات لغو شود. اما بدیهی به‌نظر می‌رسد که طبق گفته‌ی پیشین مدافعان افزایش قیمت ۶۰ درصدی خودرو، احتمالاً‌ ایران خودرو هم مبنای قیمت‌های جدید خود را در این محدوده تعیین کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

اتفاقات عجیب در بازار لوازم خانگی/ قیمت لوازم خارجی ۲ برابر و ایرانی ۳ برابر شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
اتفاقات عجیب در بازار لوازم خانگی/ قیمت لوازم خارجی ۲ برابر و ایرانی ۳ برابر شد
اتفاقاتی که در چند ماه گذشته در اقتصاد ایران رخ داد باعث شد تا نه تنها بازار دچار تکانه و افت و خیز شود، بلکه اتفاقاتی را رقم زد که برای خیلی‌ها چندان منطقی به نظر نمی رسد.

یکی از این اتفاقات در بازار لوازم خانگی افتاد؛ آنجایی که به گفته برخی از فروشندگان لوازم خانگی در بازار، رشد قیمتی لوازم خانگی ایرانی که قطعاً تاثیر ارز در قیمت‌گذاری آن به مراتب کمتر از لوازم خانگی خارجی وارداتی است، بیشتر از قیمت لوازم خانگی خارجی است.

رکود در بازار لوازم خانگی امین‌حضور/ از بسته شدن نمایندگی فروش بوش تا جمع شدن کاسبی مغازه‌های جزء

بازار امین حضور را شاید بتوان بازار اصلی لوازم خانگی در تهران نامید؛ بازاری که نوسانات قیمت ارز در ماه‌های اخیر و ممنوعیت واردات لوازم خانگی در کشور از اوایل سال جاری، قیمت لوازم خانگی را به شدت تحت تاثیر قرار داده تا جاییکه برخی از مغازه‌دارن و کسبه این بازار، مدعی‌اند به واسطه افزایش قیمت لوازم خانگی و کاهش قدرت خرید مردم از یک سو،‌ و از سوی دیگر نبود کالا به دلیل ممنوعیت واردات، بازار لوازم خانگی به قدری کساد و راکد شده که تعداد قابل توجهی از مغازه‌دارها و حتی نمایندگی‌های لوازم خانگی در سه راه امین حضور مجبور به بستن مغازه‌های خود شده‌اند. این موضوع را خیلی از کسبه این بازار می‌گویند و یکی یکی آدرس مغازه‌هایی را که در همین مدت بسته‌اند نشان می‌دهند؛ از نمایندگی بزرگ بوش تا مغازه‌های کوچکتر که نتوانسته‌اند در این وضعیت دوام بیاورند. یکی یکی پاساژهایی را نشان می‌دهند که فقط مغازه‌های جلویی آن‌ها باز است و مابقی بسته شده و در این شرایط وضعیت کاسب‌هایی که مغازه‌هایشان اجاره است از همه بدتر.

وقتی جنس در بازار نیست، قیمت واحد هم وجود ندارد

یکی از نمایندگی‌های فروش لوازم خانگی خارجی می‌گوید: اوضاع بازار لوازم خانگی به قدری خراب است که هم مشتری‌های ما به دلیل نوسانات قیمتی و هم بخاطر کاهش توان خرید، تمایلی به خرید ندارند؛ مثلا ماشین لباسشویی را در همین مدت از 3 میلیون تومان به 7 میلیون تومان رسید یا بفروشیم. یا ظرفشویی که تا یک ماه پیش 4 میلیون و 800 هزار تومان بود، الان 9 میلیون قیمت خورده؛ خب در این شرایط اوضاع ما چطور باید باشد؟ بیشتر از 10 روز است که ما هیچ جنسی را فاکتور نکردیم.

او می‌گوید: این وضعیت برای ما هم عذاب آور است چون 80 درصد مشتری‌های ما خانواده‌هایی هستند که برای تامین جهیزیه و لوازم اولیه زندگی‌شان به بازار آمده‌اند ولی وقتی قیمت‌ها را می‌بینند دست خالی از مغازه بیرون می‌روند؛ جالب اینجاست که اغلب تصور می‌کنند مغازه‌دارها قیمت را بالا می‌برند و می‌گویند چطور وقتی قیمت دلار بالا می‌رود شما قیمت‌ها را بالا می‌برید ولی حالا که پایین آمده، قیمت‌ها کم نمی‌شود؟ در حالی که در بازار لوازم خانگی خارجی، عمده افزایش قیمت‌ها به دلیل ممنوعیت واردات لوازم خانگی و نبود جنس در بازار است. الان فروشنده‌ای که جنس خارجی می‌فروشد، موجودی انبارش را می‌فروشد؛ برای همین هم هست که نه تنها قیمت یک جنس از یک برند در تهران و شهرستان متفاوت است بلکه در همین بازار هم مغازه به مغازه، قیمت یک جنس متفاوت است.

دوربین مخفی تسنیم| حکومت خودمختار در بازار لوازم خانگی/مردمِ بیچاره و مسئولانِ بی‌عار افزایش 140 تا 300 درصدی قیمت لوازم خانگی در بازار/خبری از نظارت نیست فاز جدید افزایش قیمت لوازم خانگی/ یخچال 5میلیونی به 11میلیون تومان رسید

بازار لوازم خانگی ایرانی بدتر از لوازم خانگی خارجی/ قیمت لوازم خانگی ایرانی 3 برابر شد

اما ماجرای بازار لوازم خانگی منحصر به لوازم خانگی خارجی نیست و اوضاع در بازار لوازم خانگی بدتر از خارجی‌ها است؛ یکی از کسبه این بازار می‌گوید: نوسان قیمت لوازم خانگی داخلی اگر بیشتر از خارجی‌ها نباشد کمتر نیست؛ چون به گفته خودشان، لوازم و قطعات اجناس آن ها هم از خارج وارد می‌شود و در ایران فقط مونتاژ می‌شود. اکثر قطعات لوازم خانگی ایرانی هم چینی است و مثلاً یخچالی که حدود یک میلیون و 100 هزار تومان بود الان بیش از 3 میلیون تومان شده.

او که مدعی است 30 سال است در بازار امین حضور کار کرده و حالا فقط لوازم خانگی ایرانی در مغازه‌اش دارد می‌گوید: قیمت لوازم خانگی ایرانی در بازار به نسبت سال گذشته تقریباً 3 برابر شده است. یک روز کارخانه می‌گوید ورق گران شده، یک روز قیمت مواد پتروشیمی بالا رفته و یک روز می‌گویند رنگ نداریم. این تازه منهای کمپروسور و ال‌ای‌دی و قطعاتی است که از خارج کشور وارد می‌شود.

شرکت‌های ایرانی تولیدکننده لوازم خانگی هر هفته قیمت‌ها را بالا می‌برند

اصلا هیچ نشانه‌ای از پایین آمدن قیمت در بازار نیست؛ حتی در این چند وقت که قیمت دلار پایین آمده، لوازم خانگی ایرانی برعکس عمل کرده اند و افزایش قیمت داشته‌اند و شاید در همین چند هفته 10 تا 15 درصد قیمت لوازم خانگی ایرانی گران‌تر شد. 

وضعیت بازار به قدری بد است و فروش به اندازه‌ای پایین آمده که ما به جای سود 10 درصدی که مصوب اتحادیه است، مجبوریم اجناسمان را با سود 2 تا 3 درصدی بفروشیم چون در این شرایط، بازار کشش سود بیشتر را ندارد و مشتری‌ها همین مقدار هم توان خرید ندارند.

من به عنوان کاسب جزء این بازار سال پیش حداقل در هفته 20 قلم جنس فاکتور می‌کردم ولی الان در ماه 10 قلم فروش هم نداریم.

یکی دیگر از ایرانی فروش‌های بازار امین حضور که دل پری از شرکت‌های تولیدکننده ایرانی دارد می‌گوید: نوسان قیمت شرکت‌های داخلی به قدری زیاد است که اصلا قابل پیش بینی نیست؛ در این مدت شرکت‌های تولید لوازم خانگی تقریباً هر هفته افزایش قیمت داشته‌اند و این در حالی است که ما و فروشنده‌های لوازم خانگی داخلی بارها برای فروش جنسی که قیمتش به یکباره و بدون اطلاع بالا رفته، ضرر کرده‌ایم و هیچ کس هم جوابگو نیست.

اختلاف قیمت لوازم خانگی ایرانی و خارجی تنها 4 درصد است/ ترفند شرکت‌های ایرانی برای سود بیشتر/ هیچ نظارتی بر تولیدکننده‌های داخلی نیست

او می‌گوید: دو هفته پیش همه برندهای معروف ایرانی قیمتشان را 15 تا 20 درصد افزایش دادند؛ حالا نگاه کنید من و امثال من که جنس را با قیمت قبلی فروختیم و حالا مجبوریم برای خرید همان جنس 20 درصد پول بیشتر بدهیم چقدر ضرر می‌کنیم. جالب این است که هیچ نظارتی بر شرکت‌های داخلی وجود ندارد و در برخی لوازم خانگی بزرگ مثل لباسشویی، توان قیمت جنس ایرانی و خارجی تنها 200 هزار تومان است؛ خب وقتی مشتری می‌بیند لباسشویی ایرانی 5 میلیون است و مشابه کره‌ای آن 5 میلیون و 200 هزار تومان، چرا باید جنس ایرانی بخرد؟ خب معلوم است این قیمت‌ها اصلا معقول نیست.

او با گلایه از نبود نظارت بر شرکت‌های ایرانی در بحث هزینه‌های تولید و نحوه توزیع محصولاتشان می‌گوید: از یک طرف افزایش قیمت‌ها در مورد لوازم خانگی ایرانی غیرمنطقی است و اساساً‌ با توجه به سهم ارزبری آن‌ها نباید این میزان افزایش قیمت داشته باشند، از طرف دیگر در نحوه توزیع محصولات نیز این شرکت‌ها ترفند خاصی را در پیش گرفته اند؛ شما به یکی از نمایندگی‌های شرکت‌های داخلی مراجعه کنید؛ وقتی جنسی را می‌خواهید می‌گویند موجودی نداریم ولی جالب اینجاست که همان جنس با همان برند و رنگ مورد نظر شما در بازار به وفور وجود دارد؛ این یعنی شرکت تولیدکننده برای اینکه بتواند سود بیشتری داشته باشد، به جای ارائه محصولش در نمایندگی با قیمت مصوب، آن را گرانتر به مغازه‌دار می‌دهد و همین می‌شود که شما آن جنس را در نمایندگی تولیدکننده‌اش پیدا نمی‌کنید ولی در بازار چرا. این جنس‌ها کجا رفته؟ چرا به  نمایندگی خودش نمی‌دهد؟

نمایندگی‌ فروش معروفترین برند کره‌ای لوازم خانگی: قیمت‌ها به نسبت پارسال حداکثر دو برابر شده/ فروشمان یک دهم سال گذشته

مالک یکی از نمایندگی‌های فروش معروفترین برند کره‌ای لوازم خانگی در بازار امین‌حضور با تاکید بر کم شدن توان و قدرت خرید مردم در ماه‌های اخیر می‌گوید: قطعا طی این مدت میزان فروش ما کم شده و این طبیعی است چون قدرت خرید مردم کاهش داشته است.

او می‌گوید: در این مدت به جرات می‌توانم بگویم میزان فروش ما به نسبت سال گذشته، یک دهم شده و این در حالی است که میزان ورود کالا هم کم شده است. این در حالی است که قیمت کالاهای ما با توجه به افزایش قیمت ارز در این مدت، حداکثر دو برابر شد ولی بدلیل آنکه کالاهای ما مشمول تعرفه قیمت‌گذاری است و نظارت بسیار دقیقی در نحوه توزیع وجود دارد و سیاست شرکت، رساندن محصول به دست مصرف‌کننده واقعی است، قیمت‌های ما نسبت به سایر کالاهای مشابه به مراتب رشد قیمت کمتری داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

وانانیوزوانانیوز19 ساعت قبل
از هفتم خرداد و با هدف عرضه مستقیم خودرو به مشتریان واقعی آغاز می‌شود‎طرح فروش فوری اعتباری محصولات گروه خودروسازی سایپا با هدف عرضه مستقیم خودرو به مصرف کنندگان نهایی و مشتریان واقعی در راستای تنظیم بازار از ساعت ۱۰ صبح روز هفتم خردادماه آغاز می‌شود. به گزارش وانانیوز، ‎به نقل از سایپا، این طرح شامل برخی محصولات خانواده پلتفرم X۱۰۰ و X۲۰۰ با تسهیلات و بازپرداخت مناسب می‌باشد که بصورت فوری با اعمال محدویت کد ملی و سنی در اختیار مشتریان محترم قرار خواهد گرفت. محصولات X۱۰۰ شامل خودروهای خانواده پراید و X۲۰۰ شامل خودروهای تیبا، تیبا ۲، ساینا و کوییک است که طرح جدید فروش تسهیلاتی سایپا به عرضه تعدادی از این محصولات اختصاص دارد. ‎بر این اساس با برنامه ریزی صورت گرفته مشتریان می‌توانند فقط از طریق مراجعه به سایت اینترنتی فروش گروه خودروسازی سایپا به نشانی www. saipagroup. ir نسبت به ثبت نام خودرو اقدام کنند. همچنین مرکز ارتباط با مشتریان گروه خودروسازی سایپا با شماره تلفن ۰۹۶۵۵۰ پاسخگوی سوالات مشتریان خواهد بود.
ایران‌جیبایران‌جیب19 ساعت قبل
در راستای تنظیم قیمت خودروهای شرکت ایران خودرو در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان و نمایندگان محترم می‌رساند، شرایط فروش …در راستای تنظیم قیمت خودروهای شرکت ایران خودرو در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان و نمایندگان محترم می‌رساند، شرایط فروش فوری تنظیم بازار مطابق جدول ذیل و از ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۳/۰۷ آغاز خواهد شد. بدیهی است امکان ثبت نام تا تکمیل ظرفیت فعال خواهد بود. لازم به ذکر است، عرضه محصولات جدول ذیل بر اساس قیمت حاشیه بازار تنظیم شده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز22 ساعت قبل
قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد که دیروز بین ۱۴۱۰۰ تا ۱۴۱۵۰ تومان قیمت خورده بود، ظهر امروز یکشنبه تا ۱۴۰۰۰ تومان نیز عقب نشست اما بدون حصول موفقیت در شکستن مرز ۱۴ هزار تومانی، ۵۰ تومان افزایش یافت و به ۱۴۰۵۰ رسید. صرافی ملی نیز صبح امروز ۷۰ تومان و ظهر ۵۰ تومان از قیمت خرید و فروش دلار و یورو کاست و مجموعا با ۱۲۹۰ تومان کاهش نسبت به دیروز به شرح زیر اعلام کرد. قیمت خرید دلار آمریکا: ۱۳,۷۵۰ تومان / قیمت فروش دلار آمریکا: ۱۳,۸۵۰ تومانقیمت خرید یورو: ۱۵,۶۵۰ تومان / قیمت فروش یورو: ۱۵,۷۵۰ توماندلار هرات نیز دیروز بین ۱۳۹۸۰ تا ۱۴۰۰۰ تومان به کارش پایان داد و ظهر امروز با ۱۰۰ تومان کاهش ۱۳۸۸۰ تا ۱۳۹۰۰ تومان قیمت خورد. جدول قیمت ۳ روز اخیر درهم امارات قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۳,۸۲۳ -۳۰ -۰٫۷۹ امروز ۳,۸۵۳ -۱۴ -۰٫۳۷ روز قبل ۳,۸۶۷ -۵۴ -۱٫۴ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندقیمت لیر ترکیه امروزلیر ترکیه در بازار داخلی هم ۲,۳۱۰ (دو هزار و سیصد و ده) تومان قیمت خورد. جدول قیمت ۳ روز اخیر منات آذربایجان قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۸,۲۵۹ -۶۳ -۰٫۷۷ امروز ۸,۳۲۲ -۳۲ -۰٫۳۹ روز قبل ۸,۳۵۴ -۱۱۷ -۱٫۴۱ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ درام ارمنستاندرام ارمنستان در بازار داخلی هم ۲۹ (بیست و نه) تومان قیمت خورد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در لیگ هجدهم تراکتورسازی یکی از متفاوت‌ترین بازیکنان خارجی فوتبال ایران را به تبریز منتقل کرد. مهاجم تراکتورسازی تبریز در دادگاهی در اسکاتلند حاضر نشد. حالا پلیس اسکاتلند حکم بازداشت این فوتبالیست ایرلندی را صادر کرده است. به این ترتیب به محض اینکه استوکس پایش را به اسکاتلند بگذارد، بازداشت خواهد شد. استوکس ۳۰ ساله پیش از این توسط پلیس اسکاتلند فراخوانده شده بود.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان بنادر و دریانوردی؛ محمد راستاد در نشست شورای مدیران این سازمان با اشاره به فعال شدن سامانه اطلاعات مکانی سواحل و بنادر GIS، تاکید کرد: امروزه مدیریت حرفه‌ای برای تصمیم گیری دقیق نیازمند اطلاعات به روز و ابزار مناسب است و بر همین اساس، سامانه اطلاعات مکانی سواحل و بنادر می‌تواند ابزار مناسبی برای تصمیم گیری مدیران سازمان بنادر و دریانوردی و فعالان این حوزه و مبنایی برای تصمیم گیری‌های آن‌ها باشد. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اهمیت سامانه اطلاعات مکانی سواحل و بنادر GIS، گفت: این سامانه، به لحاظ برنامه ریزی مدیریتی و تسهیل تصمیم گیری و سیاستگذاری در سواحل و بنادر جنوب کشور، گنجینه بسیار مفیدی برای سازمان بنادر محسوب می‌شود و این سامانه باید مبنای تصمیم گیری‌ها در بنادر باشد. معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر مسئله به روز رسانی این سامانه اظهار داشت: به روز رسانی سامانه GIS در زمینه‌های مختلف به مکانیزم مشخص و فرایند محور نیاز دارد. راستاد افزود: سامانه اطلاعات مکانی سواحل و بنادر این امکان را فراهم می‌کند تا به لحظه بتوانیم وضعیت ترافیک کالا و کشتی را در اسکله‌ها رصد کنیم. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ترافیک نسبتا بالا کشتی‌ها در بنادر شهید رجایی، امام خمینی (ره) و امیرآباد، تصریح کرد: همه بنادر به ویژه سه بندر یاد شده باید استفاده از همه ابزار‌ها و مکانیزم‌های عملیاتی و نرم افزاری «ارتقای سطح کیفیت خدمات» و «کاهش زمان انتظار کشتی‌ها» را در دستور کار خود قرار دهند. راستاد تاکید کرد: بنادر شهید رجایی، امام خمینی و امیرآباد که عمده کالا‌های اساسی در این بنادر تخلیه می‌شود، باید با مکانیزم مشخص، زمان انتظار کشتی‌ها و میزان دموراژ را به حداقل ممکن کاهش دهند.

حجم بارش‌های تهران به ۳۸۲ میلی متر رسید

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
سید حسن رضوی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: میزان بارندگی‌های امسال در مقایسه با ۲۲۰ میلیمتر بارش انجام شده در مدت مشابه سال گذشته ۷۴ درصد رشد و نسبت به متوسط بلند مدت با ۲۵۱ میلی متر بارش ۵۲ درصد رشد را نشان می‌دهد. وی با بیان اینکه بیشترین میزان بارندگی‌های استان تهران در فروردین اتفاق افتاده است، گفت: این مدل بارندگی در سال‌های ترسالی رخ می‌دهد بنابراین امسال از سطح نرمال گذشته و شرایط ترسالی بر سال آبی حاکم است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران شرایط ورودی سد‌ها را نیز مناسب دانست و ادامه داد: برای مدیریت مخزن و سیلاب‌های احتمالی در بهار و اولین ماه از تابستان در برخی از سد‌های حوضه آبریز تهران ورودی و خروجی سده کنترل شده و بخشی از حجم مخزن خالی است. رضوی حجم فعلی مخازن سد‌های تهران را ۱ میلیارد و ۱۱۵ میلیون مترمکعب دانست و افزود: این میزان حجم مخزن از میزان ذخیره آب سد‌های تهران در مدت مشابه سال گذشته ۳۵۰ میلیون مترمکعب بیشتر است. وی گفت: ورودی سد‌های تهران از ابتدای سال آبی تاکنون ۱۰۸ درصد افزایش یافته است و شرایط نسبت به سنوات گذشته بهبود یافته است و هم اکنون در حالت نرمال قرار دارد.

اخبار بیشتر