1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

زلزله مشکل حادی در شهرستان کرمانشاه ایجاد نکرد

آمار مصدومان زلزله به 387 نفر رسید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
آمار مصدومان زلزله به 387 نفر رسید

آمار مصدومان در شهرهای مختلف به این شرح است: 

سرپل ذهاب 199نفر اعزام به کرمانشاه 4نفر

گیلانغرب84نفر 10نفر اعزام به کرمانشاه

قصرشیرین88 نفر 5نفر اعزام

روانسر 10نفر یک مورد اعزام به جوانرود 2مورد کرمانشاه

دالاهو 6مورد یک مورد اعزام به اسلام آباد

خواندن خبر در سایت منبع

آمار مصدومین زلزله به ۲۶۰ نفر رسید

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آمار مصدومین زلزله به ۲۶۰ نفر رسید

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، هوشنگ بازوند افزود: عمده مصدومین که مربوط به سه شهرستان سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین هستند به صورت سرپایی مداوا شدند. تعدادی نیز به مرکز استان انتقال یافتند.

وی گفت: خوشبختانه تاکنون این زمین لرزه  تلفات جانی نداشته است.

به گفته استاندار کرمانشاه هم اکنون اکیپ های امداد و نجات از هلال احمر، اورژانس، ارتش و سپاه در منطقه در حال امدادرسانی هستند.

بازوند گفت: برق کل مناطق تحت تاثیر زلزله نیز وصل شده است. اوضاع تحت کنترل است و جای نگرانی وجود ندارد. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

تردد در محورهای مناطق زلزله‌زده عادی است

مهرخبرگزاری مهر
تردد در محورهای مناطق زلزله‌زده عادی است

محمد حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همه راه‌های منتهی به گیلانغرب، سرپلذهاب و قصرشیرین باز است.

وی افزود: در گردنه پاتاق ریزش سنگ موجب مسدود شدن جاده شده بود که بلافاصله مسیر باز شد.

رئیس پلیس‌راه استان کرمانشاه بیان کرد: هم اکنون تردد در این محورها عادی است اما مسیر با توجه به شرایط جو دارای مه است که توصیه می شود دستگاه های امدادی با در نظر گرفتن این امر تردد کنند تا دچار مشکل نشوند.

خواندن خبر در سایت منبع

اعزام ۲۳ تیم عملیاتی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه؛ آماده‌باش تیم‌های عملیات استان‌های همجوار

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اعزام ۲۳ تیم عملیاتی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه؛ آماده‌باش تیم‌های عملیات استان‌های همجوار

- اخبار استانها -

آرش لهونی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه بعد از وقوع زلزله بلافاصله به تمام شهرستان‌ها اعلام آماده‌باش شد اظهار داشت: در همان دقایق ابتدایی 6 تیم ارزیاب و تیم‌های امدادی و عملیاتی به مناطق زلزله‌زده اعزام شد.

وی با بیان اینکه تاکنون 23 تیم عملیاتی به منطقه زلزله‌زده اعزام شده است عنوان کرد: استان‌های همجوار تیم‌های عملیاتی را در آماده‌باش قرار داده‌اند و استان ایلام، کردستان، همدان و لرستان در مجموع 12 تیم عملیاتی را به منطقه اعزام کرده‌اند.اعزام یک لشکر به شهر سرپل‌ذهاب؛ توزیع آب بسته‌بندی در مناطق زلزله‌زده آغاز شدمصدومان زلزله استان کرمانشاه به 269 نفر رسیدآماده‌باش نیروی انتظامی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه؛ نظارت پلیس فتا بر خبرهای فضای مجازی در مورد زلزله

لهونی با اشاره به  اینکه اقلامی درخواست شده به منطقه ارسال شده است گفت: تاکنون آماری مبنی بر فوت هموطنان گزارش نشده است و دو تیم درمان اضطراری به منطقه اعزام شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

کانون زلزله امشب کرمانشاه به روایت مرکز زلزله‌نگاری+تصویر

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
کانون زلزله امشب کرمانشاه به روایت مرکز زلزله‌نگاری+تصویر

زلزله مشکل حادی در شهرستان کرمانشاه ایجاد نکرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
زلزله مشکل حادی در شهرستان کرمانشاه ایجاد نکرد

فضل اله رنجبر یکشنبه شب در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: مردم خونسردی خود را حفظ کنند و به شایعاتی که در فضای مجازی منتشر می شود توجه نکنند.

رنجبر تاکید کرد مردم اخبار را تنها از طریق خبرگزارهای ها و سایت های رسمی دنبال کنند.

وی اضافه کرد: تنها گاز کوزران برای دقایقی کوتاه دچار اختلال شد و با قطعی مواجه شد که بلافاصله ماموران شرکت گاز به برقراری آن اقدام می کنند.

وی از اعزام سه تیم امدادی به مناطقی از شهرستان کرمانشاه اشاره کرد و ادامه داد: بدنبال زلزله امشب، مجروح و فوتی در حوزه این شهرستان نداشته ایم.

ساعت 20:07 روز یکشنبه زمین لرزه ای به بزرگی 6.4 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) غرب استان کرمانشاه را لرزاند.

به گزارش ایرنا، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش داد، این زمین لرزه در عمق هفت کیلومتری زمین و در فاصله 17 کیلومتری سرپل ذهاب، 18 کیلومتری قصرشیرین و 33 کیلومتری گیلانغرب و 127 کیلومتری مرکز کرمانشاه رخ داده است.

این زلزله به حدی شدید بود که در تمام نقاط استان کرمانشاه احساس شد و اکثر مردم را به معابر عمومی و پارکها کشاند.

این زلزله پس لرزه زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته بوده که در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب رخ داد و 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

7460/8066

خواندن خبر در سایت منبع

استاد پژوهشگاه زلزله شناسی ساختار زلزله سرپل ذهاب را تشریح کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
استاد پژوهشگاه زلزله شناسی ساختار زلزله سرپل ذهاب را تشریح کرد

به گزارش ایرنا، زلزله ای به بزرگی 6.4 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 20:07 شامگاه 4 آذر منطقه سرپل ذهاب را لرزاند؛ مناطقی که سال گذشته (21 آبان) براثر زلزله ای به مقیاس 7.3 در مقیاس ریشتر لرزیده و تلفات و خسارت جانی و مالی فراوانی برجای گذاشته بود.

دکتر 'مهدی زارع' شامگاه یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا در مورد زلزله روی داده در منطقه سرپل ذهاب گفت: کانون این زلزله حدود 20 کیلومتری جنوب غرب سرپل ذهاب برآورد می شود.

وی در مورد شدت و عمق این زلزله اظهار داشت: با وجود دستگاه های لرزه نگاری در منطقه و حتی انتشار اطلاعات سازمان های زمین شناسی جهانی در ساعات اولیه نمی توان با دقت عمق زلزله را برآورد کرد؛ ولی برآورد کلی این است که در عمق 10 تا 20 کیلومتری زمین به وقوع پیوسته است.

استاد تمام پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در مورد گستره تحت تاثیر زلزله نیز گفت: پهنه رومرکز این زلزله در منطقه سرپل ذهاب، قصرشیرین و ثلاث باباجانی بوده؛ ولی از جمهوری آذربایجان تا کویت احساس شده است.

وی در مورد گسل مسبب زلزله توضیح داد: گسل مسبب زلزله براساس اطلاعات کنونی گسل نزدیک به گسلشی امتدادلغز با جابه جایی راستگرد با روندی شمال غرب-جنوب شرق نزدیک به شمالی- جنوبی بوده است و برخلاف گسلش پی سنگی در ژرفای حدود ٢٠ کیلومتری در زلزله ٢١-٨-٩٦ به شکل گسل تقریبا افقی با شیبی 16 درجه به سمت غرب.

دکتر زارع در پاسخ به این سوال که آیا این زمین لرزه پس لرزه ای از زلزله 21 آبان 96 است یا به صورت زلزله ای مستقل باید برآورد شود، گفت: پس لرزه زمانی به یک زلزله اطلاق می شود که دقیقا در همان صفحه زلزله اصلی و با بزرگایی کمتر روی دهد؛ ولی شواهد فعلی نشان می دهد که زلزله ٤-٩-٩٧ در همان صفحه زلزله ٢١-٨-٩٦ روی نداده است.

وی افزود: اما می توانیم بگوییم این زلزله ناشی از تحریک و تنش آزادشده از زلزله 21 آبان سال گذشته روی داده است. پژوهش های اخیر ما نشان داد مقدار تغییرات تنش در ناحیه شرق و غرب سرپل ذهاب بعد از زلزله ٢١-٨-٩٦ افزایش یافته و این نواحی کاندید رخداد زلزله های بعدی هستند.

به گزارش ایرنا، تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعات دقیقی از میزان تلفات جانی زلزله روی داده موجود نیست. این زلزله با چندین پس لرزه به بزرگای 5.2، 4، 4.2 و 4.1 همراه بوده است.

شبک**1392**علمی**9157**1392

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
مرد عاشق پیشه با ضربات متعدد چاقو بر گردن و دست نامزدش، او را کشت و گوش‌هایش را هم برید. بنابر منابع خبری از کارولینا شمالی آمریکا، پلیس در طی گزارشی از دستگیری و بازداشت قاتل یک زن پس از سه روز تعقیب و جستجو خبر داد. گزارش‌ها حاکی از آن است که مأموران پس از کشف و پیدا کردن جسد یک زن که بر اثر ضربات متعدد چاقو بر گردن و دستش، فوت کرده بود و حتی گوش هایش به طرز فجیعی بریده شده بودند، برای ردیابی و شناسایی قاتل او بلافاصله وارد عمل شدند که توانستند با تحقیقات و بررسی‌های خود مظنون اصلی این حادثه را که نامزد عاشق پیشه او بود، دستگیر و بازداشت کنند. طبق آخرین خبر‌ها این متهم هم اکنون به جرم قتل عمد و حمل سلاح غیر مجاز در زندان به سر می‌برد و جلسه دادگاه وی در روز‌های آتی برگزار خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
پدری ۶۳ ساله دخترش را زمانی که فقط ۸ سال داشت مورد تجاوز قرار داد و پس از چندسال آزار و اذیت توسط پلیس دستگیر شد. زنی ۳۶ ساله در لیورپول پس از چندین سال برده جنسی بودن پدرش، پرده از جنایت‌های کثیف او برداشت و وی را به زندان انداخت. طبق گزارش پلیس، کاریون، زمانی که ۸ سال داشت مورد تجاوز پدر هوسبازش قرار گرفت و به مدت چند سال برده او بود. افسرپرونده پس از ثبت اظهارات زن جوان اقدام به دستگیری پدر هوسباز او کرد. طبق نظر قاضی دادگاه لیورپول نورمان یهو به اتهام تجاوز و سقط جنین به ۱۶ سال زندان محکوم شد.
فراروفرارو6 ساعت قبل
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیاری از کشف یک تن و ۶۰۰ کیلوگرم گوشت سهمیه خارج از شبکه توزیع خبر داد و گفت: در این خصوص پرونده‌ای تشکیل شد که توسط بازپرس مربوط در دست رسیدگی قرار دارد. به گزارش میزان، عبدالرضا علیمحمدی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیاری در خصوص کشف یک تن و ۶۰۰ کیلوگرم گوشت سهمیه خارج از شبکه توزیع اظهار کرد: این میزان گوشت هنگام بازدید از رستورانی در شهرکرد کشف و در بررسی‌ها مشخص شد یک تن آن متعلق به یکی از استان‌های همجوار بوده است. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه رستوران مذکور پلمب شد، اظهار کرد: در این خصوص پرونده‌ای تشکیل شد که توسط بازپرس مربوطه در حال رسیدگی است
رکنارکنا3 ساعت قبل
او دچار اختلالات روانی بودلیدی گاگا پس از این که مورد آزار جنسی قرار گرفت، دچار اختلالات روانی شد. لیدی گاگا می‌گوید: «من از مردمی که این بیماری را درک نمی‌کنم، واقعا عصبانی می‌شوم. دلیل اصلی بر هم خوردن نامزدی آنها مشغله زیاد لیدی گاگا بود. لیدی گاگا نه تنها تیلور، بلکه مردهای دیگر زندگی اش را هم به دلیل مشغله‌های کاری اش از دست داد. او اعتیاد شدید داشتدر نتیجه اختلالات روانی که لیدی گاگا از آن رنج می‌برد، او به سمت مواد مخدر کشیده شد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
ماموران پلیس آگاهی استان با انجام کار اطلاعاتی، یک سارق موتورسیکلت را شناسایی و دستگیر کردند. به گزارش ایسنا، سرهنگ «محمدرضا حناساب» با اشار ه به اقدامات انجام شده و در دستور کار پلیس آگاهی استان، اظهار کرد: در پی سرقت‌های متعدد موتورسیکلت در شهرستان یزد و همچنین شهرستان‌های همجوار بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت. رئیس پلیس آگاهی استان یزد گفت: مأموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی تردد و رفت و آمدهای متهم را تحت نظر قرار داده و پس از کسب اطمینان از موضوع، وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند. سرهنگ حناساب تصریح کرد: متهم در بازجویی انجام شده به ۱۳ فقره سرقت موتورسیکلت در شهرستان یزد و چند شهرستان دیگر اعتراف کرد و با تکمیل پرونده مربوطه به دادسرا معرفی شد. وی در پایان با بیان این‌که متهم بیشتر موتورسیکلت‌های فاقد قفل و تجهیزات را سرقت می‌کردند، خاطرنشان کرد: شهروندان ضمن جدی گرفتن هشدارهای پلیس وسایل نقلیه خود را به تجهیزات و وسایل ایمنی ضد سرقت مجهز کنند.

اخبار بیشتر