قیمت‌های نجومی!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

قیمت‌های نجومی!

قیمت امروز مرغ ۰۹/۰۵/ ۱۳۹۷

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت امروز مرغ ۰۹/۰۵/ ۱۳۹۷
قیمت امروز هرکیلوگرم مرغ با ۳۰۰ تومان کاهش در مقایسه با هفته قبل به ۱۱۱۰۰ تومان رسید اما کماکان فاصله زیادی با سقف قیمتی ۸۱۷۵ تومانی ستاد تنظیم بازار دارد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، قیمت مرغ گرم استعلامی کشتارگاههای تهران 10200 تومان، پخش10400 تومان،خرده فروشی: 11300 تومان، خرده فروشی مرغ شمال 11000 تومان، عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن10150 تومان، سینه با کتف 19000 تومان، سینه بدون کتف 20000 تومان وفیله 21000 تومان است. 

شرکت پشتیبانی امور دام مسئولیت دارد تا در مواقعی که نرخ این محصول در بازار مصرف از سقف تعیین شده عبور کند برای تنظیم به بازار ورود کند.قیمت امروز مرغ گرم شنبه 97/09/03| مرغ به 11400 تومان رسیدقیمت مرغ از 11 هزار و 100 تومان عبور کرد

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع محصولات ایران خودرو در بازار تهران + جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع محصولات ایران خودرو در بازار تهران + جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع سواری­های ایران خودرو در سطح بازار پایتخت طی آذر ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

قیمت انواع محصولات ایران خودرو در بازار تهران + جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو‌های وارداتی؛ ۵ آذر ۹۷

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت خودرو‌های وارداتی؛ ۵ آذر ۹۷
مقایسه قیمتها با یکی دوهفته اخیر نشان می دهد این خودروها باشیب بسیار ملایمی در حال بالا رفتن هستند.

حسین مقصودی عضو نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نابه‌سامانی در بازار خودرو افزایش بی رویه قیمت‌ها، گفت: بازار خودروسازی کشور، هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ قیمت روز‌های خوبی را سپری نمی‌کند و روزبه‌روز نیز به نارضایتی‌های مشتریان اضافه می‌شود.

قیمت خودرو‌های وارداتی؛ ۵ آذر ۹۷ - 1

نابسامانی در بازار خودروبه گزارش شرق، وی با تأکید بر اینکه کیفیت نامطلوب خودرو‌های ساخت داخل موجب مرگ و میر تعداد زیادی از هموطنان‌مان می‌شود، اظهار داشت: بر همین اساس طرح سؤالی از آقای رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره علل گرانی خودرو و کیفیت پایین محصولات شرکت‌های خودروسازی از سوی تعدادی از نمایندگان طرح شده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس اضافه کرد: امضا‌ها برای سؤال از وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه علنی روز سه‌شنبه (۶ آذر) انجام می‌شود که پس از نهایی شدن، طرح سؤال را تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس خواهیم کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

ارزش ۱۸ ارز کاهش یافت + جدول قیمت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
ارزش ۱۸ ارز کاهش یافت + جدول قیمت
خبرگزاری میزان- ارزش ۱۸ ارز در بازار بین بانکی روند نزولی به خود گرفت و ۴ ارز بدون تغییرقیمت کار خود را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادخبرگزاری میزان، ارزش ۳۹ ارز بین بانکی در حالی از سوی بانک مرکزی اعلام شد که ارزش ۱۸ ارز از جمله لیر ترکیه روند نزولی، ارزش ۱۷ ارز از جمله یورو روند صعودی و ۴ ارز از جمله دلار آمریکا بدون تغییر قیمت کار خود را آغاز کردند.

ارزش ۱۸ ارز کاهش یافت + جدول قیمت - 2

خواندن خبر در سایت منبع

موافقت وزارت نفت با بنزین دو نرخی و تکذیب قیمت ۱۸۰۰ تومان

زومیتخبرگزاری زومیت
موافقت وزارت نفت با بنزین دو نرخی و تکذیب قیمت ۱۸۰۰ تومان
عضو کمیسیون برنامه و بودجه از موافقت وزارت نفت با طرح مجلس برای دو نرخی شدن سوخت خبر داد و قیمت ۱۸۰۰ تومان را برای بنزین آزاد تکذیب کرد.

هفته گذشته، شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از این پس جایگاه‌های سوخت تنها با کارت سوخت موظف به ارائه‌ی بنزین هستند. این خبر در فضای مجازی واکنش‌هایی همچون افزایش قیمت بنزین تا ۱۸۰۰ تومان را به همراه داشت.

موافقت وزارت نفت با بنزین دو نرخی و تکذیب قیمت ۱۸۰۰ تومان - 2

محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، از موافقت وزارت نفت با طرح مجلس برای دو نرخی شدن بنزین خبر داد و گفت:

افزایش نرخ ارز و به تبع آن افزایش نرخ بنزین و فرآورده‌های نفتی از یک سو، ارزان بودن نرخ انرژی در کشور، لزوم کاهش و بهینه شدن مصرف سوخت در کشور و جلوگیری از افزایش قاچاق موجب شده است که اقتصادانان بر لزوم افزایش نرخ بنزین تاکید کنند. تجربیاتی در گذشته پیرامون سهمیه‌بندی بنزین و استفاده از کارت سوخت وجود داشت، اما اقتصاددانان معتقدند استفاده از کارت سوخت و دونرخی شدن بنزین مفسده‌هایی در پی دارد و بهتر است دولت به‌دنبال مدیریت واقعی مصرف سوخت باشد.

متاسفانه زیرساخت‌های لازم برای مدیریت واقعی مصرف سوخت در کشور وجود ندارد و دولت ناچار به استفاده از راهکارهای گذشته است؛ لذا اعلام شد که افراد نسبت به فعال کردن کارت سوخت‌ها اقدام کنند. در راستای دونرخی شدن بنزین در بودجه‌ی سال ۹۸ طرحی از سوی تعدادی از نمایندگان با مشورت مرکز پژوهش‌های مجلس و وزارت نفت و رضایت این وزارت خانه تهیه شده است. بر اساس این طرح، این‌بار دولت یارانه سوخت را به‌جای اینکه به خودروها بپردازد، به افراد خواهد پرداخت.

بنزین ۱۸۰۰ تومانی صحت ندارد

جلال میرزایی با اشاره به انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر افزایش قیمت بنزین به ۱۸۰۰ تومان، گفت:

مجموعه‌ی دولت در خصوص افزایش قیمت بنزین جلسه‌ای با مجلس و کمیسیون انرژی برگزار نکرده‌اند و اعلام نشده که قرار است قیمت بنزین افزایش یابد یا به چه میزان افزایش یابد. با توجه به مصرف بی‌رویه‌ی فرآورده‌های نفتی به‌ویژه بنزین، باید تصمیمی اساسی در این زمینه اتخاذ شود تا مانع مصرف بی‌رویه و قاچاق سوخت شد. هنوز موضوع سهمیه‌بندی سوخت مطرح نشده است.

موافقت وزارت نفت با بنزین دو نرخی و تکذیب قیمت ۱۸۰۰ تومان - 10

 عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت باید برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی با مجلس هماهنگی های لازم را داشته تا تصمیم و پاسخگویی از سوی هر دو قوه انجام شود، تصریح کرد:

دولت مسائل، مشکلات و دغدغه‌های خود را در حوزه‌ی سوخت با نمایندگان مطرح کرده، اما درباره‌ی سهمیه‌بندی هنوز موضوعی مطرح نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۰۹/۰۵

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
قیمت نفت پس از کاهش حدودا 8 درصدی در جمعه سیاه بازار نفت، امروز شاهد افزایش بود،.

به دلیل ضعیف بودن عوامل بنیادین بازار و آشفتگی بازارهای مالی قیمت نفت برنت همچنان پایین تر از 60 دلار در هر بشکه است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 43 سنت، معادل 0.7 درصد افزایش به 59 دلار و 23 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 11 سنت، معادل 0.2 درصد افزایش به 50 دلار و 53 سنت رسید. این افزایش ها تنها بخشی از سقوط قابل توجه قیمت در روز جمعه را جبران کرد.

قیمت شاخص نفت خام شانگهای چین در واکنش به افت قیمت های روز جمعه ، امروز با 5 درصد کاهش مواجه بود. علت اصلی این افت قیمت شدید افزایش عرضه و کند شدن رشد تقاضا اعلام شده که احتمالا منجر به ایجاد مازاد عرضه در بازار در سال آینده میلادی خواهد شد.

دیگر عامل تاثیرگذار بر بازار نفت، افت شاخص ها در بازارهای مالی بوده است.

بانک مورگان استنلی در یادداشتی نوشت: «به دلیل انقباضی شدن شرایط مالی در آسیا (و به ویژه چین) سال 2018 را باید پایانی بر دوره 10 ساله رشد بازار اعتباری آسیا دانست و ما انتظار داریم این وضعیت در سال 2019 نیز تداوم پیدا کند.»

دیگر عامل تضعیف قیمت نفت تقویت ارزش دلار آمریکا بوده که امسال به لطف افزایش نرخ بهره و افزایش سرمایه گذاری در بازار ارز آمریکا، ارزش آن در برابر اکثر ارزهای معتبر جهانی افزایش یافته است.

گرگ مک کینا تحلیلگر بازارهای مالی گفت: «از این رو قیمت هر کالایی که به دلار ارزش گذاری می شود رو به کاهش گذاشته است.»

ریسک دیگری که متوجه تجارت جهانی و رشد اقتصاد جهانی است، جنگ تجاری میان آمریکا و چین است. بانک جی پی مورگان با اشاره به ریسک تشدید این جنگ تجاری گفته، دولت آمریکا احتمالا تا 3 ماهه نخست سال آینده میلادی تمام محصولات وارداتی از چین را مشمول تعرفه 25 درصدی خواهد کرد. 

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت‌های نجومی در بازار آپارتمان نوساز

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
قیمت‌های نجومی در بازار آپارتمان نوساز
بررسی آپارتمان‌های نوساز عرضه شده در بازار مسکن طی آبان ماه نشان می‌دهد اغلب این فایل‌ها بزرگ‌متراژ بوده و مساحتی بیش از ۱۰۰ مترمربع دارند.

دنیای اقتصاد نوشت: بررسی آپارتمان‌های نوساز عرضه شده در بازار مسکن طی آبان ماه نشان می‌دهد اغلب این فایل‌ها بزرگ‌متراژ بوده و مساحتی بیش از ۱۰۰ مترمربع دارند.

هر چند بخشی از تقاضای مصرفی خانواده‌هایی هستند که حداقل نیاز آنها با این متراژ برآورده می‌شود، اما با توجه به جهش قیمت مسکن در سال جاری و کاهش شدید قدرت خرید متقاضیان، عملا تقاضا برای آپارتمان‌های بزرگ‌تر از ۱۰۰ مترمربع از ابتدای سال تا کنون رو به کاهش بوده است.

ویژگی دوم عرضه کنونی بازار نوسازها، قیمت‌های پیشنهادی نجومی آنها است. اغلب فایل‌های کلیدنخورده عرضه شده در بازار مسکن یک تا چند میلیون تومان بالاتر از بهای آخرین معاملات عرضه شده است و این موضوع سبب شده متقاضیان خرید از تملک واحدهای نوساز منصرف شوند.

قیمت‌های نجومی در بازار آپارتمان نوساز - 4

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

موجموج14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، فرشاد مقیمی معاون صنایع وزارت صنعت در این نشست گفت: با امضای این تفاهم نامه، ۳۵ قطعه- مجموعه خودرو توسط ۳۲ قطعه ساز تولید می‌شود که با اجرایی شدن این قرارداد سالانه از خروج ۸۵ میلیون یورو از کشور جلوگیری خواهد شد. وی افزود: تا پایان سال ۵ میز تخصصی دیگر نیز در حوزه خودرو برگزار می‌شود که در آن قرارداد‌های ساخت داخل قطعات و مجموعه‌های مورد نیاز برای صنعت خودرو امضا می‌شود ضمن اینکه برای نیازمندی‌های دیگر صنایع از جمله لوازم خانگی نیز میز‌های تخصصی برای تعمیق ساخت داخل برگزار و قرارداد‌های ساخت داخل امضا می‌شود. در نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل، وزیر صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان و قطعه سازان حضور دارند.

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
رییس اتحادیه طلا و سکه در گفتگو با خبرانلاین، پیش بینی کرد در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده تحولی جدی در بازار سکه و طلا و ارز رخ ندهد و روند حاکم بر بازار مشابه دو ماه گذشته خواهد بود. که در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده قیمتها روندی مشابه دو ماه گذشته را داشته باشند و نوسانات بزرگی در بازار مشاهده نشود. ما در دو سال گذشته درگیر این نوسانات بودیم ولی امروز معتقدم تصمیمات از پختگی بیشتری برخوردار است، چیزی که حتی ۶ ماه پیش هم نمی‌توانستیم ادعا کنیم. این میان منتشر نشدن دستورالعمل و آیین نامه جدید نیز به ذهنیت بازار کمک کرده است. وی با اشاره به تحولات روزهای اخیر، مدعی شد صندوق‌های کشور خالی نیست و ادامه داد: فراموش نکنیم در بازار طلا هم بازار جهانی و ارز تاثیر مضاغف داشتند.
فارسفارس11 ساعت قبل
شرکت سهامی راه آهن «ازبکستان تیمیر یولاری» اعلام کرد از چین ۲۴ دستگاه قطار جدید از جمله ۱۶ قطار باری و ۸ قطار مسافری خریداری می‌کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، شرکت سهامی راه آهن «ازبکستان تیمور یولاری» اعلام کرد از چین ۲۴ دستگاه قطار جدید از جمله ۱۶ قطار باری و ۸ قطار مسافربری خریداری می‌کند. شرکت سهامی راه آهن ازبکستان تیمور یولاری با شرکت CNTIC-CRRC DLOCO چین در مورد صادرات ۱۶ دستگاه قطار باری و ۸ دستگاه قطار مسافربری قرارداد امضا کرد. در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد قطارهای موجود شرکت سهامی راه آهن ازبکستان تیمیر یولاری نوسازی شده است. جمهوری خلق چین استقلال ازبکستان‌ را در تاریخ ۲۷ دسامبر سال ۱۹۹۱ میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ ۲ ژانویه سال ۱۹۹۲ میلادی روابط دیپلماتیک برقرار کرده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز، درحالیکه برخی کانال‌های خبری در فضای مجازی مطلبی را درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار و مجروح شدن وی را منتشر کرده‌اند، حجت الاسلام سیدعلیرضا آرامی دقایقی قبل در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما حمله مسلحانه به خودرا تکذیب کرد.
موجموج10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط‌ عمومی و اعلام مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری بیمه کوثر، مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت بیمه‌ کوثر، روز دوشنبه سی‌‌ و‌ یکم تیرماه با دستور کار استماع گزارش هیات‌مدیره و بازرس قانونی شرکت، بررسی وتصویب صورت‌های مالی منتهی به سال مالی ۲۹/۱۲/۱۳۹۷ و تصمیم‌گیری در مورد تقسیم سود سهام، انتخاب بازرس قانونی و حسابرس (اصلی و علی‌البدل) برای سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۸، انتخاب دو روزنامه کثیر‌الانتشار برای درج آگهی‌های شرکت، تعیین حق حضور در جلسه‌های هیات‌مدیره برای اعضای غیرموظف و تصویب پاداش اعضای هیات‌مدیره و سایر مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی عادی باشد، در هتل سیمرغ تهران برگزار می‌‌شود.

اخبار بیشتر