مهم‌ترین اخبار زلزله 6.4 ریشتری کرمانشاه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

مهم‌ترین اخبار زلزله 6.4 ریشتری کرمانشاه

مهم‌ترین اخبار زلزله 6.4 ریشتری کرمانشاه

ایسناخبرگزاری ایسنا
مهم‌ترین اخبار زلزله 6.4 ریشتری کرمانشاه
پس از وقوع زلزله 6.4 ریشتری چهارم آذر ماه در استان کرمانشاه 590 خانوار در 12 روستای نزدیک به کانون زلزله اسکان اضطراری یافتند. تاکنون 237 لرزه به ثبت رسیده و روند لرزه‌ها به شدت کاهشی است. خوشبختانه آرامش به شهرهای زلزله زده بازگشته است. زلزله به پنج بنای تاریخی کرمانشاه آسیب وارد کرد. هم‌اکنون ۳۶ نفر "بستری" هستند و حال عمومی همه مصدومان مساعد است. مشکل ترافیکی در مناطق زلزله زده وجود ندارد.

جلیل بالایی- مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه- در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه آرامش به شهرهای زلزله‌زده بازگشته، اظهار کرد: 590 خانوار در 12 روستای نزدیک به کانون زلزله شامل چهار روستا در قصرشیرین و هشت روستا در گیلانغرب نیازمند خدمات اولیه اسکان و امداد بودند.

وی از توزیع 590 تخته چادر بین خانوارهای این روستاها خبر داد و افزود: اقلام غذایی 72 ساعته نیز بین این خانواده‌ها توزیع شده است.

بالایی بیان کرد: تمهیدات لازم برای تامین سوخت و وسایل گرمایشی این خانواده‌ها نیز اندیشیده شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در این زلزله هیچ فوتی و یا فرد گرفتار در آوار نداشتیم، خاطرنشان کرد: هیچ موردی از ریزش سقف خانه‌ها وجود نداشت.

به گفته این مسئول، خانه‌هایی که بعد از زلزله سال گذشته بازسازی شدند، در زلزله دو شب پیش آسیبی ندیدند و فقط خانه‌های قدیمی که مقاوم‌سازی نشده بودند نیازمند تعمیر هستند.

بالایی اظهار کرد: قرار است برآورد دقیق واحدهای آسیب دیده با همکاری بنیاد مسکن ظرف 72 ساعت مشخص شود و پس از آن سراغ تشکیل پرونده و تامین منابع برای تعمیر واحدهای آسیب دیده خواهیم رفت.

وی درباره زیرساخت‌های شهرهای آسیب دیده نیز گفت: اکنون وضعیت آب، برق، گاز و ارتباطات در این شهرها پایدار است.

بالایی با اشاره به کدورتی که در منابع آب برخی شهرها به دلیل زلزله ایجاد شده بود نیز  عنوان کرد: با مدیریت منابع آب هیچگونه کدورت آبی وارد شبکه نشد و اکنون مشکلی برای تامین آب مردم وجود ندارد.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه با بیان اینکه زمان رفع کدورت منابع آب قابل پیش‌بینی نیست و به میزان پس‌لرزه‌ها بستگی دارد، یادآور شد: کدورت آب در شهرهای کرند غرب، ریجاب، سرپل‌ذهاب، گیلانغرب، بخشی از شهر ازگله و تعدادی از روستاها پیش آمد.

وی تاکید کرد: برق تمام شهرها و روستاهای زلزله زده نیز برقرار است.

بالایی با اشاره به مراجعه بیش از 700 نفر به مراکز درمانی در پی وقوع این زلزله، یادآور شد: این آمار بیانگر تعداد مصدومین نیست و افرادی که به هر نوعی از زلزله آسیب دیده بودند به مراکز درمانی مراجعه کردند که فقط 37 نفر آنها نیازمند خدمات تخصصی و اعزام بودند و از این تعداد نیز 18 نفر تا عصر روز گذشته ترخیص شدند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه همیشه امکان بروز زلزله وجود دارد و فقط باید تاب‌آوری خود را در برابر آن بالا ببریم، افزود: تنها راه مقابله با زلزله یادگیری شیوه مدیریت حادثه خصوصا در درون خانواده‌ها است.

بالایی معتقد است، برای کاهش هزینه‌های ناشی از زلزله باید خانواده‌ها به سمت بیمه منازل و ساختمان‌های خود بروند.

وقوع 237 لرزه بعد از زلزله 6.4 ریشتری کرمانشاه/ روند لرزها به شدت کاهشی است

مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان کرمانشاه از وقوع 237 لرزه بعد از لزله 6.4 ریشتری چهارم آذر در کرمانشاه خبر داد و گفت: روند پس‌لرزه‌ها به شدت کاهشی است.

فرهاد فروزی  به ایسنا گفت: بعد از زلزله 6.4 ریشتری چهارم آذر تا ساعت هفت صبح امروز (ششم آذر) 237 لرزه در استان داشتیم که دو مورد آن بالای پنج ریشتر، هفت مورد بین چهار تا پنج ریشتر و 42 مورد بین سه تا چهار ریشتر بوده است.

وی افزود: بر خلاف زلزله بزرگ آبان سال گذشته، روند پس‌لرزه های زلزله 6.4 ریشتری اخیر به شدت کاهشی بوده است.

مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان کرمانشاه تعداد پس لرزه‌های زلزله 21 آبان سال گذشته تاکنون را نیز 5840 مورد اعلام کرد. 

زلزله به 5 بنای تاریخی کرمانشاه آسیب وارد کرد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: زلزله 6.4 ریشتری اخیر به پنج بنای تاریخی استان در شهرستان های سرپلذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب آسیب وارد کرده است. جلیل بالایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهارکرد: طی بررسی هایی که تیم های کارشناسی اعزامی اداره کل میراث فرهنگی استان در مناطق زلزله زده انجام داده اند، پنج بنای تاریخی استان در این زلزله آسیب دیده است. وی افزود: قلعه یزگرد و قلعه گبری در شهرستان سرپلذهاب، بنای تاریخی بان قلعه و کاروانسرای شاه عباسی در قصرشیرین و تپه تاریخی یا قلعه در گیلانغرب آثار تاریخی خسارت دیده از این زلزله هستند.

به گفته این مسئول، برآورد میزان خسارت وارد شده به این بناها در حال ارزیابی است. مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه باتاکید براینکه خوشبختانه بیشتر آثار تاریخی در شهرستانهای متاثر از این زلزله از آسیب مصون مانده اند، گفت: در زلزله سال گذشته نیز مقابر ابودجانه، مسجد عبدالله بن عمر، طاق گرا و زیج منیژه دچار آسیب هایی شدند که با انجام اقدامات مرمتی روی این بناها، در زلزله اخیر آسیبی به آنها وارد نشد. وی یادآورشد: همچنین عمارت خسرو، آتشکده چهارقاپی، گوردخمه کل داوود، کتیبه آنوبانی‌نی و بنای سراب نیز که در حوزه شهرستان های متاثر از زلزله بودند، آسیب ندیدند. بالایی درپایان اضافه کرد: در زلزله اخیر خوشبختانه آسیبی به بازارها و تکیه های شهر کرمانشاه نیز وارد نشده است. 

۳۶ نفر "بستری" شدند/ حال عمومی همه مصدومان مساعد است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به مراجعه ۷۲۹ نفر به مراکز درمانی استان در پی زلزله 6.4 ریشتری اخیر گفت: هم‌اکنون ۳۶ نفر بستری هستند.

دکتر بهمن روشنی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به افزایش مصدومین زلزله گفت: تا پایان روز گذشته ۷۲۹ نفر  از زلزله زدگان به مراکز درمانی استان مراجعه کردند.

روشنی از افزایش شمار مصدومان بستری شده خبر داد و افزود: ۲۶ نفر از مصدومان در مراکر درمانی بستری بودند که این تعداد با مراجعات روز گذشته به ۳۶ نفر افزایش یافت.

وی افزود: نیمی از مصدومان به خاطر تروما و نوع آسیبی که دیده اند هم اکنون در بیمارستان طالقانی بستری هستند.

روشنی با بیان اینکه حال عمومی تمامی مصدومان مساعد است، گفت: خوشبختانه مورد ترومای حاد نداشته‌ایم.

وی افزود: امروز نیز هشت نفر از مصدومان با توجه به وضعیت جسمی مناسب از بیمارستان مرخص می‌شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از استمرار وضعیت آماده باش بیمارستان ها و مراکز درمانی استان خبر داد و افزود: با گذشت حدود دو روز از زلزله، جهت امدادرسانی مطلوب همچنان مراکز درمانی در حالت آماده باش به سر می‌برند.

مشکل ترافیکی در مناطق زلزله زده وجود ندارد

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: با تمهیدات اندیشیده شده هیچگونه مشکل ترافیکی در مناطق زلزله زده استان وجود ندارد. 

به گزارش ایسنا، سرهنگ "فضل الله شیری" اظهار کرد: پس از وقوع زلزله وضعیت ترافیکی و عبور و مرور وسایل نقلیه در مناطق زلزله زده تحت کنترل بوده و شرایط مناسب و روانی دارد.

 وی ادامه داد: از همان ساعات اولیه وقوع زلزله در شامگاه یکشنبه، پلیس راهور و پلیس راه استان با همکاری مطلوب نسبت به کنترل و پوشش ترافیکی شهرها و محورهای مواصلاتی سطح استان اقدام کردند.

شیری با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته هیچگونه مسئله خاص ترافیکی در مناطق زلزله زده مشاهده و گزارش نشده است، تأکید کرد: همکاران ما در پلیس راه و راهور استان تا پایان امدادرسانی به هم استانی‌ها به صورت شبانه روزی در کنار مردم خواهند بود.

این مقام انتظامی در پایان از شهروندان خواست در راستای ارائه خدمت مطلوب و امدادرسانی در مناطق زلزله زده، ضمن رعایت قوانین و مقررات، از ترددهای غیرضروری در این مناطق خودداری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

زلزله به 5 بنای تاریخی کرمانشاه آسیب وارد کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
زلزله به 5 بنای تاریخی کرمانشاه آسیب وارد کرد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: زلزله 6.4 ریشتری اخیر به پنج بنای تاریخی استان در شهرستان های سرپلذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب آسیب وارد کرده است.

 جلیل بالایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهارکرد: طی بررسی هایی که تیم های کارشناسی اعزامی اداره کل میراث فرهنگی استان در مناطق زلزله زده انجام داده اند، پنج بنای تاریخی استان در این زلزله آسیب دیده است.

وی افزود: قلعه یزگرد و قلعه گبری در شهرستان سرپلذهاب، بنای تاریخی بان قلعه و کاروانسرای شاه عباسی در قصرشیرین و تپه تاریخی یا قلعه در گیلانغرب آثار تاریخی خسارت دیده از این زلزله هستند.

به گفته این مسئول، برآورد میزان خسارت وارد شده به این بناها در حال ارزیابی است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه باتاکید براینکه خوشبختانه بیشتر آثار تاریخی در شهرستانهای متاثر از این زلزله از آسیب مصون مانده اند، گفت: در زلزله سال گذشته نیز مقابر ابودجانه، مسجد عبدالله بن عمر، طاق گرا و زیج منیژه دچار آسیب هایی شدند که با انجام اقدامات مرمتی روی این بناها، در زلزله اخیر آسیبی به آنها وارد نشد.

وی یادآورشد: همچنین عمارت خسرو، آتشکده چهارقاپی، گوردخمه کل داوود، کتیبه آنوبانی‌نی و بنای سراب نیز که در حوزه شهرستان های متاثر از زلزله بودند، آسیب ندیدند.

بالایی درپایان اضافه کرد: در زلزله اخیر خوشبختانه آسیبی به بازارها و تکیه های شهر کرمانشاه نیز وارد نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

وضعیت زلزله کرمانشاه توسط بسیج سازندگی بررسی شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
وضعیت زلزله کرمانشاه توسط بسیج سازندگی بررسی شد
همدان- ایرنا- رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: وضعیت تمامی مناطق زلزله زده کرمانشاه در کمترین زمان ممکن با یک ابلاغ پیامکی بررسی و رصد شد.

سردار پاسدار نعمان غلامی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا یادآوری کرد: در زلزله سال گذشته بسیج سازندگی سپاه پاسداران در 300 روستای کرمانشاه مستقر شد و آنها را زیر پوشش قرار دادند.

وی اضافه کرد: حضور طولانی مدت عوامل بسیج سازندگی 32 استان در جمع مردم زلزله زده کرمانشاه موجب تعامل و ارتباط صمیمی آنها با اهالی این استان به ویژه افراد ذی نفوذ، موثر و معتمدان شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور اظهار داشت: سپاه از تمامی عوامل درخواست کرده بود که با تمامی افراد از جمله دهیاران و اعضای شورای شهر پیوسته ارتباط داشته باشند.

سردار غلامی ادامه داد: در نخستین ساعت بروز زلزله در یک ابلاغ پیامکی از تمامی مسئولان بسیج سازندگی خواسته شد از وضعیت مناطق زلزله گزارش بگیرند.

وی افزود: آنها نیز با برقراری ارتباط و تماس تلفنی با افراد معتمد و ذی نفوذ مناطق و روستا ها گزارش های لازم را دریافت کردند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه ارزیابی به سرعت توسط تلفنی انجام شد گفت: طبق آخرین ارزیابی در منطقه تلفات جانی وجود نداشت و بیشتر آسیب دیدگان سرپایی مداوا شدند.

سردار غلامی ادامه داد: با توجه به آمادگی گروه های جهادی برای حضور در منطقه اما طبق گزارش های دریافتی و به گفته ستاد مدیریت بحران و فرمانده سپاه استان کرمانشاه نیازی به اعزام نیرو نبود.

ساعت 20 و هفت دقیقه یکشنبه شب زمین لرزه ای به بزرگی 6.4 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) غرب استان کرمانشاه را لرزاند.

به گزارش ایرنا، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش داد، این زمین لرزه در عمق هفت کیلومتری زمین و در فاصله 17 کیلومتری سرپل ذهاب، 18 کیلومتری قصرشیرین و 33 کیلومتری گیلانغرب و 127 کیلومتری مرکز کرمانشاه رخ داده است.

7526/2087

خواندن خبر در سایت منبع

کرمانشاه در یک سال بیش از ۵ هزار و پانصد بار لرزید

رکناخبرگزاری رکنا
کرمانشاه در یک سال بیش از ۵ هزار و پانصد بار لرزید
رکنا: ۲۱ آبان سال گذشته زلزله‌ای به بزرگی ۷.۳ و ۵ آذر امسال زلزله به بزرگی ۶.۴ ریشتر کرمانشاه را لرزاند.

کرمانشاه در یک سال بیش از ۵ هزار و پانصد بار لرزید - 1

یکشنبه شب گذشته ساعت ۲۰:۰۷ دقیقه، کرمانشاه دقیقا پس از ۱۳ روز از سالگرد زلزله سال گذشته، باز هم لرزید و بر اثر این زلزله ۷۲۹ نفر مصدوم شدند و خسارت های مالی در برخی روستاها بر جای ماند.

سال گذشته زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ در نزدیکی ازگله، استان کرمانشاه در نزدیکی مرز ایران و عراق در ۳۲ کیلومتری جنوب غربی شهر حلبچه عراق ایران رخ داد. کانون این زمین‌لرزه ۵ کیلومتری شهر ازگله کرمانشاه بود. تعداد کشته‌ها در زلزله سال ۹۶ کرمانشاه به ۵۷۴ نفر رسید و همچنین ۹٬۳۸۸ نفر زخمی شدند و حدود ۷۰٬۰۰۰ نفر بی‌خانمان شدند.. بیشترین آمار کشته‌ها و زخمی‌ها از شهر‌های قصر شیرین، سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی گزارش شدند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه مرتضی کوهی در این رابطه گفت: ۹۱ کودک در زلزله استان بی‌سرپرست شده‌اند که از این تعداد ۳۱ مورد مادرشان فوت کرده، ۴۷ مورد پدرشان جان باخته و ۱۳ مورد نیز هر دو والدین خود را از دست دادند.

فرهاد فروزی مسئول شبکه لرزه نگاری کرمانشاه درباره تعداد پس لرزه ها بعد از وقوع زلزله ۷.۳ در کرمانشاه گفت: از زلزله سال گذشته ۲۱ آبان کرمانشاه تاکنون ۲ هزار و ۸۱۵ مورد پس لرزه در سال ۹۷ و ۲ هزار و ۶۹۶ مورد نیز در سال ۹۶ به وقوع پیوسته است. از مجموع پس لرزه‌های ثبت شده، ۱۱ مورد بالای پنج ریشتر، ۱۰۷ مورد بین چهار تا پنج ریشتر، ۶۳۹ مورد بین سه تا چهار ریشتر و چهار هزار و ۷۵۴ مورد نیز کمتر از سه ریشتر بوده است.

فرهاد فروزی مسئول شبکه لرزه نگاری کرمانشاه تصریح کرد: در شهریور امسال در مجموع ۹۶۳ پس لرزه در استان به ثبت رسید که یک مورد آن ۵.۹ ریشتر شدت داشت و به این دلیل تعداد پس لرزه در این ماه بیشتر بود. همچنین تعداد پس لرزه‌های ثبت شده در مهر امسال را ۲۸۴ مورد اعلام بوده و در آبان امسال نیز تاکنون ۹۶ پس لرزه به ثبت رسیده و وقوع پس لرزه‌های متعدد پس از این زلزله بزرگ طبیعی است و پیش بینی می‌شود تا یکسال دیگر این پس لرزه‌ها ادامه داشته باشد.

مسئول شبکه لرزه نگاری کرمانشاه افزود: در یک سال اخیر یعنی از ۲۱ آبان سال ۹۶ تا به امروز هر روز پس لرزه در استان بخصوص در سرپل ذهاب و ازگله داشته ایم و به طور میانگین روزانه بین هفت تا هشت پس لرزه در این مناطق ثبت شده است.

همچنین مهدی زارع، استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی نیز در این رابطه گفته است: زمین‌لرزه ۵ آذر با مقیاس ۶،۴ ریشتر روی گسل متفاوتی در مقایسه با زمین لرزه سال گذشته کرمانشاه و در عمق تقریبی حدود ۲۰ کیلومتری زمین روی داده است. زلزله شب گذشته ۶۰ کیلومتر با کانون زمین لرزه روز ۲۱ آبان ماه سال گذشته فاصله دارد و بر اساس شواهدی که تاکنون به دست آمده است احتمال می‌رود که این زلزله اتفاق ثانویه در منطقه باشد.

به گزارش خبرنگار میزان، با وجود اینکه یک سال از زلزله مهیب سال گذشته کرمانشاه گذشته بود و مردم زلززله زده به دنبال ساخت خانه‌های خوشان بودند و برخی حادثه Incident دیدگان در خانه‌های جدید خود ساکن شده بودند، باز تیتر اول رسانه‌ها "کرمانشاه لرزید"؛ شد. استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی معتقد است پس‌لرزه‌های سرپل‌ذهاب همچنان ادامه خواهد یافت و در دو سال آینده (تا سه سال بعد از رخداد ۲۱ آبان ۹۶) احتمال وقوع زلزله‌ای با بزرگای بین ۶ تا ۷ تا حدود ۷۵ درصد وجود دارد.

به گفته فروزی مسئول شبکه لرزه نگاری کرمانشاه، اگر چه محل گسل زلزله ۶.۴ دهم ریشتر شب گذشته کمی با گسل زمین لرزه بزرگ آبان سال گذشته فاصله دارد، اما در همان زون گسلی خرده شده قرار گرفته و پس لرزه همان زلزله محسوب می‌شود.

از شب گذشته تاکنون ۱۶۵ مورد پس لرزه در کرمانشاه به ثبت رسید که از این تعداد دو مورد بالای پنج ریشتر هفت مورد بین چهار تا پنج ریشتر و ۳۷ مورد بین سه تا چهار ریشتر بوده است.

به گزارش خبرنگار میزان، در پی وقوع زمین لرزه شب گذشته کرمانشاه مرکز زلزله نگاری کشور اعلام کرد تاکنون ۱۶۵ مورد پس لرزه در کرمانشاه ثبت شده است. در مجموع با احتساب پس لرزه های شب گذشته با ۲ هزار و ۸۱۵ مورد پس لرزه در سال ۹۷ قبل از زلزله دیشب و ۲ هزار و ۶۹۶ مورد نیز در سال ۹۶ آمار میزان پس لرزه‌های کرمانشاه به ۵۶۷۶ مورد می رسد.

خواندن خبر در سایت منبع

12هزارواحد مسکونی ناشی اززلزله پارسال کرمانشاه تعمیر شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
12هزارواحد مسکونی ناشی اززلزله پارسال کرمانشاه تعمیر شد
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: سهم این استان از تعمیر 54 هزار و 500 واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله زده سال گذشته در کرمانشاه، 12 هزار واحد بود که به صورت کامل انجام شده است.

مسعود رضایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین مقرر شده بود لرستان به عنوان استان معین، کار احداث 2 هزار و 600 واحد روستایی و 400 واحد شهری را در اسلام آباد غرب انجام دهد.

وی تصریح کرد: در این راستا کار بازسازی در 103 روستا و 90 واحدمسکونی شهری اجرا شده که تا یک ماه آینده تحویل داده می شود.

رضایی افزود: عملیات بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله استان کرمانشاه با حضور 13 استان مطرح کشور درحال انجام می باشد، که کار بازسازی واحدهای شهرستان اسلام آبادغرب به بنیاد مسکن لرستان واگذار شده است.

وی اظهار داشت: تا مردادماه امسال 750 واحد مسکونی زلزه زده توسط استان لرستان تکمیل و به مردم تحویل داده شد و مابقی واحدها نیز در دست احداث و واگذاری می باشند‌.

مدیرکل بنیادمسکن لرستان گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، عملکرد ستادمعین بازسازی بنیادمسکن لرستان بسیار خوب است و از ستادهای برتر کشور در امر بازسازی است.

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

7269/6060

خواندن خبر در سایت منبع

اعزام ۱۲ تیم ارتش به روستاهای زلزله زده کرمانشاه

ایسناخبرگزاری ایسنا
اعزام ۱۲ تیم ارتش به روستاهای زلزله زده کرمانشاه
‌فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور از اعزام ۱۲ تیم به روستاهای مناطق زلزله زده استان کرمانشاه برای خدمات رسانی به زلزله زدگان خبر داد.

‌به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ فرهاد آریانفر به تشریح اقدامات ارتش در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه پرداخت و اظهار کرد: بلافاصله پس از وقوع زلزله (چهارم آذر) سه تیپ عملیاتی شامل دو تیپ در شهرستان سرپل ذهاب و یک تیپ در  شهرستان قصرشیرین و یک گردان در شهرستان گیلانغرب با هماهنگی فرمانداران این شهرستانها برای خدمات رسانی به زلزله زدگان وارد عمل شدند.

آریانفر با اشاره به اعزام ۱۲ تیم به روستاهای مناطق زلزله زده استان از سوی ارتش، افزود: این تیم ها برای ارزیابی وضعیت این روستاها و خدمات رسانی به زلزله زدگان روستایی اعزام شده اند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور اضافه کرد: اعزام  ۲۵دستگاه آمبولانس از یگان های تابعه قرارگاه منطقه غرب ارتش و بیمارستان ۵۲۰ به شهرهای قصرشیرین و گیلانغرب از دیگر اقدامات انجام شده توسط ارتش در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بود که توسط این آمبولانس ها تعداد قابل توجهی از مردم به مراکز درمانی اعزام شدند.

آریانفر گفت: همچنین بنا به اعلام نیاز فرمانداران شهرهای زلزله زده استان ۲۰ دستگاه تانکر آب برای آبرسانی به مناطق زلزله زده اعزام شدند.

وی ادامه داد: ۲۰ دستگاه تانکر سوخت نیز جهت سوخت‌رسانی به زلزله زدگان آماده هستند.

آریانفر در پایان گفت: مجموعه ارتش آمادگی هر نوع خدمات رسانی به زلزله زدگان را  دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
الفالف1 روز قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما23 دقیقه قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

جهانگیری فرارسیدن روز ملی عمان را تبریک گفت

مهر18 دقیقه قبل

طرح ویژه تعزیرات برای کنتزل قیمت‌ها در فاز اول یک ماه اجرا می‌شود

فارس19 دقیقه قبل

تیم ملی فوتبال کره جنوبی مقابل برزیل شکست خورد

مهر19 دقیقه قبل

استخدام کارشناس مدیریت شبکه‌های اجتماعی در تهران

اقتصاد آنلاین20 دقیقه قبل

ریاض غرامت حادثه سقوط جرثقیل را به مصر پرداخت کرد

الف20 دقیقه قبل

هفته‌آینده؛ جلسه کمیسیون امنیت‌ملی مجلس درباره اعتراضات

اقتصاد آنلاین20 دقیقه قبل