اخبار قیمت های روز بازار
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت های روز بازار

قیمت بسته‌های تخم مرغ در بازار+جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت بسته‌های تخم مرغ در بازار+جدول
بنا بر نرخنامه سازمان میادین میوه و تره بار قیمت تخم مرغ غیر بسته بندی ۳۰ عددی تنظیم بازاری ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت گذاری شده است.

بنا بر نرخنامه سازمان میادین میوه‌وتره قیمت انواع تخم مرغ به صورت زیر است:

قیمت بسته‌های تخم مرغ در بازار+جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

ریزش قیمت ها در بازار ارز/ دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ریزش قیمت ها در بازار ارز/ دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد
در ادامه روند نزولی قمیت ها در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار در صرافی ها به کانال ۱۱ هزار تومان وارد شد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در پی سیاست های جدید ارزی و اعمال محدودیت ها برای تراکنش های بانکی و البته محدودیت خرید و فروش دلار و حواله های ارزی خارج از صرافی های مجاز قیمت دلار امروز ریزش چشم گیری داشته است.

ریزش قیمت دلار البته تاثیر مستقیم در بازار طلا و سکه نیز داشته و موجب افت قیمت ها در این بازار هم شده است .

دلار که پیش از این در کانال 12 هزار تومان معامله می شد از دقایقی قبل وارد کانال 11 هزار تومان شده است؛ فعالان بازار می گویند فروشنده ارز در روزهای اخیر بسیار زیاد شده و عامل اصلی ریزش قیمت ها افزایش فروشنده هاست.

هم اکنون در خیابان فردوسی دلار با قیمت 11 هزار و 900 تومان و سکه با قیمت 3 میلیون و 800 هزار تومان فروخته می شود. فعالان بازار پیش بینی می کنند در ساعات آتی ریزش قیمت ها ادامه داشته باشد.قیمت خرید دلار در بانک‎ها 1397/09/06

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع سواری‌های شاسی بلند در بازار تهران +جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع سواری‌های شاسی بلند در بازار تهران +جدول
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای کارکرده شاسی بلند در سطح بازار پایتخت طی آذر ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

خرید برق خورشیدی از مردم با قیمت هر کیلووات ساعت ۸۰۰ تومان

تسنیمخبرگزاری تسنیم
خرید برق خورشیدی از مردم با قیمت هر کیلووات ساعت ۸۰۰ تومان
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: برق مازاد تولیدی در پنل‌های خورشیدی واحدهای مسکونی را با قیمت ۸۰۰ تومان در هر کیلووات ساعت می خریم.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ در نشستی خبری اظهار داشت: در شهر تهران 4.5 میلیون مشترک داریم که این تعداد، 13 درصد مشترکان برق کل کشور را شامل می شود.

وی افزود: همچنین 32 هزار کیلومتر شبکه توزیع و 18 هزار دستگاه پست برق داریم که این اعداد از بزرگی کار در بخش توزیع برق تهران حکایت دارد به طوری که 6 هزار نفر شاغل به صورت شبانه روزی مسئولیت تأمین برق 4.5 میلیون مشترک را برعهده دارند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ تصریح کرد: بیش از 90 درصد خدمات فروش و پس از فروش به مشترکان به صورت غیرحضوری انجام می شود که این موضوع موجب جلوگیری از بخش عظیمی از مراجعات مردم به ادارات برق و به تبع آن کاهش تردد مردم در شهر شده است.

صبوری با بیان اینکه 76 درصد مشترکان برق در کلانشهر تهران مشترکان خانگی هستند، گفت: 80 درصد مشترکان خانگی در تهران الگوی مصرف را که ماهانه 300 کیلووات ساعت است، رعایت می کنند و تنها 20 درصد مشترکان خانگی بیش از الگو، به مصرف برق می پردازند.

وی افزود: در خصوص برخورد با مشترکان پرمصرف، تا امروز مصوبه جدیدی به ما ابلاغ نشده، البته وزارت نیرو به منظور افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف پیشنهاداتی داشته که هنوز این پیشنهادات در مرحله بررسی است.

وی ادامه داد: در زمینه هزینه های انشعاب، ما تا اطلاع ثانوی برای افزایش تعرفه حق انشعاب برنامه ای نداریم.یارانه نقدی یا تخفیف روی قبض برق؛ چاره کدام است؟

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ با بیان اینکه سالانه در زمان پیک، 5 درصد شاهد افزایش مصرف برق هستیم، گفت: پیک مصرف برق تهران در تابستان 96 به میزان 4 هزار و 666 مگاوات بود که پیش بینی می شد با ادامه این روند، در تابستان 97 پیک مصرف برق در این کلانشهر به بیش از 4900 مگاوات برسد، اما با اعمال راهکارهای متعددی در بخش مدیریت مصرف، پیک مصرف برق در تابستان 97 در تهران به 4560 مگاوات رسید.

وی افزود: برای پیک تابستان 98 نیز کاهش 650 مگاواتی مصرف برق با اعمال راهکارهای مدیریت مصرف در برنامه قرار دارد که در این بخش، یکی از اقدامات ما جایگزینی 5 میلیون لامپ فلورسنت در ادارات با لامپ های کم‌مصرف است.

صبوری در خصوص برنامه خرید برق از مردم اذعان داشت: در تهران برخی سازندگان برج‌های مسکونی با مراجعه با ادارات توزیع برق، هماهنگی‌های لازم را برای تجهیز بام برج‌ها و همچنین نمای آنها به پنل‌های خورشیدی را انجام داده اند تا هم برق مجتمع مسکونی خود را تأمین کنند و هم بتوانند مازاد برق تولیدی را به ما بفروشند.

وی ادامه داد: برق مازاد تولیدی در پنل‌های خورشیدی واحدهای مسکونی را با قیمت 800 تومان در هر کیلووات ساعت می خریم و هر مشترک خانگی که راغب به نصب پنل‌های خورشیدی و فروش برق مازاد به شرکت‌های توزیع برق باشد می تواند با مراجعه به ادارات توزیع برق در هر منطقه، در این خصوص مشاوره گرفته و کسب اطلاع کند.

صبوری خاطرنشان کرد: تا امروز 1500 مگاوات ظرفیت نیروگاههای خورشیدی در تهران احداث شده و در مدار بهره برداری است و 1500 مگاوات ظرفیت جدید در این بخش در مرحله انعقد قرارداد و نصب است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ در خصوص میزان خاموشی‌های هر مشترک تهرانی در طول سال گفت: مدت زمان خاموشی به ازای هر مشترک در طول سال در کلانشهر تهران در سال 94 به میزان 310 دقیقه بود که این رقم در پایان سال 96 به 161 دقیقه رسید و برنامه‌هایی برای کاهش بیش از پیش آن در دست اجرا است.

صبوری در پاسخ به سوالی در خصوص تأمین تجهیزات بخش توزیع برق در زمان تحریم‌ها اذعان داشت: در بخش توزیع برق، هیچ کمبودی در زمینه تأمین تجهیزات و مهندسی نداریم و 100 درصد تجهیزات در داخل کشور و به وفور تولید و تأمین می شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع پرفروش‌ترین تلویزیون‌ها دربازار؟ +جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع پرفروش‌ترین تلویزیون‌ها دربازار؟ +جدول
آنچه در زیر می آید جدول قیمت انواع پرفروش ترین تلویزیون در سطح بازار تهران است.

شایان ذکر است که این نرخ‌ها ممکن است بر اساس برخی امکانات جانبی و خدمات پس از فروش در مناطق مختلف شهر تا ۱۰ درصد تفاوت قیمت داشته باشد.

قیمت انواع پرفروش‌ترین تلویزیون‌ها دربازار؟ +جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع پرفروش‌ترین تلویزیون‌ها دربازار؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع پرفروش‌ترین تلویزیون‌ها دربازار؟ +جدول
اقتصاد آنلاین - سمانه باقری : آنچه در زیر می آید جدول قیمت انواع پرفروش ترین تلویزیون در سطح بازار تهران است؛شایان ذکر است که این نرخ‌ها ممکن است بر اساس برخی امکانات جانبی و خدمات پس از فروش در مناطق مختلف شهر تا ۱۰ درصد تفاوت قیمت داشته باشد.

قیمت انواع پرفروش‌ترین تلویزیون‌ها دربازار؟ +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت بسته‌های تخم مرغ در بازار+جدول

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت بسته‌های تخم مرغ در بازار+جدول
خبرگزاری میزان- بنا بر نرخنامه سازمان میادین میوه و تره بار قیمت تخم مرغ غیر بسته بندی ۳۰ عددی تنظیم بازاری ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بنا بر نرخنامه سازمان میادین میوه‌وتره قیمت انواع تخم مرغ به صورت زیر است:

قیمت بسته‌های تخم مرغ در بازار+جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

‌قیمت لوازم خانگی در یزد ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد افزایش یافت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
‌قیمت لوازم خانگی در یزد ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد افزایش یافت
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد افزایش ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصدی قیمت لوازم خانگی در چند ماهه اخیر خبر داد.

- اخبار استانها -

محمدهادی قیامت در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بزد، از رکود کامل بازار لوازم خانگی در استان خبر داد و اظهار داشت: در بازار ایران زمانی که قیمت اجناس افزایش پیدا می‌کند مردم به بازار هجوم می‌آوردند و در همین زمان است که علی‌رغم تقاضای بالا روند عرضه کاهش پیدا می‌کند تا این موضوع سبب رشد فزاینده قیمت‌ها شود و در نتیجه زمانی که بازار از تلاطم می‌افتد و قیمت‌ها تاحدوی ثبات پیدا می‌کند بازار دچار رکود شدیدی می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌ خانگی یزد افزود: در حال حاضر به دلیل افت تلاطم بازار ارز، قیمت‌ها ثبات نسبی را تجربه می‌کند و به دلیل اینکه مردم در ایام التهاب اجناس خود را خریداری کرده‌اند به نظر می‌رسد در حال حاضر نقدینگی بین مردم وجود ندارد تا اقدام به خرید کنند.

قیامت در ادامه از تمایل تولیدکنندگان لوازم خانگی برای افزایش 30 تا 40 درصدی محصولات خود خبر داد و اظهار داشت: متاسفانه با ممنوعیت واردات برخی  اقلام لوازم خانگی‌، شرکت‌های داخلی نیز به صورت قطره چکانی اقدام به توزیع کالا کرده و با هر بار توزیع 10 درصد به قیمت‌ها اضافه می‌کنند.تهیه لوازم خانگی 200 خانوار زلزله‌زده کرمانشاهی توسط آستان قدس رضویلوازم خانگی به صورت قطره چکانی در بازار شیراز توزیع می‌شودنمایشگاه لوازم خانگی در کرمانشاه کار خود را آغاز کردنمایشگاه لوازم خانگی و سوغات استان‌ها در کرمانشاه برپا می‌شود

وی با بیان این مطلب که قدرت خرید مردم به شدت افول کرده و دیگر بازار کشش گرانی را ندارد اظهار داشت: ظرف چند ماهه اخیر و با افزایش نرخ ارز شاهد افزایش 100 تا 200 درصدی قیمت لوازم خانگی بودیم اما تولیدکنندگان با توجه به ممنوعیت ورادات برخی اقلام یا آن کالاها را موجود ندارند و یا در صورت موجود داشتن کالا، آن را به صورت مناسب توزیع نمی‌کنند تا بتوانند بر قیمت آن بیافزایند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد، راه حل برون رفت از رکود در بازار لوازم خانگی را کاهش قیمت‌ها دانست و گفت: متاسفانه تمامی تولیدکنندگان هم قیمت‌ها را افزایش داده و هم کالای خود را به صورت نقدی به فروش می‌رسانند و از آنجا که مردم توان خرید نقدی ندارند بازار در رکود سنگینی به سر می‌برد.

قیامت تاکید کرد: برای حل این موضوع باید دولتمردان تدبیر کرده و با اتخاذ راهکارهایی، علاوه بر کاهش قیمت‌ها، شرایط فروش اقساطی را نیز همچون گذشته برای مردم فراهم آورند.

خواندن خبر در سایت منبع

بازار قیمت شیر را تعیین کرده/ صنایع لبنی از قیمت‌های اعمالی تمکین نمی‌کنند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بازار قیمت شیر را تعیین کرده/ صنایع لبنی از قیمت‌های اعمالی تمکین نمی‌کنند
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: دولت می‌تواند قیمت محصولات صنایع لبنی را کنترل کند اما صنایع لبنی در مقایسه با دامداران کمتر تمکین می‌کند، کنترل صنایع لبنی به جهت نفوذ دار بودن برای دولت دشوار تر است.

شمس الله شریعت‌نژاد در خصوص افزایش قیمت شیر، اظهار داشت: عملکرد دولت در گذشته در زمینه قیمت شیر نشان داد که امکان کنترل و نظارتی در این بخش وجود ندارد زیرا بسیاری دامداران متضرر شدند و تولید شیر برای آنها صرفه اقتصادی نداشت.

شیر دامداران با قیمت 2هزار تومان مشتری دارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر افزایش قیمت شیر در بازار به واسطه عرضه و تقاضا است، گفت: در حال حاضر دامداران برای شیر تولیدی خود با قیمت 2 هزار تومان مشتری دارند و باتوجه به افزایش قیمت نهاده‌ها محصول تولیدی خود را در بازار را به فروش می‌رسانند.

 کنترل صنایع لبنی با توجه به نفوذ آنها دشوار است

دولت می‌تواند قیمت محصولات صنایع لبنی را کنترل کند اما صنایع لبنی در مقایسه با دامداران کمتر تمکین می‌کندنماینده مردم رامسر درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش قیمت شیر در چرخه طبیعی رخ داده است، ادامه داد: دولت می‌تواند قیمت محصولات صنایع لبنی را کنترل کند اما صنایع لبنی در مقایسه با دامداران کمتر تمکین می‌کند، کنترل صنایع لبنی به جهت نفوذ دار بودن برای دولت دشوار تر است.

2هزار تومان برای هر لیتر شیر زیاد نیست

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در حال حاضر قیمت شیر توسط بازار تعیین می‌شود و دو هزار تومان برای هر لیتر شیر قیمت بالایی نیست،  خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط صادرات و بازار دامدار این امکان را دارند تا محصولات خود را با قیمت تعیین شده هر لیتر 2هزار تومان به فروش برسانند، تولیدکنندگان لبنیات در شرایطی که شیر ارزان قیمت خریداری می‌کردند قیمت محصولات خود را افزایش دادند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت گوشی هم‌چنان بالاست

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
قیمت گوشی هم‌چنان بالاست
در حالی که مشکلاتی مانند رجیستری و افزایش نرخ ارز در ماه‌های گذشته باعث بالا رفتن قیمت گوشی شد، با حل نسبی این دو موضوع، قیمت گوشی‌ها همچنان شاهد افزایش چندبرابری است.

پس از طرح رجیستری تلفن همراه که راه افزایش قیمت موبایل را برای سودجویان باز کرد، افزایش نرخ ارز هم دلیل دیگری برای افزایش قیمت گوشی شد و از طرفی برخی از واردکنندگان در حالی که با ارز دولتی گوشی وارد کرده بودند،‌ به فروش همان گوشی‌ها با ارز آزاد اقدام کردند که محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - لیست این واردکنندگان را منتشر کرد و بخشی از علت گرانی گوشی‌ها مشخص شد.

با انتشار این لیست، مشخص شد که بسیاری از شرکت‌هایی که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات دریافت کرده‌اند، نه تنها هنوز تمامی ارز اختصاص‌یافته را هزینه‌ی واردات نکرده‌اند، بلکه برخی از شرکت‌ها از جمله برخی از تامین‌کنندگان و یا واردکنندگان در عین دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی، نوسانات ارز را بهانه کرده و با افزایش نرخ آزاد ارز، قیمت‌ کالاها را افزایش داده و بعضا با دلار ۷۰۰۰ تومانی محاسبه کرده و فروخته‌اند.

در چنین شرایطی اعلان شد که ۱۰۰ هزار گوشی احتکارشده، توقیف شده و هم‌چنین ۱۰۰ هزار گوشی در گمرک مانده است و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اظهار کرد که در صورتی که این گوشی‌های توقیف‌شده به بازار تزریق شود و البته با ‌وجود تثبیت نرخ ارز، قیمت‌ها به وضعیت رضایت‌بخش نزدیک شود.

آذری‌جهرمی اوایل مردادماه هم از تلاش برای عرضه گوشی‌های توقیف‌شده به بازار خبر داد و علت عدم تثبیت درباره گوشی‌های موبایل را علاوه بر عرضه نشدن گوشی‌های توقیفی، عدم تثبیت نرخ ارز دانست.

وی هم‌چنین همان زمان درباره‌ی علل بالا رفتن قیمت گوشی، به دلایلی از جمله مشکلات واردات،‌ گوشی‌های توقیف‌شده در گمرک به‌دلیل ارز غیرتخصیصی و گوشی‌های توقیف‌شده با ارز دولتی اشاره کرده بود. البته کارشناسان حوزه موبایل معتقد بودند حتی با وجود عرضه‌ی گوشی‌های توقیفی، با توجه به تقاضای ماهیانه حدود ۸۰۰ تا یک میلیون گوشی و حتی درصورتی که تمام گوشی‌های توقیف‌شده به دست مصرف‌کننده نهایی برسد، تنها در یک بازه‌ی کوتاه، قیمت‌ها پایین خواهد آمد و پس از آن مجددا قیمت‌ها بالا می‌رود.

اما اخیرا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به گرانی‌های بازار موبایل بار دیگر واکنش نشان داده و در صفحه توییتر خود در پاسخ به یکی از کاربران نوشته است: "متاسفانه نه مشکل واردات گوشی حل شده و نه گوشی‌های موجود در گمرک ترخیص شده است. علی‌رغم پایین آمدن قیمت ارز، هنوز قیمت گوشی متناسب نشده است. انصافا بنده تمام تلاش و پیگیری را کردم. حل مشکل در دست دستگاه‌هایی است که اختیار آن‌ها در دست وزارت ارتباطات نیست. در مکاتبه‌ای از ریاست محترم جمهوری درخواست صدور دستور ویژه‌ای برای حل موضوع کرده‌ام."

اگرچه پس از بالا رفتن قیمت ارز در دو مقطع اجرای رجیستری و پس از آن افزایش نرخ ارز،‌ مسوولان در ابتدا مصرف‌کنندگان را به صبر کردن و نخریدن گوشی تشویق کردند، اما در این مدت هنوز قیمت گوشی کاهش نیافته است. البته دلایلی مانند مشکلات واردات هم در این موضوع موثر است اما درنهایت هنوز کاهش قیمتی رخ نداده است و مسوولان دولتی هم‌چنان وعده‌ بررسی و پیگیری می‌دهند.منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع سبزیجات در بازار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع سبزیجات در بازار
هر کیلو بادمجان دلمه‌ای با مبلغ یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

براساس مشاهدات میدانی؛ با افزایش نسبی تقاضا و شروع مجالس و مراسم عروسی بعد از ایام محرم و صفر، همچنان بازار میوه و سبزی در رکود به سر می‌برد و پیش بینی می‌شود که نوسان خاصی در بازار رخ ندهد.

قیمت انواع سبزیجات در بازار - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع سواری‌های شاسی بلند در بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع سواری‌های شاسی بلند در بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای کارکرده شاسی بلند در سطح بازار پایتخت طی آذر ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

قیمت انواع سواری‌های شاسی بلند در بازار تهران +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت مواد اولیه فرش به دلیل نوسان نرخ ارز

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
افزایش قیمت مواد اولیه فرش به دلیل نوسان نرخ ارز
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف ثبات نرخ ارز صادراتی در درازمدت را خواستار شد و گفت: افزایش قیمت مواد اولیه به دلیل نوسان نرخ ارز موجب بالا رفتن قیمت تمام شده تولید شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، عبداله بهرامی ، اظهار کرد: بزرگترین مشکل ما این است که در شرایط کنونی نمی‌توانیم سفارش تولید بگیریم چون فرش ایران نرخ مشخصی ندارد، از طرفی تولیدکنندگان به دلیل بالا رفتن نرخ ارز، مواد اولیه را گران خریداری می‌کنند در نتیجه قیمت تمام شده ما برای تولید فرش بالا می‌رود.

وی با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت بسیاری از مواد اولیه فرش دستباف، گفت: نوسانات نرخ ارز باعث شده تا قیمت مواد اولیه و مورد نیاز فرش دستباف از قبیل رنگ، ‌ نخ و ابریشم با افزایش قیمت مواجه شود و در چنین شرایطی باید از خروج مواد اولیه جلوگیری کرد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف تصریح کرد:متاسفانه هنوز به شرایط ثبات اقتصادی نرسیده‌ایم و چون آینده بازار قابل پیش‌بینی نیست عده زیادی از قالیبافان در راه‌اندازی کارگاه‌ها مردد هستند، لذا باید تدابیر لازم را در این خصوص بیاندیشیم؛  بافندگان فرش دستباف انتظار دارند که ثبات نرخ ارز صادراتی در درازمدت را شاهد باشیم تا بتوانند سفارش بپذیرند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف با انتقاد از سیاست آمریکا در تحریم فرش دستباف ایرانی، گفت: فرش دستباف ایرانی یک برند شناخته شده در بازارهای جهانی است و  در طول دهه‌های متمادی، یکی از پرطرفدارترین اجناس در بازارهای جهان از جمله آمریکا بوده و ارزش این کالای با ارزش و نفیس و دوست دار محیط زیست بر همگان آشکار است، ولی اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه فرش دستباف ایرانی موجب جایگزین کردن آن با کالای دیگر شده و خریداران قالی سحرانگیز ایرانی را از دستیابی به این کالای ارزشمند محروم کرده است.

بهرامی با اشاره به از دست رفتن بزرگترین بازار صادراتی فرش دستباف ایران، گفت: تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایرانی هرگز در فکر دور زدن تحریم‌ها نبوده و نیستند و با چنین اقدامات غیر فرهنگی بازارهای صادراتی را خالی نمی‌کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با لغو تحریم‌های خارجی، موانع صادرات فرش دستباف ایران از میان برداشته شود و مسئولان داخلی در راستای حمایت از تولید و صادرات این کالای استراتژیک و بومی‌سازی شده در کشور تدابیر مناسبی در پیش گیرند.

ارزش سالانه صادرات فرش ایران حدود ۴۰۰ میلیون دلار بود که۱۲۰ میلیون دلار آن به آمریکا صادر می‌شد. با اعمال تحریم‌ها ارزش صادرات فرش ایران بیش از ۱۰۰ میلیون دلار کاهش یافته و عوامل مختلف داخلی و خارجی در این امر موثر بوده است. فرش ایران با عنوان "پرشین کارپت"در سطح جهان دارای برند است و علاقمندان بسیاری دارد. در حال حاضر بیش از شش میلیون ایرانی از محل فرش ارتزاق می‌کنند. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

اتحادیه لوازم خانگی: نهاد نظارتی قیمت نهایی را تعیین کند

ایرناخبرگزاری ایرنا
اتحادیه لوازم خانگی: نهاد نظارتی قیمت نهایی را تعیین کند
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: با توجه به اینکه قیمت لوازم خانگی در بازار مشخص نیست، پیشنهاد می شود یک نهاد نظارتی قوی و مطلع، قیمت نهایی این محصولات را تعیین کند.

«محمد طحان پور» امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: با وجود اینکه اوج فروش لوازم خانگی از مهرماه شروع می شود و تا پایان سال ادامه دارد، امسال همچنان بازار در حالت رکود به سر می برد.

وی افزود: با توجه به افزایش 2.5 برابری قیمت کالاها، قدرت خرید مردم پایین آمده و مصرف کنندگان به جای خرید محصول نو، ترجیح می دهند کالای خود را تعمیر کنند.

این فعال صنفی لوازم خانگی اظهار داشت: برخی از تولیدکنندگان و واردکنندگان ادعا می کنند که فروش خوبی داشته اند؛ آنها باید آمار تعداد فروش خود را اعلام کنند تا روشن شود این ادعا چقدر درست است.

وی با بیان اینکه قیمت ها بین 100 تا 120 درصد افزایش داشته است، گفت: برای نمونه اگر در گذشته 100 دستگاه تلویزیون به قیمت 100 میلیون تومان می فروختیم، اکنون 60 تلویزیون به قیمت 120 میلیون تومان عرضه می کنیم.

طحان پور تاکید کرد: اینکه برخی ادعا می کنند رشد فروش داریم، کذب است؛ چرا که این افزایش باید در تعداد فروش کالا خود را نشان دهد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران، گفت: اوضاع و احوال بازار لوازم خانگی به جایی رسیده که مردم نیاز خود را نمی خرند و بیشتر به دنبال تعمیر لوازم خود هستند.

** قیمت لوازم خانگی مشخص نیست

طحان پور با بیان اینکه قیمت لوازم خانگی مشخص نیست، گفت: حتی اگر قیمت دلار به پنج هزار تومان برسد، لوازم خانگی یک ریال هم ارزان نمی شود؛ زیرا واردکنندگان ادعا می کنند که کالاها را با دلار 10 هزار تومانی وارد و تولیدکنندگان هم می گوید که مواد اولیه را تا 6 ماه با دلار 12 هزار تومان خرید و انبار کرده اند.

وی افزود: تولیدکنندگان و واردکنندگان همواره بهانه می آورند که در شرایطی که نرخ دلار بالا بود کالاهای خود را تامین کرده اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: واحدهای صنفی، حلقه میانی هستند که کالا را از تولیدکننده و واردکننده خریداری می کند و آن کالا را در شرایط کمبود با 10 درصد سود و در شرایط عادی با 2 یا 3 درصد سود به مصرف کنندگان عرضه می کند.

طحانپور اظهار داشت: پیش از این، واحدهای صنفی لوازم خانگی را به صورت اعتباری هفت تا 10 ماهه یا به صورت اقساط 24 تا 48 ماه عرضه می کردند اما با نوسانات نرخ ارز، عرضه اعتباری متوقف شده است.

** به دلیل گرانی دلار قاچاق لوازم خانگی سخت شده است

طحان پور در بخش دیگری از سخنان خود به تاثیر نوسانات نرخ ارز به میزان قاچاق لوازم خانگی پرداخت و گفت: به دلیل گرانی نرخ دلار، قاچاق لوازم خانگی سخت شده و به همین سبب، مردم به تولید داخل روی آورده اند.

وی افزود: البته در این میان برخی اقدام به فریب مردم کرده و کالاهایی همچون ماشین لباسشویی و یخچال تولید داخل را به عنوان کالای خارجی و بانه ای با 2 برابر بهای اصلی عرضه کردند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران اظهار داشت: راه تشخیص این اقلام بررسی خدمات پس از فروش است؛ زیرا گارانتی کالاهای خارجی مشخص است و مصرف کننده هنگام خرید باید در مورد خدمات پس از فروش نیز سوال کند.

به گزارش ایرنا، «رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت جمعه گذشته در مراسم بازدید از هجدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی گفت: با توجه به فراهم شدن فرصت مناسب در زمینه لوازم خانگی در کشور و توانایی تامین در این بخش، نیازی به واردات در این بخش نداریم.

وی اظهارداشت: مهمترین خواسته فعالان صنفی در حوزه لوازم خانگی تسهیل امور است. در زمان حاضر شرایط ایجاب می کند که بیش از گذشته در زمینه تولید فعالیت داشته و خدمت رسانی و تولید در هیچ صورتی نباید حتی در تعطیلات رسمی کشور تعطیل شود.

وزیر صنعت به تامین مواد اولیه تولیدکنندگان اشاره کرد و گفت: بخش عمده ای از مواد اولیه تولیدکنندگان لوازم خانگی همچون پتروشیمی و فولاد در داخل تامین می شود و در این زمینه ها کمبودی وجود ندارد.

اقتصام**9132**9189

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ۱۷ ارز در بازار بین بانکی ارزان شد+ جدول

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت ۱۷ ارز در بازار بین بانکی ارزان شد+ جدول
خبرگزاری میزان- ارزش ۱۷ ارز در بازار بین بانکی روند نزولی به خود گرفت و ۳ ارز از جمله دلار آمریکا بدون تغییر قیمت کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادخبرگزاری میزان، ارزش ۳۹ ارز بین بانکی در حالی از سوی بانک مرکزی اعلام شد که ارز ۱۹ ارز از جمله پوند روند صعودی، ارزش ۱۷ ارز از جمله یورو روند نزولی و ۳ ارز از جمله دلار آمریکا بدون تغییر قیمت کار خود را آغاز کردند.

قیمت ۱۷ ارز در بازار بین بانکی ارزان شد+ جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

داروهای گران‌قیمت و خاص چگونه به دست بیماران می‌رسند؟

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
داروهای گران‌قیمت و خاص چگونه به دست بیماران می‌رسند؟
سخنگوی سازمان غذا و دارو نحوه ارائه داروهای گران‌قیمت و خاص به بیماران را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا؛ دکتر کیانوش جهانپور درباره نحوه توزیع داروهای گران‌قیمت و خاص به بیماران، گفت: در زمینه ارائه داروهای بیماران خاص باید گفت که درباره بیماران هموفیلی و تالاسمی مشکلی وجود ندارد؛ چراکه اطلاعات این بیماران از گذشته ثبت شده و بر همان اساس داروهایشان را دریافت می‌کنند.

وی افزود: ساز و کاری را هم برای بیماران پیوندی و دیالیزی در نظر گرفتیم و فعلا داروهایشان به صورت کنترل‌شده ارائه می‌شوند، اما در حال راه‌اندازی سامانه‌ای برای ارائه منظم و کنترل‌شده این داروها هستیم که پس از رفع اشکالات فنی‌اش، راه‌اندازی می‌شود و بیماران می‌توانند این داروها را در سراسر کشور بر اساس اطلاعات ثبت شده‌ای مانند کد ملی‌، از داروخانه‌ها تهیه کنند. به این ترتیب کنترل بر داروهای بیماران خاص کامل می‌شود.

جهانپور با بیان اینکه شیرخشک‌های متابولیک هم قبلا در سامانه‌ای مستقل به همین شیوه عرضه می‌شدند، گفت: این شیرخشک‌ها همچنان هم به همان صورت عرضه می‌شوند و شیرخشک‌های رژیمی هم به نوعی تحت پوشش همین سامانه توزیع می‌شوند. در سایر موارد هم اگر احساس شود که در تهیه و توزیع‌ دارو یا فرآورده‌ای مشکلی وجود دارد، آن را وارد سامانه می‌کنیم؛ به‌طوریکه شاید حتی شیرخشک‌های معمولی هم به آن بپیوندند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ایجاد این سامانه‌ها به معنای سهمیه‌بندی و جیره‌بندی دارو و شیرخشک نیست، افزود: ایجاد این سامانه صرفا برای اطمینان از این است که مصرف‌کننده واقعی ایرانی محصول یا دارو را دریافت می‌کند. با وضعیتی که در یک ماه گذشته ایجاد شد و شرایط دارو هم به وضعیت عادی خودش بازگشته است، خیلی ضرورتی برای ورود بسیاری از اقلام دارویی به سامانه توزیع، احساس نمی‌شود، اما به محض اینکه احساس شود در توزیع هر دارو یا فرآورده‌ای ممکن است خللی ایجاد شود، حتما از سامانه استفاده می‌شود.

جهانپور همچنین گفت: اطلاعات بیمارانی که قرار است داروهایشان در قالب سامانه توزیع شود، بر اساس معرفی پزشک یا از طریق تمهیدات دیگر ثبت می‌شود و به این ترتیب بیماران می توانند داروهایشان را از داروخانه مورد نظرشان تهیه کنند. تلاش بر این است که ثبت داروخانه‌ها هم در سامانه به‌گونه‌ای انجام شود که انتخاب داروخانه با بیمار باشد. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش روزانه قیمت لبنیات/ چرا کسی پاسخگو نیست؟!

الفخبرگزاری الف
افزایش روزانه قیمت لبنیات/ چرا کسی پاسخگو نیست؟!
لبنیات بر مدار گرانی افتاده و ظاهراً فعلاً نمی توان پایانی بر افزایش قیمت هر روز آن متصور شد. اگر اوضاع و شرایط بر همین منوال پیش برود باید گفت محصولات لبنی نیز به همین زودی از سر سفره مردم غیب خواهد شد.

به گزارش الف، افزایش دلبخواهانه و روزانه قیمت لبنیات در حالی است که این محصولات یکی از مهم ترین نیازهای مصرفی بدن انسان است اما با توجه این که قیمت آن روزانه تغییر می کند احتمالاً جزء کالاهایی است که از سبد مصرفی خانوار حذف خواهد شد و در این صورت مشخص نیست وضعیت سلامتی جامعه چگونه خواهد شد. این امر بدون شک مضرات زیادی برای سلامتی مردم و خسارات فراوانی به هزینه های سلامت در کشور تحمیل خواهد کرد. این در حالی است که تا قبل از چنین وضعیتی، سرانه مصرف مواد لبنی در کشور چندان مطلوب نبوده و گفته می شد نصف میانگین جهانی و یک پنجم کشورهای اروپایی است.

دیروز یوسف داودی، عضو انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان با اشاره به گرانی های اخیر لبنیات گفت: مصرف مواد لبنی متاثر از افزایش قیمت ها و کاهش قدرت خرید مردم طی ماه گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته است.

تهدید بدون نتیجه دولت

گرانی محصولات لبنی در حالی رخ داده که هفته گذشته برخی شرکت های لبنیاتی به این خاطر جریمه شدند. در این راستا سید یاسر رایگانی در نشست خبری گفته بود: دولت و سازمان تعزیرات با افزایش خودسرانه و تحکمی قیمت لبنیات برخورد قاطع می کند و بر همین اساس ۳۰ فقره پرونده تخلف برای شرکت های لبنی متخلف تشکیل شد که ۱۵ فقره حکم صادر شده است و ۹ شرکت لبنی به پرداخت ۱۷۵ میلیارد تومان جریمه نقدی به اتهام گرانفروشی محکوم شدند.

همچنین محمدجواد حشمتی، معاون دادستان کل کشور در امور حقوق عامه از ورود دادستانی کل به گرانی‌های اخیر محصولات لبنی و از برگزاری جلسه با حضور دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی خبر داده بود.

اما چنین اقداماتی عملاً موثر نیفتاده و قیمت لبنیات تثبیت نشده است. چنین جریمه هایی نیز در نهایت تاثیری بر سلامتی مردم نخواهد داشت. در واقع به نظر می رسد می باید به فکر راه حل پایدار و جدی در این باره بود.

 بنا به گفته محمدجواد حجتی، وزیر جهادکشاورزی، آنچه در بازار سبب افزایش قیمت فرآورده های لبنی شده، هزینه های بسته بندی و مواد اولیه کارخانجات است. برخی نیز به هزینه حمل و نقل، افزایش قیمت نهاده های دامی، افزایش صادرات، محدودیت آب، کمبود علوفه، تمایل به استفاده از گوشت گاو، کاهش ارزش پول ملی در مقابل دلار و یورو، مهاجرت روستاییان به شهرها و ... استناد می کنند.

بیشتر بخوانید:

لبنیات چرا گران شد؟

 هشدار وزارت بهداشت نسبت به کاهش مصرف لبنیات به دلیل افزایش قیمت‌ها

بر اساس گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت خرده فروشی در هفته منتهی به ۲۵ آبان ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد نرخ لبنیات ۵۷ درصد افزایش یافته است. همچنین آمار رسمی بانک مرکزی می گوید در مهرماه متوسط نرخ تورم در گروه لبنیات بالاتر از نرخ تورم ماهانه بوده است.

رضا باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی نیز عنوان کرده « براساس آخرین شنیده ها و آمار از ستاد تنظیم بازار، قیمت محصولات لبنی تا پایان هفته تعیین تکلیف خواهد شد».

اگر این خبر درست باشد باید تا آخر هفته منتظر ماند که اتفاقی در مدیریت بازار رخ خواهد داد یا خیر و آیا افزایش سرسام آور محصولات لبنی در ماه های اخیر به اتمام خواهد رسید. اتفاقی که بدون شک همان طور که گفته شد تبعات مخربی بر روی سلامتی آحاد مردم به خصوص کودکان و نوجوانان خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصرایران، در این شهر تا کنون ۱۹۷ مورد ابتلای به کرونا گزارش داده شده است و مقامات شهر در تلاشند تا مطمئن شوند که همه افراد آلوده شناسایی شده‌اند و تحت درمان هستند. پیش از این نیز برخی دیگر از شهرهای چین، ابتکاری مشابه را به اجرا گذاشته بودند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
همچنین در این ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود که نسبت به بهمن‌ماه سال گذشته ۴۴٫۴ درصد افزایش داشته است. براساس گزارش بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در طول ۱۱ ماهه سال جاری به حدود ۷۳ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۵٫۶ درصدی را نشان می‌دهد. در عین حال متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی در این مدت ۱۳ میلیون تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش ۶۳٫۵ درصدی داشته است. اغلب واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران در بهمن‌ماه سال جاری با سهم ۱۱٫۷ درصد ارزشی بین ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان داشته‌اند. گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در بهمن‌ سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۹٫۴ و ۳۱٫۵ درصد افزایش داشته است.

اخبار بیشتر