صدور حکم شهردار شدن "حناچی" تکذیب شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

صدور حکم شهردار شدن "حناچی" تکذیب شد

وزارت کشور،حناچی را فاقد شرایط تصدی شهرداری اعلام نکرده است

ایرناخبرگزاری ایرنا
وزارت کشور،حناچی را فاقد شرایط تصدی شهرداری اعلام نکرده است
تهران-ایرنا-سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: وزیر کشور نامه محرمانه ای را به شورا ارسال کرده که در آن، ابلاغ حکم پیروز حناچی برای شهرداری پایتخت نبود اما وی را نیز فاقد شرایط تصدی مسئولیت شهرداری اعلام نکرده است.

به گزارش ایرنا علی اعطا روز سه شنبه در حاشیه جلسه هم اندیشی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: دیروز آخرین مهلت وزارت کشور پس از 10 روز کاری برای معرفی شهردار منتخب بود.

وی با بیان اینکه نامه وزیر کشور به رئیس شورای شهر در خصوص حکم حناچی (شهردار منتخب تهران) دارای ابهام است، گفت: شورا با وزارت کشور مکاتبه و درخواست می کند که از این نامه رفع ابهام شود زیرا وضعیت برای شورا روشن نیست.

اعطا افزود: براساس ماده 80 بند یک تبصره 3 قانون شوراها پس از معرفی شهردار منتخب، وزارت کشور دو پاسخ می تواند به شورا بدهد و بعد از 10 روز حکم شهردار منتخب را صادر کند یا اینکه با دلایل و مستندات علت مخالفت خود را به شورا اعلام کند.

اعطا افزود: در نامه ارسال شده به شورا از سوی وزارت کشور، پاسخ صریحی داده نشده بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: دلیل آن این بود که وزارت اطلاعات پاسخ صریحی به وزارت کشور نداده است.

**سرپرست شهرداری به کار خود ادامه می دهد

سخنگوی شورای شهر تهران درباره ادامه وضعیت شهرداری تهران گفت: در این مدت که وضعیت مشخص شود و شورا به جمع بندی برسد سرپرست شهرداری همچنان با قدرت به کار خود ادامه می دهد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مشکلی را از بابت اداره شهر احساس نمی کنیم اظهارداشت: در این مدت شورا نیز نظارت بیشتری را بر اجرای فرآیندها اعمال می کند.

وی با بیان اینکه اگر پس از 10 روز مهلت وزارت کشور حکم امضا نشود و شورا همچنان بر انتخاب خود اصرار داشته باشد باید مسیر دیگری طی شود گفت: این موضوع هم هنوز در شورا مطرح نشده، امیدواریم این مذاکرات به جمع بندی برسد و طی چند روز آینده حکم امضا شود یا از وزارت کشور پاسخ بگیریم.

اعطا عنوان کرد: هنوز در خصوص مسیرهای بعدی پس از تعیین تکلیف وزارت کشور صحبتی نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص توئیت یکی از اعضای شورا (الهام فخاری) که صبح امروز اعلام کرده بود حناچی شهردار تهران است گفت: اخبار صحیح همان است که اکنون اعلام کردم.

به گزارش ایرنا درصورت صادر نشدن حکم شهردار منتخب تهران توسط وزارت کشور و چنانچه شورا بر گزینه خود اصرار داشته باشند، موضوع به هیات حل اختلاف ارجاع خواهد شد.

اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران که از شهریور ماه سال 96 فعالیتشان شروع شده است به دنبال ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان در شهرداری ها روز 22 آبانماه امسال با 11رای حناچی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران را در رقابت با «عباس آخوندی» وزیر سابق راه و شهرسازی، به عنوان شهردار پایتخت انتخاب کردند.

روز 27 آبان ماه امسال همزمان با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، حناچی منتخب شورا برای تصدی شهرداری پایتخت به عنوان سرپرست این نهاد نیز انتخاب شد.

پیش از حناچی، سید محمد علی افشانی شهردار تهران بود.

تهرام/7244/7245// 1008

خواندن خبر در سایت منبع

توئیت حاشیه‌ساز عضو غایب جلسه امروز شورا/«حناچی« فقط چند دقیقه شهردار شد؟!

الفخبرگزاری الف
توئیت حاشیه‌ساز عضو غایب جلسه امروز شورا/«حناچی« فقط چند دقیقه شهردار شد؟!
الهام فخاری عضو غایب جلسه اضطراری امروز شورای شهر در توئیتی نوشت که پیروز حناچی از امروز شهردار تهران است. دقایقی بعد توئیت خود را حذف و دیگر تلفنش را هم پاسخ نداد.

به گزارش فارس، صبح امروز اعضای شورای شهر برای تعیین تکلیف وضعیت شهردار آینده تهران جلسه اضطراری تشکیل دادند. حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر به فارس، گفت: درباره پاسخ وزارت اطلاعات به وزارت کشور در خصوص شهردار آینده تهران ابهاماتی وجود داشته و وزارت کشور حکم صادر نکرد.

وی در پاسخ به این پرسش که وارد گزینه جدید شهرداری شده‌اید، گفت: هنوز چیزی مشخص نیست.

در حالی که اعضای شورا در داخل جلسه بودند الهام فخاری عضو غایب جلسه امروز در ساعت 10:14 در توئیتی نوشت: دکتر پیروز حناچی از امروز شهردار تهران است.

توئیت حاشیه‌ساز عضو غایب جلسه امروز شورا/«حناچی« فقط چند دقیقه شهردار شد؟! - 4

طی پیگیری‌های صورت گرفته با اعضای شورا این موضوع تکذیب شد و محسن هاشمی رئیس شورای شهر تاکید کرد صدور حکم حناچی برای شهرداری تهران صحت ندارد.

دقایقی بعد فخاری توئیت خود را حذف کرد  و در ساعت 11:25 در توئیتی نوشت متاسفانه امروز یک متن پیش‌نویس به اشتباه از این اکانت منتشر شده که با توجه به عدم امضای حکم توسط وزیر کشور و خطای رخ داده از مخاطبان پوزش می‌خواهم.

توئیت حاشیه‌ساز عضو غایب جلسه امروز شورا/«حناچی« فقط چند دقیقه شهردار شد؟! - 7

گفته می‌شود در جلسه امروز شورای شهر گفته شده که وزارت اطلاعات به وزارت کشور نامه زده و صراحتاً اعلام نکرده که شهردار شدن حناچی بلامانع است. 

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در این باره گفت: دیروز آخرین روز از معرفی شهردار منتخب شورا به وزارت کشور بود و در این خصوص وزیر کشور نامه‌ای به شورا ارسال کرد که البته این نامه محرمانه است، اما می‌توان گفت که حکم شهردار هنوز ابلاغ نشده است و هنوز واجد شرایط تعیین‌شده نیستند.

وی بیان شد: در تبصره ۳ بند یک ماده ۸۰ قانون شوراها پس از معرفی شورا دو حالت پیش‌بینی شده است که وزیر کشور حکم را ظرف مدت ۱۰ روز صادر کند و یا اگر شهردار معرفی‌شده را واجد شرایط تعیین‌شده نداند، مراتب را با ذکر دلیل و مستندات به شورای شهر منعکس کند.

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: آنچه در نامه وزیر کشور خطاب به رئیس شورا آمده است بیانگر آن است که وزارت کشور نیاز به پاسخ صریح، رد یا تایید از وزارت اطلاعات دارد تا بتواند بر مبنای موازین قانونی عمل کند.

اعطا گفت: امروز شورا با وزارت کشور مکاتبه‌ای خواهد داشت و در این نامه خواهیم گفت نامه وزارت کشور وضعیت را برای ما روشن نکرده است و وضعیت برای شورا روشن نیست.

توئیت حاشیه‌ساز عضو غایب جلسه امروز شورا/«حناچی« فقط چند دقیقه شهردار شد؟! - 13

وی‌ ادامه داد: تا زمانی که این وضعیت روشن شود، سرپرست به قوت کار خود را ادامه خواهد داد و شورا نیز نظارت‌های بیشتری را انجام می‌دهد.

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: بعد از ۱۰ روز اگر حکم شهردار امضا نشود و شورا پافشاری کند و مجددا حکم امضا نشد، مسیر دیگری را پیش‌بینی خواهیم کرد.

همچنین شنیده شده که وزارت کشور طی نامه‌نگاری مجدد با وزارت اطلاعات در خواست کرده که صراحتاً در خصوص شهردار آینده تهران نظر دهند. گفته می‌شود که حکم حناچی رد نشده اما تایید هم نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

پاسخ استعلام وزارت اطلاعات درباره حناچی چندپهلو است

ایرناخبرگزاری ایرنا
پاسخ استعلام وزارت اطلاعات درباره حناچی چندپهلو است
تهران-ایرنا- حسن خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: پاسخ استعلام وزارت اطلاعات درباره حکم پیروز حناچی چندپهلو بوده بنابراین وزارت کشور بر اساس آن حکمی صادر نکرده است.

به گزارش ایرنا خلیل آبادی روز سه شنبه در حاشیه جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر در جمع خبرنگاران افزود:با توجه به استعلام وزارت اطلاعات این نامه برای صدور حکم حناچی کفایت نمی کند.

به گفته وی در جلسه امروز هم اندیشی اعضای شورا موضوع نامه وزارت کشور به شورا مورد بررسی قرار گرفته است.

وی گفت: قرار شد در رایزنی با وزارت کشور هرچه سریعتر حکم شهردار تهران مشخص شود.

خلیل آبادی افزود: اگر شورا بر گزینه انتخابی خود اصرار داشته باشد، موضوع به شورای حل اختلاف مرکزی خواهد رفت.

وی اظهارداشت: هنوز در این خصوص در شورا بحثی نشده و تلاش می کنیم با رایزنی هایی که با وزارت کشور و وزارت اطلاعات توسط هیات رئیسه انجام می شود حکم شهردار منتخب تائید شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از نظر قانون امروز (سه شنبه) باید حکم شهردار منتخب صادر می شد گفت: وزیر کشور دیروز پاسخ ما را داد و اعلام کرد به علت آنکه نامه وزارت اطلاعات برای صدور حکم کفایت نمی کند، حکمی صادر نشده است.

خلیل آبادی افزود: این به معنای تایید یا عدم تایید گزینه ما نیست، همچنان تلاش می کنیم این حکم صادر شود و هیات رئیسه نیز پیگیر این رفع ابهام هست.

اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران که از شهریور ماه سال 96 فعالیتشان شروع شده است به دنبال ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان در شهرداری ها روز 22 آبانماه امسال با 11 رای حناچی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران را در رقابت با «عباس آخوندی» وزیر سابق راه و شهرسازی، به عنوان شهردار پایتخت انتخاب کردند.

حناچی 27 آبان ماه امسال همزمان با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در شهرداری ها حناچی منتخب خود برای شهرداری پایتخت را به عنوان سرپرست این نهاد برگزیدند.

سید محمد علی افشانی پیش از حناچی شهردار تهران بود.

تهرام/7244/ 1008

خواندن خبر در سایت منبع

وزارت اطلاعات پاسخ صریحی به استعلام وزارت کشور نداده است/ وضعیت حناچی؛همچنان نامشخص

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
وزارت اطلاعات پاسخ صریحی به استعلام وزارت کشور نداده است/ وضعیت حناچی؛همچنان نامشخص
به گفته سخنگوی شورای شهر تهران وزیر کشور نه حناچی را تایید کرده و نه رد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در حاشیه جلسه هم اندیشی شورای شهر تهران با اشاره به جزییات این جلسه گفت: دیروز آخرین  مهلت وزارت کشور پس از 10 روز کاری برای معرفی شهردار منتخب بود که پس از آن وزیر کشور نامه ای به شورا ارسال کرد که این نامه محرمانه بود اما اجمالا این نامه نه ابلاغ حکم شهردار بود و نه ایشان واجد شرایط تعیین شده نیستند.

وی ادامه داد: بر اساس ماده 80 بند یک تبصره 3 قانون شوراها پس از معرفی شهردار منتخب وزارت کشور دو پاسخ می تواند به شورا بدهد بعد از 10 روز حکم شهردار منتخب را صادر کند و یا اینکه با دلایل و مستندات علت مخالفت خود را به شورا اعلام کند که در نامه ارسال شده به شورا از سوی وزارت کشور پاسخ صریحی داده نشده بود که دلیل آن بود که وزارت اطلاعات پاسخ صریحی به وزارت کشور نداده بود.

اعطا با تاکید بر اینکه در جلسه هم اندیشی امروز قرار بر این شد با وزارت کشور مکاتبه ای صورت گیرد و درخواست شود از این نامه رفع ابهام شود زیرا وضعیت برای شورا روشن نیست و در این مدت که وضعیت مشخص شود و شورا به جمع بندی برسد سرپرست همچنان با قدرت به کار خود ادامه می دهد اما مشکلی را از بابت اداره شهر احساس نمی کنیم.

وی ادامه داد: در این مدت شورا نیز نظارت بیشتری را بر اجرای فرآیندها اعمال می کند.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه اگر پس از 10 روز حکم امضا نشود و شورا همچنان بر انتخاب خود اصرار داشته باشد باید مسیر دیگری طی شود، گفت: این موضوع هم هنوز در شورا مطرح نشده و ما امیدواریم این مذاکرات به جمع بندی برسد و طی چند روز آینده حکم امضا شود و یا از وزارت کشور پاسخ بگیریم.

وی تاکید کرد: هنوز در خصوص مسیرهای بعدی پس از تعیین تکلیف وزارت کشور صحبتی نشده است.

وی در خصوص توئیت یکی از اعضای شورای شهر که اعلام کرده بود حناچی شهردار تهران است گفت: اخبار صحیح همان است که هم اکنون اعلام کردم. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

خلیل آبادی: نامه وزارت اطلاعات درباره حناچی چندپهلو بود

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
خلیل آبادی: نامه وزارت اطلاعات درباره حناچی چندپهلو بود
جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر تهران در مورد وضعیت انتخاب شهردار تهران امروز صبح پشت درهای بسته برگزار شد.

این جلسه در حالی از صبح امروز برگزار شد که حسن خلیل آبادی رییس کمیته میراث فرهنگی شورا نیز در جمع خبرنگاران گفت: جلسه تمام شد و قرار شد نامه به وزارت کشور نوشته شود تا به صورت شفاف تکلیف را مشخص کنند.

وی با بیان اینکه نامه وزارت اطلاعات چند پهلو بوده است، ادامه داد: قرار است هیات رییسه با وزارت کشور مکاتبه داشته باشد تا وضعیت شهردار تعیین تکلیف شود

خلیل آبادی در واکنش به توییت یک عضو شورا که حناچی را شهردار اعلام کرده بود، افزود: چطوری حناچی شهردار هستند وقتی هنوز حکم شهردار ابلاغ نشده است.

وی ادامه داد: قرار شد با رایزنی وزارت کشور هرچه سریعتر تکلیف حکم سریعتر مشخص شود و اگر شورا اصرار به انتخاب گزینه خود داشته باشد موضوع به کمیته حل اختلاف می‌رود اما هنوز صحبتی در این زمینه نشده است.

عضو شورای شهر تهران افزود: قانونا وزارت کشور باید تا دیروز جواب می داده است و دیروز گفته  به علت اینکه نامه وزارت اطلاعات برای صدور حکم  کفایت نمی‌کرده، حکمی صادر نمی‌کند و این به معنای تایید یا عدم تایبد گزینه ما نیست   ما همچنان تلاش می‌کنیم این حکم صادر شود.

وی افزود: اگر بر نظر خود اصرار داشته باشیم به کمیته حل اختلاف می رود و  قرار شد در لابی با وزارت کشور و اطلاعات بررسی نیز صورت گیرد.

خلیل آبادی افزود: نامه وزارت کشور به ما قطعیت تأیید می‌کنم با نمی‌کنم ندارد. وزارت کشور می‌گوید مراجع  ذی ربط باید به من تاییدیه بدهند، وزارت کشوررنامه قطعی می‌دهد.منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

صدور حکم شهردار شدن "حناچی" تکذیب شد

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
صدور حکم شهردار شدن "حناچی" تکذیب شد

خبرگزاری صدا و سیما/ رئیس شورای شهر تهران خبر صدور حکم شهردار شدن حناچی را تکذیب کرد.

رئیس شورای شهر تهران ­در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما گفت: هنوز از وزارت کشور برای شهردار شدن آقای حناچی حکمی صادر نشده است.

محسن هاشمی ادامه داد: برخی از سایت ها خبر شهردارشدن آقای حناچی را انتشار دادند که من این خبر را تکذیب می کنم.

در همین زمینه حسن خلیل آبادی، عضو دیگر شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نامه وزارت اطلاعات به وزارت کشور چند پهلو است و کفایت نمی‌کند، گفت: هیئت رئیسه شورا قرار است هرچه سریعتر وضعیت حکم شهردار منتخب را تعیین تکلیف کنند.

خلیل آبادی ادامه داد: در صورتی که حکم حناچی صادر نشود و شورای شهر بر انتخاب خود اصرار داشته باشند موضوع به هیئت حل اختلاف می‌رود.

عضو شورای شهر تهران در ادامه گفت: شاید بتوان لابی‌هایی با وزارت اطلاعات، وزارت کشور و سایر مراجع انجام داد. وزارت کشور دیروز به شورای شهر این جواب را داده که به دلیل عدم کفایت نامه وزارت اطلاعات نمی‌تواند حکم حناچی را به عنوان شهردار تهران صادر کند. نامه وزارت اطلاعات قطعیتی ندارد که وزارت کشور بتواند حکم را صادر کند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور8 ساعت قبل
شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه با تبدیل قرار بازداشت فاطمه خویشوند از چهره‌های اینستاگرامی معروف به «سحر تبر» به قرار وثیقه موافقت نکرد. درفشان همچنین با توجه به برگزاری یک جلسه محاکمه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب در ۲۳ دی امسال اظهار کرد: دادگاه یکم اردیبهشت ماه سال آینده را برای برگزاری جلسه بعدی دادگاه تعیین کرده است. فاطمه خویشوند معروف به سحر تبر از شاخ‌های به اصطلاح اینستاگرامی است که ۱۸ سال دارد و تا سوم راهنمایی بیشتر درس نخوانده و طبق آنچه در برنامه خبری ۲۰:۳۰ پخش شد، پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند و با مادرش زندگی می‌کرد. شهرت «فاطمه خویشوند» به خاطر عکس‌ها و فیلم‌های عجیب و غریبی است که از خود در اینستاگرام منتشر می‌کرد و سحر تبر نامی است که او برای خود در اینستاگرام برگزید. تصاویر سحر تبر در اینستاگرام روز به روز عجیب‌تر و ترسناک‌تر می‌شد و برای اینکه عجیب‌تر هم به نظر برسد اقدام به گریم‌های آنچنانی می‌کرد و بیش از پیش خود را ترسناک نشان می‌داد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴7 ساعت قبل
شمار کودکان شاغل در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال ۱۳۹۵به میزان ۱۱٫۵درصد و نسبت به سال ۱۳۹۴نیز ۱۰٫۲درصد افزایش را نشان می‌دهد. طبق داده‌های مرکز آمار ایران، میزان افراد شاغل در کشور در سال ۱۳۹۶در حدود ۲۳میلیون است؛ یعنی درصد کودکان کار شاغل حدود ۲٫۱۷درصد از کل جمعیت شاغل در کشور در سال ۱۳۹۶است. تعداد کودکان کار در سال ۱۳۹۶به حدود نیم میلیون نفر رسیده است که اکثر آنهادر معرض انواع آسی بهای اجتماعی قرار دارند. در این صورت تعداد افراد زیر خط فقر نسبی در سال ۱۳۹۵و پساز آن بیش از ۲۲میلیون نفر یعنی بیش از یکچهارم جمعیت کشور بوده است. از سوی دیگر، مددجوی تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور خدمتگیرنده سازمان بهزیستی کشور است که دارای پرونده مددجویی بوده و واجد شرایط بهرهمندی از خدمات سازمان بهزیستی کشور است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
در حالی‌که سازمان هواشناسی هشدار ورود سامانه بارشی به کشور را داده، مسئولان آبی وضعیت سدها را نرمال اعلام کرده‌اند و گفته شده که …در حالی‌که سازمان هواشناسی هشدار ورود سامانه بارشی به کشور را داده، مسئولان آبی وضعیت سدها را نرمال اعلام کرده‌اند و گفته شده که اقدامات مدیریت سیلاب انجام شده است. معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی درباره باران‌های سیل‌آسا، تصریح کرد: پیش‌بینی‌هایی که در ۴۸ ساعت اخیر و نهایتا سه روز انجام می‌شود، قابل اطمینان است، چراکه پیش‌بینی‌هایی که برای بهمن‌ماه و اسفندماه صورت گرفت، چندان مطابق نبود و استان گیلان را تحت تاثیر قرار داد. این عدد حتی از پارسال نیز که سال‌تری بود، ۵ درصد بیشتر بوده است. ورود سامانه بارشی جدید به کشورطبق اعلام سازمان هواشناسی، امروز، یکشنبه به تدریج سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و شمال غرب بارش برف و در ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب غرب بارش پراکنده را به دنبال دارد. در اواخر وقت روز دوشنبه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی این روز بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه و جنوب لرستان شدت بیشتری دارد.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
سقوط میلگردها موجب مرگ یک کارگر در اصفهان شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، یک کارگر هنگام بارگیری میلگرد به خودرو در اصفهان جان خود را از دست داد. در این حادثه که روز گذشته، ۲۷ بهمن ماه در خیابان امام خمینی اصفهان رخ داد، میلگرد‌ها براثر بی احتیاطی از محل بارگیری بر روی کارگر واژگون و موجب مرگ وی شد. در نهایت به علت شدت جراحت این کارگر جان خود را از دست داد و جسد او تحویل عوامل انتظامی اصفهان شد.
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
رئیس سازمان پزشکی قانونی به سخنان رئیس‌ جمهوری درباره تعداد کشته‌شدگان در حوادث آبان‌ماه امسال واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا، عباس مسجدی آرانی رئیس پزشکی قانونی کشور در واکنش به سخنان رئیس‌جمهوری در نشست خبری دیروز خود با اصحاب رسانه مبنی بر اینکه آمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه در اختیار پزشکی قانونی کشور است و اگر برای آنها روشن است که باید روشن شده باشد، اعلام کنند، گفت: دولت باید این آمار را اعلام کند. وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای امنیت ملی، وظیفه دولت است که این آمار را اعلام کند. رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور بیان کرد: ما به مراجع ذی‌صلاح اعلام کردیم و هیچ وظیفه‌ای مبنی بر اعلام عمومی آن نداریم و همان‌طور که گفتم، در مصوبه شورای عالی امنیت ملی که زیرمجموعه دولت و وزیر کشور رئیس آن است، مشخص شده که چه کسی باید این آمار را اعلام کند. مسجدی در پاسخ به این سوال که آیا افراد مجهول‌الهویه نیز بین کشته‌شدگان آبان‌ماه وجود داشته است، گفت: همه اطلاعات در اختیار شورای عالی امنیت ملی است.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش برف در محورهای ١٠ استان خبر داد. سرهنگ نادر رحمانی در این باره اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارشهای دریافتی هم اکنون شاهد بارش برف در محورهای استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل، قزوین، همدان، البرز، محورهای دیواندره-بیجار، بیجار-زنجان استان کردستان، محور اسالم-خلخال استان گیلان و محورهای هراز و فیروزکوه در شرق استان تهران هستیم. رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش باران در برخی از محورهای مواصلاتی کشور خبر داد و افزود: شاهد بارش باران در محورهای استانهای ایلام، کردستان، گیلان، تهران، چهارمحال و بختیاری و مازندران هستیم. وی بر لزوم به همراه داشتن زنجیر چرخ برای تردد در برخی از محورهای مواصلاتی تاکید کرد و گفت: تردد در برخی محورهای استان آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است. به گفته رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا، اکثر محورهای اردبیل دارای مه گرفتگی همراه با کاهش دید هستند.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها