خطر نابودی ۳۵ هزار تن نیشکر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

خطر نابودی ۳۵ هزار تن نیشکر

پرداخت دومین مطالبه معوق کارگران هفت تپه/ خطر نابودی ۳۵ هزار تن نیشکر

تسنیمخبرگزاری تسنیم
پرداخت دومین مطالبه معوق کارگران هفت تپه/ خطر نابودی ۳۵ هزار تن نیشکر
نماینده ویژه وزارت کار در امور رسیدگی به امور کارگران هفت تپه از پرداخت دومین حقوق معوق آنها خبر داد و گفت:فصل برداشت نی شکر آبان و آذر ماه است که اگر این دوماه برداشت نشود، باعث از بین رفتن ۳۵ هزار تن محصول می شود.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، یکی از دلایلی که این روزها کارگران هفت تپه را به کانون اخبار تبدیل کرده است، داستان تکراری حقوق معوقه است. علت اینکه مشکلات کارگران هفت تپه پیچیده تر و طولانی تر از مسائل معمول حوزه کارگری است، مشکلاتی از قبیل خصوصی سازی نامناسب کارخانه ها یا ناتوانی صنایع حتی در تأمین حق الزحمه کارگرانشان است.مطالبات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه تا پایان هفته پرداخت می‌شودمطالبات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد هفته آینده پرداخت می‌شود

پس از اعتراض های پی در پی کارگران برای عدم پرداخت حقوق و مزایا T کریم یاوری، نماینده ویژه وزارت کار در حل مشکلات کارگران هفت تپه گفت: بر اساس پیگیری های انجام شده و طبق وعده کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه مبنی بر اینکه حداکثر تا پایان هفته دومین حقوق از مطالبات معوق کارگران این شرکت پرداخت می شود، ظهر دیروز مرحله دوم مطالبات کارگران شرکت هفت تپه به حساب آنها واریز شد.

وی ادامه داد: از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه انتظار می رود با توجه به اینکه در آستانه فصل برداشت نیشکر قرار داریم، فعالیت خود را آغاز کنند تا شرکت بیش از این دچار زیان نشود.

مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار گفت: اگرچه کارگران هفت تپه و گروه ملی فولاد به کارفرمایان خود بی اعتماد شدند، اما به وعده های وزارت کار اعتماد کنند و قطعاً مطالبات آنها پیگیری می شود.

* خطر نابودی 35 هزار تن شکر با تعطیلی هفت تپه

وی گفت: حاصل دسترنج یکساله کارگران هفت تپه که محصول نیشکر است باید در آبانماه و آذرماه برداشت شود و اگر در این دو ماه برداشت نشود، باعث از بین رفتن محصول می شود که 35 هزار تن شکر از دست می رود.

این مقام مسئول در وزارت کار تاکید کرد: با توجه به اینکه کارخانه نیشکر هفت تپه در مرحله بازسازی وضعیت و به روز رسانی قرار دارد و از طرفی یک میلیارد تومان از سوی کارفرما برای این بازسازی اختصاص یافته است، انتظار می رود کارگران این شرکت اجازه ندهند فصل برداشت به اتمام برسد و باعث زیان شرکت شود.

یاوری با تاکید بر اینکه کارگران نباید اجازه دهند حاصل دسترنج آنها در طول سال از بین برود گفت: بنده به نمایندگی از وزیر کار قول می دهم خواسته های کارگران هفت تپه و گروه ملی فولاد در سفر به خوزستان از جمله عدم اعتماد به کارفرما را مورد به مورد پیگیری کنم.

مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار گفت: در سراسر کشور در هر مقطعی که مشکل کارگری به وجود آمده، و وزارت کار وارد عمل شده و تعهدات نیز اجرایی شده است؛ لذا وعده های کارگران نیشکر و گروه ملی فولاد نیز عملیاتی خواهد شد و با اعتماد به وزارت کار اجازه از بین رفتن محصول را ندهند چرا که با برداشت محصول است که شرکت به چرخه تولید باز می گردد.

یاوری درباره کارگران گروه ملی فولاد نیز با بیان اینکه کارگران این شرکت سه ماه حقوق معوق دارند گفت: طبق وعده کارفرمای گروه ملی فولاد و وعده بانک ملی که 70درصد سهام این شرکت را بر عهده دارد، باید مطالبات کارگران پرداخت شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه گروه ملی فولاد مجوز فروش خارج از بورس را دریافت کرده است، کارگران به وعده های نماینده وزارت کار در سفر به خورستان اعتماد کنند؛ گرچه کارگران این شرکت به شدت به کارفرما بی‌اعتماد شدند که کاملا این بی اعتمادی به حق است، اما قطعا مشکلات و مطالبات آنها در حال پیگیری است تا پس از فروش محصولات حقوق کارگران پرداخت شود.

خواندن خبر در سایت منبع

واریز مرحله دوم حقوق کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه

ایسناخبرگزاری ایسنا
واریز مرحله دوم حقوق کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه
استاندار خوزستان از واریز مرحله دوم حقوق کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه خبر داد.

به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی شامگاه 5 آذر طی یادداشتی در صفحه توییتر خود از واریز مرحله دوم حقوق کارگران شرکت هفت تپه خبر داد و نوشت: بر اساس توافق انجام شده با مالک شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه امروز دوشنبه، دومین حقوق کارگران هفت تپه واریز شد. با همت کارگران عزیز و برداشت نیشکر و تولید شکر، مشکلات در آینده برطرف خواهد شد. در راستای حمایت های نظام و دولت تدبیر و امید از تولید و اشتغال، در کنار کارگران خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

ادامه اعتراض کارگران هفت تپه باوجود دریافت 2 ماه حقوق معوقه

ایرناخبرگزاری ایرنا
ادامه اعتراض کارگران هفت تپه باوجود دریافت 2 ماه حقوق معوقه
دزفول - ایرنا - کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با وجود دریافت 2 ماه حقوق معوقه امروز سه شنبه در بیست و سومین روز از اعتراضات خود مقابل فرمانداری شوش حاضر شدند.

عدنان غزی فرماندار شوش روز گذشته(دوشنبه) در گفت و گو با ایرنا از پرداخت دومین حقوق کارگران نیشکر هفت تپه به ارزش 70 میلیارد ریال خبر داد و گفت: مشکل بیمه کارگران رفع شده است.

عدنان غزی همچنین اعلام کرد: مشکل طرح طبقه بندی مشاغل از سوی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی در دست بررسی است.

فرماندار شوش در نشستی که با شورای تامین این شهرستان داشت نیز اظهار داشت: برای رفع مشکلات کارگران هفت تپه از هیچ تلاشی دریغ نمی شود.

وی از نمایندگان کارگران خواست سر کار خود برگردند تا روند تولید کارخانه با مشکل مواجه نشود.

کارگران با وجود این موارد همچنان بر خواسته های خود یعنی بازگشت کارخانه به بخش دولتی وپرداخت تمام حقوق معوقه خود اصرار دارند.

پنجشنبه هفته گذشته یک ماه و دیروز(دوشنبه) نیز یک ماه از حقوق معوقه کارگران نیشکر هفت تپه پرداخت شد.

این کارگران همچنان 2 ماه حقوق معوقه دارند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در 15کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

7280/3022

خواندن خبر در سایت منبع

وزارت کار: کارگران هفت تپه که دو ماه حقوق گرفته‌اند سرکار برگردند تا دسترنج‌شان هدر نرود

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
وزارت کار: کارگران هفت تپه که دو ماه حقوق گرفته‌اند سرکار برگردند تا دسترنج‌شان هدر نرود
فارس نوشت: کریم یاوری، نماینده وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در رسیدگی به وضعیت کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و گروه ملی، صنعتی فولاد از پرداخت دومین حقوق معوق کارگران هفت تپه در عصر امروز خبر داد.

وی گفت: از حقوق معوق کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، حقوق اول روز یکم آذر ماه و حقوق دوم عصر امروز پرداخت شد؛ با توجه به واریز حقوق دوم کارگران این واحد انتظار می رود با توجه به اینکه انجام امور کارگاهی و کشت نیشکر حاصل زحمات و تلاش شبانه روزی آنها است، به سرعت و فوریت به محل کارگاه مراجعه کنند تا با توجه به فرارسیدن فصل برداشت نیشکر زحمات پیشین و حاصل دسترنج آنها هدر نرود.

مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت کار تاکید کرد: با بازگشت کارگران، کارفرما می تواند از محل فروش شکر استحصالی از نیشکر مابقی مطالبات قانونی کارگران را پرداخت کند.

این مقام مسئول در وزارت کار اطمینان داد که این وزارتخانه با جدیت پیگیر سایر مطالبات و حقوق قانونی کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه است.

وی درباره وضعیت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد نیز گفت: با توجه به صدور مجوز فروش ۱۳۰ میلیارد تومان میلگرد تولید شده در این واحد صنعتی در خارج از بورس، به محض فروش در این هفته مطالبات کارگران پرداخت و خرید مواد اولیه نیز انجام خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

دومین حقوق کارگران هفت تپه واریز شد

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
دومین حقوق کارگران هفت تپه واریز شد

ایرنا/ فرماندار شوش گفت: دومین حقوق معوقه کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه عصر امروز دوشنبه به حساب آنها واریز شد.

عدنان غزی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبر ایرنا افزود: پنجشنبه هفته گذشته نیز یک ماه از حقوق معوقه کارگران نیشکر هفت تپه پرداخت شده بود.

وی با بیان اینکه مشکل بیمه کارگران هفت تپه نیز رفع شده است، اظهار داشت: امید است کارگران برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کارخانه سر کار خود برگردند.

فرماندار شوش با بیان اینکه از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات کارگران دریغ نمی شود، افزود: کارگران به فکر کارخانه باشند چراکه اولین کسی که در این وضعیت متضرر می شود خود آنها هستند.

وی با بیان اینکه 750 هزار تن نیشکر باید برای تهیه شکر به کارخانه برود از کارگران خواست در اورهال کارخانه و جمع آوری محصول نیشکر تولیدی همکاری کنند.

غزی افزود: 22 روز از آغاز زمان برداشت نیشکر می گذرد که با گذشت زمان و نزدیک شدن به روزهای سرد میزان تولید افت زیادی پیدا می کند و در نتیجه پرداخت حقوق کارگران نیز با مشکل مواجه می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شوش نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از وضعیت مدیریت نیشکر هفت تپه راضی نیستیم، گفت: تحقق تمام مطالبات کارگران را به عنوان مدعی العموم در برنامه دارم.

مصطفی نظری افزود: انتظار می رود نمایندگان کارگری و همچنین کارگران هفت تپه به احترام شهروندان و برای حفظ آرامش و امنیت آنها از برگزاری تجمع درون شهر خودداری کنند چراکه این تجمعات زمینه سوء استفاده بیگانگان را فراهم می کند.

وی اظهار داشت: کارگران به فکر اورهال و شروع تولید شکر در کارخانه باشند و چنانچه اعتراضاتی داشتند موضوع را از درون شرکت دنبال کنند تا ما بتوانیم از خواسته های صنفی آنها دفاع کنیم.

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه چهار ماه حقوق معوقه داشتند که روز پنجشنبه هفته گذشته یک ماه و امروز نیز حقوق یک ماه دیگر را دریافت کردند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در 15کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

span id="footercontent">

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید/

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ویدئو / دقایق اولیه انتخابات مجلس و میان‌دوره‌ای خبرگان در تهران

ایسناایسنا22 ساعت قبل
انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، رسما از ساعت ۸:۰۰ صبح جمعه (۲ اسفند) آغاز شد. این انتخابات در ۲۰۸ حوزه انتخابیه آغاز شده است و تا ساعت ۱۸:۰۰ ادامه دارد؛ هرچند ستاد انتخابات می‌تواند زمان اخذ رأی را در حوزه‌های مختلف تا پایان امروز (ساعت ۲۴:۰۰) تمدید کند. این ویدئو گوشه‌هایی از حضور مردم تهران در پای صندوق‌های رأی را به تصویر کشیده است و تا پایان زمان اخذ رأی، به‌روزرسانی خواهد شد.

آغاز رسمی انتخابات مجلس یازدهم با حضور مقام معظم رهبری

مهرمهر22 ساعت قبل
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
علایم مشترک بین ویروس کرونا و آنفلوآنزا باعث شده است تا تشخیص آن‌ها از یک دیگر سخت شود. اما راه تشخیص بین این سه بیماری چیست؟ آیا نشانه‌هایی برای تشخیص این سه بیماری از همدیگر وجود دارد؟ به گزارش تجارت‌نیوز، علایم مشترک بین ویروس کرونا و آنفلوآنزا باعث شده است تا تشخیص آن‌ها از یک دیگر سخت شود. این ماجرا و از سویی علایم مشترک بین ابتلا به ویروس کرونا و بیماری آنفلوآنزا ترس و نگرانی زیادی را در تشخیص این بیماری به وجود می‌آورد. علایم آنفلوآنزا معمولا شامل تب و لرز، خستگی شدید و بدن درد است، حالت تهوع هم از دیگر علایم ابتلا به این بیماری است. آمار دقیق مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا هنوز مشخص نیست، اما این عدد حدود ۲ درصد تخمین زده شده است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
نداشتن دارویی برای درمان کرونا، بدان معنا نیست که مبتلایان خوب نمی‌شوند. عصر ایران - کرونا، سرانجام به ایران رسید و طبق اعلام رسمی وزارت بهداشت تا کنون ۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. ۲ - نداشتن دارویی برای درمان کرونا، بدان معنا نیست که مبتلایان خوب نمی‌شوند. ۴- هر چند کمبودهایی داریم و مثلا در خصوص کیت تشخیص کرونا نیازمند خارج هستیم و کرونا نیز داروی خاصی ندارد ولی منصفانه باید گفت که شبکه بهداشت ایران در زمره گسترده‌ترین و کارآمدترین‌های جهان است. ۵ - برای اولین بار میزان بهبودیافتگان از کرونا از مبتلایان جدید در دنیا پیشی گرفته و شیب ابتلا ملایم‌تر شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
ویروس کرونا که نزدیک دو ماه پیش در چین شایع شد، حالا بسیاری از کشور جهان را درگیر کرده است. پای این بیماری ناشناخته به ایران هم باز شد و در قم تاکنون دو قربانی گرفته است. او می‌گوید: نخستین نشانه‌های کرونا ویروس اواسط دسامبر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان پایتخت مرکز هوبی در ۱۱۲۵ کیلومتر پکن مشاهده شده است. اگرچه بسیاری قبل از شیوع این بیماری در ووهان، مسافرت‌های خود را آغاز کرده بودند اما بسیاری از مردم به خاطر شیوع آن در خانه‌هایشان ماندند. مردم از انتشار شایعه و هر خبر بد و ناامید کننده در مورد آمار مرگ و میر و شیوع کرونا خودداری می‌کردند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل مرگ ۲ فرد مشکوک مبتلا به کرونا در این شهرستان را تکذیب کرد و گفت که حال آنها مساعد است. دکتر فرزاد جلالی پنجشنبه شب افزود: حال عمومی هر ۲ فرد مشکوک مبتلا به بیماری کرونا مساعد است و جواب آزمایش آنها نیز هنوز تائید نشده است. به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، این ۲ فرد صبح امروز در بیمارستان قرنطینه و تحت درمان قرار گرفتند. خبر شناسایی ۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا در مازندران را معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل صبح امروز پنجشنبه اعلام کرده بود. در مجموع دانشمندان تاکنون موفق شده‌اند زمان کمی پس از شیوع هر نوع ویروس کرونا راههای درمان‌ آن را پیدا کنند.

اخبار بیشتر