1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

خطر نابودی ۳۵ هزار تن نیشکر

پرداخت دومین مطالبه معوق کارگران هفت تپه/ خطر نابودی ۳۵ هزار تن نیشکر

تسنیمخبرگزاری تسنیم
پرداخت دومین مطالبه معوق کارگران هفت تپه/ خطر نابودی ۳۵ هزار تن نیشکر

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، یکی از دلایلی که این روزها کارگران هفت تپه را به کانون اخبار تبدیل کرده است، داستان تکراری حقوق معوقه است. علت اینکه مشکلات کارگران هفت تپه پیچیده تر و طولانی تر از مسائل معمول حوزه کارگری است، مشکلاتی از قبیل خصوصی سازی نامناسب کارخانه ها یا ناتوانی صنایع حتی در تأمین حق الزحمه کارگرانشان است.مطالبات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه تا پایان هفته پرداخت می‌شودمطالبات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد هفته آینده پرداخت می‌شود

پس از اعتراض های پی در پی کارگران برای عدم پرداخت حقوق و مزایا T کریم یاوری، نماینده ویژه وزارت کار در حل مشکلات کارگران هفت تپه گفت: بر اساس پیگیری های انجام شده و طبق وعده کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه مبنی بر اینکه حداکثر تا پایان هفته دومین حقوق از مطالبات معوق کارگران این شرکت پرداخت می شود، ظهر دیروز مرحله دوم مطالبات کارگران شرکت هفت تپه به حساب آنها واریز شد.

وی ادامه داد: از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه انتظار می رود با توجه به اینکه در آستانه فصل برداشت نیشکر قرار داریم، فعالیت خود را آغاز کنند تا شرکت بیش از این دچار زیان نشود.

مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار گفت: اگرچه کارگران هفت تپه و گروه ملی فولاد به کارفرمایان خود بی اعتماد شدند، اما به وعده های وزارت کار اعتماد کنند و قطعاً مطالبات آنها پیگیری می شود.

* خطر نابودی 35 هزار تن شکر با تعطیلی هفت تپه

وی گفت: حاصل دسترنج یکساله کارگران هفت تپه که محصول نیشکر است باید در آبانماه و آذرماه برداشت شود و اگر در این دو ماه برداشت نشود، باعث از بین رفتن محصول می شود که 35 هزار تن شکر از دست می رود.

این مقام مسئول در وزارت کار تاکید کرد: با توجه به اینکه کارخانه نیشکر هفت تپه در مرحله بازسازی وضعیت و به روز رسانی قرار دارد و از طرفی یک میلیارد تومان از سوی کارفرما برای این بازسازی اختصاص یافته است، انتظار می رود کارگران این شرکت اجازه ندهند فصل برداشت به اتمام برسد و باعث زیان شرکت شود.

یاوری با تاکید بر اینکه کارگران نباید اجازه دهند حاصل دسترنج آنها در طول سال از بین برود گفت: بنده به نمایندگی از وزیر کار قول می دهم خواسته های کارگران هفت تپه و گروه ملی فولاد در سفر به خوزستان از جمله عدم اعتماد به کارفرما را مورد به مورد پیگیری کنم.

مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار گفت: در سراسر کشور در هر مقطعی که مشکل کارگری به وجود آمده، و وزارت کار وارد عمل شده و تعهدات نیز اجرایی شده است؛ لذا وعده های کارگران نیشکر و گروه ملی فولاد نیز عملیاتی خواهد شد و با اعتماد به وزارت کار اجازه از بین رفتن محصول را ندهند چرا که با برداشت محصول است که شرکت به چرخه تولید باز می گردد.

یاوری درباره کارگران گروه ملی فولاد نیز با بیان اینکه کارگران این شرکت سه ماه حقوق معوق دارند گفت: طبق وعده کارفرمای گروه ملی فولاد و وعده بانک ملی که 70درصد سهام این شرکت را بر عهده دارد، باید مطالبات کارگران پرداخت شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه گروه ملی فولاد مجوز فروش خارج از بورس را دریافت کرده است، کارگران به وعده های نماینده وزارت کار در سفر به خورستان اعتماد کنند؛ گرچه کارگران این شرکت به شدت به کارفرما بی‌اعتماد شدند که کاملا این بی اعتمادی به حق است، اما قطعا مشکلات و مطالبات آنها در حال پیگیری است تا پس از فروش محصولات حقوق کارگران پرداخت شود.

خواندن خبر در سایت منبع

واریز مرحله دوم حقوق کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه

ایسناخبرگزاری ایسنا
واریز مرحله دوم حقوق کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه

به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی شامگاه 5 آذر طی یادداشتی در صفحه توییتر خود از واریز مرحله دوم حقوق کارگران شرکت هفت تپه خبر داد و نوشت: بر اساس توافق انجام شده با مالک شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه امروز دوشنبه، دومین حقوق کارگران هفت تپه واریز شد. با همت کارگران عزیز و برداشت نیشکر و تولید شکر، مشکلات در آینده برطرف خواهد شد. در راستای حمایت های نظام و دولت تدبیر و امید از تولید و اشتغال، در کنار کارگران خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

ادامه اعتراض کارگران هفت تپه باوجود دریافت 2 ماه حقوق معوقه

ایرناخبرگزاری ایرنا
ادامه اعتراض کارگران هفت تپه باوجود دریافت 2 ماه حقوق معوقه

عدنان غزی فرماندار شوش روز گذشته(دوشنبه) در گفت و گو با ایرنا از پرداخت دومین حقوق کارگران نیشکر هفت تپه به ارزش 70 میلیارد ریال خبر داد و گفت: مشکل بیمه کارگران رفع شده است.

عدنان غزی همچنین اعلام کرد: مشکل طرح طبقه بندی مشاغل از سوی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی در دست بررسی است.

فرماندار شوش در نشستی که با شورای تامین این شهرستان داشت نیز اظهار داشت: برای رفع مشکلات کارگران هفت تپه از هیچ تلاشی دریغ نمی شود.

وی از نمایندگان کارگران خواست سر کار خود برگردند تا روند تولید کارخانه با مشکل مواجه نشود.

کارگران با وجود این موارد همچنان بر خواسته های خود یعنی بازگشت کارخانه به بخش دولتی وپرداخت تمام حقوق معوقه خود اصرار دارند.

پنجشنبه هفته گذشته یک ماه و دیروز(دوشنبه) نیز یک ماه از حقوق معوقه کارگران نیشکر هفت تپه پرداخت شد.

این کارگران همچنان 2 ماه حقوق معوقه دارند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در 15کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

7280/3022

خواندن خبر در سایت منبع

وزارت کار: کارگران هفت تپه که دو ماه حقوق گرفته‌اند سرکار برگردند تا دسترنج‌شان هدر نرود

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
وزارت کار: کارگران هفت تپه که دو ماه حقوق گرفته‌اند سرکار برگردند تا دسترنج‌شان هدر نرود

وی گفت: از حقوق معوق کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، حقوق اول روز یکم آذر ماه و حقوق دوم عصر امروز پرداخت شد؛ با توجه به واریز حقوق دوم کارگران این واحد انتظار می رود با توجه به اینکه انجام امور کارگاهی و کشت نیشکر حاصل زحمات و تلاش شبانه روزی آنها است، به سرعت و فوریت به محل کارگاه مراجعه کنند تا با توجه به فرارسیدن فصل برداشت نیشکر زحمات پیشین و حاصل دسترنج آنها هدر نرود.

مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت کار تاکید کرد: با بازگشت کارگران، کارفرما می تواند از محل فروش شکر استحصالی از نیشکر مابقی مطالبات قانونی کارگران را پرداخت کند.

این مقام مسئول در وزارت کار اطمینان داد که این وزارتخانه با جدیت پیگیر سایر مطالبات و حقوق قانونی کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه است.

وی درباره وضعیت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد نیز گفت: با توجه به صدور مجوز فروش ۱۳۰ میلیارد تومان میلگرد تولید شده در این واحد صنعتی در خارج از بورس، به محض فروش در این هفته مطالبات کارگران پرداخت و خرید مواد اولیه نیز انجام خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

دومین حقوق کارگران هفت تپه واریز شد

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
دومین حقوق کارگران هفت تپه واریز شد

ایرنا/ فرماندار شوش گفت: دومین حقوق معوقه کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه عصر امروز دوشنبه به حساب آنها واریز شد.

عدنان غزی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبر ایرنا افزود: پنجشنبه هفته گذشته نیز یک ماه از حقوق معوقه کارگران نیشکر هفت تپه پرداخت شده بود.

وی با بیان اینکه مشکل بیمه کارگران هفت تپه نیز رفع شده است، اظهار داشت: امید است کارگران برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کارخانه سر کار خود برگردند.

فرماندار شوش با بیان اینکه از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات کارگران دریغ نمی شود، افزود: کارگران به فکر کارخانه باشند چراکه اولین کسی که در این وضعیت متضرر می شود خود آنها هستند.

وی با بیان اینکه 750 هزار تن نیشکر باید برای تهیه شکر به کارخانه برود از کارگران خواست در اورهال کارخانه و جمع آوری محصول نیشکر تولیدی همکاری کنند.

غزی افزود: 22 روز از آغاز زمان برداشت نیشکر می گذرد که با گذشت زمان و نزدیک شدن به روزهای سرد میزان تولید افت زیادی پیدا می کند و در نتیجه پرداخت حقوق کارگران نیز با مشکل مواجه می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شوش نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از وضعیت مدیریت نیشکر هفت تپه راضی نیستیم، گفت: تحقق تمام مطالبات کارگران را به عنوان مدعی العموم در برنامه دارم.

مصطفی نظری افزود: انتظار می رود نمایندگان کارگری و همچنین کارگران هفت تپه به احترام شهروندان و برای حفظ آرامش و امنیت آنها از برگزاری تجمع درون شهر خودداری کنند چراکه این تجمعات زمینه سوء استفاده بیگانگان را فراهم می کند.

وی اظهار داشت: کارگران به فکر اورهال و شروع تولید شکر در کارخانه باشند و چنانچه اعتراضاتی داشتند موضوع را از درون شرکت دنبال کنند تا ما بتوانیم از خواسته های صنفی آنها دفاع کنیم.

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه چهار ماه حقوق معوقه داشتند که روز پنجشنبه هفته گذشته یک ماه و امروز نیز حقوق یک ماه دیگر را دریافت کردند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در 15کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

span id="footercontent">

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید/

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | ماجرای دختر جوانی که از سیل آق‌قلا نجات پیدا کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دختر جوان گمشده در سیل آق‌قلا نیمه‌شب گذشته توسط جمعیت هلال احمر سالم پیدا و به مرکز امدادی منتقل شد. ماجرای نجات دادن دختر را در این ویدئو ببینید و بشنوید.

طغیان اروندرود و نهرهای‌ آن (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل

آتش‌نشانان تهران در جمع سیل‌زدگان

همشهریهمشهری20 ساعت قبل

بهروز نعمتی: سعید جلیلی اصرار داشت که لایحه پالرمو زودتر تصویب شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

هکرها با نفوذ به تسلای مدل ۳ این ماشین را با خانه بردند

دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
حال به گزارش تک کرانچ یک تیم امنیت سایبری موفق شدند با هک تسلای مدل ۳، جایزه‌ای معادل ۳۷۵ هزار دلار را نصیب خود کنند که شامل یک تسلای مدل ۳ می‌شود. این دو نفر اکنون صاحب یک تسلای مدل ۳ جدید شده‌اند و علاوه بر آن باید مبغلی معادل ۳۵ هزار دلار را میان خود تقسیم کنند. بنابراین تیم امنیتی Fluoroacetate با هک تسلای مدل ۳ مبلغی معادل ۳۷۵ هزار دلار را نصیب خود کردند. جالب اینجاست که این تیم موفق شده بود سال گذشته نیز مقام اولین این سری مسابقات در توکیو را نیز بدست آورند. تماشا کنید: چالش تازه ایلان ماسک؛ مشکلات کیفی تسلا مدل ۳ کماکان ادامه دارد

فیلم/ صحبت‌های جهانگیری درمیان سیل‌زدگان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

اخبار بیشتر