1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

بهترین‌های سال آسیا انتخاب شدند

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد

مراسم بهترین‌های سال ۲۰۱۸ قاره آسیا امشب در کشور عمان برگزار شد و در کمال تعجب عبدالکریم حسن قطری اصلی‌ترین جایزه مراسم یعنی عنوان مرد سال آسیا را به دست آورد.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد - 1

به گزارش ورزش سه، مراسم برترین‌های سال ۲۰۱۸ فوتبال آسیا امشب در کشور عمان برگزار شد. در این مراسم جوایز مختلفی در میان بازیکنان، مربیان، داوران و البته فدراسیون‌ها توزیع شد. نمایندگان ایران هم در دو بخش جایزه دریافت کردند.

البته اصلی‌ترین جوایز این مراسم که بهترین بازیکن و بهترین مربی مرد قاره کهن هستند، سهم نمایندگان قطری و ژاپنی شد.

هیئتی هم از طرف فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال ایران به مراسم برترین‌های قاره کهن اعزام شده و در عمان حضور پیدا کردند.

این مراسم بر خلاف پارسال که به میزبانی بانکوک تایلند برگزار شده بود، امسال در غرب آسیا برپا شد. در همین راستا جایزه مرد سال قاره را یک بازیکن از قطر دریافت کرد. انتخاب عبدالکریم حسن موجب اعتراض و نارضایتی بخش زیادی از طرفداران فوتبال در قاره آسیا شد. به ویژه ایرانی‌هایی که به شدت فوتبال آسیا را پیگیری می‌کنند، اکثرا انتظار داشتند که یوما سوزوکی از تیم کاشیما آنتلرز عنوان بهترین بازیکن سال را به دست آورد.البته عبدالکریم هم به طور حتم یکی از شایسته‌ترین بازیکنان آسیا است که در تیم ملی قطر و باشگاه السد در پست دفاع چپ بازی می‌کند. او با توجه به حذف در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان، در ظاهر شانس کمتری نسبت به ستاره‌های تیم قهرمان آسیا داشت، ولی به دلایلی که احتمالا حساب و کتاب‌های غیر فوتبالی نیز در آن دخیل بوده، عنوان ارزشمند بهترین بازیکن قاره کهن را به دست آورد.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد - 7

عبدالکریم حسن مرد سال فوتبال آسیا

دیگر جایزه مهم یعنی بهترین بازیکن زن را وانگ شوانگ چینی کسب کرد. سهم فوتبال ایران هم ۲ جایزه در بخش‌های فوتسال و داوری بود.

فهرست جایزه‌های اهدا شده در مراسم امشب، به این شرح استگو اویوا، سرمربی تیم کاشیما آنتلرز ژاپن که در فینال لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس را شکست داد، به عنوان بهترین مربی مرد سال ۲۰۱۸ برگزیده شد. جایزه او را یکی از مسئولان فدراسیون ژاپن دریافت کرد، چراکه اویوا در مراسم حاضر نشده است.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد - 11

گو اویوا، سرمربی تیم کاشیما آنتلرز ژاپنعلی اصغر حسن زاده، ملی پوش ایرانی به عنوان بهترین بازیکن فوتسال ۲۰۱۸ آسیا انتخاب شد و جایزه خود را از علی کفاشیان دریافت کرد.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد - 13

علی اصغر حسن زاده

وانگ شوانگ، بانوی فوتبالیست چینی جایزه بهترین بازیکن زن سال را از آن خود کرد.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد - 16

آساکو تاکاکورا، به عنوان بهترین مربی زن سال آسیا انتخاب شد. او مربی تیم ملی زنان ژاپن است که همراه این تیم قهرمان جام ملت‌ها شد و به جام جهانی نیز راه پیدا کرد.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد - 18

آساکو تاکاکورا

فدراسیون فوتبال فلسطین به دلیل تلاش‌های این فدراسیون برای پیشرفت فوتبال جایزه ویژه ریاست فدراسیون فوتبال آسیا را دریافت کرد.

فدراسیون فوتبال کشور چین جایزه ویژه رئیس فدراسیون فوتبال آسیا را به دلیل فعالیت‌های الهام بخش خود دریافت کرد.

فدراسیون فوتبال سنگاپور جایزه ویژه رئیس فدراسیون فوتبال آسیا را به دلیل پیشرفت در فوتبال دریافت کرد.

عبدالکریم حسن، مدافع قطری تیم السد به عنوان مرد سال آسیا انتخاب شد.

این در حالی است که سوزوکی و میسائو از تیم کاشیما که قهرمان آسیا هم شده بودند، به نظر می‌رسید شانس بیشتری داشته باشند.

در این مراسم با پخش ویدیویی مشخص شد که علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا ابوالفضلی به عنوان تیم داوری ایران، جایزه ویژه داوری سال ۲۰۱۸ را به دست آوردند.

همچنین ماکوتو‌ها سه به، ملی پوش ژاپنی تیم فرانکفورت آلمان به عنوان بهترین بازیکن آسیایی بین المللی (بهترین لژیونر فعال در خارج از آسیا) انتخاب شد.

جایزه بهترین بازیکن زن جوان سال به سائوری تاکارادا از ژاپن و بهترین بازیکن مرد جوان هم به ترکی العمار عربستانی رسید.

در پایان مراسم همه کسانی که عنوان یا جایزه‌ای به آن‌ها تعلق گرفته بود، با درخواست مجری روی سن حاضر شدند و یک عکس به یادگار انداختند.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد - 29

تیم داوری ایران، جایزه ویژه داوری سال ۲۰۱۸ را به دست آوردند

ژاپن در صدر جوایز

امشب درعمان درمجموع ۱۰ جایزه به نفرات برتر اهدا شد این جوایز به تفکیک کشور‌های دریافت کننده به شرح زیر است:

* ژاپن؛ ۴ جایزه (برترین مربی سال، برترین فدراسیون الهام بخش، بهترین مربی زن آسیا و برترین بازیکن آسیایی شاغل در اروپا)

* ایران؛ دو جایزه (برترین بازیکن سال فوتسال، جایزه ویژه داوری آسیا در سال ۲۰۱۸)

* قطر: (یک جایزه عنوان برترین بازیکن مرد آسیا)

* چین: (یک جایزه برترین بازیکن زن آسیا)

* کره شمالی: (فدراسیون فوتبال درزمینه توسعه فوتبال)

* عربستان (برترین بازیکن جوان سال آسیا)

خواندن خبر در سایت منبع

بهترین‌های سال آسیا انتخاب شدند / شاهکاری به نام عبدالکریم حسن!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
بهترین‌های سال آسیا انتخاب شدند / شاهکاری به نام عبدالکریم حسن!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مراسم بهترین های سال 2018 قاره آسیا امشب در کشور عمان برگزار شد و در کمال تعجب عبدالکریم حسن قطری اصلی ترین جایزه مراسم یعنی عنوان مرد سال آسیا را به دست آورد. این انتخاب در حالی بود که حتی بر سر حضور عبدالکریم در بین سه بازیکن نهایی هم برای خیلی‌های جای سوال داشت. مخصوصا وقتی که اعلام شد علیرضا بیرانوند در بین سه شانس نهایی حضور ندارد. همچنین در مراسم امشب جوایز دیگری هم اهدا شد که به مهم‌ترین‌ها اشاره خواهیم داشت: علی اصغر حسن زاده، ملی پوش ایرانی به عنوان بهترین بازیکن فوتسال 2018 آسیا انتخاب شد و جایزه خود را از علی کفاشیان دریافت کرد. که علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا ابوالفضلی به عنوان تیم داوری ایران، جایزه ویژه داوری سال 2018 را به دست آوردند.

 گو اویوا، سرمربی تیم کاشیما آنتلرز ژاپن که در فینال لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس را شکست داد، به عنوان بهترین مربی مرد سال 2018 برگزیده شد.

ماکوتو هاسه‌به، ملی پوش ژاپنی تیم فرانکفورت آلمان به عنوان بهترین بازیکن آسیایی بین المللی ( بهترین لژیونر فعال در خارج از آسیا) انتخاب شد.

وانگ شوانگ، بانوی فوتبالیست چینی جایزه بهترین بازیکن زن سال را از آن خود کرد.

آساکو تاکاکارا سرمربی ژاپنی موفق شد عنوان بهترین مربی زن سال آسیا را در این مراسم دریافت کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پاسخ امین حیایی به درخواست ضدانقلاب برای تحریم صداوسیما

الفالف19 ساعت قبل
پاسخ امین حیایی به درخواست ضدانقلاب برای تحریم صداوسیماگروه ویدئو الف، ۱ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۵۸ ۳۹۸۰۱۰۱۰۴۹۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

وقتی «بی بی سی» حاج قاسم سلیمانی را تحسین می‌کند

مهرمهر15 ساعت قبل
شبکه بی بی سی مستندی با نام «فرمانده در سایه» ساخته و منتشر کرده است که در آن مصاحبه‌شوندگان به تحسین حاج قاسم سلیمانی پرداخته و او را فرمانده دل‌ها می‌نامند.

کنایه «امین حیایی» به «پرویز پرستویی» درباره تحریم صدا و سیما

مهرمهر17 ساعت قبل

فیلم | کشتی حامل ۲۰۰۰ خودروی گران‌قیمت آتش‌گرفت و غرق شد

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
کشتی باری ایتالیایی که ۲۰۰۰ خودرو از جمله ۳۷ پورشه ۲۹۲ هزار دلاری را از هامبورگ به سمت کازابلانکا حمل می‌کرد، در ۱۵۰ مایلی سواحل غرب فرانسه دچار حریق شد و در آب فرو رفت. خوشبختانه ۲۷ خدمه این کشتی نجات یافته‌اند.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
«دونالد ترامپ» در پیام تبریک نوروزی خود به مردم ایران، بار دیگر حملات لفظی خود را متوجه جمهوری اسلامی ایران کرد و مدعی شد: «متاسفانه، مردم ایران باز هم قادر نیستند به طور کامل شریک شادی‌های این ایام باشند.» به گزارش عصرایران؛ او بدون کوچکترین اشاره به تحریم‌های یکجانبه و نامشروع کاخ سفید علیه کشور ایران که با هدف فروپاشی اقتصاد وسخت‌تر کردن زندگی و معیشت دهها میلیون ایرانی وضع شده است، با آرزوهای بلند مردم ایران برای آبادانی، آزادی و سعادتمندی ایران، اعلام همبستگی کرده است!
الفالف1 روز قبل
«لوان جاگاریان» سفیر دولت فدراسیون روسیه در ایران در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که «اخیرا شاهد بودیم که رئیس جمهوری سوریه آقای بشار اسد سفری را که از پیش اعلام نشده بود به تهران داشتند. بعد‌ها طی روز‌های آتی و حتی اخیرا شاهد بودیم که برخی از نشریات کشور‌های عربی گزارش داده‌اند که ظاهرا روسیه از این سفر ناراحت شده بود. آیا چنین چیزی صحت دارد؟» گفت: ما شنیدیم که مثلا یک روزنامه انگلیسی [مستقر در انگلیس] به نام العرب نوشته که گویا آقای لاوروف از سفر غیرمنتظره آقای بشار اسد به تهران ناراحت شده است. وی ادامه داد: به نوبه اول، سفر رئیس جمهوری قانونی جمهوری عربی سوریه به تهران به این دو کشور مربوط است، به ایران و سوریه. آنچه که در برخی رسانه‌های غربی و عربی آمده است، اصلا بی‌اساس است؛ و هدف و منظورشان تلاش برای ایجاد شکاف بین ایران و روسیه و سوریه است، اما اصلا موفق نخواهند بود.

اخبار بیشتر