بهترین‌های سال آسیا انتخاب شدند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

بهترین‌های سال آسیا انتخاب شدند

(تصاویر) مراسم انتخاب بهترین‌های آسیا

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) مراسم انتخاب بهترین‌های آسیا
مراسم برترین‌های فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۸ در شهر مسقط عمان برگزار شد و علی اصغر حسن زاده به عنوان برترین بازیکن فوتسال قاره آسیا انتخاب شد. تیم داوری ایران هم در میان برترین‌های قاره کهن قرار گرفت.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد
اصلی‌ترین جوایز این مراسم که بهترین بازیکن و بهترین مربی مرد قاره کهن هستند، سهم نمایندگان قطری و ژاپنی شد.

مراسم بهترین‌های سال ۲۰۱۸ قاره آسیا امشب در کشور عمان برگزار شد و در کمال تعجب عبدالکریم حسن قطری اصلی‌ترین جایزه مراسم یعنی عنوان مرد سال آسیا را به دست آورد.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد - 1

به گزارش ورزش سه، مراسم برترین‌های سال ۲۰۱۸ فوتبال آسیا امشب در کشور عمان برگزار شد. در این مراسم جوایز مختلفی در میان بازیکنان، مربیان، داوران و البته فدراسیون‌ها توزیع شد. نمایندگان ایران هم در دو بخش جایزه دریافت کردند.

البته اصلی‌ترین جوایز این مراسم که بهترین بازیکن و بهترین مربی مرد قاره کهن هستند، سهم نمایندگان قطری و ژاپنی شد.

هیئتی هم از طرف فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال ایران به مراسم برترین‌های قاره کهن اعزام شده و در عمان حضور پیدا کردند.

این مراسم بر خلاف پارسال که به میزبانی بانکوک تایلند برگزار شده بود، امسال در غرب آسیا برپا شد. در همین راستا جایزه مرد سال قاره را یک بازیکن از قطر دریافت کرد. انتخاب عبدالکریم حسن موجب اعتراض و نارضایتی بخش زیادی از طرفداران فوتبال در قاره آسیا شد. به ویژه ایرانی‌هایی که به شدت فوتبال آسیا را پیگیری می‌کنند، اکثرا انتظار داشتند که یوما سوزوکی از تیم کاشیما آنتلرز عنوان بهترین بازیکن سال را به دست آورد.البته عبدالکریم هم به طور حتم یکی از شایسته‌ترین بازیکنان آسیا است که در تیم ملی قطر و باشگاه السد در پست دفاع چپ بازی می‌کند. او با توجه به حذف در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان، در ظاهر شانس کمتری نسبت به ستاره‌های تیم قهرمان آسیا داشت، ولی به دلایلی که احتمالا حساب و کتاب‌های غیر فوتبالی نیز در آن دخیل بوده، عنوان ارزشمند بهترین بازیکن قاره کهن را به دست آورد.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد - 7

عبدالکریم حسن مرد سال فوتبال آسیا

دیگر جایزه مهم یعنی بهترین بازیکن زن را وانگ شوانگ چینی کسب کرد. سهم فوتبال ایران هم ۲ جایزه در بخش‌های فوتسال و داوری بود.

فهرست جایزه‌های اهدا شده در مراسم امشب، به این شرح استگو اویوا، سرمربی تیم کاشیما آنتلرز ژاپن که در فینال لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس را شکست داد، به عنوان بهترین مربی مرد سال ۲۰۱۸ برگزیده شد. جایزه او را یکی از مسئولان فدراسیون ژاپن دریافت کرد، چراکه اویوا در مراسم حاضر نشده است.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد - 11

گو اویوا، سرمربی تیم کاشیما آنتلرز ژاپنعلی اصغر حسن زاده، ملی پوش ایرانی به عنوان بهترین بازیکن فوتسال ۲۰۱۸ آسیا انتخاب شد و جایزه خود را از علی کفاشیان دریافت کرد.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد - 13

علی اصغر حسن زاده

وانگ شوانگ، بانوی فوتبالیست چینی جایزه بهترین بازیکن زن سال را از آن خود کرد.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد - 16

آساکو تاکاکورا، به عنوان بهترین مربی زن سال آسیا انتخاب شد. او مربی تیم ملی زنان ژاپن است که همراه این تیم قهرمان جام ملت‌ها شد و به جام جهانی نیز راه پیدا کرد.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد - 18

آساکو تاکاکورا

فدراسیون فوتبال فلسطین به دلیل تلاش‌های این فدراسیون برای پیشرفت فوتبال جایزه ویژه ریاست فدراسیون فوتبال آسیا را دریافت کرد.

فدراسیون فوتبال کشور چین جایزه ویژه رئیس فدراسیون فوتبال آسیا را به دلیل فعالیت‌های الهام بخش خود دریافت کرد.

فدراسیون فوتبال سنگاپور جایزه ویژه رئیس فدراسیون فوتبال آسیا را به دلیل پیشرفت در فوتبال دریافت کرد.

عبدالکریم حسن، مدافع قطری تیم السد به عنوان مرد سال آسیا انتخاب شد.

این در حالی است که سوزوکی و میسائو از تیم کاشیما که قهرمان آسیا هم شده بودند، به نظر می‌رسید شانس بیشتری داشته باشند.

در این مراسم با پخش ویدیویی مشخص شد که علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا ابوالفضلی به عنوان تیم داوری ایران، جایزه ویژه داوری سال ۲۰۱۸ را به دست آوردند.

همچنین ماکوتو‌ها سه به، ملی پوش ژاپنی تیم فرانکفورت آلمان به عنوان بهترین بازیکن آسیایی بین المللی (بهترین لژیونر فعال در خارج از آسیا) انتخاب شد.

جایزه بهترین بازیکن زن جوان سال به سائوری تاکارادا از ژاپن و بهترین بازیکن مرد جوان هم به ترکی العمار عربستانی رسید.

در پایان مراسم همه کسانی که عنوان یا جایزه‌ای به آن‌ها تعلق گرفته بود، با درخواست مجری روی سن حاضر شدند و یک عکس به یادگار انداختند.

(تصاویر) توپ طلا ۲۰۱۸؛ عبدالکریم آسیا را متعجب کرد - 29

تیم داوری ایران، جایزه ویژه داوری سال ۲۰۱۸ را به دست آوردند

ژاپن در صدر جوایز

امشب درعمان درمجموع ۱۰ جایزه به نفرات برتر اهدا شد این جوایز به تفکیک کشور‌های دریافت کننده به شرح زیر است:

* ژاپن؛ ۴ جایزه (برترین مربی سال، برترین فدراسیون الهام بخش، بهترین مربی زن آسیا و برترین بازیکن آسیایی شاغل در اروپا)

* ایران؛ دو جایزه (برترین بازیکن سال فوتسال، جایزه ویژه داوری آسیا در سال ۲۰۱۸)

* قطر: (یک جایزه عنوان برترین بازیکن مرد آسیا)

* چین: (یک جایزه برترین بازیکن زن آسیا)

* کره شمالی: (فدراسیون فوتبال درزمینه توسعه فوتبال)

* عربستان (برترین بازیکن جوان سال آسیا)

خواندن خبر در سایت منبع

بهترین‌های سال آسیا انتخاب شدند / شاهکاری به نام عبدالکریم حسن!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
بهترین‌های سال آسیا انتخاب شدند / شاهکاری به نام عبدالکریم حسن!
بهترین‌های سال آسیا دقایقی پیش مشخص شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مراسم بهترین های سال 2018 قاره آسیا امشب در کشور عمان برگزار شد و در کمال تعجب عبدالکریم حسن قطری اصلی ترین جایزه مراسم یعنی عنوان مرد سال آسیا را به دست آورد. این انتخاب در حالی بود که حتی بر سر حضور عبدالکریم در بین سه بازیکن نهایی هم برای خیلی‌های جای سوال داشت. مخصوصا وقتی که اعلام شد علیرضا بیرانوند در بین سه شانس نهایی حضور ندارد. همچنین در مراسم امشب جوایز دیگری هم اهدا شد که به مهم‌ترین‌ها اشاره خواهیم داشت: علی اصغر حسن زاده، ملی پوش ایرانی به عنوان بهترین بازیکن فوتسال 2018 آسیا انتخاب شد و جایزه خود را از علی کفاشیان دریافت کرد. که علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا ابوالفضلی به عنوان تیم داوری ایران، جایزه ویژه داوری سال 2018 را به دست آوردند.

 گو اویوا، سرمربی تیم کاشیما آنتلرز ژاپن که در فینال لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس را شکست داد، به عنوان بهترین مربی مرد سال 2018 برگزیده شد.

ماکوتو هاسه‌به، ملی پوش ژاپنی تیم فرانکفورت آلمان به عنوان بهترین بازیکن آسیایی بین المللی ( بهترین لژیونر فعال در خارج از آسیا) انتخاب شد.

وانگ شوانگ، بانوی فوتبالیست چینی جایزه بهترین بازیکن زن سال را از آن خود کرد.

آساکو تاکاکارا سرمربی ژاپنی موفق شد عنوان بهترین مربی زن سال آسیا را در این مراسم دریافت کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

غول نبردهای آبی - خاکی ارتش آمریکا هم حریف سپاه نشد/ راز پیام دروغ USS Boxer به کاخ سفید +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
تا این که ناگهان پنج شنبه شب، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با خوشحالی ادعا کرد که یک پهپاد ایرانی که به ناو آمریکایی USS Boxer نزدیک شده بود سرنگون شده است. چندین کشور در دنیا مثل استرالیا، اسپانیا، فرانسه و چین از جمله دارندگان این نوع از شناورها به حساب می‌آیند. خدمه استاندارد این ناو در حدود ۱۲۰۰ نفر است و می‌تواند تا حدود ۱۶۸۷ نفر تفنگدار دریایی را نیز با خود حمل کند. این ناو در تاریخ ۱۱ فوریه سال ۱۹۹۵ میلادی وارد خدمت و در مجموع ۸ فروند از این ناوها برای نیروی دریایی آمریکا ساخته شده است. ناو USS Boxerاین ناو میتواند علاوه بر قوای مسلح و تجهیزات زرهی، انواع بالگرد‌های ترابری و تهاجمی و نوع عمود پرواز جنگنده نسل پنجم اف ۳۵ را حمل کند.

انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، این وزارتخانه ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه‌ای نظام سلطه را که به صورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند در سال ۹۷ دستگیر کرد. صدور یا تمدید ویزای آمریکا، استخدام متخصصان ایرانی، تأمین تجهیزات، مراجعه مستقیم به طعمه‌ها در حاشیه همایش‌های علمی خارج از کشور و ارسال ایمیل و پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله روش‌های سرویس اطلاعاتی امریکا برای جذب جاسوسان بوده است. سرویس اطلاعاتی سیا آموزش برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج به وسیله ابزار‌های مخصوص جاسوسی، استفاده از ناقل برای انتقال ابزار امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی به داخل کشور، ارسال مدارک هویتی جعلی، طراحی خط خروج اضطراری و آموزش ویژه ضد بازجویی را برای حفظ و مراقبت از جاسوسان خود در نظر گرفته بود که هیچکدام از چشمان تیزبین جامعه اطلاعاتی کشور پنهان نماند. اکنون با تبادل سرنخ‌های اطلاعاتی دریافتی از شبکه جاسوسی سیا با متحدین اطلاعاتی، شکست جهانی دوباره‌ای در انتظار امریکاست. همچنین سوءاستفاده عناصر سیا از برخی کشور‌های اروپایی و آسیایی برای ارتباط با منابع که با اطلاع قبلی سرویس‌های اطلاعاتی این کشور‌ها انجام می‌شود از نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دور نخواهد ماند و به طور قطع مسئولیت این امور بر عهده این کشور‌ها خواهد بود.

وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

الفالف1 روز قبل
وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد! گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۹ ۳۹۸۰۴۳۰۱۳۹رضا زهتابچیان، کارگردان فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در واکنش به ۵ ماه کش و قوس اکران این فیلم، با انتشار سکانسی کنایه‌آمیز از فیلمش در اینستاگرام، نوشت: وقتی یک فیلم، امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

وزش باد شدید و وقوع روان‌آب در شرق کشور

مهرمهر17 ساعت قبل
طبق گزارش هواشناسی در سرخس هوا از ۵۰ درجه کاهش یافته و در شمال کشور بارش باران خواهیم داشت و بارش‌های جنوب شرق کشور در حالت هشدار است و احتمال وقوع روان‌آب و برخورد صاعقه وجود دارد.

پخش مستندی از دستگیری جاسوسان آمریکایی؛ فردا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: در زمینه‌های زیادی جاسوسان آمریکایی و جاسوسان سرویس‌های بیگانه را در مراکز حساس مختلف شناسایی کردیم و آنان را پس از دستگیری به دستگاه قضا تحویل دادیم. وی گفت: جزئیات شناسایی و دستگیری این جاسوسان آمریکایی فردا از طریق مستندی که تهیه شده است به اطلاع مردم می‌رسد. وزیر اطلاعات افزود: سربازان گمنام امام عصر (عج) همیشه در حال حماسه آفرینی هستند و مجاهدت خاموش آنان به کشف یک سلسله توطئه‌ها در زمینه‌های جاسوسی در حوزه‌های ضد تروریسم، ضد مفاسد اقتصادی و سایر زمینه‌ها منتهی می‌شود که بسیاری از آن‌ها زمان گفتنش فرا نرسیده است، اما در زمینه ضربه به جاسوسان سیا زمانش فرا رسیده است که فردا به استحضار مردم شهیدپرور و بزرگوار ایران اسلامی خواهیم رساند.

روایت تصویری وعده رهبرانقلاب که ۳روزه به وقوع پیوست

مهرمهر1 روز قبل

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

ابراز تاسف وزارت خارجه از درگذشت آمانو

انتخاب8 ساعت قبل

وقتی احسان علیخانی و داوران «عصر جدید» پیر می‌شوند + تصاویر

خبر فوری1 روز قبل

درخواست تشکل‌های دانشجویی از علی‌عسکری برای مقاومت در برابر فشارها و تحریم صداوسیما

سینماپرس1 روز قبل

کلیپ بحث‌برانگیز پلیس؛ غذا در ازای مدارک خودرو

برترین‌ها10 ساعت قبل

استقلال در آستانه محرومیت از حضور در لیگ قهرمانان آسیا

خبرآنلاین1 روز قبل

فیلم/ به زودی جاسوسان خائن اعدام می‌شوند

مشرق‌نیوز9 ساعت قبل

اولین اختلاف میان رونالدو و ساری +عکس

مشرق‌نیوز16 ساعت قبل

پرسیدم اگر به جای من و خاتمی و احمدی‌نژاد، عموپورنگ بیاید چه می‌شود؟ /من در لاریجانی تردید ندارم، از او بهتر نداریم/معتقد بودم طراحی جمنا مهندسی شده است/ درباره دست‌های پشت پرده از خود آقای قالیباف بپرسید

رجانیوز1 روز قبل

تبدیل خیابان نجات الهی به گذر صنایع دستی

تسنیم10 ساعت قبل

دولت روش تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز دولتی را تغییر دهد

خانه ملت1 روز قبل