ورود جهانگیری به کرمانشاه برای بازدید از مناطق زلزله‌زده
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ورود جهانگیری به کرمانشاه برای بازدید از مناطق زلزله‌زده

جهانگیری: واحدهای مسکونی روستایی مناطق زلزله‌زده تا پیش از فصل سرما تکمیل می‌شود

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
جهانگیری: واحدهای مسکونی روستایی مناطق زلزله‌زده تا پیش از فصل سرما تکمیل می‌شود
معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه دولت تا بازسازی کامل واحدهای مسکونی آسیب دیده در کنار مردم استان کرمانشاه خواهد بود، گفت: واحدهای مسکونی روستایی تا پیش از فصل سرما تکمیل خواهد شد.

به گزارش اصلاحات پرس، دکتر اسحاق جهانگیری در بدو ورود به  کرمانشاه به منظور بازدید از مناطق زلزله‌زده این استان در جمع خبرنگاران، مردم استان کرمانشاه را مرزدارانی غیور توصیف کرد که در طول تاریخ ایران شجاعانه از مرزهای کشور حراست و حفاظت کرده‌اند و افزود: متأسفانه مردم این استان به خصوص در شهرهای سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب و اسلام آباد به دلیل وقوع زلزله های شدید متحمل خسارات سنگینی شده اند.

جهانگیری با تاکید بر این که دولت از نخستین لحظات پس از وقوع زلزله سال گذشته کرمانشاه در کنار مردم این استان قرار داشت، تصریح کرد: دولت در این مسیر به دنبال اجرای نمایش و اقدامات تبلیغاتی نبود، بلکه مصمم بود بار سنگینی که بر دوش مردم مناطق زلزله زده قرار دارد را از دوش آنها بردارد.

جهانگیری با اشاره به گزارش استاندار کرمانشاه و مسئولین بازسازی که در سالگرد وقوع زلزله در جلسه هیئت دولت ارائه شد، این گزارش را رضایت بخش دانست و افزود: در زلزله سال گذشته بیش از 100 هزار واحد مسکونی دچار آسیب شد که تاکنون برای جبران خسارات، بیش از 20 هزار واحد مسکونی احداث و بیش از 55 هزار واحد بازسازی و تعمیر شده است.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: واحدهای باقیمانده به خصوص در بخش روستایی باید حتماً در روزها و هفته های آینده تکمیل شوند تا مردم مناطق زلزله زده استان در فصل سرما از سرپناه مطمئنی برخوردار باشند.

جهانگیری همچنین با اشاره به زلزله اخیر در استان کرمانشاه گفت: متأسفانه هنوز عوارض زلزله سال گذشته به طور کامل برطرف نشده بود که در روزهای گذشته زلزله نسبتاً شدیدی کل منطقه را دچار آسیب کرد و بسیاری از شهرهای استان نظیر قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب، ثلاث باباجانی و منطقه اورامانات دچار آسیب شدند.

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: زلرله 6.4 ریشتری اخیر زلزله ای بزرگ محسوب می شود که در هر نقطه از کشور اتفاق بیفتد خسارات جانی و تلفات انسانی به همراه خواهد آورد.

وی خاطرنشان کرد: این شدت از زلزله نه تنها در ایران بلکه در سطح دنیا نیز زلزله ای بزرگ محسوب می شود، اما خوشبختانه در این زلزله تلفات جانی وجود نداشت که مهمترین دلیل آن مقاوم سازی و ساخت و ساز استاندارد و ایمن واحدهای مسکونی بوده است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ایران کشوری زلزله‌خیز است و باید تمام واحدهای روستایی کشور بازسازی و مقاوم سازی شوند، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از شش میلیون واحد روستایی در کشور وجود دارد که باید حتماً بازسازی و مقاوم سازی شوند تا اطمینان پیدا کنیم که مردم روستاها در جریان وقوع زلزله دچار خسارت نمی شوند.

جهانگیری با تاکید بر این که مردم توان و بضاعت مالی دولت و شرایط تحریم را درک می کنند، خاطرنشان کرد: دولت با وجود همه محدودیت ها تلاش می کند تا آسیب ها و خسارات وارد شده به واحدهای مسکونی استان کرمانشاه را جبران کند و همواره در کنار مردم این استان خواهد بود.

جهانگیری در این سفر یک روزه، علاوه بر بازدید از مناطق زلزله زده در جلسه ستاد بحران استان نیز شرکت خواهد کرد تا ضمن دریافت آخرین گزارش ها از میزان خسارات و اقدامات صورت گرفته برای اسکان، آغاز روند بازسازی و جبران خسارات، تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

وزیر راه و شهرسازی، معاون رئیس جمهور در امور مجلس، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و معاون روستایی و مناطق محروم کشور در این سفر معاون اول رئیس جمهور را همراهی می کنند.منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

ورود جهانگیری به کرمانشاه برای بازدید از مناطق زلزله‌زده

فارسخبرگزاری فارس
ورود جهانگیری به کرمانشاه برای بازدید از مناطق زلزله‌زده
اسحاق جهانگیری دقایقی قبل به منظور بازدید از مناطق زلزله‌زده و روستاهای آسیب‌دیده بر اثر زلزله 6.4 ریشتری چهارم آذرماه، وارد فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، اسحاق جهانگیری به منظور بررسی وضعیت مناطق زلزله‌زده و پیگیری اجرای مصوبات دولت دقایقی قبل وارد فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه شد و مورد استقبال مسؤولان استان قرار گرفت.

معاون اول رئیس جمهور قرار است تا ساعتی دیگر با حضور در مناطق زلزله‌زده و روستاهای آسیب‌دیده بر اثر زلزله 6.4 ریشتری چهارم آذرماه، آخرین وضعیت روند امدادرسانی به زلزله‌زدگان را از نزدیک بررسی کند.

وی همچنین در این سفر یک روزه، علاوه بر بازدید از مناطق زلزله‌زده، با شرکت در جلسه ستاد بحران استان و دریافت آخرین گزارش‌ها از میزان خسارات وارد شده، تصمیمات لازم را برای اقدامات صورت گرفته برای اسکان، آغاز روند بازسازی و جبران خسارات، اتخاذ خواهد کرد.

لازم به ذکر است، اسلامی وزیر راه و شهرسازی، تابش رئیس بنیاد مسکن، پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر، نجار رئیس ستاد بحران کشور، بازوند استاندار کرمانشاه و تجری نماینده مردم سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و گیلان‌غرب در مجلس؛ جهانگیری را در این سفر کاری همراهی می‌کنند.

گفتنی است، ساعت 20:7 دقیقه یکشنبه شب (چهارم آذرماه) زمین لرزه‌ای به بزرگی 6.4 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) غرب استان کرمانشاه را لرزاند که براساس ارزیابی‌های بنیاد مسکن تاکنون، این زلزله 31 ثانیه‌ای به 250 واحد روستایی خسارت وارد کرده، البته واحدهای بازسازی شده زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان‌ماه 96، آسیبی ندیده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

جهانگیری به کرمانشاه سفر می‌کند

مهرخبرگزاری مهر
جهانگیری به کرمانشاه سفر می‌کند
کرمانشاه- معاون اول رییس جمهور به کرمانشاه سفر می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور فردا پنجشنبه به کرمانشاه سفر می‌کند تا از نزدیک در جریان خدمات‌رسانی به مناطق زلزله‌زده استان قرار گیرد.

بازدید از مناطق زلزله‌زده و حضور در ستاد بحران استان از جمله برنامه‌های این سفر یک روزه است.

قرار است آخرین برآورد خسارات زلزله 6.4 ریشتری چهارم آذرماه نیز در حضور معاون اول رییس جمهور اعلام شود تا پس از طرح در هیئت دولت تصمیمات لازم جهت جبران خسارات و کمک‌های احتمالی به این مناطق اتخاذ شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلمی که نشان می‌دهد پهپاد ایرانی سالم به پایگاه برگشته است

مهرمهر16 ساعت قبل
نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تازگی فیلمی منتشر کرده که نشان می‌دهد پهپادی که امریکا ادعا می‌کرد ساقط شده است، کاملا سالم به پایگاه برگشته است.

ورود نفتکش انگلیسی به لنگرگاه بندرعباس

مهرمهر16 ساعت قبل
ایلناایلنا16 ساعت قبل
ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه با تأکید بر عدم تمایل به ورود به جنگ با ترکیه به رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات کل منطقه را درگیر جنگ خواهد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از النشره، ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه تأکید کرد که خواهان جنگ با ترکیه نیست اما به «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که در صورت حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات، آتش جنگ سراسر منطقه را فرا خواهد گرفت. «مظلوم عبدی»، ‌ فرمانده کل نیروهای دموکرات سوریه در مصاحبه با روزنامه کرد زبان «ازگو پلتیکا» در هلند اعلام کرد که شرایط کاملا فراهم است و نیروهایش آماده مقابله با تحریک‌­ها و توطئه­‌های دولت ترکیه هستند که نیروهای فراوانی را در مرزهای شمال سوریه بسیج کرده است. وی تأکید کرد که امکان ندارد حادثه «عفرین» در منطقه شرق فرات تکرار شود و ما هرگز اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی رخ دهد، اگر ارتش ترکیه قصد حمله به یکی از مناطق ما را داشته باشد، جنگ بزرگی برافروخته خواهد شد. عبدی گفت: ‌ «فرماندهی نیروهای دموکرات سوریه، کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه گروه تروریستی داعش از جمله آمریکا و فرانسه را در جریان تصمیم­‌های خود قرار داده است.» وی تأکید کرد که وقوع چنین جنگی قطعا به بروز درگیری داخلی دوم در سوریه منجر شده و تا خروج ترکیه ادامه خواهد داشت.

آمریکایی‌ها از ترس پهپاد ایرانی توهم می‌زنند

برنابرنا1 روز قبل

اقدام رژیم بحرین در استخدام یک عضو القاعده برای ترور شیعیان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دولت بحرین می‌گوید ادعای این عضو سابق القاعده جعلی است. خبرنگار الجزیره انگلیسی گزارش داد سرکوب‌های خشونت آمیز دولت بحرین علیه تظاهرات شیعیان در ماه مارس سال ۲۰۱۱ توجه جهان را به خود جلب کرد. دولت بحرین اعلام کرد در این سرکوب‌ها ۳۵ نفر کشته و هزاران تن دیگر دستگیر شدند. یک عضو سابق القاعده می‌گوید دولت بحرین او را برای ترور اعضای شیعه مخالف استخدام کرده بود. "صالح می‌گوید با اعضای القاعده در عربستان سعودی تماس گرفت تا افراد کهنه کار برای انجام این عملیات به بحرین اعزام شوند. «محمد ابولفاسی فعال حقوق بشر در سخنانی گفت:» پادشاه بحرین می‌خواهد بر اساس اختلافات فرقه‌ای، بین شیعیان و سنی‌ها اختلاف ایجاد کند تا مسئولیت اوضاع را بر عهده نگیرد.

اخبار بیشتر