اخبار قیمت های روز بازار
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت های روز بازار

قیمت انواع رنو تولید داخل در بازار +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع رنو تولید داخل در بازار +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودرو رنو تولید داخل در سطح بازار پایتخت طی آذر ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

قیمت انواع رنو تولید داخل در بازار +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان نوساز در مناطق مختلف شیراز چقدر است؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت آپارتمان نوساز در مناطق مختلف شیراز چقدر است؟
خبرگزاری تسنیم به صورت هفتگی قیمت مسکن را در مناطق مختلف شیراز بررسی و منتشر می‌کند.

- اخبار استانها -

به گزارش  خبرگزاری تسنیم  از شیراز، این خبرگزاری در نظر دارد با انتشار هفتگی قیمت مسکن در مناطق مختلف شیراز  قیمت‌ها را برای مردم و مسئولان شفاف‌سازی کند. 

این قیمت‌ها با بررسی مشاوره‌های املاک‌ سطح شهر به دست آمده است و براساس گفته مشاوران املاک قیمت هر متر مربع  براساس منطقه قرارگیری آپارتمان، امکانات، مصالح به کار رفته در بنای ساختمان و غیره تعیین می‌شود. قیمت مسکن در مناطق مختلف شیراز چقدر است؟قیمت مسکن در مناطق مختلف مشهد چقدر است؟

قیمت خرید  مسکن

منطقه غرب

منطقه شرق

منطقه جنوب

منطقه شمال

شیراز (هرمترمربع آپارتمان نوساز)

از 3 میلیون و 500 هزار تومان تا 6 میلیون و 500 هزار تومان

 از 3 میلیون و 800 هزار تومان تا 6 میلیون و 500 هزار تومان

از 3 میلیون و 200 هزار تومان تا 4 میلیون و 500 هزار تومان

از 8 میلیون و 500 هزار تومان تا 13 میلیون تومان

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ارز مسافرتی امروز ۱۳۹۷/۰۹/۱۰

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت ارز مسافرتی امروز ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۲ هزار و ۴۱۴ تومان اعلام کرده اند.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، شعب منتخب بانک های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را برعهده دارند، روزانه بعد از دریافت نرخ ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می کنند.

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت 11 صبح به شعب منتخب اعلام  و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک های عامل آغاز می شود. گفتنی است، تجربه هفته های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و روزانه این شعب به تعداد مشخصی از مسافران می توانند ارز بفروشند. 

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت 11 آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت 12 هزار و 414 تومان می فروشند که با احتساب کارمزد 7 در هزار به رقمی حدود 12 هزار و 500 تومان می رسد. نرخ امروز نسبت به  آخرین روز هفته گذشته با کاهش همراه بوده است.

به گزارش تسنیم، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب بانک های عامل ارائه کنند می توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر 500 یورو و برای سایر کشورها تا 1000 یورو خریداری کنند.قیمت خرید دلار در بانک‎ها 1397/09/10 / خرید دلار کمی ارزان تر از صرافی ملیقیمت جهانی طلا امروز 1397/09/10 | قیمت طلا در انتظار نشست ترامپ و شیقیمت جهانی نفت امروز 1397/09/10قیمت ارز در صرافی ملی امروز 97/09/10| دلار 10700 تومان شد

براساس سیاست جدید بانک مرکزی که از روز 18 شهریورماه آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تامین و پرداخت ارز مسافرتی (به صورت اسکناس) از طریق بانک‌های‌ ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به نرخ بازار بلامانع است.

بر این اساس بانک ها مجازند از محل ارزهای خریداری‌ شده و با تامین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته از قبیل گذرنامه‌ معتبر، بلیط‌ مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصدـ‌ در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند اقدام کنند.

همچنین لازم است مدارک مزبور به منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفاً از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا و سکه در بازار امروز ۱۰ آذر ۹۷

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت طلا و سکه در بازار امروز ۱۰ آذر ۹۷
محمد کشتی آرای درباره سیر نزولی قیمت طلا، سکه و ارز­ در یک هفته گذشته گفت:­ با وجود اینکه در هفته گذشته قیمت جهانی طلا ­با نوسان همراه بود اما در اوایل هفته در بازار داخلی روند قیمت سکه،­­ طلا ­و ارز­ کاهشی بود و بدلیل ­اقدامات­ و سیاست های ارزی­ بانک مرکزی­،­ قیمت ارز روزانه کاهش داشت و بطور مستقیم­ روی قیمت طلا و سکه تاثیر گذاشت.

فرارو-دلار در اولین هفته کاری آذرماه، بیش از ۹ درصد از ارزش خود را از دست داد. افت هزار و ۲۰۰ تومانی دلار طی هفته گذشته در شرایطی به ثبت رسید که این ارز در آخرین روز هفته در انتهای کانال ۱۰ هزار تومانی مورد حمایت معامله‌گران قرار گرفت. روز پنج‌شنبه، دلار پس از ۶ کاهش متوالی جهت خود را عوض کرد و با اینکه در ابتدای روز به محدوده ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومانی عقب‌نشینی کرده بود، در نهایت در محدوده ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومانی به کار خود پایان داد.

روز پنج‌شنبه فروشندگان در همان ابتدای روز اشتیاق زیادی برای عرضه ارز خود در بازار داشتند و خریدار چندانی نیز برای دلار وجود نداشت. این شرایط موجب شد که دلار به کانال مهم ۱۰ هزار تومانی رهسپار شود. با این حال، براساس اظهارات برخی فعالان، زمانی که چند صرافی اعلام کردند با قیمت ۱۰ هزار و ۹۸۰ تومان ارز خود را به فروش می‌رسانند، تعدادی از افراد عادی در موقعیت خرید قرار گرفتند.

این در حالی بود که در کف بازار قیمت دلار تا ۱۰ هزار و ۸۵۰ تومان پایین‌تر رفته بود و براساس قیمت حواله درهم، ارزش دلار به حدوده ۱۰ هزار و ۷۵۰ تومان رسیده بود. با این وجود، با ورود خریداران عادی، قیمت‌ها به یکباره در کف بازار نیز جهش کرد و پس از پایان کار صرافی‌ها و بانک ها، قیمت در بازار آزاد به سرعت به محدوده ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان بازگشت.

البته برخی کانال‌های خبری قصد داشتند با جوسازی اعلام کنند که قیمت دلار تا محدوده ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان نیز بالا رفته است، ولی براساس گفته‌های فعالان به نظر می‌رسد بالاترین قیمت ثبت شده برای این ارز در روز پنج‌شنبه بالای ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان نبوده است.

از صبح امروز نیز دلار باز هم روند نزولی خود را ادامه داد.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز ۱۰ آذر ۹۷ - 6

قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۷/۰۹/۱۰| دلار ۱۰۷۰۰ تومان شد

۵ صرافی دولتی در خیابان فردوسی و با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

امروز صرافی ملی قیمت خرید یورو را ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان و قیمت فروش یورو را ۱۲ هزار و ۱۷۰ تومان اعلام کرده است؛ قیمت خرید و فروش یورو نسبت به روز پنج شنبه در صرافی ملی کاهش داشته است.

قیمت خرید دلار هم در این صرافی ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان و فروش این ارز ۱۰ هزار و ۷۵۰ تومان درج شده است.

در بازار سکه و طلا چه خبر است؟

محمد کشتی آرای درباره سیر نزولی قیمت طلا، سکه و ارز­ در یک هفته گذشته گفت:­ با وجود اینکه در هفته گذشته قیمت جهانی طلا ­با نوسان همراه بود اما در اوایل هفته در بازار داخلی روند قیمت سکه،­­ طلا ­و ارز­ کاهشی بود و بدلیل ­اقدامات­ و سیاست های ارزی­ بانک مرکزی­،­ قیمت ارز روزانه کاهش داشت و بطور مستقیم­ روی قیمت طلا و سکه تاثیر گذاشت.

جدول قیمت سکه و طلا در بازار امروز (قیمت‌ها به روز رسانی می‌شود) مثقال طلا۱۴۸۰۵۰۰ طلای۱۸عیار۳۴۱۷۰۰طلای۲۴عیار۴۵۵۶۰۰ سکه قدیم۳۵۵۱۰۰۰ سکه جدید۳۷۲۱۰۰۰انس طلا۱۲۲۳.۱ دلار

خواندن خبر در سایت منبع

رکنا: بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل (آبان ١٣٩٦) مربوط به اقلام «رب گوجه فرنگی» با ٢٤٤,٤ درصد افزایش و پس از آن « موز » با ١٦٥.٧ درصد افزایش و « سیب درختی زرد » با ١٠٣.٦ درصد افزایش می‌باشد.

رب گوجه فرنگی پیشتاز گرانی‌/ قیمت 22 قلم کالا همچنان صعودی است + جدول

فارسخبرگزاری فارس
رب گوجه فرنگی پیشتاز گرانی‌/ قیمت 22 قلم کالا همچنان صعودی است + جدول
گزارش مرکز آمار از قیمت خوراکی‌های در آبان ماه امسال نشان می‌دهد رب گوجه فرنگی پیشتاز گرانی نسبت به ماه مشابه پارسال بوده است و ۹ قلم کالا در آبان ماه امسال نسبت به ماه قبل همچنان بالای ۵ درصد افزایش قیمت را ثبت کردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، متوسط قیمت اقلام خوراکی مناطق شهری در آبان ١٣٩٧ از سوی مرکز آمار منتشر شد.

* بیشترین افزایش سالانه

بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل (آبان ١٣٩٦) مربوط به اقلام «رب گوجه فرنگی» با ٢٤٤,٤ درصد افزایش و پس از آن «موز» با ١٦٥.٧ درصد افزایش و «سیب درختی زرد» با ١٠٣.٦ درصد است.

همچنین اقلامی مانند گوشت گوسفند، گوساله و مرغ به ترتیبی 45.5، 55.2 و 49.1 درصد گران شده‌اند.

* کمترین میزان افزایش سالانه 

کمترین میزان افزایش قیمت کالا نسبت به مهر ماه سال ۹۶ به ترتیب مربوط به پیاز، عدس، لوبیاچیتی و برنج ایرانی درجه یک است.

* بیشترین افزایش ماهانه

از ۲۴ قلم کالای منتشر شده ۹ قلم کالا تورم بیش از ۵ درصد را ثبت کرده‌اند.

بر اساس نتایج به دست آمده در آبان ماه ١٣٩٧، بیشترین افزایش قیمت در ماه جاری نسبت به ماه گذشته، مربوط به اقلام «خیار» با ٣٣.٨درصد افزایش، «شیرپاستوریزه » با ١٢,١ درصد افزایش و «موز» با ٧.٥ درصد افزایش بوده است. 

همچنین رب گوجه فرنگی ۷ درصد، پیاز ۷.۵ درصد، پنیر ایرانی پاستوریزه ۶.۸ درصد، تخم‌مرغ ۵.۴ درصد، مرغ ماشینی ۵.۱ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

به عقیده کارشناسان با مهار نشدن قیمت ماهانه کالاها و با توجه به افزایش بیش از ۵ درصدی در برخی اقلام، این موضوع نشان از بالا رفتن تورم در ماه‌های آتی است.

* کمترین افزایش قیمت ماهانه

در این ماه «پرتقال محصول داخل» ٢٧,٠ درصد و «سیب زمینی » ١٦.١ درصد نسبت به ماه قبل بیشترین کاهش قیمت داشته است.

رب گوجه فرنگی پیشتاز گرانی‌/ قیمت 22 قلم کالا همچنان صعودی است + جدول - 14

ماخذ مرکز آمار

خواندن خبر در سایت منبع

تجدیدنظر در قیمت گندم ضروریست

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تجدیدنظر در قیمت گندم ضروریست
نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: تجدیدنظر در قیمت گندم ضروری است.

حمیدرضا کاظمی اظهار کرد: با توجه به اینکه قیمت نهاده‌های کشاورزی(کود، سم، شخم و بذر) را بازار تعیین می‌کند و موقعی کشاورز برای کشت گندم هزینه‌های آب، کود، آبیاری، بذر آن با افزایش تورم افزایش می‌یابد قطعاً باید محصول کشاورزی که گندم است با قیمت روز محاسبه شود.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود وزارت جهاد کشاورزی و دولت تجدیدنظری در قیمت گندم داشته باشند و آن را با میزان تورم هماهنگ کند تا کشاورز متضرر نشود.

کاظمی با بیان اینکه گندم کالایی استراتژیک است و با توجه به وضعیتی که در بازار است باید از کشاورز حمایت کنیم، افزود: چنانچه از کشاورز حمایت نشود به سمت کشت و تولید محصولات دیگر روی می‌آورد.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چنانچه قیمت‌گذاری درستی روی این محصول استراتژیک صورت نگیرد کشاورز به کشت دیگر محصولات روی می‌آورد و این مهم تامین گندم در کشور را تحت شعاع قرار می‌دهد.

وی یادآور شد: دولت هرچه سریع‌تر نرخ خرید گندم را اعلام و نرخ واقعی را با در نظر گرفتن وضعیت جامعه لحاظ کند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت مرغ بیش از قیمت مصوب به فروش می رسد !

رکناخبرگزاری رکنا
قیمت مرغ بیش از قیمت مصوب به فروش می رسد !
رکنا:رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی گفت: در پی رشد قیمت نهاده های دامی و هزینه های حمل و نقل، قیمت تمام شده مرغ بیش از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار است.

قیمت پرطرفدار در بازار ملک

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
قیمت پرطرفدار در بازار ملک
دنیای‌اقتصاد : قدرت خرید مسکن در تهران، براساس قیمت‌های پرطرفدار برآورد شد. حدود یک‌سوم معاملات املاک در پایتخت با قیمت میانگین ۵ تا ۸ میلیون تومان در هر مترمربع انجام می‌شود که طی ماه‌های اخیر بالاترین سهم از فروش، نسبت به سایر طبقات قیمتی را داشته است. جهش قیمت باعث شده سهم واحدهای با قیمت متری کمتر از ۵ میلیون تومان در معاملات نصف شود و در عین حال سهم آپارتمان‌های با قیمت میانگین شهر از ۴ درصد سال گذشته به ۱۴ درصد افزایش یابد. سقوط فروش «نوساز»ها بیش از سایر واحدها است.

قیمت «در استطاعت» متقاضیان مسکن در تهران مشخص شد. تازه‌ترین گزارش آماری از وضعیت معاملات مسکن در پایتخت نشان می‌دهد با وجود تغییرات عمده در سهم معاملات ماهانه به لحاظ گروه‌های متراژی، قیمتی و سنی ساختمان‌ها، سهم یک گروه قیمتی از کل معاملات در ماه میانی پاییز امسال در مقایسه با وضعیت سال گذشته تقریبا یکسان بوده و تغییری نداشته است. سهم یک‌سومی آپارتمان‌هایی که در گروه قیمتی مترمربعی ۳ تا ۵ میلیون تومان معامله شده‌اند هم در معاملات آبان امسال و هم در سال گذشته، این گزاره را اثبات می‌کند که دامنه قیمتی مذکور در واقع قیمت در استطاعت تعداد قابل‌توجهی از خریداران مسکن و معامله‌گران حاضر در بازار بوده و همچنان هست. از سوی دیگر معامله در گروه‌های متراژی ۴۰ تا ۶۰ و ۶۰ تا ۸۰ مترمربع نیز افزایشی بوده است. در صورتی که قیمت‌های در استطاعت در متراژهای پرمعامله مذکور ضرب شود، حاصل دامنه قیمتی ۳۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان خواهد شد. به این ترتیب در حال حاضر آپارتمان‌های در استطاعت خریداران حاضر در بازار مسکن بین ۴۰ تا ۸۰ مترمربع مساحت و بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان ارزش دارد.

به گزارش «دنیای اقتصاد»، در حالی که میانگین قیمت مسکن در مقایسه با سال گذشته تقریبا دو برابر شده، طبیعی است که اکنون سهم معاملات در اغلب طبقات قیمتی متفاوت از سال گذشته است. به‌عنوان مثال سهم معاملات در بازه قیمتی ۸ تا ۹ میلیون تومان از ۴درصد در سال گذشته به ۱۴ درصد افزایش یافته است. اما با این حال معاملات تنها در یک طبقه قیمتی تقریبا بدون تغییر باقی مانده و آن طبقه ۳ تا ۵ میلیون تومانی به ازای هر مترمربع است. سهم این گروه از کل معاملات در پاییز سال گذشته حدود ۳۰درصد بود و امسال نیز حدود ۲۸ درصد است. سهم بالای خرید در این گروه قیمتی در سال گذشته آن هم در شرایطی که میانگین قیمت مسکن در تهران حدود ۵ میلیون تومان بود، نشان‌دهنده حساسیت کمتر خریداران به این سطح قیمت در مقایسه با سطوح بالاتر و پایین‌تر بوده است. اما امسال سهم این طبقه قیمتی از کل معاملات در شرایطی همچنان حفظ شده که میانگین قیمت مسکن به بیش از ۹ میلیون تومان رسیده است. بنابراین بیش از اینکه موضوع به حساسیت خریداران مرتبط باشد، ناشی از استطاعت آنهاست.

از سوی دیگر سهم آپارتمان‌های ۴۰ تا ۶۰ مترمربع در معاملات ماهانه مسکن، از ۲۱ درصد در آبان سال گذشته به ۲۴ درصد در حال حاضر رسیده است. همچنین سهم آپارتمان‌های ۶۰ تا ۸۰ مترمربع نیز از ۲۷ به ۲۸ درصد رسیده که نشان می‌دهد این دو گروه متراژی نیز دستخوش تغییرات شدید در حجم معاملات نشده‌اند. حاصل ضرب قیمت متری در استطاعت خریداران با متراژ پرمتقاضی، آپارتمان‌های ۳۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومانی را به‌عنوان آپارتمان‌های در استطاعت متقاضیان مسکن در تهران معرفی می‌کند. تازه‌ترین آمارها از وضعیت بازار مسکن در آبان‌ماه حاکی است در این ماه ۲۷ درصد از کل معاملات مسکن پایتخت در بازه قیمتی ۳۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان انجام شده است.

«دنیای اقتصاد» اخیرا در گزارشی با تیتر «کارنامه مسکن در میانه پاییز»، راز تداوم رشد قابل توجه قیمت مسکن در پاییز امسال به رغم کاهش سریالی حجم معاملات در ماه‌های اخیر را بر اساس تحقیقات میدانی، به کاهش حجم عرضه فایل‌های مناسب برای خرید از سوی فروشندگان نسبت داد. در این گزارش خاطرنشان شد که سازنده‌ها به دو دلیل تمایل چندانی به فروش واحدهای خود ندارند که یکی رشد نجومی قیمت زمین در تهران به‌عنوان جزء اصلی ساخت‌وساز و دیگری نگرانی بابت ادامه جهش قیمت در بازار مصالح و کمیاب شدن تجهیزات و مصالح مورد نیاز برای ساخت‌وساز است که آنها را در زمینه فروش واحدهای تکمیل‌شده محتاط کرده است. شاهد آماری این مدعا در آمار سهم نوسازها از معاملات نیز به تازگی منتشر شده است. عدم عرضه کافی آپارتمان‌های نوساز از سوی سازنده‌ها، همان عاملی که موجب شده در آبان ماه به رغم افت شدید تقاضای بالفعل مسکن (حاضر در بازار) و نیز ریزش معاملات، رشد قیمت نه تنها متوقف نشود، بلکه ادامه پیدا کند. آمارها حاکی است افت فروش آپارتمان‌های نوساز به مراتب بیشتر از افت کل معاملات مسکن بوده است، طوری که افت نقطه‌ای کل حجم معاملات در آبان امسال ۵۳ درصد بوده اما این میزان در مورد آپارتمان‌های نوساز تا ۵ سال ساخت ۵۷ درصد بوده است. در مقابل سهم نوسازها از کل معاملات مسکن از نزدیک ۵۰ درصد در سال گذشته به ۴۴ درصد در آبان امسال کاهش یافته است. این در حالی است که سهم نوسازها از معاملات در دوره‌هایی که بازار در ثبات و آرامش نسبی به سر می‌برد تا ۵۵ درصد هم می‌رسید. افت نوسازها در معاملات آبان دومین سکته در بازار نوسازها در سال جاری محسوب می‌شود. سهم نوسازها از معاملات ماهانه مسکن امسال همواره زیر ۵۰ درصد بود اما در شهریور به زیر ۴۴درصد رسید؛ در مهر ماه این سهم دوباره به بالای ۴۴ درصد افزایش یافت اما در آبان با وقوع دومین سکته، شاهد ریزش مجدد خرید و فروش در این گروه سنی هستیم.

این وضعیت در حالی در بازار مسکن حاکم شده که شاهد رشد معنادار معاملات آپارتمان‌های سالخورده (۱۶ تا ۲۰ سال) و میانسال (۱۱ تا ۱۵ سال) بوده‌ایم. ۲۸ درصد از معاملات آبان امسال در این دو گروه سنی انجام شده که نشان‌دهنده تمرکز بیشتر خریداران بر این گروه از آپارتمان‌ها بوده است. از سوی دیگر افت معاملات سالخورده‌ها و میانسال‌ها از میزان افت کل معاملات کمتر بوده است، طوری که تنها ۴۸ درصد از معاملات این گروه متراژی کم شده، در حالی که کل معاملات مسکن در آبان امسال نسبت به آبان پارسال ۵۳ درصد ریزش داشته است. افت معاملات زمین نیز در آبان ماه ۴۲ درصد بوده که از افت کل معاملات کمتر است. این موضوع با توجه به اینکه آبان و آذر فصل خرید زمین برای سازنده‌ها محسوب می‌شود، امری طبیعی است. از سوی دیگر برخی از سرمایه‌گذاران در ماه‌های اخیر بین زمین و آپارتمان، زمین را برای خرید سرمایه‌ای انتخاب می‌کنند و به این ترتیب سهم زمین و آپارتمان‌های سالخورده از معاملات به لحاظ نقطه‌ای افت کمتری داشته است.

آمار وضعیت قیمتی مسکن در آبان ۹۷ نشان می‌دهد در حال‌حاضر بهای خرید آپارتمان‌های سالخورده با سن بنای بیش از ۱۵ سال به‌طور میانگین ۲۵ درصد ارزان‌تر از آپارتمان‌های نوساز تا ۵ سال ساخت است. از سوی دیگر قیمت آپارتمان‌های نوساز ۲۲ درصد از میانگین قیمت مسکن در پایتخت بیشتر است. میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در تهران در مهر ماه امسال ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده که این رقم در آپارتمان‌های نوساز تا ۵ سال ساخت ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار و در آپارتمان‌های سالخورده ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده است. البته میزان رشد قیمت نوسازها و سالخورده‌ها در ماه‌های اخیر تقریبا برابر بوده است؛ طوری که در مهر ماه قیمت کل مسکن ۶/ ۸۲ درصد رشد کرده و نوسازها و سالخورده‌ها نیز هر کدام حدود ۹۰ درصد رشد قیمت داشته‌اند. با این حال تقاضای مصرفی، سطح قیمتی سالخورده‌ها را همچنان در تناسب بیشتری با بودجه خود ارزیابی می‌کند و به همین خاطر بخشی از تقاضای نوسازها به این سمت سرازیر شده است.افزایش طبقات قیمتی در تابلوهای آماری

تابلوی قیمت مسکن تحت تاثیر رشد شدید قیمت‌ها تغییرات فاحشی نسبت به سال گذشته داشته است. نهادهای متولی تدوین گزارش وضعیت بازار مسکن اخیرا نحوه طبقه‌بندی قیمت‌ها را هم در مورد قیمت کل آپارتمان و هم قیمت متری به کلی تغییر داده‌اند. تفکیک طبقات قیمتی آپارتمان‌ها که در سال گذشته با پلکان ۵۰۰ هزار تومانی افزایش می‌یافت و سهم هر یک از این طبقات از معاملات اعلام می‌شد، اکنون به پلکان یک میلیون تومانی تبدیل شده است. همچنین این طبقه‌بندی در سال گذشته تا مترمربعی ۱۰ میلیون تومان ادامه داشت و سهم آپارتمان‌های مترمربعی بیش از ۱۰ میلیون تومان نیز در یک طبقه مجزا اعلام می‌شد. اما اکنون این طبقه‌بندی تا ۲۰ میلیون تومان ادامه دارد و سهم آپارتمان‌های بیش از ۲۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع در یک طبقه جداگانه اعلام می‌شود. در زمینه قیمت کل آپارتمان‌های معامله شده نیز طبقه‌بندی سال گذشته بر اساس پلکان ۵۰ میلیون تومانی اعلام می‌شد و تا بهای ۲/ ۱ میلیارد تومان ادامه داشت؛ این در حالی است که اکنون این پلکان به ۱۵۰ میلیون تومان تبدیل شده است و به دلیل افزایش شدید قیمت مسکن و افزایش معاملات در گروه‌های قیمتی بالای یک میلیارد تومان، اکنون پلکان قیمتی تا ۳ میلیارد تومان ادامه دارد و آمار معاملات با بهای بیش از ۳ میلیارد تومان نیز در یک طبقه مجزا اعلام می‌شود.

در پاییز سال گذشته حدود ۱۰ درصد از معاملات مسکن ارزش بیش از یک میلیارد تومان داشت اما امسال این رقم تحت‌تاثیر جهش قیمت مسکن بیش از سه برابر شده و به ۳۶ درصد رسیده است.

به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، بررسی سهم طبقات قیمتی از معاملات حاکی از افت و خیز شدید در فروش دو گروه قیمتی از واحدهای مسکونی است. در حال‌حاضر سهم آپارتمان‌های ۳ تا ۵ میلیارد تومان از ۳۸ درصد در پاییز سال گذشته، ۱۵ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که سهم آپارتمان‌های مترمربعی ۸ تا ۹ میلیون تومان از ۴ درصد در سال گذشته به ۱۴درصد در حال‌حاضر افزایش یافته است. به این ترتیب جهش قیمت مسکن سبب کاهش شدید معاملات در یک گروه قیمتی و بیش از سه برابر شدن در گروه قیمتی بالاتر شده است. همچنین با وجود اینکه گزاره‌های آماری موید کاهش ساخت و ساز در گروه آپارتمان‌های ریزمتراژ است، اما سهم آپارتمان‌های این گروه متراژی نه‌تنها در معاملات آبان کاهش نیافته، بلکه قدری افزایش یافته است و در مقابل از معاملات آپارتمان‌های میان‌متراژ کاسته شده است. افزایش توامان سهم ریزمتراژ‌ها و سالخورده‌ها در بازار مسکن نشان می‌دهد، سمت و سوی انتخاب خریداران مسکن ناگزیر به سمت «ریزمتراژهای سالخورده» رفته است. در واقع اگرچه خرید آپارتمان‌های ریزمتراژ افزایش یافته، اما این آپارتمان‌ها به لحاظ سنی اغلب سالخورده هستند و به این ترتیب خریداران مسکن توانسته‌اند به نوعی با وجود تورم ملکی شدید، خرید کنند.

سهم خرید آپارتمان‌های ۴۰ تا ۶۰ مترمربع از ۲۱ درصد در پاییز سال گذشته به ۲۴درصد افزایش یافته است. همچنین سهم خرید آپارتمان‌های ۵۰ تا ۶۰ مترمربع با یک درصد افزایش همراه بوده و به ۵/ ۱۴ درصد رسیده است. این در حالی است که از تعداد معاملات در گروه واحدهای ۶۰ تا ۸۰ مترمربع یک درصد نسبت به پاییز سال گذشته کاسته شده و معاملات این گروه ۲۷ درصد بوده است. آپارتمان‌های ۸۰ تا ۹۰ مترمربعی نیز از سهم ۱۱درصد در پاییز سال گذشته، اکنون به حدود ۱۰درصد کاهش یافته است.

در دوره پیش‌رونق که قیمت مسکن کم‌نوسان بود نیز سهم سالخورده‌ها رو به افزایش گذاشت اما در آن مقطع زمانی سهم خرید آپارتمان‌های میان‌متراژ نیز رو به افزایش بود. به بیان دیگر، سالخورده‌های میان و بزرگ‌متراژ در دوره پیش‌رونق با اقبال بیشتری از سوی خریداران روبه‌رو می‌شدند. این در حالی است که اخیرا به دلیل رشد شدید قیمت مسکن سهم ریزمتراژها از معاملات دوباره افزایش یافته و به این ترتیب سالخورده‌های ریزمتراژ اکنون به انتخاب از روی ناچاری بسیاری از خریداران مسکن تبدیل شده‌اند. آمارها نشان می‌دهد در ماه‌های اخیر کیفیت خرید مسکن به پایین‌ترین حد ممکن رسیده است. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، جمع‌بندی حاصل از مقایسه داده‌های آماری از طبقه‌بندی قیمتی، متراژی و سنی آپارتمان‌های فروخته‌شده در آبان امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حاکی است سازنده‌ها در صورتی می‌توانند در بازار کنونی ورود کنند که قیمت‌ها دست‌کم برای مدت چند ماه پیش‌رو حول و حوش ۹ میلیون و ۵۰۰ تا ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ثابت بماند و میزان تورم ماهانه ملکی به حدود منطقی و شرایط ثبات بازار برسد.

قیمت پرطرفدار در بازار ملک - 12

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع فرآورده‌های گوشتی در بازار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع فرآورده‌های گوشتی در بازار
کالباس ژامبون مرغ و قارچ (۳۰۰ گرمی) محصول ۲۰۲ با مبلغ ۱۶ هزار و ۱۰۰ تومان در بازار به فروش می‌رسد.

قیمت انواع فرآورده های گوشتی در بازار به شرح زیر است: 

قیمت انواع فرآورده‌های گوشتی در بازار - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تشدید بحران بیکاری در ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
بر اساس گزارش مرکز امار ایتالیا، رشد اقتصادی این کشور در سال جاری میلادی از یک و سه دهم درصد پیش بینی شده به ۳ دهم درصد کاهش خواهد یافت. وینچنتسو بوچا، رئیس کنقدراسیون صنایع ایتالیا در جمع صاحبان صنایع و شرکت‌های بزرگ ایتالیایی گفت: «ما نیاز به تدابیر فوری دولت برای رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری داریم. رشد اقتصادی تقریبا به صفر رسیده است و این مسئله وضع بدهی‌های عمومی دولت را وخیم‌تر خواهد کرد» در همین حال ایتالیا با بدهی دولتی بیش از دو هزار و سیصد و چهل میلیارد یورو، بعد از یونان بدهکارترین کشور عضو منطقه یورو به شمار می‌رود. که این امر پیامدهای منفی قابل توجهی بر روی اقتصاد ایتالیا داشته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
کارمند اداری خانممجرد و جوان بین ۲۰ تا ۳۴ سالهبسیار خوشرو و خوش اخلاق با ظاهر مناسببا روابط عمومی و فن بیان بسیار قویآشنا به کامپیوتر و بدون حاشیهجهت کار در موسسه و امور ثبت نام هابا حقوق و مزایای عالیدر محیطی آرام, امن، فرهنگی, هنری و در فضایی کاملا شاد و موسیقاییشعبه ۱: میدان ونک _ نبش گاندی شمالی _ پلاک ۲شعبه ۲: انتهای پاسداران _ ابتدای اقدسیهمتقاضیان واجد شرایط که دقیقا از شرایط فوق برخوردار می‌باشند حتما به همراه کارت ملی و اصل شناسنامه از ساعت ۱۴ الی ۲۰ به آدرس زیر مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن‌های زیر تماس حاصل نمایند. بدیهی است افراد مورد نظر در صورت تفاهم و توافق فورا و بلافاصله استخدام خواهند شد. تلفن: ۰۲۱۸۸۸۷۰۸۶۶تلفن: ۰۲۱۸۸۸۷۰۸۶۷آدرس: میدان ونک _ نبش گاندی شمالی_ پلاک ۲ طبقه سوم موسسه فرهنگی و هنری نی نوا

آخرین وضعیت بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ شاخص بورس تهران هفته گذشته با رشد ۴۱۵۰ واحدی بر روی رقم ۲۱۵۱۶۸ واحد ایستاد و به کار خود پایان داد و سکه تمام بهار آزادی با افت قیمت ۳۰۰ هزار تومانی مواجه شد و بازار ارز نیز افت قیمت را تجربه کرد؛ همچنین بانک مرکزی برای صادرکنندگان تسهیلات جدیدی صادر کرد.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جواد جاویدنیا در برنامه گزارش هفتگی شبکه اول سیما که با موضوع علل بی ضابطه بودن قیمت گذاری‌ها در نرم افزار‌های درج آگهی و نقش این نرم افزار‌ها در جهش قیمت‌های بازار مسکن و خودرو پخش شد، افزود: فضای مجازی تاثیری تعیین کننده در مباحث اقتصادی ندارد، اما اگر مرجعی برای تعیین قیمت داشته باشیم فعالیت آن‌ها از طریق نرم افزار قابل کنترل است. وی گفت: اگر چنین مرجعی وجود داشته باشد به فلان نرم افزار می‌توانیم اعلام کنیم که مکلفند از قیمت‌های کارشناسی فلان مرجع استفاده کنند و آن زمان دیگر نرم افزار خارج از این مسیر حرکت نخواهد کرد و به راحتی کنترل قیمت نیز از این طریق اعمال می‌شود. جاویدنیا افزود: نبود قیمت گذاری و سوء استفاده برخی نرم افزار‌های خارجی از نبود کنترل، بستر‌هایی است که موجب اشکال در مسایل اقتصادی می‌شود و اگر این بستر‌ها از بین نرود چه این نرم افزار‌ها باشند و چه نباشند می‌توانند به افزایش قیمت‌ها دامن بزنند و وقتی نرم افزار‌ها وجود داشته باشند در کنار این شرایط ترکیب می‌شوند و تسهیلات بیشتری فراهم می‌شود که به این قیمت‌ها دامن زده شود. وی با اشاره به اینکه برخورد با افراد و گروه‌هایی که غیرواقعی فعالیت داشتند و قیمت‌ها را بالا بردند در دستورکار دادستانی کل است، گفت: پرونده‌هایی در این خصوص تشکیل شده است. معاون دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این افراد به جایی وصل بودند و ماموریتی برای به هم ریختن بازار داشتند؟ افزود: عده‌ای سازمان دهی شده این کار را انجام می‌دادند و این برای ما محرز شد، اما اینکه انگیزه آن‌ها صرفا مالی و یا انگیزه‌های جنگ اقتصادی بوده است در جریان رسیدگی به پرونده‌ها مشخص می‌شود. جاویدنیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ممنوع بودن درج قیمت در این سایت‌ها تا چه زمانی ادامه دارد؟ گفت: باید مرجع مشخصی برای تعیین قیمت درنظر گرفته شود و در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهیم بود و باید هرچه سریع‌تر این مرجع تشکیل شود چراکه این سایت‌ها مراجع شناخته شده‌ای برای تعیین قیمت‌ها هستند و اگر این امر به سرعت انجام نشود قیمت گذاری‌ها زیرزمینی می‌شود و به گروه‌های متفرقه‌ای می‌رود که آنجا ضررش برای جامعه بیشتر است. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هم اکنون چه کسی متولی فضای مجازی است؟ افزود: درخصوص سیاست گذاری کلان این مسئولیت برعهده مرکز ملی فضای مجازی و در سطح زیرساخت و خدمات پایه‌ای به عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در سطح امنیت و مسایلی از این دست به عهده نیروی انتظامی و بقیه ضابطان و در سطح رسیدگی به تخلفات به عهده دستگاه قضایی است. جاویدنیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این دستگاه‌ها باهم هماهنگ هستند؟ گفت: سعی می‌شود هماهنگی وجود داشته باشد و هر کسی کار خود را به درستی انجام دهد، اما قطعا نواقصی وجود دارد و باتوجه به گستردگی فضای مجازی نمی‌توانیم بگوییم صددرصد همه چیز در جای خودش است. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هم اکنون فضای مجازی در چه وضعی است؟ افزود: برخی افراد در این فضا بزه دیده می‌شوند که باید به درخواست‌ها و شکایاتشان رسیدگی شود، اما در این زمینه و در بحث تامین امنیت و پیشگیری از وقوع جرم همه وظایف از حیث مسایل اجرایی به عهده دستگاه قضایی نیست و باید هماهنگی‌ها صورت گیرد و زیرساخت‌ها انجام شود. معاون دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بیشترین پرونده‌های مربوط به فضای مجازی مربوط به چه جرایمی است؟ گفت: از نظر آماری بیشترین پرونده‌ها مربوط به کلاهبرداری رایانه‌ای و در سطح بعد مربوط به مسایل غیراخلاقی است و ما در بحث جرایم فضای مجازی با افزایش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی مواجهیم.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وزیر صنعت، معدن و تجارت در تداوم اجرای اولویت‌های این وزارتخانه در سال رونق تولید در ابلاغی خطاب به فرشاد مقیمی معاون امور صنایع و مسئول پروژه‌های ساخت داخل وزارت صمت بر ایجاد نمایشگاه قطعات وارداتی شرکت‌های بزرگ و فعال و دعوت از صنعتگران و قطعه سازان برای ساخت داخلی کردن این قطعات تاکید کرد. رضا رحمانی در این ابلاغ آورده است: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در سال رونق تولید ضرورت دارد به تمامی شرکت‌های فعال و بزرگ از جمله شرکت‌های ایران خودرو، سایپا، فولاد مبارکه، ذوب آهن، تراکتورسازی تبریز، آلومینیوم سازان، شرکت ملی مس، گل گهر، چادرملو، سنگان، ایزوایکو، تولیدکنندگان سیمان، نیروگاه‌های صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، گروه مهنا و … ابلاغ شود که نسبت به ایجاد نمایشگاه قطعات و ملزومات وارداتی مورد نیاز خود اقدام کرده و با فراخوان عمومی از تمام صنعتگران و قطعه سازان برای ساخت داخلی کردن آن دعوت کنند. وی در این ابلاغ تاکید کرد: این نمایشگاه‌ها تا زمان داخلی سازی قطعات مورد نیاز باید ادامه داشته و گزارش ماهانه از عملکرد و نتایج این موضوع ارائه شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین تصریح کرد: مرکز ساخت داخل این وزارتخانه مسئولیت پیگیری و اجرای صحیح این موضوع را به عهده داشته و مکلف است نتایج را به اطلاع عموم مردم شریف ایران اسلامی برسانند. وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشتر تعمیق ساخت داخل را در کنار حفظ وضعیت تولید و اشتغال موجود و حرکت به سمت رونق تولید از اولویت‌های مهم این وزارتخانه در سال ۱۳۹۸ اعلام کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
نحوه کار به این گونه است که مشاوران املاکی که تایید شده هستند و اجازه صدور کد رهگیری دارند اجازه دارند تا زمانی که معامله شکل می‌گیرد مشخصات فیزیکی ملک را در سامانه ثبت کنند. در حال مطالعه برای استفاده از تقویت ظرفیت‌های تشویقی هستیم. عقب ماندگی تولید، بازار تقاضا را بالا برده است و بازار عرضه ضعیف است. وزارت راه و شهرسازی تکلیف دارد تا بازار عرضه را تقویت کند. وی یادآور شد: با همت وزارت راه و شهرسازی، بالغ بر ۴۵۰ هزار واحد مسکن مهر امسال به اتمام می‌رسند و احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در برنامه تولید است. تصورم بر این است که اگر عرضه را تقویت کنیم بازار مسکن تا حد قابل ملاحظه‌ای متعادل خواهد شد.

اخبار بیشتر