ناوشکن سهند به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ناوشکن سهند به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شد

پیشرفته ترین ناوشکن غرب آسیا به ناوگان ارتش ایران پیوست

ایرناخبرگزاری ایرنا
پیشرفته ترین ناوشکن غرب آسیا به ناوگان ارتش ایران پیوست
بندرعباس- ایرنا- ناوشکن جمهوری اسلامی ایران سهند به عنوان پیشرفته ترین ناوشکن غرب آسیا، روز شنبه در آیینی در بندرعباس به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی پیوست.

به گزارش ایرنا، فرمانده کارخانجات منطقه یکم نیروی دریایی ارتش مستقر در بندرعباس دراین مراسم گفت: این ناوشکن که به دست متخصصان کشور طراحی و ساخته شده پیشرفته تر و دارای قابلیت های فیزیکی و عملیاتی بیشتری نسبت به ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران است.

امیر دریا دار دوم علیرضا شیخی افزود: طراحی این شناور با اتکا به دانش فنی داخلی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و بسیار جسورانه و مبتکرانه است و سازه اصلی و رو سازه آن با ساختاری متفاوت نسبت به جماران با قابلیت رادار گریزی در بلوک های مجزا طراحی و ساخته شده است.

وی ادامه داد: قابلیت تهاجمی و تدافعی ناوشکن سهند حدود 2 برابر جماران بوده و این تفاوت در بروز رسانی پرتابگرهای اژدرها، انواع توپ های ضد هوایی و ضد سطحی، سامانه های موشکی سطح به سطح و سطح به هوا، سامانه دفاعی نقطه ای، سامانه ضد زیردریایی، قابلیت رادا گریزی، افزایش برد عملیاتی، قابلیت مانور پذیری بالا و همچنین سامانه های الکترونیکی باید جست و جو کرد.

فرمانده کارخانجات منطقه یکم نیروی دریایی ارتش مستقر در بندرعباس اظهار داشت: مزیت دیگر ناوشکن سهند نسبت به ناوشکن جماران افزایش تعداد موتور هاب آن است که با داشتن چهار موتور پرقدرت در انجام مانورهای حرکتی از ناوشکن جماران پیشی گرفته است.

امیر دریا دار دوم شیخی یاد آور شد: پیشرفته ترین ناوشکن بومی در منطقه غرب آسیا با داستن ساره بسیار قوی و رادارگریز و افزایش سطح عرشه پرواز، ضمن اینک در تیررس رادارهای دشمن قرلر دارد، قادر به 150 روز دریانوردی به همراه شناور پشتیبان در اقیانوس های دور دست و آب های متلاطم است.

وی خاطر نشان کرد: ناوشکن جمهوری اسلامی ایران سهند بدست متخصصان در کارخانجات نداجا ساخته شده است.

آیین الحاق ناوشکن جمهوری اسلامی ایران سهند به ناوگان جنوب نداجا با حضور فرمانده کل ارتش، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و جمعی دیگر از مسوولان کشوری و استانی در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش انجام شد.

3219/7195/6048

خواندن خبر در سایت منبع

پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی غرب آسیا به آب انداخته شد

مهرخبرگزاری مهر
ناوشکن سهند در منطقه یکم دریایی امامت در بندرعباس به ناوگان رزمی نیروی دریایی ارتش الحاق شد. ناوشکن سهند، پیشرفته ترین ناوشکن بومی غرب آسیا است.

«سهند» پیشرفته ترین ناوشکن نظامی جمهوری اسلامی ایران است

مهرخبرگزاری مهر
«سهند» پیشرفته ترین ناوشکن نظامی جمهوری اسلامی ایران است
بندرعباس - فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ناوشکن سهند پیشرفته ترین ناوشکن بومی غرب آسیا است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیردریادار حسین خانزادی صبح شنبه در مراسم الحاق ناوشکن سهند در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس بیان داشت: امروز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به مناسبت روز نیروی دریاییناوشکن تمام ایرانی سهند به ناوگان جنوب جمهوری اسلامی ایران ملحق شد. این ناو در شش سال ساخته و آماده انجام عملیات های محوله است.

وی عنوان کرد: نسل جدیدی از ناو شکن های کلاس موج و نسل سوم جماران به نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در جنوب ملحق شد و در پی آن ناوشکن های دنا و برای بار دیگر ناوشکن جماران را برای چند ماه دیگر احیاء و برای بار دیگر به نیروی دریای ملحق خواهیم کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: امروز رستاخیز  سهند است و با اراده و باور جوانان ایرانی به عرصه نبرد بازگشته است. سامانه های رانش، قابلیت های مصون بخش امنیت را به منطقه اهدا نماید. اطمینان داریم زمان افول استکبار جهانی به آخر رسیده است و پاس خون شهدا ناوهای جوشن، پیکان، سهند و سبلان با چشمانی بیدار در دریا ایستاده ایم تا با توسل به درس عاشورا توانایی های ظاهری دشمنان را به زانو درآوریم.

امیر دریادار خانزادی با بیان اینکه روزی که مقام معظم رهبری در کارخانجات منطقه یکم بندرعباس ابلاغ فرمودند ناوشکن بسازید با ظرفیت حمل بالگرد و پرتاب موشک خیلی‌ها فکر نمی‌کردند امروز به این ظرفیت‌ها دست‌یابیم، اظهار کرد: در ۳۰ بهمن سال ۸۸ جماران بعد از تلاش ۱۲ ساله به ناوگان نیروی دریایی ملحق شد، وقتی جماران ملحق شد در حوزه بین‌الملل خیلی‌ها می‌پرسیدند آیا این شناور حرکت هم می‌کند؟ این سؤال معنا دارد، یعنی خیلی کشورها باور نداشتند ایران در زیر فشارهای شکننده تحمیل جنگ و تهدیدات گسترده توانایی داشته باشد ناوشکنی بسازد که موشک پرتاب کند.

وی با اشاره به اینکه اعزام پیاپی ناوشکن جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با پدیده دزدی دریایی این موضوع را ثابت کرد، تصریح کرد: قطعاً هر پدیده‌ای با نگاه علمی زمانی ثابت می‌شود که تکرارپذیر باشد، ناوشکن دماوند که چند سال بعد در حادثه‌ای ناخوشایند در دریای طوفانی شمال با سخره‌ها برخورد کرد، تکرار این موضوع بود.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در آستانه سالگرد آن سانحه ناوشکنی را که ساختش ۱۲ سال به طول انجامیده بود را به دریا برگرداندیم، ساخت و عملیاتی شدن دماوند در دریای خزر باهمت نیروی دریایی ارتش و اراده‌ای که در مجموعه وزارت دفاع نهادینه‌شده امروز ۱۸ ماه بیشتر به طول نمی‌انجامد و در تلاشیم این زمان را کوتاه‌تر کنیم، عنوان کرد: علاوه بر ناوشکن دماوند در هفته آینده و ماه‌های پس‌ازآن شاهد الحاق ناوشکن‌های کلاس موج نیز خواهیم بود.

امیر دریادار خانزادی با بیان اینکه ناو سهند ظرفیت بزرگی است که بسیار پیشرفته‌تر از جماران و دماوند است، خاطرنشان کرد: پس‌ازآن در بازه ۶-۷ ماهه الحاق ناوشکن دنا را خواهیم داشت و اوایل بهمن شاهد الحاق نسل جدید از زیردریایی‌های بسیار پیشرفته تماماً ساخت ایران خواهیم بودیم

خواندن خبر در سایت منبع

الحاق ناوشکن سهند به نیروی دریایی/ قدرت بازدارندگی دریایی کشور افزایش می‌یابد

فارسخبرگزاری فارس
الحاق ناوشکن سهند به نیروی دریایی/ قدرت بازدارندگی دریایی کشور افزایش می‌یابد
معاون تربیت و آموزش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: با الحاق ناوشکن سهند قدرت دریایی و همچنین قدرت بازدارندگی دریایی کشور افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، امیر دریادار دوم پرویز سلیمی‌پناه در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته شهر زنجان با بیان اینکه عنوان زنجان یادآور امام حسین (ع) است، اظهار کرد: این یادآوری بیانگر دینداری و مذهبی بودن مردم این دیار است.

معاون تربیت و آموزش نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران به سالروز هفتم آذر به عنوان روز رشادت و قهرمانی نیروی دریایی ارتش اشاره و تصریح کرد: دریا شاهراه ارتباطی کشور با دنیا است.

وی با تاکید بر روشن بودن اهمیت دریا به عنوان یک راه ارتباطی گفت: راه‌های آبی، امکان دسترسی کشور را به همه نقاط دنیا در همه حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و دفاعی فراهم می‌کند.

امیر سلیمی‌پناه ادامه داد: دنیا با 9 تنگه به همدیگر متصل است که همین موضوع فعالیت‌های تجاری را نسبت به راه‌های دیگر تسهیل کرده است.

معاون تربیت و آموزش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به نقش ارتش در کمک به فعالیت‌های اقتصادی و تجاری کشور اشاره و ابراز کرد: با توجه به اینکه نیمی از مرزهای کشور آبی هستند، نیروی دریایی نقش پشتیانی نظامی از دیپلماسی کشور را دارد.

وی درصد فعالیت حمل و نقل تجاری از طریق دریا را در سطح جهان 90 درصد اعلام و تصریح کرد: باز بودن این راه ارتباطی تنها راه تداوم مبادلات تجاری از این طریق برای کشور است.

سلیمی‌پناه با تاکید بر اهمیت گمرک و بندرهای دریایی کشور برای انجام تبادل اقتصادی با دیگر کشورها افزود: آمارها نشان می‌دهد بیش از 85 درصد واردات و 98 درصد صادرات از طرق دریا انجام می‌شود.

معاون تربیت و آموزش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی نقش نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس را یادآور شد و ادامه داد: این نقش مهم و کاربردی بعد از پایان جنگ هم با بازسازی ناوگان و در راستای فرامین فرماندهی کل قوا ادامه یافت.

وی با تاکید بر تقویت دیپلماسی دریایی ارتش افزود: ساخت ناوهای موشک‌انداز کلاس سینا و جمران و زیر دریایی سبک کلاس غدیر از جمله اقدامات انجام شده برای تقویت دیپلماسی دریایی محسوب می‌شود.

سلیمی‌پناه با اشاره به الحاق ناوشکن سهند در آینده نزدیک به نیروی دریایی گفت: با الحاق این ناوشکن قدرت دریایی و همچنین قدرت بازدارندگی هجومی و تهدید دریایی کشور افزایش خواهد یافت.

معاون تربیت و آموزش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه ساخت ناوشکن سهند 6 سال زمان برده است، ادامه داد: تلاش می‌شود مدت زمان ساخت ناوشکن‌های دریایی تا حد ممکن کاهش یابد.

وی تاکید کرد: تهدیدات دشمن توان تاثیرگذاری منفی بر پیشرفت نیروی دریایی ارتش را نداشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

امیرخانزادی: نسل جدید ناوشکن‌های ایرانی به‌زودی رونمایی می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
امیرخانزادی: نسل جدید ناوشکن‌های ایرانی به‌زودی رونمایی می‌شود
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: نسل جدید ناوشکن‌های ایرانی به زودی رونمایی می‌شود.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم ، دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، در سخنانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران، اظهار داشت: هنگامی که به پشت سر نگاه می‌کنیم شاهد 40 سال شکوه و عظمت هستیم. آغاز دهه اول انقلاب همراه با تحریم‌، ترور و فشارهای بسیار زیادی همراه بود تا ملت ایران را از همراهی با انقلاب منصرف کنند. زمانی که موفق نشدند یک جنگ نیابتی با چراغ سبز آمریکا و ایادی منطقه‌ای آن به جمهوری اسلامی ایران در حالی تحمیل شد که هنوز ساختارهای دفاعی و اجتماعی کشور به انسجام نرسیده بود.

وی افزود:  برای اولین بار در تاریخ انقلاب سیلی محکمی به صورت دشمن زده شد. مقاومت 34 روزه در خرمشهر و عملیات مروارید،  استراتژی دشمن را به هم ریخت.در دوران‌دفاع مقدس 10000 کشتی تجاری و نفتکش را اسکورت کردیم و به سلامت به مقصد رساندیم. فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: دهه دوم انقلاب زیر بار تحریم‌ها گذشت اما روی پای خودمان ایستادیم و تمام تجهیزات مورد نیاز را خودمان ساختیم. با اتکا به ظرفیت‌های ملی عمردهی انقلابی تجهیزات را ادامه دادیم. در حوزه تربیت نیروی انسانی بدون وابستگی عمل کردیم.دریادار خانزادی: اجازه تشکیل کانون ناامنی در منطقه را نخواهیم داددریادار خانزادی:اقدامات فرهنگی سرمایه‌ای ارزشمند برای نیروی دریایی استدیدارهای دوجانبه دریادار خانزادی در حاشیه اجلاس IONSنظر امام خامنه‌ای درباره ساخت ناوشکن سهند و زیردریایی فاتحاختصاصی: ناوشکن سهند به "سامانه دفاع نقطه‌ای کمند" تجهیز شدهفته آینده؛ الحاق ناوشکن سهند و زیردریایی سنگین فاتح به نیروی دریایی ارتش

وی تصریح کرد: دهه سوم انقلاب با خیز نداجا برای ساخت تجهیزات شروع شد. با ساخت ناوشکن "جماران" و "دماوند" ، ناوهای موشک‌انداز و انواع زیر دریایی به یک‌ نیروی اقیانوسی تبدیل شدیم. در حوزه مقابله با دزدان دریایی تاکنون 58 ناوگروه به خلیج عدن اعزام کردیم، آنقدر در این حوزه خوب عمل کردیم که دنیا ما را مورد تقدیر قرار داد. بارها سازمان بین المللی دریانوردی ناوگروه‌های ما را مورد تقدیر قرار داده است. دریادار خانزادی گفت: پرچمدار توسعه سواحل مکران شدیم. امروز‌ عرصه جدیدی از قدرت دریایی در این‌ منطقه در حال شکل‌گیری است. در آستانه دهه چهارم انقلاب، شاهد الحاق نسل جدیدی از ناوشکن‌های کلاس موج نداجا به نام "سهند" به نیروی دریایی خواهیم بود ‌ و در آینده هم شاهد الحاق ناوشکن "دنا"، ناوشکن "دماوند" و زیر‌دریایی‌های کلاس متوسط "فاتح" به نداجا خواهیم بود.

وی با بیان اینکه امروز‌ پرچم‌ شکوه ایران اسلامی بر عرشه ناوشکن‌های تماما ایرانی در احتزاز است، تصریح کرد: نسل جوان انقلاب اکنون انگشتانشان روی ماشه است تا دشمن حتی فکر تجاوز به خود ندهد. ما با مشت محکم ایستاده‌ایم تا پاسخی درد آور برای دشمن باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

چه کسانی و چرا به هاشمی حمله می‌کردند؟ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور11 ساعت قبل
این رخداد مشخصا درباره هاشمی با تخریب‌های گسترده آنها در مقطع انتخابات مجلس ششم رخ داد؛ به نحوی که با محفلی کردن انتخابات و تخریب همه‌جانبه علیه هاشمی او را نفر سی‌ام انتخابات کردند. این فعال سیاسی در جای دیگری در باره فضای سیاسی حاکم در دوره هاشمی گفته بود: «در دوران هاشمی، کسانی تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. مجتبی بدیعی‌، عضو دیگر شورای مرکزی مشارکت هم در روزنامه بیان به تاریخ۱۵دی۷۸ هاشمی را عامل تمام گرفتاری‌ها معرفی کرد و گفت که هاشمی یک فاجعه است. در میان تمام افراد تندرو اکبر گنجی، همت مضاعفی در تخریب هاشمی داشت. علی‌اکبر محتشمی، عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون هم درباره خصوصیات هاشمی چنین گفته بود: «از نظر ما هاشمی رفسنجانی با ناطق نوری تفاوتی ندارد؛ زیرا اتخاذ مواضع غیرشفاف در قبال اصلاحات فرقی با مخالفت ندارد».

آمادگی مردم ایران برای رویارویی با دشمن

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
وی اضافه کرد: فتح خرمشهر سرآغاز فروپاشی حزب بعث و افتخاری در شروع دفاع مقدس بود. سردار شریف گفت: امروز از صدام و ژنرال‌های قدکشیده‌اش خبری نیست و آنچه ذهن تاریخی ما را پر کرده درس‌ها و عبرت‌هایی است که باید از فتح خرمشهر بگیریم. وی در ادامه با بیان اینکه امروز عربده‌های امریکا به جایی نمی‌رسد اظهار داشت: ما لحظه‌ای از قدرتمند شدن دست بر نمی‌داریم و با سربلندی اعلام می‌کنیم که امروز از هر زمانی دیگر برای رویارویی با دشمن باانگیزه‌تر و آماده‌تر هستیم. وی افزود: امروز نه رویای سیاسی و نه رویای نظامی شما هماورد فلسطین نیست و ظرف کمتر از ۷۲ ساعت رزمندگان فلسطین کاری کردند که شما آتش بس را درخواست کنید. سردار شریف اضافه کرد: ما چهل سال است که در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنیم و امروز به برکت ماه مبارک رمضان و پیروزی جبهه مقاومت و برای حمایت از فلسطین به صحنه می‌آییم.
نامه‌نیورنامه‌نیور16 ساعت قبل
از سوی دیگر، مایک پمپئو به جریان «تی پارتی» و جان بولتون به جریان «نومحافظه کار» تعلق دارند. با این حال در صورتی که بولتون از کاخ سفید اخراج شود، رسانه‌ها بر روی یک نام متمرکز خواهند شد: «مایک پمپئو»! واقعیت امر این است که ترامپ نسبت به تحولات حوزه سیاست خارجی آمریکا از دو جهت نگران است. از سوی دیگر، وی نگران تاثیرگذاری سلبی تحولات سیاست خارجی کشورش بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است. از این رو تضمینی جهت بقای پمپئو در کاخ سفید تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده وجود ندارد.

ادبیات توهین آمیز ترامپ عزم ملت ایران را در برابر آمریکا دوچندان می‌کند

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از نیویورک؛ سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت حرف‌های متناقض امروز رئیس جمهور آمریکا درباره ایران، نشانه روشنی از خصومت بی حد و حصر وی نسبت به ملت بزرگ ایران است. تخت روانچی در پاسخ به اظهارات سخیف رئیس جمهور آمریکا که بار دیگر ملت بزرگ ایران را «تروریست» خوانده بود، افزود این مواضع برای ما ناآشنا نیست و آنرا در ادامه تحریم‌های ظالمانه آمریکا قابل تفسیر می‌دانیم و نمونه بارز دیگری از خصومت با ملت ایران است. وی گفت سخنان سخیف رئیس جمهور آمریکا بیش از هر چیز نمایانگر بی اطلاعی از تاریخ چند هزار ساله ایران و نشناختن مردم ایران است. تخت روانچی گفت رئیس جمهور آمریکا با استفاده از ادبیات توهین آمیز علیه ملت ایران، عزم مردم ما را در مقاومت علیه سیاست فشار و ارعاب دو چندان می‌کند. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز در جمع کشاورزان بار دیگر ملت ایران را تروریست نامید و مدعی شد ایران پشت سر همه مشکلات خاورمیانه (غرب آسیا) قرار دارد و و بازیگر خطرناکی است و برجام نمایش وحشت بود.

سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ ۹۰ درصد اقتصاد ایران در اواسط دهه ۸۰ دولتی و تنها ۱۰ درصد آن به تعاونی‌ها و بخش خصوصی اختصاص داشت. بازدهی پائین شرکت‌های دولتی در سال ۸۴ به ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی رهبر معظم انقلاب انجامید. چهار دولت مجری سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و ۵ دوره مجلس وظیفه قانون‎گذاری و نظارت بر اجرای این سیاست‌ها را بر عهده داشت و در همه این سال‌ها مدیران دولتی مخالف خصوصی‌سازی مقاومت کردند و همچنین بعضی از واگذاری‎های انجام شده با مشکلات متعدد همراه بود. اگر روند واگذاری شرکت‌های دولتی به خصوصی بر اساس اصول و برنامه‌ریزی انجام می‌شد، بسیاری از مشکلات که امروز گریبان‌گیر اقتصاد کشور است هرگز اتفاق نمی‌افتاد.

اخبار بیشتر