1. خبری
  2. ورزشی
پوشش خبری

وزنه برداری بانوان

بانوان وزنه بردار خراسانی نایب قهرمان کشور شدند

ایرناخبرگزاری ایرنا
بانوان وزنه بردار خراسانی نایب قهرمان کشور شدند

علیرضا حبیب پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این رقابتها تیم هفت نفره استان خراسان رضوی با کسب 2 مدال طلا و 2 مدال نقره سکوی دوم این رقابتها را به خود اختصاص دهد.

وی اظهار داشت: تیم کردستان بر سکوی اول این رقابتها ایستاد و آذربایجان شرقی نیز سوم شد.

نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر وزنه برداری کشور هفتم تا نهم آذر ماه در سنندج برگزار شد.

حدود 70 وزنه بردار مرد و 25 وزنه بردار زن در خراسان رضوی فعالیت دارند.

7505/ 6053

خواندن خبر در سایت منبع

کردستان قهرمان المپیاد استعدادهای برتر وزنه برداری بانوان کشور شد

مهرخبرگزاری مهر
کردستان قهرمان المپیاد استعدادهای برتر وزنه برداری بانوان کشور شد

به گزارش خبرنگار مهر، اولین دوره المپیاد استعداد های برتر ورزش کشور در رشته وزنه برداری بانوان بعد از ظهر جمعه در سنندج با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

تیم وزنه برداری دختران استان کردستان با کسب سه مدال طلا، یک نقره و دو برنز بر سکوی اول، تیم خراسان رضوی با دو مدال طلا و دو نشان نقره نایب قهرمان شد و استان های آذربایجان شرقی و خوزستان هر کدام با یک طلا، یک نقره و ۲ برنز مشترکاً سوم شدند.

در دسته ۴۰ کیلوگرم مبینا تیمورنژاد از آذربایجان شرقی با مجموع ۴۵ کیلوگرم به عنوان تنها قهرمان این دسته معرفی شد.

در دسته ۴۵ کیلوگرم غزل حسینی از خراسان رضوی با مجموع ۷۵ کیلوگرم مقام اول، بیتا ذبیحیان عربی از مازندران با مجموع ۷۱ کیلوگرم مقام دوم و مینا گودرزی از لرستان با مجموع ۶۶ کیلوگرم مدال برنز را کسب کرد.

دسته ۴۹ کیلوگرم عاطفه عباسی از خراسان رضوی با مجموع ۸۲ کیلوگرم مدال طلا، الیکا محمدخانی از گلستان با مجموع ۷۶ کیلوگرم مدال نقره و شبنم صالحی از خوزستان با مجموع ۶۶ کیلوگرم مدال برنز را کسب کردند.

در دسته ۵۵ کیلوگرم شینا امانی از کردستان با مجموع ۸۰ کیلوگرم بر سکو نخست، مهدیس السادات قریشی از خوزستان با مجموع ۶۶ کیلوگرم سکو دوم و روژان سورسوری از کرستان با مجموع ۶۳ کیلوگرم بر سکو سوم ایستادند.

در دسته ۵۹ کیلوگرم نیز پارمیدا محمودیان از گلستان با مجموع ۱۱۶ کیلوگرم مدال طلا را کسب کرد، سید غزاله حسینی از خراسان رضوی با مجموع ۹۱ کیلوگرم مدال نقره و نگین آقایی از آذربایجان شرقی با مجموع ۹۰ کیلوگرم مدال برنز را کسب کردند.

در دسته ۶۴ کیلوگرم یکتا جمالی از اصفهان با مجموع ۹۵ کیلوگرم، ثنا رحمانی از کردستان با مجموع ۶۵ کیلوگرمو نارین جوانمردی از کردستان با مجموع ۵۸کیلوگرم به ترتیب مقام های اول تا سوم را بدست آوردند.

در دسته ۷۱ کیلوگرم الناز باجلانی از کردستان با مجموع ۱۵۷ کیلوگرم به مقام قهرمان رسید، هانیه کرمی از کرمانشاه با مجموع۱۱۱ کیلوگرم دوم شد و نوشین مرادی از فارس با مجموع ۹۹ کیلوگرم مدال برنز را کسب کرد.

در دسته ۷۶ کیلوگرم جوانا نیک نفس از کردستان با مجموع ۹۰ کیلوگرم مدال طلا، مائده منوچهری از آذربایجان شرقی با مجموع ۸۵ کیلوگرم مدال نقره و آوا رضاپور از خوزستان با مجموع ۴۵ کیلوگرم مدال برنز را کسب کردند.

در دسته ۸۱ کیلوگرم هستی محمدی از خوزستان با مجموع ۸۴ کیلوگرم مدال طلا، فاطمه غلامی از فارس با مجموع ۸۱ کیلوگرم مدال نقره و مهسا انصاری از بوشهر با مجموع ۶۴ کیلوگرم مقام سوم و مدال برنز را کسب کردند.

در دسته ۸۱+ کیلوگرم، کوثر تنها از کرمانشاه با مجموع ۱۰۵کیلوگرم، هلیا کیانی از خراسان رضوی با مجموع۸۳ کیلوگرم و نادیا داد دوست از آذربایجان شرقی با مجموع ۶۸ کیلوگرم به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را بدست آوردند.

اولین دوره المپیاد استعداد های برتر ورزش کشور در رشته وزنه برداری بانوان هفتم تا نهم آذر ماه در سنندج برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

بانوان وزنه بردار کردستانی نیازمند سالن تمرین اختصاصی هستند

مهرخبرگزاری مهر
بانوان وزنه بردار کردستانی نیازمند سالن تمرین اختصاصی هستند

به گزارش خبرنگار مهر، شاهو جوانمردی شامگاه جمعه در آیین اختتامیه المپیاد استعداد های برتر ورزش کشور در رشته وزنه برداری که در سنندج برگزار شد، گفت: وزنه برداری کردستان از سال گذشته با حضور اولین بانو وزنه بردار در تیم ملی این رشته را در بخش بانوان آغاز کرد.

رئیس هیات وزنه برداری استان کردستان عنوان کرد: در اولین رویداد ورزشی وزنه برداری بانوان در خراسان رضوی دختران کردستان خوش درخشیدند و در این مسابقات که دومین دوره مسابقات بانوان در این رشته بوده مقام قهرمانی را کسب کردند.

وی افزود: تنها انتظار بانوان وزنه بردار از اداره کل ورزش و جوانان اختصاص سالن تمرینی به صورت تخصصی برای آنان است.

المپیاد استعداد های برتر ورزش کشور در رشته وزنه برداری بانوان از هفتم تا نهم آذر ماه در سنندج برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، کاروان تیم سایپا امروز در شرایطی عازم قطر شد که در فرودگاه با مشکلاتی مواجه شد اما در نهایت با پیگیری‌های علی دایی ۱۵۰۰ دلار هزینه سفر به قطر فراهم شد و مشکل محمدحسین اکبرمنادی، پیمان میری و رضا علیاری حل شد تا این ۳ بازیکن هم با سایر هم تیمی‌هایشان برای برگزاری بازی حساس با الریان راهی دوحه شوند. شاگردان دایی فردا در استادیوم محل برگزاری مسابقه به میزبانی الریان تمرین خواهند داشت. سایپا در این بازی سه مصدوم دارد و به احتمال فراوان کامیاب و کفشگری را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت. همچنین اعضای ذوب آهن اصفهان نیز امروز برای جدال سرنوشت ساز با الغرافه در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا عازم قطر شدند.
ورزش۳ورزش۳2 ساعت قبل
مدافع پرسپولیس به انتشار مصاحبه‌ای از او که در آن به تیم و شهر نفت مسجد سلیمان اشاره کرده بود، واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد. به گزارش «ورزش سه»، امروز مصاحبه‌ای منتسب به شجاع خلیل زاده انتشار یافته بود که در آن در پاسخ به سوالی درباره جدال با نفت مسجد سلیمان و عدم پیروزی برابر این تیم جمله عجیبی را به کار برده بود و ادعا کرده بود که تاکنون نام این شهر را هم نشنیده است! شجاع خلیل زاده با تکذیب این مصاحبه اعلام کرد که این صحبت‌ها حتی در این روزنامه نیز منتشر نشده و برخی کانال‌ها در فضای مجازی با سواستفاده از این فضا اقدام به ایجاد حاشیه کرده‌اند و همواره برای تمامی مردم ایران و فوتبالدوستان احترام قائل بوده است.
ورزش۳ورزش۳5 ساعت قبل
رئال در دیداری عجیب امروز با نتیجه ۱-۲ مغلوب خیرونا شد و امیدهایش به قهرمانی تا حد زیادی کاهش یافت. به گزارش «ورزش سه»، رئال ابتدا در نیمه اول با گل کاسیمیرو پیش افتاد اما نیمه دوم دو گل دریافت کرد و بازی را در هانه باخت. سانتی سولاری، سرمربی رئال در نشست خبری پس از بازی حضور یافت و به سوالات پاسخ گفت. خیرونا نیمه دوم بسیار عالی کار کرد و دو گل به ثمر رساند تا بازی برده را از دست بدهیم. مارسلو امروز خوب بود.» نقش غیبت مودریچ در شکست: «مودریچ از جمله بازیکنانی است که غیبت او همیشه به چشم می‌آید.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
ستاره سابق بارسلونا و آرسنال معتقد است فرانک دی یانگ می‌تواند ژاوی و یا اینیستا جدید دنیای فوتبال باشد. یکی از مهمترین و بزرگترین نقل و انتقالات امسال قطعا حضور دی یانگ با ۷۵ میلیون یورو در بارسلونا بوده است. آکادمی آژاکس همیشه بزرگان بسیاری را به دنیای فوتبال معرفی کرده است و اکنون نیز دی یانگ یکی از محصولات این باشگاه است. اورمارس که سال‌های در آرسنال و بارسلونا مشغول بازی بوده است در خصوص دی یانگ گفت: برای بارسلونا داشتن بازیکنانی همچون دی یانگ بسیار مهم است. دی یانگ مسی نیست چراکه تنها یک مسی در دنیا داریم.
خبر ورزشیخبر ورزشی5 ساعت قبل
به گزارش خبرورزشی، آدرین رابیو به طور قطعی در پایان فصل به‌عنوان بازیکن آزاد پاری‌سن‌ژرمن را ترک خواهد کرد. عدم تمدید قرارداد این هافبک ۲۳ ساله به این دلیل بود که خودش آزادانه باشگاه آینده‌اش را انتخاب کند. روزنامه فرانسوی «لوپاریزین» خبر داد، آدرین رابیو ۴ پیشنهاد دارد که مقصدش را از بین آن‌ها انتخاب خواهد کرد. بارسلونا نخستین مشتری او بود و ۳ باشگاه دیگر هم آرسنال، لیورپول و تاتنهام همگی در انگلیس هستند. با این حال انتخاب اول رابیو بارسلونا خواهد بود و در صورتی که با کاتالان‌ها به توافق برسد قید حضور در لیگ برتر را خواهد زد.

اخبار بیشتر